bi: a yovri k§ tas bh vtiikiiksvivr.ii. SIROOP FAMEL doet het hoesten bedaren Imaakt het slijm los Brieven uit de Hoofdstad. 'XuktMe 7ue tm Eiken dag van uw leven staat gij bloot aan inwendige vergiftiging uw eenige bescherming tegen over tollig urinezuur en andere schade lijke onzuiverheden wordt gevormd door gezonde, krachtige werking der nieren. Als gij uw gezondheid op prijs stelt, dient gij de eerste verschijn selen van nierzwakte te kennen. Rugpijn, hoofdpijn, aanvallen van duizeligheid en urine-stoornissen zijn op zichzelf reeds ellendig ge noeg, zij worden bovendien dikwijls gevolgd door rheumatiek, nier waterzucht, blaaszwakte, graveel en niersteen. Grijp de kwaal krachtig in haar wortels aan. De versterkende, hee- lende en opwekkende hoedanig heden van Foster's Rugpijn Nieren Pillen worden sinds jaren door velen geroemd om hun uitstekende wer king bij verzwakte nieren, waardoor deze organen weder in siaat gesteld worden om het bloed zuiver en rein te houden. Bij alle drogisten enz. 1.75 p. flacon. Meerdere afdeelingen moeten worden opge richt. Tengevolge van de overproductie leeft ds wereld in een malaise en spr. hoopt, dat die niet te veel nijvere boeren tot slachtoffers zal maken. Friesland weet wat de bond voor de pach ters kan doen. Door het optreden van den bond zijn de pachten daar verlaagd en ook bij de publieke verhuring. Goede verpachters annuleeren hooge pach ten voor lagere. Wanneer wij actief worden, kan zeker be reikt worden, dat van gemeentewege en an dere instellingen, alsmede door groot-grond bezitters de pachten worden verlaagd. Spr. geeft een statistiek van 900 bedrijven van het pachtbureau in Friesland, waaruit bleek, dat het met den landbouw slecht ge steld is. Gedurende 7 jaar beleefde het weide- bedrijf 2 en het bouwbedrijf 2 slechte jaren. Alleen boeren met eenig kapitaal in den rug kunnen zich staande houden. De pachtersstand in Noordholland moet zich sterker organiseeren. waardoor kan be reikt worden, dat de pachten vlugger naar beneden gaan. dan ze door de omstandig heden moeten en zullen gaan en dit zal ten gevolge hebben, dat er minder slachtoffers zullen vallen. Spr. is overtuigd, dat velen in Noordhol land niet kunnen blijven staan en geen boer meer kunnen blijven, wanneer er niet wat bereikt wordt. Diep teleurstellend is, dat menschen, die willen werken en weinig voor zich eischen ondanks harden arbeid niet staande kunnen blijven. De bond heeft dan ook een schoone taak te vervullen en spr. wekte de aanwezigen op, daarvoor hun krachten te geven, aangezien dit tevens voldoening geeft. De heer Rensema bracht het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de bond in Noord- Holland met 150 leden is vooruitgegaan. Af- deelingen zijn er in Zaandam, Assendelft, Alkmaar, Schagen, Winkel, Koedijk, Zuid Scharwoude en Hoogwoud. Meerdere afdeelingen moeten worden op gericht. Spr. vraagt daarvoor de medewer king van de leden. Het ledental van den bond in Noord- Holland bedraagt thans 550 leden. Tot bestuursleden werden, wegens bedan ken van de heeren P. Kleijn Czn. te Amster dam en D. Bruysman te Lutjewinkel en we gens overlijden van den heer Buys te Beem- ster gekozen de heeren S. de Boer te Zuid scharwoude. K. Posch te Schellinkhout en de heer de Weert te Nederhorst den Berg De laatste na herstemming met den heer v. d Wal te Lutjewinkel. De secretaris van den Bond, de heer H. S van Houten uit Assen, hield een inleiding over het onderwijs: „De boodschap van de Nederlandsche pachters aan Regeering en Kamer''. De heer v. Houten ving aan met de behan- dviing van de pachtwet de vorige week in de Tweede Kamer in herinnering te brengen. Hij gaf een overzicht van het stille werk, door het bestuur verricht om te bereiken, wat er te bereiken was. Spr. verwacht dat Donderdag het ontwerp met groote meerderheid zal worden aange nomen. Men kan zich op het standpunt stellen, dat de wet, die lang niet geeft waarop de pach ters recht hebben, niet aanvaard moet wor den en het z.g. verslechteringsstandpunt in nemen. Men kan ook het standpunt innemen, dat men zich spiegelt aan de vakorganisaties en op afbetaling de verbetering aanvaarden. Het laatste is bet standpunt van het hoofdbe stuur. Doet men dit niet, dan komt men practisch aan de zijde van het grootgrondeigendom te itaan. die niets willen. Wij moeten een steun in den rug geven aan hen. die iets voor de pachters willen doen. Wanneer straks de wet in het Staatsblad is verschenen en de minister den dag heeft be paald, waarop ze in werking zal treden, dan is er voor ons een taak. Nu bestaat de mogelijkheid, dat in streken waar de pachters voldoende georganiseerd zijn, om alleen de pachters en verpachters te 'hooren, wat beter is dan het hooren van de landbouworganisaties. De Mij. van Land bouw strijdt voor de verbetering van het be drijf en daar overheerscht het .ugenaars- eiement. Voor de menschen komt de Mij. van land- Landbouw, hoe nuttig ook voor den bouw, niet op. Wij moeten ons achter de regeering scha ren. opdat de wet in het Staatsblad komt. De hoeksteun van alle pachtregeling is in de wet opgenomen, n.1. het continuatierecht. Spr. besprak het verzet daartegen, zooals dit ook in de Kamer naar voren kwam. In Engeland en Ierland bestaat alleen het continuatierecht en door bijzondere omstan digheden is men er daar niet voldoende mede geslaagd. De groote waarde van het continuatierecht boven schadevergoeding stelde spr. in het licht. De pachter heeft door continuatie bedrijfs zekerheid, zoodat hij al zijn energie kan aan wenden, omdat hij de zekerheid heeft, dat de eigenaar na het einde van den pachttijd niet kan zeggen: „De boerderij is nu beter en je moet nu weer betalen." Dit onrecht wordt nu onmogelijk Een boerderij die verbeterd is, is dit door den ar beid van den pachter. De pachter moet dus recht hebben op een vergoeding voor de verbetering of hij moet continuatierecht hebben. Het continuatie recht geeft de pachter de zekerheid aan den pachter om zijn veestapel te verzekeren. Spr. gaf de Kamerleden inzage van den dossier, waaruit blijkt, hoe groot het bed is in pachtersgezinnen, die gedwongen werden de boerderij te verlaten. Het maximum van' het continuatierecht is thans 10 jaar. Daarmede zijn wij niet tevreden, doch over 10 jaar kunnen wij zoo sterk zijn geworden, dat een onbeperkte continuïteit bereikt is en dit vooral omdat de R.K. en Soc.-Dem. er voor zijn. Het continuatiereccht vervalt alleen bij wan prestatie van den pachter of wanneer de eige naar of zijn onderhoudsplichigen zelf willen exploiteeren. Ook het belang van het amendement- Fleskens, waarbij de kantonrechter de huur kan continueeren, doch tevens de pacht kan vaststellen, vond spr. van veel beteekenis, omdat men daardoor het beginsel van prijs zetting in de wet is gekomen. Voor het vaststellen van de pacht moet de pachtcommissie gehoord worden en daar door krijgt de pachtcommissie een belang rijke taak. Ook het remissierecht, dat de pachters het recht geeft om bij buitengewone omstandig heden, terugbetaling van een gedeelte van zijn huursommen vorderen, is voor de pach ters van veel belang. Spr. betreurde de ver werping van een amendement-Hiemstra, dat beoogde het remissierecht niet alleen voor hagelslag, cyclonen, enz. geldig zou zijn, maar ook voor prijsdalingen, tengevolge van een crisis, die niet te voorzien waren. De wet zal nog meer moeten worden uit gebreid, opdat de pachter een redelijk be staan zich verzekerd ziet. Het ontwerp pachtwet van den heer L. de Visser noemde spr. niet meer dan een poli tieke manoeuvre. Een voordeel van den tegenwoordigen pachter noemde spr. het feit, dat tengevolge van de crisis de pachten reeds belangrijk ge daald zijn, zoodat in de toekomst bij het continueeren van de pacht de kantonrechter met deze prijzen en niet met topprijzen reke ning behoeft te houden. Een goede samenstelling vaif de pacht commissie is van groote beteekenis. Deze commissies kunnen ook preventief werk ver richten. De besten moeten ech'er zieT be reid verklaren deel van de pachtcommissie te willen vormen. Met groote kennis van zaken dienen de commissies echter op te treden. De provinciale en plaatselijke besturen van den bond moeten actief zijn en bereid wor den gevonden om het voor een lid, dat rede lijk in moeilijkheden verkeert, op te nemen. Georganiseerd optreden bij verhuring is noodig. Wordt een verhuring gesloten, dan stellen de pachtcommissies de huur volgens taxatie vast. In sommige afdeelingen werd dit reeds be reikt en te hooge huren voorkomen. Ook de pachters kunnen door organisatie en onder linge solidariteit zeer veel bereiken. Spr. gaf dit door voorbeelden aan. Er zijn voorbeelden, dat de zuivelfabriek de melk van een boer niet wilde, omdat deze te duur gehuurd had. Daardoor werd bereikt, dat de eigenaar met een redelijke huur genoegen moest nemen. Spr. betoogde nog, dat de bond weet, dank zij de inwilliging van duizenden ver zoekschriften om huurverlaging, dat niet alle grondeigenaren uitbuiters zijn. Spr. demonstreerde wat de bond reeds voor velen bij eigenaars en publieke lichamen wist te bereiken. Een lijst van bepaalde acties in verschillen de afdeelingen gevoerd, zal aan de afdeelin gen worden gezonden. Zooveel mogelijk moet gedaan worden om te bereiken, dat de pachter recht wordt ge daan. In Friesland en Drente, evenals in Gronin gen, is de bond sterk. Tegenwoordig wint de bond per week 1200 leden. In Noordholland moet het aantal dezen winter verdubbeld worden. Recht en gerechtigdheid onder Gods zegen gewonnen, moet het resultaat van de actie van den bond, voor de pachters zijn- (Applaus). De heer S. de Boer wees er op, dat er in zijn streek vele verhuringen zijn. van kleine stukjes grond en daarom is daar ook wen- schelijk, dat'de pachtcommissie ook functio neert voor deze stukjes. De heer de Weert sloot zich bij deze wensch aan. Hem zijn gevallen bekend waar bij voor een halve H.A. 800 werd betaald. Spr. was met de wet niet zoo ingenomen, aangezien deze voor de pachters weinig kan brengen. Het is zelfs niet zeker, dat de Eerste Kamer de wet zal aannemen Spr. verwacht meer solidair optreden van de pachters, als in Friesland en Drente. De crisistoestand, die door zal woekeren, heeft feitelijk de pachtwet achterhaald. Ook moet men niet vergeten, dat de kantonrech ters nauw verwant zijn aan de grondeige naren. Een wetgever zal steeds de belangen be hartigen van diegene die de grond in handen hebben, en dat zijn in groote trekken de hypotheek- en grondbanken. Alleen kan iets bereikt worden als de bond sterk wordt. Spr. waarschuwt tegen te groote verwachting van de pachtwet. De arbeiders hebben nooit resultaten be reikt door papieren acties. Dit leert ook de verwerping van het petitionnement tegen de vlootwet. Alleen door acties in de dorpen en stellen vap de onderlinge solidariteit zal de pachter een dragelijk bestaan kunnen veroveren. De heer v. Houten antwoordde, dat wette lijke continuatie alleen mogelijk is bij stukken land, die grooter zijn dan een halve H-H. op pervlakte en waarvan de huur hooger is dan 150. Het is een bezwaar dat daar de actie moet worden ondervangen. Wel kan de com missie daar haar gewonen taak vervullen, doch alleen in adviseerende en motiveerende zin. Wij zullen het voor die gevallen moeten weten, zooals de heer de Weert zeide, in plaatselijke actie. Den heer de Weert wees hij er voorts op, dat de bond niet aan politiek doet en het tegenwoordige productiestelsel aanvaard en dus bij plaatselijke actie gebon den is om geen acties te organiseeren, die be oogen om het heerschende stelsel om te gooien. Aan- verkiezingen voor politieke lichamen nemen wij niet deel. Als bondsactie eerbiedigen wij hét pro ductiestelsel. Ook spr. is niet voldaan met de zaak. Wij moeten daarom naar verbetering streven. Spr. bestrijdt, dat de arbeidersbe weging door staking de verbeteringen be reikt heeft. De sociale verbeteringen zijn door wetgevende arbeid veroverd. Wij moeten invloed uitoefenen op eigen partij en dus een georganiseerde politieke actie voeren. Wel wil hij niet verhelen, dat een week verblijf in de Kamer, hem daar niet veel eerbied voor heeft aangebracht. Wij moeten echter invloed uitoefenen op de leiding van eigen partij. Ook voor de boer geldt, dat een volk dc regeering heeft, die het verdient. Plaatselijke actie en onderlinge solidariteit wil spr. niet verwaarloozen, mits men er geen politiek cachet aan geeft. De eenheid kan alleen bewaard blijven, wanneer wij de politiek er buiten houden. De kantonrechter zal de wet moeten uit voeren en de pachtprijs hebben te bepalen, gehoord de pachtcommissie. Continuïteit moet hij, zonder goedé gtonden voor af wijzing, verleenen. io, t In de Kamer is steeds gezegd, dat het geen crisiswetgeving is en spr. is daar blij om, want crisiswetten verdwijnen. Toch staat vast, dat het ontbreken van een goede pacht wet de crisis verzwaard en verhaast heeft. Velen hebben jaren lang ingeteerd wegens gebrek aan den pachtwet. Was die er geweest, dan zou de pachterscategorie de crisis beter hebben kunnen opvangen. De pacht moet blijven, want die maakt het mogelijk, dat iemand zonder kapitaal het landbouwbedrijf kan uitvoeren. De misstanden moeten worden bestreden Wij willen de positie van den pachter ver beteren, doch geen omverwerping van het tegenwoordig productiestelsel. De heer de Weert vroeg hoe het nu gaat bij de wet met het verhuren van een deel van een eigen boerderij waarop hypotheek rust. Volgens het B. W. mag niet langer verhuurd worden dan voor één jaar, zonder toestem ming van den hypotheekhouder. De heer v. Houten antwoordde dat een hypotheekhouder zelfs de eigenaar kart aan pakken en dat dan mede verkocht worden de vruchten op het land van den pachter, die huurde zonder zijn toestemming. Een huurder doet dus goed om kennis te nemen van hetgeen in een hypotheekacte staat van zijn verhuurder. In de pachtwet is daarin geen verandering gekomen, omdat de hypotheekkwestie niet in behandeling is geweest. Als bond moeen wij werken om den eigenaar de verplichting op te leggen, een pachter met de verplichtingen van de hypo- theekacte, voor het aangaan van het huur contract op de hoogte te stellen. De heer van Houten gaf hierna nog wen ken voor de a.s. winterpropaganda in Noord- Holland. Nog een paar districtsvergaderingen staan op het programma. Het gaat in Noordholland moeilijk de men schen naar de vergaderingen te krijgen en daarom zal men hier zelf moeten oordeelen, of districtsvérgaderingen noodig zijn. Ook plaatselijke vergaderingen zijn moge lijk en bovendien moeten er nog afdeelingen in Noordholland worden opgericht. Straks is actie noodig om de Eerste Kamer te bewegen de wet aan te nemen. Besloten werd aan het provinciaal bestuur over te laten den weg te bepalen. VERGADERING VAN HET BESTUUR DER LANGEiVDIJKER GROENTEN- VEILING TE BROEK OP LANGEN- DIJK OP DINSDAG i NOV. Tegenwoordig 23 personen. Afwezig met kennisgeving de heeren Jb. Duif en W. La Mair. De voorzitter, burgemeester Slot, opende met een woord van welkom. Over de keurlijsten over Augustus en September, welke resp. 5 en 6 keuringen bevatten, werden geen op- of aanmer king gemaakt. Uit het rapport over het nazien van het kantoor werd medegedeeld dat alles in goede orde was bevonden en dat er in Augustus geveild was voor een bedrag van 87.074.33, waarvan voor: Broek op Langendijk 11.710.82, Koedijk 9669.75, Keerhugowaard 7445.78, St. Pancras 18060.35, Heerhügowaard R. K. 10.422.03, St. Pancras R.K. 2304.35, Zuidscharwoude 6091.01, Schermer 1788.52, Zuidscharwoude R.K. 2792.86, Ursem 2184.16, Hensbroek 6876.61, Oterleek 974.23, Schermerhorn (onbek.) De Rijp L. T. B. 1161.37, De Rijp en Omstr. 263,16, diversen 5329.13. In September was geveild voor een bidrag van 114.840.18» waarvan voor: Breek op Langendijk 25409.02, Koe dijk 11375.38, H.Hugowaard ƒ10592.87, St. Pancras 21004.01, Heerhügowaard R. K. 14.467.90, St. Pancras R. K. 3660.01, Zuidscharwoude 6875.58, De Schermer 470659, Zuidscharwoude R.K. 2513.14, Ursem 2634.98, Hens broek 6722.74, Oterleek 1044.72, Scher merhorn 65.45, De Rijp L.T.B. 1148.36, De Rijp en Omstr. 305.38, diversen 2314.05. Nog werd medegedeeld dat er vanaf 1 Januari tut 30 September geveild was voor een bedrag van 2.255.849.98 en dat er aan bloembollen geveild was voor een bedrag van 177.209.34, waarvan bedrag van 140.200.38 en van plantgoed voor leverbare bloembollen voor een voor 47.008.96. Nog werd medegedeeld dat in de aard appelencampagne van Juni tot einde Augustus verzonden waren 201987 balen aardappelen van 50 K.G. waarvan naar Duitschland 164.562 balen, naar Enge land 16566 balen, naar Zwitserland 15728 balen, naar Denemarken 5191 balen. In 't geheel waren in dien tijd aange voerd ruim 1500 wagons van 10.000 K.G. Een schrijven was ingekomen van de Prov. comm. met de uitnoodiging om voorstellen in te dienen voot faun algem. vergadering. De voorzitter zeide, dat er al eens gespro ken is om vroeger de inventarisatie te houden van de stapelproducten, zoodat dit misschien als voorstel ingediend kon worden. De heer Muller zeide, dat dit besproken is op de algem. vergadering van de L.G.C. en de reden was, dat gemeend werd, dat de tuinders wachten op den uitslag van de in ventarisatie, voor aat ze beginnen te veilen. Wanneer er op 15 Dec. geïnventariseerd wordt, komt er voor Januari heel weinig kool aan de veiling, dienaangaande is cfe wensch uitgesproken om de eerste inventarisatie te houden op 1 Dec. Spr. achtte het noodzake lijk dit als punt van bespreking op te geven. Enkele leden dachten, dat het wel wat vroeg was, omdat de menschen dan nog niet klaar zijn, maar over het algemeen achtte men het wel gewenscht en meende men, dat met een beetje goeden wil het wel uitvoerbaar was en werd besloten dit voorstel aan de Prov. comm. op te geven. Om driemaal te inventariseeren werd niet noodig geacht, omdat na de tweede inventari satie (15 Febr.) het elke week bekend ge maakt wordt, hoeveel er nog aanwezig is. De voorzitter deelde mede, dat het dag bestuur uitgenoodigd was door Ged. Staten om een bespreking te houden over het verlee nen van subsidie voor de kanalisatie, daar er nog een kleine soms gelds te kort was toege zegd om het werk te beginnen, waarom Ged Staten de veilingen L.G.C. en N.M.B. had den uitgenoodigd om te hooren of van die zijde ook steun was te verwachten in den vorm van subsidie. Het dag. bestuur van de L.G.C. is zoo vrij geweest om daar te verklaren, dat de vereen er vrij zeker subsidie aan zou willen verlee nen, omdat het op een algem. verg. uitgespro ken was om te trachten het kanaal Huigen dijkOmval te krijgen en daar desnoods een flink geldelijk offer aan te geven. Wanneer wij nu subsidie verleenen aan de kanalisatie, 1 dan krijgen wij de doorvaart Huigendijk— Omval, wat voor deze streek en voor de vet. ling van groot belang is en bovendien betere kanalen. Het dag. bestuur van de N M R, kon echter geen vocrloopige toezegging doen, daar zij vreesden, dat hun vereen, er niet toe besluiten zou. De- doorvaart Huigendijk—Omval is voor ons van groot belang, maar als de N.M.B. er geen subsidie aan geeft, is het voor ons moeilijk het wel te doen. De heer C Wagenaar Kz zeide, dat het vorige jaar 16O0 wagons kool naar Amerika zijn gegaan, die in hoofdzaak per motor naar de havenplaatsen verzonden zijn. Wanneer wij aannemen, dat er van de Broeker veiling 500 wagons zijn verzonden, dan zou dat een vrachtbesparing geven, als het kanaal er was, van ruim 6000, zoodat het zeker wel van groote beteekenis is voor deze streek, ais dat kanaal er komt Het geheele bestuur is van oordeel, dat het kanaal voor ons van groot belang is en wel een geldelijk offer waard, maar hij hoopte tevens, dat ook de N.M.B. in deze een gunstig besluit zou mogen nemen. De secretaris deelde mede, dat de Ged. nog om geen bepaalde som hebben gevraagd^ zoodat daar nog geen besluit over genomen kan worden. Bij de rondvraag zeide de heer Koning, dat het zoo moeilijk is vooral in den natijd om slaboonen aan te voeren, welke zonder keuring gelost kunnen worden. Spr. zou gaar ne willen, dat daar een andere regeling voor getroffen werd, daar anders zijn leden ge- noodzaakt zullen zijn naar een- andere vei ling te gaan. Het bestuur zal hier zijn volle aandacht aan schenken en zoo mogelijk een andere regeling invoeren, dat b.v. de keurmeester de partijen vóór het veilen keurt en bepaalt hoe ze geveild moeten worden. De heer C. Wagenaar Kzn. zeide, dat hij klachten gekregen had over de bascules. De veilingleider zeide, dat bij hem geen klachten zijn ingekomen en dat hij over tuigd is, dat thans met het weinige dat ver laden wordt er voldoende goede bascules aanwezig zijn. Verder bracht de heer Wagenaar naar vo ren, dat hier dit jaar voor de tomatenbak- ken 30 cent per stuk betaald moest worden, terwijl het bijna overal 20 cent is. Spr. zou het wel wenschelijk vinden om daaromtrent met het Centraal Bureau een bespreking te houden, opdat er een uniforme regeling ge troffen wordt. De secretaris zeide dat de bakken hier gegeven worden voor den kostenden prijs. Wanneer wij ze hadden gegeven voor 20 ct had elke bak aan de veiling 10 cent gekost, hetgeen dan ten voordeele geweest zou zijn van enkele leden, wat wij niet mogen doen. Besloten werd om over de zaak een schrij ven te richten aan het Centraal Bureau, op dat er een uniforme regeling getroffen kan worden. Verder zeide de heer Wagenaar, dat de telefoniste aan de veiling trouwen gaat, of er soms al voor een nieuwe gezorgd is. De voorzitter zeide, dat er dezen zomer steeds een vrijwillige hulp is geweest die al goed op de hoogte is met de zaak, zoodat het dag.-bestuur besloten heeft deze voor. loopig aan te stellen. De veilingleider is opgedragen er toezicht op te houden en de toegang tot de telefo niste vrij te houden. Medegedeeld werd nog, dat uien die niet geschikt zijn voor het merk U C B, geveild kunnen worden voor het binnenland. Hierna sluiting. Wissewasjes of allerhande. Klec- remakers en koekebakkers. Bak kers, die brekers zijn. Trouwen in de vroegte. Van de pret naar het bed. Nachtgelegenheden en straatrumoer. Een lang verlang lijstje. „Allerhande" is een smakelijk banketbak kersproduct, dat aan geen Nederlander tenzij in zeer afgelegen gewesten opgegroeid vreemd is. En zelfs m dergelijke algelegen oorden zal het product hem niet onbekend zijn, maar hoogstens den naam, die daar dan door een plaatselijke wordt vervangen. „Al lerhande" is gemengd kleingoed, waarmede iedere huisvrouw de theetafel siert. Wanneer zij, bij den banketbakker aangeland, niet goed meer weet of zij haar keus bepalen zal op Weespermoppen of kattentongen, kiest zij allerhande, omdat in dit vernuftig mengsel in wel iets naar ieders gading voorkomt. Wat de buitenlandsche politiek pas na langdurig zwoegen door de heeren diplomaten tot stand gebracht wordt, een „entente cordiale", be reikt de Nederlandsche banketbakker met een handgreep. En desondanks is „koekebakker een scheldwoord, tenminste een woord, waar mede men iemands kundigheid afbreuk poogt te doen, waarmede men te kennen wil gevöi» dat hij een brekebeen is. De heeren banket bakkers behoeven het zich niet aan te trek ken, de volkshumor betreedt zonderling- Met verbijsterende snelheid vloog men door de lucht. Het scheen alsof een nieuwe komeet verschenen was en op de aarde waren in den nacht geleerden in de weer, om te ontdekken, wat daar van de maan naar de aarde kwam. 264. Toen men de aarde naderde, ontdekte Keesie, die weer het vliegtuig bestuurde, een andere vliegmachine, die ook boven de aarde rondvloog. „Het is net alsof ik die ma chine meer heb gezien", dacht Keesie, .jnaar schijn bedriegt moet ik maar denken."

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6