Pnrol bij Winterteenen FOSTER'SMAWPIUEK Provinciaal nieuws HEILOO. Binnenland Marktberichten I uchtvaart DE POSTVLUCHTEN. Het derde retourvliegtuig te Halle. DE DO X TE LA CORUNA GEARRIVEERD. VI Te La Coruna geland. Het oponthoud van de Do X te Santander. sr g SS I SSgS en alle spljsverterings- stoornissen verdwijnen onmiddellijk bi) het ge bruik van Foster Maag- pillen, het aangenaamste en zekerste laxeermiddel. Alom verkrijgbaar A f 0.65 per flacon. Na de pauze, waarin een taart verloot werd, verschenen de dames- en heeren-leden op het podium met knotsoefeningen, hoog- rek. brug- en vrije oefeningen Tot slot werd een rei (dames) ten uitvoer gebracht door de dames-leden. Elk nummer oogstte een dank baar applaus. Het nrogramma werd afgewisseld door het optreden van Leo Peelen, humorist, die danig op de lachspieren werkte. Afstandsmarschen K. N. 6. V. De door het K. N. G. V. uitgeschreven vrijwillige afstandsmarchen vallen ieder jaar zeer in den smaak. Zij bestonden nu uit wandelingen over 2 X 25 K.M., 2 X 30 K M. of 1 X 35 K M. De leden van de Halter alhier wensch- ten aan deze marschen deel te nemen en zij hebben zich in 1930 kranig gehouden. Met 18 leden werd begonnen. Na elke marsch kwamen uitvallers. Gisteren was het de dag van de laatste marsch. Om half 8 traden een 12-tal Halterleden aan en om hal ftwee waren zij al weer terug. Zij uudden geloopen over Castri- cum, Eakkum, Egmond a. d. Hoef, 't Woud, Bergen en Alkmaar. Er moest geloopen worden 5 K M. per uur, rust in begrepen. Ondanks 't slechte weer si een i mooien tijd gemaakt. Het K. N. G. V. ver strekt aan ieder die de vijf marschen binnen den gestelden tijd doet een speci aal speldje. De volgende Halterleden komen nu hiervoor in aanmerking. C. Vis, J. Smit, Q. Molenaar, H. Hom- ma, H. Kruidenberg, A. Wassinks, H. v. d. Vegt, G. de Haas, G. van Boxsel, C. Jonker, F. ten Pas en P. Kom. Voor de dames zijn vier marschen vastgesteld. Zij loopen a.s. Zondag de laatste marsch over 25 K.M. BERGEN. Aanrijding De heer E. reed Zaterdagmiddag ongeveer 4 uur op den Koogendijk, toen nabij de tram kruising twee wielrijders rechts van den weg hem tegemoet reden. Vlak bij den auto, vermoedelijk door een rukwind, slingerde één van de wielrijders, de 23-jarige Boers uit Alkmaar, plotseling vlak voor den auto, met het gevolg, dat de heer E. een aanrijding niet kon voorkomen. De fiets kwam onder den auto, terwijl de wiel rijder over het linkerspatscherm werd geslin gerd en bewusteloos op den weg bleef liggen De heer E. waarschuwde onmiddellijk den omwonenden landbouwer, waarna men de jongen voorzichtig op een handwagen in de schuur reed. Onmiddellijk haalde de heer E. dokter Blok, die een beenbreuk constateerde en de jongeman naar het stadsziekenhuis in Alk maar liet vervoeren. Vermoedelijk is de stormwind de oorzaak van het ongeval. Jaarvergadering Ijsbaan Heiloo. De „Ijsbaan Heiloo" hield Vrijdagavond een goed bezochte jaarvergadering onder presidium van Jhr. H. van Foreest, in „De Rustende Jager". De voorzitter opende, heette allen welkom en sprak de hoop uit dat de bespreking een aangenaam verloop zou hebben. Uit het jaarverslag van den heer Bruul dat door den ijsloozen winter beknopt was stippen we aan dat de conferentie met het bestuur van de Ijsbaan Alkmaar schijnbaar geen resultaat opleverde. Dankbaar werd ge- memoreerd dat een 20-tal obligatiehouders hun obligatiën aan het bestuur cadeau ga ven. Geen uitloting van obligatiën was ge houden omdat men plannen had tot ver bouw of overname van de tent. Het ledental ,was 1487. De heer A. N. K. Hopman bracht verslag uit namens de rekeningcommissie en ver klaarde alles acoord. De rekening en verantwoording sloten met een ontvangst van 2780.42, uitgaven 1514.01, voordeelig saldo 1266.41. De voorzitter bracht dank aan den secre taris, penningmeester en de rekeningcom missie, terwijl de penningmeester werd ge dechargeerd. Bestuurverkiezing Ingevolge de statuten werden de volgende drietallen voorgedragen: 1. W. van de Vall Sr., van Lookeren Campagne, Jb van der Kommer, 2. P A. Holtes, A. Hopman, A. Greeuw Jr.. 3. J. J. Mann, van Regteren Altena, D. Harder Jr. Gekozen de heeren van de Vall, Holtes en Mann. In de kascommissie 1931 werden benoemd de heeren A. Hopman, T. Kostelijk en J. Boerma. plaatsvervangers de heeren Harder, Ooms en van der Kommer. De wenschelijk- heid werd bepleit en goedgekeurd dat elk jaar een lid aftreedt en wordt aangevuld met een der reserveleden. Goedgekeura Daarna kwam aan de orde een voorstel tot wijziging van Statuten en Huishoudelijk regelement. Bepaald werd uitbreiding be stuur om aan te vullen met enkele heeren in Alkmaar woonachtig. Tevens werd bepaald dat de Vereeniging geen buitengewone leden meer aanneemt, evenmin gezinsleden boven de 18 jaar. Zij die den leeftijd van 18 jaar hebben bereikt moeten lid worden. Een drukke discussie werd gevoerd over royement van leden. Het bestuur stelde voor om die leden die bij de aanbieding der kwi- tantie in gebreke blijven bij de opening van de ijsbaan met 1.— te beboe ten, of bij niet-betaling te roveeren. Zeer te recht werd door verschillende heeren opge merkt dat de „Kpt uit den boom kijkers" maar i extra moeten betalen en bij weigering rovement moest velgen. De heer Boersma, Alkmaar, was geen bewonderaar van dien krassen maatregel. Wilde men dan bijv. na een vorstloozen winter weer lid worden dan zou men 4.moeten betalen. De vergadering meende dat men een kern van leden moet hebben die geregeld betalen. Het bestuurvoorstel werd z.h. aangenomen Daarna stelde het bestuur voor om de jaarvergadering vóór 1 December te houden, daar de practi k leert dat in September te vroeg is. Goedgekeurd. Daarna kwam aan de orde het verkiezen van 3 bestuursleden, woonachtig in Alkmaar Het bestuur had overleg gepleegd en stelde voor Mr. M. Moens, A. M, Middelhoff en W. Voorthuijzen. De heer Blokker vroeg of het niet voldoende was om er twee te benoemen, omreden de heer v. d. Vall in Alkmaar woon achtig was. De voorzitter zag geen bezwaar om er een meer in Alkmaar te hebben. We hebben in Alkmaar vele leden. Daar geen tegen candidaten werden gesteld, ging men tot stemmen over, waarbij bovengenoemde heeren met algemeene stemmen werden geko zen. (Applaus). De voorzitter sprak de hoop uit, dat men met de nieuw gekozen bestuursleden prettig zal samenwerken. Hij zou niet dieper ingaan op het gepasseerde, doch hoopte dat men eensgezind zal samenwerken toi grooten bloei van de ijsbaan, die geen speciaal Heiioosch belang is, doch een belang voor dit gewest. (Instemming en applaus). Mededeeiingen. Medegedeeld werd dat het bestuur de tent van mej. de Jager heeft ge kocht. die thans geheel ter beschikking komt van de leden. Daarnaast wordt gebouwd een nieuw'gedeelte voor bestuur, garderobe, toi letten enz. Het medebestuurslid, de heer Mann, heeft een ontwerp gemaakt dat wordt uitgevoerd door het bestuurslid Holtes Van den Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond is bericht ontvangen dat de propaganda- wedstrijden voor dames en heeren op deze baan gereden kunnen worden, waarbij komt dat men plaatselijk wedstrijden zal orga- niseeren. Door burgemeester en wethouders van Alkmaar is welwillend beschikt over een autodienst AlkmaarHeiloo, waarbij het Kerkplein als eindstation is aangewezen Voor deze welwillendheid betuigde het be stuur zijn hartelijken dank. Bij de rondvraag bracht de heer Middel hoff dank voor het vertrouwen in hem ge steld. Spr. meende dat de uitbreiding van het bestuur in goede aarde zou vallen en ver klaarde gaarne mee te werken aan den bloei van de Ijsbaan Heiloo (Applaus). De heer de Vroom vroeg of het bestuur er niet aan dacht om de entree van de baan te verbeteren, zich aanpassend aan het terrein. De voorzitter dacht er ook zoo over, de entrée laat veel te wenschen over. De heer Kostelijk gaf in overweging om een avondfeest te organiseeren. Het bestuur zal bet verzoek overwegen. Na behandeling van huishoudelijke zaken, volgde sluiting. Zooals we reeds berichten had het bestuur van het Fanfarecorps „Eensgezind heid", directeur de heer A. Meijns, een beroep op de burgerij gedaan voor den aankoop van instrumenten. Een beroep dat niet te vergeefs was, want ruim f 800 was bijeen gebracht, waarvoor een 13-tal nieuwe instrumenten waren aangekocht. Was het wonder dat het bestuur dankbaar gestemd was en aan het publiek een concert aanbood? Zeker niet en ook het publiek leeft met „Eensgezindheid" mee, want trots het minder gunstige weer was Zondagmiddag de tooneelzaal van „De Rustende Jager" geheel met belangstellenden gevuld. De voorzitter, de heer K. Veldkamp, open de de bijeenkomst en zeide, dat het Eens gezindheid niet altijd voor den wind was gegaan. Hoewel de vereeniging ruim 30 jaar had bestaan, waren moeilijkheden haar niet gespaard. Eerst kwam het heengaan van een groot aantal leden Jie een eigen vereeni ging oprichtten. Spr. zeide dit zonder com mentaar en constateerde het feit, daarna het heengaan van den directeur, den heer Harder en andere moeilijkheden. Dat een 9-tal mannen niet alleen de moed niet opgaven, doch daarboven met groote volharding nieuwe leden recruteerden was een daad waarvoor spr. dank bracht. (Applaus). Daarna kwam de nieuwe directeur, de heer Meijns, maar daarmede waren de moeilijk heden niet overwonnen. Onze instrumenten waren een allegaartje ei wie eer.ige muziek- kennis heeft, weet wat dat beteekent. Reeds eerder was een beroep op medewerking ge daan, een aantal nieuwe instrumenten waren aangekocht, doch nu is de Kroor op het werk gezet door dat nu alle instrumenten nieuw zijn. (Applaus). Dames en heeren. daarvoor dank, hartelijke dank. Zich tot de werkende leden wendend zeide spr., dat voor die spontane medewerking hunnerzijds een verplichting gevraagd wordt en spr. twijfelde er geen oogenblik aan, of aan den directeur en de leden zal het niet liggen om het corps te maken tot een corps dat, zoo mogelijk, aan de spits zal staan van de muziekgezelschappen in dit gewest. Na deze inleiding werden een 6-tal nummers ge geven, die bijzonder in den smaak vielen en een daverend applaus verwierven. Het klank gehalte was mooi, de nummers waren geheel af. Na afloop bracht de voorzitter dank aan den heer Nap voor het kosteloos afstaan van zijn zaal en dank voor de spontane uiting en de prestaties van „Eensgezindheid". Spr. deed een beroep op de jongelui die een opleidings cursus willen volgen en op steun van de ouders Eenmaal zullen jongeren onze rijen moeten aanvullen Nog een extra nummer en het concert werd gesloten. „Eensgezindheid wordt gedragen door de sympathie der burgerij. Dat is met de inzameling voor instrumenten en met het concert ondubbelzinnig bewezen. REMMER GEDOOD. Op het baanvak TerneuzenSt- Nicolaas van de spoorwegmij. TerneuzenMechelen heeft nabij Slinge Zondagavond een ernstig ongeluk plaats gehad. Een renner is van den locomotief getrokken, waardoor hij zoo ernstig op de rails terecht kwam, dat hij een schedelbreuk bekwam en den ruggegraat brak. De man is naar het ziekenhuis te Hulst overgebracht, waar hij hedenmorgen is over leden. De politie stelt een onderzoek in, daar men vermoedt, dat hier kwaalwilligheid in het spel is. TE WATER GEWAAID. Fietser verdronken. De koopman V. K. te Sluis kwam Zater dagavond omstreeks 11 uur langs het kanaal BruggeSluis per fiets. Vermoedelijk door den zwaren storm is hij te water geraakt. Zijn lijk werd Zondag door den schipper Del mé gevonden. De fiets van K. lag aan den kant van den weg. NEKKRAMP TE NIEUW-WOLDA. Bij het zes-jarig zoontje van den heer H Kampyon te Nieuw-Wolda (Gr.) is nekkramp geconstaeterd. Het kind is naar het zieken huis te Groningen vervoerd. VERKEERSONGEVALLEN. Doodelijk ongeval te Wassenaar Gistermorgen had op den Rijksstraat weg nabij de Eikenlaan te Wassenaar een ernstige aanrijding met doodelijken afloop plaats tusschen een personenauto bestuurd door den geneesheer S. uit Den Haag en een motorrijwiel bereden door den heer Slats te Wassenaar. Dr. S., die met matige snelheid uit de Eikenlaan kwam, wilde, naar De Crt. meldt, de richting naar Den Haag inslaan, toen links van hem de motorrijder met een snelheid van ongeveer 75 K M. per uur kwam aanstormen. Hoewel Ar. S. pro beerde nog voor den motorrijder langs te rijden, kon hij een aanrijding niet meer voorkomen. De heer Slats die den auto blijkbaar in het geheel niet heeft gezien, reed er met onverminderde snel heid tegen aan. Zwaar gewond aan het hoofd o.a. met doorgesneden halsslag ader en schedelbreuk werd de heer Slots opgenomen en naar het R. K. ziekenhuis in Den Haag vervoerd, alwaar hij even later aan zijn bekomen verwondingen is overleden. De auto en het motorrijwiel welke beide zwaar beschadigd werden, zijn door de politie in beslag genomen. Voor zoover uit het ingesteld onderzoek blijkt, treft den automobilist geen schuld. Omtrent het ernstig auto-ongeval, dat hedenmorgen op den nieuwen Rijksstraatweg nabij de Vechtbrug heeft plaats gehad, ver nemen wij nog het volgende: De heer B. Ingelse uit Bussum was met zijn wagen naar Amsterdam geweest om een monteur van zijn fabriek te halen. Hij was op den terugweg naar Bussum, toen hij nabij de Vechtbrug in botsing kwam met de auto van den heer S. Wolters uit Klaten (Java), die tijdelijk hier te lande vertoeft. De botsing was zeer hevig en beide wagens werden nagenoeg geheel verwoest. De auto vas den heer Ingelse vloog direct na de botsing in brand. De heer Ingelse, die den wagen bestuurde, brak een been en kreeg een ernstige hoofdwonde. Hij is in de Majella-stiehting te Bussum opgeno men. De monteur J. M. van Giessen uit Schiedam is verbrand. Toen hij uit den wagen was gehaald, leefde hij nog, doch hij is latei- in het Burgerziekenhuis te Amsterdam, waarheen hij werd vervoerd, overleden. In den wagen van den heer Welters zaten nog de dames Sanders en Doelman. De heer Wel ters en de beide dames kregen niet-ernstige verwondingen. De heer W. en mej. S. zullen eenige dagen in de Majella-stiehting te Bus sum moeten blijven, terwijl mej. Doelman, nadat zij in dit ziekenhuis was geholpen, on middellijk weer kon vertrekken. Een man verbrand. Hedenmorgen omstreeks 10 uur heeft op den nieuwen Rijksstraatweg nabij de Vecht brug nabij Muiden een ernstig auto-ongeval plaats gehad met vreeselijken afloop. Twee luxe auto's kwamen met elkaar in botsing en doordat beide, of althans een van beide auto's een zeer snelle vaart had, was deze buitengewoon hevig. Een der auto's vloog in brand. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de bestuurder van den wagen niet meer uit den auto kon komen. De man verbrandde Hij werd grootendeels verbrand uit den wa gen gehaald. Nadat dr. Niekerk uit Muiden de eerste geneeskundige hulp en pastoor Koe- voets eveneens uit Muiden, geestelijken bij stand had verleend, werd de ongelukkige naar Amsterdam overgebracht. Een der an dere inzittenden brak een been en kreeg een ernstige hoofdwonde. Hij en nog twee andere personen werden naar de Majella-stiehting te Bussum overgebracht. Nadere bijzonder heden ontbreken nog. BERUCHTE INBREKERS UIT EEN POLITIEBUREAU ONTSNAPT. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn de 22-jarige Johan van Engelen en de 17 jarige H. Gerrits, beiden woonwagenbewo ners *uit het politiebureau te Tubbergen ont vlucht. De beide personen zijn beruchte in brekers en waren in arrest gesteld in ver band met een nachtelijken overval. Deze heeft ongeveer veertien dagen geleden te Den Haag plaats gehouden. SCHIP IN NOOD. Gistermorgen kreeg de havenmeester te Enkhuizen telefonisch bericht van den vuur torenwachter op „De Ven", dat ongeveer 3 K.M. N.O. van dezen vuurtoren een diepge- laden vaartuig dreef, met de noodvlag in top. Het motorschip „Wally", bemand met de schippers Goos en Kouwenhoven, verliet on danks den Noordwestcrstorm de haven en zette koers naar het aangegeven punt. Gedurende ongeveer anderhalf uur werd in deze richting gezocht doch niets gevonden, waarop de „Wally" in de haven terugkeerde Van den wal af heeft men met een kijker iets zien drijven in de richting van Urk. Tot op het oogenblik ontbreken nadere bijzonderheden. Nader meldt men: De kapitein van de hedenmorgen binnen gekomen Lemmerboot deelde mede, dat hij voor de Lemmer haven drijvende had aange- trofen een boot bemand met een persoon Waarschijnlijk is de boot een onderlosser van de Zuiderzeewerken en betreft het hier het schip, dat gistermorgen door den vuurtoren wachter op de Ven op ongeveer 3 K.M Noordoost van dezen vuurtoren met de nood vlag in top werd gesignaleerd. KOLONEL CRAMWINCKEL OVERLEDEN. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is te Utrecht overleden na een korte ongesteldheid, kolonel J. C. Cramwinckel, commandant van het regiment genietroepen. Kolonel Cramwinckel werd in 1377 ge boren. In 1899 werd hij als officier beëedigd BRANDEN. Te Hengelo. Zondagavond ontstond te Hengelo brand in het magazijn M. en ter W. in de Telgen. De brandweer wist den brand te beperken tot het magazijn, hetwelk geheel uitbrandde. Al leen de inventaris was verzekerd. Petroleumkachel gevallen. Zaterdagavond is aan de Van Speykstraat te Eindhoven brand uitgebroken in de bur gerwoning van de Volkshuisvesting, bewoond door Jacques Oosterling. De woning is totaal uitgebrand, terwijl de inboedel geheel verloren ging. Verzekering dekt de schade. De oorzaak moet gezocht worden in het om vallen van een petroleumkachel. ERNSTIGE BOTSING TU-SSCHEN AUTO EN MOTORRIJWIEL. Hedenmorgen omstreeks 8 uur heeft op den Rotterdamschen weg bij Delft een ernstige botsing plaats gehad tusschen een auto en motorrijwiel. De auto, bestuurd door den heer Lan- gemaat uit den Haag, kwam uit de rich ting Rotterdam en moest uitwijken voor een wielrijder Daarbij kwam de auto in botsing met den motorrijder Roelandsen uit Leiden, die kwam uit de richting Delft. Daarbij werd de laatste over den weg geslingerd. Hij bekwam een gebro ken arm en v-rschillende lichte verwon dingen. De auto werd zwaar beschadigd; de bestuurder bekwam geen letsel. De heer Roelandsen werd naar het gasthuis vervoerd. De Delftsche politie heeft de zaak in onddrzoek. van de Do X zijn niet in aanraking men met het water. Seko. In tegenstelling met Vrijdag had de van Biscaye Zaterdag een vriendelijken blik. Het watervlak was uiterst kalm n' De bemanning is ontvangen door a burgemeester, terwijl ook het bestuur «!n de Kon. Yachtclub officieel is ontvangen r l degenen, die 'n bezcek brachten aan 't srh behoorde o.a. de zuster van de koningirvP' Spanje' TM Aneta-Vaz-Dias meldt, dat'volgm^?*?' K.L.M. ontvangen bericht, het vijfde nJr vliegtuig de P.H.-A.G.A. hedenochtend t 5.47 uit Bangkok is vertrokken en 's middag te 12.33 te Medan is aangekomen. Aan boord is alles wel, morgen wordt de vlucht voort gezet. Aneta-Vaz-Dias meldt: Volgens bij de K.L.M. ingekomen bericht is het vijfde postvliegtuig naar Ned.-Indië de P.H.-A.ó.A. gistermorgen om 6 14 van Akyab vertrokken en om 14.28 te Bangkok gearriveerd. Aneta-Vaz-Dias meldt, dat bij de K.L.M. bericht is binnengekomen, dat het derde re tourvliegtuig, de^P.H.-A.E.N., dat Zondag middag op Schiphol werd verwacht, komen de van Boedapest, vanwaar het te 6.25 uur Zondagmorgen is vertrokken, tengevolge van den hevigen tegenwind, na 8V2 uur vlie gen, een tusschenlanding heeft gemaakt te Halle bij Leipzig. Het derde retourvliegtuig terug. Hedenmiddag te 12.14 is het derde retour postvliegtuig uit Indië, de P.H.-A.E.N., vlot op Schiphol geland. De directeur van de K L.M., de heer Plesman, heeft de vliegers Duimelaar en Parmentier en den mecani cien Koppe, die de bemanning van het vlieg tuig vormden, begroet. Onmiddellijk na aan komst werd de post uit Indië naar de stad vervoerd om te worden gedistribueerd. De Do X is gister om 10.29 (G.M.T.) van Santander gestart met zeven passagiers aan boord. Er is 12.000 liter benzine medegeno men. Het weer is goed. Aan boord is alles in orde. De eerste start moest worden onderbro ken, in verband met het feit, dat een motor boot in het startvlak vaarde. De Do X startte vervolgens opnieuw op 100 meter afstand van den kademuur. De kade stond zwart van de menscben, die met groote geestdrift het vertrek van het vliegschip gadesloegen. Nader wordt uit Madrid gemeld: Zondagmiddag om 13 uur 20 (Greenwich- tijd) is het vliegschip Do X te La Coruna voor anker gegaai, nadat het ongeveer 400 K.M. lange traject Santander—La Coruna in bijna 3 uur was afgelegd. Het was verrukkelijk weder, zoodat dui zenden zich naar de haven hadden begeven om getuige te zijn van de aankomst van hei vliegschip. Ook uit de provincie waren zeer vele belangstellenden aanwezig. Het enthou siasme was buitengewoon. Uit Santander werd Zaterdag gemeld: Tijdens het verblijf te Santander heeft men de zeewaardigheid van het vliegschip kunnen beproeven. Bij de landing stond tr een wind met een kracht van 80 K.M. per u., terwijl de golven meer dan 2 meter hoog waren. In den nacht volgende op de landing, nam de windsterkte nog aanzienlijk toe. De' zee was zoo woest, dat zelfs de boot, welke de verbinding tusschen de Do X en den wal onderhield, het na een langdurige poging het vliegschip te bereikeq moest opgeven en in de haven moest terugkeeren. De storm was zoo hevig dat gevaar bestond dat de zware ankerkabels zouden breken. Ten ein de de kabels eenigszins te ontlasten, wer den gedurende den nacht verscheidene mo toren aangezet. De bemannig sliep aan boord van de Do X, welke ongeveer 2 K M. buiten de haven in de groote bocht aan den voet der Pyre neeën verankerd ligt. De Do X heeft een bijna ongelooflijke stabi'iteit betoond Ind en de zware golfslag niet tegen den metalen romp van het vliegschip zou hebben ge resoneerd, zou men aan boord niet hebben geloofd, dat men tegen een zoo hevigen storm had te kampen. De vlakken van de reusachtige vleugels ALKMAAR, 24 Nov. 1930 Opde® gehouden veemarkt waien aanvoer en nrii?™ als volgt: 74 Vette koeien 240—/ W handel matig;2 Vetet kalveren 50—i in! Vette kalveren per K G. l—f 1.50- ,7> Nuchtere kalv. (slacht) 12—30;' w)n Vette Varkens (zware) per K G. 0 46— 0.52, Zouters 0.48 per K G. handei ma tig- AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 24 Nov 1930. Op de he. den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 3 ladingen zijnde 2340 H.L. s AMSTERDAMSCHE VEEMARKT AMSTERDAM. 24 Nov. 1930. Op de'he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 547 Vette koeien, le kw 1.04-/ 1.14; ,2e kw. 0.90-/ 1 02; 3e kw. 0.760.88; 73 Melk- en kalfkoeien 280380 3f Vette kalveren, 2e kw 0.86—0.94 ;3e kw. 0.74—0.84; 12 Nuchtere kalveren 12—20; 36 Schapen 32—40; 740 Varkens, vleeschvarkens 90-110 K G.) 0.59-/ 0.60; zware var- kens 0.570.59; vette varkens 0.55— 0.57108 Paarden 12200. BROEK OP LANGENDIJK, 24 Nov '30. Langendijker Groentenveiling. 2500 stuks Bloemkool le s. (Lecerf) 8.40—8.80; Reuze 11.9016.50; Bloemkool 2e s 1.60—4.20; 670 e.: ks Witkrop 0.50-1 0.90 per 100 4tuks; 1200 K.G. Peen 2.40; 27000 K.G. Roode Kool 1.40- 5.60; ÏOOOO K.G. Gele Kool 1.20— 2.60; 15000 K.G. Deensche Witte Kool 1.20-/ 1.90; 15500 K.G. Uien 2 40- 2.80; Grove Uien 2.50—2.80; Drielin gen 1.30—1.40; Nep 3.5O—4.30; alles per 100 K.C. NOORDSCHARWOUDE. 22 Nov. 1930. 4800 K.G. Aaidappelen: Schotsche Muizen 3.20; BI. Aardappelen 1.60; 10400 K.G. Uien: Uien 1.803; Drielingen 1.30 1.60; Grove 2.90—3.10; Gele Nep ƒ3.60—ƒ3.70; 1600 K.G. Peen 170; 49200 K.G. Roode Kool 2.60-/ 5.30; 2800 K.G. Witte Kool 0.90—f 1.10; 9200 K.G. Gele Kool 1.70-2.50; 21600 K G. Deensche Witte Kool 1.602; alles per 1Ö0 K.G.; 650 stuks Bloemkool 14 40 ƒ16 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 22 Nov. 1930. Roo de Kool le s. 2.704; Roode Kool 2e s. 1.60—2.30; Roode Kool (kale) 060- 2.10; Gele Kool 2—2.20; Witte Kool le s. 0.70—0.90; Drielingen 1.40; Uien 3; Peen 1.10. Aanvoer: 21100 K G. Roode Kool; 1400 K.G. Gele Kool; 8800 K.G. Witte Kool; 1/25 K G. Uien; 475 K.G. Peen. BOVENKARSFEL, 22 Nov. 1930. ..De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: BI. kool le s. 8—18; Bloemkool 2e s. 5— 12; Bloemkool 3e s. 36; Roode Kool l4.50; WiFe Kool 0.75-2; Gele Kool 1—3.10; Uien 0.75125; Bie ten 8. (Niet Officieel). 455e STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 24 Nov. 1930. le Klasse le Lijst. HOOGE PRIJZEN. 10426 5000. 4662 2000. 5970 13230 16337 40a 2794 9842 ƒ200. 972 1250 3428 7051 11848 11980 17847 100. Prijzen van 20. 179 233 254 272 81 412 918 1448 1714 2175 2626 3003 3418 3808 4161 4356 4671 5069 5299 5662 5976 6210 6629 6776 6974 7524 7851 8213 8444 8940 9415 9807 10001 10104 10678 10841 11151 11169 11512 11905 12045 12410 12630 13469 13692 13968 14215 14429 14850 15221 15614 15794 16363 16625 17183 17405 17685 18121 18550 18808 19048 19628 83 457 993 1501 1810 2250 2661 3066 3442 3869 4169 4461 4747 5072 5343 5674 5977 6236 6654 6786 7023 7525 7936 8217 8450 8980 9431 9814 10002 609 1028 1519 1857 2296 2673 3141 3491 3995 4180 4479 4973 5131 5360 5827 5990 6264 6677 6805 7032 7573 7944 8271 8502 9178 9440 9822 10009 10236 10285 10683 10698 10846 10892 700 1040 1528 1869 2309 2753 3195 3531 3997 4229 4505 4984 5146 5372 5830 5993 6309 6702 6858 7076 7649 7949 8295 8673 9282 9460 9863 10019 10288 10706 10950 731 1067 1591 2003 2400 2815 3245 3572 4015 4241 4526 5004 5156 5588 5869 6013 6353 6716 6861 7098 7734 7988 8320 8755 9294 9577 9878 ,733 1358 1635 2039 2451 2884 3264 3579 4057 4246 4554 5038 5220 5612 5873 6083 6395 6722 6885 7138 7745 8040 8384 8785 9324 9586 9891 10030 10032 10332 10364 10731 11006 10749 11070 11194 11605 11909 11283 11624 11915 11384 11651 11404 11784 12080 12082 12434 12442 12665 13491 13731 12676 13508 13736 13987 14073 14216 14255 14495 14884 15379 15435 15624 15653 15954 16381 16712 16721 17265 17271 17472 17802 18123 18643 18871 19074 19632 12549 12711 13530 13772 14099 14277 14637 15017 15455 15702 15988 16442 16842 17291 17480 17499 11391 11679 11926 11928 11940 12090 12109 12146 12578 12585 12955 Ml 13572 13837 14107 12984 13604 13840 14129 14572 14885 15963 16407 14278 14313 14650 14812 15126 15134 1552Q 15561 15742 15763 16019 16126 16496 17015 17952 17971 18161 18169 18701 18948 19242 19883 16511 17096 17328 17344 17534 17564 17926 18134 18663 18904 19164 19639 20209 20438 20488 20652 20682 17983 HM 18298 18766 IS?68 18986 19313 18997 19352 20170 20191 20370 20422 20620 20631 20907 20944 20952 20913 20984 19912 19940 20212 20216 20267 20519 20561 20722 20735 290 306 818 528 1372 1432 1669 1703 2095 2163 2508 2525 2904 2989 3338 3362 3671 3764 4064 4073 4252 4309 4590 4596 5051 5053 5231 529» 5625 5639 3906 5908 6128 6148 6575 6581 6725 6773 6934 6948 7315 7393 7749 7844 8043 8186 8395 8434 8861 89 1 9341 9358 9719 9774 9941 ?946 10067 10092 10469 Ito» 10802 108'® 11078 U143 11477 IJ488 11794 884 119=0 Ug 12222 «20 12587 2®» 13153 3168 13633 3643 13845 3946 14149 4161 14826 14831 s?63 152°® l®765 «37 16171 6^ 16573 660J 17152 7>£ 17361 17598 76M 20284 2^ 20737

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10