Kunsten en Wetenschappen. DE VERLOREN INJECTIENAALD. LANDBOUW sn VEETEELT. FEUILLETON. Rechtszaken Onze Koloniën. Kerk en school Tijdschriften ■HE SVOflTTMl V V EM V Kit KUUR S G B NTT3 E. 7 trokken voor den bouw van een nieuwe open bare lagere school en verbouwing van de i school aan de Muntstraat. Voo^esteld werd over te gaan tot aanstel ling van een school verpleegster. tevens werd een verbetering in de subsi- dieering van het bijzonder voorbereidend on derwijs voorgesteld. Het woonwagenpark dient noodig te wor den verbeterd door aanbouw van 'n paarden- stól- Maatregelen werden voorgesteld met be trekking tot exploitatie van het openbaar slachthuis. Het uitbreidingsplan zal het volgend jaar zijn beslag krijgen. Binnenkort zal een voor stel worden ingediend tot instelling van een gemeentelijk grondbedrijf. Tevens zijn gelden uitgetrokken voor restauratie van de stoelen in de raadzaal. Van den burgemeester is een voórstel in gekomen om het politiecorps met twee agen ten uit te breiden. HEILOO. De tuinbouwvereeniging „De Vooruitgang" jjieid Woensdagavond een ledenvergadering in café Helder. De voorzitter, de heer N. F. Helder, open de met een hartelijk woord van welkom, waarna aan de orde kwam de begrooting 1931. Deze werd vastgesteld op een bedrag van 100 Voor den proeftuin te Alkmaar werd f 10 uitgetrokken. Het aantal leden en begunstigers bedraagt 52. Daarna kwam aan de orde verslag aard beien- Geveild zijn 11640 sloffen, gewicht 34321 KG., opbrengst 10155.44. De prijs der zwarte bessen was f 12 per 100 K G. De uitgaven waren: 3 pCt. kosten f 304.66, vracht 387.96. provisie en diversen f 106.55. totaal 824.57. De ontvangsten waren in totaal 865.13, saido 40.56. Er is een veilingspercentage geheven van 8 pCt. De begrooting en reke ning en verantwoording werden conform vastgesteld. Daarna werd overgegaan tot bespreking van de nieuwe plant Maule Rauge, welke een prima aardbei voortbrengt. De nieuwe plant is een rijke aanwinst in menig op zicht. Voor de leden is de prijs 20 per 1000 stuks. Daarop volgde bestelling van tuin zaden, welke bij de firma Sluis en Groot te Enkhuizer. werden besteld. Een bespreking over het tuinderscrediet had tot resultaat, dat iren zich kan opgeven bij den administrateur, den heer Akkerman. De uitbetaling van groente werd vastgesteld eenmoal per maand. Bij de rondvraag vroeg de heer D. van Weelderen Jr.. hoe ver men is gevorderd met den verkoop van de schuur, die moet ver- dwijrfen voor de wegverbreeding. De voorzitter deelde, mede. dat, als men zekerheid heeft, de leden bijeen geroepen zul len worden. Men verkoopt niets zonder de leden te hooren. BEVERWIJK. Bij den thans heerschender, noodtoestand in het land en tuinbouwbedrijf komt nog bij dat enkele veehouders te Assendelft gedupeerd zijn gewoiden doordat de melkfabriek Zaan- landia te Zaandam hare betalingen gestaakt heeft. Wegens gedane melkleveranties zijn er boeren bij die meer dan f 100 van haar te vorderen hebben. DE NIEUWE PACHTWETTEN. Nu de Tweede Kamer de nieuwe pachtwet ten heeft aangenomen, willen wij, hoewel ze daardoor natuurlijk nog niet van kracht wor den, dus nog eens een* kort overzicht daarvan geven, hetwelk wij ontkenen aan het Hbld. Het komt bij deze ontwerpen vooral hierop neer: „pacht" wordt, los van „huur", in ons Burgerlijk Wetboek afzonderlijk geregeld. Paciitovereenkomsten voor langer dan een jaar moeten schriftelijk worden aangegaan, worden anders geacht voor onbepaalden tijd te zijn gesloten en deelpachtafspraken wor den geacht pachtovereenkomsten tegen een bedrag in geld te zijn, wanneer ze niet schriftelijk zijn aangegaan. ZUIVER WOLLEN O ND ER KL EED/NG Van AL1CE CAMPBELL Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch door J. E DE B K. 68) In haar verlammenden angst deed het Esther och goed te hooren dat Roger zoo ongerust was over haar verdwijnen. Dus haar niet tele- oneeren had hem gespeten. Ze wist nu ook 0e ^ané ze hier was geweest. Als die twee nu ®aar heengingen, dan kon zij ontvluchten. Hoe j»eyaarlijk ook, zij zou het wagen, Eenmaal uit ,U1S zou Roger telefoneeren. Dat zou vol- oende zijn. Als ze nu maar gingen. Waarom aalden ze zoo? De vloer kraakte weer onder e zware stappen, ze kreeg een beetje hoop, Dlaar koorde den dokter zeggen: „Ik zal haar n°i» een spuitje geven voor mijn vertrek, dan is Ze yeer veilig voor een tijd. Waar is het spuitje?" -Hier op tafel." hebt^ *oen stem van Sartorius. „Hm, je haar niet alles gegeven, er is nog wat in. us daardoor was ze tot bewustzijn gekomen. 2e°n'e van het noodlot. Hollidy had bewe kt dat niet onbewust voor goed was ingeslapen, hacfS van het laatste uur doorstaan k n een paar seconden zou ze weer buiten <je^nis z^n en de laatste kans om Roger te red- zoo r Ver^ehen wezen. Zou ze worstelen en te° ^rven* was het beter zich bewusteloos ter nU 0n en *oe *e la*en dat de naa^ haar nieuwe bezwijming toevoerde? eei me die kom eens aan". Water uit de nipt °Hp een pachtovereenkomst D icht1nZ k°0per,ne€mt rechten en ver- nachtpr n^LVa2-- °°rsPr°nkelijken ver- vprna-M den dood van pachter of rechtswpcr^ g»aat de overeenkomst niet van SfïSïïLÏ niet" kan °P wensch van kantnnr^f Va2 den overledene door den kantonrechter worden ontbonden. rinn-l"aiif ^halve ..dagelijksche en ge- komen voor rekening van den ver wijft V 6a mo?en' a's de laatste in verzuim vJrLw-Z'm en door den pachter worden rricht. Na afloop van een overeenkomst \an langer dan een jaar heeft bij opzegging \an de pachter recht op een schadeloosstel ling van door hem aangebrachte verbeterin gen, waarvan hij den verpachter tijdig mede- deeling heeft gedaan, tenzij bij de overeen komst anders ware bepaald. Bij buitengewone omstandigheden (prijs verlaging van producten daaronder niet be grepen) die de opbrengst van het gepachte stuk doen verminderen, heeft de pachter recht op verlaging van de pacht. Hij moet echter verhooging toestaan, wanneer door publiekrechtelijke lichamen den verpachter buitengewone lasten worden opgelegd voor werken, waardoor des pachters bedrijf wordt gebaat. De pachter mag gedaante, inrichting of bestemming van het gepachte niet verande ren. Overeenkomsten voor meer dan één jaar aangegaan, moeten 18 maanden voor het einde schriftelijk worden opgezegd en zóó dat de pachter behoorlijk in staat is de vruchten van het laatste pachtjaar te innen, waarlij „opkomende" en „afgaande" pach ter elkaar moeten gerieven. Komen verpach ter of pachter hun wettelijke verplichtingen niet na, dan kan de overeenkomst door den kantonrechter tusschentijds worden ontbon den. Dat kan ook geschieden, wanneer de verpachter „in 't belang der volkshuisves ting, handel en nijverheid" een andere be stemming aan (een deel van) het gepachte meent te moeten geven. Bij het einde eener pachtovereenkomst kan de kantonrechter haar, op verzoek van den pachter, ten hoogste tweemaal en voor in maximum tien jaar verlengen, waarbij de rechter ook den prijs bepaalt. Van de beslissingen van den kantonrechter staat beroep op de arrondissementsrechtbank open. Het tweecfe ontwerp bepaalt, dat in elke provincie een of meer pachtcommissies wor den ingesteld, bestaande uit een voorzitter (jurist) en ten minste vier leden, waaraan plaatsvervangers (die van den voorzitter moet jurist zijn) kunnen worden toegevoegd De leden zijn voor de helft pachters, voor de wederhelft verpachters. De taak dezer commissies is het geven van voorlichting aan den rechter in een zaak van pacht tot oordeelen geroepen, het ontwerpen van model-pachtcontracten, het geven van adviezen en scheidsrechterlijke uitspraken nopens pachtovereenkomsten en het vaststel len en wijzigen van deze overeenkomsten, wanneer partijen zich van te voren bereid hebben verklaard zich aan de beslissing der pachtcommissie te zullen onderwerpen. De pachtcommissie kan getuigen en des kundigen oproepen en, al of niet na beëedi- ging, hooren. ZIJN BROEDERS GELD VAN DE SPAARBANK GEHAALD. Op 9 Juni verzocht H. J. M. ten postkan tore te Kerkrade het tegoed op het spaarbank boekje ten name van P. M. te mogen terugont vangen, vertelt de Tel. De aanvraag daar toe, en later het ontvangstbewijs, teekende hij valschelijk met den naam van zijn broe der, den eigenaar van het boekje. Een bedrag van 1228 eigende hij zich daardoor on rechtmatig toe. Toen P. M. in Juli zijn spaarbankboekjt- miste, vroeg hij aan de rijkspostspaarbank- een duplicaat en werd het bedrog ontdekt doordat men hem mededeelde, dat het gehee- le tegoed was afgehaald. H. J. M. stond gister deswege voor de rechtbank te Maastricht terecht Hem was valschheid in geschrifte ten laste gelegd Zijn zuster, A. H. M., die van het bedrag on geveer 900 gulden in ontvangst had geno men, stond terecht wegens heling. •Ter zitting bleek dat een en ander op in stigatie van de moeder was geschied. De benadeelde wilde tegen den zin der fa milie gaan trouwen en om dit te beletten werd zijn geld van de spaarbank gehaald. Het O. M. vond Het feit zeer ernstig. Al wilde de benadeelde de vervolging voorko men indien het geld werd terugbetaald dan moest een dergelijke handelwijze van de kraan plaste in de kom. Ze had kunnen lachen om dien man, die nu het er niets toe deed, toch niet van zijn gewoonte afweek, 't Was als zag ze hem de naald reinigen en het glas neerzet ten op het kleine tafeltje. Hij was in aantocht, de prik, die haar wakker zijn zou vernietigen, die haar zou verhinderen den man dien ze lief had van een gruwzamen dood te redden, 't Was alles voorbij. Ze voelde hoe de adem van den dokter haar h-<ren bewegen deed. Ze voelde de warmte van zijn lichaam. Ze rook tabakslucht nu dan, haar mooie blouse zou wel doorprikt zijn met gaatjes. Hoe jammer, 't deed er niets toe. HOOFDSTUK 29. Wat voor geluid was dat? Werd er gescheld of was het geruisch in haar ooren? Neen, het was de voordeurbel en niet de telefoon. Dc dokter slaakte een uitroep van ergernis. „Ik zal eens moeten gaan zien, dat kan ik niet la ten." Een zachte tik van de naald, die op tafel werd gelegd en beide mannen verlieten de ka mer. De deur werd op slot gedraaid. Ze hoorde de zware schreden van den dokter naar bene den gaan. Holliday bleef boven. Was dit een verademing of een tantaliseerende valsche hoop? Ze opende even de oogen en bewoog haar beenen. Wat maakte het voor verschil of ze nu wisten dat ze waSker was. Op de tafel zag ze het volle spuitje liggen naast een glas water. Als onder betoovering staarde ze er naar. Toen kreeg ze een idée. Een dolle inge ving was het. Honderd tegen een dat 't misluk te, maar zoo vlak bij den ondergang kon men alles wagen. Er was niets te verliezen. Blik semsnel pakte ze bet spuitje, spoot de inhoud achter het bed en vulde het weer uit het glas i zijde der justitie sterk worden tegengegaan Tegen den hoofddader eischte hij vier maanden gevangenisstraf en tegen H. M wegens heling veroordeeling tot dezelfde straf. Uitspraak 24 November. VECHTPARTIJ OP EEN SCHIP In Februari van dit jaar lag het Neder landsche stoomschip „Noordwijk" in de ha ven van Bilbao. De bemanning was, zoover zij gemist kon worden aan het passagieren Daarbij is de 35-jarige stoker J. H. dronken geworden en weer aan boord terug, heeft zijn toestand tot ernstige gevolgen geleid voor den matroos J. A. Visser. In het matro- zenlogies toch werd Visser aangevallen, en met een mes in de linkerzijde gestoken. De Bilbaosche politie was aan boord gekomen en Visser werd naar het ziekenhuis overge bracht, waar hij tien dagen verpleegd werd. Gister diende de zaak voor de Rotterdam- sche rechtbank. Noch de verdachte, noch de getuigen waren verschenen, zoodat recht ge daan moest worden op de door de getuigen afgelegde beëedigde verklaringen. Daaruit bleek, dat er al eerder oneenigheid was ge weest. Visser was toen de hut van den len machinist binnengeloopen en had, naar de Tel. meedeelt, uitgeroepen: „Jelle is gek ge worden, hij steekt me dood! Doe toch de deur op slot". De machinist had de gemoederen weer wat gekalmeerd, waarop Visser weer naar het matrozenlogies was gegaan Even later was hij daar gestoken. Verdachte had beweerd zich van het voorgevallene niets meer te herinneren. Het O. M. wees er op, dat verdachte reeds elf.maal wegens mishandeling, wederspan- nighëid en dergelijke feiten is veroordeeld Het eischte zes maanden gevangenisstraf. Uitspraak 25 November. DOOD DOOR SCHULD. Voor de rechtbank te Almelo heeft terecht gestaan J. H. t. B., 21 jaar, volontair te Al melo, thans .te Aken, wien dood door schuld is ten laste gelegd. Verdachte zou in den nacht van 10 op 11 Augustus 1930 omstreeks half vier te Al melo als bestuurder van een automobiel roe keloos hebben gereden met een snelheid, die de ter plaatse voorgeschreven maximumsnel heid van 25 K.M. per uur aanmerkelijk over trof. Daarbij is hij in botsing gekomen met een turfwagen, die behoorlijk de rechterzijde van den weg hield. Bij deze aanrijding werd R. Lukas, de bestuurder van den turfwagen, bekneld tusschen den auto en den wagen, tengevolge waarvan Lukas zwaar lichamelijk letsel bekwam en kort daarna overleed, het welk aan de grove schuld van verdachte zou zijn te wijten. De officier van justitie eischte 2 maanden gevangenisstraf. De rechtbank heeft gisteren uitspraak ge daan en verdachte veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf met ontzegging voor den tijd van 1 jaar om motorrijtuigen te besturen Qvsch uwttvQ! Wybert-tabletten zijn alleen echt in de hygië nisch verpakte en ge sloten blauwe doozen 4 25, 45 en 65 ets. Weiger namaak AANRIJDING OP DEN LEIDSCHEN WEG. Op 5 Juni j.1., des avonds te 8 uur, is op den Rijksstraatweg van Leiden naar Den Haag de loodgieter F. van der Post, die zich op dien weg onder Wassenaar per motorfiets bevond, aangereden door den 49-jarige n autobestuurder J. P. van L., zonder beroep, wonende te Haarlem, die volgens de dag vaarding met een snelheid van 50 70 K M per uur heeft gereden en bij het passeeren van een tweetal andere auto's zich op het lir;- kergedeelte van den rijweg heeft begeven, waardoor de aanrijding is ontstaan. De geneesheer, die get. behandelde, ver klaarde, dat deze behalve een fractuur van het bovenbeen een zware verwonding aan den rechtervoet heeft bekomen, waarvan hij nog niet genezen is. Een ooggetuige, de heer H., die van het balkon van zijn woning de aanrijding gezien had, verklaarde dat verd. bij het passeeren van een andere auto te veel links heeft uitge weken. Het O. M. bij de Haagsche rechtbank achtte de schuld van verd. aan dit ongeval vaststaande cn eischte twee maanden hechte nis, met ontzegging van het recht, om een motorrijtuig te besturen voor den tijd van één jaar. DIEFSTAL VAN JUWEELEN. Onlangs meldden wij, dat een 40-jarige winkelbediende aan zijn vriend, een verzeke ringsagent, ongeveer 5000 leende, zijn ge- heele spaarduitje. Vervolgens om zijn vriend nog verder te helpen, had hij uit de juwe lierszaak waarin hij werkzaam was en waar hij het volle vertrouwen genoot, een aantal juweelen weggenomen ter waarde van 6000. Deze juweelen had hij aan zijn vriend ter hand gesteld ter beleening. Op 5 Augustus j.1. diende deze zaak voor de vacantiekamer der Amsterdamsche recht bank. De magazijnbediende stond terecht wegens diefstal in dienstbetrekking en de verzekeringsagent wegens heling. Beide za ken werden toen naar de instructie terugge wezen. Op 2 September werd de magazijnbedien de veroordeeld tot negen maanden gevange nisstraf met aftrek van twee maanden voor- loopige gevangenisstraf. Het O.M. had 1% jaar gevangenisstraf gevorderd. Op 1 Nov. j.1. werd de zaak tegen den verzekeringsagent J. H. voortgezet. Het O.M. eischte een gevangenisstraf van een jaar. Gister werd de man, daar de rechtbank het bewijs niet geleverd achtte, vrijgesproken. VALSCHE FACTUREN BIJ INKLARING INGEDIEND. De Vierde Kamer der Amsterdamsche rechtbank deed gister uitspraak in de straf zaak tegen den handelaar in radio-artike len J. E. S., die terecht had gestaan wegens het overleggen aan de douane van valsche facturen bij den invoer van luidsprekers, twee maal gepleegd. De rechtbank veroor deelde verd. tot een maand gevangenisstraf en twee geldboeten resp. van 40.80 en 151.60 of vijf dagen hechtenis voor elke boete. Er werd slechts in het eene geval ge vangenisstraf opgelegd omdat daarbij het feit opzettelijk en met de wetenschap dei valschheid was gepleegd. EEN AMOKMAKER. Een amokmakende Turk drong te Welte vreden een politiepost binnen, waar hij een inlandschen agent doodde en vijf anderen politiemannen zware verwondingen toebracht. Onder de gewonden zijn de hoofdagenten Clifford en Maunier. De dader werd over- meesterd. Bij de herv. gemeente te Akersloot is beroepen de heer E. J. F. Smits, candidaat te Kimswerd (Fr.) Prof. dr. P. H. G. van Gilse, benoemd tot hobgleeraar in de faculteit der genees kunde aan de rijksuniversiteit te Leiden, om als opvolger van prof. dr. P. Th L Kan on derwijs te geven in de keel-, neus- en oor heelkunde, heeft gistermiddag het hoogleer- aarsambt aanvaard met het uitspreken van een rede over: Ontleedkundige variaties en hunne ziektekundige beteekenis op het ge bied der keel-, neus- en oorheelkunde. Dr. J. A. Nederbragt heeft in verband met drukke werkzaamheden en verblijf in het buitenland zich genoodzaakt gezien, als voor zitter van den hoogeschoolraad van het Han- delshoogeschoolfonds 1920 te bedanken. De jaarlijksche collecte voor de scholen met den bijbel heeft bij de 325 locale comité's 52521.03 opgebracht. LEGER DES HEILS. Op de te Londen gehouden conferentie van commissioners van het Leger des Heils is be sloten om dep leeftijd, waarop generaals zich moeten terugtrekken, vast te stellen op 70 jaar. BERGER KUNSTKRING. De eerste abonnementsvoorstelling van de Berger Kunstkring in dit seizoen is door een groot aantal belangstellenden bezocht, niet slechts uit Bergen, maar ook uit Alkmaai en andere omliggende plaatsen. Wij komen morgenavond op stuk en ver tooning uitvoeriger terug. J. B.v.A. Op den Uitkijk. In het tijdschrift voor het Christelijke ge zin „Op den Uitkijk" uitgave gebr. Zo men en Keuning te Wageningen vervolgt Max Visser zijn uitstekende Ford-biografie, ook thans weer vergezeld gaande van ver schillende goede foto's. Ditmaal leert men Ford kennen als de ondernemer, de zaken man, die toch, alle „Fordisation" ten spijt, een idealist blijft, W. C. F. Scheps vertelt van het Nederlandsche radiumcentrum te Kootwijk, terwijl dr. Baks o.m. iets over de vervaardiging van gramofoonplaten mede deelt. Ds. Pierson geeft het 14de deel van zijn „Lentety1 der Middeleeuwen" en prof. dr. A. van Veldhuizen houdt een beschouwing over water en brood; H. S. S. Kuiper sluit mef „September in Zwitserland". Weer een goed verzorgd nummer! 271. En ook de professor had een welkomstgroet van den koning in ontvangst te nemen. „Hoe gaat het U, koning,- vroeg de professor, „n hoe gaat het met den poot van de spin". „Het zaakje is in orde, geleerde man" antwoordde de koning zeer vriendelijk. 272. De verkeersagent liet nu de maanpaardjes uit de ma chine komen en de koning keek met verbazing naar de die ren, zonder pootjes, naar die zwevende paarajes, welke hij nog nooit had gezien. „Heb ik van mijn leven", riep de ko ning uit, „daar heb ik nooit van gehoord. ,J:r is veel wai we niet weten", zeide Keesie. water. Ze legde het weer op dezelfde plaats en keek goed of ze ook een drup gemorsd had. Toen ging ze weer liggen, precies zooals ze ge legen had. Ze had geen hoop, dat ze de scher pe Python's oogen zou misleiden, de man zou dadelijk de geringste verandering in haar hou ding bespeurend. Als hij haar verdacht zich bewogen te hebben, zou hij dadelijk het spuitje bekijken en de verandering in tint ontdekken. Haar eenige hoop was geves tigd op de schemering in de alkoof. Stil lag ze te tellen, een, twee, drie, vier, vijf, zoo dat zestig een minuut zou vullen, want ze had een gevoel of ze gek zou worden. Ze had driemaal zestig geteld, toen de voordeur dicht werjl gemaakt en ze de voetstappen weer naar boven hoorde komen. De sleutel knarste in het slot, de vloerplanken kraak ten, ze hoorde Sartorius zeggen: „Nu zie je eens, dat je op die dingen voorbereid moet zijn. Veronderstel nu eens, dat er niemand hier was geweest, dan zouden die ezels naar den agent terug zijn gegaan of de een of andere kerel van het bureau zou meegegadn zijn om ze het huis te wijzen. Je uioet maar aan het woningbureau telefonee ren, dat ik afzie-van onderverhuren." Nu stond hij bij haar. Zou hij iets ver keerds opmerken? „Ze gaat bijkomen, ik dacht wel dat die dosis niet sterk genoeg was. Ze hoorde hem het spuitje oppakken. Wat gebeurde er? Onderzocht hij of het wel goed was? Ee»- stekende pijn in haar bovenarm stelde haar gerust. Ze was er op voorbereid dat het meer smart zou veroorzaken dan een gewone injectie met water. Zij doorstond de pijn zonder beven, haar adem inhoudende tot ze den dokter weg hoorde gaan. Op eens barstte Holliday weer los met een stem die zijn hevigen angst verried. „Kijk eens, Sartorius, die apotheker, hij weet het, als hij naar de politie gaat." De dokter liet een ongeloovig gegrom hooren. „Wat weet hij? Alleen dat een Ameri- kaansche verpleegster hem een injectie naald gaf met wat vocht er in voor analyse en dat ze villa Firenze als haar adres opgaf. Hij zal er zich niet mee inlaten, het gaat hem niet aan. En als hij t deed, wat dan nog? Daar is geen enkel bewijs. En als hij de zaak aangaf, dan kon ik zeggen dat de vrouw geestelijke afwijkingen had, die zich uitten in een verlangen om letsel toe te brengen. Ik kan zeggen, dat zij toegang had tot het labcratorium en aan de jury is gemakkelijk het bewijs bij te brengen, dat zij de toxine zelf in het spuitje deed. En als zij niet te vinden is, dan zou ik er mij met die theorie wel uitdraaien. Maar dat ge beurt niet." „Je schijnt wel verduiveld zeker te zijn, maar toch?" „Nonsens, als Clifford en het meisje alle bei dood zijn, wie kan dan een aanklacht inbrengen? En laten we het ergste nemen, ik ben niet bang voor een jury, die Thérèse Clifford tegenover zich heelt. Neen, dat meisje hier is onze zwakke plek, maar over morgen op zijn laatst hoop ik met haar af te rekenen. We overhaasten ons niet, alleen dwazen bederven de boel door niet goed hun plannen te maken." De onbeschrijfelijke kalmte, waarmede hij over de voorbereide misdaad sprak, deed Esther s bloed stollen. Hij had alles bere kend, overal aan gedacht, maar ze hield 1 moed, omdat ze hem tenminste op één punt beet had gehad. „Geef mij dat kleine fleschje van het rek je, ik heb maar heel weinig noodig, de rest gaat door den gootsteen". De waterkraan liep weer en Esther be greep dat hij methodisch het fleschje schoon- spoelde. Nog een uur misschien, niet eens zoo lang meer, en geen macht ter wereld kon Roger redden van een folterenden dood, zelfs niet de wetenschap, die dezen veroorzaakt had. Een parkiteltje van dit gemeene goedje op het rauwe wondweefsel wordt dadelijk in den bloedstroom opgeno men en meegevoerd en dan spoedig daarop zou de kaakkiem zich openbaren. Had ze maar een wapen bij de hand, een pistool, een mes of zooiets. Ze zou zich dan ge worpen hebben op die kalme, ontaarde ma chine in menschengedaante, onverschillig wat er met haar zelve gebeuren zou. „Kom, ik heb geen tijd te verliezen. Sluit de deur achter je". y 3 Het licht was uitgeknipt, de deur geslo ten, weer was ze alleen, nu in bijna volsla gen duisternis. Weer luisterde ze ingespan nen naar de zich verwijderende voetstap pen, bevreesd om haar stijf geworden lede maten te bewegen. De gestoken arm deed hevig pijn. Iedere zenuw in "haar licha.am was als een strak gespannen vioolsnaar. Eindelijk hoorde ze heel beneden een deur slaan, de dokter was weg. Nu of nooit, snel aan den gang, iedere verloren seconde ver minderde haar kans om Roger zelfs per te lefoon nog in tijds te bereiken. Ze had haar plan gemaakt, dus verder overleg was on- noodig, y. Jk'oidt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7