Vaderlandsche Bank AGENDA Landbeuw en Veeteelt. DELANGE&DEMORAAZ, ALKMAAR Kunsten en Wetenschappen. 6 Ratoafiscli Weerbericht ProvinoiaaS nieuws EFFECTEN CREDIETEN DEPOSITO'S INCASSO'S SPAARBOEKJES ASSURANTIE'S Stadsnieuw» Luchtvaart Filmnieuws. Sport Dinsdag 4 November. Groote najaarsmarkt te Alkmaar. 7.30 uur, Cinema Americain: In den maal maalstroom van Parijs (rom.); boven 18 jaar. 7.30 uur, A. B. T.: De gevaarlijke vrouw (dram.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater: Het schip uit Shanghai (geluidfilm, dram.); boven 18 j. 8 uur, Chr. School, Doelenstraat, propa- gandaverg. Chr. Besturenbond; twee spre kers. Woensdag 5 November. Groote najaarsmarkt te Alkmaar. 7.30 uur, Cinema Americain: In den maal stroom van Parijs (rom.); boven 18 jaar. 7.30 uur, A. B. T.: De gevaarlijke vrouw (dram.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater: Het schip ui( Shanghai (geluidfilm, dram.); boven 18 jaar. 8 uur, Rustende Jager te Heiloo, opvoe ring van „De avonturier" door ,,'t Ontlui kende roosje". 8 uur, loge De Noordstar, Nieuwesloot, lezing van den heer J. Kruisheer voor de Blavatskyloge. Donderdag 6 November. 7.30 uur, Cinema Americain: In den maal stroom van Parijs (rom.); boven 18 jaar. 7.30 uur, A. B. T.: De gevaarlijke vrouw (dram.); boven 18 jaar 7.30 uur, Victoria Theater: Het schip uit Shanghai (geluidfilm, dram.); boven 18 j. 8 uur, 't Gulden Vlies, biljart-seance prof. Koehof. Zaterdag 8 November. Harmonie, tentoonstelling op het gebied van ijs- en wintersport. Zondag 9 November. Harmonie, tentoonstelling op het gebied van ijs- en wintersport. Harmonie, tentoonstelling op ijssportge- bied. Maandag 10 November. Harmonie, tentoonstelling op ijssportge- bied. HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter in zage gelegd een verzoek met bijlagen van de N.V. Bataafsche Import Mij. te 's-Graven- hage, om vergunning tot het oprichten van eene ondergrondsche benzinebewaarplaats met twee aftapinrichtingen, vóór en ten be hoeve van het perceel Stationsweg nr. 37. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge meente, mondeling op Dinsdag 18 November a.s., voormiddag te 11 uur, en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht, op de se cretarie dezer gemeente van de terzake inge komen schrifturen kennis nemen. ALKMAAR, 4 November 1930. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WEN DELAAR, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. PALEIS-RAADHUISKWESTIE. Naar de Tel. verneemt is thans bij B. en W. van Amsterdam in voorbereiding het prae- advies op het voorstel-Van den Bergh, om het biuikleen van het voormalige raadhuis op den Dam (Koninklijk Paleis) te beëindigen. Zoo als reeds is meegedeeld, heeft eenige maanden gelden een, door B. en W. be roemde commissie van rechtsgeleerden ove-" het opzeggen van het bruikleen van het vroegere raadhuis een uitvoerig rapport uit gebracht, volgens hetwelk het eigendoms recht van Amsterdam op het Paleis vast staat. SLAPTE IN HET BEDRIJF. Bij de N.V. motorenfabriek Thomassen te De Steeg zal ingaande deze week de werk week tot vier dagen worden verkort. Op Maandag en Dinsdag zal niet gewerkt wor den. HOOG WATER. Maandagmiddag is de rivier het Hol- <andsch Diep bij opkomenden vloed en den daaraan gepaard gaanden storm buiten ha re oevers getreden en wel zoo snel dat na korten tijd de Sint Louis- en Kwistgeldpol- der overstroomd werden. Het hoogtepunt van den vloed was 2.50 -f A P. Het water stond tegen de huizen in de dorpsstraat. De werkzaamheden aan de haven moesten worden gestaakt. De weg naar de Thorboot stond blank. De golfslag op het Hollandsch Diep was zoo hevig, dat de arbeiders van den Biesbosch, niet durf den vertrekken. Ook het scheepvaartverkeer cnder den Moerdijk was gestremd. Het werk aan de nieuwe Maas brug stopgezet. De Maas bij Maastricht is plotseling zeer tan 't wassen, sedert gistermorgen nog 47 cM. De stand was om 4 uur 2.66 M.; dit be teekent 4,67 M. boven N.A.P. De pijlers van de nieuwe Maasbrug zijn weer alle on der water, zoodat het werk stopgezet is. In Zeeland. De boeren in de Zeeuwsche polders hebben <e kampen met den hoogen stand van het polderbinnenwater. Daarvan wordt veel last ondervonden bij het binnenhalen van de suikerbieten en het komt zelfs voor, dat van binnenhalen absoluut geen sprake kan zijn, doordat het betreffende perceel land geheel of ten deele blank staat. Vorige week steeg na de vele regens het water in den polder op sommige plaatsen met ruim 70 c.M. en nadien was de water afvoer, pok voor die polders met goede af- voerinrichtingen, niet zoo omvangrijk als in deze omstandigheden gewenscht is, doordat het water in de Scheldestroomen bij eb niet voldoende uitliep (de boer zegt dan, dat het water niet van deu dijk gaat). Dit laatste wordt mede veroorzaakt door de voortdu- tende sterke westen- en zuidwesten winden, die het water in de riviermonden drijven. Zaterdag en Zondag is veel water gevallen, zoodat het binnenwater weer aanmerkelijk is gestegen. Verscheidene laag gelegen lande rijen en weilanden staan geheel of ten deele onder water. Zelfs zijn er in den polder huizen, die niet anders dan met een hulpbrug zijn te bereiken, doordat het water in de langs den weg gelegen sloten buiten de Qe^&rs is getreden. BRANDEN. Kapitale boerderij verwoest. Te Elahuizen bij Koudum is de kapitale boerderij, toebehoorende aan de familie Van der Feltz en bewoond door den heer W. van der Zijp, afgebrand. Alles verbrandde. Ook twaalf koeien verbrand. Zondagmorgen half twee is de landbouw- schuur van W. M. Langejan te St. Maar tensdijk door brand vernield. Twaalf stuks hoornvee, alsmede de inventaris en de graan voorraad gingen verloren. De oorzaak is on bekend. Assurantie dekt de schade. Werkplaats uitgebrand. Oisterochtend ontstond brand in de tim mermanswerkplaats van den heer De Jong in de Buurt te Mijdrecht. De vlammen sloe gen weldra aan alle kanten uit en de brand weer wist de belendende perceelen te behou den, doch kon niet voorkomen, dat de werk plaats geheel uitbrandde. Oorzaak van den brand is vermoedelijk het branden van een fornuis in de werkplaats. werd de vergadering door den heer Limpers gesloten na vooraf een woord van dank te hebben gesproken aan het adres van den af getreden voorzitter, den heer H. Kok, voor het vele dat deze in het belang der IJsclub heeft gedaan. HEILOO. In de bestuursvergadering van V.V.V. „Heiloo Vooruit" heeft het bestuur besloten en bloc et bedanken. De reden is ons niet be kend. SCHOORL. Het gure, regenachtige weder van Zondag was geen gunstige omstandigheid voor de Schoorlsche tooneelvereeniging „Nieuw Leven", om op hare uitvoering een druk be zoek te krijgen. Toch viel 't nog mede, en was een vrij talrijke schare belangstellenden opgekomen naar de zaal van Schuijt, om te genieten van het kluchtspel: Een partijtje poker". Een aardige geschiedenis, waar ook nog wel eenige lijn in zit, in tegenstelling met zoo menige klucht, waar alle logica zoek is. Twee compagnons in een pillenzaak, George B Nettleton en T. Gogys Johns heb ben altijd ruzie, welke ten slotte zoo ver gaat, dat de heeren de Vennootschap wen- schen te ontbinden. Een jong advocaat, Van- derholt, vond een oplossing door de heeren een partijtje poker te laten spelen; wie ver liest, zal een jaar lang de knecht zijn van den andere, met verschillende verzwarende be palingen. De jongste van de twee treft het noodlot, hij verliest, en we zien in het tweede bedrijf hem voor de zware taak gesteld, de dienaar van den ouden compagnon te moeten zijn Hij deelt het lot der dienstbaarheid met Coddles, een negermeid, en buitengewoon lastig wordt voor hem de situatie, wanneer mejuffrouw Florence komt logeeren, een meisje, op wien hij verliefd is. Deze herkend hem, doch hij kan niet verklappen, waarom hij huisknecht is geworden, daar de com pagnons contractueel hebben bepaald, dat een hooge boete zou moeten worden betaald door diegene, welke iets van 't contract aan derde zou vertellen. De advocaat echter, iemand die als de arbiter van de compagnons in de allereerste plaats moest zwijgen, ver telt aan Florence het geheim van de overeen komst, en deze laatste weet met allerlei vrou welijke listen gedaan te krijgen, dat de vrede weer wordt hersteld en de compagnons weer met elkander gaan werken. Natuurlijk krijgt men een opeenvolging van de koddigste verwikkelingen, waarbij vooral Ccddle de Negermeid, mejuffrouw Sporre, bijzonder goed op dreef was. Mejuffrouw S. Klaver, die in het eerste bedrijf de rol van typiste had te Vervullen, deed dit zeer goed*, ondanks een keelontsteking, welke zij een paar dagen te voren had gekregen. Door de goede zorgen van de dokter kon ze echter haar rol vervullen, en dit vlotte op een wijze, waarbij de clementie, verzocht door den voorzitter, niet noodig was. Bloemen en hartelijke woorden waren haar loon. De heeren Kok en Kuyper waren de echte ruziecompagnons en deden de aanwezigen vaak daverend lachen. De heer K- Graaff was 't echte type van den boekhouder, die door de ruzie van de superieuren geen leven had op zijn kantoor. Den heer Gerrits was goed als advocaat, mej. Henneman was een aardige kantoor- looper, de heer Roos een expeditieknecht, terwijl mejuffrouw Ruis als mevrouw Nettle ton en mej. Schoorl als Florence een zeer goede typeering gaven van de personen, tamelijk vlot, in aanmerking genomen de welke zij hadden uit te beelden. Het spel liep korte tijd van voorbereiding De regie was in handen van den heer Loevens natuurlijk uitstekend verzorgd; ook het kapwerk was goed. „Nieuw Leven" behoeft als tooneelgezel- schap geen buitengewone actie om menschen op een volgende uitvoering te krijgen. WIERINGERWAARD. Vergadering van de IJsclub op Maandag avond in het lokaal van den heer v. d. Won de onder leiding van den waarn. voorzitter, den heer H. Lempers. Verkiezing 3 bestuursleden wegens pe riodieke atreding van de heeren H. Kok, H. Limpers en C. R. Blaauboer. Laatstgenoem de die als penningmeester herkiesbaar is, werd herkozen. Voor de twee anderen wer den gekozen de heeren N. Koppes en D Jimmink. In verband dat er den vorigeo winter geen ijs is geweest kon een verslag der werkzaamheden achterwege blijven. Van het gemeentebestuur was een schrijven ont vangen, dat men bereid is 15 cent per werk uur bij te dragen wat door de IJsclub aan de arbeiders wordt betaald. De heer Schenk bracht verslag uit van de gehouden algemeene vergadering. De reke ning van den penningmeester werd nagezien door de heeren H. v. d. Woude en W. Peere boom. Laatstgenoemde deelde mede alles in orde te hebben bevonden. Ontvangsten met inbegrip van 156.67 saldo van het vorig jaar hebben bedragen 332.84, de uitgaven J 58.86. Het batig saldo is 273.98. Als afgevaardigde en plaatsvervangend werden gekozen respect, de heeren C. R Blaauboer en J. Schenk Kz. Bij de bespre king der werkzaamheden voor den a.s. win ter werd besloten ijs en weer dienende, te be ginnen met een kinderfeest. Voor het overige werd het aan het Bestuur overgelaten. Herna werd in behandeling genomen de beschrijvingsbrief voor de algemeene verga dering welke a.s. Zaterdag te Alkmaar wordt gehouden. Besloten werd den afgevaardigde vrij mandaat te verleenen. Na de rondvraag welke niets opleverde, INVULLING CERTIFICATEN VOOR AARDAPPELZENDINGEN NAAR DUITSCHLAND. De Inspecteur, Hoofd van den Planten ziektenkundigen Dienst deelt hierbij aan be langhebbenden mede, dat op de gezondheids- vei klaringen voor aardappelzendingen naar Duitschland de naam en het adres van den ontvanger niet meer door den ambtenaar van den Plantenziektenkundigen Dienst, die de verklaring afgeeft, behoeft te worden inge vuld, maar dat dit door den exporteur zelf of diens gemachtigde gedaan kan worden. Exporteurs kunnen'dus thans verzoeken, het certificaat voor hunne aardappelzendin gen naar Duitschland voor zoover den naam en het adres van den ontvanger betreft, onin gevuld te ontvangen. Zij nemen dan de ver plichting op zich, deze gegevens zelf op het certificaat in te vullen, daar onvolledig in gevulde verklaringen zoomede die, waarin wijzigingen zijn aangebracht, door de Duit- sche douane ambtenaren als niet voldoend worden beschouwd en de zendingen, die zij vergezellen, aan de grens geweigerd zullen worden. Het blijft echter wenschelijk steeds de plaats van bestemming aan den ambtenaar die het certificaat afgeeft, op te geven, daar als deze bekend is bij eventueele aanmerkin gen op de zending met meer spoed een onder zoek kan worden ingesteld. Tot nu toe is de toestemming om den naam en het adres van den ontvanger door of vanwege den exporteur te doen invullen, alleen van de Duitsche regeering verkregen. Voor alle andere landen blijft het door deze vastgestelde voorschrift omtrent de volledige invulling van het certificaat door den amb tenaar van den Plantenziektenkundigen Dienst gehandhaafd Men nam tenslotte genoegen met de toe zegging van den wethouder van publieke werken, dat slechts een magere beplanting zou worden aangebracht, omdat men vrees de, dat zonder de beplanting de kleine gevel tjes, waaronder er zijn uit den tijd toen de Laat nog bevaarbaar was, een ongewenscht figuur zouden maken. Nu de boomen gerooid zijn, blijkt echter, dat dit aspect niet onbe vredigend kan worden genoemd en dit te meer niet, omdat mag worden aangenomen, dat de Laat zich tot een flinke winkelstraat zal ontwikkelen, zoodat de ongewenschte gevels zullen verdwijnen. Wij zijn tot de overtuiging gekomen, dat de geasfalteerde Laat met goede trottoirs zonder beplanting een beter aspect zal geven dan met beplanting. Een winkelstraat vraagt licht en ruimte. Aan grachten, waar zij in het water weer spiegelen, zijn boomen op hun plaats, om dat zij daar de schoonheid van het stads beeld verhoogen. In winkelstraten zijn ze •niet anders dan een sta in den weg. Nu blijkt, dat artistiek gesproken de Laat zonder boómen geen slechten indruk zal maken, drin gen wij er alsnog op aan om ook de toege zegde magere beplanting achterwege te laten. Hierdoor kan een bezuiniging worden ver kregen en bewijst men bovendien de aan- woncnde winkeliers een dienst. GESLAAGD. Bij het gister te 's Gravenhage gehouden examen voor het voorloopig machinistend!- ploma groofe vaart slaagden onze stadge- nooten de heeren H. v. d. Ploeg en A. C. Jonker. HET ZINGENDE LICHT OP DE „IJSTENT". Men schrijft ons: Verleden jaar is heel Alkmaar, ja, we mogen wel zeggen heel Noordholland, op getrokken naar de Harmonie, waar ter gele genheid van de „G.A.M.I.T" het thans over al bekende en gewaardeerde Philips-„Hond- je" werd gedemonstreerd. Het is een goede gewoonte van de N.V. Philips, dat zij niet op haar eenmaal be haalde lauweren gaat rusten, maar steeds zichzelf weer wil verbeteren en overtreffen. Dit streven heeft geleid tot een geheel nieuwe en nog veel verbazingwekkender uit vinding: Het zingende licht. Het is wederom de Fa. v. Reijendam, MASCAGNI WEER AAN HET WERK. In een interview heeft de beroemde com ponist van „Cavalleria Rusticana", Pietro Mascagni, verklaard, dat hij bezig is aan een nieuwe opera. In 1921 had hij zich op gelegd om in 10 jaar geen muziek te schrij ven. Deze tijd is thans voorbij, zoodat hij weer aan het werk is gegaan. voor Belaste Waarden, 's Gravenhage, tegen beurskoers l 4 Af! OBLIGATIEN met jaarl. uitloting 0 DE WETHOUDERSVERKIEZING. In de hedenavond te houden vergadering van het „elftal" uit onzen raad zal van r. k.- zijde het voorstel worden gedaan, den heer H. Klaver als wethouder te benoemen. Wij vernamen, dat niet alle leden van het elftal zich met de candidatuur van den heer Klaver kunnen vereenigen, doch konden hier over geen zekerheid krijgen. Het ligt boven dien voor de hand, dat de r. k. met het oog op de prestige van hun partij hun candidaat zullen handhaven. Wij vernamen voorts, dat van soc. dem. en v. d.-zijde als tegencandidaat de heer J. Wes terhof gesteld zal worden. Bij informatie is ons evenwel gebleken, dat deze fracties te dien aanzien hun houding niet hebben be paald en er zelfs niet over hebben vergaderd. Dit beteekent echter niet, dat het uitgesloten geacht moet worden, dat men van soc. dem.- zijde Donderdag met een tegencandidaat zal komen, aangezien het voor de hand ligt, dat het hun instemming en die van de v. d.-ers niet zal wegdragen, dat in plaats van mr. Leesberg het meest reactionnaire lid van de r. k.-fractie als wethouder zal optre den. Voor de r. k. staatspartij zal dit ongetwij feld zijn eld met het oog op de a.s. verkiezingen ook ijn moeilijkheden met zich brengen, tenzij de heer Klaver als wethouder neiging toont voor het voeren van een meer democratische politiek. Na de a.s. verkiezingen zal het aantal raadsleden met twee worden vermeerderd en het zal zeer zeker de r. k. staatspartij niet on verschillig zijn, al of niet een zetel van die twee te veroveren. Aangezien de vorige verkiezing bij de r. k. een versterking bracht van het democratische element, ligt het voor de hand, dat ze de versterking in die richting zal hebben te zoe ken. DE BEPLANTING VAN DE LAAT. Verschillende raadsleden drongen er in de zitting, waarin tot de asfalteering van de Laat werd besloten, op aan, om na het maken van den asfaltweg en de trottoirs, bet beplan ten van de trottoirs met boomen achterwege te laten. Mient, alhier, die er in geslaagd is dit suc ces der Wereldtentoonstelling te Antwerpen ook voor Alkmaar ter beschikking te krij gen. Dit zingende licht zal namelijk gedurende de „IJstent" in de dancing der Harmonie ge demonstreerd worden. Het is de Photo electrische cel, die even als bij het Hondje dit schier ongelooflijke experiment mogelijk maakt. In het kort is het principe van dit Zin gende licht als volgt: Wanneer wij in een microfoon spreken worden stroomvariaties opgewekt. Het is nu mogelijk deze stroomvariaties over te bren gen op een lichtbron, zoodat de stroomva riaties veranderingen in de licht-intensiteit zullen geven. Bij de hier besproken installatie wordt dit licht niet naar alle zijden verspreid, maar door middel van een parabolische reflector gebundeld. Deze lichtstralen nu worden door een op eenigen afstand geplaatste spiegel opgevan gen en via een lens toegevoerd aan de Photo electrische cel, die er weer stroomvariaties van maakt. De stroomvariaties worden versterkt ,en toegevoerd aan een telefoon, waarin het ge sprokene aan de andere zijde der lichtstraal voor ons hoorbaar wordt. Door een zeer vernuftige constructie is het mogelijk over en weer te telefoneeren, ja zelfs kan men elkaar op heel normale wijze op bellen. Natuurlijk zullen er zijn, die denken, dat er wel degelijk een lijntje aanwezig is, wan neer zij echter een voorwerp voor de licht bron houden zullen zij zien, dat het gesprek ook onderbroken wordt. Deze installatie is een kranig staaltje van ingenieursarbeid en biedt nog een onnoeme lijk aantal toepassingsmogelijkheden. Wilt U er meer van weten, goed, komt allen naar de Harmonie daar kunt U deze prachtinstallatie van 8 tot 16 November a.s. bewonderen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 4.55 uur licht cp. EEN DE STAD ONTSIERENDE INSTALLATIE. Reeds eenige dagen kon men werklie den bezig zien boven een huis aan de Mient, recht tegenover de Langestraat, met bet maken van een hooge ijzeren installatie. Wij veronderstelden dat deze dienst moest doen voor een tijdelijke lichtreclame voor de IJstent en meenden dat Alkmaar zich voor enkele dagen deze stadsontsiering maar moest ge troosten. Bij informatie is ons thans echter ge bleken dat hier een permanente lichtre clame voor de Turmac-sigaretten wordt gemaakt. Wij staan eenvoudig verbaasd dat dit met toestemming van de schoon heidscommissie kan geschieden. Deze commissie toch dwingt vaak de winke liers met het oog op het behoud van het stadsbeeld, tot het maken van gevels die voor hun zaak minder gewenscht zijn. „aar «..rnemlnyn, Medegedeeld door het Kon. Nederl Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765.6 te La r runa. Laagste barometerstand 734.2 te Ska^o» Verwachting, geldig tot den avond van November: van 5 Matige tot krachtigen, later afnem«na Noordwestelijke tot Westelijken wind- afwi' telende bewolking; aanvankelijk nog' re„'s' of hagelbuien en kouder. *en In verband hiermede doet het vreemd aan dat deze commissie zich met een dergelijke ontsierende ijzerinstallatie naast den mooien 16 eeuwschen geVe] van het door de vereeniging Hendrick dé Keijzer gerestaureerde huis vereeni&a heeft. *a In overeenstemming met de omgevin* kan dit moeilijk genoemd worden. DE POSTVLUCHTEN Het vierde postvliegtuig te Aneta Viz Dias meldt: Volgens bij de K L. M. ingekomen bericht is het vierde posb vliegtuig te 5.35 uur uit Caïro vertrokken té 7.55 uur te Gasa aangekomen, te 8.46 um vandaar vertrokken en te 15.17 uur te Ba?, dad gearriveerd. DE DO X MORGEN NAAR AMSTERDAM. Ook hedenmorgen is de vliegboot Do t nog niet voor haar vlucht naar Amsterdam vertrokken. Hoewel de weersomstandigheden, verge leken bij de vorige dagen, veel waren verbe. terd, waren zij nog niet van dien aard, dat men de vlucht wilde ondernemen. Het vertrek van de Do X naar Amsterdam is thans vastgesteld op Woensdagochtend tusschen 7 en 8 uur. NOODLOTTIG VLIEGTUIG-ONGELUK IN CANADA. Bij een demonstratievlucht te Torento in Canada is een vliegtuig, waarin behalve de bestuurder, twee passagiers gezeten wa ren, van 70 Meter hoogte neergestort, waar bij de machine explodeerde. Hoewel talrijke personen uit het publiek toeschoten om hulp te verleenen, mochten zij er tengevolge vaii de groote hitte, die het brandend vliegtuig uitstraalde, niet in slagen de inzittenden te redden. HET ONDERZOEK NAAR DE OORZAKEN VAN DE RAMP DER R 101. Het Hof van onderzoek naar de oorzaken van den ondergang van de R 101 heeft gis ter de Fransche getuigen uit Beauvais ge hoord. Onder deze getuigen bevond zich ook Al- bert Rabouillot, de strooper, die vlak bij was toen het ongeluk geschiedde. Het voornaamste punt van zijn getuigenis was, dat het luchtschip na twee malen „ge doken" te hebben, den grond raakte en niet brak voor het op den grond terecht kwam. BOYD EN CONNOR HEDEN WEER OP SCHIPHOL? De Amerikaansche vliegers Boyd en Con nor, die met hun vliegtuig „Miss Columbia" de vorige week een bezoek aan Schiphol heb ben gebracht en daarna vertrokken voor een rondvlucht door Europa, zouden gisteren van Berlijn naar Amsterdam vliegen. D? vliegers waren evenwel gedwongen bi) Brunswijk een tusschenlanding te maken. Vermoedelijk zullen de vliegers heden op Schiphol aankomen. DE GEVAARLIJKE VROUW. Alkmaarsch Bioscoop Théater. Ja, een gevaarlijke vrouw is Lola Monteii inderdaad geweest, want onder den naam Nan Jameson heeft zij verschillende misda den bedreven. Zij heeft toen ook mr. blo- brook gekend. Deze is nu een bekend gewe ren-smokkelaar en verdient daarmede v geld. In zijn speelzaal ontmoet hij Lola op nieuw en hij vraagt haar of ze bij hem betrekking wil komen. Het eenige werk v de mooie, gevaarlijke vrouw zal zijn het' overen van den concurrent Blake. Dit g gebeurt n.1. Maar dan komen bij Lola Blake ook de goede kwaliteiten boven, worden verliefd op elkaar, met natuurpt,vl. slot een nederlaag voor mr. Holbrook. L lis Haver, vroeger een van de bekende meisjes uit de Mac Sennett comedies alle uiterlijke kwaliteiten voor de titeir bert Armstrong is een sympathieke d' Louis Wolheim geeft een sterke intbee van Holbrook. imir. Het bijprogramma bracht een moo 1^ naai, een aardige teekenfilm, een ko twee-acter van Billy Bevan en een opname. BURGERLIJKE STAND- GETROUWD: „iis Nicolaas Coppens en Neeltje Porteg IN GEBOREN: T0nii Gardina d. v. Johannes Westra en jjg van Engelen. Bernardina Adriana j. d. v. Gerardus van Slingerland en r la van Mil. OVERLEDEN: t/ 69 Anna Catharina Louisa Koop®8 jaar. Kegelen. Concours A. K- B. Veel verrassingen zijn er in de nog niet voorgekomen. In de korp yjjftal den wordt nog steeds gewacht op dat de 300 zal halen. Onder Ons I uit Den Helder 8°°^^' tot het tweede vijftal 280, Unie I brach 282. Unie II tot 260. Bij de daW Onder Ons 243, Ke Ki Ka II 215- van Alcmaria bleken uit training- den 180t 275»

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2