KINGH LANDBOUW en VEETEELT. PEPERNUNT Rechtszaken 1 AVOITIRKI* 41 ERIN V IKK I it!Si 'j'.l I. De heer V e r s c h u r e (r. k.), lid van Ged. Staten, beantwoordde de verschillende sprekers en verdedigde de voordracht. De voordracht werd aangenomen. De Tollen. Vervolgens kwam aan de orde de voor dracht tot opheffing van verschillende tollen in het Gooi, met een nadere aanvulling tot opheffing van tollen tusschen Naarden, Hui zen en Naarden-Blaricum. Ook deze voordracht werd aangenomen. De vergadering wordt hierna verdaagd tot hedenmorgen half 11. MR. M. MENDELS. O een candidaat meer voor Prov. Staten. Naar het Hbld. verneemt, is mr. Mendels voornemens zich bij de a.s. verkiezing niet meer beschikbaar te stelen voor het lidmaat schap van de Prov. Staten van N'oordhol- land. BERGEN. Vertooning van de Zuiderzeefilm doo r den heer Van der Ven met muzikale begeleiding. De Rustende Jager was gisteravond geheel gevuld met belangstellenden, die gekomen waren om de lezing van den heer Van der Ven en de vertooning van diens film over de Zuiderzee bij te wonen. De avond, die door de V. V. V. met steun van den Berger Kunstkring, de Ver voor Voordrachtavonden en den heer Jb. van Reenen, eerevoorzitter van de V. V. V.. was georganiseerd, werd geopend door den voor zitter, den heer C. F. Zeiler, met een hartelijk woord van dank aan allen, die financieel het organiseeren van dezen avond mogelijk hadden gemaakt. Dank bracht hij ook aan de Eerste N.-Holl. Bioscooponderneming, die belangeloos het nieuwe Zeisstoestel beschikbaar had gesteld Spr. verheugde zich erover, dat de V. V. V. weer eens een folkloristischen avond kon or ganiseeren en sprak een woord van waar deering tot den heer Van der Ven, die als folklorist gezagh-ebl nd kon worden ge noemd en tot Mevr. Van de Ven, die de mu zikale begeleiding van de film, waarvan de muziek gecomponeerd was door prof. dr. Röntgen, zou verzorgen. De heer Van de Ven noemde het een voor recht, in de gelegenheid te zijn gesteld, om het folkloristisch filmwerk, dat betrekking 'had op de zeden, gebruiken en gewoonten van de visschersbevolking, die nog leeft aan de kusten, en op de eilanden van de Zuider zee te vertoonen. Hij wees erop, dat men de laatste jaren veel over het grootsche, natio nale werk van de droogmaking heeft kunnen lezen en gaf ook, als zijn meening te kennen, dat niet getwijfeld behoefde te worden aan de vruchten, die het winnen van de twaalfde provincie voor ons volk zou afwerpen. Bij alle winst, die wij halen, zal er ook sprake zijn van een groot verlies aan schoonheid, die tót den jongsten dag geconserveerd is ge worden, doordat de visschers trouw zijn ge bleven aan het nationale costuum en hun zeden en gewoonten en die nu wel verloren zullen gaan, omdat door de droogmaking de visscherman gedwongen wordt, boer te worden. Veel zal er verloren gaan, dat cul tuurwaarde bezit en spr. heeft daarom de film te baat genomen om van dit mooie veel vast te leggen, dat voor altijd zal verdwijnen. Ook op ander gebied in ons land geldt dit, waarom hij ook een Zomer- en een Oogst- film heeft gemaakt. Op zijn program siond ook een Hertst- en Winterfilm, doch hij begreep, dat er snel ge handeld moest worden, wilde Nederland niet in het beeld verliezen, wat buitengewoon karakteristiek -s en in het buitenland zooveel renommé heeft verkregen. Met medewerking van de Nederlandsche regeering was spr. de Zuiderzee opgegaan om deze film te maken, die geen tendenz heeft, maar een gedocumenteerd register is van datgene, wat hij aantrof onder de trouwe, kloeke Maskers, de vrome, kerkelijke trouwe, kloeke Markers, de vrome, kerkelijke van Gelderland en de ingetogen lieden, die spr. mocht ontmoeten te Oenemuiden en op het Kamper Eiland. Toen spr. de film maakte, verkreeg hij de volle medewerking van prof. dr. Röntgen, die met groot enthousiasme uil dé oude melo dieën, die er leven onder de visschers een muziek componeerde, welke verschillende ta- freelen van de film begeleidde en welke muziek vooral geïnspireerd werd op liederen :van Valerius, waarvan er één luidde: „O, Nederland, pas op Uw zaak". Spr. ging hierna over tot het vertoonen van de film. die uit zes afdeelingen bestaat, n.1.: I. Enkhuizen en de haringvangst: II. Kindervreugd en volkskunst op het eiland Marken; III. Winter irt Spakenburg; Sinterklaas in Volendam en op het eiland texel; IV. De oogst van de Zuiderzee; V. Verdwijnende bedrijven en huis industrieën rond de Zuiderzee en VI. Urk in het Pinkstermooi. De heer Van de Ven deed zich kennen als een goed causeur en een uitnemend folklo rist. Hij vertelde veel wetenswaardigs over de visschers en de oogsten van de Zuiderzee en 'heeft ongetwijfeld bij velen het verlangen ge wekt, om deze plaatsen te gaan bezien. De heer Van de Ven is een goed cineast, die de typische schoonheid van een streek weet te treffen en die de gave bezit om het vertrouwen van de meest stugge menschen te winnen, waardoor hem niet ontgaat, wat anderen niet opvalt. Onwillekeurig wordt men dóór een ge voel van weemoed gegrepen, dat zooveel volkskunst noodwendig door den vooruit gang verloren zal gaan. Wanneer men even wel tegelijkertijd oog heeft voor de sociale en hygiënische ellende, die achter deze schoon heden verborgen ligt, dan zal men er voor gevoelen, dat deze menschen sociaal op een hooger plan komen, ook al zal daardoor veel pittoresk's verloren gaan. Interessant zijn desniettemin de zeemans typen, die de heer Van de Ven laat zien. Het moois van Marken, Urk, Spakenburg, Kampen en Enkhuizen en niet te vergeten de zee, moet echter wel tot ieder spreken, die het voorrecht heeft gehad, deze film te zien Geneinuiden met z'n biezenkweekerijen was wonderbaarlijk en men waant zich bij het zien van deze plaats op de film in een of ander Indisch wonderland. Ook de spieringvangst op de bevroren zee, de beelden van de schatten der zee, van de mandenmakers, de nettenboetsters, de bok king- en palingrookers waren buitengewoon interessant. Ontroerend was het carillonspel van de Drommedaris van Enkhuizen door den carillonist Crevecoeur die in de begeleiding van mevr. Van de Ven zoo goed tot z'n recht kwam. Voor een Vereeniging. die zich ten doel stelt de bevordering van het Vreemdelingen verkeer is een lezing van den heer Van de Ven, met de vertooning van zijn film wel zeer op zijn plaats. Het publiek toonde zich hoogst voldaan en kwam door de aardige melodieën en de ook leuke tafreeltjes, die in de film niet ont breken, in een.losse stemming Wij twijfelen er niet aan. of V. V. V., die een succesvollen avond had te boeken, zal eveneens dat succes oogsten, wanneer ze het volgend jaar het echtpaar Van de Ven uit- noodigi om de Zomer- of Oogstfilm te ver toonen. Ons land, door het oog van den heer Van de Ven te zien, beteekent leeren, genieten en schoonheid beleven. HENSBROEK. Jaarvergadering van Onderling Veefonds te Hensbroek op Zaterdag 13 Dec. 's avonds 7 uur in café Mantel. De voorzitter, de heer Wit, deelde mede, dat het afgeloopen jaar voor het fonds al leszins gunstig is geweest. Rekening penningmeester. Van 1 December 1929 tot 30 November 1930: ontvangsten 1496.79, uitgaven 1400.76, saldo 96.03. Afgekeurd 4 koeien, 1 vaars, omslag over het geheele jaar 2.30 per koe tegen 3.70 vorige jaar. Hoogst aantal verrekende koeien 437 stuks, laagst aantal 365. Rekening nagezien door A. Bart en S. P. Molenaar was bij monde van eerstgenoemde de vergadering medege deeld dat alles in orde was bevonden. Mededeeling werd gedaan, dat de gecas treerde koe, die voor die proef was aange kocht en vetgemaakt heel goede resultaten had opgeleverd, maar dat door de hooge kosten van het castreeren, de vereeniging hier niet meer toe zou over gaan. Omslag kalven. Het bestuur stelde voor den omslag van de kalven te laten zooals deze is, d.w.z. dezelfde omslag als voor de oudere koeien. De heer Wagerman vroeg hoe de verdee ling is tusschen kalveren en achtte het bil lijk dat voor de kalveren minder wordt be taald als voor koeien (b.v. halve premie). De voorzitter zette dit punt nader uiteen, i De heer G. Posch vroeg of het niet opgaat de kalveren apart in het fonds te zetten? De heer Bas zeide, dat het voorstel van het bestuur gerespecteerd moet worden en stelde voor het te laten zooals het is. Het voorstel-Zwagerman voor de kalveren halve premie te betalen werd met 29 stam men tegen 3 stemmen vóór en 1 blanco ver worpen. Daarna kwam het cardinale punt in bespreking: Taxatie na melklijsten. Daar dit voorstel in de vorige vergadering was aangenomen was het bestuur verplicht met onderstaande punten op deze vergadering te verschijnen, die in overleg met 2 bestuurs leden der fokvereeniging waren opgemaakt. 1. Voorgesteld had men zich geld: koeien buiten de premie te houden 2. Onder gelde-koeien worden verstaan, koeien die 4 maanden na afkalveren nog niet zijn gedekt; 3. Koeien welke geen gem. vetgehalte van 3 pCt. hebben komen niet in aanmerking; 4. Maximum-aantal melkdag voor pro- ductielijst is 330 dagen, dcarboven wordt uitgerekend over 300 eerste werkdagen. Ma ximum aantal melkdagen en droogstaldagen is 400 dagen; 5. Voor de taxatie is geldig de laatste volledige Productielijst, mits zij bij afsterven over dat loopende jaar de 300 melkdagen be reikt heeft, dan is deze lijst geldig. 6. Premie voor stieren met erkende afstam ming wil zeggen: Voor goedgekeurden stier 103 en voor afgekeurde stieren die tevens een lijst bezitten waarvan ouders aan de vereischte lijst voldoen 50; 7. Premie voor gecontroleerde koeien. 2K arige dieren met 110 K.G. vet krijgen geen premie, daarboven tot de 150 K.G. vet tot een maximum premie van 40. 3-jarige, 120 K.G. vet geen premie, daar boven tot 160 K.G. vet tot een maximum premie van 40 4-jarige, 140 K.G. vet, geen premie, daar boven tot 200 K.G. vet tot een maximum premie van f 40. Oudere koeien. 155 K.G. vet, geen premie, daarboven tot 215 K.G vet 40. 8. Premie voor vrouwelijke dieren met erkende afstamming op 1 en 2-jarigen leef tijd. Deze dieren ontvangen dezelfde premie als hun moeder zou ontvangen, mits zij tot vader een goedgekeurden stier hebben. 9. De halve premie ontvangen zij, die geen goedgekeurde stier tot vader hebben, mits deze aan genoemde eischen voldoet. 10. Kalven (tot 1 Mei) komen voor de helft van bovenstaande regeling in aan merking. De voorzitter stelde nu voorlezing van deze punten voor, ze een voor een te be handelen. Er ontstond een heele discussie. De heer K. Schuit nam hierna het woord en vond deze regeling vooral met het oog op de opzetters, die hier heelemaal niet van profiteeren en de boeren die geen lid van de fokvereeniging zijn, zeer onrechtvaardig, vooral daar de opzetters zich op de vorige vergadering niet hebben kunnen verdedigen. Verscheid en en voerden hierover nog het woord, wat door het bestuur werd beant woord. Daarna werden de punten een voor een behandeld en werden allen goedgekeurd, be halve de twee laatsten Het voorstel van den heer Kort om het jonge vee er geheel buiten te laten, werd met 18 voor, 10 tegen en 3 blanco aangenomen. Alzoo besloten punt 6 van de agenda voor een jaar aan te nemen. Voorzitter zei dan den heer Zwagerman een woord van dank aangaande zijn bemoei ingen, Verkiezing twee taxateurs (aftr. K. Rein- ders en D. Wit). Verkiezing twee plaatsvervangers (aftr Jb v. Vuure en Jb. v .d. Molen). Allen werden herkozen en namen hun be noeming weer aan. De secretaris-penningmeester de heer D. Schuit werd met algemeene stemmen her kozen. Rondvraag. De heer C. Bas vroeg of de penningmees ter door aanneming van punt 6 nog meer werk krijgt, daar hem anders wel eenige ver goeding toekomt. De voorzitter zeide dat het extra werk door de taxateurs gedaan wordt. De heer Bart meende gehoord te hebben dat de afgekeurde koeien uitsluitend in Pur- merend moeten worden verkocht. Door om standigheden was er een keer vanaf geweken. Het voorstel van Bart om de koeien in bloc te verzekeren tegen brand en bliksem werd van de hand gewezen. De heer W. Koning deed het voorstel om als er weer vergadering is aan allen bericht te sturen. Nr.ar aanleiding van dit voorstel werd besloten om van ieder één kwartje lid- maatschapgeld te heffen per jaar. Daarna sluiting. DE VIERBOND. Zaterdagmiddag werd in het Landbouw- huis te Alkmaar een vergadering gehouden van de vertegenwoordigers der veilingsbe- sturen te Broek op Langendijk, Noordschar- woude, Warmenhuizen en Obdam. De verg stond onder leiding van den heer Brugman, voorzitter van den N. H. B., welke uitschrij ving der vergadering had aangevraagd. Bij de opening der vergadering werden speciaal welkom geheeten de heeren Haze loop en Malekote, die aanwezig waren met betrekking tot punt 2 der agenda: Zaad- selectieproeven voor een betere soort roode bewaarkool. Nadat door den heer Klant, secretaris, de notulen der laatstgehouden vergadering waren gelezen, werd naar aanleiding dezer notulen door den heer Bakker van Obdam meegedeeld, dat aldaar alleen een bon werd verstrekt voor onderhandschen verkoop, in dien dit voor bijlading noo:!~"kelijk bleek. Naar aanleiding eener vraag van den heer Kliffen of er reeds iets bekend was om trent de mogelijkheid van een U. C. B.-merk A en B kwaliteit, werd door den secretaris als diens meening te kennen gegeven, dat een onderzoek hiernaar zou worden ingesteld door den voorzitter der Prov. Commissie; anderen waren van oordeel, dat door den secr. informatie zou worden ingewonnen. Na eenige bespreking werd aan den secr. opge dragen zich met het U.,C. B. in verbinding te stellen, opdat na verkregen zekerheid de zaak in de aangesloten vereenigingen aan de orde gesteld zou kunnen worden. Het ligt in de bedoeling, dat dan ook aan B-kwaliteit het label voor uitvoer gehecht zal kunnen wor den. Aan 'de orde werd nu gesteld het voorstel tot afschaffing der korting aan den handel voor de contante betaling der producten, wel ke over de veilingen worden verkocht. Hier over werd een zeer langdurige discussie ge voerd met het resultaat, dat door de aange sloten vereenigingen in de jaarvergadering dit voorstel aan de orde zal worden gesteld Besloten werd aan „Koophandel" hiervan kennis te geven en deze vergezeld te doen gaan van de motieven, welke tot dit voorstel geleid hebben. Hierna werd het woord gegeven aan den heer Hazeloop met betrekking tot punt 2 der agenda. Nadat door den spreker er op gewe zen was, dat in deze omgeving reeds een uit stekend product is verkregen, werden ver schillende kwalen naar voren gebracht en vervolgens een zeer duidelijke uiteenzetting gegeven, hoe in de plantenwereld producten verkregen worden met andere, ook met meer gewenschte eigenschappen. Mede werd een uiteenzetting gegeven deze proeven, welke onder leiding van spr. en den heer Walekote gaande zijn, op initiatief en voorloopig voor rekening der tuinbouwvereenigingen te Oud karspel en Noordscharwouae Aangezien deze proeven, zooals uit het verslag en de be grooting, aan de veilingsbesturen toegezon den, kan blijken, tamelijk hooge kosten met zich brengen en voor de geheele koolstreek van belang geacht moeten worden, werd aan de veilingsbesturen financiëelen steun ge vraagd. Naar aanleiding van het gesprokene werden eenige vragen gesteld, welke werden beantwoord, terwijl door den heer Malekote nog een korte uiteenzetting werd gegeven van hetgeen door „Eendracht" en „1 uin- bouwbelang" reeds is verricht. Bij de verdere bespreking bleek, dat som migen oordeelden, dat dusdanige proeven meer liggen op den weg der tuinbouwvereeni gingen, waartegenover werd opgemerkt, dat indien de veilingverenigingen er de schou ders onder zetten, alle tuinbouwvereenigin gen er in betrokken worden. Algemeen was men van gevoelen, dat de Proettuin door het Rijk vooral over ruimer middelen moest kunnen beschikken. Besloten werd voor deze Met beste dageiiiksche middel ter Opwekking en verfriaschmg. proeven financiëelen steun te vragen van Rijk en Provincie. Door den heer Hazeloop werd toegezegd, dat ook de Proeftuin zooveel mogelijk mede werking zal bliiven verkenen. Voorts zegden reeds de N. H. B., de Centr. veiling van Warmenhuizen en die van Obdam financiëe len steun toe in evenredigheid van den omzet. Door de L. G. C. moet nog een beslissing worden genomen. Nog werd besloten, dat door de aangeslo ten veilingen op Zaterdag 27 Dec. geen vei ling zal worden gehouden en dat aange voerde kool, welke niet den minimumprijs van 60 cent per 100 K.G. kan halen, niet meer voor 30 cent door het veilingsbestuur zal worden overgenomen. VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. Zitting van 15 December. DE ZURE HARINGMAN TREEDT WEDEROM OP. In deze zitting werd verder behandeld de zaak tegen Willem D., uit Haren karspel, welke heer te Tuitjehorn een flesch zure haring in de wacht had ge sleept en te wiens behoeve een reclas- seeringsrapport werd uitgebracht. Dit rapport luidde gunstig mits de ve dach- te zich onthoude van café- en kermis bezoek met allen aankleve van dien, be nevens omgang met verkeerde elemen ten, bijzonderlijk de leden van de zooge naamde „zwarte bende". Het Is toch ge bleken dat de heer Willem D. wel dege lijk connecties had met dat berucht ge zelschap, ondanks de ingekomen protes ten tegen dit compromltecrend bericht in de courant. De officier koesterde de meening dat de adspirant-reclassant het. nu hij in de penairie zat, met zijn geweten op een accoordje had gegooid en noemde hem niet de ware boeteling. Hij persisteerde per saldo bij den eisch: 2 maanden gev. onvoorwaardelijk. Waarop het thans ta melijk timide jongmensch werd veroor deeld bij wijze van proef tot 25 boete of 25 dagen hechtenis, benevens tot 2 maanden gevangenisstraf voorwaarde lijk met 3 proefjaren mét bijz. voor waarden, waaronder verbod van kermis- en cafébezoek, verpl'chte geheelonthou ding en verbod om met sommige perso nen om te gaan. EEN KUNSTVERZAMELAARSTER. De niet aanwezige m„j. Trijntje R, huisvrouw van den heer Sipko G. te Medemblik, moest zich verantwoorden wegens diefstal van tenige tegels uit het pakhuis van den heer Kool, waarbij zij werd gesnapt door eenige zoons van den benadeelde die toevallig langs kwamen wandelen. Het bleek dat de juffrouw meeidere malen een dergelijke expeditie naar het pakhuis had gemaakt. Eisch en vonnis 35 boete of 35 dagen hechtenis OOK HAAR MAN HAD IETS OP ZIJN KERFSTOK. De heer Sipke G., de echtgenoot® van voorgaande verdachte dame, had even eens iets met den politierechten te ver rekenen er. wel dat hij in den nacht van 4 October te Me 'emblik eenige tegels had stuk geworpen, welke tegels even zeer uit Kools pakhuis afkomstig waren Deze verdachte was evenmin als zijn ega, heden verschenen. Ook de heer G werd veroordeeld en wel tot 25 boete of 25 dagen hechtenis. DE AMATEUR-STEMPELAAR. De heer N. St„ slager te H. H. Waard, die voor eenige weken terecht stond ter zake het gebruiken van een valsche, door hem zelf vervaardigde vleeschkeurings* stempel, 'was heden aanwezig om (ie voortgezette behandeling dezer zuak bij te wonen als voornaamste belargheb bende. Geadviseerd werd hem een stevi ge geldboete op te leggen. Overigens luidde het rapport te zijnen gunste, wat hem natuurli. k niet onvoordeelig was De politierechter hield een sombere be schouwing betreffende de op te leggen boete in verband met de gepleegde bena- leeling van het Rijk door de ontduiking van het keurloon gedurende een 7-jarig tijdperk. De officier wilde echter thans niet verdei gaan dan te vorderen 100 boete of 1 maand hechtenis. Vonnis con form dit requisitoir. De slager nam met dit vonnis genoegen. ZIJN WRAAKZUCHT WAS ONTEMBAAR. De 25-jarige bakkersknecht Nic. B wonende te Bergen, stond heden terecht wegens herhaalde mishandeling van zijn 22-jarigen collega Simon Blokker te Limmen. Eind September had hij Simon onthaald op een klap in het gelaat en een ruk aan zijn oor en de tweede maal on 15 October sloeg hij Simon een oog aan *t bloeden. Hij kwalificeerde zijn tegen stander als een leelijken huichelaar en een kerel van niks. Thans bepaalde hij zich tot een meer bescheiden houding en beweerde zoo agressief te zijn opgetre den urn een aanval van Simon te voor komen, daarbij misschien denkende aan het spreekwoord: De eerste klap is een daalder waard. Eisch 25 boete of 25 dager, hecht. Vonnis overeenkomstig den eisch, BEHANGSELPAPIER GESTOKEN De niet verschenen schildersknêrht Berend Schr., te Wieringen. had 'n Sep tember 7 rol bohangselnapier zich toege- eigenci van zijn eveneens niet aanwezig# patroon. Eisch 20 brete of 20 dagen hechtenis Vonnis conform den eisch BEGEERINGSWAAPDIGE BEUN PLANKJES. De heer Jsn Steen 38-jarige schipper te Castricum, stond als verdachte voor den politierechter omdat hij ln October had ingepikt een houten beun of al thans 4 planken, waaruit een dergelijk meubel bestaat, welk voorwerp hij had aangetroffen in zijn vaarwater cn op- gi vischt. De heer S Admiraal, de eige naar van bedoeld beuntje, bleek niet aanwezig te Lijn. Öe heer St. betoonde geen lust de ver duistering te erkennen en de zaak werd dus aangehouden tot a s week teneinde den heer Admiraal, van wien dan meer belangstelling wordt verwacht, als ge tuige te hooren MET KLOMP ËN SCHOEN TEN STRIJDE Een 35-jarig andarbeider uit Koegras, de neer Jacob R die meer den indruk gaf ten leeraar te Zijn aan ee1 gymna sium, stond terecht ter zake mej Trijn tje Koopman, de huisvrouw van den heer Jacob Middelie welke dame hij met een voorwerp (een schoen) een slag in het gelaat had toegebracht Het onaangename conflict was net ge- vo'g van een meeningsverschil over de respectieve kinderen, de bekende twist appelen voor vele liefdevolle doch tem peramentvolle ouders Erkend moeJ hierbij wo-den dat tnej MiddeFe zich ook r.iet onbetuigd had gelaten en den heer Jacob R vooraf een opstopper met een klomp nad toegebracht. Mej. Middelie beweerde voorts dat dé verdachte naar kind had nagezeten en niisnandeld, wa, de heer R ontkende De schoonmama van mej Middelie had het geheele sensatiooneele tafereel bijge woond en gaf verslag volgens eer en ge weten. De officier drukte zijn spijt uit, dat dit cn verkwikkelijke zaakje niet ter zij de was gelegd en vorderde voor dei? vorin 3 boete of 3 dagen hechtenis. Uitspraak ontslag van recht ervoh ging op grond van noodweer. ONGEWENSCHTE BEZ JEKEH BIJ AFWEZIGHEID DER BEWONERS De 44-jarige sterk vergrijsde heer Reijer KL, timmerman te Hoogwoud, stond op de plaats der boeteling naar aamoiding van het feit. dat hij op 14 Mei zich niet op de eerste vordering had ver wijderd uit de woning van den 23-jari- gen heer Nic. Frederiks, destijds wonen de te Grootebroek, welke heer F zijn woning had verlaten en den sleutel had afgegeven aan ziji in de nabijheid wo nenden brocdei. l)e ouwtandiah 'id dat gencemde heer Frederiks nog 140 huurschuld had en de verdachte de verhuurder van de woning was, was na tuurlijk de oorz.aak van dit bezoek, waar bij de heer KI. de vrijheid had genomen om d'; meubels uit de woning te halen en geholpen door zijn knecht, in een schuur te depnnceren Volgens verdachte had hij permissie gck.egcn van den broeder van den heer Nic Frederiks om de woning binnen te treden, wat u duor Frederiks krachtig werd ontkend. De zaak werd aangehou den tot a.s. week ten einde den broeder, diens echtgenoote en nog eenige Groo- tebro. kers te h oren. De Gruotebro^kers kunnen dus de volgende week nog eens van dit interessante zaakje genieten. ONGALAN1E BEJE'JlENTNG. De heer Jan de L. wonende te Helder, verdere bijzonderheden onbekend, aan gezien de heer de L. niet was versche nen, had op 22 October aldaar de ld-jari- ge ccstuumnaaister mej. Hendrika Boks mishandeld door haar tegen de beenen te schoppen en een kiap tegen het hoofd t J geven. Het scheen dat de heer de L 'n de meening verkeerde dat het meisje hem uitlachte, wat deze teergevoelige heer blijkbaar niet kan verdragen. Hij 329. Langen tijd bleven de wielrijders dan ook met elkaar gelijk, maar in de bocht liep de kikvorsch iets uit, onder het geroep van vrienden en kennissen, die den wielrijder toeschreeuwden hem van katoen te geven. Langen tijd bleef de veldmuis zonder gangmaker, want de professor, niet aan de inspanning gewoon, had ararap in zijn been gekregen, en moest het opgeven, waar door de muis eenige ronden achter bleeL

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6