Vaderlandsche Bank 17, TOONEELVEREENIH T.O.P. ALS DE KERSEN BLOEIEN Radifirafisch Weerhenctn Voorzichtig! uitsluitend PUROL LANDBOUW en VEETEELT. Stadsnieuws 2© December 193© Introducties bij de leden. Binnenland KATIK Kerk en scho°L^ g i; ii Maandag 8 December. 7 30 uur, Cinema Americain: Wie is de dader? (sens., geluidfilm, boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T., hoofdnummer Bescher mers der wet (avonturen); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-theater: Plicht (spoor wegdrama, geluidfilm); boven 14 jaar. Dinsdag 9 December. 7.30 uur, Cinema Americain: Wie is de dader? (sens., geluidfilm boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Beschermers der wet (avonturen); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-theater: Plicht (spoor wegdrama, geluidfilm); boven 14 jaar. 8 uur, Dancing Harmonie, buitengewone alg. verg. vereen. Ziekenhuisverpleging. 8 uur, Central, evangelisatie-samenkomst, spreker de heer J. Sevensma. Woensdag 10 December. 8 uur, dancing Harmonie, Nutsdeparte- lent, een Chineesche avond (met lichtbeel- tkn). 7.30 uur, Cinema Americain: Wie is de dader? (sens., geluidfilm, boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Beschermers der wet (avonturen); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-theater: Plicht (spoor wegdrama, geluidfilm); boven 14 jaar. 8 uur, handelsschool, voor de volksuniver siteit lezing door den Vlaamschen dichter René de Clercq uit eigen werk. 8 uur, 't Gulden Vlies, vertooning Mela- wan Gelap-film door de Alkm. hulpzendings- vereeniging „Het Mosterdzaadje". Des nam. 5 uur idem voor kinderen. Donderdag 11 December. 7.30 uur, Cinema Americain: Wie is de dader? (sens., geluidfilm, boven 18 jaar). 7.30 uur, A B. T.: Beschermers der wet (avonturen); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-theater: Plicht (spoor wegdrama, geluidfilm); boven 14 jaar. voor Belaste Waarden, 's Gravenhage, tegen beurskoers i OBLIGATIEN UUI I met jaarl uitloting EOGDELIJK ONGFVAL OP DEN KENNEMERSTRAATWEG. Hedenmorgen heeft op den Kennemer- straatweg alhier een doodelijk ongeval plaats gehad. Een motorrijder, zekere M. de Ruiter uit Amsterdam, van beroep kantoorbe diende, kwam met zijn H. D. motor uit de richting Heiloo. Ongeveer ter hoogte van het huis van mr. Leesberg wilde de motorrijder de richting van den Kenne- mersingel inslaan. Door de gladheid, en misschien ock wel door de ronding van den weg, slipte het motorrijwiel, waar door de duorijder, zekere R. Melchior Sager, eveneens uit Amsterdam en van beroep meubelmaker, van zijn zitplaats slingerde. Juist op dat moment kwam de auto bus, die den dienst tusschen Alkmaar en Beverwijk onderhoudt, van hare stand plaats. 'oi- r De duorijder viel en geraakte met zijn lichaam onder de bus, met het noodlot tig gevolg, dat een der voorwielen over zijn hoofd reed. De ongelukkige was on middellijk dood. Het lijk werd per bran card naar het stadsziekenhuis overge bracht. Nader vernemen wij nog, dat het slachtoffer gehuwd en vader van twee kinderen was. De politic, die onmiddellijk een onder zoek instelde, kon geen schuld vaststel len, zoodat het ongeval te wijten moet zijn aan 'n noodlottigen samenloop van omstandigheden. Oproeping. De commissaris van politie alhier verzoekt den bestuurder van de nieuwe Chevrolet, die getuige is geweest van het motorongeluk, dat hedenochtend op den Kennemerstraatweg alhier heeft plaats gehad, zich aan zijn bureau te melden. Een ooggetuige vertelde ons het vol gende: Uit de richting Heiloo kwamen twee motoren aanrijden, waarvan de laatste een duopassagier meevoerde. Ter hoogte van het „borstbeeld" wilde de achterste motorrijder den voorsten passeeren. Beide motoren kwamen naast elkaar te liggen. Op hetzelfde oogenblik naderde de bus naar Beverwijk, waardoor de motor, die de ander inhaalde, plotseling moest remmen. Door dat plotselinge remmen slipte de H. D., waardoor de duorijder er af viel met het bekende noodlottig gevolg. Beide wielen van de zware bus gingen over het lichaam van den ongelukkige, die onmiddellijk dood was. Bij nadere informaties bleek, dat de heeren op weg waren naar Bergen, waar ze op jacht zouden gaan. De voorste motorrijder en de verongelukte duopas sagier waren twee broers. Het spreekt vanzelf, dat beide rijders diep onder den indruk waren. De prijzen werden verkregen door een nummering tot 50 (maximum), waarvan het hoogst behaald mimmer 42 was. ZENDINGSFILM. Men schrijft ons: Woensdagmiddag en -avond a.s. wordt in het „Gulden Vlies", Koorstraat, de Zendings film „Melawan Gelap" (De Strijd tegen de Duisternis) vertoond. Deze film is te beschou wen als het vervolg op de film „Warta Sari" (Het beste Bericht). Achtereenvolgens wordt vertoond het Zen dingswerk op Noord-Sumatra, Borneo, Mid den-Celebes en Noord-Nieuw-uuinea. De natuur-opnamen zijn schitterend. De cultureele waarde der zending wordt hier duidelijk geïllustreerd. Het medische werK der zending neemt op deze film een belang rijke plaats in. Ge hebt toch wel eens gehoord van de Melaatschenkolonie „Laae si Momo" op Noord-Sumatra? Het filmbeeld zal u duide lijk maken werk 'n heerlijk werk hier verricht wordt. En dan de zendingsarbeid onder de Dajaks op Borneo, voor eenige tientallen van jaren koppensnellers, onder ae Toradja's op Midden-Celebes, onder de Papoea's op Nieuw-Guinea. De „Warta Sari-film" werd ongeveer twee jaar geleden te Alkmaar gedurende 4 avon den vertoond en honderden menschen hebben er van genoten. De „Melawan Gelap" overtreft de voor gaande in opnamen, doch draait slechts één avond. TOONEELVOORSTELLING T. O. P. T O.P. hoopt Zaterdag 20 Dec. haar tweede uitvoering te geven onder leiding van den heer Eli Prins. De keuze is voor ditmaal ge vallen op het mooie stuk van wijlen Dr. J. v Epen: „Als de kersen bloeien". Dat men een oorspronkelijk stuk heeft gekozen, een stuk van eigen bodem, kan niet anders dan tot blijdschap stemmen en wij twijfelen niet of aan de opvoering van dit stuk met zijn mooie dialoog en fijn geteekende personen, zal dezelfde belangstelling ten deel vallen, als „Peggy" mocht ondervinden. Het probleem van de verhouding tusschen den ouderen man en het veel jongere meisje (hier de verloofde van zijn zoon) zal zeker voor velen interesse hebben. Men zal 20 December kunnen genieten, als met evenveel ernst is gestudeerd als de vorige maal, van een goed en echt Hollandsch stuk BENOEMING TIJDELIJK LEERAAR GYMNASIUM. In bijlage no. 155 schrijven B. en W.: Onder overlegging van het betrekkelijk advies van den wnd. Inspecteur der Gymna sia en van de sollicitatiestukken hebben wij de eer aan te bevelen als leeraar in de Oude Talen in de vacature ontstaan door het aan Dr. C. M. Buizer verleend eervol ontslag, den heer J. C. Kamerbeek, candidaat in de Oude Talen te Utrecht, zulks voor het tijd vak van 1 Januari tot 31 Augustus 1931. TENTOONSTELLING TEVENS WEDSTRIJD VAN POSTDUIVEN. Men meldt ons: Op een gister hier ter stede gehouden ten- toonstelling was een zeer groote collectie postduiven, zoowel doffers als vrouwtjes, aan wezig. BOND VAN KOORDIRIGENTEN AFD. NOORD-HOLLAND. Gistermiddag vergaderde bovengenoemde afdeeling in de Unie alhier. Nadat de voor zitter de heer Joh. Brands de vergadering had geopend werden de Bondszaken afge handeld. Besloten werd in den zomer 1931, in den Alkmaarschen Muziektuin een Zan gersfeest te organiseeren, waaraan alleen Bondsleden kunnen deelnemen. De bedoeling is op dat feest koormuziek te laten hooren van± 1500 tot en met de mo derne. Dat belooft dus een zeer interessant Koorrecitah te worden. De heer Jac. Jansen, toonkunstenaar te Bergen hield een zeer leerzame lezing over het verschil tusschen klassieke en moderne muziek, welke lezing 11 Jan. a.s. wordt voortgezet en waarbij medewerking ge vraagd zal worden van het Dameskoor „Pro Arte" die dan moderne koorwerken ten ge- hoore zal brengen. de locale gesprekken voeren, doch komen ook in de gelegenheid om auto matisch interlocale-gesprekken te voe ren, die, eveneens automatisch gere gistreerd worden. Reeds zijn er twee van deze districtsnetten tot stand gebracht. Het telegraafkantoor alhier is reeds lang te klein gebleken, zoodat er ernstige plannen bestaan om Alkmaar spoedig tot districtskantoor in te richten. Dit zal in ieder geval binnen 5 jaar geschieden. Wij vernamen reeds, doch konden hierover nog geen positieve zekerheid krijgen, dat het tegenwoordig post- en telegraafkantoor, geheel tot telegraaf kantoor zal worden ingericht en dat op het terrein van het voormalig Rijksop voedingsgesticht, dat gedeeltelijk zal worden afgebroken, een nieuw postkan- tx>r zal verrijzen. Op het terrein van het voormalig R. O. G. is reeds een ver sterkingsinrichting gebouwd waar de kabels voor de interlocale gesprekken samen komen. Dit is noodig gebleken omdat door de electrificatie van de lijnen AmsterdamAlkmaar er. Alkmaar Haarlem voor de telefoon ondergrond- sche kabels moesten worden gelegd. Ook de kabels naar Friesland en Groningen, die in de Afsluitdijk zullen worden ge legd, zullen in den versterker tesamen komen. ST. NICOLAASFEEST. De afdeeling Alkmaar van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers zette Zaterdagmiddag haar St. Nicoleasfeest- viering voort met een filmvertooning voor de leerlingen der 3e en 4e klassen. De groote Harmoniezaal was geheel ge vuld en 't was al een feest op zichzelf die groote kinderschaar zoo opgewekt bij elkaar te zien. De heer Kroone, die ook reeds Woens- doen zoo mooi op de piano speelde, was ook nu weer aanwezig en als hij maar even het begin van een lied aangaf, werd uit volle borst meegezongen. Ook de films begeleidde hij. Een filmvertooning is altijd buitengewoon dankbaar voor de jeugd. Door onvoorziene omstandig heden moest wat later dan twee uur wor- den begonnen. De heer Blokker vertoon de toen het verhaal van Dwerg Lang neus, een groot nummer, dat de kinde ren langen tijd bezig hield en amuseer de. In de pauze werden toen de kinderen getracteerd, waarna de filmvertooning werd voortgezet. Verschillende kleinere nummers, ook leerzame, wisselden elkaar af, doch nooit is het succes van een komische film grooter dan wanneer die vertoond wordt voor een groote kin derschaar. Zoo'n enthousiasme is ge weldig. Dankbaar en voldaan gingen de jon gens en meisjes naar afloop huiswaarts. Ook d't gedeelte was geslaagd en nu volgt Vrijdag de opvoering van „Een Raadsel" voor de grootste leerlingen, eveneens in de Harmonie. ONTWERP GEMEENTEBEGROOTING VOOR 1931. B. en W. schrijven in bijlage no. 156: Alvorens Uwe Vergadering een aanvang maakt met de behandeling van het bij bijla ge nr. 139 aangeboden ontwerp der gemeen- tebegrooting 1931, heeft ons College het ge- VOOR DEN OUDEN ORGELMAN. In onze nieuwsrubriek en die over rechts zaken heeft men kunnen lezen van het onge val, dat een ouden 90-jarigen orgelman over kwam, wiens orgel door een auto van een dijk werd gereden en totaal werd vernield. De nog krasse man, van oorsprong En- gelschman, die nog familie-verplichtingen heeft, werd hierdoor van zijn broodwinning beroofd Onze kantonrechter ontnam den roekeloo- zen autorijder voor een jaar zijn rijbewijs, doch heeft begrepen* dat de oude orgelman daarmede zijn broodwinning niet terug heef' Het orgel is inmiddels weer hersteld, doch c! orgelman kan het niet eerder bekomen alvo rens hij de reparatiekosten 459 betaalt. Met toestemming van den burgemeester van Ber gen (de orgelman woont in Egmond-Binnen op de grens van Bergen) heeft mr. D. Bas tept het initiatief genomen om, door het rond laten gaan van een lijst bij de gegoede inge zetenen in deze gemeente, té trachten hol benoodigde geld voor den man bijeen te brengen. Het is van het grootste be lang voor den ouden man, dat mr. Basteri daarin spoedig slaagt, aangezien de orgel man thans van elke bron van inkomen is ver stoken. Mr. Bastert te Bergen ontvangt dan ook gaarne van een ieder, die hem in zijn sym pathiek streven wil steunen, een bijdrage. Hoofdzaak is, dat men hem die spoedig doei geworden. ONS POST- EN TELEGRAAF KANTOOR. Bij de directie van de Post- an Tele grafie bestaat het plan om de telefoon dienst bij 22 districtscentrales onder te brengen. De uitvoering van dit plan zal een 15 tal jaren vorderen. Het plan heeft dit voordeel, dat men dan ook in de kleinste plaatsen dag en nachtj door de invoering van een auto matisch systeem, van de diensten van de telefoon gebruik kan maken. Boven het IJ zullen Haarlem, Alk maar en Hoorn districtscentrales krij gen. De abonné's in de kleinere gemeenten blijven aangesloten op hun locaal net. kunnen daarop tegen het geldende tarief wenscht geoordeeld, eenige wijzigingen in dat ontwerp aan te brengen. Deze wijzigin gen zijn het gevolg van de verandering in de samenstelling van ons College. Hoewel ook de nieuwe leden zich met het U aange boden ontwerp in hoofdzaak kunnen vereeni gen, zijn er eenige punten, die thans anders werden beoordeeld dan toen het ontwerp Uwe Vergadering bereikte. Zoo hecht ons College eraan, op de begrooting tot uitdruk king te brengen het voornemen, om de Ge meenteschool nr. 4 aan de Keetkolk onder te brengen in een nieuw gebouw. Hieromtrent zullen U zoo spoedig mogelijk plannen worden voorgelegd. Voorshands zou kunnen worden volstaan met een memoriepost. Hoe wel, blijkens het door Uwe Vergadering op 27 November j.1. om bericht en raad in onze handen gestelde verzoekschrift van het be stuur der vereeniging St. Joseph, ook die ver- eeniging een plan voorbereidt voor den bouw van een nieuwe school (ter vervanging van de St. Bavoschool in de St. Annastraat), kan daarvoor nog geen post worden uitgetrok ken zoolang niet de medewerking der ge meente op grond van art. 72 der Lager on derwijswet 1920 is gevraagd. Wij willen in- tusschen reeds nu verklaren, dat het voorne men van het schoolbestuur onze instemming heeft. De meerderheid van ons College heeft het ontwerp overigens aangevuld door een subsidie van 300 uit te trekken voor het Instituut voor Arbeidersontwikkeling. De tegendige meerderheid van ons college is n.1. van oordeel, dat op de aanvrage van het In stituut gunstig behoort te worden beschikt. Ten slotte acht de meerderheid van ons College het gewenscht Uwe Vergadering me de te deslen, dat het in haar voornemen ligt, spoedig een voorstel in te dienen om het Burgerlijk Armbestuur te vervangen door 'n dienst voor maatschappelijk hulpbetoon. Aangezien hieraan op zichzelf geen finan- cieele gevolgen verbonden zijn, zal de be grooting daardoor, wat de bedragen betreft, geen verandering ondergaan. De wijziging in de omschrijving van den desbetreffenden post zal te zijner tijd kunnen worden aan gebracht. Wij stellen U thans voor, het ontwerp, gelijk het is aangevuld door de bijgevoegde nota van wijziging (waarbij tevens rekening is gehouden met de veranderingen, bedoeld in bijl. 139) in behandeling te nemen. RENE DE CLERQ IN ALKMAAR. Men schrijft ons: René de Clerq (geb. 1877) behoort zeker tot de meest veelzijdige en krachtigste dich ters van het moderne Vlaanderen. Vóór den oorlog, toen hij nog leeraar r as aan het Gentsche Athenaeum, was hij al spoedig zeer populair geworden door zijn volkspoëzie, die voor een deel haar wijde verspreiding te danken had aan de muziek van Hulle- broeck e.a. Wie kent niet zijn oolijk Lapper Chrispijn met „zijn schoentjes ook" of zijn teer „Wie zal er ons kindeken douwen?" of het krachtige: „Ik ben van den buiten, ik bèn van den boer". Maar men doet René de Clerq onrecht door in hem alleen den dichter van huiselijke poëzie en eenvoudige arbeidsliederen te zien. Door de zware jaren van en na den oorlog, die hem den activist wel heel scherp hebben getroffen, is zijn talent gerijpt en zijn poëzie dieper en voller geworden aan inhoud. In zijn latere bundels De zware Kroon, Van aarde en Hemel of in zijn nieuw grooter gedicht Kaïn vindt men breed gedragen ver zen die men tevergeefs in het vroegere werk zoekt. Geen dichter is De Clerq die zich op sluit in zijn ivoren toren,'maar die aangegre pen is door den socialen strijd van heden, getuige zijn bundel „Toortsen". Het vorige jaar heeft Alkmaar kunnen luisteren op welke gevoelvolle frijze deze dichter getuigde van zijn liefde en bewonde ring voor zijn meester Gezelle en op welke meesterlijke wijze hij diens verzen voor droeg. Nog intenser dan ook zal zeker het genot zijn dezen dichter uit zijn eigen werk te hooren voorlezen. Moge a.s. Woensdag op de avond van de Volks-universiteit René de Clerq een groot publiek vinden, iets waar aan we trouwens in Alkmaar niet durven twijfelen. „aar waar„OTi„fe„, de„ „4, Medegedeeld door het Kon. Nederl Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 764 4 te h randa. naPa' Laagste barometerstand 733.5 te V manör. *1 Verwachting, geldig tot den avond van o December: n Zwakke tot matigen. Zuidelijke tot West*. lijken wind; nevelig tot betrokken 0f zJyT bewolkt; waarschijnlijk eenige neerci^ zachter in het Noorden, in het Zuiden wfi' nig verandering in temperatuur. BRANDEN. Boerderij afgebrand. Zondagavond is te Someren de boerderij, in eigendom toebehoorende en bewoond door den landbouwer W. v. d. Heuvel, tot den grond toe afgebrand. Van woning, schuur en stallen bleven slechts enkele stukken muur over. De inboedel kon slechts gedeeltelijk in veiligheid worden gebracht, terwijl van het vee vier varkens een prooi der vlammen wer den. De brandweer kon slechts weinig tegen de vuurzee beginnen en moest zich er toe be palen de belendende perceelen te behouden. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt door verzekering gedekt. Bewoner gewond. Gisteravond laat is in een woning aan de Pastoriestraat te Eindhoven brand uitgebroken. De bovenverdieping en het dak brandden geheel uit, terwijl ook de groentenwinkel van den heer W. O., die in het huis gevestigd is, ernstig van het vuur had te lijden. De heer W. O., die zich op de bovenverdieping reeds te rus te had gelegd, kon ternauwernood via een plat dak van een aangrenzend huis het brandend gebouw verlaten. De man werd met brandwonden overdekt naar het ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is niet gevaarlijk. Van den inboedel kon niets worden gered. De schade wordt door verzekering gedekt. VECHTPARTIJ IN EEN CAFE. Uit het café van J. v. S. in de Engelen burgstraat te 's-Gravenhage is naar het politiebureau gebracht de 38-jarige koopman A., die in beschonken toestand aldaar heeft gevochten en eenige malen een man trachtte te steken, doch dezen niet heeft gehaakt. De verdachte is door den kastelein met een stok op het hoofd geslagen, waardoor een bloedende wond ontstond. Het mes is door een politie agent in beslag genomen. DIEFSTAL IN EEN KERK. Te 's-Gravenhage is aangehouden de 46-jarige kapper J. G. W., verdacht van diefstal van een vulpen en een vulpot lood uit een handtasch. gepleegd in de Duinoordkeri. op 28 November j.1. ten nadeele van mevr. W. 1 e aangehoudene had nog eenige zilveren voorwerpen (een horloge en 2 kettingen) in zijn bezit, welke vermoedelijk eveneens van mis drijf afkomstig zijn. De vulpen en het vulpotlood zijn in de bank van leening in beslag genomen. W. heeft een beken tenis afgelegd. EEN SMOKKELAUTO. Vrijdagochtend vroeg hebben Duitsche douanen een vergeefsche jacht gemaakt op een Nederlar.dschen smokkelauto, op den weg van Nieuwstadt (Limburg) naar Isenbrugh (D.) Twee Duitsche kommie zen sommeerden den chauffeur te stop pen, waarop deze „vol gas' gaf De kom miezen losten een twintig revolverscho ten op den auto, doch de auto, die ge pantserd bleek te zijn, verdween in groote vaart in de richting Heinsberg. UIT DEN TREIN GESPRONGEN. Toen de ambtenaar van. het staatstoe zicht op de mijnen, de heer D., Zaterdag middag bemerkte dat hij in zijn slaap het station Heerlen was voorbij gereden, is hij buiten genoemde plaats uit den trein gesprongen. Hij kwam op de spoor baan terecht met het gevolg, dat hij een been brak. Hij is per auto naar het zie kenhuis te Heerlen overgebracht. OPHEFFING VAN ZES TOLLEN. De gemeenteraad van Barneveld besloot van de commissarissen der straatweger» Bar neveld—Putten en Barneveld—Stourenberg deze straatwegen in Oiiderhoud over te ne men, in verband waarmede de zich nog op deze straatwegen bevindende zes to'len op 2 Januari a.s. met eenige feestelijkheden zul len worden opgeruimd. VERZET TEGEN DE POLITIE. Voor den politierechter te Haarlem heeft heden terecht gestaan de 25-jarige los werkman G. v. S. ter zake van weer- spannigLeid en verzet tegen de nolitie, alkMAAP tweemaal gepleegd, tijdens de relletjes op 26 November op de Groote Markt te Haailem, tengevolge waarvan drie agen ten bloedend werden gewond. De eiscb was zes weken gevangenisstraf. De poli- tierechter veroordeelde v. S. tot een maand gevangenisstraf waarop ver dachte hooger beroep aanteekende. van NAAR PACHTVERLAGING. Een wenk van den bisschop 's-Hertogenbosch. De bisschop van 's-Hertogenbosch heeft een schrijven uitgezonden, waarin gezegd wordt „Met het oog op de bestaande landbouw crisis en de tegenwoordige opbrengst der landbouwproducten zal het vaak billijk wezen een gedeeltelijke of zelfs geheele kwijtschel- ding van over het afgeloopen jaar verschul- digde pachten te verleenen. Wij bevelen onzen kerk- en armbesturen »n anderen liefdadigheidsinstellingen ten drin gendste aan, goed gemotiveerde aanvragen die jaar in zeer welwillende overweging te nemen. Binnenkort hopen wij eenige aanwij zingen te geven om de te vernieuwen pacht- contracten meer in overeenstemming te bren gen met de eischen der christelijke liefde". DE LANDBOUWCRISIS. Uitstel van zegels-plakken. Het Tweede Kamerlid de heer Braat heeft den minister van Arbeid, H. en N. de volgen de vragen gesteld: Is de minister bereid, mede te deelen, waar om in dezen landbouwcrisistijd de Raad van Arbeid te Brielle weigert, om aan landbou wers, die slechts uitstel vragen voor het plak ken van rentezegels, dat uitstel te verleenen? Is de minister bereid te bevorderen, dat als nog dit uitstel aan hen, die dit vragen, voor een billijken tijd wordt verleend? Bij verwonde of bij ruwe huid BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Nicolaas Cornelis z. v. Cornelis Duin et Ava Bok. Levenloos aangegeven kind van Nicolaas Bakker en Lena Terluin. Cornelis z. v. Hendrik Burgering en Elisabeth Mu- sen. Jan Laurens z. v. Jan Engel en Anna Lakeman. OVERLEDEN: Cornelis Kaijer 56 jaar. Christina Johanna Vergaaij wed Hendrik Doggenaar 56 jaar. Dieuwertje Schoenmaker gehuwd met Jan Beets 51 jaar. Lena Terluin gehuwd met Ni colaas Bakker 35 jaar. Maria Margaretha Breebaart 43 jaar. Anna Clasina Cramer ge huwd met Johan Otto 66 jaar. HINDERWET. Bij besluit van 5 December 1930 is aan de N.V. Bataafsche Import Maatschappij te 's-Gravenhage vergunning verleend tot het uitbreiden van eene ondergrond- sche benzine-bewaarplaats met pomp-in* stallatie, door vervanging van de 2000- liter tank door eene tank van 6000 liter, vóór en ten behoeve van het perceel Laat nr. 109, alhier. ALKMAAR, 6 Dec. 1930. Burgemeester en Wethouders van A 1 lr m aap WENDELAAR, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeen kennis dat in het Gemeenteblad va Alkmaar nr. 1192 is opgenomen het sluit van den Raad dier gemeente van November 1930, waarbij is vastgest eene verordening tot wijziging der vei dening tot regeling van het gewoon uitgebreid lager onderwijs. Deze verordening is heden afgeK digd en gedurende drie maanden ter fs meente-secretarie ter lezing 8e waar zij tevens in afdruk, tegen beta der kosten, verkrijgbaar is. ALKMAAR, 8 Dec. 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. De heer A. Borsjes, candidaat W den H. Dienst te Schermerhorn, ne nlfr. beroep naar de geref. gemeente te lerveld aangenomen. Het kiescollege de Nederl. gem. te IJmuiden A. heeft in f „„der- houden bijeenkomst herkozen to ling de heer R. v. d. Mast en 88»; heeren F. Waldhuis en S. U. Douffl"» tot diaken de heer W- L. Kuipet»

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2