Allumtlii Courant. Bij Gevatte Koude Ce» naDiri"- Honderd twee en dertigste Jaargang. GEMEENTERAAD ALKMAAR. VAN Ho. 202 1930. Donderdag: II Deeeinber De raad vergaderde heden ten 1 ure vol tallig. zoodat men thans in den tijd van zes weken de vierde raadsvergadering beleefde Ditmaal op de tribune geen enkele belang stellende. De oppositie, bestaande uit de heeren Thomsen. Govers. Ringers, Vogelaar en Hoytink. nam ditmaal plaats op de plaatsen van de soc.-dem.. terwijl de soc-dem. thans aan de regeeringszijde in den raad naast de katholieken waren gezeteld. De heer Westerhof zetelde naast den bur- femeester op de plaats van den heer homsen. terwijl de heer Bonsema den wet houderszetel van den heer Ringers had in genomen, de heer Klaver die van mr. Lees berg; de heer v. Slingerland was naast den heer Klaver gezeten De burgemeester deelde mede. dat ditmaal de begrooting niet in de afdeelingen doch direct in den raad zou worden behandeld Hij verzocht de leden punten die zij wilden bespreken, ter kennisse van het college te brengen. Aldus werd besloten. Ingekomen zijn: a. Een besluit dd. 26 November 1930 nr. 39 van Gedeputeerde Staten dezer provin cie tot verdaging hunner beslissing om trent het Raadsbesluit van 6 November jl. tot het verhuren van een schoolgebouw aan de Vereenging tot bevordering van Christelijk Schoolonderwijs. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een brief dd. 26 November 1930 nr. 135 van het zelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 6 November 1930 nr. 17 tot aankoop van grond nabij de Nieuwpoortslaan en nabij den Zandersweg. Als voren. c. Een brief dd. 26 November 1930 nr. 135 van het zelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 6 November 1930 nr. 15 tot aankoop van een warenhuis op een terrein nabij de Nieuwpoortslaan en tot verhuur van de woning Nieuwpoortslaan nr. 16 i. Als voren. d. Een brief dd. 26 November 1930 nr. 135 van het zelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 6 November 1930 nr. 19 tot verkoop van een perceel grond, gelegen op den hoek van den Boezemsingel en de Waterschap straat. Als voren. e. Een brief dd. 26 November 1930 nr. 133 van het zelfde College, ten geleide van het door hen, voor zooveel noodig, goedge keurd raadsbesluit van 13 November 1930 nr. 14 tot verhuur van de woning Zuiderhoutlaan nr. 4. Als voren. f. Een brief, dd. 26 November 1930 nr. 133 van het zelfde College, ten geleide van het door hen, voor zooveel noodig, goed gekeurd raadsbesluit van 13 November 1930 nr. 10 tot aankoop van perceelen weiland in den Huiswaarderpolder. Als voren. g. Een brief, dd. 26 November 1930, nr. 208 van het zelfde College, daarbij de ontvangst berichtende van de Verordening tot wijziging der Algemeene Politieveror dening, vastgesteld bij raadsbesluit van 6 November 1930 nr. 16 (rijden met hon denkarren). Als voren. h. Een brief dd 26 November 1930 nr. 131 van het zelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit var 24 Juli 1930 tot verhuur aan de Verben „Alkmaarsche Fröbelschool" van lokalen in de Gemeenteschool nr. 9 en de Linden school. Als voren. i. Een brief dd. 3 December 1930 nr. 51 van het zelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 6 November 1930 nr. 26 tot verlen ging van den termijn van ontruiming der onbewoonbaar verklaarde woningen San dersbuurt 9 en Lindenlaan 56. Als voren. j. Een brief dd. 29 November 1930 van Ir. A. M. van Deventer daarbij verzoekende hem met ingang van 1 Februari 1931 ontslag te verleenen als directeur van de Gemeentelijke Gasfabriek en het Ge meentelijk Electriciteitsbedrijf Het gevraagde ontslag eervol verleend onder dankbetuiging voor de in die betrek king aan de gemeente bewezen diensten, k. Een adres, ingekomen 28 November 1930 van de Vereeniging tot bevordering van de Vakopleiding voor Handwerkslieden in Nederland, gevestigd te Amsterdam, met verzoek om een bijdrage uit de gemeente kas ten behoeve van een in Juli 1931 te 's Gravenhage te houden nationaal Con gres Besloten te behandelen bij de begrooting voor 1931. I. Een brief dd. 29 November 1930 nr. 1525 van het Bestuur der Vereen voor Volks huisvesting „Alkmaar" daarbij verzoe kende ten behoeve van den bouw van 28 woon- en 2 winkelhuizen op een terrein aan de Uitenboschstraat, de noodige gel den van de gemeente ter leen te mogen ontvangen. De heer K e e s o m had de teekeningen gezien en was teleurgesteld De woningen zijn zoo klein, dat ze voldoen aan de behoeften van een gemiddeld gezin. De RK fractie staat ni?t sympathiek tegenover het verzoek. De voorzitter: Met het opmaken van het prae-advies kan met de opmerking reke ning worden gehouden. In handen van Burgemeester en Wethou ders gesteld om bericht en raad m Een adres d.d. 1 December 1930 van het Bestuur der Vereen „Zorg voor de leer lingen en oud-leerlingen van de school voor B L. O. te Alkmaar verzoekende eene iaarlijksche subsidie uit de gemeente kas te mogen ontvangen. In handen van B. en W. om bericht en raad De heer Bakker wenschte behandeling bij de begrooting. De voorzitter zeide. dat het hierop wel zal neerkomen. Spr. had er geen bezwaar tegen. n. Een brief d.d. 9 December 1930 van het Bestuur der Vereen. St. Joseph voor de R K. Jongensscholen, daarbij verzoekende, op grond van artikel 72 der L O. wet 1920 medewerking der gemeente voor de stichting van een R K. school voor gewoon lager onderwijs in deze gemeente, ter ver vanging van de St. Bavoschooi. In handen van B. en W. om bericht en raad. o. Een brief d.d. 8 December 1930 van L. Schuil, daarbij mededeelende de benoe ming tot ondei wijzer aan de U. L. school aan te nemen. Voor kennisgeving aangenomen. Voorziening in een vacature in de com missie tot wering van schoolverzuim. Wijziging reglement van orde voor de vergaderingen van den raad. B. en W schrijven in bijlage No. 150: In verband met Uw besluit van 27 No- cember j.1. tot uitbreiding van het aantal Wethouders zal het noodig zijn het 2e lid van artikel 38 van het Reglement van Orde voor de Raadsvergaderingen (Gemeenteblad Nr. 1065) zooals dat gewijzigd is bij Raads besluit van 13 üctober 1927 ^Gemeenteblad Nr. 1076) opnieuw te wijzigen. Wij stellen U voor dat lid thans te redi- geeren in dien zin, dat de Wethouder, die den Burgemeester vervangt, tevens ondervoorzit ter is van de eerste afdeeling en dat de volg orde, waarin de andere Wethouders zullen optreden als voorzitters der afdeelingen van den Raad gei ijk tot dusver, wordt bepaald door de volgorde waarin zij zijn aangewezen om den Burgemeester bij afwezigheid of ont stentenis te vervangen. Conform besloten. Benoeming en aanvulling van commis- siën en verdeeling van den raad in afdeelingen. B. en W. stellen voor over te gaan: A. tot benoeming van: lo. vijf leden der commissie voor het ont werpen van verordeningen tegen welker over treding straf is bedreigd, waarvan de bur gemeester, krachtens art. 166 der Gemeente wet, voorzitter is. De commissie bestaat uit de ledent G. H. Hoijtink. S. J. A. Keesom. A. Bakker. D. Geels. H. van Drunen. 2o. vijf leden der commissie van bijstand voor de financiën. De commissie bestaat uit de leden: G. H. Hoijtink. S. J. A. Keesom. J. Vogelaar. A. Bakker. A. Sietsma. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wethouders aangewezen den heer J. Wester hof, wethouder. 3o. vijf leden der commissie van bijstand voor de publieke wecken. De commissie bestaat uit de leden: D. Govers Jzn. G. van Slingerland. H. van Drunen. Mejuffr. N. Carels. C. Venneker. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wethouders aangewezen den heer H. Klaver, wethouder. 4o. vijf leden der commissie van bijstand in betrekking tot het beheer en onderhoud van de wandelwegen, de beplanting van straten, wegen en pleinen der gemeente. De commissie bestaat uit de leden: D. Govers Jzn. G. van Slingerland. H. van Drunen. Mejuffr. N. Carels. C. Venneker. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wethouders aangewezen den heer H. Kla ver, wethouder. 5o. vijf leden der commissie van bijstand voor de lichibedrijven. De commissie bestaat uit de leden: J. Vogelaar. W. J. Bulens. A. Sietsma. G. H. Hoijtink. D. J. Woldendorp. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wethouders aangewezen den heer T. Bonse ma, wethouder. 7o. vijf leden der commissie van bijstand voor het gemeentelijk pensioen- en ongeval- leufonds. De commissie bestaat uit de leden: G. H. Hoijtink. J. Vogelaar. S. J. A. Keesom. Mevr. C. Helleman—Hardebol. W. J. Bulens. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wethouders aangewezen den heer J. Wester hof, wethouder. 8o. vijf leden der commissie van bijstand in het beheer van den gemeentereinigings dienst. De commissie bestaat uit de leden: D. Govers G. van Slingerland. Mejuff. N. Carels. D. J. Woldendorp. Mevr. C. Helleman -Hardebol. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wethouders aangewezen den heer G. van Slingerland, wethouder. 9o. vijf leden der commissie van bijstand voor het marktwezen en den havendienst. De commissie bestaat uit de leden: D. Govers Jzn. C. Venneker. W. J. Bulens. D. J. Woldendorp. A. Bakker. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wethouders aangewezen den heer G. van Slingerland, wethouder. lOo vijf leden der commissie van bijstand voor het sportpark. De commissie bestaat uit de leden: D. Geels, Pg 1 Influenza9 Griep en 1 l^a blett en KoOrtS, KneumatieK Wettig beschermd tegen Vervalschingcn Hoofdpijn en Kiespijn PriJ» *0 t» 75 ct. 8tj Apotb' tn Drogist e* A. Sietsma. D. J. Woldendorp. J Vogelaar. H. v. Drunen. Tot voorzitter hebben Burgenn:ö!er en Wethouders aangewezen den heer H. Klaver, wethouder. 11 o. vijf leden der commissie van bijstand voor het grondbedrijf. De commissie bestaat uit de leden: D. Govers Jzn. C Venneker. T. Bonsema. D. J. Woldendorp. H. van Drunen. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wethouders aangewezen den heer G. van Slingerland, wethouder. 12o. vijf leden der commissie van bijstand voor het onderwijs. De commissie bestaat uit de leden: D. Govers Jzn. J. Vogelaar. S. J. A. Keesom. A. Bakker. Mejuffr. N. Carels. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wethouders aangewezen den burgemeester. 13o. één lid der commissies van overleg voor de ambtenaren en voor de werklieden der gemeente, ter voorziening in de vacatu re ontstaan door de aanwijzing van den wet houder, den heer J. Westerhof, tot voorzit ter dier commissies. B. tot verdeeling van den Raad in afdee lingen, ter voldoening aan het bepaalde bij art. 38 van het Reglement van orde. De heer Bakker deelde mede dat zijn fractie in de commissie voor de financiën Bakker, en die voor de lichtbedrijven Bulens en in het Sportpark van Drunen wenscht. Spr. verzoekt den raad hiermede rekening te hou den. Conform het gewijzigde voorstel werd met algemeene stemmen besloten. De trekking der afdeelingen had hierna plaats. In de le afd. Bulens, Keesooi, Geels; 2e Ringers, Keesom, Venneker, Sietsma; 3e Bakker, v. Drunen, Vogelaar en Wol dendorp; 4e Govers, mevr. Helleman, Hoytink en mej. Carels. In plaats van den heer Westerhof werd hierop in de commissie voor het georgani seerd overleg gekozen de heer Venneker met 16 stemmen. 2 stemmen werden blanco uit gebracht en één op mej. Carels. De regeer- machine zit nu weer in elkander. De heer Woldendorp vroeg of nu geen commissaris voor de exportveiling eq de zweminrichting benoemd moest worden. De voorzitter zou dit nagaan, doch de heer Thomsen zat niet als wethouder in de exportveiling. Benoeming van een commissaris in het bestuur van de Vereeniging voor Volkshuisvesting „Alkmaar". (Vacature-mr. Leesberg). De voorzitter stelde dit met angst en beven aan de orde. (Gelach). Benoemd werd de heer Klaver met 18 stemmen en één stem blanco. Voorziening in een vacature in de commissie tot wering van school verzuim. Ter voorziening in de vacature van lid der commissie tot wering van schoolver zuim welke is ontstaan door de perio dieke aftreding van het lid Mr. G. G. B van der Feen de Lille op 24 November 1930, bieden B en W. den raad in bijlage no. 151 ter benoeming voor den tijd van drie jaren, te rekenen met ingang van 24 November j.1., de navolgende aanbeve ling aan: 1. Mr G. C B van der Feen de Lille; 2. S. W. Eijssen. (Twee heeren namen op de publieke tribune plaats en trokken de volle be- 1 ngstelling van den raad en een miauwende kat). 3enoemd werd Mr. v. d. Feen de Lille met 17 tegen 2 stemmen. Benoeming tijdelijk leeraar Gymnasium. In bijlage no. 155 schrijven B. en W.: Onder overlegging van het betrekkelijk advies van den wnd Inspecteur der Gymna sia en van de sollicitatiestukken hebben wij de eer aan te bevelen als leeraar in de Oude Talen in de vacature ontstaan door het aan Dr. C. M. Buizer verleend eervol ontslag, den heer J. C. Kamerbeek, candidaat in de Oud# Talen te Utrecht, zulks voor het tijd vak van 1 Januari tot 31 Augustus 1931 Benoemd werd de heer Kamerbeek met algemeene stemmen. De voorzitter deelde mede, dat de benoemde juist doctoraal had gedaan en cum lavde slaagde. Commissie van advies Werkloosheids verzekering en Arbeidsbemiddeling. In bijlage No. 157 schrijven B. en W. Ingevolge daarvan opgemaakten rooster moeten op 1 Januari 1931 aftreden als leden en plaatsvervangende leden der Commissie van advies voor den gemeentelijken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbe middeling de navolgende personen, verte genwoordigende de bij ieder hunner genoem de organisaties: Afdeeling Alkmaar van den Nederland schen Aannemersbond: de heer J. Koppen, als lid en de heer J. Bakker als plaatsvervangend lid. Alkmaarsche Vereeniging voor den Han- deldr. en Industr. Middenstand: de heer H. de Raat Jr., als lid en de heer A. Burger, als plaatsvervangend lid. Christelijke Besturenbond: de heer Jb. Bruijn, als lid en de heer A. Roos, als plaatsvervangend lid. Afdeeling Alkmaar van den Nederl. R. K- Volksbond: de heer C. Snel, als lid en de heer J. A. M. Huijbers, als plaatsvervangend lid. Wij hebben de betreffende organisaties verzocht ons aanbevelingen te doen toeko men ter vervulling dezer vacatures, aan welk verzoek door die organisaties gevolg is ge geven. Onder overlegging van de ingekomen aan bevelingen, die wij overnemen, stellen wij Uwe Vergadering voor: ter benoeming, ingaande 1 Januari 1931, van leden en plaatsvervangende leden der Commissie van advies voor den gemeentelij ken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling eene keuze te doen uit de navolgende aanbevelingen, ontvangen van: a. Afdeeling Alkmaar van den Nederl. Aannemersbond. Voor lid: de heer H. Bruin, Oudegracht 223; voor plaatsvervangend lid: de heer J. J. Velthuijs, Zocherstraat 21. b. Alkm. Vereeniging voor den Handeldr. en Industr. Middenstand. Voor lid: de heer H. de Raat Jr., Hoogstraat, de heer H. C. Lind, Varnebroek 7; voor plaatsvervangend lid: de heer A. Burger, Laat 146, de heer A. Englander, Langestraat 44a. c. Christelijke Besturenbond. Voor lid: de heer Jb. Bruijn, Ropjeskuil 64, de heer H. Witsen, Eikelenbergstraat 64; voor plaatsvervangend lid: de heer C. van Meerlant, Grensstraat 1, de heer P. van der Veer, Oosterkolkstraat 23 d. Afdeeling Alkmaar van den Nederl. R. K. Volksbond. Voor lid: de heer C. Snel, Snaarmanslaan 77, de heer N. van der Weijde, Vogelenzang 15; voor plaatsvervangend lid: de heer J. A. M. Huijbers, Wildemanstr. 28, de heer Th. Stam, le Kabelstraat 6. Benoemd werden do eerst voorgedra genen. Voorstel tot wijziging der Algemeene Politieverordening. In bijlage 147 wordt voorgesteld de vol gende verordening vast te stellen- 2e. het Fnidsen tusschen de Sepbrug en de Hekelstraat met uitzondering van het gedeelte tusschen de Hekelstraat en Appel- steeg in westelijke riching en de Hekel sraat in noordelijke richting met rij- en voer tuigen te berijden; 3e. de volgende straten in de daarbij aan gegeven richting te berijden met rij- en voer tuigen a. de Schoutenstraat van Noord naar Zuid (dus van de Langestraat naar de Laat) b. de Hoogstraat van Noord naar Zuid (dus van de Nieuwesloot naar de Lange straat) c. de Dubbelebuurt van Oost naar West (dus van de Nieuwesloot naar de Paternos terstraat) d. de Schoolstraat van Noord naar Zuid (dus van de Paardenmarkt naar de Nieuwe sloot) e. de Achterstraat van Zuid naar Noord (dus van de Langestraat naar de Koning straat) f. het Payglop van Zuid naar Noord (dus van de Laat naar de Langestraat); g. de Boterstraat van Noord naar Zuid (dus van de Langestraat naar de Laat); h. de Huigbrouwerstraat van Zuid naar Noord (dus van de Laat naar de Kraan- buurt) i. de Westzijde van de Mient van Noord naar Zuid (dus van het Waag<plein naar de Langestraat) j. de Oostzijde van de iMnet van Zuid naar Noord (dus van de Steenenbrug naar het Fnidsen); k. de Sint Josephstraat van Zuid naar Noord (dus van de Snaarmanslaan naar den Stationsweg) 1. den Voordam tusschen Dijk en Schapen- brug van Noord naar Zuid (dus van den Dijk naar de Schapenbrug) m. den Voordam tusschen Schapenbrug en Zijdam van Zuid naar Noord (dus van den Zijdam naar de Schapenbrug); n. den Zijdam van Oost naar West (dus van den Achterdam naar den Voordam) o. den Achterdam van Noord naar Zuid (dus van den Dijk naar den Zijdam) p. de Noordzijde van het Luttik-Oudorp van Oost naar West (dus van de Vlotbrug naar den Zijdam); q. de Zuidzijde van het Luttik-Oudorp van West naar Oost (dus van de Appelsteeg naar de Bierkade); r. de Zuidzijde van het Verdronkenoord behalve het gedeelte tusschen Kapelsteeg en Kraanbuurt van West naar Oost (dus van de Kapelsteeg naar den Limmerhoek); s. de Noordzijde van het Verdronkenoord van Oost naar West (dus van Bierkade naar de Hekelstraat); t. de Druivenlaan van West naar Oost (dus van de Snaarmanslaan naar den Gees- tei singel). Bovenstaande bepalingen zijn niet toepas selijk op motorrijtuigen en rijwielen, waar voor de Motor- er Rijwielverordening en dc uit kracht daarvan vastgestelde bepalingen gelden, op de rij- en voertuigen van den ge meente-reinigingsdienst en op het rollend materieel van de Brandweer. In bijzondere gevallen kunnen Burgemees ter en Wethouders ontheffing verleenen van de bepalingen in de eerste alinea genoemd. De heer Bulens had zijn aandacht ge schonken aan het plaatsen van de borden en gezien, dat ze aan de Zaadmarkt te hoog ge plaatst zijn. Spr. gaf in overweging ze zoo te plaatsen, dat een autorijder ze kan zien. De voorzitter ïad dit ook op een andere plaats geconstateerd. Hij zal de op merking overbrengen en steunen. Me. Carels wilde in de Appelsteeg de menschen er op laten wijzen, dat het niet mag. Niemand stoort zich er nu aan. De voorzitter: De verordening is nog riet van kracht en zal 1 Jan. in werking ireden en dan is het strafbaar. Tot 1 Jan. geldt nog de oude verorde ning. Wij leven momenteel in een korte overgangstoestand. De heer Govers: Bij de Bleekers- laan is geen bord, maar men mag er niet in De burgemeester doet dit doch kan zich zelf vergunning geven. (Gelach.) 1 De voorzitter Straks is het daar verboden, doch ik denk dat na i Jan. het de heer Govers niet zal eeh,i/ ken de burgemeester te vatten, aan» zien die voornemens is ontheffin» vragen. (Gelach). Conform besloten. Verhuur van nabij den Westerweo gelegen grond. Bij ons College zijn verzoekschrift ingekomen van de heeren B. G Gorin en H. W. Oudhoff alhier, om een gedep, te, respectievelijk ter grootte van loo M» en 1265 M'.. van het achter de aan den heer H. Feijen verhuurde woning. wes terweg 144, gelegen gemeente-terrein* groot in totaal 1365 M'., te mogen huren tegen een huurprijs van onderscheiden lijk 10 en 50 per jaar. rlen- Aangezien de tegenwoordige huurder het terrein na afloop van de geldende huu»overeenkomst (Kerstmis as) nje? opnieuw wilde huren, en tegen vroegere beëindiging van de huur ten aanzien van het perceel van 100 Ms. geen bezwaar had, hebben wij naar aanleiding van het desbetreffend verzoek van den heer Godijn, het bovenbedoelde stukje groni ter grootte van 100 M*., behoudens de goedkeuring van den laad, met ingang van 1 October j.1. aan hem in gebruik gegeven. Tegen bet verhuren van het overige gedeelte van het terrein met ingang van Kerstmis a.s. aan der heer Oudhoff heb ben B. en W geen bezwaar, in verband waarmede zij in overweging geven het desbetreffende besluit te nemen. Als voren. Verhuur boovenwening perceel Doelenstraat 28. De heer v. Drunen had bemerkingen tegen de correctie in de bijlage. De voorzitter zal deze belangrijke op- merking in het college brengen. De heer Bonsema nam het voor de drukkers op, omdat het mogelijk is, dat de corrector de correctie niet heeft aangebracht De heer Venneker oordeelde de huur prijs buitengewoon laag. Hij hoorde echter dat het van binnen niet veel zaaks is. De heer Westerhof wilde opmerken dat een foutieve regel een fout was van den drukker. De heer Bonsema: Wij zullen dit in het college wel uitmaken. De voorzitter deelde den heer Venne ker mede, dat het een bestaande toestand is. De heer WesterhofHet was destijds een ambtswoning van den conciërge, die niet in de Langestraat kan wonen en toch dicht bij de leeszaal moet wonen. Billijkheid brengt mede, dat het zoo blijft. E>e man heeft een laag salaris. De heer Venneker: Wat voor belang heeft de gemeente een woning beneden den prijs te verhuren. De voorzitter zegde toe het voorstel aan te houden. Overeenkomst inzake hulpverleening bij brand. In bijlage no. 153 schrijven B. en W.: B. en W. van Heiloo hebben zich tot oni College gewend met het verzoek te bevorde ren, dat tusschen de gemeenten Alkmaar en Heiloo een overeenkomst worde aangegaan betreffende hulpverleening door de Alkmaar sche brandweer ingeval van brand te Hei loo. Na gepleegd overleg over de voorwaar den, waarop een zoodanige overeenkomst zou kunnen worden gesloten, is overeen stemming bereikt ten aanzien van het hierna volgende ontwerp. Daarin is o.m. bepaald, dat Heiloo jaarlijks 275 betaalt wegens het meerder onderhoud en de slijtage van hel Alkmaarsch materieel en daarenboven voor iedere brandblussching afzonderlijk de kos ten van benzine, olie, e.d., zoomede die van het schoonmaken, het drogen en in orde brengen van genoemd materieel. Mocht in Alkmaar en Heiloo gelijktijding brand zijn dan zal de Alkmaarsche brandweer alleen hulp te Heiloo verleenen, voorzoover haat aanwezigheid te Alkmaar niet vereischt is. Het ligt in de bedoeling de overeenkomst voor drie jaar aan te gaan, met bevoegdheid tot verlenging telkens van jaar tot jaar. Wij geven Uwe Vergadering in overwfr ging de overeenkomst tot hulpverleening bij jrand te Heiloo aan te gaan en bieden U daartoe onderstaand ontwerp-besluit ter vaststelling aan. De Raad der gemeente Alkmaar: Besluit: met de gemeente Heiloo de vol gende overeenkomst aan te gaan met betrek king tot de hulpverleening bij brand te Jeiloo. Conform besloten. De voorzitter sprak zijn vreugde er over uit. Het is een welkom voorbeeld voor dergelijke andere regelingen. (Jitkeering jaarwedden boventallige onderwijzers aan bijzondere lagere scholen over 192S. Verschenen is bijlage no. 154 waarin vastgesteld is welke vergoedingen uit de ge meentekas worden toegekend aan de bestu ren der daarvoor in aanmerking komende bijzondere scholen voor lager onderwijs, over W jaar 1929, ingevolge artikel 100 der La- :r Onderwijswet-1920. Conform besloten. Verhuur grond. B. en W. schrijven in bijlage no. 158: De huur van de hierna genoemde aan dert gemeente in eigendom toebehoorende percee- en grond loopt binnenkort af. De heer C. Smit alhier, is bereid de p«' ceelen weiland, kadastraal bekend gemeen1 Alkmaar, sectie F, nr. 44 en nr. 2483 gedee telijk, tegen de door drie schatters getaxe5j de waarde, n.1. 185 per H.A. per jaar (n taxatie-rapport van 31 October j.1. de overige stukken ter inzage) met infP"* van Kerstmis a.s. voor den tijd van 3 jar te huren. p Voorts hebben de heeren M. hangers, en F. Smit en de'N.V. Kennemer Spon*-, verzocht de perceelen grond, kadastraa kend gemeente Alkmaar, respectievelijk tie F, nr. 2141, sectie G, nr. 364 en sectie nr. 2241 gedeeltelijk, met ingang van J a.s. tegen de thans geldenden hiiurF1!® nieuw van de gemeente te mogen hurc- Tegen inwilliging van dit ver,zoefLveeiefl gen de verhuur van bovenbedoelde jfcxv

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 18