1 fISTI :it BI t IISCII1: IS I JL II* Stadsnieuws VERPACHTING ZESWIELEN. VERHAAL VAN PENSIOENS BIJDRAGEN. Kerk em school Laatste berichten. Sport Marktberichten Onze Koloniën. 1 EEN SPEELHOL IN DE RESIDENTIE ONTRUIMD. Inval van de politie. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft de zedenpolitie weer een inval gedaan in een speelhol te Den Haag. De exploitant van dat speelhol knoopte de relaties met zijn toekomstige slachtoffers bij voork-nr Zaterdagsmiddags aan in de kof fiekamer van het Yolksgebouw op de Prinse gracht zoo meldt de „Nwsbr." Hii bracht hen dan naar een kamer boven een café op het Spui, waar hij, zeer waar schijnlijk md medeweten van den caféhouder, gelegenheid gaf tot hazard-spel. Gespeeld werd met dobbelsteenen, het zoo genaamde „Mijn en Dijn", waarbij hij, die over de meeste contanten beschikt of beweert te beschikken, in dit geval de speelhol-exploi tant, een voordeel heeft, doordat hij telkens den pot kan verdubbelen. Beginnende met een kleinen inzet, werd het spel hoe langer hoe grover, zoodat verschil lende bezoekers tenslotte volkomen waren uit geschud. Grootmoedig werd dan door den „kennis' voor den volgenden Zaterdag revr 'ie aangeboden, hetgeen door de slachtoffei ...e daardoor hun verlies hoopten terug te win nen, maar al te dikwijls werd aanvaard; Zoo zijn er arbeiders, die niet alleen 5 a 6 weken achtereen hun volle weekloon hebben verspeeld, maar zelfs hun laatste spaarcenten yergokt. Het is zelfs gebeurd, dat een werkman zijn laatste 100 van de spaarbank haalde en dc.apvan op één middag 85 verspeelde. Door eenige vrouwen der wekelijksche slachtoffers is een en ander tenslotte ter ken nis van de politie gekomen, die aanstonds maatregelen nam en tegen Zaterdagmiddag ij.1. een inval in hel perceel aan het Spui had Voorbereid Op het laatste moment dreigde er echter een kink in den kabel te komen, omdat de speelholexploitant dien morgen, na een dis- Euut met aen caféhouder, zijn „gelegenheid" ad verplaatst. Na een nauwkeurig onder zoek kwam de zedenpolitie echter te weten, 'dat voor Zaterdagavond een gelegenheid tot spelen was gevonden in een particulier huis in de van Zeggelen-laan bij de Laakhaven. Omstreeks het middernachtelijk uur is toen Jn dit huis een inval gedaan, die ditmaal vol ledig is geslaagd. Met den speelhol-exploitant waren in een kamer van het huis aanwezig 5 slachtoffers. Toen de politie binnendrong, was men druk bezig met dobbelen, zooaat nu op hee- terdaad de overtreding werd geconstateerd en het aanwezige geld en de dobbelsteenen konden worden in beslag genomen. Bij het politie-onderzoek bleek voorts, dat de exploitant op groot lef speelde en zelf geen geld bij zich had, hoewel hij aan het be gin van den avond „op groot lef den aanwe zigen bezoekers had gevraagd, een bankbil jet van 200 gulden te wisselen. Hij speelde 'dus slechts „op papier" mee en bij verlies had ihij niet kunnen betalen. De exploitant van dit ergerlijk bedrijf en de bezoekers zijn per auto naar het hoofdbureau van politie overgebracht, waar tegen hen proces-verbaal is opgemaakt. Dank zij de activiteit van den chef der ze denpolitie is hiermede, voorloopig althans, een einde gemaakt aan het bedrijf van dezen vampier der samenleving, die onder de arbei ders zijn slachtoffers maakte en daardoor tal van gezinnen ernstig heeft gedupeerd. Burgemeester en Wethouders hebben gis termiddag bij openbare inschrijving ver pacht: het innen en het genot der sluis- en overhaalgelden van de sluis en den Over toom aan de Zeswielen benevens van de Vis scherij, aldaar en van het grasgewas van eenige in de nabijheid gelegen wegen, een en ander onder de gemeente Oudorp (N.-H.) Ingeschreven was als volgt: Er was weinig animo voor deze aanbeste Bing. Er was slechts éné biljet ingekomen, n.1. van C. Stam, schipper te Oudkarspel, die had ingeschreen voor 2691, gedurende f jaar. Intusschen heeft de tegenwoordig, pachter, de heer C, Schot, aan B. en W. be richt, dat hij de sluis wederom wil pachten, echter onder voorwaarde, dat het risico voor de helft var. de gemeente wordt genomen. In bijlage no 163 schrijven B. en W.: Onder verwijzing naar den aanbiedings brief bij de gemeentebegrooting voor het jaar 1931 stellen wij U vóór, met ingang van 1 Januari 1931 geen pensioensbijdragen op de ambtenaren in dienst dezer gemeente te verhalen voor eigen pensioen en het ver haal van bijdragen voor Weduwen- en Wee zenpensioen te verminderen met yz pCt. en te bepalen op 5 pCt. van den pensioens grondslag, beperkt tot 3000, en daartoe vast te stellen de navolgende verordening tot wijziging der verordening, regelende het verhaal van pensioensbijdragen op de amb tenaren in dienst der gemeente Alkmaar. Artikel I: De verordening, regelende het verhaal van pensioensbijdragen op de amb tenaren in dienst der gemeente Alkmaar (Ge meentebladen nrs. 899 en 1055) wordt ge wijzigd als volgt: Het sub a van artikel 2 bepaalde vervalt. In de plaats van het in artikel 2 sub b vermelde percentage van 5 'A pCt. wordt ge lezen: 5 pCt. Artikel IIDeze verordening treedt in wer king op 1 Jan. 1931. De classis Haarlem der Ger. kerken heeft besloten over te gaan tot erkenning van eene kerk te Castricum. Ds. F. Kramer treedt op als consulent. Aan de Leidsche universiteit is helden geslaagd voor het doctoraal examen rechts geleerdheid, de heer G. A. de Lange uit Alk maar PMivsncsaa! nieuws HEILOO. Door de welwillende medewerking van het bestuur der gemeente zijn een 7-tal werkeloo- zen aangesteld bij de Provinciale Werkver schaffing te Bakkum (Castricum). In afwij king van vorige jaren worden nu alleen geor- garuseexden aangenomen. Op den Vennewatersweg had Dinsdag avond een aanrijding plaats tusschen twee luxe auto's, waarvan een uit Alkmaar en een uit Heemstede. Door den dikken mist zag men elkander te laat. De auto uit Heemstede, bestuurd door den heer E„ kreeg belangrijke schade, terwijl de heer E. zich verwondde aan glasscherven. Beide auto's konden hun weg vervolgen. HOORN. Noodlottig ongeval. In den afgeloopen nacht is aan het Keern te Hoorn een auto, bestuurd door den garage houder Galesloot van Bovenkarspel, vermoe delijk tengevolge van te krachtig remmen, met groote vaart tegen een boom geslagen. De wagen werd totaal versplinterd. De be stuurder zelf werd ernstig gewond. Een medepassagier, de heer Schouten, uit Hoog- karspel, werd in ernstigen toestand naar het St Jans-gasthuis overgebracht, waar hij heden is overleden. De toestand van den heer Galesloot is naar omstandigheden goed. WIERINGERMEERPOLDER. Het ligt in de bedoeling van de directie van den Wieringermeerpolder, de verkavelings- en cultivéeringswerkzaamheden in dien pol der dezen winter te laten doorgaan, indien zulks ten minste niet door al te strenge vorst wordt verhinderd. Dat besluit beteekent, dat ongeveer 1100 arbeiders in dat geval kunnen doorwerken. De in de barakken gehuisveste arbeiders krijgen een Kerstverlof van 24 dezer tot en met 5 Januari, met een vergoe ding van 8.75 voor werkverzuim en boven dien voor elk der drie Christ. feestdagen 2.50. EERSTE KAMER. Zitting van heden. De Eerste Kamer behandelde heden de sup pletoire defensiebegrooting voor kosten van een kruiser en een flottieljevaartuig. De heer Van Embden noemde de algemee ne moreele bezwaren tegen gewapende land- verdediging, betoogde dat ondanks weinig fiere ontkenning toch vlootuitbreiding plaats heeft, laakte het bevitten en neerhalen van het petitionnement tegen de vloot, zette an dermaal uitvoerig uiteen, dat de uitgaven doelloos zijn, wijl de strijdmacht volmaakt onbeduidend is en betoogde voorts, da: handhaving van de neutraliteit als doelstel ling der vloot noodig is. Mevrouw PothuisSmit bestreed het wets ontwerp en vroeg of de bestelling voor het vlootplan gedaan zal worden bij dezelfde particuliere fabrieken waarmee Hembrug reeds samenwerkt. TWEEDE KAMER Vergadering van heden Aan de orde is voortzetting van de behan deling van de Waterstaatsbegrooting Het amendement-Braambeek, om de uitkeeringen van het wegenfonds van 4 op 5 millioen te brengen, wordt verworpen met 37 tegen 32 stemmen. Minister Reymer vervolgt zijn rede over de electrificatie van de lijn Amsterdam— Amersfoort, waarover thans wordt onder handeld. Tariefverbetering AmsterdamZandvoort wordt overwogen. In den loop van het zittingsjaar hoopt de minister tot een bevredigende oplossing te komen inzake de spoorwegverdeeling Amster dam—Leiden, Eindhoven en Tilburg. Voor het instellen eener commissie inzake de A. T. O.-kwestie is thans weer aanleiding. Onderzoek naar het peil der spoorwegtarie ven voor land- en tuinbouwproducten heeft spr. tot de overtuiging gebracht dat deze niet te hoog zijn, en dat deze niet afhanke lijk gesteld kunnen worden van up and downs in het bedrijf van land- en tuinbouw. VRIJGESPROKEN VAN POGING TOT DOODSLAG OP ZIJN VADER. Het Haagsche gerechtshof bevestigde heden het vonnis der Rotterdamsche rechtbank, waarbij de 34-jarige landbouwer J. W. V. te Schiebroek is vrijgesproken van poging tot doodslag op zijn vader op den lOden Novem ber 19x9 te Schiebroek. De procureur generaal bij het gerechtshof had tegen verdachte 5 jaar gevangenisstraf geëischt. FUSIE GRONINGER RUNDVEE- STAMBOEK EN HEI NED. R S. In een gisteren te Groningen gehouden buitengewone algemeene vergadering van het Groninger blaarkop rundvee stamboek is met 91 tegen 53 stemmen aangenomen een voorstel van den heer Johan E Luidenbergh te den Hoorn, gem. Leens om te besluiten tot fusie met het Nederlandsche rundveestam boek. DRANKHANDELAARS VRIJGESPROKEN. Verklaring van een .echter. In een proces te Newark in den Ameri- kaanschen staat New Jersey heeft de vrij spraak van twee drankhandelaars groot op zien gebaard. De rechter William Clark mo tiveerde de vrijspraak met de verklaring dat de prohibitiewet in strijd met de grondwet in de grondwet was opgenomen Hoewel deze uitspraak van een rechterlijk ambtenaar van belang is, heeft zij op zichzelf weinig prac- tische waarde, omdat het openbaar ministerie in beroep is gegaan en het Hooge Hof te Washington zeker niet met de vrijspraak accoord zal gaan TER BESTRIJDING VAN DE WERKl OOSHEiD IN AMERIKA. Naai bekend wordt, heeft de Rockefeller Foundation 'n bedrag van 500.000 dollar be schikbaar gesteld voor het hulpfonds ter be strijding der werkloosheid. Het fonds bevat thans in totaal eea bedrag van 7.276 511. WEER COMMUNISTISCHE BOTSINGEN IN BONN. Te Bonn kwam het in den afgeloopen nacht tot een nieuwe botsing tusschen com- munisten en na'ionaal-socialisten, waarbij van bede kanten werd geschoten. Een der nat.-socialisten kreeg een schot in den arm en een ander werd in de lever geraakt. Terwijl de vechtpartii plaats vond passeer den twee studenten die tot geen der beide partijen behoorden. Drie der vechtenden kwamen op hen toe en een hunner schoot een student in het on derlijf. De politie arresteerde een aantal personen. REVOLUTIE IN GUATAMALA? Volgens telegrammen uit Mexico City zou in Guatamala (Middel-Amerika) een revo lutie zijn uitgebroken. In de hoofdstad zou den gevechten zijn geleverd en de regeering zou zijn afgetreden. DICHTE MIST BOVEN LONDEN. Londen was hedenmorgen ongeveer een uur in volkomen duisternis gehuld, door een zeer dichten mistbank welke het noodig maakte op straat de lichten der voertuigen en de straatverlichting aan te steken Later heeft de mist in de City groote moeilijkheden voor het verkeer opgeleverd. Voetbal. Politic-voetbal. Men schrijt ons: Na een week rust speelde gistermiddag de Alkmaarsche politie haar 7den competitie wedstrijd te Amsterdam tegen de reserves der A.P.G.S. Als om ruim half drie scheidsrechter Vis ser laat tossen, blijkt dat de Amsterdamers een 3-tal invallers hebben, o.a. wordt een nieuwe keeper geprobeerd. Alkmaar heeft één invaller voor haar rechtsbinnen. Er hangt een dichte nevel over 't veld, welke gedurende den wedstrijd steeds zwaarder wordt; zoodat de scheidsrechter besluit 2 x 35 minuten te spelen. Als dan eindelijk te 2.40 u. het spel gaat beginnen, blijkt al spoedig dat de achterhoe de, speciaal de keeper der thuisclub, niet al te safe is. Na tien minuten gaf ter Horst schitterend door naar Staats, die plotseling op twee meter voor het doel staat. Hij schiet echter huizenhoog over. Het spel golft nu wat op en neer. Eindelijk, na 25 minuten, breekt Staats door alles heen en doelpunt van dichtbij in den uitersten hoek. Dan weer een snelle uitval der Amsterdammers. Ver baan mist; maar v. d. Burg kan nog juist bijtijds redden. Na een algemeen opbrengen doelpunt Staats opnieuw op korten afstand; (0—2). In de volgende minuut doelpunt Dreeuws met een vliegend schot; doch deze wordt zeer terecht door buitenspel staan ge annuleerd. De Alkmaarders werken hard door en kort voor de rust rent Ekkel langs de lijn en doelpunt onhoudbaar (03), waar mede de rust ingaat. Na een zéér korte rust zien we direct weer een pracht voorzet van Ekkel en Staats schiet ineens in (04). Werkelijk een pracht doel punt. Dat wordt de Amsterdammers toch te erg. Verwoed vallen zij nu aan, een fraaie door braak, maar Verbaan redt schitterend door zich op den bal te werpen. Zij komen echter steeds weer terug, maar de Alkmaarsche achterhoede is voor hen het groote struikel blok. Dan eindelijk weer een opleving van Alkm. kant en Staats doelpunt wederom on houdbaar (0—5). Nog geven de Amsterdammers den moed niet op, hun rechtsbinnen komt tot een paar meters voor 't doel, een knal, maar weer ranselt Verbaan het leer eruit. Eindelijk, na een half uur spelen komt het verdiende te- genpunt. Een vliegend schot kan Verbaan nog wel stoppen; maar niet voldoende weg werken, zoodat dezelfde speler weinig moei te heeft het leder opnieuw hard in 't doel te plaatsen. De Amsterdammers blijven steeds in den aanval, maar de Alkm. achterhoede weet van geen wijken. Spoedig komt dan het einde van dezen door Alkmaar goed gespeel den wedstrijd. Er werd zeer fraai gespeeld, terwijl de lei ding in uitstekende handen was van den heer Visser. Dammen. Nederlaagwedstrijden te Egmond-Binnen. Maandagavond speelde de Egmond- Binner damclub „Ons Genoegen" tegen „Vita Nova' var, Limmen. welke laatste club den wedstrijd won. De stand was als volgt: Limmen Egmond-Binnen. 1. C Dekker C. Duinmeyer 11 2. P. Dekker P. Zwart 11 3. C. Bruin J. de Goede 02 4. H. Verver H de Goede 5. D. Hollandei P.Apeldoorn 02 6. M Dekker P. Houtenbos 20 7. N. de Groot J. P. Deen 02 8 N Mooy C. van den Berg 20 9 J. Wokke Th. Zwart 2— 0 10. J. Kabel J. Baltus 2— 3 11. W. Heiningen M Tromp 20 12. Jb. Dekker P. de Goede 02 door van Dinter. Deze zag kans den achter stand met 50 minuten te verminderen. De rijder Timmer voelde zich nog niet voidoende uitgerust om wederom de avondroute van 18 uur te aanvaarden eu werd daarom ver vangen door den reserverijder Van Hamers- veld Jr. Deze startte om 17.45 uur onuer zeer ongunstige weersomstandigheden: Zeer zware mist en waarschijnlijk wederom gladde wegen. Gisteravond te 18 uur (dus na de 44ste ronde) waren in totaal afgelegd 11.203 K M 12—10 Bord no. 4 zal ter beslissing aan den Bond worden opgezonden. Dit is de eerste van de vier nederlaag wedstrijden. „Ons Genoegen' stelde hiervoor beschikbaar een zilveren beker en drie zilve ren lauwertakken. Boksen. Schmeling moet de uitdaging van Sharkey aanvaarden. De New-Yorksche Dokscommissie heeft den wereldkampioen zwaargewicht boksen Max Schmeling aangezocht binnen 14 dagen de uitdaging tot een boksmatch tegen Sharkey aan te nemen. Motoren. De berijder van het „New-Imperial"- motorrijwiel „De Blauwe Prins", Timmer, heeft het Maandagnacht zeer kwaad te ver antwoorden gehad. Maandagavond om 18 20 uur startte hij voor de 42ste ronde en eerst om 6.10 uur gistermorgen, dus bijna 12 uur later, kwam hij te Bussum binnenrijden De geheele ronde van 250 K.M. heeft hij moeten worstelen op spiegelgladde wegen, terwijl de mist ondoordringbaar was Van Hamersveld aanvaardde daarna om 6 20 uur de 43ste ronde, nog steeds op gladde wegen en in zwaren mist. Overdag werd de toestand iets beter en hij wist dan ook weer om 12.14 uur het keerpunt Bussum te bereiken waar na de „Blauwe Prins" werd overgenomen BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Sjoerd Hoekstra en Volke Blankman. GEBOREN: Antonia Margaretha d. v. Klaas Ruiter en Dina van Rijs. Siebrandus z. v. Karei Schou ten en Maria Klein. Wilhelmus Gerardus z v. Wilhelmus Bakkum en Petronella van 't Hoff. OVERLEDEN: Antje Smit gehuwd met Jan Boon 62 jaar. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 17 Dec. 1930. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 2 ladingen, zijnde 1822 H.L. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT AMSTERDAM, 17 Dec. 1930. Op de he den gehouden \eemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 262 vette kalveren le kw. 1.06—1.16; 2e kw. 0.90—1.04; 3e kw. 0.780.90 per K.G., levend gewicht, 29 Nuchtere kalveren 12—18; 700 Var kens, vleeschvarkens (90100 K.G.) 0.60 0.62; zware varkens 057—059; vette varkens 0.550.57 per K.G. slacht- gewicht. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Dec. '30. Langendijker Groentenveiling. 1600 stuks Bloemkool le s. (reuze) 3 40—5.30; Bloemkool 2e 0.602.10 p. 100 stuks, 3Ó00 K.G. Peen 1.60-/ 1.90; Kleine Peen 1.20; 36000 K.G. Roode Kool 2.10 6.10; 27000 K.G. Gele Kool 1 20— 2.70; 20.000 K.G. Deensche Witte Kool 2.50; 18000 K.G Uien: Uien 140— 2.20; Grove Uien 22.50: Drielingen 1 -ƒ 1.10; Nep 3; 4200 K.G. Bieten 2.80-ƒ 5.50, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 16 Dec. 1930. Roo de Kool le s. 2.204.50; Roode Kool 2e s. 0.80—2.30; Roode Kool (kale) 0.70—2.30: Gele Kool le s. 1.50— 2.20; Gele Kool l'e s. 0.60—1.10, Deensche Witte Kool 2.40; Deensche Witte Kool (uitschot) 1.601.70, Drielingen 0.90; Uien 1.60—2.20; Grove Uien 2—2.20; Peen 1.50—1.60. Aanvoer: 19900 K.G. Roode Kool; 2900 K.G. Gele Kcol; 2900 K.G. Deensche Witte Kool; 3250 K G. Uien; 1150 K G. Peen. NOORDSCHARWOUDE, 16 Dec I93Ö 2700 K.G. Aaroappelen: Schotsche muizen 3.60-/ 3.80; Groote Schotsche mu .290; Drielingen 4 20; 11200 Kn Uien: Uien 1.90-/ 2.30, Drielingen 1.20-/ 140; Nep 3.20-/ 3.50; GroS 2.30-/ 2.t)0; 4O00 K.G. Peen 1 2(2! 1.60; 89000 K.G. Roode Kool 2 no 5.60; 24400 K.G. Gele Kool i ^o 2.80; 354GC K.G. Deensche Witte Koni 1.90-ƒ 2.80; 44CO K.G Kroten 1 jaü 5.30, alles per 100 K.G.; 400 stuks Bloem, kool 8.108.30 per 100 stuks. COOP. CENTRALE EIERYclLING PURMEREND, 16 Dec. 1930 (Weekoert 18222 stuks Eendeieren 5.60—5 80 en 75124 stuks Kippeneieren, waarvan de orii zen als volgt: 70-80 K.G. 9-/10; 65-L 66 7.70-/ 8.20; 63—64 7.70-/ 8- 60 -62 7-/ 7.70: 58-59 6 70-ƒ 7'lCP 56—57 6-/ 7; 53-55 5 40-/ 6; 50- 52 5-/ 5.40; 4. -49 4.50-/ 5. Afdee- ling Pluimvee. Oude Kippen 1 25—2 25- Oude Hanen 1.45—2; Jonge Hanen 0.80—2.15; Oude Eenden 0 75; Jonge Woerden 0.90—1Ganzen 3 25— 3.60; Konijnen 1.75—2.75, alles per stuk. Prijs per K.G Oude Kippen 0.75 0.82; Jonge Hanen 0.90—1.05. HET DRAMA VAN DE MERAPL T wijf el aan succes der nasporingen Drie afzonderlijke patrouilles zochten Vrij dag het door den koelie aangewezen terrein afzonder echter een spoor van den verdwe nen dr. Bosschaardt of diens bagage te vin den. De bevolking, de veldpolitie en negen brigades militairen zetten, somwijlen met ge- vaar voor eigen leven, de opsporing voort. Volgens het verhaal van den gevonden koelie werd men des morgens tien uur door de eruptie overvallen. Men is toen een ver keerd pad afgedaald, doch heeft des middags twee uur gerust en een sigaret gerookt. De heer Bosschaardt sloeg den raad van den koelie in den wind om het ravijn niet af te glijden teneinde den loop der rivier te volgen. De koelie keerde terug, is toen afgedwaald en viel tenslotte, totaal uitgeput, flauw, in welken toestand men hem heeft gevonden. Het is zeer onvoorzichtig geweest van den heer Bosschaardt, die geen levensmiddelen bij zich heeft, om ondanks alles den tocht voort te zetten. De controleur van Agara staat zeer sceptisch tegenover het terugvin den van den verdwenen, heer Bosschaardt. BELANGRIJKE DIEFSTALLEN ONTDEKT. Verslindende arrestaties De „Indische Courant" meldt dat belang rijke diefstallen ten nadeele van het Marine Etablissement zijn ontdekt. Bij verrichte huis zoekingen weiden kisten lijnolie, benzine, djatihout etc. gevonden. Als gevolg van deze huiszoekingen hadden verschillende arres taties plaats. van I? December 1?I3(I. Opgave van .\uordliollaiidsch Landbouwcrediet VV. (Omvangen pei draadlooxe leleiuonj Koers van bedeo te STAATSLEENINGEN. 5 1418 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. 1000 Kol Baak Ned lod. Handelsbank Fraosche Banken (3) D. Reicbsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie. v. Perkels Patent Calvé Uelit Cert., Centrale Suiker Holi Kunstzijde Unilever Philips Gloeilampen Gem INDUSTR. AAND BUITENL Am. Smelting Anaconda Bethleh Steel Cities Service Steel comm Zweedscbe Lucifer* CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW Alg Explor. Mij. Boeton i Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon Petr Perlak e RUBBERS. Amsterd Rubber Deb Bat Rubber, Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber a SCHEEPVAARTEN. HolL Amerika lijn Holl Amerika Gem Scheepvaart Unie Kon. Ned Stoomboot Niev Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Ueli Senembab Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN, Erie Milwaukee Southern Rails a Union Pacific Wabash 'Exdividend. tEzclaim. Bezit Eig. Vorige koers 1Ü2 14018 15x1/, I23y4 434 225 -4y4 50'/, 83 v, 34 621/, 170 20-jS/t 4 >7, 5il0/l« 5 c'Vis 1"S/16 i3ys/4 24 3/2 278 10o3/8 St). lU 28t/a 907, 6o7« 65 277 294»/. 10' 7« 1 23/, 50 807, 62 2'Vtó 16 14 1357, 501 4174 51 2418/4 2/57, 246 i/v 247,, 5»/s 58 177i/, IS/4 pl.m 1.30 pl.m 1.45 pl.m 2.— pl.m. 2.15 140 - 4b0 z22 52 59'/, 78 51V, 8U/4 78 51. y« 78 174 zoO 173-5i/s 0i-2 1747, 1737,.5 198--01 F»'/,-* 547i6 51 147s-* 41 5/1/4 51 1367« 54-1» 50,-51 14'/» 365 .65-8 366-7 63-5 90 65 86 2fc7 2S/-J 101-2 286-73/4 100 99-100 99»/4 99-100| 48 79-81 80-82 c— - 50 235 266 235 2327, .1 266-70 238 269 238 269% '237-8 23 5«« 14 14 14 13»/, -viije au-ia o - WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Parus Brussel (Betgal B«"l Weenen p. Sch 100 Kopenhagen Stockholm Oslo 8, ut. NI^rr OFFICIEEL. New York iuu Vorige koers U. 53/4 59.19 9.75 IA 34 681/, 48.16 35.00 66.477, 06.65 66.45 2.48-7*, Koers op heden 3 uur 12.) ó'/w 59.23 9 7h»/« 34 697, 48.20 35 00 66.45 66.65 66.427, 2-4- 13.00

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 8