SPOOR's MOSTERD XotyVoot ötocl<}an^ In Amerika's holen der misdaad. Spoor's gestampte Muisjes Spöor'sZv,it9sYrsch'eeKaas IJsbond Hollands Noorderkwartier. Hoe Al Capone, koning der onderwereld van Chicago, de alleen-heerschappij verwierf. BEVERWIJK. Stadsnieuws Wedstrijd-Regelingen. op geregelde tijden, en neem zoo nood ig avonds een Foster's Maagpil. De ontlasting geschiedt dan volkomen normaal en zonder krampen. 0.65 per flacon. wijl zoo noodig op de medewerking der le den een beroep werd gedaan. De beschrijvingsbrief voor de Alg. Verga dering op 8 November, leverde weinig stof tot bespreking. Als afgevaardigde werd de heer A. Hoog land weder bij acclamatie gekozen. Bij de rondvraag vestigde de heer P. Mad- derom de aandacht op een stuk land in de Achtergeest, dat z.i. een goede gelegenheid bood voor een ruime ijsbaan. Opgemerkt werd echter, dat dit stuk land uit handen der gemeente in particulier bezit was overge gaan. Bovendien werd gewezen op het ge vaar van de diepe plaatsen, waartegenover werd opgemerkt, dat de ijsclub dan zou kunnen zorgen voor toezicht. Over de uitvoerbaarheid hiervan werd uitvoerig van gedachten gewisseld. Door den secretaris werd de onmogelijkheid be toogd, om hier een eigen baan te onderhou den met het oog op de kosten en de moeilijk heden om entree te heffen. De heer Jb. Kloosterboer wees er op, dat bij de wedstrij den aan het Dijkje in den winter 1928—"29 veel materiaal vermist is. Besloten werd, dit zoo noodig weer aan te vullen. Een voorstel om de contributieën in twee gedeelten te in nen werd aangenomen. Een voorstel om bij geen ijs geen contributie te in nen kon geen instemming verwerven, aan gezien een vereeniging zonder contributie niet kan blijven bestaan. Met het uitspreken van de hoop, dat de komende winter een mooie en werkzame pe riode voor de ijsclub mocht geven en door loonende prijzen in het algemeen een ver betering en opleving in den thans zoo ge- drukten toestand, sloot de voorzitter de ver gadering. Hierna werd onder de aanwezige leden de traditioneele verloting gehouden, waarvoor 9 prijzen beschikbaar waren, bestaande uit diverse soorten rookmateriaal. Prijswinnaars waren: P. de Vries, K. v d. Wal, Jb. Olie, A. Hoogland, C. Klooster boer, C. Tromp, D. Kloosterboer Czn., D. Kloosterboer Jz. en Jb. de Vries. Naar wij vernemen, bestaat de Chr. ge mengde zangvereeniging „Looft den Heer", alhier, heden tien jaar, welk lustrum Woens dagavond in een gezellige bijeenkomst in be sloten kring in het repetitie-lokaal bij de Christelijke school werd herdacht. Waar de vereeniging in het afgesloten tijdperk, door het winnen van verscheidene prijzen, blijk heeft gegeven van een krachtig streven om de edele zangkunst op hooger peil te bren gen, wenschen wij van harte, dat dit ook in de toekomst, onder leiding van haar bekwa men dirigent, den heer Paul Kok, zoo moge door gaan. EGMONDBINNEN. Er schijnt nog aardig wat wild in de duinen te zitten. Op de Donderdag gehou den drijfjacht in de duinen van den heer Van der Vliet werden met 6 geweren 1060 stuks geschoten, t.w. 1007 konijnen, 40 fazanten, 10 houtsnippen en 3 patrijzen. (Copyright ChicagoNew-York Press Service) I In Amerika, het land der onbegrensde mo gelijkheden, staat men voor niets. Alles wat men er aanpakt doet men op reusachtige schaal, tot zelfs de misdaad toe. Chica go heeft zich langzamerhand de reputatie weten te verschaffen het gevaarlijkste misda- digerscentrum van de wereld te zijn en de bandieten leiders hebben er de misdaad geor ganiseerd en uitgebouwd tot een der meest winstgevende beroepen der stad, zij 't dan ook dat het gevarencijfer het hoogst is van alle vakken die er beoefend worden. Vooral het jongste drieste optreden van Ai Capone, den Koning, der onaerwereld van Chicago en New-York, culmineerend in bru tale moorden en aanslagen op zijn grootste tegenstanders als Jack Diamond, Jack Zuta en nu pas Joe Aiello heeft de aandacht der gvheele wereld op het Amerikaansche bende wezen gevestigd. Banion Hymie Weiss Diamond Joe Big Tim Murphy Jack Zuta Joe Aiello allen eenmaal machtige bendeleiders uit de -onderwereld van Chica go de een na den ander doodgeschoten door de benden van Al Capone, die streeft naar de opperheerschappij in Chicago en New-York Jaar in jaar uit leest men van den meedoogenlcozen strijd der benden, die elkander op de bloedigste wijze vervolgen, niets en niemand ontziend om hun doel te be reiken: het monopolie van de schatten bren genden geheimen drankhandel. En het is of er geen politie of justitie be staat, want lustig zetten de „gangs" zoo- als de benden in Amerika genoemd worden hun bedrijf voort, terroriseerend de bur gerij, lachend om den sterken arm. Als van den beroemden Engelschen schrijver van detec tiveromans en tooneelstukken Edgar Wallace dezer dagen diens nieuwste werk „on the spot" in New-York wordt opgevoerd, dat het bendewezen van Chicago beschrijft met Al Capone als hoofdfiguur, krijgt men in de telegrammen te lezen, dat bij de première alle beruchte bendeleiders van Chicago en New- York ziin aanwezig geweest, met Al Capone NOORD-5CHARWOUDE. Door het breken van den slinger is ae, uurwerk van den gemeentetoren defect se- raakt en hooren wij reeds eenige dagen 3e klok niet slaan. Wij vernemen dat men inmiddels tot repa ratie is overgegaan. GROOTSCHERMER. Bij de Donderdag 6 November 1.1. alhier gehouden stemming voor Hoofdingelanden van het Heemraadschap de Eilandspolder, werden uitgebracht 62 stemmen. Herkozen werden de aftredende heeren J. Blaauw Azn. te Graft met 55, J. Poel te De Rijp met 55 en K. Blokdijk Jz. te De Rijp met 57 stemmen. CASTRICUM Naar wij vernemen heeft het bestuur van de Jeugdherberg eenige verandering onder gaan, zoodat de samenstelling thans als volgt is. Voorzitster mevr. AukesTimmer; secre taris de heer W. Jacobs, terwijl in de plaats van den heer Baard is gekozen notaris Stuijt. Voorts hebben hierin zitting mevr. BendersLe Febre en de heer Jac. van Hoeve. DE NOORDERMARKTBOND. In opdracht van het Bondsbestuur is door de bouwcommissie voor bewoning en het schoonhouden van het weldra voltooide nieuwe betaalkantoor uit de 20 sollicitanten gekozen het echtpaar Jac. Zut Az. OOEE\TEB1I)E.\. EGMOND AAN ZEE. Naar aanleiding van het advies, verstrekt aan B. en W. door den directeur der Gem. lichtbedrijven, tot het niet overdoen van ge noemd bedrijf aan de P. E. N., welk rapport onder Provinciaal Nieuws in het nummer van Vrijdag voortkomt, hebben eenige ingezete nen gemeend, dit rapport te moeten opzen den naar de P. E. N. en gevraagd het in een te houden openbare vergadering te willen bespreken door een van hun vertegenwoor digers. Bij Kon. besluit van 5 November is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Haarlem, ter standplaats de gemeente Beverwijk, de heer J. H. Bremmers, candidaat-notaris en inspecteur der registratie en domeinen te Groningen. UITSLAG PUBLIEKE VERHURING. Uitslag publieke verhuring, gehouden door Johann W. C. Kroon, notaris te Zuid- Scharwoude, op Vrijdag 7 November 1930, 's avonds 6 uur, in de Witte Zwaan te Broek op Langendijk, voor het Burgerlijk Arm bestuur te Broek op Langendijk, voor 6 jaren. Onder Broek op Langendijk: 1.. Een akker bouwland „De Groet" aan de Demsloot (12), huurder A. de Bree voor 3.20 per sn Onder Zuid-Scharwoude: 2. Een dito ten Zuiden van- en aan de Schagersloot (7), huurder M. Blom, voor 1.50 per sn 3. Een dito bij de Schippersloot (12), huurder dezelfde voor 2.50 per sn. 4. Een dito ,,De Lanke Akker" (10), huur der J. v. Heerde, voor 3.50 per sn. 5. Drie akkers in den Polder: a. De Dam (28), huurder S. en H. Beets, voor 5.20 per sn. b de 2 akkertjes ten Noorden van den Dam (614), huurders dezelfden voor 6.30 per sn. voorop, omringd natuurlijk door hun onaf scheidelijke lijfwachten. Politie, die van deze unieke gelegenheid gebruik maakt om een aantal dezer gevaar lijke individuen achter slot en grendel te bergen, is niet te zien, weet althans zooge naamd van niets, maar in Chicago zoekt men reeds maandenlang naar „Scarface Al", Lit- teeken Al, zooals Capone's bijnaam is. Om hem als „public enemy", vijand van de bur gerij, gevangen te nemen. Maar „Al" zit rustig in New-York en geen vin wordt hem aangeraakt. Geniet van zijn millioenen in zijn vorstelijk verblijf te Miami, of op zijn millionnairsjacht, in de heerlijke natuur van Bermuda, geeft kostbare festijnen waar dui zenden dollars worden stukgeslagen en in middels zoekt de politie hem en kan hem nergens vinden. Al Capone is de mysterieuse figuur, die achter het geheele raderwerk van Chicago's onderwereld zit. Hij regeert met een legertje van 500 bandieten, bewapend met de nieuw ste brownings, geweren, machinegeweren en bommen, laat een stroom van dollars vloeien in de begeerige handen van veile politie eu justitieambtenaren. Al Capone's macht is in de eerste plaats aan zijn geweldig organisa tietalent te danken. Hij heeft de misdaad ge organiseerd als een staat in de staat en on langs heeft hij een soort kabinet gevormd, waarin zijn voornaamste leiders diverse por- teh.uilles kregen. Want Scarface Al's zaken zijn zoo uitgebreid, dat hij ze niet alleen be- heereu kan. De geheime fabricage van bier en sterken drank, den verkoop aan clande stiene zaken, de exploitatie van gokgelegen heden, hetzij in clubs, hetzij op de renbanen voor paarden en windhonden, het exploitee- ren van tallooze bordeelen en voorts de controle op in zijn macht zijnde vakvereni gingen eischen voortdurend scherp toezicht, vandaar dat hij een aantal zijner beruchtste helpers met de leiding dezer verschillende af- deelingen heeft belast, terwijl hij zelf de op- perleiding houdt. Met den dood van Joe Aiello is een der laatste groote tegenstanders van Al verdwenen en alleen de geduchte Bugs Moran is nog overgebleven van den kring van bendeleiders van Chicago, die zich niet aan Capone wenscht te onderwerpen. Op het oogenblik zit Moran in voorloopige hechtenis als „public enemy" en Al heeft nu het rijk alleen. De moord op Aiello getuigde weer eens van de ongelooflijke brutaliteit en wreedheid van de volgelingen van Al Capone, die zich niet ontzagen op klaarlichten dag met machinegeweren een tegenstander dood te schieten. Het geval herinnerde als twee droppels water aan dat van den bendeleider Hymie SCHERMERHORN. Donderdag 6 dezer vergaderde de Raad in voltallige zitting onder voorzitterschap van burgemeester Meindersma. Ingekomen o a. een mededeeling dat het onderzoek inzake de Noordholl. tram nog geruimen tijd zal vorderen en dat het baan vak Purmerend—Alkmaar in stand zai wor den geehouden tot dit ondeerzoek zal zijn afgeloopen en over het geheel eene beslissing is genomen. Verder werd medegedeeld, dat te Alkmaar eene cursus in lichamelijke oefeningen zal worden gehouefcn, waarvan de kosten 20 bedragen. De heer R. van den Laan en W. C. van Stetten van der Meer zijn genegen aan den cursus deel te nemen, terwijl de laatste vroeg de kosten voor rekening van de gemeente te nemen. Werd besloten aan beide schoolfeesten de cursuskosten te vergoeden. Van den heer D. Doets was ingekomen een schrijven tegen een in de vorige verga dering gezegde, dat bij Th. Brouwer onkun dig hooi was gepeild. Voor kennisgeving aangenomen. Van de bewoners van den Minnemeersweg was ingekomen een schrijven om voor den woningbouw aldaar een lichtpunt te plaat sen. Op advies van B. en W. z. h. s. goedge vonden. Eveneens werd gunstig beschikt op een adres van Jan Ooms om vrijstelling van de legesgelden, bedragende 7.50 voor eene jachtacte waardoor deze kost 30. Benoeming lid van het Burgerlijk Armbe stuur. De voordracht was 1. W. de Boorder; 2. W. le Mair. Bij acclamatie werd W. de Boorder herbe noemd. Benoeming lid commissie van Toezicht op het L. O. in de iplaats van H. Jonker, die niet herkiesbaar was. De voordracht was 1. D. Luijt; 2. H. Pols. Bij acclamatie werd D. Luijt benoemd. Voorstel aangaan geldleening. B. en W. vragen machtiging eene geld leening aan te gaan groot 43000 a 43/4 proc., welk bedrag benoodigd is: voor ge bouw en leermiddelen voor de r.-k. school 28000; voor leermddelen van de chr. school 600; voor de openb. school 100; voor de schoeiing achter de kerkewai 427,50; voor aankoop proeftuin 8500; voor stichting van het terrein voor lichame lijke oefeningen 4900. Werd z. h. s. tot deze leening besloten en de suppletoire begrooting dienst 1930 der halve vastgesteld. Ook werd goedgevonden een kasgeldlee- ning aan te gaan voor een bedrag groot 15000. Mede werden vastgesteld de wedden en pensioensgrondslagen van den heer J. Klip- pel, gemeentebode en mej. M. Meijer, onder wijzeres. Vaststelling begrooting gemeente. De gemeentebegrooting was groot in ont vangsten en uitgaven 47177.75 met een post onvoorzien groot 3698; de kapitaal- dienst 15000 in ontv. en uitgaven. Door den heer J. Broersen werd als rap porteur van de commissie voor het nazien dezer begrooting gevraagd: le. Op de begrooting komt voor een post van 50 voor schoonhouden van het Raad huis door mej. Roselaar. Weiss, die een paar jaar terug in Chicago door machinegeweervuur werd gedood, wat toen de eerste maal was dat Capone van mitrailleurs gebruik liet maken. Joe.Aiello koesterde evenals Weiss de ambitie om naast „Litteeken Al" te heerschen als koning der onderwereld. Door 65 kogels maakte Al's bende aan deze gevaarlijke aspiraties van Joe een einde. Hoe zorgvuldig was dit plan voorbereid. In de onmiddellijke na bijheid van de prachtige woning van Joe, die- meer aan een paleis deed denken, had de ben de van Capone een paar verdiepingen afge huurd, die van twee punten den toegang tot Aiello's huis bestreken. In elk dezer étalages werden een paar ma chinegeweren verdekt opgesteld en bende leden hielden dagenlang de wacht tot hun kans zou komen. Toen op den morgen van den 24sten October j.1. Aiello de straat op liep om naar zijn auto te gaan, ratelde uit een bovenverdieping plotseling machinege weervuur. Wankelend vluchtte Aiello terug, maar op hetzelfde oogenblik werd vanuit een andere woning een tweede mitrailleur op hem gericht en doorzeefd door 65 kogels stortte hij neer. Toen de politie kwam, waren de daders reeds lang gevlogen. Joe Aiello had hetzelfde lot getroffen, dat hij aan tallooze anderen had bereid. Zijn be langen waren innig verbonden met die van Bugs Moran en Jack Zuta, kort voor hem gedood. Dit driemanschap beheerschte met zijn benden de alcoholhandel en fabricage in het Noordelijk deel van Chicago waar zij tot dien de benden van Capone hadden weten te weren. Men moet de kolossale bedragen kennen die met dezen handel door de gangs verdiend worden om te begrijpen de moorddadige ge vechten die de benden voeren om het mono polie ervan. De hiervoor genoemde bende- hoofden zijn of waren millionnair. Al Capone wordt zelfs geschat op 4O0 millioen dollar en daarin wordt geen slag geslagen, maar afge gaan op inkomsten, die hij uit verschillende geheime brouwerijen en stokerijen haalt en waarvan bij de justitie cijfers in het bezit kwamen na gedane overvallen. In het voorstadje Cicero nabij Chicago wt-rd onlangs door twintig ptohibition-agen- ten, belast met het toezicht o,* de naleving der drankwetten, invallen gedann in vier en twintig geheime alcoholdisïilleerderijen, die Capone daar had geïnstalleerd in onschuldig uitziende landhuisjes. De productie dezer distilleerderijen brachten Capone een maandelijksche winst van 900.000 dol lars. En dit is maar één van de .vele brou- nen zijner inkomsten. Uit afrekeningen van de Zuta-Moran-Aiello-gang, door de justitie gevonden in een safe van Zuta. bleek dat zu Is mej. Roselaar door B en W. daarvoor aangesteld? De voorzitter antwoordde, dat zij niet was aangesteld, maar daarvoor alsnog machti ging zal vragen aan B. en W. 2e. De bezoldiging van ambtenaar van den Burgerlijken Stand is voor de 1ste 200; voor de 2dè en 3de niets. De commis sie zou die bedragen wenschen voor de 1ste 150, voor de 2dè 40 en voor de 3de ƒ10. Zij zou derhalve intrekking wenschen van bet kon. besluit van de bestaande wedderege ling en de nieuwe regeling voor te stellen. De voorzitter zou een dergelijk besluit be treuren, daar dit voor hem een salarisvermin dering van 50 beteekende, waarvoor hij steeds pensioenpremie heeft betaald. Hij ver richt altijd alle werkzaamheden den Burg. Stand betreffende en wanneer het een enkele maal voorkomt, dat de 2de ambtenaar iets doet wordt dit door hem beloond. Besloten werd de regeling onveranderd te laten. Gevraagd werd of de slangen van de brandspuit in goede conditie zijn of dat ge leidelijk tot aankoop van nieuwe moet wor den besloten. De voorzitter zou het aanschaffen van nieuwe ontraden, daar de slangen nog in goeden staat verkeeren. Wenschelijker zou hij het achten een electrisch apparaat aan te schaffen om den motor in den winter te verwarmen. De gemeentebegrooting werd derhalve z. h. s. vastgesteld alsmede de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur in ontvang sten en uitgaven 2686 1914 met 18.94'/5 onvoorzien en de begrooting van het G. E. B. groot 6420. Werd besloten op de begrooting van het G. E. B. voor rijwielvergoeding vcor den lijnwerker 15 te plaatsen. Rondvraag. De heer de Groot zeide te hebben ge- hoord, dat de nieuwe schoeiing achter de Kerkewai niet goed gemaakt is en water doorlaat, wat hij zou betreuren. De voorzitter zal dit bij den opzichter on derzoeken. De heer Groenwoudt zou de aandacht van B. en W. en de lichtcommissie willen vesti gen op de electrificatie van het overige deel Noordervaart, door het bedrijf van hier of dat van Oterleek. De heer Los achtte het noodig dat het schoolplein wordt opgehoogd met grint. De heer Broersen zeide dat N. Alles op het door hem gehuurd gemeenteland heeft beloofd modder te brengen. Hierna sluiting Jaarvergadering te Alkmaar. In de Harmonie werd Zaterdag de 46ste algemeene vergadering gehouden van den Ijsbond „Hollands Noorderkwartier". Uit het jaarverslag bleek, dat de ijslooze winter door het dagelijksch bestuur en wel speciaal door de heeren Minnema en Sarlet benut was om eenige belangrijke aangelegenheden te regelen. Met den Kon. Ned. Schaatsenrijderbond werd overeengekomen, dat door „Hollands Noor derkwartier" per seizoen drie nationale wed strijden (hardrijden en/of schoonrijden) on der leiding van één der bij den K. N. S. B. aan inkomsten over één wede ruim 1 mii- lioen geboekt had. Men kan zich indenken, dat waar zulke ontzaglijke winsten te ver dienen zijn, de bendeleiders zich maar niet zoo voetstoots verdringen laten, en dat de bandieten zich met machinegeweren en pisto len schrap zetten tegen binnendringende rivalen. Het oog om oog, tand om tand, geldt ner gens sterker dan in de onderwereld van Chi cago. Een moord op een bendeleider lokt on verbiddelijk represaillemaatregelen uit. De moorden op Hymie Weiss en Banion werden gevolgd door aanslagen op Torrio en Al Capone, die leiders waren van de tegen partij. Torrio werd bijna gedood en vluchtte met zijn millioenen en een door kogels voor altijd misvormd uiterlijk naar Europa, Al Capone bracht er het leven af, zijn chauffeur werd gewond en zijn luxe-auto was geperfor- ceerd met kogelgaatjes. Waar duidelijk was gebleken, dat zelfs hij, de machtigste van de onderwereld, niet veilig was voor de wraak van zijn tegenstanders, besloot Al zijn maatregelen te treffen. Hij schafte zich een gepantserde auto aan met glas dat kogelvrij was, liet zich omringen met een lijfwacht, een selectie vormend uit de meest gevreesde Siciliaansche bandieten, en voortaan als Al met zijn auto er op uitttrok, werd zijn wagen voorafgegaan en gevolgd door twee automobielen, gevuld met tot de tanden gewapende gangsters. Na den af schuwelijken misdaad op St. Valentine's dag door zijn mannen bedreven, achtte Al het on danks al de voorzorgsmaatregelen toch maar verstandiger te eclipseeren naar een veiliger omgeving, namelijk naar het heerlijke Miami, het Nice van Florida. Hier door een uitge breide bewaking van bandieten omringd, zijn paleis door hooge muren en grachten om geven, was hij niet zoo licht te benaderen als in het van „gangsters" krioelende Chicago Wat gebeurde er op St. Valentine's daz in Chicago? Een zevental leden van de bende van Bugs Moran werd te Chicago op straat door pol' tieagenten in uniform aangehouden, oedwon- gen in een auto te stappen en gebracht naar een garage in een afgelegen 'straat Hier werden de zeven volgelingen van Moran met hun gezichten naar de muur geplaatst de handen omhoog en terwijl zij daar zoo arge loos stonden, verwachtend door de politie mannen gevisiteerd te worden naar wapens werd plotseling op hen machinegeweeruiur geopend en stortten binnen enkele seconden de zeven man dood op den vloer. De politieagenten namen overhaast de vlucht. Uit het kort daarna ingesteld onder zoek, kwam weldra aan het l;cht dat mei hier met pseudo-agenten te doen had gehad. aangesloten vereeniging en in N.H., die Hol lands Noorderkwartier, daartoe dient uit te noodigen, gehouden zullen worden op banen van de afdeelmgen van Hollands Noorder- kwartier, onder de reglementen en bepalin- gen van den K. N. S. B. De IJ. H. N. looft de bekers en de medail. les uit. De afd. op welker baan de wedstrh. den worden gehouden, draagt onder goed keuring van IJ. H. N. en de K. N. S. B. zorg voor de regeling daarvan. Zoowel de baten als de lasten zijn voor die afdeeling In overleg met de wedstrijd-commissie is N.H. verdeeld in drie deelen, in elk waarvan jaarlijks, ijs en weder dienende, een wedstrijd zal worden gehouden. Voor hardrijden is noodig een ronde baan van 400 M. lengte, voor schoonrijden een baan van 200 M. lengte. Bij loting wordt bepaald welke afd. het recht krijgt een wedstrijd te houden. Afd. die de baan voor de wedstrijden mis sen, kunnen het gewonnen recht overdoen voor 50 aan een afd. in dat deel van de provincie waarin de wedstrijd volgens het gegeven project behoort. De kleine afdeelin- gen hebben hierdoor het recht op een buiten kansje. Als toegangsprijs mag voor eiken wedstrijd niet meer dan 0.50 worden geheven. Als hoofdprijs looft IJ. H. N. voor eiken wedstrijd een zilveren wisselbeker uit, die tweemaal achtereen of driemaal in het geheel moet worden <rewennen. Verder stelt IJ. H. N. voor eiken wedstrijd een gouden, een verguld zilveren, een zilve ren en een bronzen medaille beschikbaar. De technische leiding van de wedstrijden berust bij den K. N. S. B. De overige leiding berust bij de afd. van IJ. H. N. waar de wedstrijd wordt gehou den. Om 11 uur opende de voorzitter, de heer S. Th. Minnema te Hilversum, de vergade ring, die druk bezocht was, met een woord van welkom. Uitgeest had er over geklaagd, dat de ver gadering zoo vroeg begon, doch dit ge schiedde met het oog op de tentoonstelling, die om 1.30 door den burgemeester zdl wor den geopend. De heer Limpers had zijn verwondering er over uitgesproken, dat het besluit om in Amsterdam te vergaderen niet was uitge voerd, doch ook dit geschiedde met het oog op de tentoonstelling, die het mogelijk maakt, dat het een gezellige dag zal worden. Met dit korte woord verklaarde spr. de vergadering voor geopend. (Applaus). De 2e secretaris de heer Chr. P. Akker man, las hierop de notulen, die den heer Heringa aanleiding gaven te vragen of de baanvegers te Stompetoren ook door den bond verzekerd zijn. De voorzitter antwoordde, dat de baanvegers van alle afdeelingen door den bond verzekerd zijn. Op een vraag van den heer Heringa ant woordde de voorzitter, dat op niet rijkswater het gemeentebestuur het rijden met arren op de vaarten kan verbieden. Uitgeest vestigde de aandacht op de mooie wedstrijdbanen aldaar en deelde mede, dat het van het rijk voor 5 het recht heeft verkregen om de banen af te sluiten. De v o o r z i 11 e gaf de andere afge vaardigden in overweging daarmede rekening te houden. Avenhorn vroeg hoe het stond met de samenwerking met Hoorn. De voorzitter verzocht Avenhorn daarvoor nog eens pogingen aan te wenden. De notulen werden hierop, behoudens klei ne wijzigingen, goedgekeurd. De voorzitter deelde mede, dat de ijs- berichtgeving een stuk verder is gekomen. In de volgende vergadering worden daarover mededeelingen gedaan, doch spr. bracht die de uniform slechts aangetrokken hadden om daardoor zonder ernstigen tegenstand de zeven bendeleden te kunnen overmeesteren. Waren zij in „burger" geweest, stellig hadden Moran's handlangers argwaan gekregen en zich verzet. Nu werden ze zonder eenige tegenstand als schapen afgeslacht. De ve(; ontwaardiging was groot, ook bij de burgerij van Chicago over deze onmenschelijke slacht partij. En het was zeker voor Al Capone de wijste partij de stad te verlaten, vooral omdat zonneklaar bleek, dat zijn bende deze daad op haar geweten had en hij derhalve de ver antwoordelijke man was. Bugs Moran zei het in zijn woede kort maar krachtig tegen zijn vrienden: „Gnljt one gang kills like that the Capone gang Er is maar een bende, die op deze wijze moordt de bende van Capone. De politie, die heel goed wist waar de schuldigen gezocht moesten worden, deect geen enkele poging om ze te achterhalen. Capone, de machtige, was heusch niet voor politie en justitie op de vlucht gegaan. P°''" tie-officieren en rechters, die het hem lastig maakten, werden eenvoudig door zijn vrien den onder de hoogste functionnarissen door zijn invloed ontslagen. Een afgetapt telefoongesprek bracht uit, dat een bekend rechter van Al een standn kreeg, omdat hij een hem ondergeschi*- justitie-ambtenaar, die Capone's belangen 't nauw bracht, niet had ontslagen, zooals M gezegd had. „Ik heb het vergeten", zeide rechter, verontschuldiging. „Nou vergeet het dan niet weer", zet a korzelig. Het teekent den enormen invloed, dien leider der onderwereld op de autontei heeft. Het meest frappant bleek dit tijden» een proces tegen twee mannen van Al, paar Sicilianen, die bij een achtervolg g door detectives twee inspecteurs van P°' hadden doodgeschoten. Hun schuld S'0 onherroepelijk vast en ieder verwachtte, zij den electrischen stoel niet zouden °n. pen. Door omkooping van rechters en I leden met duizelingswekkende bedragen bedreiging met den dood der voornaam getuigen eindigde het proces met *jo0d- spraak der bandieten op grond, dat de geschoten inspecteurs geen opdracht na gehad de bendeleden te achtervolgen. 1-" wel een van de meest ergerniswekkende s tjes, die men te Chicago van corruP L oor- ters te slikken kreeg en welke een vanhan- zaken was. dat prominente burgers de den ineensloegen om aan dezen onduim*1 toestand te trachten een einde te maken. Nadruk verboden. (Wordt verv.' olgd

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6