lilMistlt Courait. HUNMA Mtxem r^L^vemhil [HEERENBAAI Honderd twee en dertigste Jaar^an?. /ialerdöjs 13 Deceiiihcr (Provinciaal nieuws Filmnëeuws. HEILOO. Rechtszaken fllelattge van rijpe tabakken. Vraag en llanbod ijo. 294 1930. EEN VOORSTEL VAN GED. STATEN VAN NOORDHOLLAND OM STEUN TE VERLEENEN AAN NOODLIJDENDE AKKERBOUWERS. Praeadvies van Ged. Staten over de motie-Colijn; voorschotten tct een maximum van f 4COO of f 150 per bunder voor kltine akkerbouwers. Gedep. Staten van Noordholland hebben prae-advies uitgebracht over de motie-Colijn, waarin wordt gevraagd te overwegen, of óók aan de akkerbouwers steun kan worden ver leend. Uit de door Ged. Staten ingewonnen adviezen blijkt, dat de meeste bedrijven de nadeelige gevolgen ondervinden van de zeer lage prijzen der producten en geen winst, doch verlies opleveren. Vooropgesteld wordt, dat voor zooveel kon worden nagegaan, in den akkerbouw niet in die mate als in den tuinbouw een algemeene noodtoestand be staat. Aan den anderen kant heeft het inge stelde onderzoek buiten twijfel gesteld, dat er een categorie van akkerbouwers is, die in groote moeilijkheden zijn geraakt en die niet voldoende draagkracht bezitten, om zonder hulp die moeilijkheden te overwinnen. Dat ook de aard der geteelde producten hierbij een groote rol speelt, behoeft geen be- toog. Dezelfde redenen, welke er toe geleid heb ben, een regeling te treffen met betrekking tot het verleenen van garantie voor tuinders voorschotten pleiten voor het treffen van een soortgelijke regeling ten behoeve van de ak kerbouwers. Evenwel zal beperking geboden zijn. Het denkbeeld behoort niet post te vat ten, zeggen Ged. Staten, als zou het tot de taak der provincie behooren, om aan takken van bedrijf, die tijdelijk ongunstige resulta ten opleveren, door borgstelling de mogelijk heid tot het verkrijgen van credieten te ope nen. Indien dan ook de provincie bijwijze van uitzondering ten behoeve van noodlijdende akkerbouwers tot een borgstelling als hier be doeld, overgaat, zooals zij dat ook deed ten behoeve van noodlijdende tuinbouwers, dan behooren door deze nmaatregel slechts d i e akkerbouwers te worden gesteund, wier eco nomische positie met die van de tuinbouwers in hoofdzaak gelijk gesteld kan worden en bij wie evenmin als bij dezen voldoende draagkracht mag worden ondersteld. Op grond hiervan meenen Ged. Staten, dat er aanleiding bestaat, om het besluit van 28 October j.1. aan te vullen in dien zin, dat Ged. Staten worden gemachtigd, de borgstel ling der provincie uit te strekken tot de over eenkomsten van geldleening, welke zullen worden gesloten door die akkerbouwers in de provincie, die naar het oordeel van Ged. Sta ten voor steun tot in standhouding van hun bedrijven in aanmerking komen. In de voorwaarden, waaronder voorschot teen aan tuinders zullen kunnen worden ver leend, onder garantie van de provincie en van de gemeenten, zal op het voetspoor van de in 1923 vastgestelde regeling worden be paald, dat elk voorschot ten hoogste 1/6 deel van den veilingsomzet van aanvrager gedu rende de jaren 1928 en 1929 tezamen be draagt. en niet een bedrag van 4000 over schrijdt. Op overeenkomstige wijze zouden Ged Staten de aan sommige akkerbouwers te ver leenen voorschotten willen beperken tot een maximum van 4000 in totaal en van 150 per H.A. Het gevolg zal zijn .eensdeels, dat de ga- ratieverleening in het bijzonder aan de klei nere. minst draagkrachtige bedrijven zal ten goede komen, anderdeels dat geen voorschot ten verstrekt zullen worden, welke te groot zouden zijn in verhouding tot den omvang van de bedrijven. Aangenomen moet worden, dat indien een bedrijf een dergelijk voorschot zou behoeven, om in stand te kunnen blijven, de mogelijk heid van aflossing van te voren als gering beschouwd zou moeten worden en dus feite lijk de provinciale steun op een gift zou neer komen. In alle bijzondere gevallen zal er voor ge waakt moeten worden, dat slechts de bedrij ven geholpen worden, die inderdaad door de ongunstige omstandigheden, niet om andere redenen in moeilijkheden gekomen zijn. MELODIE DES HERZENS. Cinema Américain. Er zit temperament in „Melodie des Herzens". Temperament zit er in de mu ziek der zigeunerbands. Temperament zit er ook in al de personen die op het witte doek verschijnen. We zijn niet meer in het koele, nuchtere Westen, we zijn in het Magyarsag, het land van zi geuners en chardasz! Boedapest. Het meisje van buiten staat vreemd in het groote stadsrumoer. Zij is op weg naar haar betrekking als dienstbode, ergens in een kazernehuis, maar het duurt niet lang, die betrekking In het Lunapark maakt ze kennis met een knap korporaal, de vroolijke Willy Fritzsch. Den volgenden ochtend, wan neer het al daagt, komt ze eerst weer thuis, om weggejaagd te worden. Ze vindt een andere „Stellung", nvn- der degelijk, maar winstgevender dan dienstbode. Eiken dag ontmoeten de korporaal en net meisje elkaar, totdat hij op den dag ven het verlof ontdekt, waar zij is. Het einde is dramatisch. De korporaal w '1 niets meer van haar weten, hoewel nij ook gebroken heeft met een ander meisje. Zij koopt een paard, waarvan nii altijd droomde het eens te bezitten, voor hem, en verdrinkt zich. Een voorjaarsmiddag ziet hen gedrie ën bijeen: het verdronken meisje, de •mrporaal, het paard. Het is de melodie van het hart, die spreekt Er wordt goed gezongen in deze mooie "'m, er ziin prachtige herbergscènes in OPENING WEG ST. MAARTEN— DIRKSEORN. Gistermiddag vond te St. Maarten de ope ning plaats van den verbeterden weg St. Maarten—Dirkshorn. Teen tegen drie uur de leden van het be stuur der banne St. Maarten en vertegen woordigers der N.V. De Geruischlooze Weg in auto's arriveerden, had zich bij het begin v??j' j- weg een &roePie dorpelingen opge steld, die wachtten op het verheugende mo ment dat het witte lint, dat de weg nog af sloot, zou worden doorgeknipt. Op den lin ker berm stond een hooge paal, waaraan de driekleur wapperde, om aan de openstel ling wat meer plechtigheid te geven. De heer Swart, voorzitter van het banne- bestuur, knipte het lint door, en stelde daar mede de weg officieel open voor het verkeer. Er is nu een asphaltdek op den weg ge komen, wat een aanzienlijke verbetering be- teekent. Dit soort wegbedekking is speciaal ge schikt voor polderwegen, waarlangs weinig snel en zwaar verkeer komt. De kosten zijn dan ook aanzienlijk lager dan voor een snel- verkeersweg, en zoodoende kan men dit als een oplossing voor vele polderbesturen be schouwen, die jaarlijksch groote sommen voor onderhoud van hun grintwegen uitge ven en toch nooit over een behoorlijken weg beschikken. De bedekking van den weg waarover de banne St. Maarten thans als een der eersten beschikt is e enproduct van de N.V. „De Geruischlooze Weg" te Heemstede. Deze N. V. heeft een in overleg met het rijkslabora torium voor wegenbouw ingericht laborato rium te Delft, waarin de teerproducten, die hoofdzakelijk door Nederlandsche firma's worden geleverd, worden onderzocht op hun eigenschappen. Op den weg St. Maarten—Dirkshorn is een 5 c.M. dikke asfaltlaag aangebracht, welke aan de oppervlakte ruw blijft, waardoor de kans op slippen zeer wordt verminderd. Het drie kilometer lange traject is verbreed van 3 tot 3J4 meter, terwijl de bochten zijn ver beterd (hooge buitenkant) en we hebben kun nen constateeren dat de zeer bevochtigde weg nu uitstekend berijdbaar is en niet alleen een compliment vordert voor het voortvaren de bannebestuur, maar ook voor de uitvoer ders van het werk, de N.V. „De Geruisch looze Weg". Het gezelschap nam per auto de geheele weg tot Dirkshorn in oogenschouw waarna teruggereden werd naar café Rustlust te St. Maarten. Hier vereenigde het gezelschap zich in een niet ongezellig lokaaltje, alwaar vervolgens verschillende speeches werden uitgesproken. Als eerste sprak de heer Swart, die begon met er aan te herinneren hoe voor veertig jaar geleden op de wegen van geheel Noord- Holland de paardenpaden werden aange- dgle. De paarden zijn verdwenen en ook de paardenpaden gaan weg. Deze zomer zag spr. hoe in Berkhout de dorpsweg werd ver beterd en spr. had dit ter sprake gebracht in het dagelijksch bestuur der banne. Spr. gaf verder aan hoe de plannen tot wegverbetering tot stand waren gekomen en hoe men in onderhandeling was getreden met de N.V. „Geruischlooze Weg". Spr. was in de eerste plaats het bestuur dankbaar, dat het een snelle voortgang met de zaak had gemaakt. De weg kon vroeger niet in orde komen, maar het publiek heeft nu een weg, dienhet dankbaar gebruiken zal. De heer Swart bracht hulde aan de uit voerders en roemde de prettige verhoudin gen, die er bestonden. Spr. was er verder van overtuigd dat de uitvoerders van den weg gemaakt hebben, wat zij er van konden maken, en spr. hoopte dat men er steeds vol lof over zal zijn en dat dat in lengte van da gen zoo mag blijven. De heer Burger, vertegenwoordiger van de uitvoerster, dankt in de eerste plaats het bestuur voor het vertouwen dat het ge schonken had in de N.V. om haar de gele genheid te geven dezen weg te verbeteren. Voorts sprak spr. nog woorden van dank voor de prettige samenwerking en hoopte, dat bet bannebestuur niets dan plezier van den weg nmcht hebben. De heer Borst sprak met enkele woorden zij nwaardeering voor het werk uit, waarmee het officieele gedeelte was afgeloopen. Nog geruimen tiid bleef het gezelschap bijeen. De banne St. Maarten beschikt dus nu over een asfaltweg die in alle opzichten voldoet en die torh niet buitensoom duur is. Laat ons hopen dat vele polderbesturen dit voorbeeld zullen volgen en er over en en de beide hoofdpersonen Willy Fritzsch en Dita Parlo geven uitmun tend spel te zien. De dialoog is goed verstaanbaar, en Melodie des Herzens mag dan ook tot de beste Duitsche ge luidsfilms van het seizoen gerekend worden. In het bijprogramma een postfilm. een „ourgang-comedy" en een aardig teeken filmpje. mary lou het circtjsmeisje. In het A. B. T. 't Is geen gewoon circusmeisje, deze Mary, ofschoon zij zich wel spoadig bij den nieuwen toestand aanpaste. Zij was een mooie jonge Russische srroct vorstin, die in de revolutiedagen als zoo- velen harer landgenooten naar liet bui teland vluchtte en terecht kwam op liet schip, waarop kapitein Lund het bevel had. Deze opgewekte, hartelijke man nam haar als pleegdochter in zijn huis. Hij was voor iedereen goed. ook voor een paar boeven, die op een regenachtigen avond onder valsche voorwendsels on derdak vroegen en dit verkregen, welke weldaad zij vergolden door moord en diefstal. Het meisje vluchtte en kwam terecht bij een reizend circus, waar zij vriendelijk werd opgenomen en al spoe dig een rol vervulde in een nummer kunstrijden met als partner Felix Rems- gy, een voormalig tsaristisch officier, die eveneens uit Rusland was weggevlucht. Deze twee jonge menschen lotge- nooten beloven elkaar trouw voor hun verdere leven, maar alvorens het huwelijksgeluk hun deel wordt, hebben zij nog heel wat zwarigheden te over- kele jaren in geheel Noordholland geen en kele grintweg met vol waterstaande kuilen erin moge zijn overgebleven. UITGEEST. Onderhands opgedragen. Aan de firma N. Scheerman alhier opge dragen het overbrengen van een laboratorium van Abcoude naar Dijkerhemme voor reke ning van de gemeentelijke duinwaterleiding van Amsterdam. Aldaar zal een laborato rium worden opgericht voor het nemen van verschillende proeven. Donderdagavond ha in de concertzaal van het hotel de Ooievaar de eerste openbare uitvoering in dit seizoen plaats van de ge mengde zangvereeniging „Kunst na Ar beid". De heer T. de Waal opende den avond met een welkomstwoord en bracht tevens naar voren dat het zoo moeilijk was om steeds een geschikt programma samen te stellen, maar ditmaal verwachtte spreker dat „Kunst na Arbeid hierin dit jaar bijzonder geslaagd was. Hierna ving het koor aan en zette in met „Molentje" van Keereweer en waarop volg de Serenade van een landsknecht van 01. Lasso Heel goed werden de beide nummers uitgevoerd, men kon merken dat er flink was gestudeerd. Vervolgens trad op de heer Enne van Sluis, solo-cellist van Zaandam, op de piano begeleid door mej. S. van der Laan te Wormer. 4 nummers werden ten gehoore ge bracht. Zoowel spel als begeleiding waren goed. Daarna kwam voor het voetlicht mej. Jeanne Bacilek, coloratuur-zangeres op de piano begeleid door den heer "Groote van Amsterdam. Zij bracht ten gehoore Ouver ture Aria uit Traviata en De Woudvogel. Het was ons alsof we plotseling in het con certgebouw te Amsterdam waren. Heerlijk klonk haar stem en door een ieder werd hiervan ten volle genoten. Het oorverdoo- vend en langdurig applaus was dan ook ze ker wel verdiend. Kunst na Arbeid heeft ons dezen avond met haar programma wederom verrast. ZUIDERZEEWERKEN. Het maken van werken voor de scheepvaart door den afsluitdijk in de Zuiderzee nabij Den Oever is onderhands opgedragen aan de N.V. Mij. tot Uitvoering van Zuiderzeewer ken voor 835.000. Ingekomen personen. J .J. Jansen en echtg., R.Kvan Alkmaar F. de Boer en echtg., R.Kvan Monfreal (Canada). E. van den Berg: NH., van St Pancras. J. Mosk en gezN H., van Alk maar. M. Mosk, N Hvan Koedijk. H. Faas, N.Hvan Sneek - Wed M. Haring huizenNap, NH. van Alkmaar. Wed G Veen—Nap. N.H. van Alkmaar. P. Proost en echtg., NTI. van Brouwershaven H. A. A Jansen R K., var. Vught. P. Hofstra, DG, van Wijmbritseradeel. A. C. Zentveld, R K., van Egmcnd-Binnen A. van der Meulen, van Spanbroek. M. Aubrecht, R.K., van Wr. Neustadt (Oosten rijk). J. C. van Nek en gezN.Hvan Zaandam. H. Siebeling, N.H., van Zaan dam. C. H. Kroon en gez. van Alkmaar J. C. Bruin, R.K., van Bovenkarspel A. Gaijk, E.L., van Alphen a d. Rijn. S. Sipkema en echtg., N.H.. van Amsterdam. P. N. Pronk, Rem., van Java (N. O. I.) E. G. van der Horst en gez., N.H., van Schie dam. K J Bruin en echtg., D.G., van Vel- sen. A. van Eijk en gez., N.H., van Alphen a. d. Rijn. A. Bogaards, N.H., van Alphen a. d. Rijn M. J. de Boer, N.H., van Wo'g- num. J. Vis, N.H., van Alkmaar. C. A. Ruiter, R.K van Limmen. Vertrokken personen. A. Beilmann naar 's Gravenhage. N. 'P. C. Best naar 's Gravenhage. A. M. H. Brouwer, Alkmaar. W. Droog en echtgen. naar Amsterdam. J. G. Jansen en gez. naar Amsterdam. O. van der Pol en gez naar Amsterdam. A. Duijkersloot naar Alkmaar. Ca. M. Duijkersloot naar Lim men. Joh. Helder en gez. naar Apel doorn. Wed. Quack naar Dusseldorf. Th. W. van Kessel naar Limmen. A. Da- nenberg en echtg. naar Koedijk. A. C. Danenberg-Brouwer naar Bergen (N.H.). -- R. Pronk naar Velsen. E. B. J. Vahl en gez. naar Bergen (N.H.) Sa. P. Attinga naar Alkmaar. Ma. J. Pronk naar West woud. B. Eckhof naar Amsterdam. Wed. H. Wiersma-van der Mei en gez. naar Utingeradeel. Ma. Swart echtg. v. J. Blom naar Oudorp. N. Rozing naar Uden winnen, vooral van de zijde van oom Peter, die zijn nichtje niet met een kunstrijder wil zien gehuwd. Hoe zij al le moeilijkheden overwinnen en welk een rol daarin de vroegere oppasser van Felix speelt de rol van huwelijksma kelaar zou men die kunnen noemen vertellen we hier niet. Men ga daarvoor de film zien, zij is voor ieder die van het romantische houdt een bezoek zeker waard. Ook de opnamen van de circus voorstelling vragen aandacht: schitte rende rijkunst (zooals wij die te Alk maar zagen van de Djiguiten-kozakken) en mooie dansen van Lya Mara als Mary Lou. „Een tocht door de Baraklanden" een der nummers van het bijprogramma geeft prachtige kieken uit dat deel van onzen Oost: oerwouden, watervallen, inlandsche feesten enz. Het andere stuk van het voorprogram ma is de komische twee-acter „Naar het land van belofte", waarin verschillende bekende jonge filmspelers Micky c.s. allerlei avonturen beleven met een eigengemaakten trein, welks voortbewe ging gebaseerd is op de vijandschap tusschen kat en hond. Voorts geeft het voorprogramma nog het tweede deel van een reisje langs den Rijn met bezoek aan verschillende plaat sen, alsmede het Ufa-wereldnieuws, waarin o.a. voorkomen opnamen van de legeroefeningen in Limburg en van de feestelijke ontvangst der Fransche Oce aanvliegers Costes en Bellonte in New- York. Alles te zamen een aantrekkelijk pro gramma. VERDUISTERING VAN EFFECTEN. De Haagsche rechtbank heeft de gevan- fenhouding bevolen van den houder van hel uid-Hollandsch Effectenkantoor en uitgever van de „Beursthermometer", verdacht van verduistering van effecten ten nadeele van etn daar ter stede wonende dame. OPLICHTING DOOR EEN NOTARISKLERK. De vierde kamer der rechtbank te Amsterdam, veroordeelde den oud-nota risklerk A. M. uit Hilversum, die te recht had gestaan wegens oplichting door middel van zoogenaamde steun- kwitanties ten behoeve van een in nood verkeerend notarisgezin tot 16 maanden gevangenisstraf waarvan 8 maanden voorwaardelijk. POGING TOT MOORD. De Haarlemsche rechtbank veroordeelde fister een negentienjarigen los werkman uit aandam wegens poging tot moord op zijn vroegere verloofde tot zeven maanden gevan genisstraf. HET TEKORT BIJ DEN STUCADOORS- BOND. Duizenden guldens betaald voor een vrouw ten behoeve van de inrichting van zaken, die achter steeds mis liepen. Gister stond voor de arrondissements rechtbank te Haarlem terecht de 40-jarige voormalige secretaris-penningmeester van den Alg. Ned. Stucadoorsbond te Haarlem. Hoewel het tekort op de rekening ongeveer 50.000 beloopt, was een verduistering van 700 ten laste gelegd. Er was zeer veel be langstelling. Als getuige werd gehoord een 38-jarige vrouw te 's-Gravenhage met wie verdachte relaties had onderhouden en aan wie hij een groot deel van het geld had uitgegeven. Deze getuige verklaarde, dat zij zes jaar ge leden verdachte leerde kennen. Vijf jaar ge leden begon zij een zaak op den Kruisweg te Haarlem, die misliep. Verdachte betaalde voor haar verschillende rekeningen. Verdach te betaalde steeds voor haar verschillende kosten en is ook met haar naar Duitschland geweest. Toen de zaken van getuige failliet gingen, opende zij te Amsterdam een kap perswinkel, en weer betaalde verdachte voor haar de huur van het huis, de installatie van de zaak en meer onkosten. Nadat ook de zaak in Amsterdam was misgeloopen, vestigde ge tuige, weer op kosten van verdachte, een pen sion te 's-Gravenhage. Maar ook hier had zij geen voorspoed. Op voorspraak van getuige leende verdachte in dien tijd van een ver tegenwoordiger te 's-Gravenhage eerst 800 en later 700. Van dit bedrag heeft hij nooit iets terug gezien. Getuige verklaarde in totaal 10 a 12.000 van verdachte te hebben ont vangen om zaken te drijven. Verdachte zeide op deze verklaringen geen aanmerkingen te hebben. Een accountant uit Bussum verklaarde de verduistering in de boeken te hebben gecon stateerd en op 27 November 1929 te hebben vastgesteld, dat er een tekort was van onge veer 50.000. Enkele andere getuigden werden nog ge hoord, uit wier verklaringen bleek, dat de eerste getuige de zaken zoo had weten in te kleeden, dat zij wettelijk nooit verplicht zou kunnen worden, aan verdachte eenig geld terug te betalen. Verdachte bekende de verduisteringen, en zei dat bij de ontdekking ervan het vervreem de bedrag ongeveer 10 a 12.000 moest zijn. Het O. M. herinnerde er aan, dat eerst op verzoek van het bestuur van den bond geen vervolging tegen verdachte was ingesteld, doch toen de justitie ter oore kwam, dat ver dachte een dubbel leven leidde, werd een nieuw onderzoek gelast. Het O. M. kan niet aannemen, dat verdachte de naieveling is, waarvoor hij zich uitgeeft. Hij heeft het geld willens en wetens weggenomen. Zijn vrien den en medebestuurders hebben hem niet ge- DE VERBODEN VRUCHT. Victoria-Theater. Norma Shearer, de bekende actrice van de M. G. M. heeft hier met haar crea tie van Laffy Marlet, in de film Verboden Vrucht, een groot succes behaald. Zij heeft van de bijzondere speelgelegen- heid, die haar in deze film werd gebo den, een dankbaar gebruik gemaakt. De schrijver Marlet verlaat vrouw en doch ter voor een andere vrouw en nu wil het toeval voor Laffy, dat zij kennis maakt met een jongen man en van deze gaat houden. En deze jonge man blijkt de zoon te zijn van de vrouw, die haar va der aan zijn gezin wist te ontnemen. De strijd wordt moeilijk, maar de jongelie den deinzen er echter ten slotte niet voor terug hun eigen verlangens het zwaarst te laten wegen. Dat dit heel veel moei lijkheden met zich brengt, is wel te be grijpen, maar na veel storm en tegen spoed (ook in letterlijken zin) komt het einde, dat het beste mag doen verwach ten. De hoofdrol gaf Norma Shearer gele genheid verschillende zijden van haar talent te doen uitkomen. Ook sportief kan zij schitterend meedoen. Robert Montgomery was een sympathiek part ner. Lewis Stone en Belle Bennett, als haar ouders, deden deze rollen door hun groote routine alle recht wedervaren. Diverse fraaie opnamen trokken de aan dacht. Het voorprogramma verdient ze ker evenveel belangstelling als het hoofdnummer. Na het interessante journaal treedt Charley Chase op in een komische twee- acter: De Schoone Senorita. Vervolgens een mooie geluidsfilm van de beroemde zangeres Marie Kurenko, Conducteur keek door't portierraam Zabeïeefd: het spytmezéér, Maar U zit daar in Niet Rooken", Dus die pijp moet weg meneer. De meneer blies een. blauw wolkje Door het raam. van de coupé, Conducteur zeidat verandert, öa U qang maar, 't is D'E Clmqe Poortdbos ECHTE FRIESCHE 20-50 <T. PER ONS waarschuwd, hoewel zij wisten, dat hij gel den uit de kas wegnam. Spr. eischte wegens verduistering 'n gevangenisstraf voor den tijd van een jaar en drie maanden met aftrek van preventieve hechtenis. De verdediger, mr. Thj. Mobach te 's-Gra venhage pleitte clementie en vroeg een straf gelijk aan de preventieve hechtenis. Uitspraak 23 December. (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 1.5 regels 60 cent bij vooruit betaling te voldoen. TE KOOP 1 DAMESIJWIEL 25, 1 „Rudge" HEERENRIJWIEL zoo goed als nieuw, 60. C. J. BEST, Nieuw- poortslaan 118, Alkmaar. Ncue moderne KINDERWAGEN TE KOOP GEVRAAGD. NIEUWPOORTSLAAN 38. TE KOOP een groote ijzeren PRIK SLEDE. LANGESTRAAT 47. TE KOOP VOOR OUD: VERLOVINGS RINGEN, GOUDEN COLLIERS en ZIL VEREN KOFFIELEPELTJES. S. W. VET, Verdronkenoord 5. Kapokbed, peluw en 2 kussens 12.50, Veerenbed, peluw en matras 10, 1 pers. ledikant met ladings en 2 nieuwe ma trassen 7, beste winterjas 5. DEKKER, Laat 182. Beste schrijftafel 13.50, kantoorstoel 3.50, linnenkast als nieuw 20, mooie leuningstoel 9.50, z. g. n. handwagen, mooie kinderwagen 9.50, enz. DEKKER, Laat 182. TE KOOP wegens overcompleet voor zeer billijken prijs, een prachtige HAARDKACHEL met nikkel gemon teerd. METIUSGRACHT 3. Petroleumkachel 3.50, Ledikant mei spiraalmatras en zwaar kapokmatras z. g. a. n. 22.50, keukentafel 1.50, waschkast z. g. a. n. 9.75, mooie cra- peau 12.50. DEKKER, Laat 182. EMAILLE FORNUIS TE KOOP GE VRAAGD. BLEEKERSKADE 105. SINAASAPPELENKISTEN TE KOOP zeer geschikt voor brandhout tegen elk aannemelijk bod bij JAN v. d. POL, In de Banaan, Laat 162. verbonden aan de opera te Chicago. Een uitnemend geschoolde zangeres, die de Juweelen-aria uit Faust, de bekende wals II bacio, en een lied uit Martha voortreffelijk zong. De Screen-song „After the Ball", was schitterend en één der grootste succes sen van het programma, 't Is verwonder lijk hoe de teekenaar Fleischer telkens weer nieuwe en verrassende ideeën heeft. Aardig gevonden was het de com ponist Harris, die de bekende wals in 1892 componeerde, ook als vertolker van zijn eigen zangnummer te laten hooren. Hij droeg het lied uitstekend voor. Als geheel een programma, dat zeker een bezoek ten zeerste waard is. Cinema en Theater. 'n Fleurig omslag met 'n portret van Ma- rianne Winkelstein omsluit Cinema en Theater van deze week, welks inhoud o.m. bevat: twee complete verhalen, het vervolg der roman Liefde's Doolwegen", 'n artikel van Cor. Klinkert „Gezelschapsdans van morgen", één van Guus Betlem Jr. over den schilder Cees Bolding; beroemde levens" (Heine); onbekende feiten van bekende artis- ten (Julius Susan) door Arn. van Raalte Jzn.; een frisch liedje „Een lied" van Annie de HoogNooy en Henri C. van Praag, enz., alles afgewisseld door 'n magnifieke portret uitvoering. „IM WESTEN NICHTS NEUES**. Met het oog op verschillende minder juistt berichten in de pers verzoekt de Nederland sche Directie van de U.F.A.-filmmaatschap- pij ons erop te wijzen, dat de film „lm Wes- ten Nichts Neues" een product is van de Amerikaansche Maatschappij „Universal", doch niet van de U.F.A.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 9