|H. H. W1LLERS, Verdr.oord 117. Vaderlandsche Bank o 9 lUl) DELANGE&DEMORAAZ, ALKMAAR Rafcrafiscli Weerbericht qi9M- Garage JAC. MET, AGENDA Binnenland Kerk en schooi Luchtvaart Stadsnieuws Luxe Verhuurinrichting. ZUIVER WOLLEN ON DER KL E E D/NG Prima 4- en 6-persoons Wagen beschikbaar a f 0,15 per K.M. TEL. 572 en 873. Provinciaal nieuws EFFECTEN CREDIETEN DEPOSITO'S INCASSO'S SPAARBOEKJES ASSURANTIE'S Zaterdag 1 November. 8 uur, Harmonie, donateursconcert arb muziekvereniging Excelsior. 7.30 uur, Cinema Americain: In den maal stroom van Parijs (rom.); boven 18 jaar. 7.30 uur, A. B T.: Alleen voor jou (dram.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater: Het schip uit Shanghai( geluidfilm, dram.); boven 18 j. Zondag 2 November. 10.30 uur, Harmonie, wijdingsbijeenkomst Rel. Soc. Verbond afd. Alkmaar; spreker de heer W. Drop, lid der Tweede Kamer. In Cinema Americain van 2 uur nm. af doorloopende voorstelling van In den maal stroom van Parijs (rom boven 18 jaar. 1 In A. B. T. van 2 uur af doorloopende voorstelling van Alleen voor jou (dram.), boven 18 jaar. In Victoria Theater van 2 uur nm. af doorloopende voorstelling van Het schip uit Shanghai (geluidfilm, dram.); boven 18 jaar. Handicap-draverij te Koedijk. 8'uur, Harmonie, optreden Kees Pruis en zijn ensemble. 7.30 uur, lokaal A. Rus te Heerhugo- waard, uitvoering gymn.vereen. Tavenue. 7 uur, zaal J. Kok te "Rustenburg, tooneel- uitvoering.' 'Maandag 3 November. 7.30 uur, Cinema Americain, In den maal stroom van Parijs (rom.); boven 18 jaar. 7.30 uur, A. B. T.: De gevaarlijke vrouw j(dram.)hoofdrol, Phyllie Haver. Toegang bpyen 18 jaar. 7:30 uur, Victoria Theater: Het schip uit Shanghai (geluidfilm, dram.); boven 18 j. 8 uur, Waakt en Bidt, lezing mej. J. H- G. v. d, Meij over „Pornografie en haar be gtrijfiiqg". S JACHT OP EEN DIEF. Gisteravond stond een man aan een 'der cassa's van den winkel van Vroom en Dreesmann in de Veerstraat te Haar lem, toen hij plotseling een greep deed naar een daar liggend stapeltje bankpa pier. De man holde den winkel uit, sprong op zijn rijwiel, dat buiten stond en reed weg. Maar achter hem aan draafde eenig winkelpersoneel en op het ggschreef van deze draafden tallooze zich van niets bewuste burgers mee. Intusschen was de man met het bank papier in de drukte van het Haarlem- sche avondgewoel in de Kleine Hout straat vastgereden. De schreeuwende menigte zat hem op de hielen. Dies smeet de man zijn rijwiel weg en rende voort. Maar toen was hij met zijn vervolgers niet beter af. Een hunner schoot met de vlugheid eener hinde vooruit en greep op de Gedempte Oudegracht den man met het bankpapier in den kraag. Maar hij bleek de man met het bank papier niet meer te zijn: ergens in de Kleine Houtstraat had hij, als offer aan de snelheid, zijn jas weggegooid en daarin zat het uit de cassa gegrepen geld. Men had inderhaast nageteld, dat het ongeveer 1200 was geweest. Toen men in de jas tastte, was dit bedrag niet geheel aanwezig; er ontbrak een 150 aan De biljetten kunnen zijn wegge waaid; de politie zal het uitzoeken. De gearresteerde bleek te zijn een 22- jarige Duitsche slager, die na zijn werk dezen zomer in Zandvoort geen werl: meer had gevonden. VERKEERSONGEVAL. Tegen een kar gereden Te Someren (N.-Br.) is Donderdagavond omstreeks 6 uur op den Provincialen Weg een uit de richting Heeze komende personen auto geslipt bij het uitwijken voor een boeren kar, waarna de wagen tegen een langs den weg staanden boom botste. De drie inzitten den werden uit de auto geslingerd, waarbij een heer een diepe snede in den hals kreeg en andere verwondingen opliep. In levensge vaarlijken toestand moest hij naar het zieken huis te Helmond worden overgebracht. De twee andere izzittenden kwamen met enkele ontvellingen vrij. De auto werd zwaar be schadigd. BRANDEN. Boerderij afgebrand. Gisteravond is de nieuw gebouwde boerde rij van den heer O. van Dam te Borgercom pagnie onder de gemeente Veendam door kortsluiting in de electrische lichtleiding in brand geraakt. Het schuurgedeelte, waarin de ongedorschte korenoogst was geborgen is geheel afgebrand. Alleen het voorgedeelte door de familie van Dam bewoond, bleef be houden. WEGENRAAD EN TOLLEN- COMMISSIE. Qp de vragen van het Tweede Kamerlid I. HL J. Vos betreffende de instelling van een wegenraad en bevordering van de werkzaam heaen der tollencommissie heeft de minister van Waterstaat geantwoord: Het is den minister niet bekend dat uit de omstandigheid, dat de adviezen van de rijkscommissie van overleg voor de wegen verbetering vermeend wordt, dat bedoeld is de commissie, in welke de weggebruikers zijn vertegenwoordigd niet aan de Sta ten-Generaal worden overgelegd, nadeelen voortvloeien. Aangezien adviezen van de rijkscommissie van overig voor de wegen verbetering rechtstreeks aan den minister .worden uitgebracht en daaraan volle aan dacht wordt geschonken, is het den ministe: niet dindehjk, waarom zij niet tot hun recht zouden komen en vervanging van de beide wegeacoaamsstes door een wegenraad ge wepscht sou xnn. De beantwoording van de verdere vragen is den minister voor het oogenblik nog niet ■ogelijk. NED. PADVINDERSVEREENIGING Een jubileum van den voorzitter. Donderdagavond zijn de Haagsche pad- vjmders 'n grooten getale bijeen gekomen ter viering van het tienjarig jubileum als voor zitter van de Nederlandsche Padvindersver- eeniging van den gepensionneerd vice-admi- raal J. 'J. Ramhonnet. Ongeveer 500 jongens, behoorende tot de Haagsche groepen, en tal van commissaris sen en afgevaardigden van andere afdeelin- gen waren samengekomen in de groote zaal van het gebouw van de Chr. Jongemannen- Veieeniging aan de Prinsegracht, waar een geïmproviseerd kampvuur werd gehouden. De districtscommissaris van 's-Gravenha- ge, de heer J. H. Delgorge, schetste, wat at jubilaris in de afgeloopen tien jaren voor de vereeniging heeft gedaan. Nadat ae heer Rambonnet zijn dank hact betuigd voor de bewijzen van waardeering, werden eenige kampvuurliederen gezongen Daarna werd door mevrouw Van Doorn na mens de leiders in het district 's-Gravenhage een sierlijk geborduurde kampvuurmantel aangeboden, en voorts ontving de jubilaris nog andere geschenken. NOTARIS JHR. W. B. B. Op vrije voelen gesteld. Het onderzoek, door de justitie ingesteld, heeft uitgewezen, dat aan notaris jhr. W. B B. te Apeldoorn geen zoodanige feiten kun nen worden ten laste gelegd, dat een straf rechterlijke vervolging gemotiveerd zou zijn, weshalve hij op vrije voeten gesteld is. GEZONKEN. Tengevolge van een hevigen rukwind zijn op het Hollandsch Diep twee motorvaartui gen, geladen met suikerbieten, waarvan de luiken open lagen, vol water geloopen en in de diepte verdwenen. Het eene schip, ge naamd De Hoop, groot 110 ton, schipper A. Verdoorn uit Papendrecht, is gezonken voor den mond der Moerdijksche Haven. Het an dere schip, groot 90 ton, schipper H. uit Breda, zonk tegenover de spoorbrug Moerdijk tusschen de roode ton en de gasboei. De op varenden konden zich in de roeiboot redden. KORTE BERICHTEN. De minister van arbeid, handel en nijverheid heeft gisteren de commissie van ad vies voor de in de ziektewet aan te brengen wijzigingen en aanvullingen van technischen aard geïnstalleerd. Ook is geïnstalleerd de commissie voor het onderzoek in de draadnagelindustrie. Vandaag wordt de heer L. Ouwenbroek, inwonende bij de familie Asscherman aan de Burgemeester Roosstraat te Rotterdam, 100 jaar. Gisteravond is de 46-jarige B., oud-lid van den gemeenteraad van Amersfoort, aan gehouden en overgebracht naar het huis van bewaring te Utrecht. De aanleiding tot deze aanhouding is vermoedelijk gelegen in de fi- nancieele handelwijzen van B. als commission- nair in effecten. De sluis te Terneuzen is hersteld, het verkeer GentTerneuzen is weer normaal. Prins Hendrik, die Donderdagavond uit Den Haag op Het Loo teruggekeerd is, vertrekt morgenochtend weer naar de resi dentie, om zich vandaar Dinsdagmorgen raar Duitschland te begeven o.m. ter bijwo ning der groote jachthondenwedstrijden. Met ingang van 1 Nov. is tot tijdelijk on derwijzeres aan de r.-k. school te Egmond aan den Hoef benoemd mej. Witte te Texel, voor tijdelijke inneming van de plaats van den heer Smith. Bij de op Vrijdagavond gehouden stemming voor notabelen der herv. gem. te Zuidscharwoude werden herkozen de heeren K. Dijkhuizen en P. Keizer. In de vacature wijlen den heer C. Deugd moet herstemming plaats hebben tusschen de heeren D. de Geus Jbz. en Th. Kunnen. PREDIKBEURTEN. Zondag 2 November. 'v Ned. Hervormde Gemeenten. BEEMSTER, vm. 10 uur, ds. Riemer. BERGEN, Vrije Evangelische gemeente, „Berkenhof", Komlaan 12, voorm. 10.15 u. J. J. Ruijs. Hervormingspreek. BURGERBRUG, nm. 7 uur, ds. Witkop. EENIGENBURG, vm. 10 uur, ds. Vorst man. GROET, Vrije Evang. gemeente, zaal van K. Peijs, nam. 3 uur, de heer C. v. Hekesen, Hekesen, van Oterleek. NIEUWE NIEDORP, geen dienst. OUDE NIEDORP, vm. 10 uur, ds. de Leeuw. SCHERMERHORN, vm. 10 uur, ds. Boe- rendonk. URSEM, vm. 10 uur, ds. Los. WINKEL, vm. 10 uur, ds. Boeke. Hervor mingsherdenking. Solozang van Mevr. Hou- ter-Smit. Doopsgezinde Gemeenten. BEEMSTER, vm. 10 uur, dr. Kuipers. NIEUWE NIEDORP, geen dienst. DE RIJP, geen dienst DE VLUCHT VAN DE DO. X. Naar Wolff uit Friedrichshafen meldt, zal de Do X Zondag a s. uit Altenrheim den tocht naar Amsterdam alleen aan vaarden als het weer, dat op het oogen blik uiterst ongunstig is, beter wordt. Zoo niet, dan zal het vertrek tot 3 Nov. moeten worden uitgesteld. De vliegboot heeft gister nog een uur boven het Bodenmeer gevlogen. De tocht naar Amsterdam zal vijf tot zes uur duren. DE VERKLARING DER OVERLEVEN DEN VAN DE RAMP DER R-101. Bij de behandelingen voor het specia le Hof, dat belast is met een onderzoek naar de oorzaken van de ramp van de R 101, werden gisteren de vier overle vende leden der bemanning verhoord. De mecanicien Cook verklaarde onge veer vijf minuten nadat hij de wacht in een motorgondel had overgenomen te hetfüfn waargenomen dat het voorschip daalrft. De machinisten ontvingen toen bevel vaart te minderen. Toen hij nog bezig was dit bevel uit te voeren, daalde het sphip andermaal. Ditmaal sterker. Onmiddellijk daarna stiet het luchtschip reeds op den bodem. Hij zette ziin ma~ chine stop. Op dat oogenblik kreeg het luchtschip opnieuw een opwaartsche stoot, waarna direct een ontploffing plaats had. Tusschen de eerste aanra king met den grond en de tweede verlie pen slechts enkele seconden. Cook ver klaarde direct naar den tank te zijn ge sneld. Deze stond evenwel reeds in lich telaaie. Hij zelf had toen reeds alle hoop op redding opgegeven, totdat het hem op het laatste oogenblik gelukte, door een gat in den wand in de open lucht te komen. Hoewel het luchtschip tijdens een gedeelte van den tocht meermalen daalde en later weer steeg, had Cook daarbij evenwel niets bijzonders opge merkt. De mecanicien Leech verklaarde, dat hij zich in den rooksalon bevond toen het voorschip plotseling van 30 tot 35 graden daalde, waarbij bórden en glazen van c'.e tafels vielen en hij zelf van een sofa op den grond viel. Drie vier minu ten later lag het schip weer horizontaal. Daarna daalde de R. 101 voor den twee den maal. De lichten gingen uit en er had een ontploffing plaats die evenwel niet zoo hevig was. Disley, marconist, heeft gehoord, hoe captain Atherstone den stuurman een aanwijzing gaf niet beneden een zekere hoogte te vliegen". De vierde öVerlevende Savory ver klaarde, dat hij den éersten stoot niet had bemerkt. De tweede evenwel was zoo hevig geweest, dat hij tegen de ma chines was geslingerd. Hij verklaarde voorts geen aanwijzing te hebben ont vangen de machine af te zetten. Na den stoot werd hij gelijk een kurk in het ka- bineruim geslingerd. Het is hem gelukt lang? een brandende olietank zich In vrijheid te brengen. HET VIERDE POSTVLIEGTUIG. Aneta-Vaz Dias meldt: Volgens bij de K. L. M. ingekomen bericht is het vierde postvliegtuig de P. H.-A.E.Z. gistermor gen om 7.14 uur uit Dresden vertrokken en om 14.35 te Sofia aangekomen. den minister had er reeds eerder op ge wezen, dat bedragen waren verstrekt aan niet-landarbeiders. We vernamen dat de Stichting ingevolge de landarbei- derswet alhier van oordeel is dat de heer "S. wel een landarbeider is, doch door omstandigheid ander werk verricht. voor Belaste Waarden, Gravenhage, 60/ tegen beurskoers tnn met jaarl. uitloting DE STAKING IN DEN WIERINGER- MEERPOLDER. De staking bij de Heidemij. in den Wieringermeerpolder, die 158 arbeiders omvat, duur tnog steeds voort. Den ar beiders, die loonèverhooging vroegen, is aangezegd dat zij het werk op de oude voorwaarden kunnen hervatten. Hieraan is door hen tot heden geen gevolg gege ven. TEXEL. Begrafenis schipper Mels. Onder groote deelneming had gister op 't nieuwe kerkhof te Den Burg de teraardebe stelling plaats van den algemeen geachten heer D. Mets Cz., algemeen bekend als schip per Mets, die jaren lang den beurtdienst TexelAlkmaar heeft onderhouden en zich zoowel in Alkmaar als op Texel vele vrienden heeft verworven. Talrijke vrienden van den overledene volg den den lijkstoet. Aan het graf werd het DE HOFJESMARKT. Dank zij Allerheiligen kenmerkte de Hof- jesmarkt zich hedenmorgen door een zeer druk bezoek van plattelanders uit onze om geving. Standwerkers in sigaren, parapluies, por- temonnaies. messen, horloges, scheermessen, ja, wat niet al, spannen -zich geweldig in om belangstelling voor hun artikelen van het publiek te trekken.' Vooral de'koopman in messen en porte- monnaies weet de lachlust van zijn publick te winnen. „De zaak zit in den knel, mijne heeren Ze gaat over den kop, en dat is voor de schuldeischers een strop. Niemand zoo'n por- temonnaie voor 60 cent? Dan zal ik jullie wat anders laten zien. De laatste drie zal ik jullie weg geven. Dg kerel die 60 cent. heeft betaald, heeft te veel betaald. Je be taalt nu geen 60, geen 55 cent, maar slechts twee kwartjes, omdat ik er nog slechts drie van heb. Daarvoor mag je ze te allen tijde terug geven. Als ik ze voor minder geef, verspeel ik de portemonnaie en tien gulden". Er komt nog geen kooper opdagen. De koopman zegt: Ik zal nog drie maai vragen en als niemand dan „mijn" zegt, kosten ze weer 75 cent. Ook daara nog geen kooper. De kodpman, onvermoeid, neemt een ander artikel, en wel een zakmes. Hij wijst er op, dat op het mes de haam van der. fabrikant, Gebr. Herder, vermeld staat. In den winkel, zoo zegt hij, kost dit mes een gulden. Maar de winkeliers werken niet. En juist de menschen, die niet werken, zijn een nadeel voor de maatschappij. De lui die wel werken en arbeiden, zooals ik het doe, zijn de werkgevers. Ik zet duizenden om voor een klein winstje en daardoor heeft de werkman werk. Dit mes kost hier geen gulden, geen drie kwartjes, maarzes dubbeltjes. En als je er een moord mee doet, krijg je minstens drie jaar. Ik ben eens zoo kwaad geweest, dat ik er een kip mee vermoordde, die ik van een boer voor 1.10 kocht. De boer was mij dankbaar, omdat hij van mij in Bodegraven een scheermes had gekocht, waar hij drie jaar mee heeft kunnen scheren. Maar ik dacht: „Als die kip maar geen snot heeft". Het publiek lacht, doch ook voor zijn messen verwerft de kóópman slechts een enkele kooper. Een andere koopman in lijm, waarmede hij alle mogelijke kapotte deksels lijmt, biedt tenslotte drie stukjes lijm aan voor 15 cent. Geen koopers en wanhopig roept hij uit: Als men nog geen 15 cent te missen heeft, dan gaan we maar eens naar onze buren kijken, want die hebben ook nog wel wat te vertel len. Een standhouder met horloges, kijkers enz. betoogt, dat bij hem het goed snel weg gaat. Ik heb hier, zoo zegt hij, een Duitsch-an- ker-uurwerk en als je het vandaag' opwindt, dan hoef je dat pas over acht dagen weer te doen. Weet je wat dit in de winkels kost? Voor 12.50 liggen ze achter de groote n"r "HFiïggtf-4, Medegedeeld door het Kon. Nederl m Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765.8 te lau. Verwachting, geldig tot den avond Bres. November: Meest matige, tijdelijk wellicht van wind, uit Zuidelijke richtingen; zwaar li? wolkt of betrokken, met waarschijnlijk een regenbuien, mogelijk met tijdelijke opklarin» zelfde temperatuur woord gevoerd door ds. Oskamp, predikant te den Hoorn. Onder de aanwezigen waren bur gemeester en secretaris dezer gemeente en het raadslid, de heer Lap. Namens de echtgenoote en familie van den overledene sprak de heer W. H. Lap een dankwoord voor de zeer groote deelneming. Diep onder den indruk verlieten allen het kerkhof. Een goed mensch is heengegaan, ziin nagedachtenis zal in eere blijven. HEILOO. In den aanleg van den nieuwen Rijks weg begint schot te komen. Op het zui delijk gedeelte vau bedoelden weg heeft men bij het café van den heer H. v. d. Peet de bpcht een gevaarlijke bocht doen verdwijnen door den weg meer in oostelijke richting te leggen. Een pra<;h- tige oplossing zijn de fietspaden die aan weerszijden van den hoofdweg worden aangelegd en daarnaast het wandelpad. Tot aan de boerderij van den heer Morsch is men gereed, maar nu komt er op dat gedeelte weer stagnatie, omdat de eigenaars van een paar boerderijtjes het onderste uit de kan willen hebben. Op dat punt ligt het werk stop; in noor delijke richting gaat men door. Naar we vernemen gaat de heer B., een der reclamanten tegen het uitbrei dingsplan, in beroep bij de Kroon. Zoo als we reeds meldden, hebben Ged. Sta ten het plan goedgekeurd. De minister heeft afwijzend be schikt op een verzoek van J. S. om een voorschot ingevolge de landarbeiders- wet, en zulks omdat de aanvrager geen landarbeider zou ziin. •'De adviseur van ruiten. Zoodra het goed echter op de markt is, is het 100 pct.minder waard. Ik wil het met jullie eens probeeren. Wat biedt je voor dit horloge? Er wordt een gulden geboden. En de koop man zegt: „Heb je al eens nemerkt, dat ze hier nooit met 25 gulden tegelijk bieden" Daar zijn ze te lui voor." Er volgt een bod van twee gulden. De koopman D'r mankeeren nog heel wat guldens aan. Wie beter dan twee gulden? Stilte. De koopman: Het moet geen jaar duren Jullie kunnen nu een mooi kansje krijgen. Er wordt drie gulden geboden. Ook dit blijkt te weinig, maar tenslotte doet de koop man er toch een paar voor dit bedrag van d- hand. Een koopman in scheermesjes heeft even eens veel belangstellenden om zich heen ge- groepeeerd. De kwaliteit van zijn mesjes demonstreert hij op het gelaat van een jon gen van een jaar of veertien, die hij het vlas haar van zijn gezicht scheert en hem twe cent toegeeft voor deze behandeling. Heeren, ik wil kort en zakelijk zijn, zoo vervolgt hij. Als ik het probeer met dezen rommel (en hij toont een paar pakjes mes sen van een ander merk), dan weet ik voor uit, dat ik ze voor mijn kop krijg, want het is rommel. Als jullie wat goeds wilt hebben, dan moet je deze Astra-mesjes nemen, die ik al meer dan 9)4 jaar hier verkoop. Deze mesjes blijken inderdaad bij liet ou- bhek bekend te zijn en de koopman w verschillenden tot koopen te bewegen De Zaterdagochtendmarkt is inderdaad interessant voor wie oog heeft voor de sug gestieve kracht van den verkooper. pklaringj N. H. LANDBOUWCREDIET In de op Donderdag gehouden 'ver», dering van commissarissen van Noors hollandsch Landbouvvcrediet is brslnt op de 6 pet. cumulatief preferentie deelen een interim-dividend ad 3 r>ot i 30 uit te keeren, betaalbaar van 3 v vember a s. af op dividend no. 25 RESULTATEN VAN DEN WERELDSPAARDAG Bil DE NUTSSPAARBANK Uit alle kringen der bevolking mocht h* Bestuur der Spaarbank gisteren'bibken va warme belangstelling voor het vieren van den Wereldspaardag ondervinden. Reeds kórt na de opening om acht uur des morgens hè traden spaarders het spaarbankgebouw ten einde hun spaarpenningen op hun spaarbant boekje te doen plaatsen. Het bezoek had deü geheelen dag een vlot verloop. Op de drukst? uren, welke voorn.1. in den namiddag voor kwamen, werd voortdurend aan drie loketten gewerkt, waardoor de spaarders 00 vlueo? wijze konden worden geholpen. Uit de onder staande cijfers blijkt wel, dat ook het vieren van den d e r d e n Wereldspaardag mei groote instemming door het publiek is be! groet. Door 489 personen (vorig jaar 4321 werd een bedrag op hun boekje'ingeWd wel in totaal 19.069,72 (vorig Bjasr 18.294,66). Als nieuwe spaarder lieten zich 48 personen inschrijven (vorig jaar 72) Het hoogste bedrag vhn inleg was 1000 Onder de stortingen kwamen zes posten voor welke hooger waren dan 500. In de ter .ediging aangeboden spaarbus-'es bleek een bedrag van 1729.20 aanwezig te zijn. Gaarne brengt het Bestuur der Spaarbank hier ter plaatse hartelijke dank aan allen, cie door hun komst er toe medewerkten hei vieren van den Wereldspaardag ook te Alk. maar te doen slagen. Met groote erkentelijkheid maakt het Be duur hier mede melding van de belangelooze medewerking, die het van de hoofden en het personeel van alle openbare en bijzonder,1 lagere scholen mocht ondervinden. VERBETERING VAN HET PGNTVEER TE VEL SEN. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Alkmaar, is een bericht binnengeko men van den Rijkswaterstaat, dat naar aan leiding van de door haar naar voren ge. brachte bezwaren omfrent de bediening van de ponten over het Noordzeekanaal te Velsen, opdracht is gegeven den dienst voorloopig weer met beide kettingponten te doen en daarmede door te gaan zoolang dit met het cog op het verkeer noodig zou blijken. Bovendien bestaat het voornemen de kleine vrijvarende pont door een nieuwe vrijwarende van minstens dezelfde vervoercapaciteit als de kettingponten te vervangen. De besteding daarvan zal binnenkort plaats hebben. Dt dienst zal dan steeds kunnen geschieden mei 2 ponten van dezelfde vervoercapaciteit al! die van de bestaande kettingponten. KYSANA IN DE HARMONIE. Ook gisteravond hebben velen in de Haf monie weer met belangstelling de bovenna tuurlijke experimenten bewonderd van den mysterieuzen Kysana. Daarnaast trok hel dansen van Olga Strawinski de aandacht terwijl verder de leider van het gezelschap zich een vlot goochelaar toonde en de aan wezigen door zijn kunstjes met kaarten ver wonderd deed staan. De pianist zorgde a: en toe voor muzikale afwisseling, maar di grootste aandacht was toch voor Kysana, die zich absoluut ongevoelig toonde. Even als Donderdagavond had het mysterieuze gt zeischap gisteren veel succes. EEN VROOLIJKE AVOND IN DE HARMONIE. Kees Pruis en zijn gezelschap Morgenavond treedt Kees Pruis <>P de Harmonie. Alleen deze mededeehng feitelijk reeds voldoende, want het aan vrienden van onzen meest populairen cfl sonnier is zoo groot, dat zij vooruit al w dat er iets goeds geboden wordt. Hij zal de beste nummers uit zijn toire op de hem eigen leuke wijze 'n. .na(. voordragen, daarbij begeleid door zijn 0 scheidelijken makker Willem Ciere. Seemer de geliefde cabaretière treedt eens op, wat zeker een attractie te meer Verder is er nog de zoo bekende "iet 1 die met de andere leden van het 8€Z, „tre. ook nog in een vroolijke éénacter zal v den. -.jite Het geheel belooft een avond van vroolijkheid en men zal het de p°pn1 on{. iisten zeker niet aan belangstelling o° breken. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN-^ Op Zondag 2 November is de ap' j van Dr. H. Hartong van Ark, Lange^ geopend. .„..„ae de» Op Zon- en Feestdagen en Kedlli cnd. nacht is slechts één der apotheken^j-' i v3r De andere apotheken zijn gA'sic',\ei 's avonds 8 uur (Zaterdag 9 u,:r' volgenden morgen S uur. opope'^ In de apotheek, welke Zondag» #e(ji is, wordt gedurende de daarop vo:ge - de nachtnicnst waargenomen. GEMEENTELIJKE AKBEIDSBLEB^ Geopend van 912 uu: _V 001 yj»»0' vers van 9—1 en van 2—uV dag- en Donderdagavond vau De directeur van bovengc 1 „j- dienst maakt bekend, dat |?e eschr>- volgende werkzoekenden zijn 11 8 ven: ,1 boef'S 1 bakker, 1 banketbakker, 1 ^,-ot1"' der, 9 chauffeurs, 1 drukker, werkers, 4 kantoorbedienden,

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2