llkwrstlt Courant. SPORT en WEDSTRIJDEN. Parite €he Brieven. twee in dertigste Jaargang. tlaanrïaff 3 \ovember. gemeenteraad van alkmaar 7 Idem van een leeraar(es) aan de Han delsschool (bijlage Nr. 132). k7T259~ 1930 De Burgemeester van Alkmaar roept de leden van den Gemeenteraad op ter bijwo ning eener vergadering op Donderdag 6 No vember a.s., nam. 1 uur, teneinde te beraad slagen en te besluiten omtrent de hieronder vermelde punten. I. Onderzoek van den geloofsbrief en c. q. beëediging van het nieuw benoemde lid van den Raad, den heer C. Venneker. 2 Benoeming van een wethouder. 3. Vaststelling van de notulen van de vo rige vergadering. Mededeelingen. Inge komen stukken. 4 Aanvulling Raadscommissies. 5. Benoeming van een lid der Commissie tot wering van schoolverzuim (bijlage Nr. 115). 6 Idem van een onderwijzer aan de open bare school voor uitgebreid lager onder wijs (bijlage Nr. 131). g Idem van drie onderwijzeressen, onder- scheidelijk aan de Gemeenteschool Nr. 4, de Lindenschool en de Gemeente school Nr. 9 (bijlage Nr. 135). 9. Vragen vaa het Raadslid den heer Bak ker, inzake eventueel van het Departe ment van Defensie ontvangen circulai res en druk wei ken, betreffende het voor komen of beperken der gevolgen van vij andelijke luchtaanvallen, waarvan de behandeling in de vergadering van 25 September j.1. is aangehouden. 10. Idem van het Raadslid den heer J. Westerhof, betrekking hebbende op de nieuw gebouwde tribune op het gemeen telijk Sportpark, waarvan de behande ling eveneens in de vergadering van 25 September j.1. is aangehouden. II. Idem betreffende een ingekomen adres inzake de exploitatie van het gebouw van de Korenbeurs (bijlage Nr. 117). 12. Idem tot uitbreiding van leervakken aan de openbare school voor uitgebreid la ger onderwijs (bijlage Nr. 105). 13. Aanbieding van de gemeente-rekening over 1929 en van de afzonderlijk be heerde takken van dienst over dat jaar (bijlage Nr. 116). 14. Voorstel betreffende een onderzoek om financieelen steun voor de verdere ex ploitatie van de tramverbinding Alk maarPurmerend (bijlage Nr. 118). 15. Idem tot verhuring van het perceel Zui- derhoutlaan Nr. 4 (bijlage Nr. 119) 16. Idem inzake de tweede driejaarlijksche afrekening betreffende de Christelijke school aan de Doelenstraat (bijlage Nr 120). 17. Idem inzake het toekennen van subsidie uit de gemeentekas voor de instandhou ding van den Stadsautobusdienst (bij lage Nr. 122). 18. Idem tot aankoop van een warenhuis en verhuring van onroerende goederen na bij de Zuiderhoutlaau (bijlage Nr. 124) 19. Idem tut wijziging en aanvulling van de Algemeene Politie-veiordening in ver band met het gebruik van trekhonden (bijlage Nr. 125,. 20. Idem tot aankoop en verhuring van gronden nabij dc Nicuwpoortslaan en den Zanderweg (bijlage Nr. 126). 21. Idem inzake het verkenen van steun en het verhuren van een schoolgebouw ten behoeve van Christelijk voorbereidend lager onderwijs (bijlage Nr. 127). 22. Idem tot het verkenen van een bijdrage aan het Rijk in de kosten van de verbe tering van het voetpad aan de Westzijde van den Kennemerstraatweg (bijlage Nr. 128). 23. Idem tot verkoop van grond aan de Waterscl(.- ".straat (bijlage Nr. 134). 24. Idem inzake werkverscnaffing (bijlage Nr. 133). 25. Idem tot verlenging van den termijn van ontruiming van de onbewoonbaar verklaarde woningen Sandersbuurt 9 en Lindenlaan 56 (bijlage Nr. 129). 26. Idem tot vaststelling van suppletoire he- grootingen van bedrijven en goedkeu ring van rekeningen van vereenigingen en instellingen over 1929 (bijlage Nr. 130). 27. Idem tot het verkenen van een subsidie uit de gemeentekas ten behoeve van een cursus voor winkelpersoneel (bijlage Nr. 136). 28. Idem betreffende de medewerking te ver kenen voor den aanleg van het kanaal Kolhorn—Alkmaar (bijlage Nr. 137). TWEE MANIFESTATIES. Het is Zaterdagmiddag. Dag en uur wer ven prachtig mee voor de enthousiaste ont vangst, die de Parijsche menigte den beiden aviateurs, den „helden van den Atlantischen Oceaan-', gaat bereiden. Alleen het weer, een ïegenachüg echt herfstweer, bederft de feestelijkheid een beetie, en stort af en toe een verraderlijke douche uit over de menschenmassa s, die op gehoopt staan langs de boulveards, langs de Champs Elysées en op de place de 1'Hotel de ville. Doch dan maar wat dichter nog sa mengeschoold onder de paraplu's en onder d; luifels en schermen der café's, winkels en magazijnen. Eén zelfde gevoel beheerscht al die menig ten een soort patriotische geestdrift, die ernaar verlangt zich te kunnen uiten in juichen, schreeuwen, roepen, applaudiseeren. Ouden en jongen, kinderen, midinettes en emplové's burgers, die zoo juist hun winkel of atelier gesloten hebben, staan dicht opeen gedrongen achter den keten van agenten, gendarmes en militairen en kijken ongedul dig den weg af, waar de stoet vandaan zal komen, of een beetje ongerust naar de lucht, die maar steeds blijft dreigen, en waaruit ieder oogenblik weer een nieuwe stortbui kan losbreken. In die menigte natuurlijk, zooals gewoon- een massa straatventers, die cocardes, medailles, insignes verkoopen, prentbrief kaarten met de portretten van Costes en Bel- «Wte en foto's van bet „Vraagtepken pt die uitdeeling houden van kleine driekleurige vlaggetjes, waarop de een of andere reclame gedrukt staat. Kleine kinderen, die met htm ouders mee gekomen zijn, staan zoet te wachten tot het oogenblik, dat eindelijk „Zij" verschijnen zullen, en vader hen op zijn schouder zal nemen om hun de helden van den dag te laten zien. Een klein straatjochje, dat door al die groote menschen vóór hem heelemaal niet op den weg kan kijken, begint resoluut met zijn ellebogen zich een weg te banen, wringt en dringt zich tusschen zijn buren door, vast besloten om zich een plaats op de eerste rij te veroveren. De verontwaardigde stem van een midi- nette bromt tegen hem: Zeg, waf moet dat? Kun je niet op je plaats blijven! Wou jij óók al voor Co6tes en Bellonte gaan spelen? Een straatventer Koop die briefkaart van me, madame! het is het beste portret van Costes. Madame Costes zelf vindt geen één portret van haar man zoo goed als dit! Een armoedig gekleede man, die een beetje aangeschoten is, steekt trots zijn magere borst vooruit, waarop een militair ordeteeken prijkt, en vertelt aan alle buren die het hooren willen, dat hij ook aviateur is ge weest, en dat het alleen aan eenige particu liere omstandigheden gelegen hrëft, dat hij die carrière niet heeft kunnen voortzetten Plotseling hoort men in de verte een dof rumoer. Het is of er een schot door de me nigte gaat. De menschen beginnen te trippelen van ongeduld; velen gaan op hun teenen staan; halzen worden gerekt; kelen worden ge schraapt om de stembanden los te maken. Leve Costes! Leve Bellonte! Handen worden in de hoogte gestoken; hoeden, zakdoeken zwaaien Het gejuich zwelt aan, al dichter en dich terbij. En weldTa davert de lucht van het lawaai van duizenden wild-enthousiaste stemmen Zelfs de vele vlaggen, die bo ven de deuren en vensters uitgestoken zijn en die, zwaar van den regen, tot nu toe onbe weeglijk neerhingen, schijnen in beweging te komen, door den adem van die uitbunaig- geestdriftige menigte. Voorafgegaan door een peloton van Re- publikeinsche gardes, verschijnt een open auto, waarin Costes en Bellonte rechtop staan achter eenige zittende officiëele per soonlijkheden ze glimlachen tegen de menigte, danken met gebaren Leve Costes!! Leve Costes!! Leve Bel lonte!!. Maar de menigte heeft ternauwernood tijd ze goed te zien, ze goed waar te nemen en een herinnering over te houden aan het ge tourmenteerde gezicht en den een beetje bit teren glimlach van Costes en aan de beschei den en eenigszins onhandige en verwonder de houding van Bellonte. En daar zijn ze al weer voorbij. Het lawaai vermindert om ons heen, ver wijdert zich verder en verder den weg af De agenten, gendarmes en militairen laten het publiek vrij en dat stormt nu den rij weg op, gereed om den stoet na te hollen maar neende auto met de twee roem rijke aviateurs is reeds in de verte verdwenen. Nou maar, zegt een jongeman, als je van te voren weten kon, dat je slagen zou zooals die twee daar, dan zou ik misschien toch ook wel eens zoo iets geprobeerd heb ben. Dat zou zeker de moeite waard zijn ge weest. De menigte gaat uiteen. De terrassen der café's loopen vol. Alle gezichten zijn geani meerd, luid klinken de stemmen op. Wij zijn de eersten! roept een jonge man uit, waarschijnlijk een student, die nog heelemaal rood ziet van het doorleefde en thousiasme. Er is toch maar geen enkele andere aviateur, die erin geslaagd is, in één onafgebroken tocht den Atlantischen Oceaan van Europa naar Amerika over te steken. Die prachtige vlucht van Costes en Bellonte bewijst En nog langen tijd, heel den dag door, heerscht er op de boulevards, op de Champs Elysées en in de omstreken van de place de 1'Hotel de Ville een atmosfeer van feest vreugde, van voldoening, en men zou zelfs zeggen van eenige verlichting Op een andere plaats, vlak bij de place de la Concorde en de Seine wordt dezer dagen een andere manifestatie van de Fransche activiteit gehouden men zou kunnen zeg gen een geheel tegenovergestelde manifesta tie. Want terwijl de vliegtocht van Costes en Bellonte vooral van belang is voor de moge lijkheden die ze opent voor een meer of min nabije toekomst, heeft de manifestatie der ac tiviteit van eenige Fransche explorateurs en oudheidkundigen, die op het oogenblik ge houden wordt in de Oranjerie van den tuin aer Tuilerieën, vooral ten doel om door te dringen in de mysteriën van reeds lang ge storven beschavingen, en die te doen herle ven voor het oog van dep modernen mensch In de ruime witte zalen, waar de „Tentoon stelling van Oostersche Oudheden" georga niseerd is, beweegt zich een elegant, beschei den en kalm publiek, dat met bewondering verrukte oogen, ernstig en aandachtig, eer biedig bijna, het eene geëxposeerde voor werp na het andere beschouwt, waarvan de „jongste" minstens van eenige eeuwen vóór onze jaartelling c'ateeren. In het midden van een der zalen zijn rug aan rug twee muren geplaatst van geëmail leerd baksteen, die versierd zijn met reliefs, die tien boogschutters van de Perzische kei zerlijke wacht voorstellen, in vol ornaat, met hun boog op den schouder en een lans in de hand. Die bijna levensgroote, prachtig gerestau reerde boogschutters zijn bewonderenswaar dig door hun uitdrukking van trots en kracht en verrukkelijk mooi door de fijnheid van hun kleuren. Elders zijn fragmenten van andere muren ie zien, met andere reliefs, die gevleugelde dieren voorstellen en menschengezichten, die getuigen van een zeldzaam gevoel voor de coratie. In talrijke vitrines zijn vazen, bibelots van marmer, albast en goud samengebracht, die bizonderheden openbaren over de zeden, de gewoonten en de kunst van verschillende Azi atische volken, die 2500 en 3000 jaar vóór t-ns geleefd hebben. Foto's pok zijn er tentoongesteld, die de Fransche explorateurs en oudheidkundigen te zien geven op hun arbeidsveld te midden van een groep donkerkleurige arbeiders, die bezig zijn te graven, te delven en te zeven in de raassa's aarde, die duizendtallen jaren opge hoopt hebben over de plaats, waar oude kei zerlijke paleizen stonden, tot die geheel daaronder verdwenen waren. Het is merkwaardig, hoezeer een dergelij ke tentoonstelling hier succes heeft, en hoe werkelijk genietend al die bezoekers van d- meest verschillende leeftijden door de zalen wandelen, voor iedere vitrine blijven stil staan, alle tentoongestelde voorwerpen num mer voor nummer bestudeeren aan de hand van hun catalogus... Men zou niet zeggen, dat dit hetzelfde publiek is, dat morgen naa: de tentoonstellingen der „Ware-Onafhanke- lijken" en „Super-Onafhankelijken" zaï gaan, die juist hun deuren geopend hebben in het Expositie-park aan de Porte de Ver- sailles. M. DE ROVANNO. Parijs, 26 October 1930. eEMEEXTERAPEy. UITGEEST. Vrijdagmiddag kwam de Raad van Uitgeest bijeen. Mevr. VoorenVlottes kon wegens ongesteldheid de vergade ring niet bijwonen en de heer Kortehaas was wegens drukke werkzaamheden eveneens verhinderd. De voorzitter deelde hierna mede dat door den heer Langendijk, bouwer aan het Koepad, een rioleering zal worden gelegd en deze in overleg zal treden met den heer v. d. Eng om de door dezen bebouwde perceelen aan die rioleering te doen aansluiten. In zake de mededee- ling van den heer Kingma in verband met de mogelijkheid om in gemeenten beneden 5000 zielen geen gemeenteveld wachter aan te stellen doch inplaats hier van den politiedienst te doen verrichten door een rijksveldwachter, deelde de voorzitter mede dat hij hierover niets heeft kunnen vinden. Bij de ingekomen stukken was een verzoek van het Parochiaal kerkbestuur om over 1931 wederom een subsidie te mogen ontvangen voor de bijzondere be waarschool. B. en W. stelden voor wederom 1000 subsidie toe te staan. Zonder hoofdelijke stemming werd dit voorstel van B. en W. aangenomen. Verzoek van de afd. Uitgeest van het Centrale Genootschap voor kinderher- stellmgs- en vacantiekolonies om voor 1931 wedeiom voor een subsidie in aan merking te mogen komen. B. en W. stel den voor wederom 50 te verleenen. Z. h. s. aangenomen. Een verzoek van het Wit-Gele Kruis alhier om voor de wijkverpleging een subsidie te mogen ontvangen van 1000. B. en W. stelden voor, evenals het vo rige jaar, hierop afwijzend te beschik ken, daar zooals bekend is reeds 1500 subsidie voor een wijkverpleegster wordt verleend en het volgens hunne meening niet is te verantwoorden met het oog op de grootte der gemeente dat nog meer dere kosten voor het beoogde doel wor den uitgegeven. De heer Groot stelde voor de subsidie aan het Witte Kruis toegekend te ver- deelen. De heer Twaalfhoven concludeerde dat in de gemeente 2 wijkzusters noodig zijn. Een bedrag van 1000 speelt in deze geen rol. De voorzitter merkte op dat reeds veel in deze gemeente voor wijkverple ging, t. b. c.-bestrijding en armwezen wordt gedaan en dit vele kosten mede brengt en stelde daarom de vraag: „Mo gen we verder gaan?" Na eenige discussie vroeg de heer Krom dit punt aan te houden tot een volgende vergadering. Hij was altijd van oordeel geweest dat deze gemeente niet zoo groot was dat er plaats is voor 2 ver pleegsters. Hij wilde dit thans eerst eens door B. en W. doen onderzoeken. Hierop werd besloten dit punt tot een volgende vergadering aan te houden ter onder- eoek. Verzoek van mej. wed. J. Bus om eer vol ontslag als lid van het Burgerlijk Armbestuur. Op de meest eervolle wijze werd dit verleend onder dankzegging voor de door haar bewezen diensten. Schrijven van Ged. Staten in zake de ingezonden verordening tot wijzig'ng der algem. politieverordening betreffende een verbodsbepaling tegen gemengde baden waarbij wordt gevraagd het oor deel van den raad te mogen weten of de verbodsbepaling werkelijk gemengde ba den buiten de zweminrichting in de hand werkt en of wel rekening is gehou den met de bezwaren welke de exploi tatie der beide zweminrichtingen daar van zal ondervinden. B. en W. waren van meening dat bij het behandelen van het ontwerp-verordening in de vorige vergadering reeds breedvoerig over het door Ged. Staten aangevoerde is gespro ken en zij stelden derhalve voor geen wijziging in het besluit der verordening te brengen. Ook is een schrijven ingekomen van de afd. Krommenie van de N. H. ver. Het Witte Kruis. Door haar is een uitvoerig bezwaarschrift ingezonden bij Ged. Sta ten over het genomen raadsbesluit in zake verbod van gemengde baden. In dit stuk werd er op gewezen dat voor de bad- en zweminrichting ,de Ham" dit besluit vele bezwaren meebrengt en deze zeer gedupeerd zal worden en zelfs zal moeten worden overwogen of de voort zetting van de exploitatie nog wel de moeite waard is. Bij het goede toezicht aldaar mag aan onzedelijkheid niet ge dacht worden wat bij handhaving van het verbod wel te verwachten is daar men dan buiten toezicht gemengd zal gaan baden. Het college van B. en W. van Krommenie heeft met dit adres adhaesie betuigd. Het voorstel van B. en W. werd, na eenige discussie, zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Een schrijven van Ged. Staten waarin werd voorgesteld wijziging te brengen in de verordening regelende den werk kring der commissie voor het Gemeente lijk Elecr. bedrijf. B. en W. boden inge volge dit schrijven een nieuwe verorde ning ter vaststelling aan. De verorde ning werd door den voorzitter voorgele zen en z. h. st. goedgekeurd. Benoeming O. van Oosten tot hoofd en onderwijzer van het vervolgonderwijs te Markenbinnen en benoeming J. G.A. van Sluijs tot hoofd en ondenvijzer voor het vervolgonderwijs te Uitgeest. Beide hee- ren werden daartoe benoemd. Benoeming lid van het Burgerlijk Arm bestuur te Uitgeest wegens het bedanken van mej. wed. J. Bus. Door B. en W. werd voor benoeming aanbevolen mej. P. Vooren Vlottes. De voorz. deelde mede dat de fractie van de S. D. A. P. gemeend heeft dat een lid van de S. D. A. P. lid moest zijn van het B. A. en vandaar deze voordracht. De heer Zonjee vond het jammer dat de administrateur van het B. A. de ver gaderingen niet mag bijwonen. Met alg. stemmen werd benoemd tot lid B. A. mej. Vooren Vlottes. Benoeming 2 leden voor de commissie voor de werkloozen. In de vacature werd benoemd de heer J. Vijlbrief. In de vac.-J. van der Eng Wz. werd benoemd K. Berkhout Jz. Benoeming leden der commissie van bijstand voor het gem electriciteitsbe- drijf wegens periodieke aftreding. Alle aftredende leden werden weder om herkozen. Vaststelling pensioensgrondslag vanaf 1 Jan. 1930 van den burgemeester op 3600, van den secretaris op 3300. Vaststelling pensioensgrondslag van den ontvanger op 1 April 1925 1130, op 1 Jan. 1926 1057.50, op i Jan. 1927 985, op 1 Jan. 1928 912.50, op 1 Jan. 1929 op 840 en op 1 Jan. 1930 900. Aldus vastgesteld. Rekening Burg. Armbestuur te Uit- geèst over 1929, idem te Markenbinnen over 1929. Begrooting B. A. te Uitgeest over 1931. Begr. B. A. te Markenbinnen over 1931. De rekening van het B. A. te Uitgeest is door de heeren Zonneveld en Zaad- noordijk nagezien en in goede orde be vonden. Zij sloot met een nadeclig saldo van 5164.13. Het Luthersche fonds sloot met een batig saldo van 306.80. Het B. A. te Markenbinnen sluit met een nadeel ig saldo van 520.44. De rekeningen wer den goedgekeurd. Begrooting van het Gem. Electriciteits- bedri;-: over 1931. De commissie van bijstand voor het Gem. Electriciteitsbedrijf deed het voor stel om met ingang van 1 Jan. a.s. den prijs van 1 K.W.U. van 25 cent te verla gen tot 20 cent per K.W.U. en zou daar tegenover van ieder aangeslotene een vast bedrag van 1.50 per jaar willen vorderen. Dit werd door den raad aan genomen en uit de verder gevoerde be sprekingen bleek dat de gemeente aan het bedrijf voor 115 straatlantaarns ver goedt de som van 2000. Gemeentebegrooting dienst 1931. Hierbij stelde de heer Kingma voor om bij de volgende begrooting de jaarwed den van de wethouders uit te trekken op 600. Dit in verband met hun veel omvattende en tijdroovende taak. De voorzitter deelde mede dat het ver lof van Elmers verlengd is tot 1 Juli '31. Vervolgens zeide de heer Kingma tegen het verleenen van subsidie aan het R. K. Lyceum te Alkmaar te zijn. De voorzitter deelde mede dat dit ly ceum ook toegankelijk is voor niet ka tholieken en deze er ook gebruik van maken. De heer Kabel gaf te kennen hel volgend jaar ook tegen deze subsidie t« zullen stemmen. Daarna werd de be groeting vastgesteld in ontvangst en uit gaaf gewone dienst 175631.34. (Onvoor zien 7099.52) en in den kapitaaldiensl 36308.83. Motoren. De K. N. M. V.-kampioensrit 1930. Zooals men weet, hielcf de K.N.M.V. 25 October j.1. haar kampioensrit, waarvoor 73 rijders hadden ingeschreven. Van deze 93 waren er 87 opgekomen, waarvan er 37 den rit volbrachten. De rit is zwaar geweest, wat wel blijkt uit het groote aantal strafpunten. Het zoo bijzonder goed slagen van den rit is voor een groot deel te danken aan de bui tengewone medewerking van de groote ben zinemaatschappijen, n.1. de A.P.C., de Shell en de Texaco. Deze maatschappijen zorg den voor de route-bepijling en de op stelling van benzinestations en stel den bovendien nog fraaie bekers beschik baar. De kampioenen van 1930 zijn: Solo-kampioen lichte klasse: J. C. de Wit te Zenderen op Ariël (33 strafpunten); Solo-kampioen midden klasse: Chr. Lang- rnuur te Den Haag op Ariël (31 strafpunten) Solo-kampioen zware klasse: H. W. Hoe- jenbosch, Utrecht op Ariël (13 strafpunten); Zijspan-kampioen alle klassen: M. Jansen te Eindhoven op Ariël (85 strafpunten); Club-kampioen: M. C. de Nederlaindsche Prestatierit met Chr. Langmuur, A. P. van Hamersveld, J. E. Fijma; Merken-kampioenAriël met de rijders F. A. Vermaak, C. N. van der Voort en H. W. Hoejenbosch Militair-kampioen: Vrijwillig Landstorm korps Motordienst met Chr. Langmuur, Nic. Bovee en Chr. Klysen Club-kampioenschap: MC. „de N. P. R.", rijders A. P. van Hamersveld, J. Fijma, Chr. Langmuur met 127 strafpunten; 2. M.C. „Het Zuiden", rijders A. Boogers, M. Jansen en H. J. van der Ven met 201 strafpunten Merken-kampioenschap1. Ariël, rijders F. A. Vermaak, C. N. v. d. Voort en H. W. Hoejenbosch met 82 strafpunten; 2. B. S. A„ rijders J. H. Sybrandy, A. Boo gers en P. Boogers, met 159 strafpunten; Militair-kampioenschap: V.L.M.K., rijders Chr. Langmuur, Chr. Klijsen en Nic. Bovee. Uit bovenstaande volgt, dat vooral voor Ariël het succes buitengewoon groot is ge weest. Alle solo-kampioenen reden op een Ariël, terwijl eveneens het merkenkampioen- schap door Ariël werd veroverd. Paarden. Draverijen te Koedijk. Zondagmiddag werd door de Harddraverij ver. „Duinzicht" te Koedijk een nationale handicap-draverij gehouden, waarvoor 18 paarden waren ingeschreven. Opgekomen waren 12 paarden. De prijzen waren 150, 50. 25 en 15. De eerste prijs werd gewonnen door Hartstein (eig. C. Vergaaij; berijder G. v. Leeuwen Sr.); 2e pr. Kapt. de Bruane (erg. C. Vergauw te Castricum; berijder K- Bak ker); 3e pr. Janet Harvester (eig. J- Ver gaaij; berijder eig.); 4e pr. is gedeeld door Marij Hugowan (eig. G. Visser), Violabel (eig. J. V. Doom) en Leta. (eig. K- Davidzon) De uitslag der gehouden verloting was (alleen de drie eerste prijzen publiceeren wij): Eerste prijs een tafelkleed, no. 376; 2de prijs een deken, no. 302; 3e prijs grasmaai- machine, no. 4. K e g e 1 s n. Het concours van den A. K. B. De eerste dagen van het concours hebben een prettig verloop gehad. Natuurlijk was het reeds druk op de Unie banen, maar de grorie drukte zal deze week komen en dan zif het crescendo gaan tot den laatsten Zon- de korp6wedstrijdheeren is nog maar foor vier corpsen gegooid, waarbij Koekoek II met 266 de beste prestatie leverde. De heer Bouma was hoogste korpsgooier met 70. Twee dameskorpsen zooiden resp. 241 en 197 hout. In den wedstrijd vrije baan seniores is reeds 10 maal 45 gegooid door 4 personen, waarvan de heer Boom met 3 X 45 en 3 X 44 bovenaan staat. Een felle strijd zal hier deze week gevoerd worden. - Bij de juniores bracht de heer J. Met reeds tot 2 X 45, terwijl de heer Esser ook 45 gooide. Mevr. Buijs staat met 42 en 41 weer bo venaan in den dameswedstrijd. In den Parenwedstrijd werd reeds 52 (max. 54) bereikt, terwijl in den koppel wed strijd heeren op één punt na reeds het max. werd bereikt door de heeren Baart en Masee. 50 was het hoogste tot nu toe in den dames koppel wedstrijd. De tot dusver behaalde resultaten volgen hieronder. Korps heeren: 1. Koekoek II 286 2. De Burg II 279, Negenprijs De Burg II 9 x 9; 3. Onder ons 255; De Poedelaars 203. Eere- prijs korps: S. Bouma 70; eere-prijs G. Geus 59. Korps dames: 1. Men heeft ze niet aan een touwtje 2412. Ophouden Dint II 197. Eere- prijs korps mevr. J. Diepen 56; eere-prijs mevr. W. Scheepmaker 57; consolatieprijs mevr. L. Boem 50. Senioren vrije baan: 1. L. D. Boom 45 3 x 44 3 x; 2. G. J. Genefaas 45 3 x 43; J. Die pen 45 3 x 43; 4. A. Köllmann 45; 5. H. F. Buijs 44, 43 2 x; 6. J. Metz 44, 417. M. Olie 43, 37 8. C. de Beurs 43. Juniores vrije baan: 1. Jan Met 45 2 x; 2. W. C. Esser 45; 3. Jac. v. Spanje 44 2 x; 4. H. v. d. Schilden 44, 43 2 x; 5. J. J. A. Kok 44, 42 2 x; 6. C. A. Witte 44, 42 7. B. Masèe 44, 41; 8. S. Bouma 43, 42; 9. C. Sieuwerts 43, 41, 40; 10. R. Ratelband 43, 4111 Herm. de Haan 43, 39; 12. L. Trijbetz 42 2 x. Dames vrije baan: mevr. H. Buijs 42, 41; mevr. de Munk 42, 40, 39; mevr. A. G. Len- sen 42, 40, 38; mevr. G. de Wit 42; mevr. G. Geus 41; mevr. P. Kokkes 40, 35 2 x; mevr. Joh. D. Appel 40, 35; mevr. L. Boom 40, 34; mevr. M. Köllmann 39, 36 2 x; mej. A. Elzas 39, 36. Parenwedstrijd: 1. Mevr. Köllman en dc heer G. J. Gene faas 52; 2. mevr. en de heer G. Geus 51mevr Kokkes en de heer A. Köllmann 48 47 2 x; 4. mevr. en de heer Joh. Diepen 48, 46; 5. mevr. en de heer J. C. Olie 47 2 x; 6. mevr. L. Boom en de heer M. Jimmink 46 2 x; 7. mevr. Met--Smorenberg en de heer J. Escholt 46, 45. Koppelwedstrijd (heeren) 1. B. Masée en A. J. Baart 53; W. Norde- mann en A. Hekket 51G. J. Genefaas en Joh. Diejjen 48; M. J. Philips en N. v. d. Kamer 47, W. Escholt en M. Witte Jr. 46, 44R. Ratelband en J. Hecker 46, 43. Koppelwedstrijd (dames 1 1. mevr. Esser en J. Diepen 50; 2. mevr. Nordeman en v. d. Heuvel 49; mevr. Boom en M. Kölmann 47. Voetbal. Zwitserland—Nederland 63. De traditie is niet gebroken! Zwitserland heeft op eigen grond voor de vijfde keer Ne derland geklopt en deze keer met al heel vreemde cijfers. Met 6—3 heeft Zwitserland gewonnen en aan Nederland een gevoelige nederlaag toegebracht. Het begin was anders hoopvol. Pas was afgetrapt, of Adam kreeg den bal, rende langs de lijn, zette voor en v. Nellen schoot zuiver in (01). Nederland leidde dus na ten minuut sj>elen. Het duurde bijna een kwartier, voordat de gelijkmaker kwam (11) en toen heeft onze verdediging een half uur moeten vechten, om de score zoo klein mogelijk te houden, wat echter niet wegnam, dat de rust met 41! voor Zwitserland io ging. Na de rust pakte Nederland de zaken wat beter aan. Weer volgde een voorzet van Adam en nu was het Mulders, die doelpunt te (4—2). Er was dus nog hoop, maar ciete vervloog al heel gauw, en na weer een hal! uur was het 6—2. Toen lukte het Lagwidaal, een bal van Mulders in het net te plaatsen (6-3). Daarbij bleef het, al heeft v. d. Meulen nadien nog ontzettend veel wei#' moeter. eer- richten. Zie hier het zeer korte relao» vaa strijd. Het Nederlandsche elftal heeêt eek *$9

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 9