DELANGE&DEMORAAZ, ALKMAAR Vaderiandsche Bank Radirgrafisch Weerbericht f A G I A II A Provinciaal nieuws VRIJDAGAVOND 7 UUR OPENING FANCY FAIR ORPHEUS Filmnieuws. EFFECTEN CREDIETEN DEPOSITO'S INCASSO'S SPAARBOEKJES ASSURANTIE'S Stadsnieuws Werkt mede aan het welslagen van Orpheus' Fancy-Fair! Luelifvaai*! Wij verwachten een druk bezoek op onze Fancy-Fair jWarkiberaehten Hallo S SC o nat „Fsrscf Fairen" bij Órpiie***5 in de Uw ie! Donderdag 20 November. 7.30 uur, Cinema Americain: De vier Jantjes (revue-operette, geluidfilm); voor el- ken leeftijd. 8 uur, A. B T., voor de volksuniversiteit vertooning van de film De ontwakende sfinx. 7.30 uur, Victoria Theater: Wat een won der (hum., avonturen, geluidfilm, boven 14 jaar 8 uur, Harmonie, £lkm. Kamermuziekver- eeniging, optreden loTarige pianiste Poldi Mildner. 8 uur, De Unie, rede B. de Ligt, onder werp: Is militaire dienstdwang zedelijk ge oorloofd? Vrijdag 21 November. 7.30 uur, „De Graanhandel", verg. onaf hankelijke tuinderspatroonsvereeniging; spre ker de heer R. Elion uit Bergen. 8 uur, Logebouw Nieuwesloot, lezing van den heer M.H. Roodschild uit Voorburg over vegetarisme. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van Sherlock Holmes door het Amsterdamsch Tooneel. Gebouw De Unie, fancy-fair mannenkoor Orpheus. 8 uur, Central, evangelisatie-samenkomst; spr. de heer J. Sevensma. 8 uur, Waakt en Bidt, Ned. Chr. Vrouwen bond, lezing ds. C. von Meijenfeldt over ge dichten van Henr. Roland Holst. 8 uur, Rustende Jager te Heiloo, vergade ring „Ijsbaan Heiloo BERGEN. Door bemiddeling van den makelaar C. Nap, zijn door de Bouwmaatschappij „De Drie Provinciën" de aan deze maatschappij toebehoorende gronden 20 H.A., begrensd door de Breelaan en de Zuidlaan verkocht. Het ligt in de bedoeling over deze per- ceelen een mooien weg aan te leggen met be planting. De bebouwing zal worden gehou- en in den vorm van kleinere landhuisjes, waarbij bepaald zal worden dat daarin geen pensions mogen worden gevestigd. J. STERKEN f. De heer J. Sterken overleed gister in huize „Kinheim" in den ouderdom van 92 jaar. Met hem is voor Bergen een verdienstelijk burger heengegaan. De heer Sterken, geboren te Enkhuizen, jaren lang te Amsterdam een bekend thee handelaar, vestigde zich voor 20 jaar te Ber gen, waar hij door den bekenden architect Mauve het later door den zelfden architect uitgebreide landhuis „Kinheim" liet bou- burgemeester neerlegde. In zijn gemeente had hij zitting in verschillende corporaties en was ook voorzitter van het Vakonderwijs in West-Friesland. Vooral ging zijn belang stelling uit naar het Waterschapswezen; de heer Breebaart was secretaris van de Banne Hoogwoud en Aartswoud, secretaris-pen ningmeester van den polder Waard en Groet, Hoofdingeland van het Ambacht van West- friesland, genaamd de Vier Noorder Kog gen, voorzitter van de Vereeniging van Wa- terschapsbelangen en Verkeerswezen. A.s. Zaterdag om 2 uur zal zijn begrafenis plaats hebben op de algemeene begraafplaats te DE STREEK. De belangstelling voor de gladiolenveiling van de vereeniging „Westiriesland" was wederom zeer goed te noemen. De prijzen wa ren vrijwel gelijk aan die van de vorige vei ling. BERKHOUT. Alhier is met de groote kolfwedstrijden een aanvang gemaakt. De talrijke aanwezigen werden welkom geheeten door burgemeester Best, waarna door den heer dr. Van Balen Blanken een uiteenzetting werd gegeven van de geschiedenis van dit oude balspel. DE SLAG BIJ WATERLOO. De groote Duitsche firma Emelka heeft een schitterende jubileumfilm uitgebracht, n.1.: De slag bij Waterloo, een sterk romantisch werk uit den tijd van 18121815, waarin men de beroemde helden van dien tijd, n.1. Napoleon, Blucher, Acy en Wellington aan schouwt. Onder regie van Karl Grüsse is een historisch document vervaardigd waar aan tienduizenden medewerken. En wat de hoofdvertolkers betreft zijn de beste artisten uitgezocht. Otto Gebühr is prachtig als de oude veldmaarschalk Blucher, die slechts al leen het ideaal kent van zijn land te dienen op het slagveld. Charles Vanel geeft de fi guur van Napoleon in zijn meest tragischen tijd op bijzondere wijze weer. Een sluwe in trigante, fijn gespeeld door een Russische actrice en Carl de Vogt als Ney trekken voorts de aandacht. De romantische en spannende geschiedenis in deze film houdt de toeschouwers van 't begin tot het einde gevangen en ook de Alkmaarders zullen ze ker dit grcotsche filmwerk: De slag bij Wa terloo hun belangstelling niet onthouden. h wen, dat, vooral door het interieur, tot de mooiste bouwwerken in de gemeente be hoort. Enkele jaren geleden stichtte hij te Bergen aan Zee den bekenden Sterkenkcepel, even eens een schepping van architect Mauve. Het is mede door de verdienste van den heer Sterken, dat de gemeente besloot des tijds electriciteit van de K. E. M. te betrek ken, hoewel er een sterke strooming onder de burgerij was voor het stichten van een eigen gasbedrijf. Toen later de I6-eeuwsche gevel naast het postkantoor verloren dreigde te gaan, naar de historie vermeldt de vroegere pastorie uit den glorietijd van de ruïnekerk, was het de heer Sterken, die het pand kocht en het in stijl deed restaureëren volgens plannen van den architect M. Plate, hetgeen een finan cieel offer vorderde van 10.000. Later schonk de heer Sterken dit gebouw aan de gemeente, die het tot museum in richtte. Het is ook de verdienste van den heer Sterken, dat het aardige typisch Bergensche huisje aan de Guurtjeslpan, bekend als het huisje van Trijntje van Lente, behouden bleef. De heer Sterken behoorde /ook tot de in woners .op wie velen, die hulp noodig had den, nooit te vergeefs een beroep hebben gedaan. Toen de na-oorlogsjaren een ommekeer der waarden met zich brachten, trok de heer Sterken, mede wegens zijn hoogen leeftijd, zich meer en. meer uit het gemeenschapsleven terug. Voor de gemeente bestaan er zeker redenen zijn nagedachtenis in eere te houden. HEILOO. Ga niet aan auto's hangen. Gistermiddag ging het 6-jarig zoontje van J. K. aan een stilstaanden auto hangen en terwijl dc auto ging rijden bleef hij hangen, zonder dat dc chauffeur het merkte. Te laai liet hij los en daarna kwam het ventje op de straatsteen en terecht. Dr. Van Oppen onderzocht het knaapje «n oordeelde opneming in het ziekenhuis n~oci"c HOOGWOUD. Burgemeester Breebaart overleden. Tc Hoorn is in het ziekenhuis „De Villa" «verleden de heer J. Breebaart Dzn., bur- cmeester dezer gemeente. Met burgemeester "retbaart gaat stellig heen een man van groote bekwaamheden, die in het maat schappelijk leven van West-Friesland een der eerste plaatsen innam De overledene was den 9en Januari 1906 benoemd tot bur gemeester en zou dus in Januari van het volgende jaar 25 jaar burgemeester zijn ge weest, terwijl zijn secretarisschap der ge meente reeds van langeren duur was. Voor dien was hij ontvanger der gemeente, welke betrekking hü bij zijn benoeming m 1906 als em school De orde der Redemptoristen (Congre gatie van den Allerlieiligsten Verlosser) is morgen 75 jaar in ens land gevestigd. Van feestelijkheden is afgezien, omdat de con gregatie in 1932 haar tweede eeuwfeest viert; het diamantenfeest der Ned. provincie is tot zoolang uitgesteld. Geslaagd voor 't doctoraal examen wis- en natuurkunde, hoofdvak scheikunde, ir. A. J. v. d. Laan. leeraar aan de R. H. B. S. te Alkmaar. Ds. D. J. Politiek te Kolhorn is beroe- pen bij de herv. gem. te VierhuizenZout kamp (Gron.) Ds. A. Cskainp te Hoorn op Texel heeft voor de tweede maal bedankt voor het beroep naar de herv. gem. te Hall. Bij de verkiezing voor de Hevr. gem. te Heiloo zijn als leden van het Kiescollege herkozen de hceren J. van Graft en R. Tromp en in de vacature D. Harder Sr. de heer B. W. van de Velde gekozen. Als notabel is herkozen de heer P. Braat. Bij de Ned. Herv. Gemeente te Noord schermer werd als ouderling herbenoemd de heer J. M. Bakker, en als diaken de heer F van Leijen. Als leden van het kiescollege werden her kozen de heeren P. Groenwoudt, Jb. Bakker en A. Klaver, en gekozen de heer K. Spaan Fz. in de plaats van den heer D. de Boer Pz., die benoemd werd tot ouderling. voor Belaste Waarden, 's Gravenhage, 60/ tegen beurskoers I L OBL1GATIEN Imet jaarl uitloting DE WETHOUDERSCRISIS. Namens de R-K. raadsfractie heeft de heer H. Kiaver, de voorzitter der andere raads fracties hedenavond tot het bijwonen van een conferentie ten Stadhuize uitgenoodigd, voor het houden van een bespreking om tot het oplossen van de wethouderscrisis te komen. De besprekingen zullen zeker wel niet tot de oplossing, doch hoogstens tot het vast stellen van de lijnen waarlangs de oplossing kan worden gevonden leiden, aangezien het in de lijn van de Soc.-Dem. fractie ligt, dat deze alvorens zich te binden, een uitspraak van de afdeeling over de te volgen gedrags lijn zal vragen. Toch zal de Soc.-Dem. fractie zich o. i. moeilijk kunnen onttrekken aan de verant woordelijkheid voor een toestand, dien ze mede heeft geschapen. De eenige oplossing zal wel zijn een college van twee Soc.-Dem. en 2 R.-K- leden, aan gezien het zielental van de gemeente vordert, dat het college minstens uit drie leder bestaat, zoodat ook een college van 1 Soc.-Dem. en I R.-K. uitgesloten is en zooals wij gaster schreven, noch de Soc.-Dem., nóch de R.-K genoegen zullen nemen met een college, be staande uit 1 Soc.-Dem. en 2 R.-K. of om gekeerd. De toekomstige wethouders zullen wel zijn de heeren Klaver en Woldendorp en Westerhof en Bakker. Wel ligt het voor de hand, dat de Soc.-Dem. de heeren Westerhof en Bonsema zullen stellen, aangezien de laatste fractie voorzitter is en tijdens de afwezigheid van den heer Westerhof de leiding van de Soc.- Dem. oppositie in den raad had. Het is ons echter bekend, dat men van R.-K. zijde aan den heer Bakker de voor keur geeft, omdat men vermoedt, dat de heer Bonsema niet onschuldig is aan het artikel in „Het Volk", dat mr. Leesberg tot ontslag name noopte en hij bovendien de man is, die door het stellen van de motie inzake het uurloon in werkverschaffing de R--K. fractie uiteen deed vallen. Niet weersproken kan worden, dat het tot het recht van de S. D. A. P. behoort om de mannen, die de wethouderszetels zullen be zetten aan te wijzen. De heer Bakker, die voor kort nog afdelingsvoorzitter was. heeft zich echter een niet minder verdienstelijk lid getoond en wij meenen den heer Bonsema voldoende te kennen als iemand, die, wanneer het belang van zijn partij dit vordert, zich persoonlijk zal terug trekken. De Soc.-Dem. wenschen voor alles iets voor de klassenbelangen die zij voorstaan te be reiken en zijn politiek onderlegd genoeg om te erkennen, dat hun klasse bij het veroveren van machtsposities gebaat is. Zij zullen zeker wel pogingen doen uit de crisis concrete voordeelen voor de arbeiders te veroveren. BENOEMD. Burgemeester en Wethouders hebben met ingang van 1 November 1930 benoemd tot tijdelijk schrijver ter gemeentesecretarie den heer A. N. Nap, volontair ter secretarie dezer gemeente. VERLOTING ST. CAEC1LIA UITGESTELD. In verband met de donateurs-concerten op Zondag en Maandag a.s. heeft het bestuur van het muziekgezelschap St. Caecilia de bij besluit van B. en W. van 17 Juli j.1. no. 1.762.1 goedgekeurde verloting uitgesteld tot 25 Nov. a.s. TWEEDE FILMAVOND. Het comité tot het houden van filmavon den schrijft ons: Aangemoedigd door de groote belangstel ling, welke bestond voor onzen eersten film avond, hebben wij besloten een tweeden film avond te houden en wel op Dinsdag 25 No vember in de Dancing v. de Harmonie. Waar deze avond geheel gewijd zal zijn aan het werk van Hollandsche cineasten, verwachten wij, dat de toeloop ditmaal nog grooter zal zijn temeer waar het programma als hoofd nummer bevat „Zuiderzeewerken" een docu mentaire film in 4 acten van Joris Ivens. Deze film vormt een gedeelte (en verreweg het beste) uit „Wij bouwen" welke film ver vaardigd werd in opdracht van den Ned. Bouwarbeidersbond. In deze film „Zuiderzeewerken" kan men waarnemen welk een schoonheid er kan ont staan door het op de film weergeven van een zuiver technisch gebeuren. Het programma bestaat verder nog uit „Branding" en „Reis- en kampfilm". De „Reis en Kampfilm" vervaardigd door M. Franken in opdracht van de V. C. J. C., is een weergave van het reis- en kampleven. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 4.30 uur licht op. PERSUITTREKSELS VAN SHERLOCK HOLMES. Vrijdagavond wordt Sherlock Holmes dcor het Amsterdamsch Tooneel in Het Gul den Vlies opgevoerd. Wij lezen daarover de volgende persberichten: Het Volk: Het was stampvol in het Ri- ka Hoppertheater. Het Amsterdamsch Too neel heeft het seizoen geopend met Sherlock Holmes, een stuk, waarvan oudere hoofdste delingen nog met begeesterde oogen kunnen spreken. Sherlock Holmes, de op morphine, vioolmuziek en tabak levende dierenvanger, die zijn tegenstanders altijd één slimmig heidje voor is zoekt zijn prooi op in de don kere spelonken der misdaad. Eduard Verkade is als geschapen voor de rol van Sherlock Holmes. Het Professorale Grand Guignol-type is een kolfje naar de meesterhand van Albert van Dalsum. Nieuwe R o 11 e r d a m sch e Cou- I rant: Een stroom menschen, vele tooneel- vrienden van de oude (en ware) garde, ap plaus bij elk bekend gezicht, dat uit de cou- I lissen kwam, bloemen bij de vleet, ziedaar een ontvangst die op het hoogte punt van het seizoen niet weidscher had kunnen zijn. Er was dan ook aan gene zijde van het tooneel zeer veel werk van deze vertooning gemaakt. De vertooning was weinig minder dan een model vertooning. De regie (v. Ver kade) had een voortreffelijken lichten toets, de verdeeling van de rollen was prachtig, ieder scheen op zijn plaats en ieder speelde op maximum capaciteit. De Maasbode: Het begin van het Amsterdamsch Tooneelseizoen was grieze lig. Dit behoeft echter den lezer niet af te schrikken. Er zijn aangename griezelingen, waarbij je zoo echt lekker kan rillen en van dezen goedmoedigen aard is de sensatie, die het Amsterdamsch Tooneel op het oogen- blik in het Rika Hoppertheater teweeg brengt. Laat ons het eerlijk bekennen, we hebben heerlijk gegriezeld in het donker en we heboen hartelijk gelachen, als het weer licht werd. Dat dit geval zoo vermakelijk was, lag ongetwijfeld aan de opvoering, die uitstekend was. De Telegraaf: Het is spannend, het is verrassend, het.heeft tempo. Dat is het beste wat men verlangen kan. Het zal ze ker te danken zijn aan de eigen versie, die Eduard Verkade aan het karakter van de hoofdpersoon gaf, dat wij niet alleen een levende film, maar soms ook een geïnspi reerd en boeiend tooneelspel te genieten kre gen. Albert van Dalsum als professor Mo- raity eerst Holmes verschrikkelijken tegen stander, daarna als pseudo-graaf van Stal- burg, met zijn beangstigend schot in de slot- acte wist de spanning ten top te voeren. Heden is failliet verklaard L. A. J. C. Hollaar, wonende te Alkmaar, met benoe ming van mr. J. Krebbe tot rechter-commis- saris en mr. C. A. de Groot tot curator. P. Botman, meubelmaker en aannemer, wo nende te Enkhuizen, met benoeming van mr H. M. Fruin tot rechter-commissaris en mr. J. A. E. Bruiskool te Schagen tot curator. CORRESPONDENTIE. L. Z. te Schoorl. Wij gelooven dat U op het oogenblik op den verkeerden weg is. Wan neer U opmerkingen wilt maken tegen het geen op openbare bijeenkomsten besproken wordt, moet U dat tijdens die bijeenkomst doen. Slechts wanneer daartoe geen gele genheid wordt gegeven kunnen wij nagaan of er reden bestaat dat men in onze courant in debat komt. Red. Alkm. Crt. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Tacobus de Ronde en Simetje Benjamin. OVERLEDEN: Johannes Dirk Braak 51 jaar. GEBOREN: Cornelis z. v. Arie Snijder en Aagtje Vas- binder. Jochem Lambertus z. v. Jochem Schreuder en Wilhelmijntje van der Helm. Adrianus Johannes Cornelis z. v. Cornelis Ochqué en Maria Put. DE POSTVLUCHTEN. Het vijfde postvliegtuig te Allahabad. Aneta-Vaz Dias meldt, dat bij de K. L. M. bericht is binnengekomen, dat het vijfde post vliegtuig, de P.H.-A.G.A. Woensdag te 6.35 uur uit Karachi is vertrokken en te 10.33 uur te Jodhpoer geland. Om 11.27 uur vervolgde het toestel zijn tocht en arriveerde te 16.43 uur te Allahabad. Het derde retourvliegtuig te Bagdad. Aneta-Vaz Dias meldt, dat bij de K. L. M. bericht is binnengekomen, dat het derde re tourvliegtuig, de P.H.-A.E.N. gister te 6.30 uur van Djask is vertrokken en te 1105 uur te Bushir aangekomen. Vandaar vertrok het toestel te 11.50 uur en landde te 16.10 uur te Bagdad. ZWEEDSCH MILITAIR VLIEGTUIG VERONGELUKT. Nabij Liungbyhed in Zuidelijk Zweden is een militair vliegtuig neergestort. De be stuurder, een officier-vlieger, werd gedood DE „GRAF ZEPPELIN". De „Graf Zeppelin" heeft, naar de Berlijn- sche bladen melden, thans 155 tochten ge maakt en daarbij een afstand afgelegd van zesmaal den aardomtrek. Naar dr. Eckener verklaarde, zijn in totaal meer dan 6000 passagiers vervoerd en 2.200.000 poststukken overgebracht. Thans wordt het luchtschip, nadat het gas -verwijderd is, grondig nagezien. BALLONVAART NEERLANDIA. Van half Juli af was het weer bij voort during ongeschikt yoor ballonvaren, want perioden van krachtigen wind uit gunstige richtingen wisselden af met enkele dagen van mooi rustig weer, echter met windverhoudin gen, ongunstig voor vaarten van eenigszins langen duur. 16 November leek een tijdperk van vast weer met gunstigen wind aanstaande Hoe wel het weer op den morgen van den 17den nog niet ideaal was, werd toch besloten dien dag te varen. Na haastige voorbereidselen kon de vulling van den ballon te 12.20 beginnen en kon hij te 13.50 omhoog. Het vertrek was in het bijna windstii'e weer zeer rustig en met een boog om het Oostelijke deel der stad Utrecht dreef de ballon op geringe hoogte naar het Z.O. weg. De lichte buitjes, die in den morgen met regelmatige tusschenpoozen gevallen waren, hielden in den middag op. De lucht bleef echter bij voortduring bedekt met een bijna gesloten wolkendek op ongeveer 15C0 M. hoogte, waar de stralen van de laag staande zon niet doorheen konden komen Met een snelheid van 35 a 40 KM. per uur dreef de ballon over de Lek en de Waal, die bij Tiel gekruist werd, verder in de richting van Venlo. Het vroegtijdig invallen der duisternis was oorzaak, dat geen poging meer gedaan kon worden, om boven de wolen den zonneschijn op te gaan zoeken of de vaart lang voort te zetten. Daarbij deed bij gemis aan verwar mende zonnestralen, de lage temperatuur der atmosfeer zich onaangenaam gevoelen en werd last ondervonden van sneeuwval in de niveaux dicht onder het wolkendek, waar door de ballon voortdurend bezwaard werd. Tegen het uur van zonsondergang werd be sloten te dalen en te 3.50 werd de landing zer vlot volbracht, eenige K.M. ten O van Boxmeer. De vaart werd gecommandeerd door den heer Delia Mouton, passagiers waren de heeren Westermann en Leeflang. (Hbld.) DE DO X NOG NIET GEST3.RT Naar uit Bordeaux gemeld wordt is de Do X ook gister nog niet naar Spauje ver trokken. Dr. Dornier en de commandant had den beslist, dat niet gestart zou worden in verband met den buitengewoon slechten tot stand van het weer. Te Bordeaux hangt een dichten nevel ter- wxd ook de weersvooruitzichten ongunstig m „aar Medegedeeld door het Kon. Nederl u Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 765.0 te Mar^ i. Laagste barometerstand 739.9 te Vau Verwachting, geldig tot den avond vaU^8," November: «H21S Matige tot krachtige Zuidoostelijke Zuidwestelijke wind; betrokken tot jm» bewolkt; aanvankelijk regen, later 0nU? rend; veel zachter in het Noorden in w Zuiden zelfde temperatuur. ne' licucimiuig,-.. «- ii<i11 VcI11 Zlm plaats op de Gironde bij Bordeaux opleste." gen en gestart naar La Coruna. De afstand van Bordeaux naar La Coruna bedraad geveer 750 K.M. dgt 0I> Van boord va n de Do X wordt gemeld dat de vliegboot veiling op weg is naar Spanje Er zijn elf passagiers aan boord en het totaal gewicht bedraagt pl.m. 49 ton. Toestel en motoren zijn in de beste orde. Om een der bochten van de kust af te mij den vloog het toestel ongeveer een half uur na den start gedurende ruim een kwartier over land. Men vloog ongeveer op een hoogte van honderd meter. HOORN, 20 Nov. 1930. Op de kaasmarkt waren aanvoer en prijzen heden als volgt- 7 stapels kleine fabrieksbaas 41; 3 stapels kleine boerenkaas 42; 2 stapels fabrieks- commissiekaas 38; 5 stapels boeren.,«m- missiekaas 41; totaal 17 stapels, wegénde tezamen 22537 K.G. De handel was goed. EIERVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 20 Nov. 1930. Op de he den gehouden eierveiling waren aangevoerd 30564 stuks Kipeieren, waarvan de prijzen als volgt: bruin 9.20—9.60; wit f 8.50 9.50; wit (kleine) ff 5.607.40; 619 stuks Eendeieren 5.205.30. SCHAGEN, 20 Nov. 1930. Op de he den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 4 Paaiden 150—225; 49 Geldekoeien (mag.) 235—325; 60 Geldekoeien (vette) 300—470; 48 .Pin ken 140275; 53 Graskalveren 80 120; 28 Nuchtere kalveren 1826; 50 Schapen (vette) 28—35; 3 Bokken en Geiten 6—10; 7 Varkens (mag.) 20— 35; 47 Varkens (vette) per K.G. 0.48— 0.51; 168 Biggen 20—12; 23 Konij nen 0.602.50; 87 Kippen 1—/ 1.50, BROEK OP LANGENDIJK, 20 Nov.'30. Langendijker Groentenveiling. 2800 stuks Bloemkool le s. (Lecerf) 5; Reuze 10— 18 40 Bloemkool 2e s. 2.60—2 90 per 100 stuks; 3425 K.G. Peen 1.80—2 30; 16000 K.G. Roode Kool 1.605.20; 20000 K.G. Gele Kool 0.90—2.60: 11000 K.G. Deensche Witte Kool 1.5CL- 2.30; 7300 K.G. Uien 2.80-/ 3 50; Grove Uien 2.903è20; alles per 100 K.G. BEVERWIJK, 19 Nov 1930. Spruiten 7—1854 cent; Aardappelen 354—654 cent; Bieten 114—2 cent; Uien IK—2 cent; Af- breekpeen 3—554 cent; Winterpeen 154— 254 cent; Stoofperen 8—17 cent per K.G.; Prei 6—1254 .ent; Peen 9—1754 cent; Sel derij (knollen) 917 cent; Raapstelen 254 —454 cent; Radijs 1543 cent per bos; Sel derij (knollen) 254—8 cent; Roode Kool 4 —7 cent; Bloemkool 554—17 cent; Boere- kool 37 cent; Groene Kool 2548 cenf per stuk; Andijvie 10—40 cent; Boerekoo! 3055 cent; Groene Kool 20—65 cent; Gele Kool 40—85 cent per kist; Op de Schorse neerenveiling werd betaald voor le s. 7.50 11.10 2e s. 2.S05 en 3e s. f 1- 3 per 100 K.G. PURMEREND, 19 Nov. 1930 „Afslag- vereeniging B^emster, P urmerend en Om streken". Aardappelen 0.60f l.Oo per zak, 25 K.G.; Kleine Aardappelen 36—62 cent per zak, 25 K.G.; Tomaten A en B 1? 28; C 10—18 per 100 K.G.; Witlol 2—28 per 100 K.G.; Bloemkool f 2- 23.40 per 100; Roode Kool 1 80-/ 6.40 per 100; Witte Kool 3.60 per 100; Savoye Kool 1.40—6.10' per 100; Spruitkool 0.60-/ 1.90 per 15 K G.; Boerekooi 0.701.10 per kist; Spinazie 1.60 per mand, 6 K.G.; Andijvie 13.30 per 100 krop; Pieterselie 6 per 100 bos; Sel derij 8 per ICO bos; Bieten 2.50—9 Cr 1000; Wortelen 36—48 cent per zak; ien 2274 cent per 25 K.G.Uien Drie lingen 2149 cent per 25 K.G.; Uien Nep 0.60-/ 0.94 per 25 K.G.; Prei 8 60 per 100 bos; Druiven 0.501,14 per K.G. Appels: Westlandsche Bellefleur 16— 33; Zoete Bellefleur 19—f 29; Reinette, goud 24—44; Reinette, oranje f 18— 32, alles per 100 K.G. Peren: St. Nico- laaspeer 11—21; Winterlouwtje 16— 18, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 19 Nov. 1930. Nep 3.80; Uien 3. Aangevoerd 400 ^6 Nep en 1200 K.G. Uien. NOORDSCHARWOUDE, 19 Nov. ig '3 K.G. Aardappelen: Groote Schot»." lizen 2.70; 15000 K.G. Uien; .20-/3.10; Drielingen 1-/ 'f' Drielingen -j 2.70; Gele Nep t li*' 10- 2599 200 Muizen 2.20-/ 3.10; Grove 2.50—JHBHH 4; 4300 K G. Peen f 1.30—/ i.ov, K.G. Rammenas 1.40—1 50; K.G. Rooce Kool 3—5.40; i9S00 Witte Kool 0,801.20; 3?<X> Kool 1.50—f 2.10; 6COÜ K.0 D, t ,öd Witte Kool 1.30—2.20; alles P- K.O.; 800 siuks Witkrop f 0.30-/'o f r 700 stuks Bloemkool 9-90-/ 1-6.SJ F IOO stuks. Bi- kool le s. 18-7 2l'2e e.7J 3-/ 50; 3e s. 3—f 5; Roode Kool J 2 ^7' 50- BOVENKARSKEL, 19 Nov. l uinbouw". Heden besteedo.- uien vooi -ƒ 23;2e e. 13 Witte Kooi 1.80; Gek ««xw 2.20; Uien f .1.20; Bwien 6.>Ö.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2