STORM A EER BOVEN MIDDEN- EN WEST-EUROPA. „ALKMAARSCHE COURANT". Kunsten en Weienschappen. Een goed begin Een goede reclame is 't halve werk! is 't halve zakendoen Neen, door reclame, en reclame alléén, Zóóver moet U ook komen AAN HET UWE!! Duizenden menschen van allen rang en stand in Alkmaar en omgeving bereikt men door te ADVERTEEREN in de Dijkdoorbraken op vele plaatsen. Stormschade overal. Bij guur en vochtig Weer ONTPLOFFING AAN BOORD VAN EEN MOTORBOOT. De kapitein gedood. Gistermorgen omstreeks acht uur heeft op de Merwedekade te Dordrecht een hevige ontploffing plaats gevonden aan boord van een motorboot. De kapitein, de 25-jarige H. v. Wilsem uit Rotterdam, werd aan beide beenen zwaar gewond en overleed kort daarna. De machinist R., eveneens uit Rot terdam, bekwam brandwonden, doch kon, na verbonden te zijn, huiswaarts gaan. De oorzaak van de ontploffing is, dat de bemanning een zuurstofcylinder op den mo tor had aangesloten om dezen op gang te krijgen. Zoodra de motor is gaan draaien, sloeg hij met een geweldigen knal uiteen. Een vuurstraal van ca. 4 M. hoogte, kwam boven het dek te voorschijn. De kapitein was gehuwd en vader van een kind HET WEER IN OCTOBER. Aan het maandelijksch overzicht der weers gesteldheid in Nederland over October van het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut is het volgende ontleend: Van 1 tot 3 lag een gebied van hoogen luchtdruk over West-Europa en lagen de pressies in het Z.W. en N O. Van 4 tot 9 en van 20 tot 31 was de luchtdruk hoog in het Z.W. en Z. en trokken diepe depressies over West-Europa. Van 10 tot 20 lag hooge druk in het Z. en Z.O. of O. en strekten de oceaan- depressies zich ver Z.waarts uit. In de eerste hedt der derde dekade reikten de depressies tot in de Millandsche Zee. In de eerste dekade waren vooral W.-lijke, in de tweede Z.-lijke en Z.O.-lijke, in de derde N.W.-lijke tot Z.W.- ]ijke winden talrijker dan normaal. De gemid delde windkracht was in de eerste dekade boven normaal. Gemiddelde over de geheele maand waren de overdagtemperatuur het gemiddelde maxi mum en het gemiddelde minimum resp. 0 gr. 7, 0 gr. 6 en 0 gr. 8 boven normaal. In de 3 dekaden waren de afwijkingen respectievelijk 0 gr. 4, —0 gr. 5, —0 gr. 3; 2 gr. 2. 2 gr. 2, 1 gr. S; 0 gr. 5, 0 gr. 4, 0 gr 7. De hoogste temperatuur, 26 gr. 0. werd waargenomen te Maastricht op den 17. de laagste, —0 gr. 3, te Warnsveld op den 3. Verder kwam slechts te Wijster een dag met een minimumtemperatuur onder 0 gr. voor, n.1. 0 gr. 1 op den 28. De neerslag, gemiddeld over het geheele iand, bedroeg 93 mm tegen 78 normaal. De hoeveelheid was in het Noorden van het land en in Zuid-Limburg 10 tot 20 pCt. boven nor maal, in het Zuidelijk gedeelte van Noord- Holland, in Zeeland, Overijsel en in den Ach terhoek 20 tot 30 pCt., in Utrecht, het overige deel van Gelderland, Noord-Brabant en N. Limburg 30 tot 40 pCt. boven normaal, in Zuid-Holland ongeveer normaal. De eerste dekade had over het geheele land een belang rijk surplus, de tweede een belangrijk tekort, ten opzichte van het normale. Onweer kwam vooral voor op den 6 24 en 25, verspreide bvriehten kwamen binnen van den 1, 4, 5, 7 tot 9, 12, 17 20 tot 23. 26 en 27. Het aantal uren zonneschijn op de hoofd stations bedroeg 97 tegen 95 normaal, de 3 dekaden telden resp. 40, 30 en 27 uren. Pdn li n Scheveningscheweg de agent s den tweeden achterband eraf te scnieten. Met geweldige vaart tolde hij het Ler in' waar hii in de duisternis wist te ontkomen. VONDST IN OOST-LIMBURG. Hbld r ^erk' Krekelberg schrijft aan het Na voor een paar jaar een twaalftal Ger- maansche urnen te hebben ontgraven in de omgevïng van het oud-historisch dorpje Vlodrop (zie de officieele mededeelingen in verslagen van dr. Holwerda), ontdekte ik onlangs op de groote Nippe-heide in deze streken nieuwe urnenvelden, die zich over eën groot aantal hectaren uitstrekken. Zoodat hier het feit voor de hand ligt, dat er belang rijke nederzettingen van oude volkeren heb ben gehuisd. In enkele perceelen vond ik ook tallooze scherven van jonger aarden vaat werk, vermoedelijk uit de Frankische periode, benevens een paar gave kleine potjes, waar schijnlijk gediend hebebnde als drinkbekers, (met oor), en enkele fibula als speld, enz. Verder werden in deze buurten gevonden bei tels van silex, speerpunten van Romeinsche soldaten, urnen in den Romeinschen-berg en op den Eremieten-heuvel, muurresten op 2 M diepte, terwijl de resten van den Landweer DE LANDAANWINNINGSWERKEN IN DEN DOLLARD. De plannen teruggenomen, omdat de eigenares der gronden niet willen meewerken. Ged. Staten van Groningen hebben een plan overwogen tot het invoeren van land- aanwinningswerken in den Dollard, met toe passing van de zoogenaamde Sleeswijk-Hol- steinsche methode. Het plan beoogde omka- ding met aarden dammen van ongeveer 500 H.A. slik. Deze dammen zouden de volgen- Ie lengte moeten hebben; hoofddammen 29.850 M., dammen der tweede orde 23.900 M. en verder 18.850 M. sloot. De kosten wor den geraamd oo 210.000. Voorts moeten nog eenige leidammen gelegd worden, die 105.600 zullen kosten. Voor de begreppeling der ingekade slikken za> gedurende tien jaar 25.000 per jaar aoodig zijn. Het was de bedoeling dat van het bedrag der totale aanlegkosten begrepen arbeidsloo- nen ten bedrage van 158.000 60 of 94.800 door het rijk en provincie gezamen lijk zou worden gedragen. Van de eigenaren werd eer bedrag van 220.800 verwacht. De eigenaren zijn echter onder de huidige omstandigheden niet tot medewerking bereid en daar de bij de landaanwinningswerken be trokken provinciale belangen niet van zoo danige beteekenis zijn, dat zij de onteigening en uitvoering van de provincie zouden wetti gen, stellen Ged. Staten voor het plan te la- ten liggen en een afwachtende houding aan te nemen wat het Rijk wenscht te doen. JACHT OP EEN AUTOMOBILIST. Twee schoten trof jen doel, maar toch reed de man door. Omstreeks half twaalf in den nacht van Vrijdag op Zaterdag zag een agent van de verkeerspolitie op het Korte Voorhout te Den Haag een auto in wilde vaart aankomen, roet als eenigen inzittende de bestuurder Doordat dit rijden hoogst gevaarlijk was, ge lastte de agent den wilden, te stoppen. De automobilist meende aan dit bevel niet te moeten voldoen, zette integendeel den gang er nog meer in. De agent slaagde erin op her lournooiveld een taxi gereed te vinden, die hem in staat stelde den woesteling te achter- v°lgen. Deze was op de Koningskade linksom geslagen en vervolgde zijn weg in de richting ocheveningen. Bij de Javabrug heeft de agent ro de taxi hem ingehaald en daar hij weiger de te stoppen, loste de politieman uit zijn njvolver een schot op één der achterwielen van den achtervolgden auto, die intusschen bc Javabrug op reed en de stad in snelde, on derwijl een achterband verliezende. Blijkbaar had het revolverschot dus doel getroffen. 00r den achtervolgden chauffeur was dit geen aanleiding den strijd op te geven, ook om de heidevelden nog overal duidelijk zicht baar zijn. Daar vele perceelen straks opnieuw beplant worden met jonge dennen, wordt het hoog tijd, dat hier een degelijk onderzoek plaats vindt. Wordt er nu geen werk van gemaakt, dan vrees ik, dat hier een belangrijk Ger- maansch kerkhof met talrijke urnen-plekken onzer prae-historie verloren gaat. KORTE BERICHTEN. De consul-generaal van Italië te Am sterdam zal a.s. Woensdag te IJmuiden de door zijn regeering toegekende onderschei dingen aan de bemanning der reddingboot aldaar uitreiken. In een premiere van „De laatste liefde" (schrijver Ossip Dymond) heeft de .acteur Douis van Gasteren te E»en Haag zijn 25- jarig tooneeljubileum gevierd. Hij speelde in het stuk de hoofdrol. Veel belangstelling, veel bloemen en verschillende sprekers; een krans en een enveoppe. Vrijdagmiddag is op het emplacement van de staatsmijn „Hendrik" te Brunssum de 36-jarige rangeerder Veen uit Rumpen tus- schen twee wagens geraakt. Hij liep een sche delbreuk op en werd dood opgenomen. De ongelukkige laat een vrouw en vijf kleine kin deren achter. Dacht U heusch, dat leiders van maatschappijen als Wrigley, Pepsodent, Gilette en alle andere „grooten der grooten" met hun armen over elkaar zijn blijven zitten, totdat een stoutmoedige voor de eerste maal een stukje kauwgom, een tube tandpasta of een scheermesje is komen koopen? zijn ze zoover gekomen als ze nu zijn en dat men bij kauwgom aan Wrigley denkt, bij tandpasta aan Pepsodent, bij Scheermesjes aan Gilette. n.1.: dat men bij het lezen van Uw naam alléén aan een bepaald artikel denkt: NOODWEER IN BELGIE. Zaterdagnacht heeft boven geheel België een geweldige storm gewoed, welke gepaard ging met regen en onweer. De Scheldedijk bij Grembergen (in de na bijheid van Dendermonde) is op vier plaat sen doorgebroken. Het grootste gat heeft een breedte van vijftig Meter. Zeer vele rivieren zijn buiten haar oevers geloopen. De schade is aanzienlijk. Ook de spoordijken worden op verschillen de plaatsen bedreigd. De dijk van de Sambre bij Charleroi kan ieder oogenblik doorbreken. De Scheldedijk bij Grembergen bezweken. Omtrent de doorbraak van de Scheldedijk bij Grembergen wordt nader gemeld, dat deze is geschied ongeveer op dezelfde hoogte als in 1928. Zoover het oog reikt ziet men slechts één groote watermassa. De spoorweg verbindingen van Grembergen naar Lokeren en het Land van Waas zijn verbroken. De spoorbaan is over een lengte van 200 Meter weggespoeld. Ook de stations van Grember gen en Hamme staan onder water. Dijkdoorbraak ook bij Antwerpen. Ook voor Antwerpen is een Scheldedijk doorgebroken, nl. de linker-Scheldedijk. De geheele linkeroever voor Antwerpen staat onder water. De overstrooming ging zoo snel in haar werk, dat de bewoners geheel door het water verrast werden en op de bovenver diepingen, waarheen zij ijlings moesten vluchten, zijn opgesloten. Bovendien brandt aan den geheelen link<.r-Scheldeoever het electrisch licht niet tengevolge van een sto ring. De Nethedijk twintig maal door gebroken. De dijk van de Nethe is tusschen Lier en Duffel op twintig verschillende plaatsen doorgebroken. In de omliggende landerijen is ve-1 vee omgekomen, dat niet tijdig uit de weiden en stallen verwijderd kon worden. Op de bedreigde plaatsen werd de dijk versterkt door genie-soldaten, terwijl het Roode Kruis waar noodig hulp verleende. Verdere overstroomingen. In de Brusselsche voorstad Anderlegt staat in vele fabieken het water een Meter hoog. De toestand in de omgeving van Charleroi is eveneens zeer ernstig Te Montigny sur- Sambre is het water de huizen binnengedron gen en staat daar 1.20 Meter hoog. Voor zoover valt na te gaan deden zich tot nu toe nergens persoonlijke ongevallen voor. STORM BOVEN DUITSCHLAND. Aanzienlijke stormschade in Beieren. Zondagmorgen heeft boven Noord Beie ren een hevig onweder gewoed, waardoor op het vliegveld te Furth aanzienlijke schade werd aangericht. Een op het vliegveld staand Engelsch toe stel wera losgeslagen en tegen een hangar gedrukt, waarbij het achtergedeelte ernstig werd beschadigd. Verder werd het dak van een hangar gedeeltelijk afgerukt en de poort ingedrukt. Een Fransch Fokkervliegtuig werd door het vallend puin ernstig bescha digd. V olgens een mededeeling van de spoorweg directie voor het district Nurnberg zijn in den nacht op Zondag door den orkaanachti- gen storm op verschillende trajecten tele graafpalen omgewaaid. De telefoon- en tele graaflijnen zijn gestoord. Daardoor ontstond een vertraging van ongeveer anderhalf uur voor de personen- en goederentreinen. Van het Telefoonkantoor te Nurnberg zijn 20 lijnen gestoord. De masten van het radiostation te Stadelhelm omgewaaid. Ten gevolge van den hevigen storm, die Zondagmorgen boven Munchen heeft ge woed, werden tegen zeven uur de beide mas ten van het Duitsche radiostation in Beyeren te Stadelhelm omgewaaid. De masten werd te ongeveer 25 M. hoogte doorgebogen Het gebouw en de machines werden niet beschadigd. Er is intusschen een noodmast opgericht, welke vanzelfsprekend niet zulk een goed resultaat geeft. Er is direct overgegaan tot de herstelwerk zaamheden aan den radiomasten. Hoog water van Rijn, Elbe en zij rivieren. Sedert Zaterdagavond is de Moezel met 60 c.M. gestegen. Te Trier staan de kade s en de straten, die daarop uitkomen, onder water. Het tramverkeer moest geleidelijk aan stopgezet worden. In den afgeloopen nacht heeft een orkaanachtige storm over het ge bied rond Trier gewoed, die gepaard ging het heftige regenbuien. In het Westen van Trier staan reeds verscheidene huizen onder water. Ook het midden-gebied van den Moe zel meldt hoog water. Verscheidene huizen, die dicht aan den oever zijn gelegen en over stroomd werden, moesten ontruimd worden omdat er gevaar voor instorting ontstond, terwijl ook het vee in veiligheid gebracht moest worden. Ook het Eifel-gebied meldt storm- en wa terschade. Licht- en telegraaflijnen zijn ver broken. Bij Nettersheim verdronk een 14- jarig meisje, dat door den vloed gegrepen was. Bij Lieser staat het Moezelwater tot in de wijnbergen. Ook het water van den Rijn zelf blijft stijgen en de Hoogwaterdienst verwacht, dat de was nog met een Meter zal toenemen Alle schipbruggen moesten worden opgenomen. Hierdoor is o.a. de directe verbinding tus schen Coblenz en Ehrenbreitstein verbroken. Te Coblenz heeft het water de haven over stroomd en dringt pakhuizen en zakenhuizen, die aan de haven liggen, binnen. De Deut sche Eek bij Bingen is geheel door water om geven. Te Keulen stijgt het water ongeveer 4 c.M. per uur. Daarentegen bereikte de Saar gisteravond met 5.36 Meter zijn hoogsten stand, waarna de waterstand 'zakte. Vele hoofd verkeerswegen zijn voor het verkeer ge stremd. Vele woningen moesten ontruimd worden en de interlocale tramdiensten moes ten grootendeels gestaakt worden. Hoog water van de Elbe. Tengevolge van den regenval van de laat ste dagen is ook de Elbe buiten haar oevers getreden. Terwijl aanvankelijk alleen de Moldau langzaam steeg, stijgt thans ook de Eger. De passagiersdiensten op de Elbe zijn voor een deel stopgezet. Stormvloed aan de Noordkust en de Elbemona. Langs de geheele kust heerscht sedert gis ternacht een hevige storm uit het Noord Westen, die in den loop van den dag een windsterkte van 10 tot 12 bereikte De zee- wacht mat zelfs snelheden van 30 meter per seconde. In den namiddag brak boven Ham burg een zwaar onweer Jos, gepaard met hagelval. Tegen half acht gisteravond be reikte de storm boven het centrum der stad zijn hoogtepunt. De straten in de omgeving van de haven zijn alle onder water geloopen De Noordwester dreef het zeewater met kracht in de Elbemonding en bij Cuxhafen steeg het water zelfs tot den sedert jaren niet meer bereikte stand van 2.70 meter boven normaal. Op de reede van Cuxhafen waren verscheidene schepen voor anker gegaan. Een baggermolen, die in nood verkeerde, is veilig binnengebracht. Overstroomingsgevaar in den Hartz Tengevolge van het smelten van de pasge- vallen sneeuw in den Harz door de plotse linge stijging der temperatuur is het over stroomingsgevaar in den Harz zeer groot ge worden. Uit alle deelen van den Harz wordt gemeld, dat de rivieren en beken stijgen. De Holte, de Bode, de Oker, de Ilse, de Radau en de Ecker hebben hoog water. Kleine beek jes zijn veranderd in bruischende rivieren en over het Harzgebied woedt op het oogenblik een hevige stórm. Storm en regen boven Berlijn. Ook Berlijn is gisteren door een ontzet tend noodweer bezocht. Een storm met orkaankracht gierde door de straten en richtte een aanzienlijke schade aan. Van vele huizen werd het dak wegge vaagd. Tot nog toe werd niemand gewond. De brandweer moest, tot op het oogenblik van het verzenden van dit telegram reeds 12 malen uitrukken, om omgevallen schuttin gen en telefoonpalen en dergelijke hinder nissen op te ruimen. De Spree en de vele kanalen van Berlijn hebben zeer hoog water. Te ongeveer vijf uren gsitermiddag woed de een hevig onweder, gepaard met bliksem en donderslag. Sinds vier uren gistermiddag regent het ontzettend. In Baden. Ook boven Baden heeft een geweldige storm gepaard gaande met onweder en wolk- breukachtigen regen gewoed. Overal werd schade aangericht. In het Zuidelijk gedeelte der stad stortte een der kleine torens van de Liebfrauenkirche in. De brokstukken sloegen door het gewelf in den westelijken kant van het schip en richtten in het interieur groote schade aan. Een hoenderpark in de omgeving van Karslruhe is met kippen en al volkomen van het oppervlak der aarde verdwenen. Rijn en Moezel stijgen verder. In den loop van gisteren is de waterstand in Rijn en Moezel verder gestegen. De peil schaal te Coblenz wees om 7 uur des avonds een stand van 7.03 M. In den middag over stroomde het water van den middenloop van den Rijn de oeverplaatsjes. Ook te Keulen is de Rijn buiten zijn oevers getreden. Verscheidene straten zijn onder water geloopen. Per uur stijgt het water 5 c.M. De huizen langs den oever worden ont ruimd. In München. Nadat des nachts een krachtige Westen wind gewaaid had, barstte des morgens een hevig onweder los. Eenige minuten na den aanvang van het noodweer, dat met elemen tair geweld door de straten loeide, sloeg een hagelstorm op de stad neer, gelijk in dezen tijd van het jaar nog niet is voorgekomen, en die aan tal van huizen en gebouwen veel schade aanrichtte. Groote boomen werden ontworteld. Weenen door den storm geteisterd. Zondagmorgen vroeg barstte boven Wee nen een kort onweder los^ dat een orkaan- achtigen storm inluidde. Groote schade werd aangericht. De brandweer moest den gehee len dag telkens opnieuw uitrukken, teneinde de stormschade te herstellen of op te ruimen. Talrijke voetgangers werden door vallende dakpannen en takken gewond. Ook in de par ken heeft de storm veel schade aangericht. Van den Staphansdom en de Votivkirche heeft de wind heele brokstukken muur wegge rukt. Van tal van winkels werden de spiegel ruiten ingedrukt. 1 doode en 60 gewonden te Weenen. Het aantal der tot gisteravond te Weenen tengevolge van den storm gewonde personen bedraagt 60, terwijl een man door een door den wind uit zijn scharnieren gerukte deur gedood werd. De meeste gewonden hebben beenbreuken, hersenschudcungen of schedel breuken. GROOTE STORMSCHADE IN FRANKRIJK. Doodelijk ongeval te Roue® De hevige storm, die boven Frankrijk heeft gewoed, heeft in bijna alle provincies groote schade aangericht, en zelfs op sommi ge plaatsen menschen levens geëischt. Te Pa rijs kwamen verschillende bouwsteigers naar beneden. Te Rouen werd een groote kraan omver geworpen, die terecht kwam op een kolenlichter, waarvan de schipper gedood en een knecht zwaar gewond werd. Te Le Havre zijn de havenwerken door den storm zwaar beschadigd. Te Chartres heeft de politie last gegeven, om een heel huizenblok te onruimen, aange zien men vreest, dat de huizen zullen instor ten. OOK SPANJE GETEISTERD. Zwaar weer op de Spaansche kust. Op de Spaansche Noord- en Noordwest kust heerschen zware stormen, die o.a. te Bilbao groote materieele schade hebben aan gericht. Te Vigo moest de havenscheepsvaart stil gelegd worden, daar de schepen door den hoogen golfslag ernstig gevaar loopen. DE GE.MEENTE AMSTERDAM EN DE KUNSTENAARS. Zaterdagmiddag werd in het Stedelijk Mu seum te Amsterdam een tentoonstelling ge opend, die een bijzonder karakter draagt, om dat daar voor het publiek zijn tentoongesteld de werken van beeldende kunstenaars, welke door de gemeente Amsterdam in 1930 zijn aangekocht. Det wethouder voor kunstzaken, Ed. Polak, opende de tentoonstelling. Hij her innerde er aan, hoe in 1923 de regeering een bedrag van 25000 beschikbaar stelde voor steun aan noodlijdende kunstenaars, van welk bedrag 10.000 aan de gemeente Am sterdam toegekend werd, echter op voorwaar de, dat de gemeente een even groot bedrag zou storten voor die doel. Het volgend jaar reeds werd deze post van de begrooting ge schrapt. De gemeente Amsterdam bleef ech ter op den ingeslagen weg voortgaan en trok in 1930 zelfs een som van 30.000 gulden uit, thans echter niet meer voor „steun aan noodlijdende kunstenaars", doch voor „aan koop van werk en voor opdrachten aan beel dende kunstenaars". Sprek eindigde zijn inleidend woord met er op te wijzen, dat thans niet meer de opvatting geldt, dat kunstenaars gesteund moeten wor den, doch dat de gemeene evenzeer de kunste naars van noode heeft, als deze de gemeente. Namens de federatie van Beeldende kunste naarsvereniging sprak vervolgens de voor zitter Harmen Meurs, die hoopte, dat het met de gemeente verkregen contact levend gehou den mocht worden en een woord van dank sprak tot den wethouder voor zijn jarenlange medewerking. Op de tentoonstelling zelve vindt men ds 38 schilderijen, welke de gemeente dit jaar aankocht, benevens reproducties van in op dracht vervaardigde beeldhouwwerken en ver* seringen van gebouwen en bruggen, wand schilderingen en eenige specimina van de ïesultaten, verkregen door samenwerking der stadsdrukkerij met de sierkunstenaars. ST. CAECILIA. De R.K. Harmonie „St. Caecilia" geeft elV jaar een donateursconcert voor dit jaar waren er twee avonden voor noodig waarvan de eerste gisteravond in het Gulden Vlies gegeven werd. Dirigent P. N. Joosen liet zeven nummerï spelen, beginnende en eindigende met een marsch. Die marschen waren wat uitvoe ring betreft het beste. De andere stukken bleven door een te dikwijls onzuiver spel daar beneden. In forte gedeelten gaat het wel b.v. het vlugge tempo in de fantaisie Pasto rale van Hessing, sommige plaatsen in de fantaisie „Cavalleria Rusticanica" van Mas- cagniKessels enz. maar waar piano of mezzo forte gespeeld moet worden, gaat het fout. Voor het korps hopen we, dat daarin verbetering komt. De dirigent is een ambi tieus en muzikaal leider, die blijkbaar alles in het werk stelt om een uitvoering zoo goed mogelijk te krijgen, maar wat zuiverheid! van spel aangaat Zal hij nog niet tevreden mogen zijn. De leden van St. Caecilia moeten dit euvel te boven zien te komen; is dat be reikt dan zijn ze op den goeden weg. En, aldus kwam dat de reeds genoemde num mers en de wals van Langlois, benevens de balletnummers Feêrie-ballet van Delhaye en Suite Oriëntale van Popy met afwisselend geluk ten gehoore gebracht werden. De voorzitter van het korps had weei heel wat te zeggen. Allereerst werd dank gebracht aan 'n heele reeks personen, n.m. B. enW., de commissaris van politie, het po litiekorps, de bode van het korps, de pers, vertegenwoordigers van andere korpsen, 'n zekere heer de Lange, die voor de verloting 1300 loten verkocht had, aan den Eerw. de ken, den adviseur, rector C. Vis, pater Hart man, voor hun tegenwoordigheid. Hij had ook wenschen, zooals het toenemen van het aantal donateurs en van het getal werkende leden. Pater Uiterwaal verscheen nog ten tooneele om dirigent en leden zooals men mij mededeelde te bedanken voor de hem gebrachte serenade ter gelegenheid van zijn 40-jarig priesterschap. Na het zevende num mer was het concertprogramma ten einde go- bracht en zou men na de pauze nog een re vue in twee bedrijven opvoeren. A. K. BEIAARDSPEL. Ter eere van St. Caecilia gaf de beiaard school te Mechelen, waarvan de beroemde beiaardier Jef Denyn de leiding heeft, op Vrijdag en Zaterdag j.1. een concert op den St. Romboutstoren. Tot de leerlingen dier school behoort ook onzen stadgenoot den muziekleeraar en organist P. A. van Lan gen. Van Langen speelde Zaterdagmorgen 10 uur en gaf het volgende programma: Con cert van Vivaldi, Allegro van Peicher, Van Alkmaar de Victorie, van Coster, en Gavotte en Doublé, van Willem de Fesch. Van d« uitvoering van Alkmaarsch Victorielied zei Denyn hem dat „het er goed uit kwam", en hij werd door den meester uitgenoodigd tot het geven van een beiaardconcert te Antwer pen. Een mooie onderscheiding voor den jongen musicus. A. K.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7