DAGBLAD.VQOB ALKMAAR EN OMSTREKEN. Ao. 25» J1AAADAG 3 AOVEMBEK 1930 132e Jaargang. ra -rm iDagelijksch overzicht. De kroningsplechtigheid. Buitenland DE STORM BOVEN HET KANAAL EN BOVEN ENGELAND. DE TOESTAND IN BR.-INDIE. Engelsch vliegtuig neergeschoten. DE OVERSTROOMINOEN IN SILEZIE. ALLERZIELEN IN FRANKRIJK. COURANT. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalrs Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.—, iranco door bet geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN Per regel 1.25, bij groots contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven iranco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9, post giro 37060. Telef. 3, redactie 33. Directeur: C. KRAS. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Va^ICSHM Dit nummer bestaat uit drie bladen. DE NIEUWE KEIZER VAN ABESSINIE. Een kleine terugblik op de geschiedenis in het land. In het Noord-Oosten van Afrika, ten zui den van Kubië, tusschen de Roode Zee en het stroomgebied van den Bahr-el-Azrek en de Hawasj ligt een merkwaardig keizerrijk, Abessinië genaamd. De bewoners van den staat zelf namen het land Itiopia en een van de vroegere keizers noemde zich ook keizer van Althiopië. Abessinië is in meer dan een opzicht een merkwaardig land. De oorspronkelijke be woners zijn de Agau, die ook nu nog de kern der bevolking vormen. Aan hen verwant zijn de Falascha's en de heidensche Gamanten Met hen vermengde zich de Geevolken, die van over de Roode Zee kwamen en al dra de heerschappij veroverden. Als derde element mogen we nog noemen de Gallavolken, die vanuit het Zuiden in het land drongen. Dit zijn de bestanddeelen,, waaruit de be volking van Abessinië is ontstaan. De laatste groep heeft, doordat zij van de verdeeldheid van het oud-Abessinische rijk gebruik maak te, de meeste macht gekregen. De Abessiniërs staan op een lagen trap van beschaving. Naast enkele deugden, zooals gastvrijheid en gehechtheid der kinderen aan de ouders, bezitten zij bedenkelijk ondeugden. Zij werken zoo weinig mogelijk, zijn losban dig van aard, wonen over 't algemeen in el lendige hutten, welke soms uit ruwe steenen, soms uit leem of graszoden zijn opgetrokken In de laatste eeuwen is de bevolking door burgertwisten, slavenhandel, hongersnood en besmettelijke ziekten sterk achteruitgegaan, zoodat zij thans geschat wordt op hoogstens 10 millioen zielen. Zij is verdeeld in adel en burgers, waarvan de eerste categorie meer is onderverdeeld in Mehunen en Mosseso. Tot de eerste behooren o.a. de keizer of koning, de stadhouders, de kerkvorsten, de officieren en hooge ambtenaren. Over de geschiedenis van het land zou veel te vertellen zijn. Het rijk bestond al honder den jaren voor Christus en dant zijn bescha ving aan Egypte. Heel langzaam drong het Christendom er door, maar nog heden is deze godsdienst vermengd met het heidendom. De keizers, die over het land geregeerd hebben, zijn bekend uit de geschiedenis. Zij hadden eigenlijk een absolute macht, welke echter langzamerhand aanzienlijk verminder de. En zoo kan het gebeuren, dat in 1909 een opstand uitbrak tegen den toen regeerenden vorst. De koningin werd onttroond en een nieuwe koning uitgeroepen. Een Raad der Ouden werd ingesteld, die aan de regeering deel nam. In 1911 stierf de nieuwe koning en Memelik 11 volgde hem op, die tot 1913 regeerde. Na hem hebben nog eenige andere konin gen geregeerd en nu is gisteren een nieuwe „koning der koningen" gekroond, geheel vol gens overoud Ethiopisch ritueel. De Crt. vertelt er het volgende van: De plechtigheden, ciie ongeveer 400.0C0 menschen naar de hoofdstad hadden gelokt, begonnen reeds Zaterdag met de onthulling van een monument voor keizer Menelik II. Talrijke buitenlandsche vertegenwoordigers, alsmede de voornaamste Ethiopische hoog waardigheidsbekleders waren daarbij tegen woordig. Een schilderachtigen indruk maak ten de stamhoofden, getooid met hun leeu wenmanenkolbakken. De keizer hield een korte rede, waarin hij aan de groote welda den herinnerde, ai: het land van Menelik II ondervonden had. Hierna werd het volkslied gespeeld, waarna de vlag welke het monu ment omhulde, werd weggetrokken. De keizer schreed vervolgens met de diver se hoogwaardigheidsbekleders en de hoof den der buitenlandsche delegaties naar het monument, waar zij enkele minuten eerbiedig bleven vertoeven. In de speciaal daarvoor gebouwde kerk, naast de kathedraal van St. öeorge begon nen tegen den avond de voorbereidende plechtigheden, die te middernacht een groo- ten omvang aannamen, nadat de keizer en de keizerin op den troon plaats hadden ge nomen. Den geheelen nacht door werden psalmen gezongen en weerklonk het gedreun der trommels. De eigenlijke kroningsplechtigheid vond gisterochtend in een sprookjesachtige omlijs ting plaats. Reeds vroeg in den morgen De- traden de vertegenwoordigers der vreemde mogendheden en andere hcogwaardigh-ids- "bekleeders de kerk, die een half uur voor den aanvang eer plechtigheid tot de laatste plaats bezet was. Ras Tafari begaf zich van zijn paleis in een staatsierijtuig, dat den voormaligen Duitschen keizer had toebe hoord en door zes volbloeden werd getrok ken, naar de kerk, die rijk met tapijten was behangen. De priesters droegen prachtige zijden gewaden en daaroverheen mantels, die rijk met goud bestikt waren. Ras Tafari droeg een schitterend karmijnrood gewaad, dat eveenens cloor weelderige goudstiksels werd versierd ■>- De kroning zelf duurde slechts kort. Na het uitspreken van gebeden plaatste de pa triarch der Abessinische kerk de in edelge- stenten gevatte kroon op het hoofd van oen keizer. Hierna volgde een godsdienstig cere monieel in de kathedraal. Daarna reed de keizer in het staatsierijtuig door de versierde straten en onder triomf- poorten door, welke onder zijn eigen toezicht voor de kroningsfeesten zijn opgericht. Hij werd door zijn onderdanen uit alle deelen van men, met uitbundige geestdrift be groet. In het paleis nam hij de gelukwen- schen van de leiders der buitenlandsche de putaties in ontvangst. Als de laatste buitenlandsche vertegen woordiger kwam gisterochtend Prins Udino in de hoofdstad aan. De vertegenwoordigers van Frankrijk, Duitschland, Nederland, Enge land, Polen België, Egypte, de Ver. Staten, Griekenland en Japan waren reeds enkele dagen de gaste nvan den keizer. Als kro- ningsgesc^enk bracht prins Udino een vlieg tuig en een prachtig geborduurde Italiaan- sche shawl mede. Verder ontving de keizer o.a. nog van de Duitsche delegatie een por tret van Hindenburg met diens handteeke- ning en 800 flesschen Rijnwijn. Het gedeelte van Addis Abeba, dat voor de buitenlandsche bezoekers openstaat, is door den tooverstaf van den heerscher in een Europeesche stad herschapen. In drie maanden van koortsachtig werken zijn de stoffige en ongelijke straten gemetamorfo seerd tot gladde macadam-wegen, welke uit stekend verlicht worden door electrische lam pen. De openluchtmarkten zijn gesloten en alle straatstalletjes zijn tijdelijk uit de hoofd stad verbannen, evenals alle melaatschen en bedelaars. Bovendien zijn er hooge schuttin gen aagebracht langs de straten om de hut ten der bewoners aan de oogen der buiten landsche bezoekers te onttrekken. In over eenstemming met deze moderniseering zijn de soldaten gekleed in nieuwe Europeesche khaki-uniformen. Hoewel men een concessie heeft gedaan aan de oude traditie door de soldaten toe te staan op bloote voeten te loo- pen, hebben zij toch een buitengewoon net voorkomen. DE TOENADERING TUSSCHEN DUITSCHLAND EN FRANKRIJK. Herv"s campagne tot herziening der vredesverdragen. Het N. T. A. meldt uit Parijs dat Gus- tave Hervé in zijn blad, de „Victoire", zijn campagne ten gunste van een her ziening der vredesverdragen voortzet. Na eerst een lans te hebben gebroken voor de „Anschluss" van Oostenrijk bij Duitschland, tracht hij thans zijn lezers te overtuigen van de noodzakelijkheid van de teruggave van den Poolschen corridor aan Duitschland. Hij schrijft o.a. dat alle Fransche staatslieden in den grond precies zooals hij denken, nL dat dit deel van het Vre desverdrag van Versaiiles moet worden herzien. Hij, Hervé, is een vriend van Polen en is zich bewust Polen niet te verraden, doch een dienst te bewijzen wanneer hij zegt dat een vriendschap pelijke interventie van Frankrijk bij Po len, ten einde de restitutie van den cor ridor aan Duitschland te bereiken, nood zakelijk is. Ook het radicale Kamerlid Pierre Cot behandelt in het orgaan zijner partij, de „Republique", de kwestie van de her ziening der vredesverdragen en verde digt eveneens de teruggave van den Poolschen corridor aan Duitschland. Hij beweert dat de corridor voor Polen in geval van oorlog'van nul en geenerlei waarde is. Duitschland zou het land zonder slag of stoot bezetten. Daartegen over staat het groote economische be lang, dat zoowel Polen als Duitschland bij den corridor hebben. De kwestie is echter niet onoplosbaar. DE MIJNRAMPEN IN DUITSCHLAND. Officieele cijfers. Volgens een officieele opgaaf bedraagt het aantal dooden tengevolge van de mijnramp te Alsdcrf 265, inclusief de in de ziekenhuizen overledenen en twee nog niet geborgen dooden. Ook een officieele lijst van vermisten is opgesteld, waarop 48 namen voorko men, o.w. ook de 31 dooden, die niet kon den worden geïdentificeerd. Het lot van 17 arbeiders is dus nog onbekend. De directie meent, dat deze 17 niet allen onvoorwaardelijk als dood be hoeven te worden beschouwd, maar dat kan worden aangenomen, dat eenigen naar huis zijn gegaan en zich nog niet bij de diiectie hebben aangemeld. DE KRONING VAN RAS TAFARI TOT KEIZER VAN ABESSINIË. Met de onthulling van een gedenktee- ken voor keizer Menelik II van Abessi nië op het plein voor de Sit. George ka thedraal zijn volgens een bericht in den Montag, uit Addis Abeba Zaterdag de kroningsplechtikheden in de Abessini sche lioqfdstad begonnen Meer dan 250.000 leden der meest uiteenJnnnonH» stammen zijn naar de hoofdstad getrok ken om de kroning bij te wonen. Het onthulde gedenkteeken is een verguld standbeeld van den keizer op een Abes- sinisch strijdros. Gisteren is Ras Tafari gekroond. Nog voor het dagen van den morgen stelde de groot, 2 K M. lange staatsprocessie zich voor het keizerlijk paleis op. Abessinische gardetroepen stonden voorop, schitterend uitgedost in Europeesche uniformen. Achter deze troepen volgden de vertegenwoordigers der buitenlandsche mogendheden, waar onder de hertog van Gloucester o.a. Groote belangstelling. Onder buitengewone enthousiasme der bevolking en in aanwezigheid van vele bizondere vertegenwoordigers van Bui tenlandsche Mogendheden had gister morgen met grooten luister de kroning plaats van Ras Taffari tot keizer van Ethiopië. Engeland is Zondag door een hevigen storm geteisterd. Te Shoebeuryneas was de kracht van den wind zoo hevig, dat in de straten verscheidene auto's werden omge waaid, terwijl tal van voetgangers meters ver weggeslingerd werden, waarbij velen min of meer ernstig gewond werden. Sehoor- steenen, muren en daken werden vernield. Op het kanaal werd een passagiersschip, de „Maid of Orleans", door stortzeeën zwaar beschadigd, terwijl 4 passagiers ge wond werden. Aan boord van het s.s. „Isle of Thannet" bekwamen twee matrozen door stortzeeën zware verwondingen. Een Grieksch schip bevindt zich ernstig in nood bij Ventnor. Overal worden de reddingssta tions gemobiliseerd. In het Kanaal vonden reddingsbooten een motorboot hulpeloos ronddrijven. Het bleek, dat de inzittenden nog bijtijds door een stoomschip van boord waren gehaald. De toestand in Indië is nog steeds zeer ge spannen. De politie heeft,, volgens een bericht in de Berlijnsche bladen uit Londen Zater dag 10 congresleden in verschillende plaat sen in de omgeving van Calcutta gearres teerd. Ook in Alembazaar zijn 50 personen gearresteerd. In de nabijheid van Pesjawar hebben Engelsche militaire vliegmachines boven een vergadering van 2000 Afridi's ver kenningsvluchten gehouden. Zij werden door de deelnemers aan de vergadering on der fel vuur genojnen. Een der vliegtuigen stortte neer, terwijl verscheidene der anderen beschadigd werden. Nu in Opper-Silezië over het algemeen het water in de groote rivieren vallende is en inzonderheid het gevaar voor Oppeln vrij wel geweken is, heeft de vloedgolf Neder- Silezië bereikt. Het niveau is daar gemiddeld ten halven meter hooger dan gisteren. De dijkbreuk bij Linden kon nog niet ge dicht worden, maar uitbreiding kon worden voorkomen. Scheidelwitz, Neulimburg en Lippitz worden weliswaar door het water omspoeld, doch de oude dijken houden stand Blijkens de rapporten van den meteorolo- gischen dienst zijn er de laatste dagen ge weldige regenmassa's gevallen. Zoo viel er in de Middensilezische laagvlakte 200 mili- meter regen; op enkele plaatsen bedroeg de regenval zelfs 400 milimeter. Het hooge water is thans in een vloedgolf Breslau gepasseerd, zoodat het grootste ge vaar cp het oogenblik geweken is. De dijken zijn doorweekt, doch houden nog. De dijk breuk bij Brieg is ondanks zwaren arbeid niet gedicht. Daar de reddingsbrigades door de 3 dagen en 3 nachten durende werkzaam heden volkomen uitgeput zijn, zijn zij thans vervangen door 100 man hulptroepen uit Breslau. Boven Brieg verkeert een deel van den kanaaldijk in gevaar. Hier zijn de hulp troepen uit Breslau te werk gesteld, teneinde te trachten den dijk te behouden. In Boven- Silezië verademt men weer een weinig, daar het waterniveau gestadig daalt. DE FEESTELIJKHEDEN TE SOFIA. Sedert Vrijdag is Sofia nog niet tot rust gekomen. Tot laat in den nacht was het slot door een dichte menschenmenigte omgeven welke steeds weer in enthousiast gejuich uit barstte en de fantastische verlichting van gebouwen en wegen ebwonderde. Uit radio luidsprekers weerklonken Bulgaarsche liede ren en dansen. Op het slotplein speelde een orkest nationale muziek, waarbij volksdansen werden uitgevoerd. Zaterdag is in Bulgarije gevierd als den dag van den nationalen hei lige Iwan Rilsky. Vanaf gisteren zal deze dag tevens de naamdag van de koningin zijn. Des morgens vond een uitvoering van een Te Deum plaats, in tegenwoordigheid van het koninklijk echtpaar Hierbij sloot aan een marsch van de Sofia'sche schooljeugd door den slottuin voorbij het koningspaar, die staande den geheelen stoet, die drie volle uren ncodig had om voorbij te trekken, aan schouwde. Aan het hoofd der buitenlandsche scholen marcheerden de Italiaanscbe schoolkinderen in de kleeding der fascistische jeugd. Gisteren hebben de vereenigingen en de burgerwacht van Sofia een optocht gefor meerd. Hedenavond worden de feestelijkhe den besloten. DE ZENDING VAN GIBSON NAAR ITALIË. Gibson zal waarschijnlijk Dinsdag uit Rome naar Genève vertrekken. Het staat nog te bezien of de verwachtingen, ten aanzien van Gibsons bezoek aan Rome met betrekking tot de oplossing van de Italiaansche-Fransche maritieme mee- ningsverschillen, in vervulling zullen gaan. Voor het oogenblik schijnt er ten minste geen aanleiding voor optimisme te bestaan. De opvatting in Italië is, dat het thans aan Frankrijk staat de onder handelingen te hervatten. Gibson kan op zijn hoogst de overbrenger van nieuwe Fransche voorstellen geweest zijn. LORD CECIL OVER DE PLICHT TOT ONTWAPENING. Aan den vooravond der opening van de Geneefsche ontwapeningsonderhan delingen publiceert Lord Cecil in het Londensche blad „Reynold News" een opmerkelijk artikel, waarin hij uiteen zet, dat de plicht tot ontwapening onaf wijsbaar is. In de beloften, die de geal lieerden der Duitschers in Versaiiles ge daan hebben is met geen woord sprake van afhankelijkheid der ontwapening van veiligheid of iets anders. De voor waarde was slechts: de Duitsche ont wapening. Het slotprotocol van het ver drag van Locarno bevat een verplich ting tot ontwapening, waar evenzeer acht op moet worden geslagen als op de garanties, welke in dit verdrag worden genoemd. Veiligheid moet steunen op de acht-'ng voor de verdragen. Engeland zal zijn verplichtingen nakomen en ver wacht dat ook van de andere machten.. Ter gelegenheid van Allerzielen hadden vele plechtigheden plaats ter eere van de ia den wereldoorlog gevallen militairen. De president der republiek, M. Gaston Doumergue, legde een krans op het graf van den onbekenden soldaat, terwijl ook namens de regeering het gemeentebestuur van Parijs kransleggingen werden verricht. ONTPLOFFING IN EEN FABRIEK TE ROUAN. Twee arbeiders gedood, twee zwaar gewond. Gistermorgen vond in de machinekamer van de Maggifabriek bij Rouan een ernstige ontploffing plaats, waarbij twee arbeiders werden gedood en twee ernstig gewond. De arbeiders waren bezig met het vullen van een Weiss-compressor, toen deze plotseling, waarschijnlijk ten gevolge van overdruk, in duizenden stukken uit elkaar vloog. De chef machinist werd letterlijk in stukken ge scheurd, terwijl zijn assistent een dubbele schedelbreuk en een armbreuk opliep. Een derde arbeider kreeg een stuk ijzer tegen het hoofd en was onmiddellijk dood, terwijl de vierde eveneens ernstig gewond werd. GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN IN ENGELAND. Conservatieve successen. De gemeentelijke verkiezingen voor de ge meenteraden zijn Zaterdag gehouden, waar bij voor zoover thans reeds kan worden be oordeeld de conservatieven belangrijke suc cessen behaald hebben, voornamelijk ten koste van de Labour-candidaten. Volgens de laatste berichten schijnen zij 80 zetels ge wonnen te hebben en 13 verloren. De libera len wonnen 10 en verloren 16 zetels. De ar beiderspartij verloor 87 zetels en won er 26 terug. De Independent Labour Partij bleef over het geheel gelijk. Tot dusverre hadden de Labourleden in 20 districten de meerder heid, welke zij nu gedeeltelijk zullen verlie zen. Bij deze soort verkiezingen wordt steeds slechts een gedeelte der afgevaardigden ge kozen. DE BELGISCHE SPOORLIJNEN. Tegenspraak. De parlemetaire medewerker van het „Han delsblad van Antwerpen" schrijft: „Naar aanleiding van het bericht van het „Dagblad van Noord-Brabant", vernemen we in het Kabinet van den Eersten Minister het volgende Het is juist dat nieuwe spoorlijnen in de omstreken van Antwerpen worden aange legd, doch deze zijn enkel bestemd voor het verkeer der haven. De lijnen worden niet naar Esschen aangelegd, doch enkel rond de haven, in de buurt van Austruweel, uitslui tend ten behoeve der Antwerpsche haven. Naar aanleiding van het bericht over twee milliarden voer landsverdediging, vernemen we uit goede bron, dat er geen kwestie is van nieuwe uitgaven, die twee milliard zouden bedragen. De uitgaven van het Ministerie van Lands verdediging zullen misschien verhoogd wor den, doch dan zal die verhooging in de be- groojing van 1931 aangegeven worden en moet door de Kamer worden aangenomen. Hoeveel die verhooging bedraagt, zullen we weten wanneer de begrooting van Lands verdediging wordt ingediend; in ieder geval kan er geen spraak van zijn eene buitenland sche leening aan te gaan en nog veel minder eene binnenlandsche. Een hoofdartikel over deze kwestie besluit hetzelfde blad aldus: „Wij hadden dus wel goed geraden wan neer wij het vermoeden uitspraken dat heel die geschiedenis weer in de wereld was ge stuurd door de onbetrouwbare elementen, die voortdurend kuiperijen tegen den Belgi schen Staat voeren. 't Is droevig dat die nog altijd in de pers van onze Noorderburen organen vinden om hun gestook op te nemen ten einde aldus on rust en wantrouwen tegen België te versprei den. Meer dient er niet gezegd te worden." Het Hbld. schrijft naar aanleiding va* bovenstaande het volgende onderschrift: Deze ontkenning van het Belgische blad, wat betreft den aanleg van nieuwe sporen, is in strijd met hetgeen wij Donderdag daarom trent aan „Het Volk" ontleenden en waarin een lid van den raad van beheer van de Na tionale Maatschappij van Belgische Spoor wegen verklaarde, dat wel degelijk vier spo ren op het baanvak AntwerpenEsschen worden aangelegd. Onzerzijds merken wij daarbij op dat men het toch ook in België verklaarbaar zal vin den wanneer wij met aandacht volgen waar toe het Fransch-Belgische militaire accoord onze Zuiderburen kan nopen. De defensieve militaire activiteit van Frankrijk wordt al daar niet onder stoelen of banken gestoken, en zelfs gematigde Belgische bladen zooals „Het Laatste Neuws" achten het, zooals bleek uit hetgeen wij daar Donderdagavond uit citeerden, zeer wel mogelijk, dat ook Bel gië, parellel daarmede, zijn veiligheid zoekt te vrijwaren. Trouwens, dat de oorlogsbe- grooting verhoogd zal worden ontkent ook het „Handelsblad van Antwerpen" niet. Wij zouden er trouwens niet aan denken om België kwalijk te nemen dat het aan zijn na tionale defensie aandacht wijdt. Anderzijds is het begrijpelijk dat wij belang stellen in de wijze waarop België zich probeert te dekken, io zooverre onze eigen belangen daardoor kunnen worden beïnvloed. Dat wat de aandacht betreft dit door da Nederlandsche pers aan deze zaak gewijd is. Wat de feitelijke juistheid aangaat van de ba- richten van het „Dagblad van Noord-Bra bant", niets zal ons aangenamer zijn dan te vernemen dat de Belgische regeering het vol komen onnoodig acht om de Nederlandsch- Belgische grens in een strategische linie te herscheppen. DE ANTWERPSCHE TENTOON STELLING. Hoeveel menschen er kwamen Nu de wereldtentoonstelling te Ant werpen op het punt staat te worden ge sloten, is men aan het rekenen gegaan ten einde de belangstelling van het pu bliek in cijfers te kunnen omzetten. Reeds is berekend dat er voor een be drag van 30 millioen francs aan toer gangskaarten voor de tentoonstelling is verkocht, zoodat het aantal bezoekers op ruim zes millioen kan worden ge schat, dat is ongeveer twee millioen meer dan op de tentoonstelling te Brus sel in 1910. In die 30 millioen francs zijn niet inbegrepen de 7 millioen francs, welke de 166.994 abonnementen opge bracht hebben. De ontvangsten van de afdeeling Vlaamsche Kunst hebben meer dan twee millioen beloopen, waaruit dus blijkt dat deze tentoonstelling door zeven tot achthonderdduizend personen is be zocht. ONTPLOFFING IN EEN BELGISCHE FABBIEK. Elf arbeiders gewond. In de metaalfabriek Henriot te Court St. Etienne heeft Zaterdag een hevige ontploffing plaats gehad in een g'etoven, waaraan door elf arbeiders gewerkt werd. Alle elf werden gewond. Vijf hun ner liggen met levensgpvaarlijke brand wonden in het ilekenhuis. STUDENTENRELLETJES IN KAIRO. Gistermorgen heeft een troep studenten itl de nabijheid van de technische hoogeschool in de voorstad van Kaïro, Boelak, een po ging gedaan om het schoolgebouw binnen te dringen. Volgens de politie zouden de studenten getracht hebben de school in brand te ste ken. Er ontstond een vechtpartij waarbij de politie van haar vuurwapenen gebruik maak te. Er werden 5 studenten en 3 politieagenten gewond. De regeering besloot de school te sluiten tot 11 November a.s. LUIT.-GEN. BETUNE OVERLEDEN. De ook uit den wereldoorlog bekende En gelsche bevelhebber luit.-gen. Sir Edward Betune is op 75-jarigenJeeftijd pyerledea. o

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 1