miMJütlt Conranl. de storm, LANDBOUW SII VEE1EELT. Van Putten Oortmeijer Sport rd twee in dertigste Jaargang. Hauiiflasr 24 yovemher. De hevige Zuidwester storm veroorzaakt overstroom maal- en menggebod. frankrijk eischt stempeling van ingevoerde eieren. graanhandel contra ma alge bod. heemskerk. ingen. Postzegelalbums (vaste en los bladige), Dagboeken, Poëzie albums, Verjaardagboekjes en Briefkaartalbums. O No- 277 1930 De Directeur der Gemeentewerken van Alkmaar maakt bekend, dat de «OKKEBRUG ever de Kaarsemakers- racht op DINSDAG en WOENSDAG 25 en 26 NOVEMBER a.s. voor het verkeer zal ?jjn afgesloten DRANKWET. Heden is ingekomen een verzoek van A. van der Horst alhier, om verlof tot den ver hop van alcoholhoudende dranken, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Koningsweg no Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen jjet verleenen van dit verlof indienen. ALKMAAR, 24 Nov. 1930. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. De Bond van Groningsche graanhandela ren heeft aan alle Kamerleden ten telegram gezonden,, waarin ten scherpste geprotes teerd wordt tegen het wetsontwerp maal- en menggebod. Uit een circulaire van den Franschen mi nister van landbouw aan den Dienst tot op sporing van bedrog blijkt, dat ook daar te lande een wetsontwerp in voorbereiding is tot verplichting herkomstaanduiding op den schaal van ingevoerde eieren. In afwachting van het in werking treden eener desbetreffende wet, zal de minister een decreet uitvaardigen, op grond waarvan de kosten voorzien moeten zijn van een etiket, waaruit duidelijk de herkomst blijkt, opdat het publiek kan weten of het Fransche of bui- tenlandsche eieren koopt.' De Bond van Groningsche Graanhande laren heeft besloten, een telegram te zenden aan alle leden van de Tweede Kamer, waarin zij protesteeren tegen het ingediende wetsont werp-maal en menggebod. Tuinbouw club v. Z. O. S. Bovengenoemde club hield Donckrdag- 4 rond in 't café „De Oranjeboom" eene goed bezochte ledenvergadering. Mededeeling werd gedaan dat de Proef tuin te Alkmaar Dinsdag eene ledenbijeen komst belegd heeft. Tot afgevaardigde der club werd benoemd de heer J. R. Ineke. Besloten werd in den volgenden nazomer weerom een reisje te doen naar Nijmegen en voor dat doel een reiskas te vormen ad 6 per lid Mocht ter elfder ure een lid niet meegaan, dan zullen 90 pCt. der gestorte gelden gerestitueerd worden. Gezien den treurigen waterafvoer ten onzent zal t. z t. aan den gemeenteraad een request ingezonden worden voor eene normale water- lcozing De heer de Vries zei. dat de tuinders zelf hieraan de meeste schuld hebben door deze loozing te verwaarloozen. terwijl de heer Ineke nok een somber beeld ophaalde ten aanzien van den waterdoorvoer van de Noorddorperstroombeek. Daarna kreeg de oijeenkomt eene lezing te hooren van den heer Passier over de droog making der Zuiderzee, welke lezing onder luid appjaus werd beëindigd. Met het oog op de huidige overproductie van land- en tiuinbouwvoortbrengselen stelde een dei leden den spr. de vraag of de econo mische toestand, wanneer ook de Zuiderzee eenmaal beteeld zal worden, niet nog be nauwder zal worden. De heer P. zei dat hij niet 't minst zich bezorgd maakte over de overproductie. Spr. meende, dat de heerschende wereldcri sis gezocht moet worden in de graanprijzen en om tot eene goede oplossing dezer crisis te geraken, alle volkeren tot eene algemeene levensversobering moeten geraken, dergeschikt belang, gedaan waren, werd de dergeschikt belang gedaan waren, werd de bijeenkomst opgeheven. DUITSCHLANDS BOTER-TARIEF. Het tarief van 15 cent per pond treedt Donderdag in werking. Het Wolff-bureau meldt uit Berlijn, dat de lotwisseling der ratificatie-oorkonden nopens 'iet aanvullende Duitsche-Finsche handels verdrag op 17 November is geschied. Het Hbl. voegt hieraan toe: Aangezien de in werking treding is be paald op tien dagen na de uitwisseling der Stukken, wordt het nieuwe invoerrecht op boter ad 50 mark of 30 per 100 K G. van kracht op Donderdag a.s., den 27sten No- vembei Gp de ruim 36 millioen K.G. boter, die ons 'and in het afgeloopen jaar naar Duitsch- iand uitvoerde, dat is meer dan drievierde van onzen totalen boterexport, zou dit nieu we tarief dus neerkomen op een bedrag van ')"a elf millioen gulden. Gerekend naar de boternoteering van het «ogenblik nl. 160 per K G. komt dit in voerrecht van 30 dus neer op 19 pet. van waarde. 1NDEN NOOD ZOEKT MEN ELKAAR. ■ka de vergadering tusschen werkgevers- tfi/v- mers 'an(^" en tuinbouw en na Gjeenkomst te Goes van neutrale, chr- en v 'n «fganisatics, zal thans ook een crisis- nadering worden gehouden van de H. M en T' r.-k. L. T. B. en den chr Boeren- j-_ 0'adersbond. Deze vergadering zal wor- n «houden te Hoofddoro oo 27 Nov. a.s. Dreigend gevaar op vele plaatsen. f i. Polders overstroomd. in &e stonn uit Zuid-Westen heeft r,nf u van Zaterdag op Zondag boven ,"f gewoed. Deze storm was oorzaak, het rivierwater, dat tengevolge van de aannoudende regens van de laatste dagen in groote massa s naar beneden komt, niet vol doende kon worden afgevoerd. De storm n t ?o1< den geheelen Zondag aangehouden, doch is gedurende den dag iets naar het Noorden uitgeloopen. Zondagochtend te half tien seinde het mete orologisch instituut te De Bildt aan alle pos ten van Delfzijl tot Hoek van Holland „Verwacht storm uit het Noord-Westen" en aan de posten van Hoek van Holland tot Nieuwesluis: „Weest op Uw hoede!" In de hoofdstad heeft de Zuidwesterstorm zijn invloed ook doen gelden. Het zeewater was Zondbg zoo hoog, dat nóch in IJmuiden, nóch door de Oranjesluizen kon worden gespuid. Dit had tot gevolg, dat het water, dat de polders uit slaan. niet kon worden geloosd. Alle sluizen in de hoofdstad moesten Zondag worden ge sloten, zoodat de geheele binnenvaart zoo goed als stil lig. Tengevolge van het hooge zeewater konden Zondag evenmin schepen van uit zee naar Amsterdam geschut wor den. De waterstand te IJmuiden was onge veer 2 M. boven normaal. In het IJ vóór Am sterdam was de stand 26 c.M. plus N.AP. In het Merwedekanaal was het water gestegen tot 5 c.M. beneden N.A.P. bij een normalen stand van 40 c.M. beneden N.A.P. Direct gevaar voor de omliggende polders bestond er Zondagmiddag nog niet. Ook ten Noorden van het IJ was het boe zemwater zeer gestegen, doch ook hier be stond Zondagmiddag nog geen gevaar. Aan den benedenloop der rivieren water half acht echter ernstiger. Uit Sliedrecht wordt ons gemeld, dat de bewoners van deze gemeente en omliggende plaatsen in den nacht van Zaterdag op Zon dag door de politie werden gewekt in ver band met den abnormaal hoogen waterstand. Het water steeg gedurende den nacht tenge volge van de groote was der rivieren en van het ophouden van het water door den Zuid westerstorm plotseling tot ongeveer 10 c.M beneden het peil van 1928. Op vele plaatsen stond het slechts ongeveer 20 c.M. onder de kruin van den Merwededijk. De zoogenaam de stoepen aan den buitenkant van den dijk zijn gedurende den nacht overstroomd en op vele plaatsen langs den dijk staan de huizen tot het dak onder water Vele bewoners wer den door het water verrast en konden hun woningen niet verlaten. Zij hebben een schuil plaats op de zolders gezocht. Langs den geheelen dijk is het water ab normaal hoog en zijn de buitendijks gelegen polders en stoepen in het water verdwenen. Water in een ziekenkamer. In het centrum van Sliedrecht drong het water Zaterdagnacht in de woning van de familie Versteeg, waar de ongeveer 50-jarige vrouw ziek te bed lag. Haar ledikant werd, toen het water binnendrong, op'houten blok ken geplaatst. Het water steeg evenwel voortdurend zoodat tenslotte het bed in het water kwam te staan. Zondagochtend te half acht moest de vrouw uit de woning gehaald worden, hetgeen met groote moeite gepaard ging. De redders moesten daarvoor tot aan de borst door het water waden en bij het wegbrengen van de zieke naar een hooger gelegen plaats sleepten haar voeten door het water. Henderden woningen door het water ingesloten. Te Hardinxveld, Papendrecnt. Baanhoek en Giessendam stond het water overal even hoog. Honderden woningen, die buiten den dijk staan, zijn door het water ingesloten Voor zoover Zondagmiddag kon worden na gegaan, hebben nergens persoonlijke onge lukken plaats gehad, omdat de bewoners overal tijdig konden worden gewaarschuwd Op de grens van Sliedrecht en Giessendam zijn de terreinen van de Sliedrechtsche gas fabriek overstroomd. Het water heeft op vele plaatsen verwoes tingen aangericht en overal ziet men stukken hout, afkomstig van erven en opslagplaatsen langs de rivier, drijven. Polders overstroomd. Elf schapen verdronken. De polders van Lang Ambacht, te weten de Sionspolder, de Mariapolder, de Oostmer- wedepolder en de Stadspolder. zijn alle over stroomd. In deze polders staan slechts enkele boerenwoningen, die echter op terpen ge bouwd zijn, waardoor zij droog blijven. Onder de gemeente Hendrik Ido Ambacht is de Sophiapolder overstroomd Hier zijn elf schapen verdronken Uit Ridderkerk werd Zondagochtend ge meld, dat de Nieuwe Polder, de Gorzen- polder en de Kerkenoordenpolder zijn onder- geloopen. Ook de kade van den polder Don- keresloot stond Zondagochtend onder water De bewoners van laatstgenoemden polder en die van den polder 't Zand zijn den ge heelen nacht van Zaterdag op Zondag in on gerustheid geweest, daar men vreesde voor een doorbraak, zooals deze ook in 1916 heeft plaats gehad. De dijken zijn echter nergens bezweken. Onder de gemeente Hendrik Ido Ambacht stonden Zondagmiddag de wei ven langs de rivier ruim een meter onder water. Veel hout en ander materiaal is weggedreven. Te Dordrecht was de stand van het water Zondagochtend 2.90 M. boven N.A.P. Vele kelders waren ondergeloopen. Het veer bij Zaltbommel weg genomen. Tengevolge van den hoogen waterstand moest het veer te Zaltbommel Zondag worden weggenomen. De veerdam was overstroomd. In verband hiermede heeft het rijksveer te Z 'tbommel een half uursdienst ingesteld met twee stoomsleepbooten. De stand van de Waal te Zaltbommel was Zondagmiddag te 1 uur 4.90 M. boven N-A.P. De rivier wast sterk, De toestand in Zuid-Limburg. Zondagmiddag werd ons uit Maastricht getelefoneerd, dat de Maas gedurende de laatste 24 uur nog 45 cM. was gestegen Aan de Maasbrug stond de peilschaal 3,98 M. of 45,99 boven N.A.P. België seinde: Boven Maas stationnair, zijrivieren verminderen. Het dorpje Heugem is Zondag bijna ge heel ondergeloopen. De inwoners hadden Zaterdag het vee reeds naar Gronsveld in veiligheid gebracht. Ook andere Maasdorpen, Limmel, Borg haren, Itteren, Stein en verderop gelegen plaatsen worden bedreigd. Uit Frankrijk werd Zondagmiddag ge seind, dat in het gebied van de Semois het wa ter wast, welke was samenvalt met dien van de Outhe. Volgens deze berichten kan te Maastricht een stand van boven 4 M. verwacht worden. De Ourthe is gestegen boven den hoogsten waterstand van 1880. Op den Schaarnderweg, den voornaam- sten toegangsweg naar WijkMaastricht stroomde hef water Zondagmiddag een hal ven meter hoog. De hoogste waterstand gedurende de laat ste jaren was die in 1926, toen het water steeg tot 4,92 M. te Maastricht of 46,93 M. boven N.A.P. Uit Nieuwstad wordt gemeld, dat de lan derijen in het stroomgebied van de Geleen en de Roode Beek geheel onder water staan. De verbinding van daar met Duitschland was Zondagmiddag verbroken. DE WAS VAN DE MAAS. *De Beersche overlaat werkt neg niet. Gistermorgen acht uur was de stand van de Maas bij Grave 10,15 M. plus N.A.P., des middags half zes 10.32 M. De Beersche Overlaat werkt als de peilschaal te Grave op 10.80 M. staat. Er bestaat nog eenige hoop dat de overlaat niet of zeer kort gaat wer ken. Indien de Beersche Maas zou gaan loo- pen, zou dit tot direct gevolg hebben dat het groote verkeer tusschen Nijmegen via Grave naar Den Bosch zou moeten worden stop ge zet, en zouden automobilisten moeten terug- keeren. Was van de Maas bij Maastricht: van gistermorgen 8 uur tot 5 uur namiddag 6 cM. Venlo meldde gistermorgen 1,20 M. was, desmiddags 5 uur 0.65 M. Luik (Bel gië) meldde toen denzelfden stand. Te Venlo. Uit Venlo werd Zondagmiddag geseind, dat de bewoners van de laag gelegen gedeel ten der stad door het gemeentebestuur zijn gewaarschuwd, dat er gevaar voor over strooming dreigt. Zondag werden te Venlo de kelders der woningen ontruimd. Zwolle gedeeltelijk onder water. Ten gevolge van den hevigen storm is gister een groot gedeelte van Zwolle over stroomd. De Buitenkant, Thorbeckegracht, De Wezenlanden en Gasmuisplein staan ge deeltelijk onder water. Er wordt druk ge damd. De overstrooming bracht een groote me nigte op de been. Gisteravond te 10 uur was het IJselwater en de stand van het Zwarte Water ongeveer 15 c.M. gedaald. De Buitenkant te Zwolle, die vrij ernstig was ondergeloopen, is thans weer droog. Op Schiermonnikoog. Tengevolge van den vliegenden storm, die gistermiddag 1 uur te Schiermonnikoog zijn grootste kracht bereikte, heeft de veerboot, die den dienst tusschen Oostmahorn- en Schiermonnikoog onderhoudt, een uur ver traging gehad. De afstand werd afgelegd in 2 uur. Wegens den hoogen waterstand moest de boot nog twee uur wachten alvo rens te landen. Een groote reddingboot, die gebruikt wordt door de Zeevaartschool, is van de reede losgeslagen en weggedreven. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Het water zakt. Gisteravond te 6 uur was de stand van de Dordtsche Kil aanmerkelijk gezakt. De peil schaal wees 50 c.M. minder aan dan des middags. De windkracht nam af. In Brouwershaven huizen onder geloopen. In den nacht van Zaterdag op Zondag werden de bewoners in de woningen die aan de haven staan, verrast door het snel was sende zeewater. oordat de bewoners in de gelegenheid waren vloedplanken voor de deuren aan te brengen, stroomde het water de huizen binnen. Het water staat in sommi ge woningen ongeveer een halve meter hoog. Marken overstroomd. Door den N. W. storm is het eiland Mar ken onder water geioopen. Hedennacht om 12.20 werd de hoogste stand bereikt, nl. 1.66 M. boven N.A.P. De wind is daarna gaan 1'ggen, waardoor geen schade is aangericht aan de huizen. De visschersvloot was in de haven. Het water zakte en hedenmorgen be droeg de stand een M. boven N.A.P. Per soonlijke ongevallen kwamen niet voor. De stand der Zuiderzee dalende. Nadat gistermiddag om vijf uur het schut ten bij de Oranjesluizen was gestaakt, is dit hedenmorgen om half zes weer hervat. De scheepvaart van binnen naar buiten onder vindt eenige vertraging. Van den anderen kant is er in het geheel geen scheepvaart. De hoogste stand van het Zuiderzeewater werd hedennacht te 12 uur genoteerd, toen het 1.62 M. bedroeg. Hedenmorgen negen uur was de stand 80 cM. -f- N.A.P. Een lichttoren weggeslagen. Tijdens den storm, die vooral gisteren over ons land heeft gewoed, zijn de duinen aar het Noorderstrand van het eiland Goeree n? bij Ouddorp sterk afgeslagen. De lichttoren aan het Slijkgat is door den storm op het strand geslagen. Kistdam te Scheveningen on dermijnd. In den nacht van Zaterdag op Zondag de Kistdam, die het doorgravingswerk tus schen de eerste en de tweede binnenhaven tel Scheveningen afsluit, door den hoogen wa- PAYGLOP 18. terstand ondermijnd en gedeeltelijk wegge drukt waardoor het geheele werk onder water is geioopen terwijl een gedeelte van de kade der eerste haven over een lengte van veertig meter is verzakt. Het water van de Maas in de huizen gedrongen. Gisteravond kwam het water van de rivier de Maas, de stad Venlo binnenstroomen. De Maasstraat en de Maaskade staan momen teel blank. Men tracht door houtinstallaties het verkeer nog gaande te houden. Het water is in deze straten de woningen binnenge drongen en staat daarin ongeveer 20 a 30 c.M. hoog. Aan de haven ligt elk bedrijf stil De waterstand in Maastricht. Maastricht meldde hedenmorgen half tien dat de Maas in den afgeloopen nacht daar ter plaatse nog c.M. was gestegen. De sluizen te IJmuiden geopend. Te IJmuiden wordt thans, nu de wind is gaan liggen, het overtollige water van het Noordzee-Kanaal naar zee gespuid. In den loop van den dag konden de sluizen te dier stede weer worden geopend, waardoor de bin nenscheepvaart weer geregeld kon function- neeren. In het water gewaaid De hevige storm heeft te Oude Pekela een slachtoffer geëischt. De ongeveer 40-jarige straatmaker E. Haan schijnt terwijl hij langs het Pekelerdiep fietste in het water te zijn gewaaid. De fiets is gevonden. Het lijk van den man, die was gehuwd en vader was van vier kinderen, is nog niet opgehaald. Schip gestrand en gebroken. Het 3500 ton metende Hamburgsche stoomschip Louise Leonhardt is gisteren avond tijdens den hevigen Noordwester storm in den Elbemond op het groote Vogelzand gestrand en middendoor gebroken. Voor zoo ver bekend is kon niemand van de uit 30 kop pen bestaande bemanning worden gered. Een Duitsch stoomschip vergaan. In de Noordzee is gisteravond het Duit- sche stoomschip „Louise Leonardt" vergaan. Te Cuxhaven werden S. O. S. signalen op gevangen. Een ter assistentie uitgeloopen fcergingsvaartuig kon tengevolge van de hevige branding het gestrande schip echter niet bereiken. Vanmorgen vroeg voeren het stoomschip „Hermes" en een bergingsstoomschip op nieuw uit om te ontdekken, dat het schip in den loop van den nacht middendoor was ge broken. Het laatst ontvangen telegram van boord van het bergingsvaartuig, dat van morgen te half negen werd geseind bericht „Louise Leonardt" totaal verloren, niets ge red. De „Louise Leonardt" was gistermiddag uit Hamburg vertrokken met een lading kali voor Amerika. Er is weinig hoop dat iemand der 30 opvarenden er het leven heeft afge bracht. Schade aan de oesterkweekerijen. De hooge waterstand heeft groote schade aangericht aan de oesterkweekerijen te Ierseke enWemeldinge. Verschillende oesterzeven en manden zijn weggespoeld. Aan het Catsche veer is groote schade aangericht aan den steiger van de provinciale boot. Gisteren kon dientengevolge de boot niet aanleggen. Ook de zeedijk te Westkapelle heeft belangrijke schade gekregen. Gisteren waren dertig dijkwerkers bezig om de gaten, die in den dijk waren geslagen, te herstellen. Doordat de vloed zoo onverwacht kwam opzetten, is de aangerichte schade vrij groot geworden. HOOG WATER. Rondom Maastricht veel land over stroomd. De Maas bij Maastricht is geworden tot een breeden en bij de brug zelfs woesten stroom, met alle gevolgen, die dat hooge wa ter meebrengt. Niet alleen de laaggelegen landerijen, maar ook de straten en de dorpen langs de Maas staan op sommige plaatsen onder water. Op den toegangsweg tot de stad (Scharnderweg) staat op enkele punten het water een halven meter hoog. De werken aan de nieuwe Maasbrug lig gen weer stil. Ware de tegenslag met het in storten van den damwand niet geweest, wat het werk ongeveer een maand heeft achteruit gezet, dan had men nu de peilers wel een meter hooger met steenen bedekt en zou het werk nog boven het water uitsteken. Het meest zijn de werklieden gedupeerd, die hun loon moeten der'en en nu om steun komen aankloppen bij de Maastrichtsche steunrege ling. De zijrivieren en de anders zoo vredige beekjes zijn buiten hun oevers getreden en hebben groote vlakten onder water gezet. Door een zware regenbui, die lang aanhield, is Zaterdagavond de toestand voor verschil lende streken nog zeer verergerd, zoodat overal dammen worden opgeworpen om het steeds wassende water zoo mogelijk te kee- ren. Voetbal. De wedstrijden van gisteren. De storm, die gisteren geheel Neder land onveilig maakte, heeft ook een lee- lijke klap gegeven aan de voetbalcom petitie. Van de 25 wedstrijden, die anders gespeeld worden, zijn er thans niet min der dan 14 afgelast moeten worden, om dat de terreinen niet geschikt waren. Bet gevolg is natuurlijk, dat de competi tie nog meer achtero geraakt is ep we zeker een heel lang voetbalseizoen krij gen. De oogst in afd. I was al heel schraal. Slechts een wedstrijd kon gespeeld wor- :en, n.1. H B. S.—H. D. V. S. en deze ontmoeting liep zoowaar nog uit op een onverwachte zegen der Schiedammers. Doordat geen der andere clubs speelde, klom Hermes omhoog totde tweede plaats, echter alleen, doordat ze meer wedstrijden gespeeld heeft dan Ajax en D. F. C. In afd. II was de oogst grooter. Daar werden nog drie wedstrijden gespeeld waarvan twee, waarbij Rotterdamsche clubs betrokken waren. H. V. V. kreeg n.1. bezoek van Feijenoord en kon het tegen de a.s. kampioenen niet bolwerken. Met een 50 overwinning keerden de Rotterdammers terug. Ook Sparta wist met een flinke overwinning terug te keeren uit Velsen, waar ze de club van dien naam sloeg met 3—1. Door deze »-e- sultaten is de onderlinge verhouding tus schen de beide Rotterdamsche clubs on gewijzigd gebleven. Ten slotte speel .ie K. F. C. haar uitwedstrijd tegen Hilver sum en moest na spannenden st.ijd met een kleine 21 nederlaag genoegen nemen. In het Oosten heeft de techniek geze gevierd. Go ahead ontving Heracles en deze Almelosche club heeft haar meer derheid afdoende bewezen. Over alle linies, maar vooral in de midden- en halflinie, was ze sterker dan de kampi oenen. Het gevolg was dan ook een ver diende 4—0 overwinning voor Heracles P. E. C. heeft zich hersteld. Ze kwam naar Apeldoorn om den strijd aan te bin den met Robur en hoewel deze club goed partij gaf en o.t. Elfring zeer vaak ge vaar bracht voor het P. E. C. doel, moch ten de gasten toch een kleine 3—2 over winning mee naar huisnemen. Vitesse verloor opnieuw, thans in Hen gelo van Tubantia. Dat wordt oppassen. En Enschede is leelijk afgezakt. Nu weer moest ze op eigen terrein een puntje aan Wageningen afstaan. In het Zuiden slechts een wedstrijd* Willem II—P S. V. De Philips-menschen hebben er geen gras over laten groeien en klopten volgens de regelen der kunst de kampioenen met liefst 6—1. De groote strijd in Groningen is ge streden en het resultaat geweest een overwinning voor Velo. Merkwaardig genoeg waren de cijfers (3—1) ook al ouderwetsch, want hoe vaak is deze ontmoeting tusschen Velo en Be Quick niet geëindigd met deze cijfers. Veendam, dat zonder publiek moest spelen, won haar 5den wedstrijd en met niet minder dan 41 werd het Groning sche G. V. A. V. geklopt De uitslagen luiden: Afd. I. H. B. s.—H. D. V. s. 1—2 Afd. II. V. S. V.Sparta i_3 H. V. V.—Feijenoord 0_5 Hilversum—K. F. C. 2j Afd. III. Go aheadHeracles 04 TubantiaVitesse 62 RoburP. E. C. 23 EnschedeWageningen 2—2 Afd. IV. Willem II—P. S. V. 1—6 Afd. V. VelocitasBe Quick 3l Veendam—G. V. A. V. 41 Onze Tweede klassers. Ook de Tweede klassers moesten giste ren grootendeels werkeloos blijven. Ir de afd. A. werd slechts een wedstrijd ge speeld, n.1. T. O. G.Hollandia, en deze ontmoeting is in zooverre een verrassing voor ons geweest, dat Hollandia mei groote cijfers klop kreeg. We hadden niet durven denken, dat T. O. G. met 7—2 zou winnen. Dat is nu al de derde over winning in successie. In de andere afd. gingen drie wed strijden door. De Spartaan won thuis met 30 van Baarn, Bloemendaal ver loor op eigen terrein van Zand voort met 1—5 en Hercules deed goed werk door uit Velox te slaan met 35. De uitslagen zijn: T. O. G.Hollandia 72 De Spartaan—Baarn 3G Bloemendaal—Zandvoort 1—5 VeloxHecules 35 Andere wedstrijden. Wij noteeren nog de volgende uitslagen: 3e klasse. HelderD. S. V. 101 4e klase. Ahrends—Swift 13 D. T. S.Uitgeest 1—8 Res. 2e klasse. H. R. C. II—D. E. C. II 2—1 Res. 3e klasse. BI. Wit. III—A. F. C. III 5—2 Z. V. V. II—Ajax IV 0—3 Hcüandia IIV. A. Til 50 Swift II—J. O. S. II 2—1 Gymnastiek. Eerste lustrum van „Achilles" te Egmond aan Zee. Ter gelegenheid van haar eerste lustrum gaf de Ëgmondsche gymnastiekvereniging „Achilles" Donderdagavond een uitvoering voor genoodigden in de zaal van „De vergul de Valk". Te ongeveer kwart voor acht marcheerden de leden en adspirant-leden in keurige orde achter het vaandel naar het podium. Na den opmarsch en vaandelgroet trad de heer P. Dekker, voorzitter der vereeniging, naar voren en sprak een hartelijk woord van welkom uit, in het bijzonder tot den be schermheer, burgemeester Eijma. Mevrouw Eijma werd een bouquef crysan- ten overhandigd. Hierna huldigde de voorzitter den leider, den heer S. Budding, zonder wien de ver eeniging niet dat geworden zou zijn wat ze nu is. Spr. bood den leider bloemen aan, waar voor deze dank zei, terwijl hij de verzekering gaf, dat de vereeniging hem Hef geworden was. Hierna bracht de secretaris van den Turn kring Alkmaar en Gmstreken zijn geiukwen- schen namens die vereeniging over en bood een bloemenmand aan. Vóór de pauze werkten de adapirant-leden We zouden in het nadeel van de andere groe pen «oreken. zoo we er een noemden, die uit blonk. Elke arroeo werkte goed.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 9