Vaderlandsche Bank ,9l/« Radirerafiscii Weerbericht AM§TERDilll§Clli; HIXK* Tooneel. Stadsnieuws van 24 November 1930. Opgave van Hoordhollandsch Landbouwkrediet VV. Wabaih i. AGEX S> 4 Maandag 24 November. N 7.30 uur, Cinema Americain: De slag bij Waterloo (rom.): boven 14 jaar. 7.30 uur, A. B. T., hoofdnummer Apa- chenliefje (dram.): hoofdrollen Charlotte Ander en Raimonde van Riel. Toegang bo ven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater: Zonden der vaderen (zedenroman, geluidfilm; boven 18 jaar. 8 uur, dancing Harmonie, De Dageraad, spreker J. G H Versteeg. Dinsdag 25 November. 7.30 uur, Cinema Americain: De slag bij Waterloo (rom.); boven 14 jaar. 7.30 uur, A. B. T.: Apachenliefje (dram.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater: Zonden der vaderen (zedenroman, geluidfilm); boven 18 jaar - e 8 uur, dancing Harmonie, filmavond, Zui derzeefilm. Woensdag 26 November. 8 uur, 't Gulden vlies, prop.-feestavond Soc. dem. Vrouwenclub. Café Kamsteeg te Stompëtoren, door „Aurora" opvoering van „Hun kind". BRAND. Gevallen mei een petroleumlamp in de hand. Zaterdagavond j.1. is het woonhuis van den landbouwer H. van Brugge, aan de Schoolstraat onder Ederveen bij Veenendaal, totaal uitgebrand. De zoon van den heer v. B. had zich met een petroleumlamp naar bo ven begeven. Op onverklaarbare wijze kwam hij te vallen. De lamp viel stuk, waardoor de op zolder aanwezige voorraad hooi vlam vatte. Eenige oogenblikken later stond het ge- heele huis in lichter laaie. Van den inboedel kon niets worden gered. Een en ander was laag verzekerd. Provinciaal nieuws BERGEN. Sterke f Op de oude begraafplaats te Bergen werd Zaterdagmiddag half drie onder vrij groote belangstelling het stoffelijk overschot van wijlen den heer J. Sterke ten grave gedragen. Onder de belangstellenden merkten wij op hurgemeester en wethouders en den oud-bur gemeester, den heer J. van Reenen. Aan de groeve werd allereerst het woord gevoerd door ds. v. d. Kieboom, die den over ledene als een sterke persoonlijkheid teekende. Namens het gemeentebestuur sprak hierna de burgemeester, mr. H. D. A. van Reenen, die den overledene dank bracht voor hetgeen hij gedurende de 28 jaar, waarin hij als rus tend burger in Bergen woonde, voor de ge meente heeft gedaan. Spr. bracht hierbij in herinnering de schenking van het Sterken- huis, thans museum, en sprak als zijn over tuiging uit, dat door deze daad van goede burgerzin de heer Sterke bij het nageslacht zal blijven voortleven. Mevr. Egmond huldigde den heer Sterke als oud-inwoner van Enkhuizen en deed in haar toespraak uitkomen, dat Oud-Enkhui zen zich steeds in de sympathie van den overledene heeft mogen verheugen. Zij bracht hem dank voor alles, wat hij voor Oud-Enk huizen deed. De heer O Wickxford dankte namens de familie voor de groote belangstelling en sprak een speciaal woord tot zuster Eggers, haar dank brengende voor hetgeen zij de laatste jaren voor den heer Sterke was ge weest. Laatste berichten. DE 1JSSEL STIJGT! Zutfen dreigt geïsoleerd te worden. De IJssel heeft hedenmorgen te Zutfen een stand van 6 M. 78 bereikt. De uiterwaarde en de om de stad liggende bouw- en weilan den zijn overstroomd. Verwacht wordt, dat de Baaksche overlaat mogenochtend zal begin nen te werken, waardoor de weg naar Emme- rick onder waetr komt. De tram Zutfen-Em- merick zal dan den dienst op het traject Zut- fen-Braak moeten staken. Wordt een stand van 8.20 M. bereikt, hetgeen niet onwaar schijnlijk is,, dan zullen meer toegangswegen naar de stad onderloopen. TEGEN HET MAAL- EN MENGGEBOD. In een hedenmiddag gehouden buitenge wone vergadering van de K. v. K. te .Amster dam heeft de»e kamer met algemeene stemmen haar goedkeuring gehecht aan een aan de Tweede Kamer te richten adres, waarin de K. v. K- zich uitspreekt tegen het door de regeering voorgestelde wetsontwerp, inzake de invoering van een maal- en menggebod tot steun van de inlandsche tarwebouw. zette H. M., het publiek hartelijk groe tend, haar reis voort. EBN PLEIDOOI VOOR HET TOE TREDEN VAN AMERIKA TOT HET INTERNATIONALE HOF. Groot opzien heeft gebaard een door ongeveer honderd vooraanstaande Ame rikanen geteekende brief ain president Hoover, .vaarin wordt verzocht om toe treding ■■•an de Ver. Staten tot het Haag- sche Permanente Hof van internationale justitie. De brief is o.a. onderteekend docr generaal Pershing, admiraal Sins, Paul Warburg, den filmmagnaat Adol- phe Zukor, den voormaligen ambasa- deur Morgentan en den bekenden uit gever Pulitzer. In een anderen orief aan president Hoover, eveneens geteekend door voor aanstaande Amerikaansche persoonlijk heden worden bindende internationale overeenkomsten gevraagd ter verzeke ring va nden wereldvrede. PECH VAN DEN AUTO VAN DE KONINGIN. Hedenmorgen heeft de auto van H. M. de Koningin, die van den Haag op weg was naar het Loo, op de Breestraat te Leiden bandenpech gekregen. Er moest een teservewiel worden ingezet zoodat H M. ongeveer 15 minuten oponthoud had. Het spreekt vanzelf dat een groot aantal nieuwsgierigen toestroomde om van dit onverwachte bezoek kennis te nemen. H. M. verborg zich echter bijna den geheelen tijd achter haar bont, om aan de lens van een camera-man te pntgaan. Toen het euvel was hersteld, DE MOORDZAAK-LANS. De Hooge Raad heeft heden behandeld het cassatieberoep tegen den gewezen pro curatiehouder van Oudheusden te Den Haag, die wegens doodslag op zijn patroon, den heer Lans, van Rotterdam, en valsch- heid in geschrifte en verduistering meerma len gepleegd, door het Haagsche gerechts hof is veroordeeld tot 20 jaar gevangenis straf Mr. Kokosky te Amsterdam lichtte als ver dediger een achttal cassatiemiddelen toe, waarbij schending of verkeerde toepassing van verschillende artikelen van het wetboek- van strafrecht en strafvordering, benevens een middel gericht tegen het feit, dat de of ficier van justitie te Rotterdam, die bij de behandeling der zaak in eerste instantie als O.M. was opgetreden, dezelfde ambtenaar was, die bij het hooger beroep als advocaat- generaal bij het gerechtshof fungeerde DE STORM. De 3tcrm boven Beieren. Blijkens de waarnemingen van den Luchtvaartdienst te Muenchen was de storm van gisteren een der hevigste, die sedert lan gen tijd boven het Europeesche vaste land hebben gewoed. Te Muenchen zelf werden op het Waldfriedhof door een orkaan 200 groote boomen ontworteld. Ook in de dier gaarde velde de storm verscheidene reus achtige sparren. Het spoorwegverkeer onder vond zoodanige vertraging, dat vele treinen zelfs drie uur te laat binnen kwamen. Ook in de omgeving van het Meer van Constantz heeft de storm schade aangericht, zooals in jaren niet het geval was. Zoowel in de bosschen als in de parken en boom gaarden zijn honderden boomen uit den grond gerukt. Huizen, monumenten en ker ken werden beschadigd. Overal liggen tele foon- en telegraafpalen en -masten der elec- trische bovengrondsche leidingen kris en kras door elkaar over de wegen. HOLLYWOOD DOOR EEN TORNADO GETEISTERD. Een millioen dollar schade. Hollywood is hedenmorgen vroeg geteis terd door een hevige tornado. Veie huizen zouden totaal zijn vernield.. Totnogtoe wer den 20 personen gewond. De schade zou on geveer een mililoen dollar bedragen. DROOGTE AAN DE FRANSCHE RIVIERA. Terwijl de meeste Fransche provincies te kampen hebben tegen overstroomingen en de regenval geen einde wil nemen, heerscht aan de Fransche Rivièra een onbeschrijflijke droogte. Tengevolge van de droogte zijn de bosschen uitgedord en is het gevaar voor boschbrand zeer groot, en inderdaad brak Zondagavond nabij Collobrières in 't departe ment Var een groote boschbrand uit, die, be gunstigd door een krachtigen Mistral, snel om zich heen greep. Volgens te Parijs ont vangen berichten zouden reeds 200 H.A bosch een prooi der vlammen zijn. Alle po gingen om het vuur te beperken, waren tot laat in den nacht nog vruchteloos gebleven Militaire troepen zijn ter assistentie naar de plaats van den brand vertrokken, aangezien de omliggende dorpen groot gevaar loopen. AANSLAG OP DEN IERSCHEN MINISTER VAN GEZONDHEID. Zondagavond is door onbekenden een moordaanslag gepleegd op den Ierschen mi nister van Gezondheid, welke aanslag echter mislukt is. De minister begaf zich in gezelschap van een vriend naar het huis van den voorzitter van den Ierschen Landdag, toen plotseling nabij een hoek van een stille straat eenige vielen. In civiel gekleede agenten van den bewa kingsdienst beantwoordden het vuur door te schieten op eenige lieden, die echter kans za gen in de duisternis van een der vele stille straten te verdwijnen. DE COMMUNISTEN TE ARRESTATIE VAN ACHT GEWAPEN- DUSSELDORF. Zondagnacht heeft de politie te Dusseldorf een inval gedaan in een communistisch lokaal aan de Eintrachtstrasse te Dusseldorf. Acht communisten werden gearresteerd en ver scheidene revolvers, steek- en houwwapens werden in beslag genomen. Men zou hier te doen hebben met een z.gn. communistische „terreur-groep". Een der gearresteerden was aanwezig bij de onlusten in de Immerman- strasse, waarbij de nationaal-socialist Hdlme- rich werd doodgeschoten. DE POOLSCHE VERKIEZINGEN. Blijkens de hedenmorgen te 8 uur beken de uitslagen van de gister gehouden verkie zingen voor den senaat zal het Pilsoedski- blok ook in den Senaat over de absolute meerderheid beschikken. Terwijl het regee- ringsblok bij de verkiezingen van 1928 slechts 48 zetels in den Senaat vAkreeg, zal het thans naar alle waarschijnlijkheid met 72 zetels terugkeeren. Volgens de hedenmor gen vroeg binnengekomen uitslagen zal de nieuwe Senaat vermoedelijk als volgt zijn samengesteldRegeeringsblok 72 zetels (ver kiezingen in 1928 48 zetels), Nat.-Democra ten 12 zetels (9 zetels); Zentrolew-Socialisten 15 zetels (25 zetels); Christen-Dem. 2 zetels (6 zetels); Zionisten 1 zetel (6 zetels); Oekrainsch Wit Russisch blok 6 zetels (13 zetels); Duitschers 2 zetels (5 zetels). LITWINOF PLOTSELING UIT GENEVE VERTROKKEN. De reden nog onbekend. De Russische Volkscommissaris van bui- tenlandsche zaken, Litwinof, leider der sov- jèt-delegatie bij de voorbereidende ontwape ningsconferentie te Geneve, is hedenmorgen onverwacht naar Moskou vertrokken. Omtrent de reden van dit plotselinge ver trek kon men van de sovjet-delegatie niets vernemen. In de kringen der ontwapenings conferentie heeft Litwinofs vertrek groot op zien gebaard, aangezien juist in de komende dagen de besprekingen ter conferentie in een besl.ssend stadium komen. Vanzelfsprekend brengt men algemeen Litwinofs terugkeer naar Moskou in verband met de gebeurtenis sen aldaar M.RATER DE MALAISE IN DE VER. STATEN. In één week staken 96 banken hun betalingen. In totaal hebben in de afgeloopen week 96 banken in de Ver. Staten bijna alle gevestigd in een der Zuidelijke Staten hun betalingen gestaakt, hetzij tijdelijk, hetzij voor goed. In totaal hebben in den loop van dit jaar in de V.S. 850 banken met een totaal aan deposi to's van 500 millioen dollar hun betalingen gestaakt. OH, DONNA CLARA. Het Revue- en Operette-gezelschap onder leiding van Jo Gesschalk gaf gisteravond in de groote tooneelzaal van de Harmonie een enkele opvoering van het bekende Oh, Donna Clara. De zaal was lang niet geheel gevuld, maar toch zullen er nog wel een paar honderd be zoekers geweest zijn, die een genoegelijken avond gehad hebben. Daar zorgden de spe lers wel voor. We zullen geen uitvoerige beschouwing over het stuk zelf geven, maar hier slechts enkele indrukken weergeven. In de allereerste plaats dan: het contact tusschen de spelers en het publiek was on middellijk in orde Reeds bij het eerste optre den van de artisten klonk de lach door de zaal en dat is zoo den geheelen avond ge bleven. In de operette komen heel aardige en goed geslaagde tafreelen voor en deze sloegen zoo in, dat verschillende refreintjes werden mee gezongen. Natuurlijk kwam dit ook, doordat de meeste melodieën overbekend waren. Veel succes hadden de heeren Jan Nooy en André van Dijk, de vader en de schoon zoon in dit stuk. Zij speelden hun rollen zoo vroolijk, zij redden zich zoo fraai uit hun „pijnlijke" en zeer „gevaarlijke" situaties, dat zelfs de grootste nurks er wel om moesi la chen. En heusch, de schoonpapa had geen gemakkelijke taak: zijn vrouw was iemand, aie gewend is, haar eigen zaakjes op te knappen; ze was bovendien iemand, die zich niet liet bedotten en tenslotte zag ze maar al te goed in, dat haar wederhelft niet hee- lemaal tevreden was met één vrouw. Wat moet je daar nu tegen doen, zelfs al heb je de hulp van een collega-schoonzoon inge roepen. Papalief redde zich echter fraai uit de ge vaarlijkste situaties en vergaste het publiek op een serie gezonde uitvluchtjes. Zoonlief deed heusch niet voor hem onder. Zoo zouden we door kunnen gaan. Corrie Vonk, het dienstmeisje, was een fraai gedien stige, die niet op haar mondje gevallen was; Tilly, de vrouw van de „lieve", deugdzame zoon, was werkelijk een aardige verschijning en Fientie Willemse, de Donna Clara, was werkelijk wel waard, om „veroverd" te wor den. 't Spreekt vanzelf, dat alles goed op de pootjes terecht kwam en het slot eenige hu welijken beloofde! W. BURGERLIJKE STAND. OVERLEDEN: Martinus Arie Melling 23 jaar. Gerrit Hollander 3 maanden. Lambertus Boom 63 jaar. GEBOREN: Rolanda Marianne Petronella d. v. Adri- aan van Beugen en Wilhelmina Hendrikse. CORRESPONDENTIE. J. V. alhier. Ten eerste omdat wij Uw naam niet kennen, ten tweede omdat het niet belangrijk was, ten derde omdat het den in druk maakte, dat U reclame voor een be paalde zaak maakte. Red. Alkm. Crt. voor Belaste Waarden, 's Gravenhage, 60/ tegen beurskoers 4(1(1 In OBL1GATIEN /U met jaarl uitloting u luu DE EERSTE STORM OVERWINT DE NIEUWE TRIBUNE. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft het ook in Alkmaar wat gewaaid en de wind was dezen keer zoo krachtig, dat bij den strijd aanbond met het veel besproken sportpark en derzelver nieuw- geoouwde tribune. Deze strijd op het sportpark wordt immer gestreden is in het voordeel van den wind beslist. De eerste aanvallen bieken reeds ge vaarlijk, en hoewel het trotsche gebouw krachtigen weerstand bood, bleek de tegenpartij zich daardoor niet te laten afschrikken en belegerde haar vijand zoo heftig, dat ten slotte de natuurele menten den strijd wonnen. En zoo kon het gebeuren, dat Zondag morgen de voetballiefhebbers een zeer gehavende tribune zagen, wier dak lee- lijke gaten vertoonde. Het bleek, dat ver schillende ebonietplaten (men heeft er ongeveer 50 60 geteld) door den wind waren opgelicht en elders waren neerge legd, zij het dan niet op een zachtzinnige manier. Hoewel men ons med-deelde, dat de platen verkeerd waren bevestigd, zoodat de tegenstand bij een eventueelen wind vrij gering moest zijn, merkte de direc teur van het Sportpark op, dat de aan nemer nog niet de z.g. kruislatten had aangebracht, welke den noodigen steun moesten verleenen. Het kan zijn, dat dit zoo is en wij betwijfelen het zelfs nie. maar toch moeten we dan opmerken, dat hier een ernstig verzuim is gepleegd. Waarom werden die kruislatten niet eerder aan gebracht? Waarom moest daar op ge wacht worden, niet een week, niet twee, maar vele weken, bijna drie maanden zelfs Waarom moest eerst de storm afge wacht worden, die een niet denkbeeldig gevaar voor de bewoners in de buurt opleverde? Waarom? DE WETHOUDERSCRISIS. De R.K. Raadsfractie komt hedenavond in vergadering bijeen om de oplor:ing van de wethouderscrisis te bespreken. STORM OP ZEE. Men schrijft ons, waarschijnlijk in ver band met de wethoudersverkiezing, het vol gende: Niet veel verder waarschijnlijk, dan een mijl of acht uit de kust van Bergen speelt zich een zonderling geval af. Een vaartuig van niet al te groote afmeting, schoon voort durend onder stoom, dobberde dagen lang nu eens links dan weer naar rechts, schijn baar speelbal van vloed en golven. De kust wacht, die het geval blijkbaar niet ver trouwde, rapporteerde zijn vermoeden, met een smokkelschip te doen te hebben, zoodat ook aanstonds èn Justitie èn Inspectie der Belastingen te Alkmaar ter plaatse pools hoogte namen. Inmiddels evenwel was een Marconiebericht ontvangen, blijkbaar afkom stig van een ander vaartuig, dat aan het eer ste schip, bemand met 6 koppen, zoowel ka pitein als stuurman waren over boord gesla gen. De rest van de bemanning, eenvoudige zeelieden, onbekend met gebruik van kompas en kaarten, durfden de reis niet verder aan en verzocht assistentie om in een noodhaven te worden gebracht. Het vaartuig van Itali- aansche origien voert de Nederlandsche vlag. De lading bestaat in hoofdzaak uit oud-papier en eenige kisten met reliquien. Het tweede schip, waarvan bovenstaand bericht ontvangen werd, blijft wel in de na bijheid van het eerste om in uiterste nood zaak de helpende hand te bieden, maar ook alleen in dat geval, omdat het zelf met bij zondere moeilijkheden te kampen heeft. De bemanning, eveneens 6 koppen, is min of meer aan 't muiten geslagen. Allen, behalve de marconist, schijnen lijdelijk verzet te ple gen jegens den gezagvoerder. Overigens moet dan ook de roode vlag in top zijn ge- heschen. Dit laatste moet oorzaak wezen, dat het in nood verkeerend vaartuig verbinding met het andere schuwt. Het vreest revolutiebesmet ting bij enkele van zijn eigen manschappen, die toch al in opstand komen tegen den hui- digen gang van zaken. In de nabijheid van beide schepen bevindt zich ook een kleine kustvaarder; een vis- schersschuitje met slechts 2 man aan boord. Door de hooge zeeën ziet het geen kans de anderen langs zij te komen. Deskundigen zeggen ook, dat dit heel gevaarlijk voor 't kleine ding zou zijn. Licnt zou het door de anderen geramd kunnen worden. Hiervan is dus voorshands ook geen hulp te verwachten. Intusschen is dringend hulp noodig, die, „aar waarnemmgen^verrkhHi, de„ Medegedeeld door het Kon. Nederi ka Instituut te De Bildt Met Hoogste barometerstand 757 0 t„ chen. te Laagste barometerstand 726.8 te Iwf;„ J Verwachting, geldig tot den avond 2n oê November: dn 25 Meest krachtige tijdelijk stormachtig 7 delijke tot Zuidwestelijke of Westelijkewij' betrokken of zwaar bewolkt met rerronh, Overdag wellicht tijdelijk opklaS nachts veel zachter, overdag iets zachter STORMWAARSCHUWINGSDIENST Geseind van de Bildt hedenmorgen te i i uur aan alle posten 1140 „Wordt verwacht storm uit het Zuid-West.n>. ofschoon naar alle kanten werd geseind nü» maar niet komt opdagen. Waar allerwege zoo zwaar weer op de kust is, meent men, dat de bergingsmaatschawH en hunne vaartuigen reeds in getouw hebben voor ander en misschien zelfs belangrijker Intusschen is dringend hulp noodig Wam zou aanstonds de storm opnieuw oplaaien dan is gevaar van stranding lang niet bui' tengesloten. Jutters althans zien met groote belangstelling het nader gebeuren tegemoet PROTESTANTENBOND. De afdeeling „Alkmaar en O." van den N. P. B. heeft op Woensdag 26 Nov een voordrachtavond georganiseerd in de dóopS. gezinde kerk alhier. De meer en meer beken de declamator, de heer Kommer Kleijn uit Amsterdam, zal hierbij als spreker optreden met een speciaal programma van enkele ern stige voordracht en religieuse poëzie, in hoofdzaak ontleend aan Bieken uit het T Waar de heer Kommer Kleijn zich reeds door de Radio, als ook door zijn persoonlijk optreden, bij velen een groote bekendheid als voordracht-kunstenaar verworven heeft, is het eigenlijk overbodig, hem hier nog' als zoodanig bij de belangstellende leden der afdeeling en ook bij niet-leden te introdu- ceeren. Toch meenen wij er goed aan te doen, dezen nog eens ernstig op te wekken, den avond vooral niet over te slaan.. Deze avond zal gegeven worden in de Doopsgez. kerk, een gelegenheid, bijzonder voor dit doel geschikt, en ook niet-leden zul len tegen een billijken toegangsprijs van de ze mooie voordrachten kunnen genieten. Ten slotte zij nog vermeld, dat het Doops gezinde Zangkoor onder leiding van onzen stadgenoot, den heer P. A. Blaauw, in de pauze met de uitvoering van enkele zang nummers, voor een aangename en zeer ge waardeerde afwisseling zal zorg dragen; een en ander nader omschreven op de program ma's, die reeds als toegangsbewijzen aan de leden toegezonden werden. 1000 SiT A ATSLEENINGEN. 5 1918 B ANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. Kol Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reicbsbank INOUSTR. OND. B1NNENL Alg. Kunstzijde Unie i v. rerkels Patent Calvé Delft CerL. Centrale Suiker Holt Kunstzijde a Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL Am. Smelting Anaconda Betbleh. Steel Cities Service Steel comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Cult. VorstenL a a Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. £0lb ,Petr Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber. Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembab Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Soutbern Rails Union Pacific 'Exdividend. tExclaim. Koers van heden te Vorige koers pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.— pl.m. 2.15 10214 - 147»/, 162 1261/, 438 213 146 213 - 65 V. 63 100»/, 43 69 206»/, 220 65'/, 63 100 65»/, 100 100 69-70$ 100 201 213 199-202 211-3V, 202-200 199 210»/,-4 53»/, 74"/i« 67'/, 21V. 1489/ie 244'/, 20»/, 2ÖW/4 52»/, 65»/, 20»/,-i 146»/, 72-'/. 65-'/» 387»/, 312 112»/, 87 33'/, 374 374-8 378 298 376j-7i 105 80 63'/, 105 78 -~ 278 2941/g 112 286»/,-7 2861/,-"/ 287-8 285»/,-8 111 65'/, 89»/, 67 39/is 107'/, 65 107-9 109»/, 1091/4 65% 18'/, 15»/, 137'/, 136-i 18 16 48I<8 60'/. 262'/, 2925/, 265»/, 58»/, 26 2 292»/, 263 58'/, 258-62 289-92$ 263-6 290 257 31'/, 70 192 21V» 8»/,-»/♦ 191 31 - 8V#-V 20»/» PROLONGATIE vorige koers lVe pCt. heden D/i pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100. Kopenhagen M v NIÉT OFFICIEEL New-York Italië i Vorige koers 12.'.6U/14 59.23 9.76i/f 34.65 48.17 35.00 66.47»/, 06.72'/, 66.47»/, 2-489/,, Koers op heden 3 uur 12.06'/, 59.23»/, 9.76»/, 34.64»/, 48.15'/, 35.00 66.47»/, 66.72'/, 66.47»/, 2.481,4

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2