'waSI Spoor's gestampte Muisjes FOSTER'S schermerhorn. hensbroek. egmond-binnen ii al te vaak oorzaak van slechte spijsvertering en verstoppiog. Neem meer beweging en ge- gebruik Foster's Maag- JVh pillen, het afdoende laxeermiddel. AU 0.65 per Flacon. te Rotterdam, overtreding politieveror dening, de le geen straf toegepast, de 2e en 5e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 3e en 4e ieder 4 boete of 4 dagen hechte nis, de 6e en 7e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. P. M. L., G. D., E. L. te Castricum, H. J. Z. te Amsterdam. H.C. te 's-Gravenhage, C. 'M. te Beets, A. K. te Breukelen, J. de V. te Enkhuizen, P. B. te Sint Pancras, J. Z. te de Rijp, G. S. te Oudorp, K. S. te Ursem, B. N., N. v. B. te Noordwijk aan Zee, P. de G., G. K. te Noordscharwoude, J. H., P. S., C. K., P. v. L. te Heerhugowaard, N. J. v. W., P. de B. te Alkmaar, overtreding motor- en rij- wielwet, de le 20 boete of 20 dagen hech tenis, met ontzegging motor-rijtuigen te be sturen voor den tijd van 3 maanden, de 2e, 3e, 9e, 10e, 11e, 15e, 16e, 17e, 18e. 19e, 20e en 22e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 4e, 6e, 7e en 14e ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 5e 30 boete of 30 dagen hech tenis met ontzegging motorrijtuigen te be sturen voor den tijd van 3 maanden, de 8e 2 x 6 boete of 2 x 6 dagen hechtenis, de 12e 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 13e 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 21e vrij spraak. DIEFSTAL VAN MEEL. Een schuitenvoerder meerde op 16 'September 1.1. zijn zolderschuit aan de Noordermarkt te Amsterdam. Toen hij den volgenden dag bij zijn vaartuig te rugkeerde, bleken er van de twaalf ba len meel, waarmee het geladen was, acht verdwenen te zijn. Dit niettegenstaande de lading behoorlijk met dekzeilen afge dekt en vastgebonden was! Van den diefstal der acht balen meel verdacht, heeft een recidivist zich voor de Vierde Kamer der Amsterdamsche rechtbank te verantwoorden gehad. Ruiterlijk erkende de man de acht ba len van de schuit gehaald, op een door hem gehuurden auto geladen en vervol gens meegenomen te hebben. Maar ik was daartoe dan ook, beweerde hij ver- jder, volkomen gerechtigd. Niemand minder dan „Lange Hein", een schuiten voerder wiens achternaam en woon plaats hem onbekend zijn, had hem op de De Ruyterkade gevraagd, of hij niet „een beetje opveegsel" wilde koopen. ,,'tls goed", had hij geantwoord. „Zoo doende heb ik ze weggehaald", was 's mans besluit. De verdachte bleek de acht balen meel, dat van opveegsel niets weg had, naar een opslagplaats te hebben vervoerd en voor 44 te hebben verkocht. Het O. M., mr. Van Dulleman, eischte in verband met het strafblad van ver dachte er komen zeven vonnissen we gens diefstal en poging tot diefstal op voor! en tevens in verband met de buitengewone brutaliteit van den dief stal, veroordeeling tot VA jaar gevange nisstraf. De rechtbank, uitspraak doende, legde den verdachte één jaar gevangenisstraf op. Provinciaal nieuws BLOKKER. In de vergadering van den gemeente raad is de begrooting 1931 vastgesteld op een bedrag in ontvang en uitgaaf groot Gl.251.50 voor den gewonen en op 42.880.43 voor den kapitaaldienst. De heer Kuiper, leeraar aan de Rijkstuinbouwwinterschool te Hoorn zal voor de afdeeling van den L. T. B. een viertal voordrachten houden over de bloembollencultuur en het trekken van bolgewassen. ZUIDSCHARWOUDE. Bij den te Hoogkarspel gehouden kolf- wedstrijd behaalde de heer R Molenaar den eersten prijs in de eerste en de heer Goot den eersten prijs in de tweede tlasse. Pachtvraagsluk. In de urgentie van den tegenwoordigen tijd staat voorzeker wel het „pachtvraag- stuk~" De zeer geringe bedrijfsuitkomsten van den pachter, gaven B. en W. van Zuid- Scharwoude aanleiding in de laatste raads zitting een voorstel in te dienen om aan dez° nooddruftige menschen op de landpacht tene reductie van 40 pet. te verleenen. Even wel moest dit punt uitgesteld worden tot een volgende vergadering, daar de stem men hierover staakten. Reeds vóór deze ver gadering was er eene openbare samen komst van pachters aangekondigd, welke Donderdagavond, dus na de Raadsvergade ring werd gehouden. Deze pachtersvergade ring werd geleid door den heer P. Zeeman, die o.m. in zijne inleiding niet schroom de te verklaren het voorstel van B en W. sympathiek te noemen, welk voorstel tevens een moreel voorbeeld van andere lichamen en (personen kan genoemd worden. De bedoeling van deze samenkomst was, te trachten eene afdeeling op te richten van den „Bond van Landpachters in Nederland". Spreker heeft geen groote verwachtingen van de aanhangi ge wet, en releveerde heel in het kort wat in de Prov. Staten is behandeld, en stelde daar na in het licht de noodzakelijkheid van een landpachters-organisatie. De spreker van den avond was de heer L Rinzema, van Woerden. Om het betoog van den heer R. wat breedvoerig te volgen, heeft o.i. geen zin, daar reeds meer verslagen over rijn onderwerpen elders gehouden, zijn op genomen. Wij volstaan dus met enkele pas sages: De pachtprijzen zijn veel te hoog en de opdrijving van .pachthuur wordt den pach ter zelf verweten en deze draagt dus zelf dg risico. Deze oppervlakkige beschouwing deel ik niet, zeide spreker. Immers in den loop der tijden is „vraag" en „aanbod" blij vend gestoord geworden. Beleggers van ka pitaal hebben den bodem uitgekozen als be legging, wat voor hen wel veiliger maar niet voordeeliger is da nde papieren belegging De publieke landverhuring is schering en in slag en door den landhonger moet de pachter wel tot hoogen prijs pachten. Men heeft ze niet gedwongen, doch de stok staat achter de deur. De pachter zelf meent dat huuropdrijving soms nog zijn eigen schuld is. Prof. Broekema zeide reeds in 1912 dat publieke verhuring vermoordend is. Nu zien wij het funste gevolg, dat ik riiet nader hoef te releveeren, gij weet het zelf wel. En dan zegt men nog, dat de pachters niets vragen. In Koedijk geeft men bij ge meentelijke landverhuring 25 pet. reductie, waar ook niet om gevraagd is. En dan heeft men begrepen, dat eene organisatie van pachters noodig is. De tuinbouwvereenigin- gen kunnen het pacht-vraagstuk niet oplos sen, dat ligt buiten haar bestek. Pachters, verpachters en eigenaren krijgen ruzie. Spr. becritiseerde nog even de p?-sage uit „Stem mingsbeeld uit Groentenland" in De Nieuwe Langedijker Crt., als de schrijver o.m. zegt dat de pachthuur wel van zelf naar de laag ste gaat. Dat kan natuurlijk niet ontkend worden, maar de toestand wijzigt zich tel kens en de pachter is meestentijds de dupe De schrijver blijkt nie' geheel op de hoogte, dan moét hij de be'-T'crdc :.nen maar lezen. De pachtkwestie wil den Bond organi satorisch oplossen, g:-.:;ggesteund door de wet. Sorkcr wijst ook nog oo het bestaan van „West-Friesch Grondbezit" waarin 3 be kende strijkgeldstrijkers bestuursfuncties be kleed en. Wij betreuren het bestaan van dien bond niet, maar wel dal men met ons nie wil sa menwerken. in frer. coke! opzicht. De ver pachter heeft niet altijd voordeel, wat spre ker uiteenzette. Bij niet-nakoming der huren in de pachtkwestie riet afgelost. Sprekei is voorstander van het eigendomsrecht. Het continuatierecht dient eveneens behouden te blijven. De waardevermeerdering van land, door noesten arbeid enz. door der: ^achter verkregen, moet door hem blijven behouden worden. De pachtconnr.issiö eventueel behar tigt de belangen van èn pachters èn ver pachters. De publieke verhuring moet wor den afgeschaft. Wanneer de pachters die in derdaad niet meer willen, dan is het uit. In Drente gaat het nu al zoo, waar bij eene nu biieke verhuring 100 pachters waren en deze niet boden, zoodat de verpachters eene com missie van taxatie wüden Spreker deelde nop mede dat de nood der tijden een geweldigen groei doet constaV-» var het ledental va-r den Bond; alleen in Friesland konden 1000 nieuwe leden ingeschreven worden. De Bond staat op een absoluut neutraal standpunt. Het urgentie-program stippelt alle schakee ringen uit. De tijd van vraten is voorbij, werken is aanstaande. Geen holle phrasen en niet eerst de kat uit den boom kijken. De pachters uit den middenstand hebben recht op bestaan. Het woord is aan U om de daad te toonen. Applaus! De voorzitter zegde den spreker zeer harte lijk dank voor zijne mooie rede. Hij releveer de nog even den toestand ter plaatse en zeide te hopen, dat, indien hier nu eene afd. opge richt wordt, ook getracht zal worden in de overige Langendijker gemeenten eene afdee ling op te richten. Een drietal aanwezigen stelde eenige vra gen, welke ten volle en ten genoege door den heer Rinzema werden beantwoord. Een der vragers deelde mede, destijds 10 jaar lang land gehuurd te hebben Gezien cien toestand van toen meende hij niet hoo- ger te kunnen betalen. Een andere huurder met hooger pachtsom werd huurder. Later bleek dat deze laatste geen voordeel hier mede gehad heeft. Eene bevoegde commis sie van waardebepaling had dit leed kunnen voorkomen. Het resultaat van de samenkomst was, dat eene afdeeling met 19 leden werd opgericht. De contributie is tot 5 H.A. 2 per jaar; van 6—15 H.A. 4 en meer dan 15 H.A 6 per jaar. De voorloopige commissie bestaat uit de heeren: P. Zeeman, B. y. d. Wal, W. Kep- pel. D. de Graaf. P. de Ruiter. Thans vergadert men opnieuw. Dan wordt een definitief bestuur gekozen en zal verder worden beraadslaagd, ook in verband met het genomen raadsbesluit: (staking van stemmen). De geanimeerde vergadering werd hierna gesloten. OTERLEEK. De heer J. Boeder alhier is te Den Haag geslaagd voor het examen voor machinist voorloopig diploma. HOORN. De commissie voor de restauratie van de Noorclerkerk alhier heeft, behalve een gift van de koningin-moeder thans ook van prinses Juliana een bijdrage ontvangen. NOORDSCHARWOUDE. De motorcursus vanwege de tuin- bouwvereenigingen kan wegens gebrek aan deelname niet doorgaan. OUDKARSPEL. In verband met de elfde algemeene tienjaarlijksche volkstelling, zullen de woningen in de gemeente opnieuw wor den genummerd. Waren de huisnum mers tot heden geschilderd, hierin wordt thans verandering gebracht. De nieuwe nummering zal geschieden door middel van emaille nummerplaatjes. Deze uit voering wordt verkozen boven eenig an dere om haar groote helderheid, waar mede het publiek belang ten zeerste zal worden gediena. Dit werk is opgedragen aan den heer Jb. Kroon Cz., gemeente-opzichter, die in den aanvang der volgende week met het aanbrengen der nummering hoopt aan te vangen. De nummering geschiedt van gemeentewege en voor haar rekening. Donderdagavond werd in de Ned. herv. kerk een concert gegeven door het Syra- phoniegezelschap .Polyphonia", direc- teur de heer J. Anderson te Alkmaar en de Christelijke Gein. Zangvereeniging ..Hallelujah", directeur de heer C. Dor- land te Alkmaar. De kerk was flink be zet. De verschillende muziek- en zang nummers werden goed weergegeven en gaven blijk van goede leiding. Het geheel was een aangenamen avond, een avond van kunstgenot, welke door gewijde mu ziek en zang een bezielenden indruk maakt. De voorzitter van het kerkbe stuur, de heer J. de Groot, sprak namens de aanwezigen een passend slotwoord. Beide vereenigingen kunnen met genoe gen op dezen goed geslaagden concert avond terug zién. Naar wij vernemen heeft een veehouder alhier, eigenaar van een schaap dat hem dit voorjaar 4 lamnferen bracht, op de markt te. Purmerend voor deze lammeren een bedrag van 144 ontvangen. De Minister van Financiën heeft aan d- gemeente Egmond-Binnen een voorschot ver leend ad 2025 ter uitbetaling aan den landarbeider C. Levering ter verkrijging van van een plaatsje ingevolge de Landarbeiders- wet. aiMiisaimwiM Sinnenlantf JAC. RINSE, f In den ouderdom van 64 jaar is te A'dam overleden de journalist Jac. Rinse Czn. Met den heer Rinse is een van de oud" garde van Amsterdamsche journalisten heengegaan. In de jaren, dat Charles Bois- sevain de leiding van het „Handelsblad" had, was Rinse geruimen tijd als redacteur binnenland aan dat blad verbonden. Later stichtte hij een correspondentie-bureau, waarbij een aantal groote provinciale bladen aangesloten was. Als humoristisch schrijver maakte Rinse naam door zijn bijdragen aan 't reeds lang vergeten weekblad „Abraham Prikkie", in de tooneelwereld stond hij als een bekwaam criticus bekend. Zijn journalis tiek werk vond hij hoofdzakelijk als tooneel- en rechtbankverslaggever; bij de Tooneel- school is hij vele jaren acl: iereen als exami nator opgetreden. In grooten kring kende men hem in de hoofdstad, want ook buiten het journalistieke leven trad hij naar voren. Ir- ae laatste jaren trad hij weinig meer op den voorgrond, hoewel hij nog in verschillen de functies werkzaam bleef. De Amsterdam sche journalistiek verliest in hem een merk waardige figuur, waaraan de herinnering nog lang zal blijven, zegt het Hbld. ZIEKEN AAN BOORD. Het stoomschip „Maas" te Las Palmas opgehouden. Het Nederlandsche stoomschip „Maas" arriveerde volgens een Lloyd's telegram den 31 sten Oct. te Las Palmas met den kapitein en zeventien leden der bemanning, lijdende aait koorts. riet stoomschip was 25 dezer van Dakar vertrokken naar Havre. Het behoort aan de N.V. „Houtvaart" te Rotterdam. In een door den kapitein aan de reederii gezonden telegram wordt gemeld, dat de ziektegevallen van minder ernstigen aard zijn dan aanvankelijk werd gevreesd. Nog deze week hoopt men de reis te kunnen voort zetten. JAARVERGADERING VOLKS- ONDERWIJS. Zaterdagmiddag is te Utrecht de vereeni- ging Volksonderwijs in algemeene vergade ring bijeen geweest Openingsrede. De voorzitter, mr. H. Smeenge, sprak de openingsrede uit, waaraan wij het vol gende ontleenen: In het afgeloopen jaar is op wetgevend ge bied weinig tot stand gekomen. De vereeniging telt thans 56.549 leden, over 589 aideelingen verdeeld. Het rapport der commissie-Rutgers ver scheen nog niet, maar zal, als de teekenen niet bedriegen, binnenkort verschijnen. Het is jammer, dat de verwachtingen, die de ver eeniging meende te mogen koesteren, gezien een passage uit de Troonrede, niet in vervul ling mochten gaan. Toen 2 Februari 1929 een ontwerp van wet voor het aanvullend onderwijs werd ingediend, waarin bijna het geheele standpunt der Staatscommissie was overgenomen, stak een groote storm op. In Maart 1930 bracht genoemde commissie een eind-rapport uit. Zij had naar hare meening het kwaad van de avondscholen weggenomen Verder stelde zij voor de vakken van land- en tuinbouw van het aanvullend onderwijs niet uit te sluiten. In den loop van dit jaar kwam de commis sie voor Schippersondërwijs met een rapport klaar, waarin gepleit werd voor de gedachk om geen leerplicht voor de schipperskinderen in te voeren. Elke wijziging, die den leerplicht zou bekor ten, zou spr. betreuren, en maatregelen, die iets dergelijks beoogen, zouden geen hulp dei vereeniging ontvangen. In dezen tijd, waarin allen vragen om meer ontwikkeling, zou te rugtreden een fout zijn. Meermalen is de regeering trop gewezen, dat er gebrek aan mannelijke leerkrachten zou komen, en thans hebben er vergaderingen plaats moeten heb ben om den ontstanen toestand onder de oogen te zien. Doch de regeering is van mee ning, dat het nog niet zoo'n vaart loopt en dat het gebrek spoedig verholpen zal zijn. De- maatregelen, die genomen zijn, zijn bij lange na niet afdoende. Noodig zou stellig zijn een uitgewerkt stelsel, dat gelegenheid werd ge geven de ledige plaatsen aan te vullen. Spreker besloot zijn langdurig toegejuichte rede met: Zoolang de Vereeniging Volkson derwijs waakt kan de Openbare School geen kwaad geschieden. Wij waken en wij werken SCHOOL VOOR WINKELPERSONEEL. Ged. Staten va.: ZuidHolland wil len subsidieerer.. Gedep. Staten van Z.-Holland stellen aan de Provinc. Staten voor aan de Vereen. „School tot opleiding van winkelpersoneel te 's-Gravenhage" ten behoeve van haar school te rekenen met ingang van het tijdstip van opening dier school tot wederopzegging een jaarlijksch subsidie uit de provinciale kas te verleenen tot een bedrag van ten hoogste tien pCt. der uitgaven van het onderwijzend personeel (salarissen plus netto pensioenkos ten), onder voorwaarde o.m. dat ook de ge meente 's-Gravenhage voor deze school sub sidie verleent en dat de salarissen van het on derwijzend personeel niet uitgaan boven de normen, vastgesteld voor de salarissen van het personeel, verbonden aan gelijksoortige van Rijkswege gesubsidieerde scholen. DR A-van VALKENBURG'S-- A •'lLZVÊRTR/ DE ZUIDERZEEWERKEN. Te Den Oever wordt thans een gedeelte van den omringdijk van den sluisput doorge- baggerd teneinde het water in de schutsluis toe te laten. Deze sluis zal naar wij ver nemen op 7 November a.s. officieel in gebruik worden gesteld. INBRAAK. Brandkast meegenomen In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is ingebroken in het kantoor van de Gooische Stoomtram op de Mau ritskade te Amster dam. Van een glas-in-lood-raam is een ge deelte weggesneden, waardoor een der in brekers vermoedelijk in het kantoor is ge komen. Deze heeft toen de klink, waarmede de goederenloods is gesloten, verwijderd. Een kleine brandkast, die daar staat, hebben de inbrekers meegenomen. In deze kast bevon den zich een bedrag van 500 benevens eenige boeken betreffende de administratie. In den regel is er veel minder aan gelds waarde in deze kast geborgen, maar Vrijdag avond was een aantal abonnementen betaald, juist vóór de eerste van de maand LANDGOED GESLOTEN. Gevolgen der natuurschoonwet. Bij een beschikking van den minister van nenlandsche zaken en landbouw, genomen in vereeniging met den minister van financiën, is, naar het „Volk" meldt, aangemerkt als een landgoed in de beteekenis van artikel 1 der natuurschoonwet 1928 het voornaamste deel van de onroerende goederen, genaamd „Groot- en Klein Spriel", gelegen onder de gemeente Putten en toebehoorende aan den heer J. W. van Doorninck, woonachtig op het landgoed. Door deze beslissing is komen vast te staan, dat naar 'het inzicht der regeering het behoud van deze terreinen in den be- staanden toestand uit een oogpunt van na tuurschoon wenschelijk moet worden ge acht. Het betreft hier eigenlijk twee, eertijds af zonderlijke, landgoederen, die eenigen tijd ge leden in één hand zijn geraakt en feitelijk één geheel vormen. Zij worden tegenwoordig dan ook als zoodanig beheerd- De bezitting is grootendeels bezet met bosschen van naaldgeboo'mte, opgaand loofhout en bak- hout, terwijl in de omgeving van het heeren huis gedeelten voorkomen, die als park zijn aangelegd. Een en ander draagt veel bij tot het natuurschoon van de betrokken streek. L ECU WA RPF N 7^ "EEN VUURWAPEN IN HANDEN"YTM" KINDEREN. N Zaterdagmiddag heeft op een buiten e» Scheveningsche knaap een geweer, dat naa zijn meening ongeladen was. spelenderwij» gericht op zijn vijftienjarig neefje, eveneens uit Scheveningen. Het geweer, dat gebruikt werd om op ratten te schieten was echter met een kleinen kogel geladen. Het schot trol den vijftienjarigen knaap in de borst De g©. troffen jongen werd door den Geneeskundi. gen Dienst naar het Ziekenhuis aan den Zuidwal in Den Haag vervoerd. De toestand van den knaap was gister- avond niet verontrustend. PROTEST TEGEN BIJGELOOF. In de op 13 Oct. gehouden vergadering van den gemeenteraad van Gramsbergen heeft wethouder Krikke verzocht niet weer op den dertienden van de maand te vergaderen, om. dat elf raadsleden op 13 Oct. bijeen hem angl stig maakten en de genomen besluiten dien angst bij hem nog deden toenemen. Tegen deze uitdrukking heeft de jongste vergader.:!/ van den genoemden gemeente raad de heer Habers geprotesteerd, omdat hij daarin zag een poging de gemeente in op. spraak te brengen en als zeer bijgeloovig aaj het Nederlandsche volk-voor te stellen. Ook zag hij er een beleediging voor den raad itt omdat de wethouder de besluiten als onver standig had gekwalificeerd. De heer Haben verzocht den wethouder dergelijke van bij. geloof getuigende uitlatingen vóór zich te houden en de gemeente niet weer in opspraak te brengen. De wethouder zeide gezegd te hebben eenigszins fatalistisch aangelegd te zijn. Die aanleg had hem er toe gebracht om uiting te geven aan zijn angst, ontstaan door de ge. tallen 13 en 11 en de genomen besluiten. SpOOr*Szwi ?sVr s* h e*K aas DE ZAANDAMSCHE WETHOUDERS- PENSIOENEN. De minister heeft geen bezwaren meer. Als antwoord op de ingebrachte bezwaren door enkele leden van den gemeenteraad te gen het toekennen van pensioen en afloopen- de uitkeering van afgetreden wethouders, is van den minister van Binnenlandsche Zaken het bericht ontvangen, dat er geen bezwaren meer bestaan om de gevoteerde gelden voor dit doel uit te betalen. TRAMBOTSING TE LAREN. Door den wissel gereden. Zaterdagmiddag tegen 2 uur zijn te Laren twee motorwagens van de Gooische tram op de lijn LarenHilversum met elkaar in bot sing gekomen, waarbij eenige personen licht zijn gewond en groote materieele schade ont staan is. De tram uit Amsterdam was door den wis sel gereden. Het uitzicht was door boomen belemmerd. Van beide motorwagens werden de bal- cons ingedrukt, maar de wagens bleven in de rails. Beide wagenbestuurders werden ver wond. Ook eenige passagiers bekwamen lichet verwondingen. Van een hunner, dei heer Buitenhuis uit Diemen, wérd een slag' ader afgesneden door brekend glas. Na ver bonden te zijn, kon ook hij, evenals de an deren, zijns weegs gaan. De tramdienst bleef ongeveer anderhalf uur gestoord. DEMONSTRATIEVE VERGADERINÜ VAN DEN NEDERLANDSCHEN ZIONISTENBOND. Ter gelegenheid van den 13en herden kingsdag der Balfour-declaratie heeft de Nederlandsche Zionistenbond gisteravond in de groote zaal van de Beurs voor den Diamantenhandel te Amsterdam een open bare landelijke demonstratieve vergadering gehouden. De voorzitter van den Bond, mr. K. J Edersheim, heette de aanwezigen welkom en g^af vervolgens het woord aan prof. dr. B- Uohen, die uiteenzette dat het Witboek der Engelsche Regeering, hoewel formeel op 9® basis der Balfour-verklaring, daarmede naar den geest in strijd is. Immers, aldus spr., het bevordert noch den bloei van Palestina, noert de beloofde nationale woonplaats, voor het joodsche volk, doch stelt zich op het stand- mnt, dat de Arabieren tot verbeterde land ouwmethoden kunnen worden gebracht, waardoor grond voor de joden beschikbaar komt. Spr zette u'teen dat de joden hun iplicht moeten blijven vervullen. Het volt heeft vertrouwen gehad in het Zionisme voor de Balfour-verklaring, toen de toestand veel ongunstiger was dan nu. Spr. heeft verj*ou" wen in het joodsche volk, voor den verderen opbouw van Palestina. De volgende spr. de heer F. Bernstei zette de geschiedenis uiteen van de Enge sche politiek ten aanzien van Palestina, we ke geschiedenis van begin tot thans een "r ö«nsgeschiedenis was. jL,- Vervolgens kwam aan bet woord, mr- J. Herzberger. Deze wees er op dat het J°° sche volk een „Tehuis" zoekt, geen immigr tiemogelijkheid. Een joodsche minderheid «E ivn\Ti ni:\ v ieii yi;nki i iti .i t- V-" H YW sQj )f - V- J ÜB 253. De koning was hoogelijk ingenomen met wat het ver- keersagentje had gedaan. „Brave kerel", zeide de koning, terwijl hij Keesje de hand drukte, „nooit zal ik vergeten, wat jij, aardwurm, voor mij hebt gedaan. „Een politieagent mag voor niets staan, meneer de koning", zeide de agent zso. 254. „je moet wat van me meenemen, als een herinnen»» aan je bezoek aan de maan", zeide de koning. Hier heb je ster van verdienste van de volle maan, als je de volle maan ziet of een man zonder haren, wiens hoofd net een volle maan is, dan mag ie een wensch doen en dan zal die weosc» in vervulling gaan", „Je moet wat van me meenemen, als een herinnering

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6