0p elke wond Parol. in Amerika's holen der misdaad. anderscheiden poldergedeelten, zelfs van in gelanden van denzelfden onderpolder. Spr. betreurde het, dat de betrokken personen niet eerst bij het bestuur hun bezwaren hadden kenbaar gemaakt. Hoewel al het mogelijke wordt gedaan om de belangen van allen te behartigen, blijk;, door tegenstrijdigheid van belangen, het vrij wel onmogelijk, iedereen tevreden te stellen. De wegen waren over het algemeen gespro ken in tamelijk goeden toestand, hoewel uit te voeren werken hier en daar wel eens last hebben veroorzaakt. Het personeel gaf reden tot tevredenheid. De bruggen in Middelweg en Molenweg zijn gereed gekomen en blijken goed te voldoen Door uitvoering in eigen beheer is voordeelig gewerkt", de beide brug gen hebben samen nog geen 4000 gekost, wat beneden de begrooting is. Na vrij wat onderhandeling is verbetering in den toestand gekomen bij de zuivelfabriek Excelsior. Met het bewerken van een weg met een teerpro- duct is nog niet aangevangen, aangezien nog telkens weer hier en elders proeven worden genomen; wellicht verdient het aanbeveling om een klein gedeelte, b.v. den Broekerdijk, goed onderhanden te nemen. Het kolenverbruik is tot heden grooter dan hei vorige jaar; gaat dit zoo door, dan zal dii jaar wel ongeveer 400 ton noodig zijn. Aan de orde kwam vervolgens het be stuursvoorstel voor het aangaan eener kas geldleening tot een maximum van 50000. Door den voorzitter werd toegelicht, dat voor 1930 een leening is aangegaan van 40000, hetgeen te laag bleek te zijn. Met 1 Jan. a.s. moet deze leening weer zijn afgelost. Uitkeering uit het wegenfonds is nog niet ontvangen, omtrent het bedrag schijnt ook nog geen zekerheid te bestaan. Aangevraagd is een staat van uitgaven voor de wegen, welke is verstrekt. Zonder hoofdelijke stemming werd het be stuursvoorstel aangenomen. Vervolgens kwam aan de orde punt 5: bespreking van wegverbetering. Door den voorzit ut werd toegelicht, dat niet steeds over voldoende arbeidskrachten kan worden beschikt, dat steeds wordt door gegaan de wegen in beteren toestand te brengen, hoewel hetgeen geschiedt, niet af doende is. De vraag is daarom bij het Dag. Bestuur gerezen of het wellicht raadzaam zou zijn een meer afdoende verbetering aan te brengen aan den Broekerdijk; voor deze verbetering zou uitkeering uit het wegen fonds kunnen worden verkregen. De kosten zouden ongeveer f 6000 be dragen. Het is echter wel wat bezwaarlijk telkens tot een kleine leening te besluiten, weshalve het wellicht nog raadzamer zou zijn een proef te nemen op een langer weg gedeelte, waarvoor dan een behoorlijke lee- r.ing op langer termijn afgesloten zou kunnen worden Door den heer C. van Langen werd opge merkt, dat het nemen van een proef wel aan beveling verdient; de eerste kosten mogen hoog zijn, toch oordeelde spr., zou in de toe komst blijken, dat het voor den polder voor- deeliger zou zijn afdoende verbetering aan te brengen. Bestrooiïng eischt zeer veel materiaal en ook veel arbeid. Goed werk verdient de voorkeur boven half werk, het laatste kost veel en dan zijn de wegen toch nog vaak slecht. Spr. zou een proef willen nemen op een weggedeelte, waarlangs een druk vervoer plaats heeft. Door den heer Van Stralen werd opge merkt, dat de Veenhuizer Middelweg tamelijk goed blijft, doch hierlangs is geen druk ver voer. Door den voorzitter werd voorgelezen een staat van kosten aan de wegen over de jaren 1924 en 1929. Hieruit bleek, dat de uit gaven zeer sterk zijn toegenomen. We laten hier eenige cijfers volgen: Middelweg in 1924 13126,06, in 1929 31502,55; Basserweg in 1924 f 1319,80, Het schrikbewind van Al Capone over de vakvereenigingen. Drastische maatregelen der justitie. (Copyright ChicagoNew-York Press Service) IV. „The Reign of Terror", het schrikbewind, heeft de Amerikaansche pers niet ten onrech te de terreur genoemd, die de benden van Al Capone en Bugs Moran jarenlang over Chi cago hebben uitgeoefend en welke het moge lijk maakte, dat in Chicago 10000 geheime kroegen bleven bestaan. Gouvernementsver tegenwoordiger hebben berekend, dat de ben den alleen met de bier leverantie aan deze „speakeasies", zooals de Amerikaan ze heeft gedoopt, per week 3.500.000 dollar verdie nen. Aan „booze" of te wel sterken drank hebben zij in geheel Chicago een zoet winstje van 1.800.000 dollar per week, tezamen dus 5.300.000 dollar overschot op drank en bier ter verdeeling onder de bendeleiders en zijn kornuiten. Men zou meenen, dat Al Capone met der gelijke enorme bronnen van inkomsten ge noegen zou nemen. Integendeel, het geniale brein van dezen misdadiger heeft naar meer dere zoete winstjes gedacht en kwam op hei denkbeeld de Amerikaansche vakvereenigin gen voor zijn brandkast te spannen. Hiermede beoogde hij tweeërlei doel, ten eerste verster king van zijn financiën en ten tweede verkrij ging van meer politieken invloed. De vax- vereenigingen brengen machtig veel stemmen uit bij de verkiezingen en daarmede kan men politieke vrienden in allerlei colleges brengen tot de rechterlijke lichamen toe, zoo redeneer de „Litteeken Al". Hierdoor verzekerde hij zich grooter kans op straffeloosheid bij drank- en moorddelicten. Dat ditjuist gerede neerd was, leerde het vervolg, lallooze ma len ontkwamen zijn volgelingen de gevange nis door ingrijpen van omgekochte rechters en corrupte politiechefs. Alzoo verschillende luitenants van Al kregen opdracht zich mees ter te maken van Hoofdbesturen der verschil lende vakbonden en door geweld en bedrei ging voortaan den wil van Capone op te leg- gen. Voor wie het Europeesche vakvereenigings teven kent ziin dergelijke toestanden ten in 1929 3167,50; Broekerdijk in 1924 604.61, in 1929 f 1451,05; Rustenburger- weg in 1924 f 2505.20, in 1929 f 6012,50; Laanweg in 1924 1354,20, in 1929 3250; Westdijk in 1924 1458,30, in 1929 3500. Ons totale wegennet loopt over ruim 57 K M., waarvan het totale onderhoud in 1924 bedroeg 32093.02. doch in 1929 f 77023,25. Voor Middelweg, Basserweg, Broekerdijk, Tolweg met Donkereweg wordt uitkeering uit het wegenfonds verkregen; voor den dienst 1927 9300, voor den dienst 1928 f 16600 Voorts komen: Broekerdijk, Boterweg, Laanweg en Westdijk van Basse- weg tot de Roskam, voor op het provinciaal wegenp'.an. De gemeente draagt in het we- genonderhoud jaarlijks f 3000 bij, waarvan 2910 voor den polder Heer-Hugowaard en 90 voor den polder Veenhuizen. Met betrek king tot den Donkerenweg werd meegedeeld, dat de eigenaren een hoog bedrag vragen voor de gronden, noodig ter verbreeding. De Jan Glijnisweg, thans door het leggen van den hoogspanningskabel in minder goeden toestand, moet door 't P. E. N. goed hersteld worden opgeleverd, doch deze* weg eischt ook verbetering. Door den voorzitter werd toegelicht het nemen van een proef met den Broekerdijk of een ander weggedeelte. De heer P. Wonder achtte het meer ge- wenscht de proef te nemen met een druk ge bruikten weg; spr. vroeg of een flinke bazalt- laag, bewerkt met een teerproduct, niet zou voldoen. De voorzitter was van oordeel, dat dit voor een veel gebruikten weg niet afdoende zou zijn. Op een vraag van den heer Gootjes, hoe de Rustenburger weg bevalt, werd door den voorzitter geantwoord, dat deze veel is verbeterd, doch dat hier ook aanvulling nog telkens noodig bli kt, door het ontstaan van kuilen; een gesloten wegdek werd door spr. afdoende geacht. Ook anderen verklaarden zich voor een proef met een druk gebruikten weg en dan over een behoorlijke lengte. Als de voorzitter ehter voor een proef met den Rus- tenburgerweg ter lengte van 4600 M. het bedrag der kosten op 30000 schat, schijnt men wel wat terug te schrikken. Het debat werd nog geruimen tijd voort gezet, tot ten slotte het besluit viel een proef te nemen met den Rustenburgerweg tot t Kruis of tot den Holleweg. Door den voorzitter werd toegezegd een onderzoek te doen instellen en een bereke ning van kosten te laten maken. Met instem ming werd ontvangen de mededeeling, dat aan alle hoofdingelanden een staat van on derhoudskosten der wegen zal worden ver strekt. Voor eventueel verdere maatregelen zullen zooveel mogelijk gegevens worden verzameld. Bij de rondvraag kwamen nog verschillen de zaken ter sprake. Op 'n opmerking van den heer de Boer met betrekking tot den toe stand, geschapen door het leggen van een hoogspanningskabel, werd door den voor zitter geantwoord, dat die niet in eens weer in orde kan worden gebracht, doch volkomen hersteld zal worden. Ook met betrekking tot een kavelsloot werd den heer de Boer de ver zekering gegeven, dat dit nu in orde zal komen. 1 let kon moeilijk opgedragen worden voor het binnenhalen der producten. Door den heer Schilder werd gewezen op een tamelijk diepe kuil in den Middelweg en een modderpoel elders. Voorziening werd toegezegd. De heer Gootjes vroeg of de hooge water stand blijvend zou zijn en of dit ee gevolg kon zijn van de droogmaking der Wieringer- meer. Door den voorzitter werd meegedeeld een bezoek te hebben gebracht aan het stoomge maal te Aartswoud, doch dit werkt als voor heen; het hooge water is wellicht te wijten aan een samenloop van omstandigheden; wel licht schieten de krachten van het stoomge- eenenmale onbegrijpelijk. In Amerika oefenen de bestuurders echter een veel grooter macht over de organisaties uit dan hier. Een be stuurder decreteert daar tot staking, zonder overleg met een ledenvergadering gehouden te hebben en blindelings volgen de leden het parool op. Weet u hoeveel groote vakbonden Al Capone in korten tijd, met behulp van machinegeweren en brownings, aan zich on- derhoorig wist te maken? Drie en dertig! Een aantal, dat is komen vast te staan bij de dp vorige maand door de politie gehouden raids op de kantoren der vakvereenigingen. Het werd te erg. Want men beperkte zich niet alleen tot deze vakbonden, de bandieten dre ven de brutaliteit zoover zelf middenstands organisaties op te richten voor verschillende branches, waartoe zij ieder winkelier ver plichtten lid te worden. Om met een enkel voorbeeld te illustreeren De procureur gene raal van Chicago arresteerde tegen het ei ide van September twee ex-gevangenen, die in op dracht van Al Capone bezig waren de 30Ó0 schoonheidsinstituten die Chicago telt nergens is de schoonheidscultus onder de dames zoo sterk ontwikkeld als in Amerika onder hun controle te krijgen. Dit betee- kende, dat iedere zaak wekelijks een flink b drag aan hen moest betalen in ruil, waar voor zij deze zaak dan onder hun bescher ming namen. Eigenaren die van deze bescher ming niet gediend waren, werden door bom men, voor hun zaken gedeponeerd, tot andere gedachten gebracht. Een enkele ontploffing bracht den eigenaar meer schade dan een jaar lang brandschatting van de bandieten, vandaar dat, zij het met tegenzin, bijna alle inrichtingen zich aansloten. Een paar die ka rakter toonden en weigerden, tevergeefs reke nend op politiebescherming, zagen hun win kels door explosies vernield. De gemakkelijke manier waarop de benden aan bommen komen in Chicago maakt, dat zij van dit krachtmiddel een veelvuldig ge bruik maken. De politie arresteerde onlangs een man, die kaartjes bij zich droeg, waarop stond Eerste klas bommen tegen matige prijzen", hen paar agenten betrapten hem op het moment, dat hij juist een bom deponeerde voor een nachtclub. Als expert in dynamiet was hij destijds uit Canada naar Chicago gekomen, er op rekenende, dat hij hier wel een goede broodwinning zou krijgen. Naar hij verklaarde, plaatste hij in opdracht van di verse gangs zoo gemiddeld 3 bommen ppr week. welke hij leverde tegen 500 dollar de drie! Voor een enkele bomaanslag berekende hü 150 dollar. Hij ken er met zijn bonimen- maal te kort, nu voor vele polders een betere bemaling is ingevoerd. De zeer sterke waterval is vermoedelijk wel mede van grooten invloed Naar het oordeel der ingenieurs zal de indeeling van onzen polders bij Schermerboezem niet van ongunstigen invloed zijn. De heer Poland oordeelde, dat als de strijk molens op Schermerboezem kunnen malen, we geen moeilijkheid met het water hebben. E»e heer K. van Langen merkte op. dat de toestand voor het gemaal te Aarswoud steeds gunstig is geweest; het heeft geregeld door kunnen malen. Door den voorzitter werd mede nog eens gewezen op de tegenstrijdigheid van be langen der ingelanden zelf. Door den heer Gootjes werd de aandacht gevestigd op een paar slooten, waarop door den voorzitter werd geantwoord, dat daar- aandacht aan zal worden geschonken. Door den heer Poland werd gewezen op het aanbrengen van schoeiïngwerk als gevolg van verkeerde ligging van een pomp in een dam. Spr. oordeelde, dat de betrokkenen daarin zelf hadden moeten voorzien. Hierin bleek spr. gelijk te hebben, zoodat het be stuur verklaarde onwetend een fout te hebben begaan. Voorts wees de heer Poland er op, dat bij het aanschaffen van straatsteenen ook wel degelijk moest worden gelet op de kwali teit; spr. beval ten zeerste een breedtemaat van 10 c.M. aan. Met deze opmerking zal rekening worden gehouden Mede werd er door den heer Poland op gewezen, dat het wenschelijk zou zijn, indien door de vereeni- ging van waterschappen actie werd gevoerd om de polders ten deele te ontlasten van de zware kosten van wegenonderhoud. Spr. achtte het hoogst onbillijk, dat de ingelanden geheel voor die kosten staan. Door den voorzitter werd hierop geant woord, dat de vereeniging van waterschap pen reeds een actie in voorbereiding heeft, waardoor o.a. ook de staat van wegen- onderhoud dienst moet dooi. Door den heer P. Groen werd gewezen op een paar slooten in het noordelijk deel van den polder; mede geschiedde dit door de heeren Oudeman en Van Langen. Laatst genoemde was van oordeel, dat tegen eenige vergoeding wellicht oelendende eigenaars wel genegen zouden zijn tc baggeren. Door den voorzitter werd geantwoord, dat hiertoe al eens pogingen zijn gedaan, doch met weinig succes. Besloten werd, door meerdere bekendheid hieraan te geven te trachten betere resultaten te verkrijgen. Op een vraag van den heer Groen of vol doende materiaal aanwezig was voor het winteronderhoud der wegen, meende de voorzitter een bevestigend antwoord te mogen geven. Zoo juist was nog weer een voorraad besteld. Naar aanleiding eener op merking van den heer Oudeman over het laten liggen van schotwallen aan den sloot kant, werd door den voorzitter toegezegd, betrokken personen daarop te zullen wijzen Door den heer Liefhebber werd gewezen op den slechten toestand bij den steiger aan het Verlaat. Onderzoek en zoo noodig ver betering werden toegezegd. Door den heer C. van Langen werd gewe zen op den oprit bij de Oude Niedorper brug; een gedeelte bestrating vóór de brug zou een aanmerkelijke verbetering zijn. Na eenige bespreking werd toegezegd, het paardenpad aldaar te behouden, doch terzij de daarvan nog in voorraad zijnde keien aan te brengen. Mede werd door den heer Van Langen gewezen op een kleine maar diepe kuil in den Middelweg, vermoedelijk veroorzaakt door een daaronder liggende vergane pomp. Onderzoek en herstel werd toegezegd. Mede bracht de heer Van Lan gen nog eens ter sprake den toestand aan den Donkeren weg. Spr. oordeelde dat verbe tering toch niet mocht afstuiten op onwil van een paar eigenaars. zaakje dus ruim komen. In zijn orderboekje had de bommenleverancier nog vele bestellin gen van bendeleiders staan en in zijn gesprek met de commissaris van politie zeide hij dan ook zeer tevreden te zijn over de economi sche vooruitzichten in zijn bedrijf. Van wer keloosheid was in zijn branche geen sprake! Maar om op de vakvereenigingen terug te komen. Talrijk waren de klachten, die justi tie en politie bereikten vari bona-fide vakver eenigingsbestuurders, dat als zij niet gehol pen werden, zij moesten capituleren voor de bedreigingen met geweld van de mannen der onderwereld. Slechts in één geval was het een vakbond uit het bouwbedrijf gelukt den eersten aanval van de Capone-gang af te slaan door zich met dezelfde wapens te ver dedigen als de indringers gebruikten. Twee handlangers van Al, die het Hoofdbestuur kwamen kennisgeven, dat voortaan zij de baas waren, werden door de bouwarbeiders doodgeschoten. Een voorloopig succes was be reikt, maar de wraak van vijfhonderd beroeps moordenaars wachtte het diligente bestuur. Bij de meeste der 33 geannexeerde vakbon den ging net zoo toe dat tijdens een vergade ring van 't Hoofdbestuur een of twee vertegen wtordigers van Capone verschenen, onge vraagd aan de bestuurstafel plaats namen, hun revolvers voor zich deponeerend en kort en bondig mededeelden, dat hun wil voortaan wet zou zijn. Drie en dertig bonden berustten mokkend en betaalden hun cijns aan het bendewezen. De gedelegeerden van Al moesten zware sala rissen hebben, te betalen uit de kas, en voorts een auto en een duchtige onkostenrekening Een geregelde schatting aan het bendehoofd volgde natuurlijk. Onder de aldus gebrand schatte bonden zijn verschillende vereenigin- gen van gemeentepersoneel, w.o. zelfs een sterke bond van stadhuisbeambten. Ook die wisten niet aan den machtigen greep van den kening der onderwereld te ontkomen. De justitie, die na den moord op den verslag gever Lingle door den steun der publieke opinie meer de handen uit den mouw ging steken, is tenslotte tot drastische maatregelen overgegaan. Opperrechter John P. M. Goortly van h< criminal-court van Chicago, die blijk heeft gegeven voor Al Capone niet bang te zijn, heeft door zeven groepen detectives onver wachte invallen laten doen op 10 hoofdkan toren der grootste vakbonden in Chicago. Alle bureaux en kasten werden leeggehaald en ontzaglijke hoeveelheden papieren en boe ken in beslag genomen om te onderzoeken in hoeverre bendeleiders betrokken waren bii het Door den voorzitter werd meegedeeld, welke eischen werden gesteld door de be trokken eigenaars. Algemeen achtte men het ongewenscht daarop in te gaan, vooral ook omdat het gedeelte weg voor dien eigenaar geen profijt oplevert. Bij eventueele onteige ning in het algemeen belang, wat de voorge nomen verbetering toch stellig is, zouden die eigenaars wel met wat minder tevreden moe ten zijn, meenden verschillende sprekers. Door het bestuur zal nog eens met de be trokkenen een bespreking worden gehouden. Door den heer Appelman werd het kanaal plan op het tapijt gebracht Spr. zou graag het oordeel hierover van de vergadering we ten. Naar het oordeel van spreker staan hier bij groote belangen van den polder, speciaal met betrekking tot den waterafvoer, op het spel. Dit gaf aanleiding tot een breedvoerige discussie, waarbij bleek, dat men tamelijk algemeen vreesde voor een verslechtering van den waterafvoer, indien onze polder op Schermerboezem wordt aangewezen. Ten slotte kwamen twee voorstellen in stemming nl. een voorstel van den heer Appelman om het gemeentebestuur te verzoeken het besluit tot een bijdrage voor de kanalisatie in te trekken en 'n voorstel van den heer Poland om aan Ged. Staten te vragen de boezemwij ziging niet tot stand te brengen vóór de af sluitdijk geheel gereed is. Hoewel de voorzit ter beide voorstellen tegen elkaar in stem ming wilde brengen, achtte de vergadering het gewenscht, over ieder voorstel afzonder lijk te stemmen. Het eerste voorstel werd aan genomen met 12 tegen 5 stemmen; het voor stel Poland werd aangenomen met algemee- ne stemmen. Nog werd door den heer Van Langen er op gewezen, dat er geklaagd wordt over de rails bij de plaats voor Verburg over den dijk gelegd. Door den voorzitter werd gezegd, dat die zoodanig gelegd moeten zijn, dat ze geen hinder veroorzaken. Een onderzoek werd toegezegd. Hierna werd tot sluiting overgegaan. De voorzitter constateerde, dat vele bespre kingen zijn gehouden, dat op aangename wij ze die besprekingen zijn gevoerd, waarvoor hij de verg. dank zegde. Hopende dat de ge nomen besluiten in het belang van den polder en de ingelanden mogen zijn en met een woord van dank sloot hij de vergadering. BERGEN. De afd. Bergen van den R.K. Bond voor groote gezinnen hield gisteravond een propa- gandavergadering in het gebouw St. Jan. Slechts 11 leden waren aanwezig. In zijn openingswoord betreurde de voorzitter, de heer Sluijter, deze geringe opkomst. Spr- nuende dat, wanneer er een vereeniging recht van bestaan heeft, dit wel de vereeniging voor groote gezinnen is. Het zijn juist de groote gezinnen, b.v. die de dupe van alle mogelijke en onmogelijke belastingen worden. Steeds moeten wij, aldus sprvoor onze be langen waken. Men mompelt wel eens om, gezien de geringe belangstelling, de zaken maar stop te zetten. Spreker wil nog niet zoo ver gaan, doch wekt de aanwezigen op, om anderen aan te sporen lid te worden. Hierna verkreeg pastoor Zurlohe even het woord. Hij vond het niet zoo erg. dat de afd. met een klein ledental begint. Als de pit maar goed is, daar komt het op aan. Er moet van de vereeniging iets uitgaan, zoodat de aandacht op haar gevestigd wordt. De kracht ligt vooral in den arbeid van het be stuur. De leden komen dan wel. Het woningvraagstuk voor de groote ge zinnen werd daarna besproken. Onder de ingekomen stukken behoorde een schrijven, waarin het alleen-vertoonings- film „Moederweelde" beheer der vakvereenigingen. Vrachtauto na vrachtauto reed het Paleis van Justitie bin nen belad n met bewijsstukken. Wij wiiien weten, zei de procureur-gene raai, voor welke bedragen de „hoodlums" apachen de bondskassen afpersen en welke rol zij er spelen. Kort daarna werden twee der meest be ruchte vakbondparasieten de „Rooie" Barke: en de „Drievingerige" White door de politie gearresteerd. Het inkomen, dat Barker voor zichzelf van de vakbonden trok, was 250000 dollar per jaar en zijn „Drievingerige" col lega bleek niet veel voor hem onder te doen Beiden sloegen een hoogen toon aan bij hun arrestatie, gewend als zij waren de autoritei ten door omkooping naar hun hand te zetten. Het eerbiedwaardige strafregister van bei den, met diefstal, roof, moord, enz. vermeld de telkens na korten tijd van gevangenzet ting, gratie, kwijtgescholden of ontslagen, natuurlijk door den invloed van den dollar dollar. Ditmaal bleek de justitie echter uit ander hout gesneden, dan zij gewoon waren eu Barker, die gepocht en gesnoefd had, dat ze hem niets deden en spoedig weer vrij zouden zijn, verbleekte toen de rechter hem mede deelde, dat waar uit zijn strafregister was ge bleken, dat corruptieve rechterlijke ambtena ren hem ten onrechte 4 jaar gevangenisstraf hadden kwijtgescholden, hij in de eerste plaats deze 4 jaar moest gaan uitzitten. Daarna zou men wel verder zien. En even later was de vakbondpararsiet al op transport gesteld naar de gevangenis, waarbij hij woe dend uitschreeuwde: „Of er dan geen recht meer was in Chicago!" Een uitroep, die uit dezen mond lichtelijk zonderling aandeed. Zijn laatste onwettige bevrijding had hem 11000 dollar gekosr voor welke som rechter Greene zijn eer od 't spel zette. r Het „misdaad-comité", een geheime com missie waarin de rijkste en invloedrijkste zakenlieden van Illinois en Chicago vertegen woordigd zijn, heeft de vervolging te vuur »n te zwaard van de 28 „public enemies" in de eerste plaats in haar vaan geschreven En kele zijn inmiddels al van de lijst afgevoerd, als Joe Aiello en Jack Zuta, gevallen dooi! de moordenaars van Al, terwijl een viertal andere, Barker, White, Moran en Nitti zich m arrest bevinden. Al Capone, de grootste misdadiger, loopt nog steeds op vrije voeten en <k slimme guit heeft voor de zooveelst* maal weer eens een bericht de wereld inge zonden dat hij wil breken met de misdaad «en eerliijt ©ensch wij worden, doch hü stelt recht van de wveiue Wor(lt aangeboden. Na eenige bespreking werd goedgevonden, dat het bestuur informeert naar de kosten van vertooning dezer fi.m. Een tweetal mooie boekjes, getiteld Oo voeding" en „Huishouding" werden tond gedeeld tegen den luttelen prijs van 10 cent per stuk. Deze boekjes zijn bij den secreta-;s den heer Vink, verkrijgbaar. Na de rondvraag, welke niets opleverde werd de vergadering op de gebruikelijke vvij^ gesloten Bij den veehouder J werd onlangs »en kruiwagen vermist, terwijl bij den veehouder de W. aan den Kanaaldijk een dezer dag-n konijnen werden ontvreemd. Het is den rijks veldwachter Vermeulen mogen gelukken den dader, iemand uit Koedijk, aan te houden De aangehoudene die de konijnen op je markt te Hoorn verkocht had, werd Woens dagmiddag voor den officier van Justitie geleid. Dinsdagavond geraakte een auto. waar- ir. een tweetal marine-officieren uit Den Hel der gezeten waren, op den Kanaaldijk onder deze gemeente in botsing met een vracht wagen uit Petten, waarachter een sulk was gebonden De auto kwam in het Kanaal terecht. Ge lukkig wisten de inzittenden zich te bevrijden en naar den kant te zwemmen. Van de auto. die in diep water terecht kwam, is niets meer te zien. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De vrachtwagen bekwam eenige schade. HOORN. De tweede „Koemarktdag" heeft het met het weer heel goed getroffen, wat aan de algemeene drukte in de stad ten goede kwam. Op de markt was bijzonder veel belang stelling van aanvoerders en kooplieden. In verband met de vleeschprijzen kan de handel in 't algemeen goed worden genoemd; vooral in de morgenuren werden flinke prij zen besteed, vooral naar kalfvee was veel vraag. De algemeene aanvoer was beduidend hooger dan het vorige jaar. In 1929 waren op den eigenlijken marktdag aangevoerd 2087 stuks; ditmaal bedroeg de aanvoer 2376 stuks. Voor den eersten dag waren de cijfers respectievelijk 1174 en 1173; totaal dit jaar 3449 stuks. De prijzen waren heden: melkkoeien 300 425; kalf koeien 275—425; jonge stieren 130200; pinken 200280; graskalveren 75—125. Handel vlug. Aan den Gemeenteraad is de ontwerpge- meente-begrooting aangeboden. Door B. en W. werd voorgesteld om van het batig saldo van 1929 een bedrag van 22.000 te besteden voor het reservefonds. De nieuwe financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeente heeft veel invloed op deze begrooting gehad, waardoor thans een over gangstijdperk wordt doorgemaakt. De winsten van het gas- en electriciteits- bedrijf werden beiden geraamd op 13000. B. en W. stelden voor de geheele winst van het gasbedrijf in de gemeentekas te storten. De retributie van het electrisch bedrijf wordt verhoogd met 4000. Verschillende nieuwe plannen werden in de begeleidende nota naar voren gebracht. Voor vernieuwingen van straten werd een bdrag van 35.300 uitgetrokken. In verband met werkverschaffing, waarvoor een bedrag van 10.000 is uitgetrokken, wordt verbree ding van de Koepoortsbrug voorgesteld. Voorts zijn belangrijke bedragen uitge- één voorwaarde de drankhandel moet hij mogen blijven voortzetten. Hieruit spreekt wel heel duidelijk den wensch om de autori teiten weer eens op den hak te nemen. Wam hij kan toch geen oogenblik in ernst meenen, dat de Amerikaansche regeering ten gunste van den aartsbandiet Al Capone de wetten zT gaan wijzigen of laten ontduiken met officieele toestemming! „Al" heeft eens tot een bekend Amerikaansch journalist gezegd, dat hij de wereld niet begreep. Waarom be schouwt de wet hem als een bedreiging, vroeg hij, terwijl hij niets anders gedaan heeft dan te voldoen aan een publieke behoefte? Men kan geen dorst lesschen door een wet. noemen mij een „bootlegger". Ja, zoolang de drank op de vrachtauto's verborgen is, is het bootlegging! Maar als men het eenmaal nl huis heeft en men presenteert het zijn gasten, dan is het gastvrijheid, zei Al bitter. Men beweert, dat ik de drankwetten schend. Maar wie doet dat niet, liet Scarfare er op volgen. In wat ik doe, zie ik niets anders dan zaken doen! De lieden, die in Amerika het hardst op mj.' te keer gaan, zijn mijn beste klanten voegde Al er aan toe! Ik ben pas 32 jaar, en desondanks »ee men mij van misdaden beticht, die 80 ja®* geleden gebeurd zijn. Het eenige waaraan 1 schuldig ben, zei Al, is dat ik bier en whiske). verkoop en wel aan de eersten van het Iana Als men deze voorstelling van zaken -ees'' die betrekkelijk zeer onschuldig lijkt, zou haast medelijden krijgen met den zoo zwa«£ beproefden man, die het beste met de ®en- schen voor heeft en slechts één doel heeft: a menschen dorst te lesschen. Hoe nobel nr waar? Maar de slimmeling vertelt er l'e niet bij, dat hij er heele volksstammen V°V laat uitmoorden om de alleenheerschappij Chicago te krijgen van het winstgevend - drijf, dat hij rechters en politie omk°opt hun plichten te verzaken, dat het leven ieder, die niet naar zijn pijpen wil da:n geen dollarcent waard is en dat hij voor organisatie van de misdaad Chicago een schuwelijke reputatie heeft gezorgd, die hardwerkende stad misschien pas over zal kwijt raken. Als Al Capone zich in het scha?Ps^nzef,. onschuld gaat steken, boer pas op je gai ,at Want dat is meestal het zekerste bewijs, de Koning der onderwereld weer iets m schild voert. Wanneer zal ook hij zijn te straf eens krijgen? Nadruk verboden. Gemeenteraad.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6