KINOi^H Voor Dames. I»E IV0\TI Hi:\ VAX'EEN VE*KilH8AfiCTTÏE, PEPERMUNT binnenland het Eggende conflict in de typografie opgelost. Rechtszaken het beste tlagelijksche middel ter ODwekkinq en verf risschirtg. kulonién en heeft dan geen vaderland meer. Wanneer de bewapening van den staat weg is kan het proletariaat overgaan tot onteige ning van den geroofden grond, de fabrieken reorganiseeren. bedrijfsorganisaties en ge meenschappen instellen. De arbeiders kunnen zich dan federatief organiseeren, de boertjes bunnen dorpsgemeenschappen stichten en de bedrijven in de steden kunnen dan tot com munes gevormd worden. Internationaal kun nen de bedrijven zich weer onderling ver binden en de regeling van den arbeid ge schiedt naar de behoefte er. het belang. Dit is het principe van het Raden-Socialis me of Communisme. De bedrijfsgemeenschap js dan de hoogste instantie en de arbeiders zullen dan geen militaristen en kapitalisten boven zich duiden, niet meer werken voor uitbuiters, couponknippers en dividendjagers, maar wel voor de zieken de zwakken, de ouden van dagen en kinderen. Dan zal de staatlooze, socialistische maatschappij worden geboren- Ook die maatschappij zal conflicten kennen. Daarin zullen ook weer revolution- nairen zijn, die verder willen. Als dat niet liet geval was, zou de ontwikkeling blijven stilstaan. Ook deze maatschappij zal dus on volmaakt zijn. maar men kan niet ontkennen, dat zoo'n maatschappij wenschelijk zal zijn. De mensch zal daarin meer vrij zijn om zijn persoonlijkheid te ontwikkelen De Nederlandsche ondernemers halen jaar lijks nog 300 millioen winst uit de koloniën en in de goede jaren was dit wel 1000 mil lioen. De inlander werkt daar voor 25 cent per dag, de metaalbewerker voor 4 a 5 per week en het gemiddelde inkomen van een kleinen landbouwer is daar 3 per week. De bevolking leeft daar aan den rand van het pauperisme en toch brengt alleen de Javaan nog 100 millioen aan belasting op. Een dergelijk systeem is zoo onzedelijk, dat tr.en niet anders kan wenschen dan opheffing daarvan. Zelfs als daaidoor de Nederlandsche arbeidersklasse het minder goed zal krijgen. Wat het vaderland betreft, spr. wees er cp, dat alles, wat de cultuui betreft, inter- nationaafis. Spr. wijst elke landsverdediging af en zegt, dat de anti-militaristen de Duit- sche, Engelsche, Belgische legers met het zelfde wapen zullen bestrijden, nj. het leger niet gehoorzamen en er niet voor te werken, ir, de hoop, dal ook die legers niet meer zul len vechten. Aan de hand van de geschiedenis toonde spr. aan, hoe Nederland in de laatste 600 jaar gedurende 300 jaar bij andere landen is inge liitd geweest. Dé oplossing van het Vlaam- sche vraagstuk b.v. is alleen te vinden in ver nietiging van de grenzen want pas dan zal men vrijwillig de verbindingen kunnen zoe ken. die men noodig heeft. Spr. toonde aan noe het proletariaat met z'n denken altijd een eeuw achteraan komt en wijst erop, dat het groot-kapitaal reeds lang internationaal denkt en werkt. Zelfs in Pen grooten oorlog was d't het geval. Enge land leverde koper aan Denemarken, met de zekerheid, dat het naar Duitschland ging. Duitschland leverde over Zwitserland de ge demonteerde onderdeden voor de tanks aan Frankrijk; Duitsche kapitalisten hadden aan- deelen in Engelsche oorlogsindustrieën en omgekeerd. Krnpp leverde aan de Engelsche ooriogsfabriek Vickers een patent voor gra naten, verdiende aan elke granaat een mark; Engeland maakte 70 millioen van die grana ten, die op het Duitsche volk hun vernielings werk verrichtten, maar de Engelsche kapita bsten betaalden prompt na den oorlog de 70 millioen aan Krupp uit. De kapitalisten spe len elkaar de winst wel in de brandkast. Voor dr arbeiders geldt: „Schiet elkaar maar neer". De politieke partijen, die streven naar re geermacht, kunnen niet voor ontwapening z-n. De massa wil echter graag hooren, wat aangenaam klinkt en daarom zeggen de po litikers, vóór ontwapening te zijn. Uitvoerig besprak spr. de dubbelzinnige houding van de Soc. Dem., waarbij hij her innerde aan de incidenten van Zadelhof en Albarda in de Kamer en spr. wees erop, dat m Nederland per hoofd 14 en in Engeland met een arbeidersregeering 53 per hoofd voor het militarisme wordt uitgegeven en hij concludeerde, dat, wie de macht heeft, deze wil behouden. Ook de Bolsjewistische staat leert dit Het ideaal van den anti-militarist is niet een ver einddoel, maar is de practische leid draad voor zijn handelingen in het dage hjksch leven. De antimilitarist wi! de kame raad zijn van zijn mede-menschen, niet re- geeren en niet geregeerd worden Spr. was overtuigd, dat oen met idealen bezielde min derheid den oorlog kan voorkomen en de massa achter zich kan krijgen. De massa moet bewust worden van de kracht, een vrije samenleving te kunnen stichten, waarin een gelukkige menschheid kan bestaan. Spr. vertoonde hierna een serie lichtbeel den, waarin hij door tegenstellingen het gru welijke van den oorlog en het mensch-ont- eerende van de kapitalistische maatschappij belichtte en aan de hand van kaarten aan; toonde, waarom zoowel in Europa als in het Dosten de menschheid een nieuwe wereld brand te wachten staat. De heer Kriller sloot de bijeenkomst met een woord van dank aan den spr. en een op wekking, om lid te worden van de I. A. M. V. PONTVEER VELSEN. Naar aanleiding van het onlangs inge diende verzoek door de Kanier van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier, om bij de ponten dui delijk Zichtbare dag- en nachtsignalen te doen aanbrengen, pdat elkeen bij het aanrijden dadelijk kan zien naar welken Pont hij zich dient te begeven, vernam de Kamer van den Hoofdingenieur- Dir. van den Rijkswaterstaat, dat de aangelegenheid in onderzoek is. Er worden daarbij, vooral aan de Zuidzijde ^an het Kanaal moeilijkheden ondervon den, doch de deskundigen vertrouwen deze bezwaren wel te kunnen onder vangen. Patroons- en gezellenorganisa- ties aanvaarden een nieuwe overeenkomst. - a afloop van de afzonderlijke verga- eungen der r.-k. en neutrale drukkers- patroonsvereenigingen begon te ruim nail twee gister in het Jaarbeursge bouw de vergadering van de federatie lan drukkerspatroonsvereenigingen, waar behalve de reeds genoemde pa troonsorganisaties ook de christelijke patroonsbond deel van uitmaakte. De discussies namen den geheelen middag in beslag en door de kleinere patroons en vooral door vele patroons uit het Zuiden des lands werden groote bezwaren tegen de voorgestelde overeen komst gemaakt In zijn openingswoord besprak de voorzitter, de heer S. S. Korthuis, de verschillende gewichtige grondslagen van bet organisatieleven in de typogra- frie, speciaal het verplichte lidmaat schap, het pensioenfonds en de vragen omtrent een afzonderlijk contract voor het dagbladbedrijf. Daarna kwam aan de orde het voorstel van het algemeen hoofdbestuur om een collectieve arbeidsovereenkomst en leer lingenregeling met de werkneme ^orga nisaties aan te gaan. Zeer vele sprekers, zoowel voor- als tegenstanders van het bereikte compro mis der loonsverhooging van twee en een cent, voerden het woord. Het compromis werd verdedigd dooi den voorzitter der onderhandelingen commissie, den heer J. H. van Lonkhuy- zen. Ten slotte werd het voorstel van het algemeen hoofdb»stuur aangenomen met 785 stemmen vóór en 424 stemmen tegen. De vergadering werd daarna met de agendapunten van de gewone jaarver gadering voortgezet. Inmiddels werd ook de in het N. V. huis gehouden buitengewone vergade ring van den Algemeenen Nederland- schen Typografen Bond voortgezet. Ook dwe vergadering duurde den geheelen middag en de uitslag werd eerst tegen half zeven bekend. Het bleek dat de voorgestelde overeen komst was aangenomen met 175 tegen 37 stemmen. Het resultaat dezer stem ming moet echter nog bevestigd worden door het referendum onder de leden van den A. N. T. B. Er zou statutair 2/3 van het aantal uitgebrachte referendum- stemmen tegen de overeenkomst moeten worden uitgebracht om deze alsnog te doen verwerpen. De vergadering van de r. k. vereeni- ging van Nederlandsche drukkerspa- troous die naar men weet gister morgen de overeenkomst verworpen had en daarop door den voorzitter geschorst werd om af te wachten wat het resultaat van de des middags gehouden vergade ring zou zijn, zal Zaterdag a.s. te Utrecht worden voortgezet. NATIONALE BOND VAN VERPLEGENDEN. Door den Nationalen Bond van Versle genden is een adres verzonden aan den Mi nister van Arbeid, Handel en Nijverheid, waarin verzocht wordt, het binnen afzienba- len tijd te leiden naar een aanvulling van de ziektewet, zoodat daaronder ook zullen val len zij die werkzaamheden verrichten, ver bonden aan het houden of exploiteeren van ziekenhuizen, krankzinnigengestichten, sana toria enz enz., in dienst van een coöperatie of andere rechtspersoonlijkheid bezittende vereeniging of stichting en in het algemeen verplegenden die ip loondienst zijn. CENTRALE BOND VAN SPOOR- EN TRAMWEGPERSONEEL. Maandag hield bovengenoemde organisa tie te Utrecht een congres ter bespreking van het voorstel om het tegenwoordige R. D V. 1926 tot en met 31 December 1931 te handhaven. Aan dit congres ging een vergadering van den Bondsraad vooraf, waarin door het hoofdbestuur omtrent deze zeer belangrijke aangelegenheid werd geadviseerd. In het congres, dat zeer druk bezocht was, vond, nadat door den bondsvoorzitter eene uiteenzetting was gegeven van de motieven welke het hoofdbestuur er toe hebben ge bracht om den leden aan te bevelen met eene verschuiving van de herziening voor den tijd van één jaar genoegen te nemen, eene leven dige gedachtenwisseling plaats. Het voor en tegen werd van alle zijden belicht, en ten slotte werd het advies van het hoofdbestuur met 57 stemmen vóór, 17 tegen en 1 blanco aangenomen. INBRAAK IN EEN STATION. De brandkast meegenomen. In den afgeloopen nacht is ingebroken in station te Sliedrecht, nadat in den nacht te voren reeds in het huisje aan de halte Baan- hcek een poging tot inbraak was gedaan. De inbraak in het station te Sliedrecht heeft waarschijnlijk goede resultaten opgeleverd. De brandkast, die op het kantoor van den chef stond, is op een lorrie, toebehoorende aan de Spoorwegen meegenomen. Hoeveel geld de brandkast bevatte, kon hedenmorgen nog niet worden medegedeeld, doch zeer waarschijnlijk zal dit bedrag niet gering zijn, daar gisteren (Dinsdag is marktdag) veel personen de Rotterdamsche veemarkt be zochten. De politie, die de zaak in onder zoek heeft, doet ijverige nasporingen. De die ven zijn door het uitsnijden van een ruit in het kantoor van den chef gekomen. De brandkast ongeopend terugge vonden. Nader wordt gemeld: De groote moeite, die de inbrekers zich in den afgeloopen nacht hebben getroost om in het station van Sliedrecht in te breken en de brandkast mede te nemen, is slecht beloond. Hedenmorgen is de brandkast op ongeveer 1 K M. afstand van Sliedrecht in de richting Dordrecht langs den spoordijk teruggevon den. De brandkast was nog intact, daar de dieven er niet in zijn geslaagd haar open te breken. Van de daders ontbreekt tot nu toe elk spoor. GEZONKEN. Gistermiddag is het stoomschip „De acht Gebroeders", schipper Boeke, geladen met suikerbieten van Vianen op weg naar Put tershoek, op het Noordergat in het Volkerak gezonken De opvarenden zijn door het s.s Minister Lely van de Rotterdamsche Tram weg Maatschappij gered en te Zijpe aan wal gebracht. AANRANDING. De dader gearresteerd. Te Etten en Leur is Maandagavond om streeks acht uur op den provincialen weg russchen den rijksstraatweg en Leur een aanranding gepleegd op de 20-jarige mej. P. uit Leur. Deze werd door een ongeveer 30- jarig individu op een stil gedeelte van den weg met oneerbare bedoelingen van haar fiets getrokken en op den grond geworpen. Door haar cordaat optreden slaagde zij er na een worsteling in los te komen en de vlucht te nemen. Door de gemeente-politie werden onmiddellijk uitgebreide nasporingen gedaan, die tot resultaat hadden, dat een ze kere M. te Etten en Leur werd aangehouden M. heetf echter zijn alibi voldoende kunnen bewijzen en is gistermiddag op vrije voeten gesteld. De politie bleef echter niet stilzitten en slaagde er in den dader in Breda op zijn werk aan te houden. Naar wij vernemen heeft de man een volledige bekentenis afge legd. Het is de 26-jarige gehuwde fabrieks arbeider J. K. W. uit Bucphen. STAATSBOSCHBEHEER. Georganiseerd overleg der arbeiders. In de dezer dagen gehouden vergadering der Bijzondere Commissie voor Georgani seerd Overleg in zaken, rakende de arbei ders bij het Staatsboschbeheer, is op ver zoek van een der leden uit de vakorganisa ties de mogelijkheid besproken voor de Boschwachterijen „Dwingeloo", „Schoorl", „Nunspeet" en „Kootwijk" tot herziening van de loonen te komen. Er bleek niet, dat in een dezer beheersonderdeelen de loonen van het Staatsboschbeheer die verband houden met den plaatselijken loonstandaard beneden de loonen blijven, die voor gelijk waardig werk in de omgeving worden be taald. Van de zijde van het Staatsboschbe heer werd de aandacht gevestigd op de moeilijke tijden, die ook de land- en bosrii- bouw in economisch opzicht doormaken, waardoor de loonen op het platteland in het algemeen eerder neiging tot daling ver- toonen dan dat ze zouden worden verhoogd. De bespreking over dit onderwerp leidde niet tot resultaat. De voorzitter deed mededeeling van een voorgenomen wijziging in het beheer op Terschelling, waar een der twee Bosch wachterijen in den loop van 1931 zal worden opgeheven in verband met een inkrimping van de werkzaamheden op dat eiland. Het ligt in de bedoeling de vaste arbeiders van de op te heffen Boschwachterij op het eiland niet te ontslaan, terwijl getracht zal wor den de losse arbeiders zooveel mogelijk aan het werk te houden. NEDERLANDSCH SCHIP AAN DEN GROND GEVAREN. Een Lloyds bericht meldt, dat het motor schip „Kota Baroe" van den Rotterd. Lloyd, dat zich op reis bevindt van Rotterdam naar Batavia, in het Suez-kanaal aan den grond is geraakt. Men is thans bezig drie honderd ton lading in lichters te lossen. Een sleep boot van de Suez-Kanaalmaatschappij ver leent assistentie. VERZET TEGEN PLANNEN VAN DEN MINISTER VAN WATERSTAAT. Door den gemeenteraad van Naar der. In de gister te Naarden gehouden raads zitting is met op één na algemeene stemmen en op voorstel van B. en W. besloten, ad- haesie te betuigen aan het adres, gericht tot de Tweede Kamer door den Bond van Boom kweekers uit de Tuinbouwhandelsvereeni- ging inzake de staatsboomkweekerij. B. en W. waren overtuigd, dat indien de staat contracten afsloot met kweekers, beter, vlug ger en goedkooper kon worden voorzien in liet tekort aan zware laanboomen. Afschrif ten van deze adhaesiebetuigingen zullen aan de Kamerleden worden toegezonden. KOPERDRAAD GESTOLEN. Maandagnacht is bij de halte Buunder- kamp aan de spoorlijn Arnhem—Utrecht uit een bergplaats een hoeveelheid van 200 K.G. koperdraad ontvreemd. BRANDEN. Een buurman van zijn dak gevallen. Te Musselkanaal is de behuizing staande aan de Schoolkade, bewoond door den heer W. Agter, tot den grond toe afgebrand Van den inboedel kon slechts een klein ge deelte gered worden. De heer A. Stover, dié op een er naast ge legen woning was geklommen om den brand met water te bestrijden, zakte door het dak en moest met een gebroken been naar huis vervoerd worden. VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. Zitting van Maandag 10 November. UITSLUITEND TER BEHANDELING VAN BELASTINGZAKEN. Evenals in Alkmaar de groote veemarkten op verschillende tijdstippen worden gehou den, verschijnen op de strafrol der zitting van den politierechter speciale dagen,- geheel gewijd aan de berechting van belastingover tredingen en waarin de Rijksadvocaat namens de administratie der directe belastingen op treedt als de wrekende Nemesis, die de diverse overtreders voordraagt voor de door hem toegedachte straffen, terwijl de officier zich onthoudt van alle activiteit en alleen ver zoekt toe- of afwijzing van de gedane vorde ringen. Ook hadden we heden weer eens zoo'n verzameldag en er werden niet minder dan 45 belastingzaken afgehandeld. EEN SCHIPPERSKNECHT, DIE NIET TE VLUG WAS MET DE BETALING ZIJNER INKOMSTENBELASTING. De heer H. St., werkzaam aan boord van het schip „Nias", op 12 Dec. liggende in de haven te Enkhuizen, werd op gemelden datum „vereerd" door het bezoek van een rijks ambtenaar, aan wien hij nelaas niet het ge vorderde bewijs, dat hij zijn rijksinkomsten behoorlijk had voldaan, kon toonen, met het droevige en onvoordeelige gevolg, dat hij heden bij verstek werd veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen hechtenis. TEN SLOTTE TOCH VRIJGESPROKEN. Op 15 December werd te Enkhuizen aan gehouden een auto, waarvan de bestuurder niet kon toonen eenig bewijs dat de ver- eischte wegenbelasting was voldaan. Als verdacht dit feit gepleegd te hebben, verscheen op de vorige belastingzitting, 'n slordige 6 maanden geleden, de oud-Alkmaar- der E. J. Karsten, thans handelsreiziger tc IJmuiden, die echter met de hand op het hart kon verklaren dat bij inderdaad de be stuurder niet was geweest, doch zijn collega, in betrekking bij dezelfde firma. Het werd alstoen noodig geacht de zaak aan te houden en de verdere behandeling had heden dan ook ondanks de lange tusschen- poos zeer correct plaats en nu verscheen als getuige de heer B. M. Okkerse, die onder eede de mededeeling deed, dat hij en niet de heer Karsten indertijd den bestuurder was geweest, zoodat de verbalisant zich vermoe delijk had vergist, waarop vrijspraak volgde SCHIPBREUK GELEDEN IN DE BLIJKBAAR NIET VEILIGE HAVEN. Een landbouwer uit Koedijk, de heer Cor- nelis Sn., had door omstandigheden buiten zijn wil voor 1 November zijn wegenbelas tingkaart, hoewel tijdig aangevraagd, ver zuimd af te halen. Hij deed zulks op 1 Nov., den dag der betaling, des 's morgens om streeks 10 uur en had toen gebruik gemaakt van zijn auto, die hij voor de z.g. Harddra verslaan had neergezet. Een ambtenaar, werk zaam op het kantoor der administratie, had echter den heer S. opgemerkt en maakte pro- ces-verbaal op, omdat hij met bedoeld motor rijtuig, waarvoor op dat moment de ver- eischte wegenbelasting niet was voldaan, op den openbaren weg, den Kennemerstraatweg had gereden. De heer Sn., destijds terecht staande, ontkende op den Kennemerstraat weg te hebben gereden en ook deze zaak werd aangehouden, teneinde alsnog den betrokken ambtenaar, den heer P. Ensing te hooren. De voortgezette behandeling had heden plaats en nu was ook de verontwaardigde heer Sn. prompt aanwezig om zijn belangen te behartigen. Ook nu bestreed hij het rijden op den Kennemerstraatweg, doch dit verweer werd krachteloos gemaakt, omdat het rijden op den openbaren weg alreeds voldoende was, den overtreder er in te werken. Niettemin noemde verdachte deze geforceerde bekeuring zeer onbillijk en was de politierechter niet bij machte, hem van dit idee af te brengen. Daar evenwel het strafbare feit onomstootelijk vast stond, kon een veroordeeling niet uitblijven en werd den heer S. opgelegd 5 boete of 5 dagen hechtenis. De veroordeelde allerminst overtuigd van zijn ongelijk, gaf te kennen, zich niet met deze uitspraak te kunnen vereenigen en deed geen afstand van het cassatieberoep. TIJDELIJK INGEPEKELD. Een tuinder te Heemskerk, de 39-jarige heer A- C. B. had op 13 Jan. 1929 met zijn auto rijdende op den Kennemerstraatweg nabij Noorddorp niet gereageerd op het stop sein, hem gegeven door een controleerend commies, die daarbij gebruik maakte van het instrument, gelijkende op een beschilderde Dames die gesteld zijn op een goed en dege lijk toiletpoeder, maken gaarne gebruik van Purolpoeder, dat aangenaam en gezond voor de huid is. Doos met donsje 45 ct. en evenals Purol verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. jodenkoek aan een koekepansteel, thans voor H. H ambtenaren in .politiek" in gebruik gesteld. De heer B. stond heden te dier zake terecht en verklaarde dat hij. daar hij destijds een passagier naar het station te Castricum moest overbrengen, baast had en dus hard had gereden en niet de noodtge aandacht aan het hem vrijwel onbekende voorwerp had ge schonken. Hij meende dat iemand assistentie vroeg en dacht: aanstonds als ik terug kom, zal ik wel eens zien, wat er te doen is. Hij kwam echter niet terug, want hij was te laat voor den trein en moest alsnu den passagier naar Alkmaar rijden. Waar op een dergelijk verweer niet gerekend en de verba lisant niet gedagvaard was, kon de behande ling Jura et facto niet worden voortgezet en had schorsing voor onbepaalden tijd plaats DAAR VIEL NIETS AAN TE VERANDEREN. De heer N. J. St. chauffeur .n 1899, geboren te Beemster en aldaar woonachtig, had zich op 10 November zich te Alkmaar gewaagd met zijn rijtuig, zonder m het bezit te zijn van een geldige belastingkaart. wat al heel spoedig ontdekt werd door den verkeers agent Wijnberg, zoodat een proces-verbaal als een fait accompli kon worden beschouwd. De delinquent erkende heden dan ook zon der omhaal en werd uitgenoodigd den tol aan Themis te Voldoen in den vorm van f 5 boete of 5 dagen. DRIEDUBBELE BESTRAFTE ZORGELOOSHEID. Een autobestuurder ui* Alkmaar, de heet Joh. Hendr. L., verzimde op 28 Febr. j.1. zich op een autotocht te voorzien van de onmis bare papieren, als daar zijn rij- en nummer- bewijs, belastingkaart etcetera, welke gewich tige documenten hij in een achtergelaten jasje liet steken. Het bleef dan ook niet uit of hij werd op zijn reis het slachtoffer van verschil- .ende controle-maatregelen en te Nieuwe Nie- dorp gelukkig gemaakt met een drietal pro cessen-verbaal. Twee, die voor het rij- en num- merbewijs, kon hij te Schagen voor den kan tonrechter, uit den weg ruimen, doch wat betrof de ontbrekende wegenbelastingkaart verscheen hij, juist niet tot zijn onverdeeld genoegen heden voor den politierechter. De heer L. gaf te kennen het aardiger van den kantonrechter te Schagen te hebben ge vonden, indien deze hem üad ingelicht dat de vordering voor de wegenkaart nog open bleef staan, want nu werd het een extra tegenval ler Er viel echter niets aan te doen, ook de fiscus eischte zijn Cynspenning en de heer L. werd veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hechtenis. HIJ WAAGDE MAAR WON NIET. De 21-jarige bedrijfsleider in een auto zaak, de heer Gerrit de V-, was op 14 April zoo vrijmoedig zich met een auto geletterd en genummerd G. no. 58741 op den Helderschen weg te vertoonen, ter wijl hij niet in het bezit was van een geldige wegenbelastingkaart. Hij verloor echter het gewaagde spel met de belas tingadministratie, daar hij werd aange houden door twee actieve ambtenaren, de heeren v. d. Kamp en Pijning, waar door hij onherroepelijk de dupe werd. Heden terecht staande, onderging het jonge mensch gelaten zijn noodlot en nam direct genoegen met de hem opge legde straf, 5 boete of 5 dagen hecht. HET RESTANT GING BIJ PARTIJEN. In ie nog resteerende zaken waren geen verdachten verschenen en werden geen getuigen gehoord. Hieronder geven wij dus 'en dienst van belanghebbenden een lijst der veroordeelden: Overtreding Rijwielbelasting. J. A., zonder beroep, Bussum; P. B., arbeider, Schagen; J. B., groentenhandel, Bergen; G. A. J. L., landarbeider, zwervende) H. B., arbeider, Barsingerhorn; J. H. B., slager. Enkhuizen; A. M. B., Zijpe; C. D., vischventer, Hoorn; Jac. G., loodgieter, Barsingerhorn; Corn. S., zonder ber., Barsingerhorn; Joh. K., arbeide.Grootebroek; Jac. L„ sleeper, Alkmaar; J. O., landbouwer, Wervershool. Allen 5 boete of 5 dagen hechtenis. Klaas Sch., koopman, Alkmaar, over treding rijwielbelasting, 5 boete of 5 dagen hechtenis. Sjo^rt Zw„ landbouwer, Zijpe, overtre ding rijwielbelasting, 5 boete of 5 dar gen hechtenis. OVERTREDING WEGENBELASTING. A. B., veeh., Twisk, 15 boete of 10 d. Joh B., exp., Beemster, 20 boete of 10 dagen hechtenis. 269. Keesie zocht een plek tusschen de boomen, dat hij kon gebruiken om te dalen en toen hij er een had ontdekt, zette hij den motor stop en hij daalde onder het groot gejuich der kabouters, die bun spitse mutsen natuurlijk op hadden. 270. Men had den koning bericht, dat de vliegmachine met Keesie, den professor en zijn onderdanen in aantocht waren. De koning had zich gehaast om de maanreizigers te kunnen begroeten en had, zoo men wel kon verwachten, zijn kroon niet vergeten. Hij begroette Keesie hartelijk, als een oude kennis. -

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7