Uw Kindje. Rechtszaken Purol en Purolpoeder Telegrammen Sport Provinciaal nieuws Laatste berichten. IHST FMII I tlNf'Ig K 18NU it* van 5 lovemhei' IflIKI. wast zoo snel, dat hef electrisch gemaal het peil niet onder de 7 MN.A.P. heeft kun nen houden, wat sedert 15 October altijd het geval was. De peils«ihaal te Grave teekent thans 9.61 M. N.A.P. en die aan de Pegel- brug (Raum) 7.32 Ml N.A.P. Landerijen blank Te Hardenberg heeft het water ten gevolge van de hevige regens van de laatste dagen, eveneens een groote hoogte bereikt. Bij het zoogenaamde Veer staan de uitgestrekte Marschweiden reeds bijn^ geheel blank. De rikkingpaaltjes steksn er troosteloos boven uit, alsof het land verdronken is. Koppels witte wilde ganzen zijn gekomen om daar in hun element te kunnen leven. Tooverachtig steken ze af tegen den helderen hemel en op het diepblauwe water. Echter vinden de bewoners van achteraf-wegen en -wijken den hoogen waterstand zeer onaangenaam en lastig, daar ze reeds haast geïsoleerd zijn. In Noordbrabant Ten gevolge vaji den abnormalen grooten regenval in de la arts te dagen zijn in Westelijk Noordbrabant, zoowel in de omgeving van Steenbergen en Kruisland, als in de ernst'e ken van Roozendaal en Rucphen vele lande rijen onder water geloopen. Vele landbou wers waren genoodzaakt hun vee naar de stallen te drijven. Het steken van suikerbieten ondervindt groote moeilijkheden doordat de velden zoo drassig zijn, dat men niet met paard en kar da.irop kan komen. Drie auto's te water. Naar de correspondent van de Tel. te Oss meldt, zijn op d«n weg van Oss naar Magha- ren, nabij de Magharensche hut, twee vracht auto's en een personen-auto te water ge raakt. Door den hoogen waterstand der Maas staan de landerijen blank en is de weg gedeeltelijk overstroomd. Vermoedelijk zijn de personen-auto en de vrachtauto van den weg geraakt. De vrachtrijder v. d. Oever uit Oss kwam aangereden en het gelukte hem den personen-auto weer op den weg te krij gen. Hij geraakte echter daardoor zelf tevee op den kant, zoodat zijn vrachtauto eveneens in het water terecht kwam. Den geheelen nacht heeft men getracht de beide vrachtauto's vlot te krijgen» echter zonder resultaat. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. i RIJNSATERWOUDE IN BEROERING. Uit Alphen aan den Rijn wordt aan de Tel. gemeld: De gemeente Rijnsaterwoude is sedert eenigen tijd in opschudding over een in braak, welke reeds weken geleden heeft plaats gehad, doch waarvan thans naar een deel der bevolking meent zou zijn gebleken, dat zij gefingeerd was. In den nacht van Donderdag 21 op Vrijdag 22 Augustus j.1. werd ingebroken in de R.K pastorie te Leimuiden. De pastoor, die zich reeds ter ruste had begeven, werd overval len door een nog jongen man, die de bed sprei over zijn slachtoffer heen wierp, doch nadat deze om hulp had geroepen, ijlings de vlucht nam. Zijn vrijheid was echter niet van langen duur want nadat de gemeente lijke politie den ganschen nacht in een auto naar den vluchteling had gezocht, werd de ze in den vroegen ochtend van zijn bed ge licht en naar de R.K. pastorie overgebracht, waar hem in tegenwoordigheid van den pastoor een verhoor werd afgenomen. De dader bleek te zijn een in de gemeente als achterlijk bekend staande jongeman, zekere W. van B. Eenige dagen later werd hij met machtiging van den kantonrechter te Alphen aan den Rijn in het krankzinnigengesticht te Heiloo opgenomen. Tot zoover de voorge schiedenis die, hoe simpel zij ook moge schijnen, aanleiding heeft gegeven tot een diepgaand conflict onder de bevolking van Rijnsaterwoude, dat zich afspiegelt in den gemeenteraad, waarin een meerderheid, be staande uit vier leden, onder wie een wet houder, sedert eenigen tijd een feilen strijd voert tegen de minderheid, aan welker zijde zich de burgemeester heeft geschaard. Onmiddellijk na de arrestatie en de over brenging van B. van B. n.1. is in de gemeen te het gerucht opgedoken, dat de inbraak in de pastorie gefingeerd zou zijn om Van B op kosten van de gemeente in een krankzin nigengesticht te krijgen. Het is echter niet bij een gerucht door de minderheid aan yankelijk als een dorpspraatje gekwalifi ceerd gebleven. Een aantal ingezetenen, onder wie de vier bovengenoemde raadsle den, sloot zich aaneen en wendde zich met een request tot den officier van Justitie te Haarlem, waarin dezen verzocht werd een nieuw onderzoek te doen instellen, daar vol gens het oordeel van adressanten het onder zoek door de plaatselijke politie in tegen woordigheid van den pastoor in de pasto rie des morgens tusschen vier en vijf uur, en van den van zijn bed gelichten verdachte niet juist, althans niet volledig zou zijn ge ichied. Eerst de ladder op haar plaats ge bracht? Als motief voor het door adressanten ge rezen wantrouwen in het plaats gehad heb bende onderzoek wordt om. genoemd, het feit dat Van B. een zeer achterlijke jongen is die nog nooit een vlieg kwaad heeft gedaan Voorts spreekt men er zijn bevreemding over uit dat niemand behalve de pastoor iets van de inbraak gemerkt heeft, terwijl de dader bij zijn overhaaste vlucht de ladder, waar langs hij naar de bovenverdieping van de Eastorie zou zijn geklommen, eerst weer op aar plaats in het schuurtje heeft gebracht. Bovendien zou bij het verhoor zoowel door den pastoor als door de pressie op van B zijn uitgeoefend om hem tot een bekentenis te brengen. De jongen zelf zou steeds heb ben volgehouden dat hij onschuldig was aan de inbraak, terwijl zijn vader tegen pen inwoner van Rijnsaterwoude zou hebben ge zegd, dat Van B. om halftwee, ongeveer het uur waarop de inbraak zou hebben plaats gehad, op bed was geweest. Dit request heeft intusschen niet het door adressanten gewenschte resultaat opgele verd. De officier van justitie heeft drie der voornaamste onderteekenaars. onder wie een wethouder en een raadslid, alsmede de bur gemeester van Rijnsaterwoude en Leimuiden, den heer J. A. Bakhuizen, op het parket te Haarlem ontboden en daar den drie eerstge- noemden medegedeeld, dat er niet voldoende termen aanwezig waren om een nieuw on derzoek in te stellen De adressanten hebben tchter getoond het daarbij niet te zullen la ten. In het raadslid den heer Van Tol heb ben zij een onvermoeibaren pleitbezorger, die elke gelegenheid in de raadsvergadering van Rijnsaterwoude aangrijpt om de kwestie op nieuw ter sprake te brengen en op een her nieuwd onderzoek, desnoods op kosten van de gemeente, aan te dringen. Inderdaad schijnt op dit oogenblik een nieuw onderzoek het eenige middel om de rust in Rijnsaterwoude te doen wederkeeren. Wel heeft de burgemeester op de laatste raadsvergadering medegedeeld, dat Van B. dezer dagen uit het krankzinnigengesticht 'n brief aan den pastoor heeft geschreven, waarin hij zijn verontschuldigingen voor den overval aanbood, maar de oppositie bleek niet bereid deze mededeeling als een onom- stootelijk bewijs van zijn schuld te accep teeren, daar Van B. lezen noch schrijven kan, zoodat een ander dezen brief voor hem moet hebben geschreven. In een onderhoud, zegt het blad. dat wij met een der raadsleden over deze kwestie hadden, deelde deze ons mede, dat dezer da gen nieuwe stappen zullen worden onderno men om een hernieuwd onderzoek door rijksrechercheurs te doen instellen. Ook op de binnenkort te houden begrootingszitting van den raad zal over een en ander nog eens van gedachten worden gewisseld, zoodat men gevoeglijk kan aannemen, dat het laai ste woord in deze inbraakaffaire nc~ f'et is gesproken. KORTE BERICHTEN. Te Amsterdam is overleden, 57 jaar oud, de heer W. van Ommeren, directeur der N.V. Verzekeringsmaatschappij Zuid-Hol land in Den Haag en chef de bureau der Haagsche Verzekeringssocieteit. De korenmolen te Oostwolderoolder (Gr.) voorheen toebehoorende aan de familie Ren- tema, is afgebroken. De afbraak wordt ver kocht. Moeder, Uw kindje zal U niet half zooveel zorg geven als U het huidje maar droog houdt met Purolpoeder en de branderige of stukgaande plekjes behandelt met Purol. Dit verzacht dadelijk en geneest spoedig. zjjn verkrijgbaar bij Apotb. en Drogisten. WORMERVEERSCH SMID VOOR HET HOF. Wij maakten gister reeds in het kort mel ding van een beschuldiging van brandstich ting te Wormerveer welke door het gerechts hof te Amsterdam is behandeld. Daarover kan nog het volgende worden gemeld: Verd. ontkende wederom zich aan de ten laste gelegde opzettelijke brandstichting te hebben schuldig gemaakt. De politie-inspecteur van Wormerveer, als getuige gehoord, verklaarde een onderzoek te hebben ingesteld en den indruk te hebben gekregen, dat hier brand was gesticht. Verd. ontkent echter opzettelijke brandstichting: wel had hij des middags, in verband met zijn plannen tot uitbreiding, de verzuchting ge- slaagt: „brandde de boel maar af!" Verdachte gaf dit toe, maar noemde deze uitlating van geen belang: hoogstens een toevalligheid. Na de pauze werd gehoord de heer S. Klinkenberg, commandant der vrijwillige brandweer te Wormerveer en wethouder dier gemeente. Volgens get. kon de brand niet veroorzaakt zijn door een defect aan den schoorsteen. Get. gaf vervolgens verschillen de inlichtingen omtrent de situatie, zooals hij die ter plaatse had opgenomen, o.a. had hij een bus benzine, die warm was, gevonden. Tijdens het onderzoek van get. liepen ver schillende menschen af en aan, o. w. een broer van verd. De combinatie van brand baren boel op den zolder vond get. wel wat eigenaardig. De heer A. J. E. Ferf, fabrikant te Wor merveer, was dé volgende getuige, die even min door de Haarlemscne Rechtbank ge hoord is. Door het afgaan van de brandschel werd get. die op dat oogenblik thuis was, ge waarschuwd dat er brand was. Get. stak zich dadelijk in zijn uniform van onderbrandmees ter en trok naar den brand, om eveneens ter plaatse te constateeren, dat hij reeds ge- bluscht was, in het huis en op den zolder was het een komen en gaan van menschen: van maatregelen van de zijde der politie, dat niets mocht worden aangeraakt, heeft get. niets gemerkt. De heer K. Keyzer, schilder te Wormer veer, werd hierna gehoord. Het bleek de man te zijn, met wiens materiaal, een tuindang. gebluscht werd. Bij den brandhaard stond een bus met benzine en één met consistentvet, terwijl zich ook een klein met olie gevuld busje in de buurt bevond. Get. heeft deze bussen gezien voor deze door de politie ver plaatst werden. Verd. gaf toe, dat de zolder en de zich daarop bevindende houten voorwerpen ge drenkt waren in petroleum of benzine Dit is niets bijzonders, want des ochtends was er door het omvallen van een blik gemorst, iets wat in werkplaatsen, waar men nu eenmaal niet zoo erg voorzichtig is, wel meer voor komt. Verd. wist later niet meer met zeker heid of «ie kaars bij zijn vertrek nog brandde Getuige d décharge. Vervolgens werd a décharge, gehoord de heer A. j: van der Hoeven, commissaris van politie te Wormerveer. Op vragen van een der verdedigers mr. Benno J. Stokvis de an- dere verdediger is mr. A. van Eek uit Haar lem deelde get. o.m. mede dat hij zich niet herinnerde, zich ooit te hebben uitgelaten dat verdachte bekend had. Den 12en December de brand vond een dag tevoren plaats mochten de menschen weder in het gebouw komen, toen was het verbrande hout nog niet uitgezaagd, wel gefotografeerd. Voorts ver klaarde get. dat verdachte tot hem gezegd heeft, zulks in tegenwoordigheid van inspec teur De Groot, dat hij het kaarsje had laten branden. Get zeide thans, dat hij deze uit lating wel als een bekentenis beschouwd had; voort? dat hij kennis genomen had van het bericht, dat inspecteur De Groot omtrent de bekentenis van verd. naa r „De Telegraaf" had gezonden in zijn kwaliteit van corres pondent. Get. heeft aan dit bericht zijn goed keuring gehecht. Nadat verschillende getuigen décharge verteld hadden, hoe de toestand was na den brand, werd een broeder van verdachte ge hoord. Deze. boekhouder van beroep, ver klaarde dat hij de boeken van verdachte bij hield; hij had den indruk, dat de zaken wel goed gingen. De volgende getuige décharge was de heer Joh. de Boer Dzn., een oom van ver dachte, oud-wethouder van Wormerveer en koopman van beroep. Hij verklaarde, eige naar van het perceel te zijn, dat hij aan zijn neef verhuurd had. Van verd.'s vader hoorde hij dat er brand in het perceel was geweest. Op een vraag van president mr. Jolles ant woordde getuige dat het niet nadeelig voor hem geweest zou zijn indien het perceel, een oud pand, verbrand was. De verzekerings som beliep 8000. Op 22 December had get. zijn neef verweten dat er een open bus ben zine op de plaats, waar de brand was uitge- braken, gestaan had. Verd. had toen geant woord: „Denk je dat ik niet weet dat een ge sloten bus benzine in den vuurhaard veel ge vaarlijker is dan een open bus?" Get. deelde voorts mede dat het zijn abso lute en eerlijke overtuiging is, dat de politic of de deskundigen op niet eerlijke wijze in deze zaak gewerkt hebben. Hij is er zeker van dat politie of deskundigen met valsche r.vertuigingsstukken hebben gewerkt en den brand gereconstrueerd hebben, zooals het hun op een gegeven oogenblik noodig voor kwam, om gemaakte fouten te maskeeren. Naar aanleiding van deze zeer krasse be schuldiging ontstond tusschen den president en getuige een woordenwisseling, welke enke le momenten een bepaald heftig karakter had. Op vragen van mr. Stokvis, een 'der verde digers, deelde getuige voorts mede, den dag na den brand achtereenvolgens te hebben ge sproken met den inspecteur van politie, den heer De Groot en met den commissaris, der heer Van der Hoeven. Beiden hadden getuige verteld, dat verd. bekend had, den brand te hebben gesticht. De heer Van der Hoeven had get. later onder vier oogen op een des betreffende vraag ontraden om zijn neef ïechtskundigen bijstand te verschaffen. Ver dachte bevond zich toen in voorarrest. De heer Van der Hoeven had zijn advies gemoti \eerd door te zeggen dat tegenwoordig ver dachten dezelfde rechten hebben als de justi tie! Nadat de heer Van der Hoeven, voor het hekje geroepen, een geheel andere lezing van het gebeurde gegeven had, waartegen over de heer De Boer de zijne volhield en deze met nog meer bijzonderheden trachtte te staven, werd te halfzes de zitting geschorst tot 28 November a.s. In deze buitengewone zitting zal nog een aantal getuigen o.w eenige deskundigen gehoord worden. DIEFSTAL. Voor de rechtbank te Arnhem heeft te recht gestaan A. W van R., thans gedeti neerd, inzake van diefstallen ten nadeele van het Prov. Geld. Electriciteitsbedrijf. Hij is thans veroordeeld tot 6 maanden gevange nisstraf, met aftrek van de voorloopige hech tenis. De vader van verdachte, die terecht had gestaan wegens heling van de gestolen goe deren, werd veroordeeld tot 1 jaar gevange nisstraf, met aftrek van de voorloopige hech tenis. de inwijding was geschied, sprak om half elf in een der lokalen van de nieuwe school pastoor Zulohe de openingsrede uit, in tegen woordigheid van het voltallig R.K. Kerkbe stuur tevens schoolbestuur, den Inspecteur van het Lager Onderwijs in de Inspectie Alkmaar, B. en W. en gem.-secretaris, de raadsleden Blank en Martin, de Deken van 'Alkmaar, den directeur der St. Josephstich- ting, den rector van het Retraitenhuis, ver tegenwoordigsters van de H.H. Congregatie Zrs. Ursulienen, het onderwijzend personeel, den architect J. C. Leijen, aannemer G. Ka bel en den opzichter, alsmede eenige dames en heeren genoodigden. Nadat achtereenvolgens de burgemeester, de inspecteur gan het Lager Onderwijs en Deken Rengs het woord hadden gevoerd, werd het schoolgebouw bezichtigd, voor den bouw en inrichting, waarvan den architect Leijen zeker een woord van lof toekomt. De school bestaand uit 3 klasselokalen, ruime vestibule, gangen en W.C.'s, een spreekkamer met annex een gelegenheid voor berging van materieel, terwijl bij den bouw rekening is ge houden voor uitbreiding tot een 7klassige school. Het geheele gebouw is voorts voor zien van centrale verwarming. De school is zeer gunstig gelegen, modern doch niet kost baar ingericht en maakt een prettigen indruk. Na de bezichtiging bleef men nog eenigen tijd bijeen, terwijl ververschingen werden rondgediend. HEILOO. Het bestuur van de V.V.V. „Heiloo Voor uit", aangevuld met eenige dames en heeren, heeft besloten, om, evenals de laatste jaren, ook dit jaar weer den verjaardag van Sint Nicolaas voor de schoolkinderen van de O. L. S. op eenigszins feestelijke wijze te vieren. Het voornemen bestaat, om Sint Nicolaas, die dit jaar zeer waarschijnlijk op Donder dag 4 December om ongeveer 1 uur n.m. per spoor te Heiloo zal aankomen, door de kinderen van het station te doen afhalen, deze gewichtige gebeurtenis zal worden opgeluis terd door muziek. Eenige dames en heeren, die zich bereid hebben verklaard, de voor dit feest benoodig- de gelden in te zamelen, zullen zich dezer dagen tot de ingezetenen wenden cm hunne vriendelijke gaven in ontvangst te nemen. op stapel staand schip, dat omviel gekomen. De ongelukkige moet oaaiSlSt gedood zijn. GENEESKUNDIG INSPECTEUR V. HET CENTRAAL GENOOTSCïUn 1N BENOEMD. AP- In plaats van arts A. K. Dijkhuizen a- wegens zijn benoeming tot directeur' den geneeskundigen dienst en tevVan directeur van het gemeentelijk riol608 huis te Alkmaar op 1 November j i, getreden als geneeskundig iqspect van het Centraal Genootschap voorin derherstellings- en Vacantiekolonie?T door het hoofdbestuur benoemd A. A. Koopal te Paterswolde De h*8 Koopal hoopt 15 Nov. a.s. bij het c traal Genootschap in dienst te treden Gedeeltelijk gecorrigeerd. -> BORSTELFABRIEK AFGEBRAND"* BRUSSEL, 5 Nov. Te Izeghem I borstelfabriek door onbekende oorza totaal afgebrand. Groote voorraden tó verloren gegaan. De schade wordt raamd op een half millioen francs ONTPLOFFING IN EEN TEXTIEL FABRIEK. L' 1 BRUSSEL, 5 Nov. Heden heeft te Leuz» een hevige ontploffing plaats gehad in een textielfabriek den door deze ontploffinc ontstane brand verwoestte de geheele fa. briek. Vijf meisjes zijn zwaar gewond. CAMILLE HUYSMANS ERNSTIG ZIEK BRUSSEL, 5 Nov. De vroegere Belgi sche minister Camille Huysmans is ernst» ziek. Voor herstel is hij naar het buiten- land vertrokken. EEN MISHANDELING VAN VELDWACHTER. L. B. Sr., L. B. Jr. en D. B., die terecht hadden gestaan wegens mishandeling van een veldwachter te Alphen aan den Rijn, zijn door de Haagsche rechtbank veroordeeld resp. tot 1 maand, 2 weken en 2 weken. WIERINGEN Bij Kon. besluit is benoemd tot dijkgraaf an het heemraadschap Wieringen de heer J. Doves Szn. te Wieringen. ZWAAG. Bij Kon. besluit van 1 November is goed gekeurd, dat de heer J. Wiering, burgemees ter dezer gemeente, benoemd is tot gemeente secretaris alhier. TEXEL. De kapitein der militaire administratie Ac heer J. Bakker, op non-activiteit te Den Burg, is in actieven dienst hersteld en ingedeeld als administrateur bij het 4de regiment veldartil lerie te Ede. DE DO X MANN'HEIM GEPASSEERD Te 13.13 vloog de vliegboot DO X over Kehl en bereikte te 13.50 de voorsteden van Karlsruhe. De vliegboot vloog hoog in de wolken en koerste naar het Noorden. Te Mannheim werd de DO X te kwart over twee waargenomen. DOODELIJK ONGEVAL OP EEN SCHEEPSWERF. Hedenmiddag omstreeks 1 uur is op de scheepswerf van de gebr. Pot te Bolnes de 65-jarige T. van Es uit IJselmonde onder een Kegelen. Concours A. K. B. Gisteravond was het buitengewoon druk op de Uniebanen en er is met veel animo gekegeld voor?) in de korpswed- strijden. In den korpsvvedstrijd heeren werd voor de eerste maal op dit con cours de 300 overschreden n.1. door hel eerste vijftal van De Club dat 310 gooide, Een goede prestatie. In de andere afdeelingen is de animo steens stijgende en neemt de spanning toe, vooral nu de beste vrije-baankege- laars komen mededingen. Morgen hopen wij den stand van het concours te geven aan 't slot van den Woensdagavond. BURGERLIJKE STAND GETROUWÖ: Johannes Wagenaar en Cornelia Over- toom. Rijndert Groot en Aaltje Hoek. Jo hannes Huijbers en Trijntje van Beveren. Opgave va» XooriHioHaiidsol» Ijaiidlioiiwóreillct W. (Ontvangen pet draadloore teleloon) Koert vau heden Ie Vorige koers KOEDIJK. Geboren Johanna Tjitsche, d. v. A. Dost en T. Blauw. Maartje, d v. K. C. Bakker en G. Oostwouder. Bonje, d. v. J. Kooij en H. J. A. Eenkhoorn. Petrus Adrianus, z. v. C. Oud en T. Ver duin. Neeltjo, d v. K. P. Bus en C. v. Tvvuyver. Gehuwd: Arien Smit en Petronella Timmer. Overleden: Maria Catharina Bos, oud 72 jaren, wed. van J. Stam. Cor- nelis van der Velde, oud 66 jaren, we- duwn. van M. Kooij. Ingekomen personen. E. de Groot van Alkmaar. C Kaan dorp en gezin van Haarlem. G. T. Koers van Alkmaar. H. T. Brands van Alkmaar. a. Eeltink van Alkmaar. 3. Postma van Oudorp. Gezin Wienjus van Amsterdam. Vertrokken personen. J Piers naar Heerhugowaard. G. C. Sloof naar St. Maarten. T. Vis naar Amsterdam. M. Mosk naar Heiloo. J A. Snijders naar Alkmaar. T. Terp stra naar Winkel. Gevonden voorwerpen. Een schippershaak gemerkt H Ur Te rug te bekomen bij C. Bakker Az. te Koedijk. BERGEN. Dinsdag had alhier de plechtige opening plaats van de R.K. Jongensschool „St. Adel- bertus". De gezongen Heilige mis werd om 9 uur in de Parochiekerk opgedragen, en dat om 10 uur door Deken E. P. Rengs uit Alkmaar STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol Baak Ned. lnd. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. ONO. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie v. PetkeU Patent Cahé Delit Cert Centrale Suiker Holi Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem Bezit INDUSTR. AAND. BU1TENL. Am Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service 4 Steel comm. Zweedsche Lucifeis CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. VorstenL Dito actiona Poerwotedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boetoo Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. t Perlak ««1.44.4 RUBBERS. Amsterd. Rubber i Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi lnterc. Rubber f t SCHEEPVAARTEN. HolL Amerika lijo Holt Amerika Gem Eig. Scheepvaart Uoie Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. oïï'.kD,u\ teCi* AMER. SPOORWEGEN. Milwaukee Southern Raila Union Pacifie W abash 'Exdividcnd. PROLONGATIE vorige ko.r. lf pCt. heden 1»* pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM. mvt 151 165 I36i* 4b0 226'/, 671/e 02' 112'/, 4-Va jh 2&/a 2ol'/, 56 75V„ ks 24 14 ->«/ io 251 396»/. 314 U «7a 95 31 1127a 827, 70 319»/, 333y, 1223/4 1037, 56'/, ö3V, 62 31-e 21 18 145'/, 617a 537, 2841/4 319 2897, 34 8w/iei 76'/, 195 201* pl.m pl.m pl.m. 1.30 1.45 2, - 152 - 222 713-21 11) 11) 113 2 34-5 234-3 233-'/, 254 251-5 251'* 1 1 1 75J.S/S 6 24 24 - - 396-9 396-7 394-5 316» C0.50 113 - 335 334».5j 122 107 106-7 107-74 5/ 37* 144»* - - 61 61 -* 287»/, 287'/, 284 324»/, 324'/, 288 34 8»* 195 20 207* pl.m. 3.15 113 232(-3{ 254»/,-5 71',-2 'Alk mii-i 115 lOÉ'/a-l 20 18 28 P/« 286-'/i 20'/» tExclaim. Londen Fwija Brussel (Belga) B««l Weenen p. Sch. 100. Kopenhagen Stockholm o»io NIÉT OFFICIEEL J» a ,tl. a i •a«tt, a a a i a i a a i 4 a New-Vork Italii Vorige koers 12.06*/, 59.18»/, 9.75 34.631* 48.21 35.02»/, 66.45 66.65 66.45 2.48»/, 13.01 Koers op heden 3 uur 12.06»* 59.20 9.75»* 34.64'/, 48.22 35.02»/, 66.47'* 66.65 66.47»* 2.48»»*, 13.01

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10