DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN No. *90 D1VIUA6 9 DËCËYIBER 1930 132e Jaargang. Dagelijksch overzicht. Buitenland AARSCHE Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.—, Iranco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Per regel 0.25, bij groote contracten rabat Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. POSTER ZOON, Voordam C 9, post giro 37060. Telef. 3, redactie 33. Directeur: C. KRAS. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA, Dit nummer bestaat uit 2 bladen. DE REGEERINGSCRISIS IN FRANKRIJK. Na Barthou Laval kabinetsformateur. Zal zijn poging slagen? Het gaat, zooals trouwens wel te verwach ten was, met de vorming van een nieuwe regeering in Frankrijk niet al te best. Reeds heeft ae eerste poging daartoe schipbreuk geleden en Barthou, de aangewezen man voor de vorming van het nieuwe kabinet, heeft zijn opdracht teruggegeven aan presi dent Doumergue. De oorzaak van die mislukking is waar schijnlijk de houding der radicaal-socialisten geweest, die geweigerd hebben met de groep- Marin in één ministerie te zitten. Daar zal Barthou wel niet op gerekend hebben, want toen hij de opdracht aannam, heeft hij de mo gelijkheid tot slagen natuurlijk vrij groot ge acht. Barthou is dus formateur af en in diens piaats is Laval, de minister van arbeid in het kabinet-Tardieu. benoemd. Laval behoort tot den linkelvleugel van den Senaat, doch is niet bij een bepaalde partij aangesloten. Hij heeft dus wel eenige bewegingsvrijheid, maar 't is de vraag, of hij zal slagen. De mogelijkheid daartoe bestaat wel. Reeds gis termiddag heeft Laval onderhandelingen ge voerd met de voorzitters van Kamer en Se naat en met Poincaré, Tardieu en Briand. Samen hebben deze heeren den toestand be sproken. Na afloop daarvan hield Laval be sprekingen met tal van leidende persoonlijk heden in parlementaire kringen Na afloop .van die beraadslagingen heeft Laval een ver klaring afgelegd, waarin hij de namen noemde van senatoren en afgevaardigden, ook de leiders van de geheele rechtsche gioep. Wat het resultaat der besprekingen ge- werst is en hoe ze verloopen zijn, wordt echter niet meegedeeld, maar toch mag men aannemen, dat de beraadslagingen een vrij gunstig verloop hebben gehad Laval hecht vooral beteekenis aan de lange en hartelijke besprekingen met Briand en Tardieu, die zich bereid hebben verklaard, hem naar krachten te zullen helpen, zonder daarbij eenige reserves te maken. Ook Barthou heeft aangeboden, zijn medewerking te verleenen. Vandaag zal Laval zijn onderhandelingen voortzetten en tegen den middag verwacht men, dat hij president Doumergue een rap port zal uitbrengen. Het schijnt wel waarscnijnlijk, dat Laval zal slagen, een kabinet te formëeren, en dit zal er dan vermoedelijk als volgt uitzien: Laval: Premier en minister van binnen- landsche zaken; Barthou: minister van justitie; Briandminister van buitenlandsche zaken Maginot: minister van oorlog; Caillaux: minister van financiën; Tardieu: minister voor openbare werken. En als Laval niet slaagt dan komt Briand in aanmerking om een regeering te formee- ren. Na Briand is natuurlijk Painlevé aan de beurt en na dezenzou Tardieu wel weer eens een kans kunnen krijgen! 't Is te hopen, dat Laval zal slagen, anders zou men in een kringetje blijven rondloopen. „IM WESTEN NICETS NEUES". Opnieuw straatrelletjes. Bij den aanvang van de voorstelling van dl' film „lm Westen Nichts Neues" hebben 'gisteravond op de Hollandorfplatz in Berlijn opnieuw relletjes plaats gehad. De politie nam uitgebreide afzettingsmaatregelen, hief verschillende tramhaltes tijdelijk op en zui verde het plein van nieuwsgierigen. Een protestdemonstratie. Onder enorme belangstelling heeft dr. üöbbel op den Wittenbergplatz te Berlijn gisteravond een protestrede tegen de film „lm Westen Nichts Neues" gehouden. Hij noemde het filmwerk een „Kulturschande", die geen Duitscher en geen frontsoldaat kan aanzien, aangezien de beste soldaten van al le tijden de Duitsche frontsoldaten erin omlaag gehaald worden. Nadat.Göbbel nog eenigen tijd gesproken nad, werd door de menigte het Deutschland- lied gezongen, waarna een groote stoet in het westelijk deel der stad een protestbetooging hield. De politie betrachte tijdens de demon stratie stricte afzijdigheid. Rustig verloop van de protest demonstratie der nat. soc. Oe protestdemonstratie, die de nat.-soc. in Aansluiting op de redevoering van hun leider Or. Goebbels door het Westelijk gedeelte van °e stad ondernamen, is zonder incidenten verloopen. Tegen middernacht kwam het tot kieine botsingen met de politie, toen na de filmvoorstelling van 9 uur opnieuw vele nat.- ®oc- het Nollendorfplein betraden. Vier brandweerwagens, die eenige malen het plein rondreden, behoefden echter niet in gebruik 'e worden genomen. De politie ontruimde verschillènde localiteiten met behulp van gummistok. Thüringen verbiedt de vertooning. Het Thüringsche Ministerie van Binnen- landsche Zaken zal de Opper-Filmkeurings- commissie te Berlijn voorstellen de toelating van Erich Maria Remarque's film „lm Wes ten Nichts Neues" te herroepen totdat de vol ledige publieke keuring heeft plaats gehad. Het Ministerie heeft intusschen de vertooning van de film voor Thüringen verboden. DE SOVJET-DEBATTEN IN HET ENGELSCHE LAGERHUIS. Een verklaring van Henderson. In het Engelsche Lagerhuis heeft gisteren een algemeen debat plaats gehad over kwes ties, betrekking hebbende op Sovjet-Rusland De minister van buitenlandsche zaken Henderson deed mededeeling van het ant woord van de Sovjetregeering op het protest van Engeland naar aanleiding van de ver klaringen van de Russische justitie ter gele genheid van de behandeling van het proces tegen de ingenieurspartij. Daarin wordt gezegd, dat door de be klaagden in het proces-Ramsin tal van aan wijzingen zijn gegeven betreffende de moge lijkheid van deelneming van Engeland aan de interventieplannen. Het gerechtshof en de Justitie hadden evenwel aan deze aanwijzin gen zoo goed als geen aandacht besteed. Desgevraagd deelde Henderson verder mede, dat in de kwestie van de z.g. beschik king der Sovjet-regeering betreffende ver vaardiging van goederen door dwangarbei ders, een rapport van den Engelschen Am bassadeur is ingekomen. Daarin wordt ge zegd, dat een dergelijke beschikking door de Sovjet-regeering nimmer is uitgevaardigd, hoewel uiteraard misschien bepaalde aanwij zingen nopens de vervaardiging van voor uitvoer bestemde goederen gegeven kunnen zijn. Wat betreft het Engelsch protest tegen het misbruiken van Russische radio-stations voor propagandadoeleinden onder de Engelsche arbeidersbevolking, beriep Henderson zich op een mondelinge verklaring van Stalin. Volgens deze verklaring werden de uitzen dingen verzorgd door een particulier radio station in Sovjet-Rusland, dat ter beschik king was gesteld van den Centralen Raad der Vakbonden. Een schending van de door de Sovjet-regeering afgelegde belofte om zich van propaganda te onthouden, mocht ook niet afgeleid worden uit het feit, dat de regeering dit station niet door censuur aan banden heeft gelegd. De verklaringen van Henderson werden bij de oppositie meermalen door gelach on derbroken. Op de vraag of de minister, van binnen- ads landsche zaken bereid is het antwoord van de Sovjet-regeering als bevredigend te aan vaarden, zeidc de minister, dat hij dit wel zal moeten doen zoolang de steller der vra gen geen ander bewijsmateriaal naar voren brengt. Het tumult nam nog in hevigheid toe, toen een der liberalen Henderson vroeg of het in zijn bedoeling ligt het Russische antwoord als ernstig bedoeld of als humoristisch op te vatten. POGING TOT WERKLOOSHEIDS BESTRIJDING IN DUITSCHLAND. Door werkverschaffing. Zondag heeft de rijksminister van arbeid Stegerwald te Dusseldorf een rede gehouden, waarin hij den toestand en de regeerings- maatregelen tot verbetering besprak. Hij be sloot zijn uiteenzettingen met de constatee ring, dat de Rijksregeering niet alles alléén kan doen en dat thans het oogenblik geko men is voor den Rijksbond van de Duitsche industrie, de vereeniging van de werkgevere bonden en van den bond van vakverenigin gen. Volgens een nadere mededeeling van het W. B. wil minister Stegerwald beproeven de werkgevers en de arbeiders weder bijeen te brengen in den geest van de vroegere cen trale arbeidsgemeenschap. Dezen zomer nl. werd een poging gedaan om tezamen het probleem aan te pakken van de loons- en prijsdaling, welke poging echter mislukte, omdat men het er niet over eens kon worden of de prijs, dan wel de loonskwestie den voor rang moest hebben. Dit keer is het vraagstuk van de arbeids- verschaffing op het eerste plan gezet. Mi nister Stegerwald heeft reeds een dag of tien geleden de vertegenwoordigers van de werk gevers en van de vakvereenigingen voor een gemeenschappelijke conferentie bij zich ge had. Met den grootsten nadruk heeft hij toen de aanwezigen gewezen op de gevaren, wel ke dreigen tengevolge van het aantal werk- loozen van vier millioen, waarmede voor Fe bruari wordt gerekend. Men heeft ingezien, dat een vrijwillige overeenkomst tusschen werkgevers en arbei ders welke zich kan aanpassen aan de be hoeften van beide partijen en verschillende takken van industrie, beter is voor het be drijfsleven dan een ingrijpen bij de wet tot regeling van de arbeid. In vervolg op deze besprekingen heeft de minister geconfereerd met de directies van posterijen, spoorwegen enz., evenals met den Pruisische minister van onderwijs inzake de kwestie van het negende schooljaar. Alles met de bedoeling de noodige gegevens te ver zamelen voor de'juiste waardeering van de verschillende met de werkverschaffing sa menhangende prob'emen, daar de rijksre geering naast de actie tot prijsdaling, in de oplossing van 'n doeltreffende werkverschaf fing, thans haar belangrijkste taak ziet. Mocht het gelukken vrede te stichten tus schen werkgevers en arbeiders, dan zou de oplossing natuurlijk zeer vergemakkelijkt worden. DE GEHEIMZINNIGE STERFGEVAL LEN IN HET MAASDAL. Het onderzoek naar de oorzaak van de ge heimzinnige sterfgevallen tengevolge van den mist duurt voort. De koningin van Bel gië heeft na afloop van haar bezoek aan de geteisterde plaatsen verklaard, dat de nevel alleen niet de oorzaak van de sterfgevallen kan zijn. Zij hoopte, dat het wetenschappe lijk onderzoek met kracht zal worden voort gezet. De medische commissie van onderzoek hoopt, dat de lijkschouwing tot positieve er varingen zal leiden. Vergiftkundigen nemen eveneens aan het onderzoek deel. Het aantal dooden is niet gestegen. Het onderzoek van den doodenden mist. Het Belgische kabinet heeft zich gisteren geruimen tijd bezig gehouden met het be spreken van den giftigen mist in het Maas dal. Er werd kennis genomen van de rapporten der gezondheidsambtenaren, waaruit echter nog niets definitiefs gebleken is. Heden zullen de betrokken ministers een bespreking houden met medische deskundi gen. De mijningenieurs, die ter plaatse een onderzoek hebben ingesteld, zijn tot de over tuiging gekomen, dat de mist door gassen van chemische fabrieken vergiftigd geworden is. Zij vestigen er de aandacht op, dat er al leen dooden gevallen zijn in het fabrieks- kwartier. In tegenstelling met vroegere be richten wordt thans nog gemeld, dat er nog zinkfabrieken in bedrijf zijn. Een definitief oordeel zal slechts gevormd kunnen worden door onderzoek der Tijken. HET PROCES TEGEN DE RUSSISCHE INDUSTRIEELEN. Ramsin c.s. begenadigd; dood vonnissen gewijzigd in vrijheids straffen. Naar uit Moskou gemeld wordt heeft het Presidium van het Centraal Executief Comi té der Sovjet-Unie, na een kort rapport van den voorzitter Kalinin te hebben aange hoord, het gratieverzoek van de verdediging der terdoodveroordeelde beklaagden Ramsin c.s. ingewilligd. De doodvonnissen werden in gevangenis straffen van tien jaar veranderd; voorts werd den beklaagden voor den tijd van 15 jaar het burgerrecht ontzegd. Dankbetuiging aan Wischinski en Krylenko; met vacantie en gedecoreerd. De Raad van Volkscommissarissen der Sovjet-Unie heeft in een onderhoud met den voorzitter van het Hooggerechtshof Wi schinski en den procureur Krylenko, die het Ramsin-proces behandeld hebben, dank ge bracht voor hunne bemoeiingen. Krylenko en Wischinski zullen beiden voor den tijd van zes weken met vacantie gaan en op grond van hun verdiensten met de Lenin- Orde begiftigd worden. DE SALARISVERLAGINGEN IN DUITSCHLAND. Een soc.-dem. voorstel. De soc.-dem. rijksdagfractie heeft volgens een bericht in de „Vorwaerts" in verband met de door de noodverordening ingestelde alge- meene verlaging der ambtenaarssalarissen van 6 pCt. voorgesteld deze salarisverlaging progressief te doen geschieden. Voorgesteld wordt de lage jaarlij ksche inkomens tot 3000 Mark te verlagen met 4 pCt., die van 3 tot 4000 met 5 pCt. en eerst die van 4000 tot 5000 Mark met 6 pCt. te verlagen. De hoo- gere salarissen zouden dan tot 8000 Mark met 8 pCt. en daarenboven met 10 pCt. ver laagd worden. VECHTPARTIJ IN EEN AMERIKAANSCHE KERK. Een rechter gearresteerd. De vroegere rechter Ben Lindsey (te New- York), de schrijver van een boek ter aanbe veling van het huwelijk in kameraadschap, is in de episcopale kathedraal van St. John na afloop van den Zondagsdienst, toen hij trachtte te antwoorden op een scherpen aan val van den kansel door bisschop William T. Manning, door de bezoekers van de kerk aangevallen en ten slotte gearresteerd. Mannen en vrouwen namen deel aan het gevecht met den vroegeren rechter. De orde kon niet worden hersteld, voordat een aantal poütie-agenten in de kerk, waar 3500 perso nen aanwezig waren, waren gekomen. Zij zagen zich ten slotte gedwongen, Lindsey in arrest te nemen. De aanval van den bisschop Manning was gericht tegen Lindsey en „een kleine groep kerkbezoekers, die alles doen wat zij kunnen om hun bisschoo te hoeren", Met dezen laatsten bedoelde hij de „Churchmens Asso- ciation", welke gehoor gaf aan den vroege ren rechter Lindsey ondanks de ban, die door bisschop Manning was uitgesproken. Wat Lindsey betreft, ging bisschop Manning recht op den man af. Hij viel den vroegeren rechter aan op zijn beginselen, welke de bis schop „vrije liefde" noemde. Hij herinnerde aan Lindsey's royement in Colorado en keur de openlijk zijn geschriften af. „Wat zijn laatste boek betreft", zeide de bisschop, „is dit naar mijn meening een van de meest vuile, verraderlijke en met verstand geschreven propaganda-geschriften, die ooit zijn gepubliceerd ten gunste van ontucht, vrij geslachtelijk verkeer, overspel en onwet telijke sexueele bevrediging". Aan het slot van de preek van den bis schop stond de heer Lindsey op en riep„Bis schop Manning, u hebt omtrent mij gelogen. Ik vraag vijf minuten om te antwoorden op uw aanval". Hierop volgde een aanval van de kerkgan gers op den vroegeren rechter, gevolgd door zijn arrestatie. Hij werd in staat van beschul diging gesteld wegens het verstoren van een openbare godsdienstoefening. Hij verklaarde, dat hij „wettige rehabilitatie" zal zoeken. „DER WEG ZURUCK.". De Parijsche „Matin" en het nieu we boek van Remarque. De Parijsche „Matin" is dezer dagen be gonnen met de publicatie in feuilletonvorm van het nieuwe boek van Erich Maria Remar que, den schrijver van „lm Westen nichts Neues", dat „Der Weg zurück" heet en in het Fransch „Après De feuilleton-redacteur motiveert waarom de „Matin" het boek publiceert. Hij verklaart als vrijwilliger aan den oorlog te hebben deelgenomen. Als hij de hand van Remarque krachtig gedrukt heeft, dan is het niet omdat hij het verleden is vergeten noch omdat hij de toekomstige mogelijkheden miskent, maar omdat Remarque zich thans in dezelfde posi tie bevindt als Frankrijk namelijk aan den kant van den vrede. Het nieuwe boek van Remarque werpt, zoo besluit de Fransche redacteur, licht op de elite van een generatie, gisteren vijandig, die zich met haar leed, haar bloed en het gedood worden van haar illusies het recht heeft ge kocht de verheven zaak van den vrede te be pleiten tegen de vervloekte zaak van den oorlog. ITALIAANSCH BERG1NGSVAARTUIG GEZONKEN. Vermoedelijk 14 dooden. Een telegram van Belle Ile meldt dat het Italiaansche bergingsvaartuig „Artiglio" (dat bezig is kostbare voorwerpen uit de ge zonken „Egypt" aan de oppervlakte te bren gen) Zondag bij het eiland Houlat uit el kaar is gesprongen en gezonken. Er zouden 14 dooden zijn. Zeven geredden zijn op Belle Ile opgenomen. Duikers werden dood op de plaats des onheils gevonden. Munitie in een wrak ontploft. Uit nadere berichten omtrent de ramp met het Italiaansche bergingsvaartuig „Artiglio", dat Zondag bij het eiland Houlat in de lucht gevlogen is, blijkt dat het niet bezig was om voorwerpen uit de gezonken „Egypt" aan de oppervlakte te brengen, doch het wrak van het in den oorlog gestrande Italiaansche ss. „Florence" zou bergen, daar dit het binnen varen bij Quibéron belemmerde. Het schijnt nu, dat het wrak nog eenige honderden tonnen munitie bevatte. Drie dui kers hadden Zondagmiddag een aantal mij nen gelegd om het wrak te breken. De muni tie en de mijnen ontploften tegelijkertijd met een dergelijke kracht, dat de Artiglio die zich op tweehonderd meter afstand bevond, in stukken werd geslagen en onmiddellijk zonk. Alle leden der bemanning waren Italianen. Het s.s. „Rostro", dat aan dezelfde Italiaan sche bergingsmaatschappij toebehoort, nam zeven geredde mannen aan boord. Zij zouden niet ernstig zijn gewond en slechts de gevol gen van den schrik bespeuren. OPNIEUW BOMMEN GEVONDEN TE LISSABON. De politie te Lissabon heeft op het station Santo Appolonia 400 bommen met tijdontste- king en talrijke, uit leger-depots afkomstige machinegeweren met bijbehoorende amunitie gevonden. In hoeverre de beweging tegen de dictatuur hierbij betrokken is, kon niet vast gesteld worden. De regeering is den toestand volkomen meester. JAREN IN RUSLAND GEVANGEN. Eindelijk vrij. De blinde zestigjarige Belgische ingenieur Max Hankart, die verscheidene jaren door de Sovjetrgeering gevangen werd gehouden, en wiens lot oud-minister Van der Velde zich heeft aangetrokken, gelijk wij onlangs mede deelden, is door tusschenkomst van het Bel gische Roode Kruis bevrijd en in België aan gekomen. Hankart vertelde, dat de bevolking in Rus land er ellendig aan toe is en door mitrail- leuses in bedwang wordt gehouden. Hij had ontzettend van den honger te lijden gehad. Al zijn brieven werden geopend en hij was tientallen keeren bij de Gpoe ontbo den om verklaringen over den inhoud der brieven te geven. Tenslotte mocht hij niet meer in Moskou noch in de groote steden wonen en moest hij verblijf houden in een dorpje waar hij de eenige intellectueel was. Hij vertelde, dat hij twee Belgische inge nieurs kende, die cellulair gevangen zitten, en niets anders hebben misdaan, dan brieven uit België ontvangen. DE MOORD OP SIMPSON. In verband met den moord op den EngeV schen Inspecteur-Generaal van het Gevange niswezen te Bengalen wordt nog nader uit Calcutta gemeld: Gisterochtend verschenen er drie Indiërs in zijn bureau en verzochten een onderhoud met hem. Toen dit geweigerd werd drongen zij met geweld de werkkamer van Simpson binnen en losten revolverschoten op hem. Hij was op slag dood. Toen zij het gebouw ver lieten verdedigden de indringers zich met hun revolvers naar alle kanten. Een ambte naar werd zwaar gewond. Twee der daders sloegen ten laatste de hand aan zichzelf en de derde werd in zwaargewonden toestand gevangen genomen. De politie neemt aan, dat hij ook verantwoordelijk is voor den moord op den inspecteur-generaal Lowman, die in Augustus van dit jaar bij het verlaten van een ziekenhuis werd doodgeschoten. EEN LEEUWENPLAAG IN NYASSALAND. Een slachting onder de inlanders. Volgens een bericht van de „Morning Post" wordt Nyassaland door een leeuwen- plaag geteisterd. In één district hebben twee leeuwen 34 inlanders verslonden. De in boorlingen weigeren op het veld te werken als er geen gewapende bewaking wordt ver leend en staan erop, vóór zonsondergang weer in hun dorpen terug te zijn. Men ver langt, dat de regeering een afdeeling van het Afrikaansch scherpschuttersregimen' naar Nyassa zendt. AANSLAG OP EEN RIJK ZAKENMAN IN CHICAGO. Door een bom gewond. Tengevolge van het ontploffen van een bom, bezorgd bij een rijk zakenman, ontstond een groote paniek in een groot familiehotel te Chicago. De bom werd afgeleverd in den vorm van een onschuldig-uitziend pakket en verwondde ernstig den geadresseerde en zijn zoon. De politie meent dat „racketeers" dt bedrijvers van den aanslag zijn. Nader wordt gemeld, dat de gearresteerde, een Italiaan, genaamd Tout May, in het zie kenhuis aan zijn woriden is overleden. ALEXANDER ZOEBKOV GEESTES ZIEK? Alexander Zoebkov, de gescheiden echtgc noot van de overleden Duitsche prinses Vic toria von Preussen, die toen hij uit Duitsch- land werd uitgewezen geruimen tijd in een restaurant in Luxemburg als spoeljongen werkzaam was, toont den laatsten tijd symp tomen van geestesziekte, zoodat zijn familie ernstig overweegt hem naar een sanatorium te laten overbrengen, om hem daarna defini tief in een krankzinnigengesticht'te laten op nemen. ITALIAANSCH KOFFIEHUIS GESLOTEN. Omdat de prijzen niet verlaagd werden. Op last van de autoriteiten is het bekende koffiehuis „II Trovadore" te Venetië voor den tijd van tien dagen gesloten, daar de eige naar de prijzen niet wenschte te verlagen. Hij moest aan alle deuren en vensters een biljet aanbrengen, waarop vermeld staat: „Gesloten omdat de prijzen niet verlaagd werden". DE VOLKSTELLING IN JAPAN. De in October plaats gehad hebbendé volkstelling in Japan heeft een zielenaantal van 64.447.000 opgeleverd. De bevolking is in de laatste vijf jaren met 4.017.000 toegenomen en bedraagt thans 1C9 personen per vierk. K.M. DE ONTSNAPTE KRANKZINNIGEN IN AMERIKA. Gearresteerd in een huurwoning. Detectieven zijn er in geslaagd, vier der zes misdadigers, die uit het ziekenhuis der strafgevangenis te New-Yersey waren ont vlucht, weder te arresteeren. De geheime po litie had ontdekt, dat het viertal een twee kamerwoning had betrokken. Deze werd be waakt en toen de vier heeren binnen waren, werd een inval in de woning gedaan. Na een gevecht werden de bandieten gevangen geno men; een volledig stel inbrekers-werktuigen werd in beslaggenomen. Een der gearresteer de is de zoogenaamde „krankzinnige slager". Tevens werd een vrouw gearresteerd, die er van wordt beschuldigd de bandieten onder dak te hebben verleend en tot hun ontvluch ting te hebben medegewerkt

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 1