wwiL- r 3 Wat is Italiano eigenlijk? LANDBOUW an VEETEELT. ZUIVER WOLLEN O ND ER KL EED/NG Stadsnieuws Binnenland richting: de raadcmeerderheid besloot niet te subsidieeren en voor den eersten patiënt die cp kosten van de Diaconie in Allernaar we lken werd verpleegd werd 6 per dag bere kend, terwijl voor een patiënt uit een andere niet subsidieerende gemeente, tegelijkertijd 3 per dag werd berekend. Het gemeentebestuur van Alkmaar is van een en ander op de hoogte gesteld of er aan L herinnerd en er is óm herziening van de reke- 'ning gevraagd maar zonder resultaat. Het zal U en ieder ander, geloof ik, toch niet verwonderen dat na zoo'n behandeling, de Diaconie niet meer te vinden is voor het iverleenen van subsidie aan het Stadszieken huis. In deze is het meen ik wel degelijk de schuld van Alkmaar dat het mij niet gelukt I is om de Diaconie te oewegen om in dezen nog maar iets te doen en dat er door mij nie mand van het voorloopt inzamefings- comité kon worden gevonden om voor een subsidie als bedo ld te werken. In ons dorpje voelen wij ons miskend en beleedigd, om niet te zeggen bedrogen. Na de opneming van bedoelden patiënt zijn ier nog een paar op kosten van de Diaconie verpleegd, maar niet in het Ziekenhuis waar zij hadden willen zijn en waarvoor zij naar 5k meen ook van hun armoedje hebben bij gedragen voor de stichting. Alkmaar heeft hiervan m.i. de schuld en het is niet in overeenstemming te brengen Bnct het idee hetwelk de inzameling"be- heerschte noch met de bedoeling van wijlen inevr. van der Oord. Kort voor de opening van het Stadszieken huis heeft de heer Westerhof in den Raad voorgesteld om voor alle patiënten het tarief gelijk te stellen, welk voorstel door de macht van het elftal is verworpen. Na de opening is er door den heer A. Blauw van Ofcdam nog een adres gericht aan den Alkmaarschen Raad met dezelfde strekking en dit zal nog altijd bij B. en W. zijn om bericht »n raad. Het zijn niet meer dezelfde wethouders die raad hebben te ge ven en het is niet meer dezelfde verhouding in den gemeenteraad. Alkmaar heeft door al zijn pogingen ora zooveel mogelijk voor den bouw en de exploi- tat'e van het ziekenhuis binnen te krijgen zich gewaagd aan een vechttarief tegenover hen die met warmte hebben geofferd voor de oprichting. In het oprichtingsbedrag zijn ook de penningskens van hen die bij ziekte armlastig zijn en door den ongelukkigen strijd die door Alkmaar is aangebonden, niet in hun „eigen'' ziekenhuis zijn gekomen, maar in dat andere waar zij niet wilden wezen. Dit is ergerlijk, Diaconiën die zijn behan deld als ik boven schreef zijn gegriefd en hun goede bedoelingen, evenals die van de gevers bij de oprichting, zijn miskend en het is aan Alkmaar om iets goed te maken. Wellicht is door de nieuwe wethouders bij het omkeeren van de portefeuilles het verzoek cm bericht en raad inzake de tarieven reeds gevonden. Ook voor hen zal het moeilijk zijn om een bevredigende oplossing te vinden, daar zij hebben te doen met subsidiëerende gemeenten, gemeenten waar vereenigingen zijn opgericht en gemeenten waar men zich, en m.i. terecht, beleedigd gevoelt. Als nu het College van B. en W. eens advi seerde om voor hen die niet of voor wie niet wordt gesubsidieerd in de 3de klasse hebben te verliggen 0.50 per dag hooger dan voor patiënten uit Alkmaar en voor laat ik zeggen subsidiëerenden, dan is misschien een oplos- sing gevonden die zoowat bevredigt naar alle '-anten. Als er verlies is op de exploitatie zal die 50 cent de subsidies kunnen aanvul len. Daarmee komt het tarief overeen met dat van andere ziekenhuizen en wat daar kan zonder de voordeelen van een legaat en een inzameling van pl.m. 2% ton gouds kan in Alkmaar toch ook wel met deze voordeelen en dan kan het woord Stadsziekenhuis wat op den voorgevel staat vervangen worden door Centraal Ziekenhuis. Het vechttarief weg en in de buiten gemeenten de keuze vrij laten, of te subsi- deeren of 50 tent per dag meer te betalen totdat misschien zal blijken dat noch subsidie noch verhooging noodig is. Met dank voor de plaatsing, MARKTBEZOEKER. (Er zijn twee punten in inzenders betoog «'elke o.i. de bijzondere aandacht verdienen Wanneer Alkmaar werkelijk een uitzonde ring heeft gemaakt, zoodat uit twee niet- subsidiëerende gemeenten de eene patiënt voor het gewone en de andere voor het dub bele tarief verpleegd is, dan is dat natuurlijk een fout. Of was in de begunstigde gemeente reeds de oprichting van een vereen iging in voorbereiding? Wat het tarief voor niet-subsidieerende ge meenten betreft, hebben wij in ons artikel van Zaterdag reeds laten uitkomen, dat wij het ook niet noodzakelijk achten, dat dit twee maal zoo hoog is als .iet gewone. Wanneer die tarieven 0.50 per persoon en per dag hooger gesteld worden, wil het ook ons voorkomen, dat een alleszins bevre digende regeling wordt verkregen. Het zijn toch allereerst de gemeentebestu ren en niet de ingezetenen die oorzaak zijn dat sommige buitengemeenten nog altijd geen subsidie willen verleenen. Red Alkm. Crt.) HET NIJPENDE VRAAGSTUK. M. de R Gaarne zag ik onderstaande regelen uit sluitend voor het algemeen belang in Uw blad geplaatst, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Zeker is momenteel het werkloosheid- vraagstuk een der ernstigste problemen ter wereld. Vrijwel ieder land noteert iedere week honderden, soms duizenden ijverige werkers welke door de huidige malaise op straat gezet worden en tot het pauperisme vervallen. De allereerste taak is dan ook be grijpelijk dat naast regeeringsbemoeiïng ook stedelijke autoriteiten zorg dragen dat tenminste zooveel mogelijk dit euvel, hetgeen bij de laatste relletjes (Haarlem—Rotter dam) een ernstig abces kan worden, tot het minimum wordt teruggebracht. Van regee- ringszijde overweegt men reeds het ontslag der gehuwde ambtenares en onderwijzeres Zij toch ontnemen de plaats welk een ander rechtens toekomt. Overal moet ruim baan ge maakt worden. Ook in Alkmaar zijn enkele toestanden welke tot het bovenstaande behoo- ren. Hier werkt een gepensioneerd gemeente arbeider die wegens doorloopend ziek zijn met ruim 20 pensioen per week het kalmp jes kan aanleggen, nu aan zwaar werk, aan een kaasschuit, en is niet ziek. Hij ontneemt wellicht door loon sterk on der den geldenden prijs een ander, die het heel erg noodig heeft de kans buiten Arm bestuur en dergelijke te raken. Enkele jaren terug las men in deze courant van een goed gepensionneerd veldwachter, die een goed betaalde betrekking als plantsoenwachter kreeg. Ook voor hem stond reeds een ander klaar, met meer nnanciëele zorgen. De één dubbel en de ander niets is in dezen tijd bij kans onduldbaar. Is er iets nuttigs voor riadsbesturen in navolging van het Rijk, dan is zeker het werkloozenvraagstuk in dezen zin althans eenigszins oplosbaar. Met dank voor de plaatsing, EEN ABONNE. HET KERSTFEEST ONZER ZEELIEDEN. Het is een aloud gebruik, dat de Tehuizen voor Zeelieden aan het eind van het jaar Kerstfeest vieren met, de dan in de haven vertoevende zeevarenden. Elke nationaliteit doet dat. Evenwel zal de Seemannsmissionar W. Hass te Riga dat feest met de Nederl. Zeelieden aldaar vieren. De leiding van de Nederl. Tehuizen in het buitenland is nu reeds druk in de weer om den zeevarenden, die dan in de haven aan wezig zijn, behalve een gezelligen avond op die feestdagen ook nog een kerstgeschenk aan te bieden. Een prettig boek of een mooie geill. kalen der wordt vooral bij die gelegenheid door de betrokkenen zeer op prijs gesteld. Mogelijk willen vele Nederlanders een blijk van belangstelling geven in het werk van die Directrices, die op haar post in dat vreemde land het niet altijd even gemakke lijk hebben, door het zenden van een boek werk of kalender rechtstreeks naar een der onderstaande adressen. Nederl. Tehuis voor Zeelieden te: Genua (Italië) Via S. Benedetto 7. Hamburg (Duitschland) Joh. Bollwerk 6. Hoboken N. Y. (U. S. A.) P. O. Box 331. Londen E. C. 3 (Enge)and) The Circus 6 Minories. W. Hass, Deutsche Seemannsmission, Küterstr. 14 te Riga (Lettland). J. P. C. MEEUWSE, Leider Bureau Gratis-Lectuurverspreiding. Amsterdam, 6 Dec. 1930. Vlietstraat 2 (Postgiro 42264).- PLUIMVEECOMMISSIES. Wij ontvingen van de Centr. Pluimveecom. in N. Holl. het volgende schrijven, gericht aan de pluimveecommissies der Hollandsche Mij. v. Landbouw en de besturen der af dee lingen in Noord-Holland. Hei Winterseizoen is reeds weder begon nen n daarmede de werkzaamheden der Pluimveecommissies in de afdeelingen. Waar de toestand in den landbouw door de gere gelde vermindering steeds slechter wordt, kan uitbreiden of verbeteren van den pluim veestapel den noodtoestand, die hier en daar gaat heerschen, zeker helpen verlichten. Voorlichting en samenwerking is hierbij noodzakelijk en wij verwachten daarom de volle medewerking der plaatselijke commis sies. Een aanwijzing van de wijze waarop zij onder meer dit kunnen doen, vinden zij in het rapport, dat door ons aan Uw Hoofdbe stuur is uitgebracht en dat indertijd aan alle leden is toegezonden. Voor zoover het niet meer in Uw bezit is, kunnen nog enkele exemplaren verzonden worden. De belang stelling voor dat rapport was zoo groot, dat wij haast door den voorraad heen zijn. Wij hebben opgemerkt, dat die commissies zoo hier en daar hoogelijk gewaardeerd wor den. De mogelijkheid is echter niet uitgeslo ten, dat een enkele vingerwijzing U van üknst kan zijn. Zoo heeft een pluimveecom missie reeds zijn eigen foktoom, met de be doeling, dat straks uit te breiden tot foksta- tion. Een paar andere commissies hebben in hun werkgebied reeds meerdere foktoomen. Is dat niets voor de anderen? Bij de groote uitbreiding, die de pluimvee teelt onderging, wordt zeker de behoefte ge ve.'d aan verstrekking van pluimveebenoo- digdheden, waardoor onze leden goed en goedkoop materiaal kunnen krijgen als: kunstmoeders, voer- en drinkbakken enz. Hoe denkt U daarover? Wij zullen het op hoogen prijs stellen een schriftelijke aanwijzing daaromtrent van U te ontvangen. Dankbaar zullen wij zijn, als gij opmerkingen aan ons te melden hebt. Spreekt er onderling eens over, wat gij in Uwe afdeelifig voor nuttigs doen kunt. Binnen enkele dagen rr.1 U een circulaire bereiken omtrent onze fokstations en foktoo men van Noord-Holl. Blauwen. Dit jaar zijn alle tor men gekeurd, het materiaal is prima en als U opgeeft, hoeveel exemplaren U ter verspreiding onder de leden wenscht, zullen wij ze U doen toekomen. De circulaire om trent de andere rassen volgt in Februari. Verder berichten wij U, dat in Januari een jaarverslag moet worden opgemaakt. Daar in zouden wij gaarne iets omtrent onze com missies vermelden, zoodat wij een kort ver slag van de werkzaamheden Uwer commis sie gaarne spoedig te<remoet zien. VERHUUR GROND. B. en W. schrijven in bijlage no. 158: De huur van de hierna genoemde aan deze gemeente in eigendom toebehoorende percee- len grond loopt binnenkort af. De heer C. Smit alhier, is bereid de per ceelen weiland, kadastraal bekend gemeente Alkmaar, sectie F, nr. 44 en nr. 2483 gedeel telijk, tegen de door drie schatters getaxeer de waarde, n.1. 185 per H.A. per jaar (het taxatie-rapport van 31 October j.1. ligt bij de overige stukken ter inzage) met ingang Italiano is een combinatie van verschillende ge neeskrachtige ingrediënten, die in de officiëele geneeskunde bekend staan als de beste mid- delen tegen hoest en verkoudheid - Italiano staat onder voortdurende medische contrófe van Kerstmis a.s. voor den tijd van 3 jaren te huren. Voorts hebben de heeren M. Sangers. P. en F. Smit en de N.V. Kennemer Sportclub verzocht de perceelen grond, kadastraal be kend gemeente Alkmaar, respectievelijk sec tie F, nr. 2141, sectie G, nr. 364 en sectie E, nr. 2241 gedeeltelijk, met ingang van 1 Jan. a.s. tegen de thans geldenden huurprijs op nieuw van de gemeente te mogen huren. Tegen inwilliging van dit verzoek en te gen de verhuur van bovenbedoelde perceelen weiland aan den heer C. Smit hebben de Commissie van bijstand vodr het grondbe drijf en ons College geen bezwaar, in ver band waarmede wij U voorstellen het des betreffende besluit te nemen. AANKOOP GROND ZANDERSWEG. B. en W. schrijven in bijlage no. 159: De heer J. Twisk alhier, biedt de gemeen te te koop aan het aan hem toebehoorende perceel tuingrond, gelegen aan den Zanders- weg, kadastraal bekend gemeente Alkmaar, sectie E, nr. 2715, ter grootte van 46 a. 40 c.a., voor den prijs van 1.per c.A. Dit perceel is op de bij de stukken gevoeg de teekening met groen aangegeven. Aangezien de gemeente er, met het oog op de daaraan in de toekomst te geven bestem ming, belang bij heeft dezen grond in eigen dom te bezitten en de gevraagde koopsom met het oog daarop redelijk is te achten, mee- nen wij U in overweging te moeten geven be doeld perceel tuingrond aan te koopen. In verband met den door den heer Twisk gestelden termijn, waarbinnen hij zijn aan bod gestand doet (tot 1 Januari a.s.) en de omstandigheid, dat het inwinnen van ad vies der commissies van bijstand bij de daar in bestaande vacatures thans moeilijkheden geeft, hebben wij gemeend, deze aanbieding zonder het advies der commissie van bijstand voor het grondbedrijf bij Uwe Vergadering in behandeling te moeten brengen. Wij stellen Uwe Vergadering vóór het des betreffend besluit te nemen. UITKEERING JAARWEDDEN BOVENTALLIGE ONDERWIJZERS AAN BIJZONDERE LAGERE SCHOLEN OVER 1929. Verschenen is bijlage no. 154 waarin vastgesteld is welke vergoedingen uit de ge meentekas worden toegekend aan de bestu ren der daarvoor in aanmerking komende bijzondere scholen voor lager onderwijs, over het jaar 1929, ingevolge artikel 100 der La ger Onderwijswet-1920. COMMISSIE VAN ADVIES WERKLOOSHEIDSVERZEKERING EN ARBEIDSBEMIDDELING. In bijlage No. 157 schrijven B. en W. Ingevolge daarvan opgemaakten rooster moeten op 1 Januari 1931 aftreden als leden en plaatsvervangende leden der Commissie van advies voor den gemeentelijken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbe middeling de navolgende personen, verte genwoordigende de bij ieder hunner genoem de organisaties: Afdeeling Alkmaar van den Nederland- schen Aannemersbond: de heer J. Koppen, als lid en de heer J. Bakker als plaatsvervangend lid. Alkmaarsche Vereeniging voor den Han- deldr. en Industr. Middenstand: de heer H. de Raat Jr., als lid en de heer A. Burger, als plaatsvervangend lid. Christelijke Besturenbond de heer Jb. Bruijn, als lid en de heer A. Roos, als plaatsvervangend lid. Afdeeling Alkmaar van den Nederl. R. K. Volksbond: de heer C. Snel, als lid en de heer J. A. M. Huijbers, als plaatsvervangend lid. Wij hebben de betreffende organisaties verzocht ons aanbevelingen te doen toeko men ter vervulling dezer vacatures, aan welk verzoek door die organisaties gevolg is ge geven. Onder overlegging van de ingekomen aan bevelingen, die wij overnemen, stellen wij Uwe Vergadering voor: ter benoeming, ingaande 1 Januari 1931, van leden en plaatsvervangende leden der Commissie van advies voor den gemeentelij ken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling eene keuze te doen uit de navolgende aanbevelingen, ontvangen van: a. Afdeeling Alkmaar van den Nederl. Aannemersbond. Voor lid: de heer H. Bruin, Oudegracht 223; voor plaatsvervangend lid: de heer J. J. Velthuijs, Zocherstraat 21. b. Alkm. Vereeniging voor den Handeldr. en Industr. Middenstand. Voor lid: de heer H. de Raat Jr., Hoogstraat, de heer H. C. Lind, Varnebroek 7; voor plaatsvervangend lid: de heer A. Burger, Laat 146, de heer A. Englander, Langestraat 44a. c. Christelijke Besturenbond. Voor lid: de heer Jb. Bruijn, Ropjeskuil 64, de heer H. Witsen, Eikelenbergstraat 64; voor plaatsvervangend lid: de heer C. van Meerlant, Grensstraat 1, de heer P. van der Veer, Oosterkolkstraat 23. d. Afdeeling Alkmaar van den Nederl. R. K. Volksbond. Voor Md de heer C. Snel, Snaarmanslaan 77, de heer N. van der Weijde, Vogelenzang 15; voor plaatsvervangend lid: de heer J. A. M. Huijbers, Wildemanstr. 28, de heer Th. Stam, le Kabelstraat 6. BEGRAFENIS LION VAN LIER. De laatste der drie gebroeders. Van den Amsterdamschen Stadsschouw burg uit is gisterochtend Lion van Lier graf waarts gebracht. De groote hal was rouwkapel, al het licht brandde er achter zwart floers, zwarte kleeden bedekten den vloer. Hoog stond er de baar temidden van vele kransen van bloe men en palmtakken In de eerste plaats van Lion's naaste familie en „van zijn vrienden van de stamtafel'' en dan van den directeur van den Stadsschouwburg, voorts van het hoofdbestuur van het Ned. Tooneelverbond, de Kon. Ver. Nederlandsch Tooneel, Rika Hopper, het Schouwtooneel, enz. Een laatste hulde aan den laatst-overlevende der drie ge broeders Van Lier, de Amslerdamsche fi guur, die het stadsbestuur eerde door den stedelijken schouwburg voor de uitvaart be schikbaar te stellen. Een lange rij vrienden en belangstellenden bezocht tusschen half tien en half elf de rouwkapel om Lion den laatsten groet te brengen. Te kwart over elven vertrok de begrafenisstoet naar Zorg- vlied. Langs den weg Op het Leidscheplein sloeg een groote menigte in eerbiedige stilte het vertrek van den stoet gade. De politie had uitgebreide maatregelen voor de afzetting van het plein genomen en er het verkeer stopgezet. Vóór de lijkstoet reed een wagen met de vele kransen, er achter volgde tevoet een groote schare vrienden, waarvan wij noemen mevr. MannBouwmeester aan den arm van haar zoon Theo Frenkel en in gezelschap van Emma Morel Ook de oude heer Jacques de Boer liep een eindweegs mee. Langs Leidschestraat, Singel, Reguliers- breestraat en Rembrandtsplein bereikte de stoet de Amstelstraat, waar het Grand Théatre, de vlaggen halfstok geheschen, het balkon met rouwfloers behangen had. Hier waren de rijweg en het trottoir vóór den schouwburg vrij gehouden. Ook het rijver- keer was stopgezet. Even hield de stoet stil voor de geopende schouwburgdeur Kra„ van de directie van het Grand Théatre het oude bezit der Van Liers van den iJ" B. A. Mullens en van de Artistenvere< w W N. A. R werden hier aan den lijkwagen hangen, nog even toeven, nog even innering aan oude tijden van vreugde droefenis. en verder trok de stoet een groote menigte belangstellenden ni# Zorgvlied. naar Op Zorgviigj Een vrij groot aantal belangstellenden hari zich op „Zorgvhed" verzameld om de tt aarde bestelling bij te wonen. w Nadat bet stoffelijk overschot van den oud. schouwburgdirecteur zijn laatste rustplaat had gekregen, trad de heer Louis de Vrie» naar voren en sprak o.m. het volgende- „Met uw leven eindigt een periode van cuituur op kunstgebied in oud Amsterdam een periode, die vertegenwoordigd weid' mede door u en uw beide broers en vooral door uw onvergetelijken vader, den stichw van het Grand Théatre. cn,<ïr Wij, tooneelspelers. behouden aan die periode een prachtige herinnering. Hoeveel hebben wij aan „de drie gebroeders" te dan ken. Gij gaaft ons in onze jonge jaren de ge legenheid voor den dag te treden en onze carrière te beginnen. Met u eindigt een stuk tooneelgeschiedeni» van Amsterdam' De heer De Vries legde hierop een lauwer krans op het graf. benevens een krans namens het hoofdbestuur van het Nederlandsch Tooneel-Verbond. Uit naam van de weduwe en overige na- bestaanden van den overledene dankte diens neef mr F. A. Kokosky het gemeentebestuur, de Stadsschouwburg-directie, den heer Louis de Vries en alle anderen, die hun belangstel ling bij de begrafenis hebben betoond. 1 DE PERS. EEN WETHOUDER EN 1 BOTERLETTERS. De Amsterdamsche correspondent van de N. R. Ct. vertelt: Wethouder De Miranda verheugt zich om het eens euphemistisch uit te druk ken, niet altijd in een goede pers. Maar vandaag zingen ook andere bladen dan Het Volk zijn lof. Gistermiddag bereikte hem, tijdens de raadszitting, het volgende epistel: „Aan den edelachtbaren heer wethouder voor de levensmiddelenvoorziening. De pers vraagt alleronderdanigst, waar de banketletters blijven. Uw dienstwillige dienaresse, De perstribune." Vijf minuten later prijkten er op de theetafel in de perskamer twee modder- versche boterletters. Wij hebben ze met smaak en met er kentelijkheid genuttigd en peinsden on derwijl over de heerlijk perspectieven, die zich openen. De weg naar 't hart gaat door de maag! En het betreft hier den wethouder voor de levensmidde- 1 e n voorziening. Heeft hij het niet in zijn macht, zich bij voortduring „une bonne presse" te verzekeren? I H. P. J. TUTEIN NOLTHENIUS. t In den ouderdom van 69 jaar is Zondag nacht te Gorssel bij Zutphen overleden de heer H. P. J. Tutein Nolthenius, oud-burge meester van Apeldoorn, vóór dien burge meester van Vlissingen en luitenant ter zee. De overledene was ridder in de orde van den Nederlandschen leeuw en officier in de orde van Oranje Nassau. De begrafenis heeft plaats op Donderdag a.s. 2 uur op de be graafplaats te Apeldoorn. (Reeds in een deel van onze vorige oplaag gemeld). EEN „KEURING" DIE EEN ONBILLIJKE BELASTING WORDT Bij de ingebruikneming van de nieuwe noodsiachtplaats te Alphen a. d. Rijn welke in October j.1. officieel is geopend, is een aan vullende plaatselijke verordening in het leven geroepen, welke o.m. voorschrijft, dat van elders ingevoerd vleesch op de noodsiacht plaats moet worden gekeurd, aldus schrijft men uit die plaats aan het Hbl. De betrokken ambtenaren zijn echter van oordeel, dat onder deze bepaling eveneens vailen de verduurzaamde vleeschwaren, welke in blikjes verkrijgbaar zijn, zoodat de comestibleshandelaren telkens, wanneer zij een hoeveelheid blikjes van hun leveranciers ontvangen, zich daarmee aan de noodsiacht plaats moeten vervoegen. Hier wordt dan, zonder dat de inhoud aan een onderzoek kan worden onderworpen, een stempel op het blikje gezet en de winkelier betaalt voor deze „keuring", welke in dezen vorm natuur lijk geheel overbodig is en ook omdat de in houd op de fabrieken van herkomst reeds door ambtenaren is onderzocht, eenige cen ten per kilo keurloon. Deze handelwijze, welke voor zoover be kend in geen enkele andere gemeente van ons land wordt toegepast, heeft in de betrokken DE AYÖNTTREÜ YM UM vi:RK1.1;nAi:TJL 315 .i «p- V, 1 uiiwiii Drie van de vier bleven aan elkaar hangen, maar Trapman bleef wat achter. Het kon ook wel een slimme streek van hem zijn, om de anderen plotseling voorbij te schieten. De andere drie reden voorzichtig om te voor komen, dat een van hen de anderen zou verrassen door plotseling vooruit te schieten. 316. Daar ging de bel voor de laatste ronde en ziet, on verwacht terwijl ze in den bocht waren, schoot Trapman vooruit met een geweldige snelle spurt. De anderen trap ten als bezetenen, maar Trapman bleef voor en

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6