Onze Koloniën. Tijdschriften Telegrammen Stadsnieuws Zeetijdingen Provinciaal nieuws Laatste berichten. BEROOV1NG. In het plantsoen aan de overzijde van het stedelijk ziekenhuis te Utrecht heeft de politie Maandagavond een 74-jarig beschonken persoon aangetroffen. Bij zijn overbrenging naar het politiebureau aan de Tolsteegbrug vertelde de grijsaard, dat hij in het plantsoen op een bank heeft gezeten en daar door twee personen van 40 was beroofd. De politie heeft terstond werk van deze zaak gemaakt en nog denzelfden avond twee mannen aangehouden en opgesloten. VERHOOGING VAN DEN ACCIJNS OP GEDISTILLEERD. Het verslap van de commissie voor de baastingen. Verschenen is het verslag over het wets ontwerp tot verhooging van den accijns op gedistilleerd. Het bevat, de opmerkingen van de Vaste Commissie voor Belastingen en de antwoorden van de Regeering daarop. Volgens de commissie houdt het voorste! der regeering niet voldoende rekening met den eisch om de veranderingen tot noodzake lijke te beperken. De commissie meent, dat er reden bestaat foor de veronderstelling, dat de bate van 4 millloen die de regeering verwachten bij lange na niet zal worden bereikt. Ook acht de commissie het herleven der grensfraude, als gevolg der verhooging, niet denkbeel dig- De commissie is in haar geheel van oor deel, dat de maatregel, in het ontwerp ver vat, geen aanbeveling verdient. Eenige leden wezen er nog op, hoe door de voorgestelde accijnsverhooging het Neder lafldsche product nog meer wordt achterge steld bij uit het buitenland geïmporteerde, laag belaste alcoholhoudende dranken. Ook waren er leden, die erop wezen, dat het landbouwbelang bij dit ontwerp is be trokken, in zooverre de melasse, waaruit spi ritus wordt gefabriceerd, een nevenproduct ts van de suikerindustrie. Tenslotte werd gevraagd waarom niet het advies van dc belanghebbenden is ingewon nen. In haar antwoord betoogt de regeering, dat het nooit de bedoeling is geweest, door de Serlaging van den accijns een beduidend eel van de belastingopbrengst prijs te ge- yen. Bij de verlaging is ervan uitgegaan, dat de opbrengst zich zou handhaven. Het is an ders geloopen. Een stuk belastingopbrengst, .waarop voor de toekomst was gerekend, is, naar nu reeds vaststaat, duurzaam komen te .vervallen. Het spreekt vanzelf, dat de regeering zich daarbij niet zonder meer kon neerleggen Het doel, dat eertijds voorzat en dat bestond in onderdrukking der fraude zonder de op brengst te schaden, zal gediend worden door een wijziging in het tarief. Dat door net aanhangige voorstel de fraude zal herleven, meent de minister te moeten ontkennen. In een rapport, destijds Hoor en der ambtelijke adviseurs uitgebracht, en op grond van ae raude warm pleitende voor verlaging, staat te lezen, dat de voor standers van een groote verlaging „vrijwel eenstemmig" zijn voor een accijns van in hoodsom 200. Thans keert de minister tot öie oorspronkelijke algemeen gewenschte en afdoende geachte oplossing terug. De minister acht net ontwerp zoozeer voor 'de hand liggend, dat hij van meening is, dat het had moeten worden ingediend, ook zoo de momenteele toestand daartoe geen aanlei ding gegeven had. Een belastingverlaging el ders haa dan daartegenover kunnen staan In dien zin had zij het ontwenp aanvanke lijk voorbereid. Nu het dienst moet doen om een ernstig dreigend tekort in te perken, is het noodzakelijker dan ooit. Aan het advies der belanghebbenden had de minister ditmaal geen. behoefte. NIEUWE OP LICHTE R STRUC. Een nieuwe oplichterstruc is dezer dagen met succes toegepast bij den winkelier B. aan den Overtocht te Zwammerdam. Deze kreeg n.1. bezoek van een heer en dame, die per motor voor rijn winkel arriveerden en een hartroerend verhaal opdischten van een on geluk, dat hen op den weg van Leiden naar Gouda was overkomen. De dame op de duo zou daarbij ontvellin gen hebben opgeloopen, welke door een ge neesheer verbonden waren. Door den rit was pet verband edhter verschoven, weshalve zij verzocht het ten huize van den winkelier even in orde te mogen brengen. Dit werd toege staan, doch toen men weer zou vertrekken, verzocht de dankbare motorrijder den hulp vaardigen winkelier hem even 7.50 te wil len leenen, daar rijn motor noodzakelijk ge repareerd moest worden. Hij zou 's middags naar Leiden teruggaan en dan de scihujd ver effenen. Ook aan dezen wensch werd vol daan. B. gaf den onbekende tien gulden, maar wacht tot dusver nog steeds op zijn geld. HET ZAKKENDE WATER. Stoomgemaal bij Lemmer stopgezet. Het provinciaal stoomgemaal bij Lemmer is gistermiddag een uur, na 21 etmalen on afgebroken in werking te zijn geweest, stop gezet. De boezemwaterstand is van 28 op 12 cM. boven F. Z. P. teruggebracht EERSTE KAMER. De Eerste Kamer hield gisteravond een vergadering met een agenda, die geen enkel punt bevatte en waarvan het voornaamste was, dat besloten werd de vergadering tot hedenmorgen elf uur te verdagen. BROOD MET AARDAPPELMEEL. „Voorloopig verslag" der Tweede Kamer. De Tel. schrijft: Uet brood met aardappelmeel dat gister middag in de koffiekamer der Tweede Kamer is geserveerd, is door de leden met weinig enthousiasme ontvangen en met lange tan den genuttigd. Over het oordeel, dat uitge sproken werd zou men een voorloopig ver slag kunnen samenstellen, dat in den beken den stijl van zulk een verslag als volgt zou moeten luiden: Sommige leden betwijfelen of het ter be schikking gestelde brood tien procent aard appelmeel bevatte. Diezelfde leden vonden afgescheiden hiervan het brood hoewel versch gebakken droog. Andere leden von den het brood goed, mits met veel boter ge nuttigd. Eén lid vond het brood zeer goed bewerkt, daarbij in het oog houdend, dat tien procent aardappelmeel was toegevoegd. Bij minder goede bewerking en gebakken met minder zorg zullen deze resultaten, zoo meende dat lid, niet worden bereikt. Eenige leden wenschten alleen dan dit brood te eten wanneer er oorlog is of een zoodanige ramp welke hen zou noodzaken tot het eten van aardappelmeel in dezen vorm. eer een ander lid vond de zaak van geen belang daar het enkele sneetje brood door hem per dag gebruikt z.L de moeite niet loonde om er veel over te zeggen. Tot zoover het Voorloopig Verslag. Eenige snedige opmerkingen, tijdens de beraadsla gingen over het aardappelmeelbrood geop perd, mogen wij echter den lezers niet ont houden: „Goed gemeubileerd gaat zoo'n sneetje er wel in"~ meende er één. „Er is geen smaak of geur aan" zei een andier. Een philosofisehe natuur meende dat hij „er te vreden mee zou zijn als hij niet anders kon krijgen". De opmerking, dat voor een des kundig oordeel het brood eigenlijk ongesne den en ongesmeerd zou moeten worden ge proefd werd ook eenige malen gehoord. Een lid vestigde er cnze aandacht op dat dit aardappelmeelbrood alleen kan worden gebakken met buitenlandsche tarwe en niet met onze slappe inlandsche tarwe. Uit erva ring wist hij, dat mengen en niet te lang be waren belangrijke factoren zijn en dat de tien procent niet mag worden overschreden. INBREKER GEARRESTEERD. Een agent van politie van Bloemendaa! was op de hoogte gesteld, dat er in den afge- loopen nacht ingebroken was te Bentveld (gemeente Sandpoort). Op den Bentveld- schen weg zag hij een man loopen en zette hem achterna. De man haalde een revolver uit den zak en wilde schieten. De agent was hem echter te vlug af en loste dadelijk een schot boven het hoofd van den man, die daar door zoo schrok, dat hij zich vrijwillig over gaf. Hij bleek te zijn de 23-jarige F. E., af komstig uit Berlijn. Zijn revolver was gela den met vier scherpe patronen. Bovendien had hij nog 17 scherpe patronen bij zich. Bij onderzoek is gebleken, dat hij een be zoek heeft gebracht bij een melkhandelaar, waar hij uit een lade een bedrag van 9 heeft ontvreemd. Verder heeft hij gepoogd in te breken bij een bakker, terwijl hij uit de garage van den heer Sederts een bedrag van 22 ontvreemd de. De heer Seders was door het lawaai wak ker geworden en heeft de politie gewaar schuwd. „DE NIEUWE BOERHAAVE". De ziekteverzekeringsmaatschappij „De Nieuwe Boerhaave", tegen wie het faillisse ment bij de Haagsche rechtbank is aange vraagd, heeft bij die rechtbank vandaag een verzoekschrift ingediend om surceance van betaling te verleenen. KORTE BERICHTEN. De koningin heeft een zeer aanzienlij ke gift geschonken aan de vereeniging Si- mavi (steun in medische aangelegenheden voor Inheemschen), welke zich ten doel stelt den medischen nood in Oost- en West-Indië te helpen lenigen. HISTORISCHE ANECDOTEN, Een oude eerlijke pianostemmer had eens voor Mozart een paar snaren gespannen op een oude versleten piano. Zeg eens oudje, vroeg Mozart, wat ben ik je schuldig, morgen ga ik op reis. De oude man, altijd even ver- kgen, stotterde: Uw keizerlijke majesteit, meneer de kapelmeesterik ben heusch nog al dikwijls hier geweest ik moet dus wel een daalder vragen. „Een daalder?" riep Mozart, daarvoor wil ik zoo'n goeden ouden kerel niet eens één keer laten loopen. Met die woorden drukte bij hem een paar goudstuk ken in de hand. Een ander maal gaf bij een concert en het liep vol, maar voor de belft vrijkaartjes, want ieder, ade Mozart kende, kreeg er een. Het koor behoefde niet mee te werken, daarom hadden de zangers ook geen vrije toegang Toch kwamen velen het nog eens beproeven aan 't bureau. De bureaulist ging het aan Mozart vragen. Laat ze toch binnen, laat ze allemaal binnen, antwoordde Mozart, wien kan dat nu schelen! GRATIE VAN DE DOODSTRAF. De gouverneur van Sumatra's Oostkust veranderde net over Sekan, den moordenaar van den politie-opziener De Ruiter, uitge sproken doodvonnis in levenslange gevange nisstraf. ZUIDSCHAR WOUDE. Het Fanfarecorps „Kunst Na Arbeid" heeft een uitnood iging ontvangen en die be reids aangenomen om voor de A. V. R. O. enkele nummers te spelen. Zij zullen afgewis seld worden door zangnummers van de Ge mengde Zangvereeniging „Crescendo" van Noord-Scharwoude. SINT PANCRAS. In de Maandag gehouden bestuursver gadering der afdeeling Sint Pancras van „Het Witte Kruis", werd de heer A. Hoog land Az. gekozen als secretaris en als pen ningmeester de heer J. Boskamp. Op den Uitkijk. In het door Gebr. Zomer Keuning te Wageningen uitgegeven tijdschrift voor het Christelijk gezin. Op den Uitkijk vervolgt prof. dr. A. van Veldhuizen zijn schetsen over het Drentsche landschap met de Em- meierschans. Max Visser brengt het tweede deel van zijn interessante Ford-biografie „Op weg naar Succes". Over Marburg aan de Lahn en de z.g. Feriënkurse vertelt E. Barth van Marle. Ds. W. J. J. Velders beschrijft uit het Joodsche leven de Taschlieghandeling terwijl ds. Pierson Lentetij der Middeleeuwen voort zet met een beschouwing van de kathedraal van Chartier. Met verschillende andere artikelen bewijst ook dit nummer weer dat Op den Uitkijk zijn plaats onder de Nederlandsche tijdschriften ten volle handhaaft DE ROUWPLECHTIGHEID TE MAYBACH. De mijnwerkersdorpen die in de omgeving van de Maybach-mijn gelegen zijn, zijn in rouw gehuld. Ontelbare vlaggen waaien halfstok. Uit het geheele Saargebied stroomen belang stellenden naar Friedrichsthal waar vele, in het zwart gekleede personen, de rouwplech- tigbeid bijwonen. Te 9 uur hedenmorgen arriveerde de bis schop van Trier bij de Maybach-mijn. In de kapel zou hij een pontificaal requiem op dragen. In de kapel die slechts aan weinig personen plaats biedt, verzamelden zich de nabestaanden van de slachtoffers. Vertegenwoordigers waren aanwezig van de rijksautoriteiten, van de andere Saarmijnen en van de mijnwerkersorganisaties. Na het evangelie sprak de bisschop de rouwrede uit In aansluiting op het requiem vond tegen 10 uur de doodenherdenking plaats in de groote chapel ardente, die was ingericht m een der groote zalen van de bedrijfsgebouwen van de Maybach-mijn. De 95 lijkkisten, die daar ston den opgesteld, waren geheel onder bloemen bedolven. De plechtigheid werd ingezet met een door het orgel gespeeld fragment uit TannhSuser. Vervolgens zong een mijnwer kerskoor eenige liederen, waarna de bisschop nogmaals het woord voerde. VAN DER MEULEN GESLAAGD VOOR HET ARTSEXAMEN. Heden slaagde aan de gemeentelijke uni versiteit te Amsterdam voor het artsexamen de heer A. Y. v. d. Meulen, de doelverdedi- ger van het Nederlandsche elftal. Gedeeltelijk gecorrigeerd. EERSTE KAMER. 's-GRAVENHAGE, 29 Oct. De Eerste Kamer heeft heden voormiddag in een kor te vergadering z.h.s. aangenomen het wets ontwerp tot het aangaan van een geldlee- ning ten behoeve van Ned. Indië, zoomede het wetsontwerp tot regeling van de toe passing van het natuurwetenschappelijk onderzoek.. Na eenige discussie, waarbij minister Terpstra verzekerde, dat de over dracht van de Universiteit laboratoria niet zou geschieden, wanneer daardoor het on derwijs zou worden geschaad. De Kamer is uiteengegaan tot vermoe delijk 11 November. TWEEDE KAMER. In de heden gehouden zitting vroeg de heer De Visser een interpellatie aan over even- tueele betrekkingen tusschen den paus als staatshoofd en het rijk der Nederlanden en omtrent de positie der Kamerleden ten aan zien van den paus als hoofd der katholieke kerk en die in deze optreedt in maatschappe lijke acties. Op dit verzoek wordt Donderdag beslist. Hierna werden voortgezet de algemeen-e beschouwingen over de pachtontwerpen. Minister Ruys de Beerenbrouck ging de geschiedenis na van de totstandkoming. Hij betoogde, dat de misstanden op pachtgebied het ingrijpen van den wetgever rechtvaardi gen. Dit ingrijpen moet echter niet geschieden dan met groote voorzichtigheid, omdat de toestanden op het platteland herhaaldelijk veranderen. DE PAARDENMARKT. Op de heden gehouden Paardenmarkt( was vooral door het gemis aan luxe- en rijtuig - paarden te zien, dat deze viervoetige vriend van den mensch steeds meer door de mecha nische kracht wordt verdrongen. De aanvoer bedroeg 276 stuks (vorig jaar 226). De han del was stug en de prijzen laag. Voor goede werkpaarden was de prijs niet veel hooger dan die voor slachtpaarden, die eveneens laag in prijs waren, waaraan het invoerver bod van rundvee in België wel niet vreemd zal zijn. De paardenfokkerij is dan ook geenszins loonend en van harte hopen wij, dat dit beter zal worden. Het was opvallend, dat het aantal hitten, het Oostenrijlcsche werkpaard voor den klei nen man, dat in het voedsel minder kieskeu rig is dan ons inheemsch paard, niet onbe duidend genoemd mag worden. Den echten paardenhandelaar, een bijzondere type koopman, kan men op een Alkmaarsche paardenmarkt nog steeds in volle actie zien. Door het klappen van de zweep en het uit- stooten van schrikgeluiden, poogt hij het meest versufte beest, wanneer het ia de Ach terstraat of Pieterstraat door een knecht in draf wordt geleid, voor den eventueelen koo- per een goed figuur te laten slaan. Niet zonder humor is de wijze waarop een paardenkoopman zijn waar poogt aan te be velen. Wij waren er getuige van hoe één van hen met breede gebaren en krachtuitdrukkingen een schuchter boertje tot de overtuiging poogde te brengen, dat er op de geheele markt geen beter paard te koop was dan het magere bruine paard van gemiddelde grootte. Als dat geen groot paard is, aldus de koop man, na een opmerking van het boertje, die te kennen had gegeven, dat het paard z. i. wel wat klein van stuk was, dan doe je beter met te zeggen, dat je het niet wil aankijken. Het is eenvoudig een reus. De knecht kreeg bevel het paard nog eens te laten draven. De koopman liet, zoodra het paard in beweging was, de zweep onophou delijk knallen en schreeuwde dermate, dat het hem gelukte, het paard er toe te brengen, met opgeheven kop te draven, een stand dien de boeren bewonderen en tot gevolg had, dat het boertje met een zucht erkende, dat het in derdaad wonderlijk was. De koopman, gevoelende, dat hij den man al half had gewonnen, begreep, dat hij hem geen oogenblik los mocht laten en begon hier op de bijzondere hoedanigheden van het beest nog sterker naar voren te brengen. Op de voorpooten van het magere beest wijzende, zeide hij: „Kijk eens. wat een klauwen", en het boertje stemde toe. dat deze inderdaad «en goeden stand vertoonden ■M—Magj»i I>e koopman prees hierop de borst van het beest en betoogde, dat die dermate op een kracht wees. dat het beest in staat was om, als het aan een huis werd vastgezet, dit ge woonweg om te trekken. Deze argumentatie had een zoo goede uitwerking, dat het boertje naar den prijs van het beest informeerde. De koopman, die al rijn beweringen zeer luide had geuit, fluisterde den prijs in het oor van den gegadigde, die nog den moed bleek te bezitten om te kennen te geven, dat dit toch werkelijk te hoog was. De koopman, begrijpende, dat het er nu op aankwam, den man geheel onder zijn invloed te hebben, noodigde hierop het boertje uit om met hem een kop koffie te drinken. Terwijl beiden zich naar het café begaven, hield de paardenkoopman niet op het paard, dat een huis kon omtrekken, in de hoogte te steken. Na het cafébezoek had het paard een an deren eigenaar en stond het rustig met den kop voorover, filosofeerende aan de njn, zich in het minst niet bewust, dat het met geen mogelijkheid aan de verwachtingen kon vol doen die rijn kooper, gesuggereerd door zijn baas, van hem koesterde. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. Enggano, 28 Oct. v. A'dam n. Batavia via Antwerpen. J. P. Coen, uitreis, 28 Oct. v. Algiers. Johan van Oldenbarnevelt, thuisreis, 28 Oct. v. Southampton. Poelau Bras, thuisreis, 28 Oct. te Londen. Tanimbar, uitreis, 28 Oct. te Port Said. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Agamemnon, 26 Oct. v. Liverno te Napels. Baarn, uitreis, 26 Oct. te Callao. Boskoop thuisreis, 25 Oct. v. Pacasmayo n. Guayaquil. Ganymedes, 22 Oct. v. Amsterdam te La Guayra. Irene, 27 Oct. v. Genua n. Tarragona. Iris, 27 Oct. v. Gyon te Oporto. Midas, 25 Oct. te Curagao. Oranje Nassau, nitreis, 27 Oct. v. Madeira n. Paramaribo. Perseus, 27 Oct. v. A'dam te Hamburg. Stuyvesant, thuisreis, 27 Oct. v. Plymouth n. Havre. Hriton, 27 Oct. v. A'dam te Guatamala. Alkmaar, 27 Oct. v. Valparaiso n. San An- j tonio. Achilles, 28 Oct. v. Malta te Alexandrië. Berenice, 27 Oct. v. Catania n. Alicante. Juno, 28 Oct. v. Gothenburg n. Amsterdam. Pluto, 28 Oct. v. A'dam te Kopenhagen. Stuijvesant, thuisreis, 29 Octo. te A'dam verwacht. Zeus, 28 Oct. v. Oran te Palermo. Kon. Holl. Lloyd. Amstelland, uitreis, 27 Oct. te Montevideo. Kennemerland, thuisreis, 25 Oct. v. B.-Ayres Rotterdamsche Lloyd. Indrapoera, uitreis, 28 Oct te Sabang. Kedoe, thuisreis, 28 Oct. v. Port Saia. HollandAmerika-Ujn. Lochkatrine, Vancouver-Rott, 27 Oct te San Francisco. HollandAfrika Lijn. Aldabi, thuisreis, 26 Oct. v. Kaapstad n, Duinkerken. Bandoeng, 27 Oct v. Rott. n. Port Natal. Breda, uitreis, 27 Oct. te Beira. Nïas, thuisreis, 26 Oct. te Port Niatal. Randfontein, thuisreis, 28 Oct. te Antw, Klipfontein, 28 Oct v. A'dam n. Rott Rietfontein, uitreis, 27 Oct. te Dsr-es-Salatm Holland—Brltsch-IndiS-Lijn. Stadsdijk, thuisreis, 28 Oct. te Antwerpen. Holland—Oost-Axl8-Lfjn. Zosma, thuisreis, 28 Oct. te ShanghaL Oldekerk, 26 Oct v. Rott. te Hamburg. Holland—West-Afrlka-Lijn. Helder, uitreis, 27 Octo. te Dakar. Reggestroom, thuisreis, 26 Oct. v. Conakry, Java Bengalen-Lijn. Sanbilan, Calcutta-Java; 25 Oct. v. Bela- wan. Java—ChinaJi pan-Lljn. Tjikembang, 25 Oct. v. Hong-kong n. Amoy. Tjiliwong, 26 Oct. v. Shanghai n. Yokoha* ma. JavaNew Tork-Lijn. City of Salisbury, Java-New-York, 25 Oct v. Port Said. Boschdijk, Java n. New-York 27 Oct. te Suez. Stoomvaart Mij. Oceaan. Alcinous, 25 Oct. v. Batavia n. A'dam. Patroclus, Japan-Rott., 25 Oct. v. Pt. Said. Perseus, Japan-Rott., 26 Oct. te Tientsin. Autolycus, Japan-A'dam, 28 Oct. v. Singa pore Orestes, Japan-A'dam, 28 Oct. te Shanghai. Enizeico Lijn. Jonge Elisabeth, 27 Oct. v. Barcelona te Genua. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag veiling. Bij de veiling, gehouden den 28 Oct., ten overstaan van den notaris P J. G van Toornenburgh te Alkmaar, zijn de navolgen de perceelen, alle te Alkmaar, in bod ge bracht als: Perceel 1. Huis en erf, met tuin en steeg aan de Laat No. 3 op 4130; Perceel 2. Huis en erf aan de Laat nos. 32 en 32a op 4180; Perceel 3. Huis en erf aan de Bloemstraat no 29 op 910; Perceel 4. Huis en erf aan de Bloemstraat no. 31 op 1215; Perceel 5. Huis en erf aan de Bloemstraat no. 33 op 905; Perceel 6 en 7. 2 huizen en erven met steeg aan de Achterwezel nos 6 en 8 op 1610; Perceel 8. Huis en erf aan het Raaksje no. 3 op 700. n De uitslag blijft bepaald op 4 November a.s. des avonds 7 uur in ,,'t Gulden Vlies" aan de Koorstraat te Alkmaar. iti: .i 'jitiviiiTir-** m H J van 2f) Metober Opgave van iuordliollaiidsch jLainHiouwcrediet fc'.V. (Ontvangen per draadloore telefoon) Koers van heden te STAATSLEEN1NGEN. 5 >418 B ANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol Bank Ned. Ind. Handelsbank Franscbe Banken (3) D. Reicbsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Perkeis Patent Calvé Oelit Cert. Centrale Suiker Holi. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BU1TENL Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. Zweedscbe Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorsten!. Dito actions Poerworedjo a a a a t MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton .,11,1 Red)ang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. a a a a a Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber a a Dell Bat. Rubber. Hessa Rubber Serbadjadi latere. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holi. Amerika lijn Holl. Amerika Gem. Eig.a a Scheepvaart Unie a a Kon. Ned. Stoomboot a Niev. Goudriaan a TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembab a a Deli Batavia a a a AMER. SPOORWEGEN. Erie a i Milwaukee a t Southern Rails a a Union Pacific a a a a Wabasb a a a Vorige koers pl.m 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.— pl.m. 2.15 102%, 1547, 175 137 452 218»/, 153 - 220 727a 62»/, 1153/4 53 74 2407, 278 747, 63 240 '273-4 M'/s 113 239>-41 273-4 76% 113 240|-40 274-6 74%-6 113 76%-f 239'/, 2754-6 5/3;8 72'/. H S,8 257,, 1513/ia 2517, 25 Va 76-»/, 25'/4 58 764-% 67» 152 76j.»;8 7"/, 254 4357, 343s/4 126'/, 105.20 45., 419 419-24 33 4-6 39-40 422-3 121 419-20 332 121 119 84»/« 69 119 - 91'/,-2 894-92 3247. 337»/, 125 338j-9 338'/, 9 338J-94 129*/, 339 112»/. 60 *87, 67 3'/i« 113% 60 113-47, 3 U3i-4j 61'/, 1131-44 71 20®/, 20 147»/, 64 52'/, 147»/, 21 20 66 3047, 328'/, 308 68 305»/, 334 310 673U 305-6 332.4 67-8 310-11 34'/, 9'Vis 76 197 23»/, 9j-10 34% 200 22»/, •Exdividend. fExclaim. PROLONGATIE vorige koers WISSELKOERSEN l*/« pCL heden 1} pCt AMSTERDAM. Londen Berlijn Parijs a a t Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo niet officieel Vorige koers 12.U6 59.14 9.74% 34.62 48.21 35.02»/. 66.427, 66.62»/, 66.42»/, USH. 13.00 Koers op heden 3 uur 12.0674 W.18»/, 9.747, 34.62»/, 48.21 35.02»/, 66.42»^ 66.60 66.42»/, 3.48%, 18.00 ■i

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 9