Wekelijksch Overzicht LANDBOUW en VEETEELT, VOOR ST. NICOLAAS SIGAREN IN VERPAKKING VANAF 10 STUKS van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. ZAANDAM ZAL OPENBARF WERKEN IN EIGEN BEHEER UITVOEREN. In de gisteravond gehouden vergadering heeft de gemeenteraad van Zaandam, na caaraan twee zittingen te hebben besteed, de besprekingen omtrent de vraag of eigen be heer bij dei: dienst van openbare werken ai dan niet in het belang der gemeente is, be ëindigd. Over dit vraagstuk had de commissie van openbare werken een onderzoek ingesteld en een rapport uitgebracht, waarin zij tot ae conclusie is gekomen, dat eigen beheei moet worden aanbevolen. Het rapport vond eenerzijds verdediging en anderzijds krachtige bestrijding. De tegen standets betoogden dat met is aangetoond, dat eioen beheer goedkooper is dan aanbe steding: terwijl ook de meeningen van de des kundigen, wier oordeel in het rapport is af gedrukt. niet in die richting wijzen. Anderzijds erkende men. dat ook het tegen deel niet is te bewijzen. De minderheid in de commissie erkende, dat onderhoudswerken, die in een bestek niet voldoende zijn te om schrijven, beter in eigen beheer kunnen woiden uitgevoerd, doch de andere werken zonder schade voor de gemeente aanbesteed kunnen worden. Het resultaat van de besprekingen was, dat de conclusiën van B. en W. met 17 tegen 4 stemmen werden aangenomen. DE CORRUPTIE TE DOETINCHEM. Het onderzoek bekostigd door particulieren? In de Donderdag gehouden vergadering van den raad van Doetinchem ontspon zich een langdurig debat over het antwoord van den heer Cohen, ex-voorzitter van de corrup tie-commissie, op het besluit van den raad dat de commissie de namen zou mededeelen van de personen, die de commissie financieel gesteund hebben Het antwoord van den heer Cohen luidde, dat hem niet bekend is wie de kosten, zoo deze gemaakt mochten zijn, ge dragen heeft van het drukken der rapporten aan den raad uitgebracht over de secretarie en het gasbedrijf. Het slot was, dat de heer Spijkman een motie indiende, waarin strenge afkeuring werd uitgesproken over de commissie, die in gebreke is gebleven de namen te noemen van de particulieren, die haar geldelijk hebben gesteund inzake het corruptie-onderzoek en die door het verzwijgen van deze namen ge toond heeft dat niet al haar handelingen het volle daglicht kunnen verdragen, waaruit blijkt dat de gasdirecteur en de opzichter de dupe zijn geworden van particuliere be langen. Deze motie Spijkman werd aangenomen met 75 stemmen. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Benoeming van tien scheidsge rechtvoorzitters. De directie der Nederlandsche Spoorwegen fieeft, in overleg met den Personeelraad, voor het tijdvak van 1 Jan. 1931 tot en met 31 Dec. 1932 tot voorzitter van het scheidsgerecht benoemd de heeren ir. A. J. van Braambeek, ir. A. A. Boon, W. A. Graadt van Roggen, mr. dr D. A. P. N. Kooien, dr. P. J. Oud, dr. ir. J. A. Ringers, mr. dr. A. A. van Rhijn, mr. dr. A. B. G. M. van Rijckevorsel, ir. J. J. Stieltjes en dr. J. van den Tempel. ONGELUK OP HET STATION TE LEIDEN. Nabij het station Leiden worden op het oogenblik werkzaamheden verricht aan de lijn LeidenHaarlem, waardoor de locaal trein nr. 3839, komende uit Noordwijkerhout, gistermiddag om 5.02 uur niet op het derde maar op het twee de spoor het station Leiden is binnenge- loopen. Zooals eiken middag het geval is, wilden ook gisteren twee postboden, de 39-jarige G. J. H. M. en zijn collega v. d. H. Je post per wagen van het eerste perron naar het tweede brengen, v. d. H. was met den wagen juist aan den over kant, toen Montanus, die hem wilde volgen, werd aangerden door den boven- genoemden trein uit Noordwijkerhout. Hij werd op het eerste spoor geslingerd, juist op het oogenblik dat de sneltrein uit Parijs aankwam. Het gelukte v. d. H. en den controleur de Vries, die toevallig voorbij kwam, om op het allerlaatste oogenblik Montanus nog van de rails weg te duwen, zoodat d:> Parijsche trein hem niet heeft geraakt. Montanus had een vrij ernstige hoofdwonde en een bek kenbreuk gekregen. Hij is naar het Sint Elisabethgasthuis vervoerd. DE RELLETJES TE ROTTERDAM. Het raadslid O. van Burink aange houden en opgesloten. In verband met enkele uitlatingen, ge daan op de vergadering van werkloozen in het Verkooplokaal, welke Donderdag avond is gehouden, is gisteravond het raadslid G. van Burink op last van den commissaris van den actieven dienst aangehouden en in het hoofdbureau van politie opgesloten wegens opruiing. Op deze vergadering heeft van Burink o.a. gezegd, dat een geestverwant hem tij dens de Groningsche landarbeiderssta king, had verteld, dat men daar niet zoo bang was voor een bereden politieman als hier in otterdam. Het is, zoo had deze man gezegd, heel eenvoudig om een politieruiter uit het zadel te lichten. Voorts heeft hij o.a. gezegd, dat men maar over de Hoogstraat moest gaan loopen, ten einde to demonstreeren, om dat daar zulke groote zaken zijn, met van die mooie spiegelruiten. Twee rechercheurs hebben het raads lid gisteravond op den Goudschensingel aangehouden en hem naar het hoofdbu reau overgebracht, waar hij aan een eer ste verhoor is onderworpen waarna hij is opgesloten. Politiebureau gebombardeerd. Zoodra deze arrestatie bekend was ge worden, hebben de op relletjes belusten, die den geheelen dag al hier en daar vrij onbeteekenende opstootjes hadden ver oorzaakt. hun aanvallen gericht tegen het hoofdbureau. De politie heeft even wel het Haagscheveer spoedig gezui verd. Ook thans waren 't weer in hoofd zaak opgeschoten jongens, die trachtten den boel op stelten te zetten. Van het Haagscheveer is de troep naar de Bin nenrotte en den Oppert afgezakt. In laatstgenoemde straat heeft men zich tegen het daar gevestigde politiebureau gekeerd. Er werd met steenen gegooid en daarbij is een ruit van do firma Metz, die naast het politiebureau is gevestigd, ingegooid. Een paar maal zijn charges ondernomen, waarbij van den gummi stok gebruik is gemaakt. Een enkele onwillige is aangehouden. Omstreeks half elf was de rust vrijwel hersteld. Nog een aanhouding. Gistermiddag is op den Goudschensin gel een 25-jarige zeeman aangehouden, die met een steen in de hand een aantal jongens aanspoorde, om naar de politie te gooien. Hij is wegens opruiing opge sloten. VERKEERSONGEVALLEN. Door een auto aangereden en gedood. Een 77-jarige man is gister te Amsterdam tegen een auto opgeloopen. Ofschoon de chauffeur nog sterk remde, was een aanrij ding niet te voorkomen. De man is naar het Wilhelmina.gasthuis vervoerd waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. Een man verdronken. Gisteravond is een oude Ford-auto, waarin vier personen zaten, tusschen Veendam en Wildervank bij hoogen waterstand in het Oosterdiep gereden. De eigenaar van den auto, de 45-jarige ongehuwde landbouwer E H Engelkes, is verdronken; de anderen zijn gered. Auto van den dijk gereden. Donderdagavond was een familie uit La ren in twee auto's op weg naar een bruiloft in Westenho'te bij Zwolle. De chauffeur van den eersten auto kende den weg. De chauffeur van den tweeden niet. In de bocht van het Frankhuis, dicht bij de bestemming, waar de weg loopt over den Zwartewaterdijk, kwamen van tegenoverge stelde richting twee of drie auto's waarvan de eerste wel er toe overging haar licht te dim men, de volgenden niet. De chauffeur van den tweeden auto werd hierdoor verblind en de wa gen sloeg van de ongeveer drie meter hooge dijkglooiïng naar beneden en kwam tereent in een kolk, waar zij echter gedeeltelijk bleef hangen op een houtvlot. De bestuurler slaag de erin de vijf andere inzittenden op het dro ge te brengen. Een meisje van twintig jaar had haar pols gebroken, een meisje van vijf tien haar sleutelbeen, terwijl de overigen licht gewond waren. De maréchaussee stelt een on derzoek in welke autobestuurder door niet te dimmen oorzaak van het ongeluk is geweest. VERMINDERING VAN PACHT. Kerkvoagden der herv. gemeente Rolde hebben als beheerders der Kosterijgoederen aan de huurders der landerijen der Kosterij voor 1930 tien procent verlaging van de pacht toegestaan. deur openen en naar buiten springen. Ge- lukkig was de doofstomme zoo wijs om zijn I onvriendelijke reisgenoote vast te pakken en aldus erger te voorkomen. I In een nabijzijnd compartiment hoorde n j medereiziger het gillen en toen hij naar bui ten kijkend de worsteling voor de open cou pédeur zag, trok hij aan de noodrem en stond de trein stil. DE VERBINDING VAN ZUID LIMBURG MET OVERIG NEDERLAND. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Maastricht en omstreken heeft zich met een adres gewend tot den minister van waterstaat en de leden der Tweede Kamer der Staten-Generaal in zake de spoorlijn EchtWeert. Dit adres is een adhaesiebetuiging van de K. v. K. met het request, dat de gemeente Maastricht heeft gezonden aan den mi nister van waterstaat en de Tweede Kamer, teneinde te verzoeken dat zoo dra mogelijk, maatregelen worden geno men, welke zullen leiden tot 't tot stand brengen der in het algemeen dringend noodzakelijk verkorten van den afstand tusschen Zuid-Limburg en het centrum van Nederland door den aanleg der spoorweg EchtWeert. In het adres wordt op de groote belan gen voor Zuid-Limburg en voor handel en industrie in verband hiermede ge wezen. BEROOVING. In een bankgebouw te Eysden. De daders aangehouden. Gistermiddag zijn twee mannen het kan toor van de Rotterdamsche Bankvereeniging te Eijsden (L.) binnengedrongen, hebben den filiaalhouder Steyn gebonden en zijn er per fiets met de heele kas vandoor gegaan. De polnie vervolgde hen per auto en heeft de da ders, die zich D. en de G. noemen, aangehou den. Men meldt nog aan de N. R. Crt.: Gistermiddag omstreeks half drie zijn twee personen, die zich gemaskerd hadden, binnen gedrongen in het bijkantoor van de Rotter damsche Bankvereeniging te Eysden. Zij hebben den kantoorhouder, Steyn, die alleen in het gebouw aanwezig was, gebonden en een prop in den mond gestopt, waarna zij de kas geplunderd hebben. Een bedrag van in Nederlandsche waarde 4000 tot 5000 werd meegenomen, waaronder 20.000 Belgi sche francs, die juist van het kantoor te Maastricht naar het bijkantoor te Eysden waren gebracht. De roovers hebben zich op rijwielen verwijderd. Onmiddellijk werd de marechaussee ge waarschuwd, die de achtervolging per auto begon. Deze had succes, want nog in den loop van den avond werden de roovers in de bosschen onder de gemeente Eysden gear resteerd. Het geld werd nog op hen gevon den. Zij beweren te heeten D. en De G., bei den handelsreizigers uit Maastricht. Men ge looft echter te doen te hebben met anderen. Beiden zijn naar Eysden overgebracht, waar zij zijn opgesloten in de marechausseekazer ne. De officier van justitie te Maastricht, mr. Kneepkens, is ter plaatse gekomen. NA DE RELLETJES TE HAARLEM. Een vergadering van de werkloozen. Gisteravond is in de groote zaal van het Bron-gebouw te Haarlem een vergadering gehouden, georganiseerd door de afdeeling Haarlem van de C.P.H. en het Werkloozen Agitatie-comité. Het woord is gevoerd door den heer L. Seegers uit Amsterdam, door het communistische raadslid G. Oversteegen en door den heer Kamps namens de bij het W.A.C. aangesloten werkloozen. Men heeft geprotesteerd tegen de wijze, waarop de poli tie tijdens de relletjes is opgetreden en tegen de houding van de s. d.-raadsfractie bij de be handeling in den raad van het voorstel-Peper voor een betere werkloozen-ondersteuning. Voorts werd verklaard, dat het W.A.C. elke verantwoordelijkheid voor de relletjes, die door opgeschoten jongens zijn veroorzaakt, afwijst. Een motie in dezen geest gesteld, is tenslotte met algemeene stemmen aangeno men. De vergadering had een ordelijk ver loop. DE AANRANDING IN EEN TREIN. Een tragische vergissing. Over de poging tot aanranding van een twintigjarige jongedame in een spoorweg coupé, waarbij de trein even buiten Bussum tot stilstand werd gebracht, brengt de Tijd de volgende oplossing: De z.g. „aanrander" was, naar uit het verhoor is gebleken, een doofstomme, die door fixeerende blikken en ongearticuleerde klanken van de dame toestemming trachtte te verkrijgen, om het raampje te openen. De juffrouw vond dit vreemdsoortig, on- begrijjoelijk gedoe bepaald „eng" en toen de man, geen antwoord krijgend, langs haar heen het raampje wilde openen, dacht zij aan feitelijke aanranding en wilde gillend de Zonnekoning EEN KWART-EEUW KINDERWETTEN. De herdenkingsbijeenkomst in de Ridderzaal. Ter herdenking van het feit, dat de kinder weten gedurende 25 jaar haar zegenrijke werking in ons land op 1 December a.s. zul len hebben verricht is heden Zaterdagnamid dag de aangekondigde bijeenkomst in de daarvoor door de regeering ter beschikking gegeven Ridderzaal gehouden, welke samen komst was georganiseerd door den Neder- landschen Bond tot Kinderbescherming, de V'ereeniging van Secretarissen van Voogdij raden, de Vereeniging van Strafrechtspraak en de Vereeniging van Directeuren en Direc trices van Rijks- en Particuliere opvoedings gestichten. De commissie ut de besturen van genoemde vereenigingen had zeven vooraan staande persoonlijkheden bereid gevonden om in deze herdenkingsbijeenkomst het woord te voeren. De voorzitter, mr. H. de Bie, vertegen woordiger van den Nederlandschen Bond tot Kinderbescherming, hield de openingstoe spraak. DE HONDENBRIGADE. De Haarlemsche politie heeft, zooals men weet, Woensdag bij de relletjes gebruik ge maakt van politiehonden. De voorzitter van de s.d. raadsfractie, de heer Reinalda, heeft zich, naar Het Volk meldt, dienzelfden avond met den burgemeester in verbinding gesteld 2 over het optreden van de politie en aange- drongen op bezadigd optreden en geen ge bruikmaking van honden. Naar het blad ver neemt, heeft de burgemeester last gegeven, de hondenbrigade terug te trekken. ONREGELMATIGHEDEN. Gisteren is de directeur van het bijkantoor Groningen der Handels- en Landbouwbank, tevens directeur van de Groninger Disconto- bank, aangehouden en na verhoor door den rechter-commissaris in bewaring gesteld. Hij wordt verdacht van het plegen van onregel matigheden in de administratie van beide banken. OPHEFFING VAN TOLLEN. Aan het antwoord van den minister van waterstaat op de vragen van het Tweede Ka merlid, den heer Braat, betreffende de van regeeringswege te nemen maatregelen tot op heffing van de tollen, is het volgende ont leend: Op Rijkswegen komen geen tollen meer voor. Voor zooveel op andere wegen tol wordt geheven zal voor de opheffing uitter- aard het initiatief van de wegbeheerders of andere naastbelanghebbenden moeten uit gaan. Immers het Rijk kan niet aansprake lijk worden gesteld voor het nog bestaan van tollen cp wegen, die bij anderen in be heer en onderhoud zijn. Hieraan kan echter worden toegevoegd, dat ingevolge art. 32 sub 6 van de Wegenbelastingwet bijdragen voor den afkoop van wegtollen beschikbaar kunnen worden gesteld, voor zooveel die tol len worden geheven krachtens octrooi of concessie. Op de begrooting voor het wegen fonds is daarvoor een post uitgetrokken. Voor het voeren van onderhandelingen met belanghebbenden is een commissie ingesteld. Deze heeft verschillende aanvragen thans in behandeling. Uit het nader antwoord van den minister op de vragen van het Tweede Kamerlid, den heer Boon, betreffende het nemen van maat regelen van regeeringswege tot spoedige al- geheele opheffing der tollen rondom Viaar- dingen blijkt, dat zoodra het advies van de Tollencommissie zal zijn ontvangen, een spoedige beslissing in deze zaak zal worden bevorderd. Voorts wordt in het nader antwoord van den Minister op vragen van het Kamerlid, den heer I. H. J. Vos, betreffende de instel ling van een Wegenraad en bevordering van de werkzaamheden der Tollencommissie me degedeeld. dat deze commissie geen beschik king kan hebben over gelden, daar zij slechts adviseerende bevoegdheid heeft en de verant woordelijkheid voor beslissingen over ophef fing van tollen bij den minister moet blijven berusten. dak- BRAND. In een droogloods van een pannenfabriek. Gisteravond omstreeks 8 uur is een groote droogloods van de dakpannenfabriek der gebrs. Noter. te Swalmen (L.) door brand totaal vernield. Eenige machinerieën alsmede een geweldige hoeveelheid droograampjes, ging in het vuur verloren. De schade, die door verzekering gedekt wordt, wordt op 15.000 geschat. KORTE BERICHTEN. Op het station Lage Zwaluwe zijn gis terochtend van een binnenkomenden trein iwee personenrijtuigen ontspoord. Het ver keer over die lijn moest over een andere hoofdlijn worden geleid. Ploegarbeiders uit Rozen daal hebben na een uur werken de lijn vrij gemaakt. Te Zaandam is gisteren uit de Achter- zaan het lijk opgehaald van een man van 60- a 65-jarigen leeftijd. Waarschijnlijk was de man uit Amsterdam afkomstig. Het lijk is naar de begraafplaats overgebracht. De 50-jarige schippersvrouw J. H. Groeneweg, van het in de Delfshavensche Schie te Rotterdam liggende sleepschip Johanne, is Donderdag over boord geslagen en verdronken. Haar lijk is gisteren opge haald. Onder Erlecum (gemeente Ubbergen) is gisteren het 18-jarige meisje M. Hendriks van het z.g. Schoolpad waarop zij fietste naar de naaischool te Beek, te water gevallen en verdronken. Gisteren is in de rivier de Maas, een eind beneden Maastricht een sleepschip van de tros geraakt en verdaagd tegen een stuw. Het schip is gebroken en gezonken. Ook de stuw kreeg veel schade en kon niet meer werken. Te Maarsen (U.) is Woensdagavond in gebroken in de huize Vecht en Rijn. Gesto len is 412 en een aantal zilveren voorwer pen. (Reeds in een deel der vorige oplaag geplaatst.) ONBEWAAKTE OVERWEG. Het uitzicht was vrij. Gistermiddag vond te Epe op den onbe- waakten overweg nabij het Weerts-park een ernstig ongeval plaats. De van Zwolle ko mende motortrein, die te 12.55 uur te Epc- arriveert, reed bij dezen overweg op een vrachtauto van de expeditie-firma W. Jonker. De chauffeur W. Sleur was met zijn wagen den overweg reeds gedeeltelijk gepasseerd, toen de trein den wagen van achteren aan greep. De auto werd een eind meegesleurd, doch de machinist wist den trein door krachtig remmen spoedig tot stilstand te brengen. Een zekere A. v. d. Wal, die naast den chauffeur van den auto, had gezeten, werd door de voorruit geworpen en liep ernstige verwondingen op. De materieele schade, zoowel aan den auto als aan den motorwagen, is aanzienlijk Ook de sein-inrichting langs den spoor weg was door het ongeval defect geraakt. Ter plaatse waar het ongeval plaats vond is het uitzicht op de spoorbaan en op den overweg geheel vrij. KENNEMERLAND. Wie zich verbeeldde dat er een kleine stij ging was waar te nemen (bijna over alle aan voer) en hoopten dat dit van blijvende duur zou zijn, zijn de afgeloopen week een illusie armer geworden. Het was de afgeloopen week en bijna over de geheele linie misère met hopeloos lage prijzen en als het natte en vorstlooze weer zóó blijft, is er weinig hoop op verbetering. Er werd veel aangevoerd en door het on gunstige weer is de groente niet in conditie, broeit spoedig en ziet er onooglijk uit en wordt spoedig waardeloos. Na de lustelooze handel in de groote steden was de terugslag te wachten, doch zoo treurig als deze week is het nog niet geweest. Natuurlijk zijn er uitzonderingen. Als men de zuiver weergegeven marktberichten leest denkt men „het gaat nog al", doch de werke lijkheid is dat nog geen 30 pCt. van de aan voer de gemiddelde prijs kan halen. De aanvoer van kool bestond uit een alle gaartje. Feitelijk is dit altijd zoo, doch de af geloopen week werd er veel uitschot aane? voerd omdat men m de koolschuren moet ruimen. Bloemkool werd in wel 10 kwaliteiten aan. gevoerd en de prijzen varieerden van f 25 f 35 voor le soort, 1320 voor" soort en f 4—6.50 voor 3e soort. Groen? kool gold 2.50—6.50, gele kool 2 50-J 6 en roode kool f 1.507. alles per 100 stuks. De aanvoer van spruiten was groot ge noeg en van de sorteering was weinig werk gemaakt, bijgevolg waren de prijzen laag n f 9.5O-/ 12.50 voor le soort en f ö-l/ g voor 2e soort. Schorseneren die nog al voor mooie prijzen van de hand gingen, waren weinig v/aard, extra kwaliteit gold slechts 2.50-1 5 per 100 stuks. Bospeen, welke gezien de tijd van 't jaar in mooie kwaliteit werd aangevoerd, gold nog vrij goed. de prijzen varieerden van 6.50— f 12 per 100 bos. Prei werd in matige kwaliteit aangevoerd en alleen le soort gold nog wat We noteer den voor prei, le soort f 6.508.50 2e soort f 2.505 per 100 stuks Witlof werd in mooie kwaliteit aange voerd en gezien de lage prijzen van andere groente viel het nog al mee; le soort gold f 1425 en 2e soort 6— f 10.50 per 100 K G. Specie- en snijboonen waren een ietsje goedkooper dan ae vorige week, de notee ring was vrijwel gelijk, n.1. 4449 ner 100 K.G. Die groente die in kisten werd aangevoerd, was het misère voor zoover 2e kwaliteit, lë soort ging iets beter. We noteerden voor boerekool f 0.25 0.50, spinazie f 0.55f 80, Sla 0.40— 0.80 en andijvie 0.150.50. per 'kist; voor spinazie extra kwaliteit was de priis ƒ0.10- f 0.16 per K.G Druiven, appelen en peren waren wederom duur, hoewel de eerste niet mooi was We noteerden voor druiven 50f 78, Present van Engeland f 3548, Goudreinet 34— 52, Comtesse de Paris 18f 30. Sint Germain 14—31, keukenappelen en peren 1431, alles per 100 K G. De overige aanvoer als bosgroente gold bitter weinig, ook de handel in aardappelen (veelal onbe kende kwaliteit) was flauw, de prijzen slecht? 2.504 per 100 K.G. CREDIETEN AAN AKKERBOUWERS IN NOORD-HOLLAND Holl. Mij. v. L. stelt een ccmmis sie in. Ingevolge een verzoek van Ged. Staten van N.-Holland om inlichtingen te verstrekken over de positie der akkerbouwers in verband met crediet-verleening heeft het dag. bestuur der Holl. Mij. besloten, een commissie te be noemen. Tot het lidmaatschao daarvan zul len worden uitgenoodigd de heeren C. D, Rezelman (Anna Paulowna), T. Kaan (Wie- ringerwaard), R. C. Schenk (Groote IJpol- der), B. Biesheuvel (Houtrakpolder), mr. A. Slob (burgemeester Haarlemmermeer) en ir. T. P. Huisman (secretaris Holl. Mij. van Landbouw). MOND- EN KLAUWZEER. De kosten van voorzorgsmaatre gelen. Op de vragen van het Tweede Kamerlid, den heer Van Rappard betreffende de kosten der voorzorgsmaatregelen bij verweiding of opstalling van vee, dat ziek of verdacht is wegens mond- en klauwzeer, heeft de minis ter van binnenlandsche zaken en landbouw geantwoord: De meening, dat bij het veeartsenij kundig staatstoezicht de opvatting zou worden ge huldigd. dat de kosten der voorzorgsmaatre gelen bij verweiding of opstalling van vee dat ziek of verdacht is wegens mond- en klauwzeer voor rekening van den veehouder zouden komen, is in het algemeen niet juist. Zoo zijn de kosten van het verplaatsen van het wettelijk kenteeken steeds en de overige kosten in vele gevallen voor rekening van het Rijk gekomen. Tot voor korten tijd gold t.a.v. de maatregelen tegen bet mond- en klauwzeer als regel, dat in de gevallen, dat toestaan van afwijking van wettelijke voor schriften in het uitsluitend belang was var den veehouder, die er om verzocht, de kosten van bijzondere voorzorgen, verband houden- FONDSEN. 22 Nov. 24 Nov. 25 Nov. i 2óNov. 27 Nov. J 28 Nov. 6 5 4 y, 434 6 6 5 K 5 obl. N.W.S. 1000 idem 1000 idem 1000 idem 1000 O.-Ind. 1000 idem 1000 idem 100 idem 1000 idem 1000 Koloniale Bank Ned. Ind. Hand Bank Ned Handel Maatij. Fransche Banken (Drie) Berkel s Patent Holl. Kunstzijde Margarine Unie Alg Kunstzijde Unie Ned Kabelfabr. Philips Gem. Bezit Anaconda Beth. Steel C. v. A. Comm. Studebake- Comm. Steel Zweedsche Lucifers Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver A'dam Javascbe Cult Dordtsche Petr. gew. Koninklijke 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Sirbadjadi Holl. Am. Lijn Jav-- China Jap. Lijn Ned. Scheepv. ViJe Stoomvaart Mij Nederland Deli Batavia Tab. Deli Maatij. Oostkust Senembah South Pacific Union Pacific Prolongatie Exdividend» 1922 '18 17 16 26 22 '23 '21 '17 t037/18 102* lOU/is 99 i 97% 100» 162 126* 147* 63 69 206* 65* 220 74*0/!» 67* 25* 1469/IS 244* 112* 3s7* 312 278 294* 326 111 74* 137* 265* 262* 292} 109 192 1* 103* 1039/16 103* 102* 102* 102% 101* 101 101* 99"% 100 100 97»/i8 977/18 979/18 102* lOf/i» 1027/w 103* 102* 100% 100% 100% 159} 159 159* 126* 126 125* 145* 146 146* 438 425 422 62* 62* 62* 70 68* 200* 204* 205* 63* 64 61% 400 403 40/ 210* 221 2'20* 72'3/i8 74Vi8 74* 657/18 66* 65* 24* 25* 25 1469/18 146% 147 239 110* 111 114* 378 388* 394 294 306 312 268 272* 280} 286* 292* 300* 317 320 330 108* 110 110 65* 66 66* 17* 18* 75 75 75 135* 136* 135* 136 136* 204 267 275 256* 257* 262 48* 58* 59* 288 294* 296 190* 189* 1* li 103* 101% 101'->/,« 99o/i« 97% 102?/j. 101"/J8 102* 100* 16;* 120 140* 423 62* 67 i 204} 60* 405 218* 729/18 6i| 23. 145'yi» 113* 394* 304* 287 304* 334 110* 66* 18* 74* 136 133 270 264 60* 296 188* 1* 10 102* lOl»/« 1ÜÜ 9 l02'/i» 103* 100* lo9* 146* 204* 400 223* 72% 6Ü /3* 145* 242* 111 3*6* 3ü7* 281* 300* 331* 111* 69* 18 73* 136* 136* 272 267* 294* 1*

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10