MSTERU t 71SUIIi: BEURS Stadsnieuws Pi*i»vinc5aal nieuws Rechtsacaken Laatste berichten. maalgebod gevraagd van 30 October 1930. Opgave van I%oordhollaiid§eh Landbouwcrediet i.V. m-vl 0si°' Leeraar M. 0. Boekhouden. - Lid der Ned. A. v. Accountante men het vuur aan, waarbij in hoofdzaak ge tracht werd de kerk tegen het vernielend ele ment te beveiligen. Dank zij het doortastend optreden van de ranchveer bleef het kerkge bouw gespaard. Alleen enkele gebrandschil derde ramen zijn door de hitte gesprongen, terwijl ook vrij belangrijke waterschade werd aangericht. Het vergaderlokaal brandde geheel uit. Omtrent de oorzaak van den brand staat niets met zekerheid vast. NEDERLANDSCHE CENTRALE VOOR PRACTISCHE WERKVERRUIMING EN HULPVERLEENING. Heden vergaderde in „Royal" te Arnhem de Ned Centrale voor practische werkver ruiming en hulpverleening onder voorzitter schap van den heer G. van Roekei van Arnhem. De secretaris, dr. J A. Visscher van Groesbeek gaf een verslag der werk- saamheden sedert de oprichting in 1929 van het Centraal Bureau, waarbij bleek, dat zeer vele aanvragen tot plaatsing in tehuizen en gezinnen van alleenstaanden waren binnen gekomen en dat tal van Gemeentelijke en par ticuliere instellingen zich geregeld met ge vallen tot het Bureau der Centrale om hulp wenden. De penningmeester, overste J. J. Barendsen van Nijmegen, gaf een overzicht van den stand der financiën en deelde mede, dat het aantal contribuanten in den lande tot over de 2000 is gestegen. Besloten werd tot openstelling van een te huis voor vrouwen en meisjes te Twello, tot de stichting van een nederzetting voor man nen te Houtigehage en tot de exploitatie van twee verplegingsoorden voor kinderen u;t onvolledige gezinnen e. a. en wel één te Groesbeek en één te Zandvoort. Luchtvaart ZWITSERSCH VERKEERSVLIEGTUIG MAAKT EEN NOODLANDING IN HET ROERGEBIED. Het verkeersvliegtuig P. H. C. H. 161 een driemotorige Fokker van de Zwitsersche Ba lair die te ongeveer hal ftien van Schiphol vertrok met aan boord een bemanning be staande uit den eersten piloot Berchthold, den tweeden piloot Sterle en den marconist Wagner en met als passagiers aan boord twee Hollandsche heeren uit Den Haag en een Engelschman moest engevolge van den dichten mist hedenmorgen tegen half twaalf nabij Essen een noodlanding maken. Door den nevel gedwongen daalde het toe stel op een stuk land, waarb- door den vleu gel het dak van een schuur werd geraakt, waardoor het toestel dat in de nabijheid van Meissenburg was neergekomen beschadigd werd. De passagiers bleven ongedeerd, maar de bemanning liep lichte verwondingen op. Berchthold werd gekwetst aan den schou der, Sterle brak een arm, terwijl de marco nist vrij ernstige snijwonden opliep. TENTOONSTELLING IJS- EN WINTERSPORT. Van 8 tot 16 November wordt in alle za len van de Harmonie een groote tentoonstel ling gehouden op het gebied van ijs- en win tersport, uitgaande van de Alkmaarsche ijs- club. De groote zaal en de foyer zijn beide geheel verhuurd aan groote Alkmaarsche firma's en firma's van buiten de stad. Er is den geheelen dag muziek en 's avonds een gezamenlijke bijeenkomst in de dancing. Tien jaar geleden is een dergelijke tentoonstelling hier met veel succes gehouden. OTERLEEK. i Woensdagavond hield de ijsclub „Oter- leek' haar jaarlijksche ledenvergadering in café van Ham, welke matig bezocht was. Medegedeeld werd, dat de kon. goed keuring op de statuten was aangevraagd en verkregen. Op voorstel van den heer Govers werd besloten deze opnieuw te deen drukken. Het jaarverslag van den secretaris werd goedgekeurd, waarna de heer Go- vers als afgevaardigde van de alg. verg. der N H. bond verslag uitbracht, waar voor hij den dank der vergadering oogst te. Het jaarverslag van dea penning meester wees uit, dat de ontvangsten in- clussief kasgeld hadden bedragen f 145.33H, de uitgaven 32.57V», saldo 112.7G. De heer Kaay en Deun die wa ren belast met het nazien dezer rekening adviseerden tot goedkeuring met dank aan den penningmeester. De aftredende bestuursleden de heeren Hoogvorst en Boeder werden met op één na algemeene stemmen herkozen. Als afgevaardigde naar de alg. verg. werd aangewezen de heer Govers, als plaatsvervanger de he A. Deun, welke vrij mandaat kregen. De heer de Vries zou het op prijs stel len, indien eens een onderzoek werd in gesteld of de baan hier groot genoeg is voor een officieelen wedstrijd. Aanlei ding tot dit voorstel is de nieuwe bepa ling van den bond, dat bij loting zal worden uitgemaakt, welke afdeeling de wedstrijden zal organiseeren. Hierover ontspon zich een aangenaam debat, met het resultaat dat de baan zal worden opgemeten. Als dit een bevredigend resultaat op levert, is de kans niet denkbeeldig dat ook hier nog eens een groote wedstrijd zal plaats vinden. Een voorstel om voortaan twee afge vaardigden naar de alg. verg. te zenden, werd aangehouden tot de volgende ver gadering. Na nog enkele punten van onderge schikt belang, volgde sluiting, met een woord van dank voor de aangename be sprekingen. DIRKSHORN. Dinsdagmiddag had in de Schagerwaard een motorongeluk plaats, dat zich ernstig liet aanzien, maar dat nog al goed afliep. De motorrijder D. K. reed met zijn motor onder een met kool beladen wagen, doch had het geluk, er met eenige ontvellingen en een gebroken lantaarn af te komen. Aangezien de wijkzuster Lanjouw al hier nnor een maand aan een Consultatiebu reau dient werkzaam te zijn, is door het be stuur van de afd. Harenkarspel Witte Kruis tot tijdelijk wijkverpleegster benoemd zuster Stutvoet uit Zwolle. NOORDSCHARWOUDE. Den llen December a.s. zal de heer Lan- gendijk, stations-ambtenaar te Noordschar- woude (dorp), den dag herdenken, dat hij 25 jaar bij de Ned. Spoorwegen werkzaam is, waarvan reeds 15 jaar alhier. Uit de plannen voor onteigening voor den nieuwen weg door Geestmerambacht blijkt, dat de Spoorstraat hier niet in opge nomen zal worden. De weg staat aangegeven als komende van de richting Verlaat, vervolgens Laan- weg tot voor ue Koskambrug, afsnijdend Ringvaart, in westelijke richting ten noorden van de laadplaats naar de Dorpsstraat en voorts door Geestmerambacht in Noord oostelijke richting naar den Diepsmeerpol- der, Koedijk enz. De nieuwe weg zal een kruinbreedte krij gen van 15 meter. BROEK OP LANGENDIJK. Dinsdag 28 October 1930 werd in de Ned. Herv. kerk de film Melawan Gelap (Strijd te gen de Duisternis) vertoond, vanwege het Ned. Zendinggenootschap. Een duidelijk beeld werd vertoond van den medischen dienst en tevens hoe door het brengen van het Evangelie aan de heidenen in Indië een ommekeer wordt teweeg ge bracht op het gebied der beschaving. Ds. van Baaien besloot dezen avond met een opwekkend woord om toch vooral de zending te blijven steunen. In de gehouden vergadering der anti- rev. kiesvereeniging op Dinsdag 28 October 1930, is besloten tot oprichting eener anti- rev.-propaganda-club. DE EERSTE BRAND IN DE WIERINGERMEER. Motorgebouwtje vernield. Gisteren ontstond, vermoedelijk tengevolge van het warmloopen van den motor brand in een motorgebouwtje in de Wieringermeer- polder, op circa 6 K.M. van Wieringen ver wijderd. Men slaagde er spoedig in het vuur te blusschen en de aangrenzende barakken, welke groot gevaar liepen, te behouden. De motorinstallatie, die diende voor de electri- citeitsvoorziening van de barakken en het ge bouwtje zelf, behoorende tot de werkver schaffing der Ned. Heidemij. werden ernstig beschadigd Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. te krijgen voor electrisch licht voor den win kelstand. Gezien het weinig resultaat van reeds eerder in deze richting gedane pogin gen met weinig succes, werd besloten een gunstiger gelegenheid af te wachten. Genoemde neer vestigde de aandacht er op, dat met St. Nicolaas niets voor reclame vanwege de L. W. N. V. gedaan wordt. De wenschelijkheid hiervoor werd door de vergadering ingezien en een commissie van voorbereiding benoemd, n.1. de heeren J. Schoenmaker, Zuidscharwoude; Jb. Bakker, Ncord-Scharwoude; Piersma, Oudkarspel; v. d. Pol, Broek op Langendijk. De heer K. Stam wilde bij de lichtbedrij- ven aandringen om met St. Nicolaas goed licht te verschaffen. Hiertoe werd besloten DE MOORD TE BENNEKOM. ]an Hoek voor het Hof te Arnhem. (Vervolg hoofdblad 2e pagina.) Om 10 uur nam het Hof zitting. Onmid dellijk nadat verdachte was binnengeleid, be val de president de sluiting der deuren. Niemand, die niets met deze zaak te ma ken had, werd toegelaten. In de wachtkamer was het erg vol. Onder de getuigen waren om. mej. Boerwinkel (kroongetuige in deze zaak), de dames Paling en Houtriet, bosch wachter Rozeboom, de inspecteur van politie te Ede Hulsman, de psychiaters dr. van Erp Taalman Kip en dr. Schnitzler. Uit ingewonnen inlichtingen bleek ons, dat het verloop der behandeling vrij analoog was aan dat der behandeling voor de rechtbank. Jan Hoek blijft pertinent ontkennen. Van 1 tot 2 uur werd de zitting geschorst. Er waren toen 9 getuigen gehoord. Ook na de hervatting was dé belangstelling groot, hoewel niemand in de onmiddellijke nabij heid van het gebouw mocht komen. Omtrent het getuigenverhoor kan nog het volgende gemeld worden: De hoofdgetuige, mej. Boerwinkel, heeft haar voor de rechtbank afgelegde verklarin gen nadrukkelijk volgehouden. Zij heeft tij dens de aanranding pogingen gedaan haar vrindin te bevrijden. Zij :s weggeloopen ach tervolgt door verdachte. De beide psychiaters waren na onderzoek van verdachte tot de conclusie gekomen dat deze niet ontoerekenbaar is. ZUIDSCHARWOUDE. De Langendijker Winkeliers-, Nering- en Vakvereeniging vergaderde ten lokale van P. Kramer. De voorzitter, de heer S. Timmerman, ver welkomde de vrijwel goed bezochte samen komst, welke de eerste is na het 25-jarig jubileum. Medegedeeld werd dat van de Kamer van Koophandel bericht was ingekomen, dat de leden bij mr. Eecen gratis rechtskundig ad vies kunnen bekomen. Van den heer J. H. Keizer was een dank betuiging ingekomen voor de bloemenhulde hem ter gelegenheid van zijn huwelijk ge bracht. De voorzitter zeide dat het bestuur gemeend heeft deze hulde te moeten betuigen, daar de heer Keizer zich in den loop der ja ren veel aan de vereeniging had laten gele gen liggen. Verder deelde de voorzitter mede, dat aan de Philipètabrieken verzocht was om aan den Langendijk een z.g. lichtavond te willen demonstreerén. De secretaris had daarna een vertegenwoordiger dier firma gehad. Het onderhoud was zeer gunstig, althans de Philipsf abrieken waren bereid aan het verzoek gevolg te geven, en zoo zal op 6 of op 13 November a.s. een demonstra tie in „Concordia" gehouden worden, licht beelden van voorheen zullen een scherp con trast vormen met de moderne verlichting, wat vooral zeer belangrijk is op het gebied der étaleering. De Hanze en de Christelijke middenstandsvereeniging zullen worden uit- genoodigd. Na gehouden stemming werden als nieuwe lelden ingeschreven: Th. Beenken, Wed. van Dort, A. Cornelissen, C. Rootjes, allen te Oudkarspcl en Jb. Vijzelaar te Broek op Langendijk. De aftredende bestuursleden: S. Timmer man, voorzitter; K. Timmerman en Jb. de Bakker, werden met overgroote meerderheid van stemmen herkozen. Allen namen de be noeming aan. De voorzitter dankte de herkozen bestuurs leden, terwijl de heer Jn. Keizer den voor zitter namens de vergadering hartelijk dank zegde voor hetgeen hij voor de vereeniging heeft gedaan en feliciteerde de vereeniging met de wederaanneming door den voorzitter. e rekening van den penningmeester, den heer Chr. Olthoff, gaf d-e volgende eind cijfers: ontvangsten inclusief saldo vorig jaa: 807.25, uitgaven 709 91, kassaldo ƒ101.34. Rondvraag. De heer Jb. Smit wees op den cursus op leiding winkelpersoneel te Alkmaar en zou gaarne willen dat aan den Langendijk een cursus werd gehouden in lakschrift. Na bespreking werd goedgevonden, dat pogingen hiertoe zullen worden gedaan en men zich in verbinding zal stellen met de Kamer van Koophandel te Alkmaar. De heer Bouman bracht het volgende ter sprake: Ie. Is een spaarfonds, uitgaande van de Langendijker Winkeliers-, Nering- en Vak vereeniging wenschelijk? 2e. Is, in verband met deze vraag, dan het tegenwoordige cadeau-systeem aanbe velenswaardig? Genoemde heer stelde voor een commissie te benoemen, waaraan gevolg werd gegeven en door den voorzitter werden nu de volgen de heeren aangewezen: K. Stam en W. C. Bouman te Zuid-Scharwoude en Bakker te Noordscharwoude. Deze commissie zal met een afgerond voorstel komen nog voor de Maartvergadering. De heer K. Molenaar zag gaarne de ver goeding aan den penningmeester iets ver hoogd. Na bespreking werd besloten het te laten zooals het nu is. ^ieer Jb- Bakker, Noord-Scharwoude, zou te bevoegder plaatse pogingen willen doen om «en hu/onder of aoedkooDer tarief ONTDUIKING VAN INVOER RECHTEN. Veel voorkomen euvel. Zware straf fen geëischt. Voor de Vierde Kamer der Rechtbank te Amsterdam stond gister een hande laar in radioartikelen terecht aan wien ten laste was gelegd, dat hij aan de douane tweemaal valsche facturen had overgelegd bij den invoer van goederen. Verd. had resp. 12 en 20 radio-luidspre kers uit Duitschland betrokken, de hem toegezonden valsche facturen ad 252 M. en 696 M. had hij aan den ambtenaar doen overleggen. De werkelijke waarde was aanmerkelijk hooger, zoodat ruim 30 te weinig invoerrecht was betaald. Verd. bekende, hij had aldus gehan deld op advies van Duitsche grossiers, dezen hadden hem gezegd, dat dikwijls aldus minder werd betaald. Do fiscus vermoedt, dat verd. vele ma len op deze wijze invoerrechten heeft ontdoken. De waarnemend Rijksadvocaat mr. J. T. Asser merkte in zijn requisitoir op, dat dit euvel in de hoofdstad veelvuldig vx)rkomt, het constateeren ervan is niet gemakkelijk en een strenge straf achtte hij op haar plaats uit een oogpunt van generale preventie. Spr. eischte twee geldboeten resp. 81.60 en 303.20 be nevens twee door het O. M. te requiree- ren gevangenisstraffen. Het O. M., Mr. de Blécourat, requireer- de tot toewijzing der geldboeten en vor derde bovendien twee gevangenisstraf fen elk van één maand. Uitspraak 12 November. ZIJN TWEE KINDEREN DOOD- GESCHOTEN. Tot een jaar veroordeeld. De Rotterdamsche rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den 40-jarigen oudmilitair bij het Ned. In disch leger P. Stap die onlangs in zijn woning aan de Rubroekstraat te Rotter dam zijn beide kinderen heeft doodge schoten. Stap werd veroordeeld tot 1 jaar ge vangenisstraf, door tq brengen in een bijzondere strafgevangenis, en daarna ter beschikkingstelling aan de regeering. De eisch was geweest 8 jaar. MIJNGASONTPLOFFING IN EEN BELGISCHE MIJN. Reeds vijf dooden. n ,kolenmiin Montigny bij Chbrleroi vond hedenmorgen een ernstige mijngasont- ploffing plaats. Totnogtoe konden vijf doo den worden geborgen. AARDBEVING IN MIDDEN-ITALIfi. Op verschillende plaatsen ern- ^tige schade aangericht. Hedenmorgen is Ancona opgeschrikt door een hevige aardbeving, die ook in de geheele provincie is waargenomen en in vele dorpen groote schade heeft aangercht. Bijzonder heden omtrent de gevolgen der aardbeving in ae provincie ontbreken omdat de verbinding met vele plaatsen is verbroken. Te Ancona werd de eerste schok waargenomen heden morgen te 6 minuten over 8. De eerste schok w~erd voorafgegaan door een hevige knal als- of er kanonschot gelost werd. De gedeeltelijk marmeren voorgevel van het provinciale gouvernementsgebouw kwam naar beneden en viel in stukken op het pla veisel van het Piazzi di Roma. De toren van de kerk van het H. Sacra ment stortte gedeeltelijk in. Ook vele huizen stortten in en aan andere gebouwen werc groote schade aangericht. Ook uit de provincie wordt gemeld, dat vele huizen ernstig beschadigd werden. Ook te Rome heeft men den schok, zij hef dan ook zeer zwak, waargenomen. De seismografen van het meteorologisch instituut te Rome registreeden te 8.13 uur een schok op onge veer 175 mijl afstand en een golvende be weging, die ongeveer 20 minuten aanhield Men irelooft. dat het centrum van de aard beving zich in de Adriatische zee bevindt. Uit Ancona wordt nader gemeld, dat de aardbeving gevoeld is van Ravenna tot de kust van Marken. Zeer sterk werd de schok waargenomen te Fabriano, bekend om de daar gevestigde papierindustrie. Slachtoffers maakte de aardbeving echter ook hier niet. Alle telefoonverbindingen van Ancona, Fano en Macerata in de richting van Rome zijn nog verbroken. BESPREKINGEN VAN TSJANG-KAI-SJEK MET TSJANG-HSOE-LIANG? In verband met het vertrek van Tsjang- Kai-Sjek die met vacantie is gegaan doen tï Nanking geruchten de ronde dat de maar schalk te Tsjingtau een bespreking zal heb ben met Tsjang-hsoe-liang om te Tcomen tot ten scherpe begrenzing van de invloedssferen van Nanking en van Moekden. Voorts zou Tsjang-Kai-Sjek willen trach ten Tsjang Hsoe-liang te bewegen zijn eisch, dat de post van minister van financiën in dc Nankingregeering moet bezet worden door een vertrouwensman van Moekden op te ge ven, aangezien er Tsjang-Kai-Sjek alles aan gelegen is den huidigen minister van finan ciën Soeng te handhaven omdat deze het ver trouwen van de bankiers en de buitenland- sche huizen geniet, wat voor het slagen van buitenlandsche leeningen noodig is. Voorts doet het gerucht de ronde dat Tsjang-Kai-Sjek, die voorgeeft een bezoek te gaan brengen aan zijn voor het herstel van haar gezondheid in Japan vertoevende schoonmoeder, in werkelijkheid besprekingen zal gaan houden met invloedrijke Japansche politici. Algemeen is men van meening dat Tsjang-Kai-Sjek's overgang naar het Chris tendom een aankondiging beteekent van zijn strijd tegen de partij-organen der Kwomin- tang. Telegrammen Gedeeltelijk gecorrigeerd. TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGÊ, 30 Oct. De spreek tijd bij de algemeene beschouwingen over de rijksbegrooting werd verdeeld als volgt: r.k. en s.d.a.p. 2 uur; a.r. en c.h. uur; v.d. en lib. ieder 1 1/4 uur; de staatk. geref. en comm. ieder 1 uur; de herv. geref., de plattelanders en de middenpartij ieder 3/4 uur, nadat de Visser als vertegenwoor diger van de wereldpartij onbeperkte spreektijd had verlangd en Braat op ver lenging had aangedrongen der kleine par tijen. Met de behandeling van de begrooting zal Dinsdag worden aangevangen. 'S-GRAVENHAGE, 30 Oct. Het bestuur van de Holl. Mij. v. Landb^ heeft aan den minister van binnenhaf sche zaken en landbouw telegrafisch dri gend verzocht tot spoedige invoermir een maalgebod en verbodsherstel in7at5 invoer van Russisch graan. GRATIEVERZOEK VAN KAPITEIN - BORREN. N 'S-GRAVENHAGE, 30 Oct. Op de JL fie van het H. M. G. zijn gedeponeerd Jn lijst en twee albums bevattende 849 Th haesie-betuigingen met het door kanit^" Borren, die door het gerechtshof met h? trekking tot den Curagaoschen overval tni een dag gevangenisstraf is veroordeel? ingediend gratieverzoek: DE ROOFOVERVAL IN DE SINT JACOBSSTRAAT TE DEN HAAG. 'S-GRAVENHAGE, 30 Oct. De 72-iario-* man, die Dinsdag op klaarlichten dair in de St. Jacobsstraat te Den Haag door e®? ge jonge kerels is overvallen en van cbrl" 600 beroofd is, heeft pertinent als twee zijner aanvallers herkend de door de m litie aangehouden verdachten A. G en j D., die dan ook morgen naar het Hum van Bewaring worden overgebracht Naar een derde verdachte, de 28-iario» loopknecht E. C. G., werd gezocht. BEGRAFENIS PROF. MR. VAN DIJCK. A 'S-GRAVENHAGE, 30 Oct. Ondef overgroote belangstelling is op Nieuw Eik en Duinen ter aarde besteld het stoffelijk overschot van prof. mr. J. G. van Dijci raadsheer in den Hoogen Raad en buiten.' gewoon hoogleeraar aan de Amsterdam- sche universiteit. Minister Donner en nagenoeg de gehee- le Hooge Raad, alsmede vertegenwoordi. gers der Amsterdamsche universiteit woonden de plechtigheid bij. Aan het graf voerden het woord minister Donner, jhr. mr. de Savornin Lohman, president van den Hoogen Raad, mr. van Schaik na mens het centraal college voor de reclas- seering en den psychopatenraad, prof. Kleintjes namens de Amsterdamsche uni versiteit, Snijders, rector van het Amster damsche studentencorps, Riemers, rector van Unitas uit Amsterdam, mr. dr. Schol- tens, secr.-generaal aan het ministerie van arbeid, namens vrienden, mr. Goudsmidt en mr. Benno Stokvis namens oud-leerlin gen, waarna prof. Heeres dankte namen» de familie. Een schat van kransen dekte de baar. STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANK-iNSTELLINGEN, Handel Mpij Cert. t. 1000 i Kol Bank Ned. lod. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reicbsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie t v. Perkels' Patent t Calvé Delft Cert. Centrale Suiker i HolL Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit t INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Betbleh. Steel Cities Service Steel comm. Zweedscbe Lucifers CULTUUR MAATSCH. HV A Java Cultuur ifiiii... Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. V Alg. Explor. Mij. Boeton Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deh Bat. Rubber, Hessa Rubber Serbadjadj latere. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl. Amerika Gem, Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli j d'.Ï'K.U AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Soutbern Rails Union Pacific Wabash 'ExdivideucL t Ex claim. '«•til t 4 Koers van heden te Vorige koers plan. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.— pl.m. 2.15 102 - 153»/. 168»/, 138 452 218% 153»/, 220 73% 62'/, 112'/, 53% 76 238 274% 8* 232-4 269 114'/,-6 233-1% 267-70 114%-0 234 116 234-'/, 267) 9 59 76»/, 76'/, 25'/, 151%, 251'/, 25 74% 25 58 77'/, 14% 148»/, 77j-% 74%-t 25 414 329 120 101 38 407 407-10 328 35%-6 409-14) 530 35'/,-6 414-5 328-31 96-8 36)-8j 118 87% 70 88 88 90) 322»/, 337'/, 128% 336 335f-6j 122 -3 i 336'/,-9 113% 61'/, 97 70'/, 3%, 115 61'/, 114-6 3% 116-i 1161-7) t4% 21 20 147'/, 64 52 21 20 67% 305% 333 310 67% 303»/, 352 306 67% 305'/, 552-3 06 205 331 305'/, m0 304% 34% 9'%, 76'/, 200 23»/, 197'/, 23 34% 22 22 PROLONGATIE .„ri,!. ko... W iSv.tSF.N 17» pCt heden pCt. AMSTERDAM. 1 Londen Berlijn Parii» Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen 4 Stockholm 1 N.w-York .™0PF"* VHt ItaliS a Vorige koers 12.U6Va 59.1 8I/2 9.741/, 34.621/J 48.21 35.02»/, öb. 42'/, 66.60 66.42»/, 2.48%, 1300 Koers op heden 3 uur 12.'J09/m 59.18 9.74% 34.62 48.21»/, 35.05 66.45 06.67'/, 66.45 2.48% 13.00 s ^tlS:iiJJSrCIO:N'ÏROLïïT I n M,! STEEMEMBRUG, TEL. I*2,

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10