trfó %o OüDS 15 O.PWEkklMD EIS Versterkend Rechtszaken arrondissementsrechtbank. de egmondsche winkel sluiting in hooger beroep. I»li iVO\Tl ttl TAM ITEM VERKEEK$4AGEST J E« heer Smits stelden zich niet verkiesbaar. Na eenige bespreking en op aandrang wilde de laatste alleen een functie waarvoor weinig te doen was. In het bestuur werden fekozen de heeren P. Oud, voorzitter, J. F. )riesen, secretaris, G. Smits, penningmees ter en H. D. de Vries en D. Greeuw. com missarissen. ZUID- EN NOORDSCHERMER. Sinds de vorige opgave werd nog door mond- en klauwzeer aangetast het veebeslag van J. Schortinghuis. Genezen verklaard zijn inmiddels de vee stapels van F. Mosselman, A. Over, P. Schermerhorn, wed. P. Wezelenburg, F. Posch, Jb. Schermer, E. Vis, Ant. Klinkha mer, J. Kuijn, P. Hollenberg, Gebrs. C. en Jb. Kieft en S. Nap. De ziekte is nu gelukkig zoo goed als ge weken. Er is nog slechts een enkel geval, dat nog twijfelachtig is. ZUIDSCHARWOUPE. De in de vorige week opgerichte afdeeling van den Bond van landpachters vergaderde gisteravond voor de eerste maal in het lo kaal van den heer P. Schoenmaker. Flet de finitief bestuur bestaat uit de heeren Jb. Kramer, voorzitter, 'P. de Ruiter Czn., se cretaris; B. v. d. Wal, penningmeester; D. de Graaf en W. Keppel, leden. Zoo spoedig mogelijk zal men aan den Raad een request zenden met verzoek: ten Ie het reductie- voorstel van B. en W. om den pachters 40 pCt. te verleenen, waarover de stemmen staakten, nu wel te willen aannemen; ten 2e den Raad te verzoeken naburige gemeen teraden een dergelijke reductie in overwe ging të nemen. De afdeeling zal zich ook wenden tot het Burgerlijk Armbestuur en Kerkelijke Colleges eveneens met verzoek re ductie op de pachtsom te verleenen. Pogin gen om op de overige Langendijker gemeen ten eene afd. te stichten, zullen weldra plaats hebben. Eventueele verhuringen zul len de aandacht niet missen en getracht zal worden eventueel deze te doen houden onder de auspiciën van den Pachtersbond. NOORDSCHARWOUDE. Aan den Laanweg, welke in het uit te voeren wegenplan is opgenomen, wordt thans reeds bouwterrein te koop aangebo den. Naar wij vernemen zullen de zangver- eeniging „Crescendo", dirigent de heer Wil lem Hespe en de harmonie „Excelsior", di rigent de heer P. Pranger, optreden in het vereenigingsuurtje van de A.V.R.O. op Maandagavond a.s. Voor den tijd van 3 jaren werd vanwege de N.V. Spoorlijn (station-dorp) 17 percee- len verhuurd, ieder ongeveer 10 M. breed, als opslagplaats tusschen de Wuyversloot en de spoorlijn alhier. De uitslag is als volgt: Perc. 1Fa. Vroegop, N.-Scharw. Perc. 2: Idem, Perc. 3: H. Kos, Harenkarspel Perc. 4P. Greeuw, Oudkarspel Perc. 5: J. Visser, N.-Scharwoude Perc. 6: G. Stam, N.-Scharwoude Perc. 7C. Stam, Oudkarspel Perc. 8De Noordermarktbond te Noord-Scharwoude 10 p. j. Perc. 9: Fa. Vroegop, N.-Scharw. /10p. j. Perc. 10: Idem 10 pT i. Perc. 11: Idem /10p. j. De overige perceelen zijn opgehouden. Het woonhuis van den heer P. Deutekom, bewoond door E. de Boer. bij de Mosselen- brug, dat aangekondigd was voor verkoop, is niet aangeboden. Een en ander ten over staan van notaris Joh. W. C. Kroon te Z- Scharwoude. 10 p. j. 16 p. j. 1? P- j- 16p.j. 14p.j. 14p.j. 13 P- j- OUDKARSPEL. Door het Witte Kruis zal wederom een cursus eerste hulp bij ongelukken gegeven worden onder leiding van den heer Stout- jesdijk uit Alkmaar. Wederom krijgen we hier een boeken tentoonstelling, met medewerking van den heer A. C. C. de Vletter, schrijver der be kende jongensboeken. Dat er voor deze ten toonstelling belangstelling bestaat, bewijst wel dat alle hoofden der lagere scholen aan den Langendijk, hun medewerking hebben toegezegd. Deze tentoonstelling wordt door den boekhandelaar P. Mienes georganiseerd. Daar de toegang geheel vrij is, is er geen bezwaar deze door de kinderen en ook vol wassenen te doen bezoeken. NEDERL. SPOORWEGEN, Uitslag van de op 4 November te Utrecht gehouden openbare aanbesteding van be stek no. 1412 (HS). Het maken, leveren en stellen van een ijzeren perronoverkapping op het middenperron van het stationsempla cement KrommenieAssendelft. 57 ingeko men biljetten. Raming 22500. Ingeschre ven werd o.a. door 2 Alkmaarders. Laagste inschrijver was: 1. Eschweiler Bergwerks-Verein te Esch- weileraue voor 15.740; P. v. Maarleveld en Zn. te Alkmaar voor 18630; P. K. Koppen en Zn. te Alkmaar voor 20888. Hoogste inschrijver was A. Ch. v. Rijs wijk voor 26818. Er waren 52 inschrijvingen. Uitslag van de op 4 November te Utrecht gehouden openbare aanbesteding van bestek no. 1411 (HS). Het maken van grond- en spoorwerken, verhoogd perron, bestratin gen en bijkomende werken ten behoeve van de uitbreiding van bet stationsemplacement- KrommenieAssendelft. 32 ingekomen bil jetten. Raming 38000. Laagste inschrijver was J. M. Strijland te Uithoorn voor 33100. Verder was o.a. ingeschreven door P. Kooyman en Zn. te Alkmaar voor 33995; C Albers en Co. te Beverwijk voor 34600; W. Aafjes en N. Boon te Assendelft voor j 34980; W. J. Karssen te Alkmaar voor 35685; J. J. de Groot te Heiloo voor 35850; I. de Vries te Purmerend voor 36400; C. Klinkert te Oudkarspel voor 36621Gebr. H. V. en J. de Vries te Pur merend voor 38273. Hoogste inschrijver was D. Kaay en Zn. te Leiden voor i 38800 Olül© FIJNE OUDE WIJN - GETROKKEN OP KINABAST Per 3/4 Lfleech ƒ1.76. Per 1/2 Lfl. ƒ1.20. HOORN. Met ingang van 1 December is benoemd tot inspecteur der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen, ter inspectie Utrecht, 1ste afdeeling, de heer H. J. Dijk man, thans adjunct-inspecteur te Hoorn. BROEK OP LANGENDIJK. Woensdag 5 Nov. 1930 werd vanwege den Chr. Besturenbond een propaganda-avond gehouden in de Chr. School. Als eerste spreker trad op de heer Elke- ring, die sprak over: „De prioriteit van het beginsel", memoreerende dat ieder christen arbeider geroepen is aan de toepassing van ons Chr. beginsel op het terrein van den arbeid mede te werken, door zich te organi- seeren. Als tweede spreker trad op de heer Dre- wel, die sprak over: „Onze taak in dezen tijd", waarin speciaal gewezen werd op de middelen welke de Chr. vakbeweging heeft aan te wenden, tot bereiking van het gestel de doel. Ter afwisseling werden door een dubbel- mannenkwartet eenige liederen ten gehoore gebracht, terwijl door Ds. Donner, deze leerzame avond met een slotwoord en dank zegging werd gesloten. De gehouden Unie-collecte voor den school met den Bijbel, heeft opgebracht het bedrag van 71.11. Dinsdag 4 Nov. 1930 gaf de heer P. Kok met zijn twee kinderkoorklassen een openbare uitvoering in de Ned. Herv. kerk. Met groote aandacht werden de verschil lende nummers ten gehoore gebracht welke zeer correct werden uitgevoerd. Door een dubbelmannenkwartet, eveneens onder leiding van den heer P. Kok, werden eenige nummers ter afwisseling gezongen, terwijl de heeren Kok (tenor) en J. Pluister (orgel) deze goed geslaagde uitvoering aan vulden. OUDE NIEDORP. In het afgeloopen kwartaal werden in het veefonds alhier verzekerd 410 runderen, waarvan 3 stuks werden afgekeurd. De om slag werd vastgesteld op 0.2 pCt. voor de maanden Augustus en September en 0.15 pCt. voor de maand October. Dit is gemid deld berekend op drie maanden per rund 1.60. WIERINGEN Een 50-tal wilde zwanen zijn gister over het schiereiland gevlogen. Men heeft hier nog nooit een zoo groot aantal van deze prachtige vogels tezamen zien vliegen. Wilde zwanen voorspellen een vroegen winter, zegt de volksmond. Verbinding Waddenzee en IJselmeer. Door het wegbaggeren van een stuk om- ringdijk is de verbinding der Waddenzee met het IJselmeer tot stand gekomen. De schutsluis, waardoor de schepen van de Waddenzee naar het IJselmeer en vice versa gaan, zal nu 7 Nov. a.s. in gebruik worden gesteld. Meervoudige Strafkamer. Zitting van Dinsdag 4 November. VERDUISTERING VAN VERSCHILLENDE GELDSOMMEN. De 33-jarige heer Frederik Lourens H. van beroep schoenmaker, te Helder, opende de rij der op deze zittingsrol voorkomende ver dachten, om zich te verantwoorden wegens verduistering van verschillende geldsommen hem in 1927 toevertrouwd door onderschei dene personen voor wie hij op zich had ge nomen met het hem ter hana gestelde geld belasting te voldoen. In de eerste plaats een bedrag van j 200 van den heer H. Schreurs, voormalig-café- houder te Helder, hem toevertrouwd ter af schrijving der personeele belasting. De heer H. voldeed echter niet aan deze opdracht, doch eigende zich het geld toe, zooals de heer Schreurs, toen een deurwaarder ver scheen om zijn eigendommen op te schrij ven, tot zijn ontsteltenis vernam. De verdachte, die aanvankelijk bij den rechter-commissaris de feiten had erkend, poogde thans op deze erkentenis terug te komen, doch zonder succes. Voorts had de heer A. Tame in verband met een navorde ring der gemeentebelastingadministratie in verschillende termijnen aan verdachte een bedrag van 293 ter hand gesteld; ook dit geld nad verdachte zich wederrechtelijk toe geëigend. Verdachte gaf schoorvoetend toe, dat, als die heeren het zeiden, het wel zoo zou zijn, wat de president een water- en melkverkla- ring noemden. Eindelijk behoorde tot degenen die van de betaalmeesterscapaciteiten van verdachte on aangename ervaringen had opgedaan, ook de heer Th. Minneboo, timmerman, die 118.—, althans 60, schade leed omdat verdachte in gebreke was gebleven met het ontvangen geld de belasting te betalen. De niet verwachte verschijning van den deur waarder bracht ook den heer Minneboo tot de wetenschap, dat hij een onwaardige met zijn vertrouwen had vereerd. De heer Minne boo moest notabene ook nog 42 aan ver- volgingskosten betalen. De heer H. is reeds verschillende malen ter zake vermogensdelicten veroordeeld. Hij werkte thans te Schagen, doch is te Helder gedomicilieerd. De officier releveerde met een enkel woord de ten laste gelegde feiten, die naar zijn n.eening wettig en overtuigend waren bewe zen, ondanks het terugkrabbelen van ver dachte, die evenals zijn persoon in 't alge meen, op den officier geen prettigen indruk maakte. De officier noemde het een perfide manier van handelen, die echter geheel over eenkwam met den aanleg en 't karakter van verdachte. Hij is onbetrouwbaar slordig, wispelturig en nog veel meer. Een ernstige straf was dus hier op hare plaats, reden waarom de officier 8 m. ge vangenisstraf vorderde met last tot onmidde- lijke gevangenneming. Verd. protesteerde daartegen. Hij zou nimmer meer trachten de vlucht te nemen om zich aan zijn straf te ont trekken. Voorts meende hij niet zoo onbe trouwbaar te zijn als de officier hem had afgeschilderd. Mr. Josephus Jitta, verdediger, was van meening, dat de getuigen wel lichtvaard'g hadden gehandeld en spreker kon voorts niet medegaan met den eisch tot onmiddel lijke arrestatie. Pleiter verzocht tenslotte een voorwaardelijke straf. Verdachte beloofde zijn best te doen, dc benadeelden schadeloos te stellen, indien hij voorwaardelijk wordt veroordeeld. De recht bank begaf zich hierop in raadkamer ter be raadslaging betreffende de onmiddellijke ge vangenneming. Na wederverschijning deelde de president mede, dat de rechtbank geen termen vond, op den eisch van den officier betreffende de arrestatie van verdachte in te gaan en bepaalde de uitspraak op a.s. Dins dag. DIEFSTAL MET BRAAK GEDU RENDE DEN VOOR DE NACHT RUST BESTEMDEN TIJD EN MEDE PLICHTIGHEID. GEPLEEGD TE CASTRICUM. De heeren Jan BI., 'n 19-jarig los arbeider te Wijk aan Zee en de 22-jarige koopman en recidivist Gerard Tr., te Castricum, bijge naamd „Kwikkie", beiden thans in voorar rest, stonden terecht wegens diefstal door middel van inklimming in den nacht van 17 op 18 Juni te Castricum in het perceel van mej. wed. Jb. Kaag, wat betrof Jan BI., ter wijl Gerard T. zijn welwillende hulp ver leende door op den uitkijk te staan in het nachtelijk uur, toen de klok twee uur sloeg. De buit die Jan. BI. maakte, was zeer ge ring en bedroeg slechts eenige doosjes siga retten, Chief Whip en Piraatjes, daar hij ontijdig werd gestoord in hun breed opgezet plan, door den heer Gerard Tr., alias „Kwikkie". De heer Gerard BI. was het perceel bin nengedrongen door een kelderraampje. Na afloop van de vrijwel mislukte in braak hadden de deelnemers zich haastig weggepakt op een rijwiel in de richting van Bakkum. In deze zaak waren verschillende getuigen gedagvaard en verdachten werden respectie velijk in rechten bijgestaan door mr. Dwars van Hoorn en mr. Wijnne te Alkmaar. Het eerst werd gehoord Dr. Hoeneveld, psychia ter, die Jan BI. beschouwde als een zware psychopaat die echter wel toerekeningsvat baar geacht kon worden. De heer Gerard T., alias Kwikkie, gehoord door den president, verklaarde al bij voor baat, dat hij aan het geval absoluut on schuldig was. Hij had beslist geen idee in het afkeurenswaardig voorstel om te gaan inbreken van zijn vriend Jan BI. Hij was om kwart over twaalf bij zijn vriend van daan gegaan en is toen gaan slapen onder de waranda van het café Van 't Hoof te Heemskerk. Hij is ook niet achtervolgd ge worden. Zijn gym-schoentjes pasten echter volmaakt in de ontdekte voetsporen nabij de plaats des misdrijfs. Het op hem gevonden doosje cigaretten had de heer Tr. voorts in Beverwijk ge kocht. Met betrekking tot de merken had de verdachte medeplichtige geenerlei preferen tie. Mej. de wed. Jb. Kaag, geboren Vreeker, kende alleen als cliënt den heer Gerard Tr., voornamelijk afnemer van sigaretten Chief Whip. Zij had in den inbraaknacht gerucht gehoord en toen haar buurman Twisk ge roepen door bommen op den muur, een voorrecht van gehoorige buizen. Voorts be speurde zij het echtpaar Lieftinck, haar overburen, die naar buiten kwamen. Later werd door haar opgemerkt, dat bij haar was ingebroken. Zij dacht direct aan den beken den en beruchten Gerard Tr. De heer Ariën Gorter, de krasse 60-jarige brigadier-titulier der rijksveldwacht, werd in den bewusten nacht gewaarschuwd en ging direct op aanwijzing van den heer Lieftinck in gezelschap van zijn collega Koelewijn en Blijendaal, den gemeenteveldwachter, op on derzoek uit. Hij toonde een keurig be werkt schetskaartje, dat de bewondering wekte van den president, ter verduidelijking van zijn verklaring. De politiemannen vonden op hun ontdekkingstocht eenige doosjes sigaretten en daarop hebben zij aangehouden eerst Ger. Tr. en vervolgens Jan BI. De gym-schoentjes van Tr. en die van Jan BI. pasten in de voetsporen in de nabijheid van de woning van mej. Kaag opgemerkt. Op Jan BI. werden gevonden 2 doosjes Chief Whip en bij Tr. 'n aangebro ken doosje sigaretten, volgens Tr. in Bever wijk gekocht. De heer W. van Weenen, stoker te Bak kum, had Gerard T. in den nacht vooraf gaande aan de inbraak omstreeks half één aangetroffen in de nabijheid van de woning van de wed. Kaag. Volgens opgave van Tr., naar aanleiding van de door den officier gedane vraag: Wat deed je daar zoo laat? was hij voorne mens 'n paar konijnen te gaan vangen. Vast kwam ook te staan, dat „Kwikkie" in den nacht van de inbraak niet thuis is geweest. De heer A. van Benthum, caféhouder te Cas tricum, had in den bewusten nacht 2 onbe kende personen op de Mient zien loopen. die in de richting van Bakkum liepen. De verdachten erkenden die personen geweest te zijn. Vervolgens verscheen de 19-jarige heer N. J. Rijs uit Heemskerk, welke getuige in dien nacht langs de woning van de wed. Kaag was gefietst, tegen plm. twaalf uur, en daar de verdachten had gezien. Hij had hen op verzoek van Jan BI. ieder een sigaret geoffreerd. Ook werd gehoord de heer Van 't Hooft, caféhouder te Heemskerk, die kon mededec- len, dat Gerard T. in den avond vóór de in braak in zijn café had doorgebracht. Hij had niet in de waranda van het café geslapen, zoover getuige bekend was Ook was hij niet bij getuige over huis wel at hij 'n enke len keer daar een stukje brood. Tr. beweer de, dat hij geregeld bij van 't Hooft op den pof logeerde. Eindelijk verscheen nog mej. Lieftinck uit Castricum, overbuurvrouw van de wed. Kaag. Zij, getuige, had om 2 uur des nachts een lichtschijnsel in den winkel van de wed. Kaag gezien. In dat schijnsel stond een rijzig persoon, in een wit overhemd en blootshoofds. Zij had haar man geroepen en samen gingen zij naar buiten. De persoon uit den winkel nam de vlucht en het bleek dat de winkel niet gesloten was. Later kwam de veldwachter. Volgens BI, had deze zijn jas in bewaring gegeven aan Tr. gedurende de excursie. Na 't verhoor van dezen getuige kwam de officier aan het woord om te betoogen, dat verdachte Jan BI. open kaart speelde en dus de verstandigste partij had gekozen door te bekennen de inbraak en den diefstal van de sigaretten, omdat niets van waarde was te vinden. Hem wilde de officier nog de kans geven eener voorw. veroordeeling en ten opzichte van hem requireerde spreker 1 jaar voorwaardelijk met 3 proefjaren. Wat Ge rard Tr., wiens sportieve bijnaam is Kwik kie, betrof, gelet op zijn crimineel verleden en antecedenten, terwijl het logisch was, dat hij verdachte BI. behoorlijk had ingelicht, vorderde de officier 2 jaar en 6 maanden. Mr. Wijnne, opponeerende voor BI., refe reerde zich aan het requisitoir, terwijl mr. Dwars in een uitvoerig pleidooi het requi sitoir bestreed en concludeerde ten slotte tot vrijspraak met invrijheidstelling van Gerard Tr. EEN RIJWIEL ACHTEROVER GEDRUKT. De 19-jarige werkman Wilh. Z., wonende te Haarlem, thans gedetineerd in het huis van bewaring te Alkmaar, stond terecht ter zake diefstal van een rijwiel te St. Maar ten, welke karretje eigendom was van den heer W. Struyker, die het een oogenblik aan zijn toezicht had onttrokken. De verdachte kreeg van den president het advies, alvorens de conversatie .aan te van gen, eerst zijn reusachtige haarvlok eens uit de oogen te strijken. Verdachte was op het rijwiel naar Haar lem gereden, doch kreeg geen gelegenheid het te verkoopen. Hij is al reeds eenmaal we gens rijwieldiefstal veroordeeld. De heer of ficier scheen de zaak niet zoo gemakkelijk te vinden, hoewel verdachte openhartig er kend had. Niettemin requireerde de officier een voorw straf en wel 6 maanden gevan genisstraf met 3 proefjaren met bijzondere voorwaarden en onder toezicht stelling van een gezinshoofd. De verdachte kon zich daarmede best ver- eenigen en mr. v. d. Loos, de verdediger sloot zich bij het milde requisitoir volgaar ne aan. Door den kantonrechter te Alkmaar was ontslagen van alle rechtsvervolging de 44. jarige winkelier Pieter Dekker te Egmond aan Zee, wegens overtreding van de veror dening op de Winkelsluiting. De kanton- rechter achtte n.1. de verordening niet ver bindbaar. De ambtenaar kwam van dat vonnis in hooger beroep, dat heden door de meervou. dige strafkamer werd behandeld. De heer Dekker had op 11 Juli zijn winkel inder- daad na sluitingstijd opengesteld voor pu. bliek, wat hij ook erkende. Gehoord werd als getuige rijksveldwach- ter A. Bergsma. brig-titulair. Deze had na 10 uur koopende bezoekers in den winkel aangetroffen. De officier bleek het niet eens te zijn met de opvatting van den kantonrechter en hul- digde het standpunt van de rechtbank, re quireerde dus vernietiging van het vonnis des kantonrechters en veroordeelihg van den winkelier tot 8 boete of 8 dagen hech tenis. 'N DERGELIJK ZAAKJE. Voorts werd behandeld een-' dergelijke zaak tegen den niet verschenen heer Cornelis de Gr., winkelier te Egmond aan Zee. Hier was het feit gepleegd op 2 Juni. Getuige als in vorige zaak. Requisitoir als voren, doch hier werd gevorderd 16 boete of 16 da gen. TOESTAND ONVERANDERD. Ten slotte ook nog een gelijksoortige over treding contra den heer C. H. Liefting, win kelier te Egmond aan Zee. Zelfde getuige als in beide vorige hooger beroep-zaken. De of ficier requireerde J 16 boete of 16 dagen hechtenis, met last tot vernietiging van het gewezen vonnis. GEBRUIKMAKING VAN EEN VALSCHE KWITANTIE. Een te Castricum wonende 24-jarige ga ragehouder Johannes N. stond als laatste verdachte terecht op grond van het feit, dat hij had opgemaakt een valsche kwitantie be treffende automobiel-onderdeelcn van een Willys Night Type no 64, die hem zouden zijn geleverd door de firma Van Campen te Haarlem, weike kwitantie door hem was ge- teekend met de namen p.o. H. van Campen en P. Broekhuizen te Haarlem, terwijl deze kwitantie liep over een bedrag van 154.50. De verdachte erkende het feit. Hij gaf toe, dat de reparatiën aan de Willys Night ten behoeve van zijn neef Joh. Komen, café-hou der te Velzen, niet hadden plaats gehad. Volgens opgaaf van verdachte zou zijn neef hem schuldig zijn geweest 256 voor repa ratiën aan een onrepareerbare Ford en on derdeden voor een Willys Night Het war hier een zaak, waaraan voor etn buiten staander geen touw was vast te knoopen. De heer Anth. Koomen. wonende te Vel zen, had voor zijn broeder van verdachte gekocht een gebruikte Willys Night. Hij zou daarvoor in ruil afstaan de Ford en 75 toegeven. Daarop kwam weer ter sprake, dat deze getuige 200 of 256.20 moest betalen en daarbij moest de valsche kwitantie dienst doen. De heer Anth. Komen kreeg toen den indruk, dat de kwitantie valsch was. Volgens verdachte speelde hij met Anth. Komen onder één hoedje om diens broer Jo- han te bedriegen, wat door Anthon werd weersproken. Dok Joh. Komen protesteerde tegen deze insinuatie. De 33-jarige heer H. C. van Campen, koopman te Haarlem, ver klaarde de hem getoonde kwitantie niet ge schreven of geteekend te hebben. De 55-jarige heer H. v. d Wel, veehouder te Velzen, was met een hittenkar in gezet- schap van gebrs. Komen naar de garage van verdachte gereden en toen had hij ge zien, dat aan verdachte een rolletje bankpa pier was ter hand gesteld. Deze had dit geld aan zijn vrouw gegeven. Verdachte beweer de niets ontvangen te hebben. De officier twijfelde sterk aan de waar heidsliefde van verdachte en vorderde, de valschheid bewezen achtende, ook door eigen erkentenis van den delinquent, 3 maanden gevangenisstraf. Mr. Eecen, curator in het faillissement van verdachte, verving mr. Langeveld als toegevoegd verdediger. Hij zeide van verd. geen slechten indruk te hebben gekregen. Pleiter ging een en ander nog eens in bij zonderheden na, achtte de gevorderde straf te hoog en drong aan op een voorwaarde lijke veroordeeling. Hierna sluiting. Uitspraak in alle zaken 11 November. 259. Men besluit naar de aarde terug te keeren. Men neemt afscheid van den maankoning, die zoowel Keesie als den professor een bijzonder geschenk cinbood. Een maan- paard, zoo iets vindt je nergens ter wereld, zelfs niet in Ar- tis of den dierentuin van Antwerpen. 260. De maanpaardjes werden, zoo goed en zoo kwaad als het ging in de vliegmachine geborgen, ofschoon er wei nig plaats was. Laat ons maar denken, dat ook vele tnakkt paarden in een vliegmachine gaan.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6