r>i]R»iTi§ciii; ihxii* DE RAMP TE LYON. De heer Bakker betoogde, dat het in de lijn lag wethouder Ringers aan te wijzen. Dit zou frappant zijn om den heer Klaver aan te wijzen, terwijl het college dezen niet goed voor wethouder van P. W. oor deelde. De voorzitter begreep niet waar schorsing voor noodig was. Hij wilde den raad echter wel een genoegen doen. De vergadering werd hierop geschorst Na heropening deelde de heer Wester hof mede, dat zijn fractie het van groot be lang achtte, dat de raad zich uitsprak. De per soon van den heer Ringers staat er buiten. Spr. stelt namens de fractie een motie, waarin wordt uitgesproken, dat de taad het ongewenscht acht, dat de heer Ringers de portefeuille van P. W. bezet. De heer S i e t s m a achtte het in de tegen woordige situatie, niet gewenscht de motie ie steunen. Het moet mogelijk gemaakt wor den, dat er geregeerd wordt. De heer W e s t e r h o f wilde niet aan nemen. dat de heer Klaver ongeschikt was voor P. W. Als dit juist is, kan ook rechts voor de motie stemmen. Of het voor 8 jaar is of voor 8 maanden, is voor spr. principieel hetzelfde. Hij hoopt dat v. Slingerland cs de consequentie zullen aanvaarden. De motie werd hierop in stemming ge- b' acht. De heer Klaver stemde blanco, doch de voorzitter oordeelde dit niet toelaatbaar, waarop de heer Klaver tegen stemde. Voor de motie stemden de soc.-dem. en de heeren van Slingerland, Keesom, Wolden- dorp, Venneker en Geels. De motie werd aangenomen met 11 tegen 8 stemmen. De heer Ringers stemde blanco De heer Ringers tartte den raad om één zaak te noemen, waardoor kwam vast te staan, dat hij zich als wethouder van P. W. te buiten was gegaan. Spr. had daarom prijs gesteld op het weer bezetten van de portefeuille van P. W. Spr. zal de agenda nog helpen afmaken, doch stelt zijn zetel thans ter beschikking van den raad De voorzitter had geen ander ant woord verwacht. Hij stelt er prijs op te ver klaren, dat geen enkele blaam den heer Ringers treft en wenschte hem mannelijk de hand te drukken. Spr. weet, dat er gezegd is, dat de persoon van den heer Ringers er buiten staat, maar de manier waarop de raad thans handelde keurde spr. af. De heer Ringers dankte den voorzit ter en verzekerde overtuigd te zijn, dat deze gesproken had namens de meerderheid van de bevolking van Alkmaar. Het voorstel werd hierop aangehouden. Bespreking werkloosheid. Aan de orde was hierop het voorstel inza ke de werkloosheid, waarover de besprekin gen de vorige week werden geschorst. De heer Boosema leverde een betoog waarin hij critiek uitoefende op de rede van den heer Hoytink en de cijfers besprak, die voor subsidie in aanmerking komen Spr. vroeg of het college de toezegging wil doen om de werken uit te voeren. Het tot nog toe uitgekeerde loon geeft zeker geen recht op het subsidie-bedrag, dat men vreest te verlie zen. Waarom verzet men zich tegen de voorgestelde verhooging voor de werkloozen in de werkverschaffing, terwijl men duizen den als douceurtjes toekende aan den direc teur van P. W., en de lichtbedrijven en direc trice van het ziekenhuis. De heer Venneker verheugde zich er over, dat men begrijpt van particuliere zijde, dat de gemeefite niet alles kan doen. De overheid moet echter helpen, zoolang de par ticuliere hulp niet voldoende is. Het voorstel van B. en W gaat belangrijk verder dan dat van vele meer democratische gemeentebesturen. De meeningen verschillen over de 38 of 44 ook. Het verschil is zonder de rijks- en provincie subsidie niet zoo groot en als het daarom ging, stemde spr. zeker voor het verzoek van de vakcentrales. De zaak staat echter zoo, dat spr. dan de subsidie moet derven. Zelfs de heer Wester hof zal moeten erkennen, dat zijn betoog, dat men dit nadeel weer terug krijgt, omdat de rijksbelasting dan minder zal zijn, niet op gaat. Praktisch zal Alkmaar 7000 derven en geen Alkmaarder zal één cent minder rijks belasting krijgen te betalen. Spr. wil vooral de kinderen als slacht offers van de werkloosheid beschouwen en die helpt men, door kindertoeslag op de loo- nen. Spr. oordeelt dat de heer Sietsma het de mocratische spoor had verlaten en herinner de aan het standpunt van dr. Wibaut en dat van de Belgische soc.-dem. in deze. Spr. drong op aanneming van het voorstel van zijn fractie aan en verzocht tevens spoedige uitvoering van de werken. De heer Bakker oordeelde, dat het voor- stel-Woldendorp c.s. er a'leen op gebaseerd is de subsidie te behouden. Het Rijk stelt zich met de provincie op het standpunt, dat werkverschaffing liefdadigheid is. Dit is het echter niet en spr. wijst er op, dat de werk loosheid een gevolg is van het verkeerde pro ductie-systeem. Het voorstel Woldendorp c.s. is daarom voor den werklooze meer 'n beleediging, om dat het het karakter heeft van weldadigheid De heer Woldendorp bestreed de uit spraak van den heer Sietsma, dat met kinder toeslag het algemeen belang niet wordt ge- dient, omdat het grootst aantal kinderen in de gezinnen van de R. K. en christelijken voorkomt. Hij wijst op dit standpunt door li beralen en soc. dein. in deze in België inge komen en de besluiten tot het verleenen vap kindertoeslagen aan ambtenaren in de pro vincies. Spr. wenscht hierover de statistiek eens te doorsnuffelen en le,st wat verschillende ge meenten in dit opzicht doen. De groote ge zinnen ontvangen steun, hieruit komen de krachtigste mannen voort. Spr. handhaaft het voorstel van zijn fractie, dat wel in het algemeen belang. De heer Ringers hield hierna de volgende rede: M. de Voorzitter. Bij de besprekingen die de vorige week ovc bijlage 133 ..Werkverschaffing" zijn gehouden, kunnen wij de besprekingen over twee onderwerpen verdeelen. Bij het eerste deel over de werken genoemd onder 1. 2 en 4 is gesproken door de jtpjgrgc W&s.terhof, Vogelaar, SJ/iigerl&iid Woldendorp en Sietsma. De heer be pleitte die werken niet aan te besteden onder de voorwaarden A of B. doch ge woon aan te besteden, desnoods met de bepaling dat 100 pet. Alkmaarsche vak lieden te werk moeten won en gesteld en de bepalingen van het collectief con tract van toepassing zouden zijn. Dit zou voor de gemeente voordeeliger zijn. Dit mijnheer de voorzitter, ben ik abso luut met den heer W. eens, doch mijn vraag is: moeten wij hier al.een op het financieel resultaat letten? Voor het sa menstellen der bijlage is in de eerste plaats de vraag gesteld hoe helpen wij zooveel mogelijk werkloozen, bovendien vind ik een vakman ''us ook een grond werker eerder loonend werk dan een on geschoolde kracht of uit een vak waar op op dat oogenblik een teveel aan ar beiders is. Bij de aanbestering onder B kunnen, hoewel het laagste collectief contractloon dan geldt en het de ge meente meer kost, toch meer menschen geholpen wodeh. Dit is toch de kardi nale opzet om zooveel menschen een loon te laten verdienen boven hetgeen zij als steunuitkeering zouden ontvan gen. De heer Vogelaar heeft hier ook reed tegen gewaarschuwd. Wil de raad in deze echter den heer W. volgen door mindor menschen voor hooger loon te helpen, tegen het steHel meer menschen tegen lager loon, wat voor de gemeente duurder is, dan wil het college in deze gaarne de beslissing aan den raad laten, mits men na aanneming er ons later nimmer een verwijt van maakt dat zoo weinig personen in werkverschaffing geholpen worden. Moch de raad over dit punt zich met de bijlage vereenigen, dan zal zeker re kening gehouden worden met de opmer king van den heer Vogelaar, dat bij on deraanbesteding de opzet ontdoken wordt en de bepaling gehandhaafd dat ook bij onderaanbesteding de aanstelling over de arbeidsbeurs zal moeten loopen. De heer Vogelaar heeft eveneens ge vraagd: moet er niets gedaan worden tegen z.g. beroepswerkloozen, dat zijn zij die uitgetrokken zijn, geen werk meer kunnen bekomen en hoewel zij geen con tributie betalen toch lid blijven hunner vakvereeniging en in het algemeen bij de eerste groep die worden te werk g?steld worden aangenomen. Daarvoor zou men achter 4a, kunnen laten volgen: mits zij in de 26 wekea daaraan voorafgaande in loondienst werkzaam zijn geweest. De besprekingen over het tweede deel, mijnheer de voorzitter, zijn in hoofdzaak gegaan over het te betalen loon en de vraag is gesteld: wat is er nu eigenlijk in de vergadering van de commissie voor de werkverschaffing gepasseerd? Die verg. is gehouden 3 Oct. en daar waren aanwezig de heeren Best, Scher mer, Louws, v. Berkum, Koppen, de Munk, de Raat, Snel, Tesselaar, Bruin en de directeuren van den Heuvel, Mar- gadant. Schenk en Hoek. De vorige week was een schrijven in gekomen door 4 leden onderteekend thai.s een van vijf andere leden, waar van ik thans den secretaris voorlezing verzoek. Uit beider schrijven is vast komen te staan, dat dit onderwerp daar is behandeld en nie mand stemming heeft verzocht, ook niet na dat door mij geconstateerd was dat het ad vies met algemeene stemmen aangenomen was en doorgezonden zou worden aan het college. De bijlage had vóór de vergadering voor de leden ter inzage gelegen, waarvan door enkelen gebruik gemaakt was. Boven dien waren de bedragen voorgelezen en be sproken, dus als men wist dat er voor 36600 in werkverschaffing zou worden verwerkt en ik had gezegd dat daar 25000 subsidie voor verkregen zou kunnen worden, zou ik zeker wel tot de orde zijn geroepen. Ik heb echter het loon geraamd op plm. 25000 evenals de heer Sietsma, die kwam op 24400. Ik geloof niet mijnheer de voorzitter dat waar in dezen raad meermalen groote werken zonder hoofdelijke stemming worden aangenomen, een der leden zou durven bewe ren daaraan niet te hebben medegewerkt. Ik vertrouw dat de legende van verkeerde voor lichting hiermede de wereld uit zal zijn. Gaarne wil ik mij aansluiten bij het woord van hulde aan den vertegenwoordiger van den Chr. Besturenbond die zich in deze niet op een dwaalspoor heeft laten leiden. Waarom mijnheer de voorzitter moet aan het verzoek van de drie vakcentrales geen ge volg worden gegeven? Door den heer Westerhof is reeds uit gerekend dat bij aanvaarding van een loon van 44 cent de verhooging aan uitgaven pl.m. f 3500 zal bedragen plus de sub sidie die niet zal verkregen worden De vraag is mede door den heer Sietsma gesteld of de cijfers van subsidie en uitgekeerd loon wel juist zijn. De cijers zijn wel juist, doch de subsidie is over elk der jaren verschillend geweest. Zij waren in '27—'28 20 20, in "28—'29 25 25 en in '29—'30 15 -f- 15 Welke overwegingen er bij het Rijk hebben voorgezeten bij de verschillende subsidie-vast stelling weet ik niet. doch waar de werkloos heid veel grooter is dan 't vorig jaar verwacht ik dat wij bij de handhaving van een loon van 38 cent mogen rekenen op 20 pet. van het Rijk en 20 pet. van de Prov.; dit mocht, als wij weer de basis 25000 nemen een subsidie van 10000. Ik zou het onverant woord vinden indien wij van de hulp door Rijk en Prov geboden geen gebruik zouden maken rn ontraad ten sterkste aanneming van de niotie-Westerhof c.s., om het loon op 44 cent te brengen. Ik handhaaf het voorste: van B. en W. het grondloon op 38 cent te la ten De heer Hoytink heeft in verband met onóerwerp er ook reeds op gtwezen dat in verband met de economische crisis Alk- !ï!fnri s cen,trum£«neente daarvan de gevol- aft pndervinden. Mede daarom moeten h rv. Werk stellen subsidie te be wZ^meentt'kas is reeds zwaar be- .ast en wij zullen meer kunnen laten uitvoe- ren en meer mensehen helpen. Door den hïr Bonsema isi aan de Arbeidsbeurs gevraagd ï!5™ U,tbetaaldc loonen 'n het afgeloopen etójtn. Het gemiddeld uurloon was 48 een' ver kregen door kindertoeslag en accoordloon Hiermede beantwoord tk «uum* d» ur^ den heer Vogelaar of het onze bedoeling is weer op dezelfde wijze te laten werken. Door de heeren Westerhof, v. Slingerland en Vogelaar is gesproken over de loonen in andere plaatsen. Voor zoover wij antwoord op onze vragen ontvangen hebben is geble ken dat Helaer 38 cent met subsidie en Hoorn 42 cent beide zonder kindertoeslag be talen, evenals Bergen en Heiloo 40 cent. oor het loon van 50 cent te Castricum, waarvan de heer Sietsma sprak, wordt slechts drie da gen in de week gewerkt In Haarlem, Zaan- oam, Wormerveer, Velsen en Hilversum, hoe wel bijvoorbeeld Zaandam de werkloosheio veel grooter is (2500), worden geen werken in werkverschaffing uitgevoerd, zoodat wij ook bij deze vergelijking zeer goed voor den dag komen. Er is gesproken over het inhouden voor belasting en door den heer v. Slingerland over inhouding van achterstallig schoolgeld. Dit laatste behoort tot de gemeentelijke be moeiing. Indien er van geen onwil, doch van onmacht sprake is, zullen wij de menschen zooveel mogelijk ter wille zijn. De heer v. Drunen heeft gevraagd waarom wordt het schilderwerk van den Plantsoen dienst niet gewoon voor de vakraenschen op de markt gebracht. Het betreft hier zeer een voudig schilderwerk dat door ieder gedaan kan worden en soms een heele goede aan vulling bij slecht of vriezend weer is om toch de menschen aan het werk te kunnen houden De heer Woldendorp heeft gevraagd de onderhandelingen met de Vereeniging St. foseph over den aanleg der straten rond het Lyceum te bespoedigen. Toen de heer Westïrhof die vraag stelde was het wachten op het antwoord van de Vereeniging. Dat antwoord is thans binnen gekomen, doch heeft nog niet tot overeen stemming geleid. Wij zullen alles doen wat kan om die overeenstemming spoedig te be vorderen. In de voorwaarden voor het uitvoe ren van de werken langs de Noordervaart is mede op ons verzoek de voorwaarde opgenomen dat de werknemers moeten wor den aangenomen over de districtsarbeids beurs Wij hebben getracht er Alkmaarders aan het werk te krijgen, doch zoolang de loonen buiten veel lager zijn dan in de stad, ia gelijk aan onze loonen in werkverschaffing en daar meer dan voldoende werkkrachten zijn, mochten wij bij de tewerkstelling van A'.kmaarders niet slagen. De heer Woldendorp heeft ter, slotte voor gesteld het loon op 38 cent te laten, doch den kindertoeslag te verhoogen. Het meerdere daarvan komt voor rekening van de gemeente. Indien dit, zooals de heer Vogelaar reeds uitsprak, de subsidie niet in gevaar zal bren gen, is het college bereid het voorstel-Wolden- dorp c.s. over te nemen. Ten aanzien van hetgeen de sprekers dezen middag gesproken hadden geldt dat geen nieuwe lichtpunten naar voren werden ge bracht. De heer Westerhof constateerde, dat 't college verder wilde gaan dan in de bijlage werd voorgesteld. Ook constateerde hij, dat het tusschenvoorstel van de R.K., uit de actie van zijn fractie was geboren. De heer Woldendorp: Het was even goed gekomen. De heer Westerhof wilde toeslag voor de kinderen als het alle groote gezinnen ten goede kan komen. De heer Woldendorp: Natuurlijk. De heer W e s t e r h o fHet gemeenteper- soneel en het aantal bij de werkverschaffing te werk gestelden is maar een klein percen tage van het aantal menschen met groote ge zinnen. Dit is het verschil. Spr. beioogde, dat werkverschaffing zooveel mogelijk productief dient te zijn en vrij ge maakt moet worden van het begrip steun. Met voldoening hoorde hij, dat de heer Venneker voor 44 ct. zou zijn, als de steun niet verloren ging. Spr. had niet als een actionnair voorge steld, dat prijsgeving van de subsidie verlaging van rijksbelasting zou brengen. Wel zou dit het geval zijn, als men overal deed, wat men thans van democratische zijde wil, prijsgeven van de subsidies met liefdadigheidskarakter, Spr. verheugde zich er over, dat het college den Bergerweg enz, niet zal aanbesteden langs den gewonen weg. Spr. oordeelde het van belang, dat er een groep arbeiders blijft die meer loon verdie nen, al zal dit aantal kleiner zijn dan het aantal, dat bij dit werk in werkverschaffing te werk kan worden gesteld. Spr. constateerde, dat de heer Ringers wil erkennen, dat ook in de werkverschaffing de werkloozen 100 pet. presteeren. De heer Ringers was hier niet aan toe, doch dit lag in de organisatie. De heer Westerhof oordeelde dat dan de organisatie beter gemaakt moest wor den. Spr. verheugde zich er ook over, dat de heer v. Slingerland den steun van het rijk des noods wilde verliezen en het over zooveel punten met hem eens was Spr. ging de door den heer Ringers ge noemde cijfers na. Ook hij had cijfers van de secretarie en hij hield vol, dat als men goede loonen in werkverschaffing wilde, men moest zeggen: „Wij kunnen de subsidie niet aan vaarden". Voorts besprak spr. het betoog van den heer Vogelaar en hij stelde in het licht, dat spr. zich voor hooger loon in accoord-wck verklaard had, omdat het elftal het loon had gedrukt. Wij zijn nu echter verder door de permanent wordende crisis. Spr. had met ge noegen de mondelinge toelichting op de bij lage van den heer Ringers gehoord. Het staat niet in de bijlage. De heer Ringers: Er is toch usance op dit gebied. De heer Westerhof: Wat hebben wij aan woorden? •De heer Ringers heftig: Als het maar gebeurt. De heer Westerhof: Waarom zoo heftig? De heer Ringers: U behoeft niet ver dacht te maken. De heer Westerhof herhaalde wat hij had gezegd en de voorzitter verklaarde daar geen verdachtmaking in te zien, doch de heer Rir.gers oordeelde dat de voorzitter de muziek maakt. De heer Westerhof oordeelde dat die alleen door een gramophoon kon worden opgenomen. Spr. ging voort met hec ontleden van hAt h""""* tuui ziAjj t1- constateerde, dat de middelen zoo vloei ander „het is nietis" en spr. wil dit dus uitschakelen. De eindbeslissing is aan den raad en en, dat er meer ruimte is en meer voor de ambtenaren, 17000 wil spr. voor ver laging pensioenbijdragen van de ambte naren. Het was toen dus anders en het betoog van den heer Vogelaar ging dus niet op. Wat het adres van de commissio be treft: de een zegt „het is welles" en de ander „het is nietes" en spr. wil dit dus wet van Meeden en Perzen. (Lf zittmg duurt voort). Laatste berichten, TWEEDE KAMER. Na aanneming van een lange reeks wets ontwerpen werden de algemeene beschou wingen over de begrooting voortgezet. De heer v. d. Tempel dringt aan op her ziening van het bezoldigingsbesluit. De kos ten van levensonderhoud zijn na Sept. 1926 slechts weinig gedaald en de ambtenaren zijn na 1923 23.500.000 er op achteruitge gaan. De algemeene ontevredenheid en het wan trouwen zijn versterkt door de aanstelling van personeel op arbeidscontract. De onder wijzersaanvangssalarissen zijn te laag. Spr. dringt aan op overleg met de ambtenaars vertegenwoordigers om tot een bevredigen de overeenkomst te komen. De economische crisis kenmerkt spr. als een crisis van overproductie en het kapita listische verschijnsel, waarin loonsverlaging geen uitkomst brengt. DE NIEUWE BOERHAAVE FAILLIET. Nadat de aanvrage om surseance van be taling te verleenen, was ingetrokken, heeft de Haagsche rechtbank heden de Nieuwe Boer- haave in staat van faillissement verklaard VOORBEREIDENDE ONTWAPENINGS COMMISSIE. Onder voorzitterschap van den Nederland- schen gezant te Parijs, jhr, Loudon, werden he denmorgen door de voorbereidende ontwape ningscommissies de algemeene beschouwingen over het vraagstuk van de beperking van oor logsmateriaal besloten. De leider der Sovjet delegatie, de Russische volkscommissaris van buitenlandsche zaken Litwinof protesteerde te gen de tijdens de bij de debatten gebleken wan orde en verwarring die z. i. veroorzaakt worden door de passieve houding van den voorzitter. Er werden verscheidene ontwerpresolutie» in gediend, o. a. een ontwerpresolutie door den leider der Britsche delegatie lord Robert Cecil, een door den Italiaanschen generaal de Marinis en een resolutie door den Franschen afgevaar digde Massigli, welke resoluties betrekking hebben op de verschillende methoden en toe- passingswijzen van beperking van wapenvo0r. riden. De resolutie van den Franschen gedelegeCrJ I '.assigli verlangt dat de commissie van desku». digen inzake begrootingskwesties de toep», singswijzen der beperking van oorlogsmateriaal op de begrootingen nauwkeurig zal onder*,.- ken en dat de regeeringen tijdig voor het bH. eenkomen der definitieve internationale 0ntw»! peningsconferentie een rapport over de resul! taten van het onderzoek zullen ontvangen. Herhaalde Instorting». Men meldt ons nog uit Parijs: De eerste instorting vond plaats tB den afgeloopen nacht tusschen een en twee uur. Nadat men het opruimings- werk reeds was begonnen stortte niet alleen het nog intact gebleven gedeelte van hotel Du Petit Versailles in, maar bovendien ook nog een aantal huizen in de nabijheid. Bewoners en hulpmanschappen, dl# met het reddingswerk bezig waren, wer den onder de puinhoopen bedolven. Da delijk werd de omgeving in een omtrek van verscheidene honderden meters af gezet, terwijl de huizen binnen den afge- zettten kring op last van de politie moes ten worden ontruimd Nauwelijks was aan dit bevel voldaan of wederom stort te eer, aantal muren van een nog ouder huizenblok in. Een aantal ambulance- wagens, die reeds gearriveerd waren om de gewonden te vervoerden, werden zelf onder het vallend gesteente begraven De oorzaak aardverschuivingen? De oorzaak van het instorten van een aantal huizen in eenzelfde wijk die wel iswaar niet alle even hecht zijn gebuowd maar waarvan de meesten toch wel van zoodanig betrouwbare constructie zijn, dat niet kan worden aangenomen dat de instorting een gevolg is van constructie fouten en is vermoedelijk gelegen in aardverschuivingen, die voornamelijk in de buurt van de wijk St. Jean hebben plaats gevonden. Deze aardverschuivin gen zouden dan veroorzaakt zijn door het hooge water en de overstroomingen van de afgeloopen weken, waardoor de grond onderspoeld is en verschillende onderaardsche holen verder zijn uitge hold. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Nicolaas Brouwer en Cornelia Vet. Jar Kolijn en Wilhelmina Blokdijk. Pieter Vete: en Wilhelntina Brakhoven. OVERLEDEN: Johanna Maria Bruin 47 jaar. van 13 Hovembcr 1$)30. Opgave van noordtiollaiidseh Landbouw eredlel W. STAATSLEENINGEN. 5 1418 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol Bank Ned. lnd. Handelsbank Fransche Banken [3] D. Reichsbank 1NDUSTR. OND. BINNENL Alg. Kunstzijde Unie v. Perkei» Fatent Cake Delft Cert Centrale Suiker Holi. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Betbleb. Steel Cities Service Steel Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cuituur Cult. VorsteaL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW Alg Explor. Mij. Boetoo Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd Rubber Dell Bat Rubber. Hessa Rubber Serbadjadi lnterc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Hoil Amerika Gem Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned Stoomboot Niev Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Dell Sefftmbab Dell Batavia AMER. SPOORWEGEN. Milwaukee Sc.utheru Rails j Unioj Pacific Wabash 't •Exdmdeud. PROLOb tExclaim. Koers van heden te Vorige koers pi.m 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.— pl.m. 2.15 102 - 1481/4 11 6 1291/4 420 226'/, 148-9 220 - 68' 63 105'/, 46 703/, 222i/, 228 681/, 105 225-6 232-3 1041/4 225-3 227J-33 08»/,-9 1Ö41/4 222'/, 227$-j0 68i/,-9 Cl-3 104»/, 221-2 224#: 48i/. 72"/,, 62</g 19 1411/4 2423/4 ll'/a 78|-9i 19/, 52.-3* 7»-9VJG 65'/, 19»/, 144J-31 78-9'^s 6b I9%» 393t/s 314 115'/, 90 34'/, 398-9 390-9 312 391-2 389-90 112 80 61'/, 112 87 108-Va 85-6 107'/,-8 b-f/, -4 286 304 M 110 309'/, 308411 307-81/4 - 3054 - 6* 1113/, 6H/4 89 61'/4 3'/if 114-V, 01 112-3»/, 94'/, 3'/i» 1124-31 62 111-3 93 6 17 15 140 57'/, 49 1381/, 16 15 60 272 315'/, 278'/, 64'/, •270-7, 315 282'/, 64'/,-l 2 70'/,-2 314-é 280 269-70 308 11 278 31' fi'/s 65 v. 179 17'/, 8 tü 17 30 171% 17VJ ut-1/. WISSELKOERSEN 1 pCL lieden U's pCt. AMSTERDAM. Londen Berlijn P*rij. Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100. Kopenhagen Stockholm Oslo New. York NlET OFFICIEEL Italii 1 Vorige koers 1 Z.i 7 59.20 9.76 34.60 48.21 35.00 66.43 66.65 66.47V, 2-481/, 1301 Koers op heden 3 uur 12.'i6»/n 59.22 9. 76'/, 34.60 48.21 35.02'/, 66.47 66.70 66.50 2.48»/» 13.01 Leraar *,0, SmMmé», ÏÏTSSjSl A. v. Account»-

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10