HOUDT BOEK! zame hoeveelheid zuurstof kan toetreden, dan vormt zich betrekkelijk veel kooloxyde. Zoodra dit i.i de hoogere lagen met versehe, van ter zijde toegevoerde lucht in aanraking komt, zien we het met de bekende blauwe vlammetjes volkomen oxydeeren tot koolzuur. Het niet verbrande gedeelte ontsnapt door den schoorsteen en doet dan geen kwaad. Wordt de afvoer echter belemmerd, door bijv den sleutel van de kachelpijp dicht te doen, wat wel eens uit slecht begrepen zuinigheid febeurt, dan kan het kooloxyde zich vrij in e lucht verspreiden en zoo ontstaan de on gelukken, waarvan wij nog geregeld het ver slag in de bladen lezen. Verder vinden wij kooloxyde in het licht gas, vooral in het watergas. Een geluk is dat het lichtgas tevens andere, sterk rieken de stoffen bevat, anders zou het aantal on gevallen door lekkende lichtgasleidingen on getwijfeld nog veel belangrijker zijn. Het ontstaat ook in de uitlaatgassen van moto ren. Maar al te vaak wordt niet gedacht aan het gevaar, dat aldus in garages, auto's, lo kalen waar met explosiemotoren gewerkt wordt, ontstaat, indien niet voor voldoende ventilatie gezorgd is. Het komt ook voor in den rook van locomotieven (vergiftiging in tunnels), en van fabrieken, terwijl in de in dustrie nog op vele andere wijze met kool oxyde gewerkt of het gas door het bedrijf ge vormd wordt. In de mijnen ontstaat kooloxyde regelma tig door het gebruik van ontplofbare stof fen in het gesteente. Vandaar dat sterke ven tilatie een gebiedende eisch is. Bijzonder ge vaar levert het kooloxyde op, dat gevormd wordt door ontploffing van mijngas en ko lenstof. Een groot percentage van de slacht offers bij een mijnramp moet dan ook op re kening van deze vergiftiging gesteld wor den, waarbij gewoonlijk de hoogst ongunsti ge omstandigheid komt, dat door de explosie de ventilatie-inrichting buiten werking wordt gesteld. De eenige gunstige zijde van dezen gang van zaken ligt hierin, dat de slachtof fers van kooloxyde-vergiftiging een zachten dood sterven, althans in vergelijking met het sterven door verwonding zonder hulp, waar bij de gewonden tot aan het einde volledig bij bewustzijn is. 'Een slachtoffer van kooloxyde-vergiftiging is alleen dan te redden, indien het tijdig ge noeg gelukt, het bloed weder van zuurstof te voorzien en het zijn gewonen omloop door het lichaam te doen hervatten. Feitelijk is het eenige doeltreffende middel de toepas sing der kunstmatige ademhaling, waarover ik vroeger al eens schreef. De kans op suc ces is geringer dan bij die gevallen van schijndood, welke door gebrek aan zuurstof zonder meer zijn ontstaan. Bij een drenke ling, bij een verhangedene kan de door de kunstmatige ademhaling in de longen ge brachte zuurstof onmiddellijk door de roode bloedlichaampjes worden opgenomen. Bij vergiftiging met kooloxyde is dit eerst moge lijk, nadat het aan die lichaampjes gebon den kooloxyde verdreven is. Wij zullen hier dus na nog langer tijdsverloop, dan bij an dere gevallen succes mogen verwachten. Wie over dit onderwerp nog nader inge licht wenscht te worden, kan ik aanraden, zich de geïllustreerde brochure van den hoofdmijnarts dr. A. H. Vossenaar, kool oxyde-vergiftiging. Haar wezen, hare voor koming en hare behandeling (uitg. Oost hoek, Utrecht) aan te schaffen. Hierin wor den tevens de voorzorgen beschreven, welke de reddingsploegen moeten nemen, voordat zij zich in de vergiftigde atmosfeer begeven Voor wie zich in kunstmatige ademhaling oefenen wil, worde nog eens in herinnering gebracht, dat de Maatschappij tot Redding van Drenkelingen, Rokin 114, Amsterdam een geïllustreerd geschriftje gratis toezendt aan ieder die er om vraagt. Maar voorkomen is beter dan genezen. De eerste eisch voor iedereen is voorzichtigheid. Oppassen, dat geen kolendamp in vertrek ken, m.n. in slaapkamers kan ontstaan, voortdurend toezicht op gasleidingen, zorg voor goede ventilatie in garages, enz. kan vele onheilen verhoeden. H. A. S. «OIEEYTEltAlïEY. KOEDIJK. Woorden van waardeering voor den scheidenden veldwachter. Tot onderwij zeres benoemd Mej. J. G. van Oijen te 'Alkmaar. Tot schoolschoonmaakster Mej. Visser—Keizer. Ook te Huiswaard zal voortaan worden aangeplakt. Een motie aangenomen, waarin er bij den Min. van Waterstaat op wordt aange drongen, in verband met het ongeval op de Vlotbrug, maatregelen voor afdoende verbeteringen te treffen. Besloten om ge durende 40 jaar voor het kanaal Oud karspel—Alkmaar een jaarlijksche bij drage van 200 te geven. Met de banne zal overleg geepleegd worden om in werkverschaffing de wegen te verbete ren. B. en W. gemachtigd om de banne voor de loonen een toeslag te geven. Het uurloon voor de werkeloozen op f 3 per dag of f 18 per week gesteld. De niet- georganiseerden krijgen 1 per week minder De raad vergaderde Vrijdagmiddag 2.30 uur voltallig Medegedeeld werd, dat van de A. N. W. B. dankbetuiging was ingekomen van de jaarlijksche bijdrage. Van de herkozen leden der commissie tot wering van schoolverzuim was bericht inge komen, dat zij hun herbenoeming aanvaard den. Van de commissaris der Koningin bericht, dat met ingang van 1 Jan. 1931 de heer K. v. Slooten als veldwachter eervol was ont slagen en dat met ingang van dien datum tot veldwachter was benoemd de heer C. Slooten. Deze mededeelingen werden voor kennis geving aangenomen. De heer II a r t sprak zijn teleurstelling erover uit, dat de Raad het ontslag van den veldwachter uit een ampel krantenberichtje moest vernemen. Hij was overtuigd, namens de geheele gemeente te spreken, wanneer hij zeide, dat dit ontslag van den veldwachter, die bijna 30 jaar in ae gemeente had gestaan, een be'angrijke gebeurtenis is. Via den veld wachter is er in die jaren veel gebeurd en Een uitstekend boekje voor dezen tijd. Boekhouden meer noodzakelijk dan ooit. door S. J. A. KEESOM, Acconntant, Leeraar M. O., Alkmaar SPECIAAL VOOR DEN WINKELIER-MIDDENSTANDER Een eenvoudige, practische handleiding met voorbeelden om zelf zijn boekhouding te voeren. Prijs slechts 0.90, fr. p. p. f 1-00. BIJ AANKOOP VAN 5.0P DEZE PRACHT HANDLEIDING GRATIS. VAN PUTTEN OORTMEIJER. PAYGLOP 18. TELEF. 658. Groote sorteering in Kantoorboeken en artikeien voor de administratie. spr. kon zich dan ook indenken, dat vele bur gers, na het lezen van het krantenberichtje, spr. vroegen: „Was je daar nu niets van be kend?" Eenige maanden geleden werd ons onder eheimhouding medegedeeld, dat de heer löoten ontslag zou nemen. De datum was niet bekend en de geheimhouding is niet groot geweest, aangezien verschillende men- schen er al over spraken. Den Raad paste dit niet. Het krantenberichtje en de ampele mededeeling in den Raad spreken niet van groote belangstelling en spr. wilde daarover zijn teleurstelling uiten. De veldwachter was inmiddels in zijn kwaliteit als bode binnengekomen, waar om de Voorzitter hem verzocht te blijven en vtrzekerde het op prijs te stellen, als hoofd van de politie, midden in den Raad, een enkel woord van afscheid tot den veldwachter te richten. Vijf jaar heeft spr. met hem samenge werkt. Dit is kort geweest, maar niet zoo kort, dat hij hem niet van nabij kon leeren kennen. In die jaren had spr. aangenaam met hem samengewerkt. Mèt den heer Hart is spr. het eens, dat het ontslag van den veldwachter, die 29 jaar zijn functie waar nam een gebeurtenis is en spr. oordeelt dan ook een woord van waardeering hier op zijn plaats. Spr. kan niet anders verklaren, dan dat hij den heer Slooten als een nauwgezet politieman heeft leeren kennen. Wat hem werd toevertrouwd, verzorgde hij met groote activiteit en steeds trachtte hij de zaken zoo goed mogelijk te behandelen. Spr. stelde er prijs op, dit in het openbaar te zeggen. De band tusschen den veldwachter en de ge meente wordt verbroken, maar de band tus schen den heer Slooten als bode en de ge meente blijft bestaan en spr. hoopt, dat deze nog 'n reeks van jaren aangenaam en prettig zal blijven. Als veldwachter kan de heer Slooten aangenaam terugdenken aan Koe dijk. (Applaus!) In zijn antwoord aan den heer Hart, wees spr. erop, dat de Raad officieus op de hoogte was gebracht. De datum moest aan den veldwachter worden overgelaten en werd wat laat bepaald. Het eervol ontslag door den Comm. der Koningin kwam zóó laat, dat spr. niet in staat was, den Raad daarvan me dedeeling te doen. Het betrof geen zaak, waarmee geheimzinnigheid behoefde te wor den betracht en spr. vindt het dan ook niet van beteekenis, dat mededeeling aan de pers werd gedaan. Hij begrijpt niet, dat er voor den Raad aanleiding was, om zijn teleurstelling uit te spreken. Het was spr. voornemen om in deze laatste vergadering, waarin de heer Slooten nog als veldwachter aanwezig is, hem toe te spreken. De heer Hart wees er op, dat het zoo officieus bekend was, dat den raad geheim houding was opgelegd. Wij wisten niet wan neer het ontslag zou ingediend worden. Het is toch eerder aangevraagd en ons had in de vorige vergadering wel mededeeling van gedaan zijn. Er is van bovenaf gedicteert. De burgemeester heeft het recht de opvolger te benoemen. De burgerij wist van niets en toch is er uit de school geklapt. Spr.'s vruow vroeg hem: „Wist je daar nou niets van". Spr. blijft zijn teleurstelling handhaven. De voorzitter handelt met open deu ren. Wij wisten nl. B. en W. dat het ge vraagd was en het spijt ons, dat wij de vori ge vergadering daarvan geen mededeeling hebben gedaan. Dit zou voor den vorm pret tiger hebben aangedaan, doch geen enkele verplichting is ons in deze opgelegd. De heer H a r t: Nu veranderd de zaak en krijg ik toch gelijk. De v o o r z i t t e rOp dit eene punt. Het spijt mij, dat dit gebeurd is. Voordracht benoeming onderwijzeres: 1 Mej. J. G. van Ooijen; 2. mej. J. H. Kam steeg; 3. mej. G. A. Lek en 4. mej. J. W Moraal. Op voorstel van den voorzitter ging de raad in comité. Na heropening deelde de voorzitter mede, dat na hernieuwd overleg B. en W. de voor dracht als volgt hadden opgemaakt; 1. Mej. J. G. van Ooijen te Alkmaar; 2. mej. Grootveld te Wieringen; 3. mej. Lek te Bergen en 4. mej. Hamstra te Alkmaar en 5. mej. Moraal te Bergen. Aangezien niemand het woord verlangde werd hierop tot stemming overgegaan en mej. van Oijen met algemeene stemmen be noemd. Tot schoolschoonmaakster werd hierop benoemd mevr. Visser—Keizer no. 3 der voordracht met 5 stemmen tegen 2 stemmen op mevr. Haringhuizen—Kingeler. Z. h. st. werd de voorgestelde wijziging van de begrooting aangenomen. Namens B. en W. gaf de voorzitter hierna antwoord op de in de vorige vergade ring door de heeren Hart en Mulder gestelde vragen over het niet-aanplakken van den her ijk van maten en gewichten te Huiswaard. Spr. zeide, dat het onderzoek had uitge wezen, dat de kennisgeving te Koedijk- Noord en Zuid en te St. Pancras was aan geplakt. De gemeente-bode had den heer Baart aangezegd, dat de herijk weer zou plaats hebben en deze stelt hen, die daarvoor in aanmerking komen, daarmee in kennis. De menschen hebben de mededeeling gekregen, doch B. en W. hebben er ook bezwaar tegen, dat daar niet is aangeplakt, en zij hebben order gegeven, dat dit voortaan moet gebeu ren. De heer H r t kon zich volkomen met het standpunt van B. en W. vereenigen. Een paar jaar geleden had spr. er ook reeds opgewezen. Toen liepen de menschen een strop en het wil er bij hem niet in dat de heer B r a a t er geweest is. Spr. neemt echter met de toezegging genoegen. De heer Commandeur had gehoord, dat hij er wel geweest was, doch dat enkele niet thuis waren. De discussie over dit punt werd hierop gesloten. He: ongeval op de Vlotbrug. Van 5 raadsleden was schriftelijk het ver zoek ingekomen, cm besprekingen te mogen houden over het ongeval op de Koedijkei- vlotbrug, waarbij 14 menschen aan den dood zijn ontkomen. Namens de raadsleden, voerde de heer Mulder het w oord, die erop wees, dat er een rilling door de gemeente was gegaan, toen ter oore kwam, dat de autobvs op het nippertje af door de brug was gezakt. De te genwoordigheid van geest van den chauffeur heeft de menschen het leven gered. Het was eenigszins bekend, dat de Vlotbrug niet best was, maar dat ze zoo slecht v;as, dat dit moest gebeuren heeft niemand verwacht. De autobusdienst van de 1 ed. Spaan geniet in den omtrek een goede reputatie. Voor den dienst Dirkshorn—Alkmaar wordt alles ge daan om deze goed te doen functionneeren. De auto's zijn perfect in orde en van onge luk! i met deze bus hoort men niet. Wanneer de ...enschen waren verdronken, zou het ook voor dezen dienst onverdiend een groote ramp geweest zijn. De menschen zouden den schrik hebben gekregen om weer in de bus te stappen. Wij zijn, aldus spr., dan ook van oordeel, dat ernstig protest moet worden aangetee- kend tegen de wijze van onderhoud van de biug. Met hetgeen de Alkmaarsche,Courant over de vlotbruggen schreef, was spr. het eens. Het is noodig, dat maatregelen worden getroffen en namens zijn meebieden diende spr. daarom de volgende motie in: Motie. De Raad der gemeente Koedijk, gehoord de besprekingen over het ongeluk op de Koe dijker Vlotbrug, waarbij 14 personen aan den dood zijn ontkomen, verzoekt den minister een ernstig onderzoek in te stellen naar de oorzaak en maatregelen te nemen, dat het ver keer met minder dan 4O0O K.G. asbelasting met gerustheid kan passeeren en gaat over tot de orde van den dag. Spr. stelt voor, te besluiten, deze motie aan den minister van Waterstaat te zenden. De heer Groen verklaarde, het roerend met de motie eens te zijn. De heer Hart zeide, dat het bekend was, dat dezer dagen iemand die met een wagen met zand de brug over wilde gaan, een waar schuwing kreeg, om dit niet te doen, omdat de brug in een dusdanigen staat was, dat er ge vaar was voor overbelasting. Dat de brug slecht was, was dus bekend en spr. laakte het, dat de Waterstaat niet eerder maat regelen had genomen voor herstel. De voorzitter antwoordde, dat B. en W. zich niet over de motie hebben kunnen beraden. B. en W, zijn evenals de heer Mul der bij het bekend worden van het ongeval hevig geschrokken. Inderdaad ging er een rilling door de gemeente, toen bekend werd, aan welk een ongeluk een aantal ingezetenen hadden bloot gestaan. Met het betoog aan den heer Mulder is spr. het eens. Het blijft een feit dat de brug niet zóó was. dat het daarop toegestane ver keer van 4000 K.G. vracht er op kon plaats hebben. De bus woog nog geen 3000 K.G. De brug is verouderd, blijkt herhaaldelijk een obstakel in het verkeer. Het toezicht moet on voldoende geweest zijn. Meer malen moeten menschen onverrichterzake terug, omdat ze niet over de brug kunnen. Met hetgeen in de pers werd geschreven, is spr. het eens. De vlotbruggen zijn verouderd en het is nood zakelijk, dat er nieuwe bruggen komen. De Schermerbrug bij Alkmaar spreekt boek- deelen. Spr. wil geen krasse woorden ge bruiken, maar het is zeker urgent, dat zoo spoedig mogelijk wordt ingegrepen en dat er in plaats van de vlotbruggen bruggen komen voor het huidige verkeer. Spr. gelooft dan ook, dat ook het College zich met de motie kan vereenigen. De motie werd hierop met algemeene stem men aangenomen. Bijdrage voor het W.-Friesche Ka- nalenplan. De voorzitter deed hierop namens B. en W. het voorstel om ten behoeve van het te maken kanaal van Alkmaar naar Oud karspel, waartoe in de ziting van Prov. St. van j.L Donderdag werd besloten, gedurende 40 jaar een jaarlijksche bijdrage van 200 te geven. Spr. zeide, dat B. en W. dit voorstel doen, omdat zij met het oog op den tuinbouw tot de conclusie zijn gekomen, dat aan het tot stand komen van het kanaal ook een klein belang voor de gemeente is verbonden. Ged. St. he£ ben een bijdrage van 450 per jaar ge vraagd, doch B. en W. meenen, gezien het kleine belang, dat Koedijk bij de totstand koming heeft, met 200 te moeten volstaan De heer Hart kon zich volkomen met het voorstel van B. en W. vereenigingen, doch wenschte te weten, welke maatstaf B. en W. hadden aangelegd. Devoorzitter zeide, dat Ged. Staten verschillende schema's hadden ontworpen en als maatstaf voor Koedijk het tuinbouwbe- lang op den voorgrond hadden gesteld. B. en W. hebben het bedrag op 200 bepaald, om dat de raad zich op het standpunt had ge steld, dat het kanaal voor Koedijk van zoo goed als geen belang was en spr. had zelfs de vraag gesteld of de kanalen wel noodig zijn, omdat z. i. de tijd snelvervoer eischt. Toen hij, staande op het pont te Velsen, een kleine sleepboot een groot aantal zand bakken zag voorttrekken, kwam hij echter tot het inzicht, dat geen enkel snelvervoer langs den weg het mogelijk zou maken, dergelijke hoeveelheden in zoo'n korten tijd te vervoe ren. Ook de uitspraak in de tuinbouwvereeni- ging, dat de kanalen zullen leiden tot verla ging van de vrachtprijzen, had hem tot de overtuiging gebracht dat door het maken van het kanaal ook een Koedijker gemeentebelang werd gediend. De neer Hart stemde toe, dat het voor deel niet zoo groot zou zijn als voor andere gemeenten. Met het oog op andere lasten kon hij zich met het voorstel vereenigen. Weth. W. V i s s e r oordeelde, dat de bij drage niet zoo hoog behoefte te zijn, omdat men hier aan een 2e klas kanaal liggen. Het kanaal HuigendijkOmval alleen is ech ter alleen voor Koedijk de 200 per jaar waard. Spr. stelde de voordeelen hiervan ook voor Koedijk in het licht. 200 zijn zeker geen weggegooid geld. De heer Mulder zeide, dat zijn eenig bezwaar was geweest de waterloozing. Hij hoopt echter, dat de deskundigen het juiste standpunt in hebben genomen en dat men een behoorlijke waterloozing zal krijgen. Hij zal voor stemmen. Weth. W. V i s s e r herinnerde er aan, dat Ged. Kooyman gezegd had, dat niet ver wacht mag worden, dat, wanneer zou blijken, dat door de kanalen de waterstand in Geest- merambacht niet zou verbeteren, alles zou worden gedaan cm dit wel te bereiken. Men diende z. i. meer vertrouwen te heb ben in de deskundigen. Spr. dacht, dat Geest- merambaoht een goedkoop argument ge bruikt om voor het betalen van een bijdrage af te komen en is overtuigd, dat Geestmeram- bacht wat graag zou willen betalen, wanneer het kanaal er door niet te betalen niet kwam. Het voorstel werd hierop met algemeene stemmen aangenomen. Devoorzitter sprak hierover zijn vol doening uit. De werkverschaffing. De voorzitter deelde mede, dat het overleg van B. en W., met het bestuur van „Goed Wonen" tot overeenstemming had ge leid. B. en W. stellen nu voor, het loon in werkverschaffing op 3 per dag of 18 per week te bepalen. Zij stellen voorts voor, om de ongeorganiseerden 1 per week min der uit te betalen, omdat de georganiseerden, door zich te verzekeren, een daad van goe den burgerzin verrichten. Spr. hoopt, dat de ongeorganiseerden zich ook zullen gaan organiseeren en zegt nog, dat B. en W. bij de tewerkstelling ook aan de georganiseerden de voorkeur willen ge ven. De heer Mulder was het er vooral over eens, dat de georganiseerden voorkeur ver dienen en hoopte de volgende winter te kun nen zeggen: „ze zijn de organisatie waar dig". Degene die de organisatie hebben opge richt zijn echter geen gehuwden of kostwin ners en spr. wil hen ook helpen, door hen zoo noodig drie dagen per week te werk te stellen. De heer Hart was het met den heer Mul der eens. Al het mogelijke meet worden ge daan. Kunnen zij een volle week te werk worden gesteld, dan moeten zij toch de gele genheid krijgen hun kostgeld te verdienen. Het werk is er wel voor, laat aan 't Daal- manpad of de wegen te St. Pancras de vrij- gezels werken. Spr. doet het voorstel de on gehuwde georganiseerden ook te werk te stellen. De voorzitter wilde eerst stemming over het voorgestelde loon. Z.h.st. werd dit overeenkomstig het voor stel vastgesteld. Spr. zegde toe, dat B. en W. met de banne over de werkzaamheden te St. Pancras over leg zullen plegen. In de eerste plaats vragen de gehuwden en kostwinners de zorg van de gemeente. Het werk bij „Goed Wonen" duurt niet zoo lang. Reserve is noodig. Een bespreking met vier andere gemeenten heeft plaats ge had en het is mogelijk dat een overeenkomst tot stand komt om alle werkloozen te werk te stellen. Spr. zal alles in het werk stellen dit te bereiken en zal daarvoor een bezoek aan de beoogde autoriteiten brengen. Voor de gemeente zal dit een pracht op lossing zijn. De heer Hart dankte voor de activiteit van B. en W., maar hij oordeelde toch, dat zijn voorstel urgent was. De ellende wordt grooter. Op den deur wil een vrijgezel in een gezin, wiens vader bij de werkverschaffing is, toch graag zijn kostgeld verdienen. Spr. vroeg toezegging van B. en W. om pogingen bij de banne te doen, dat spoedig de werkloozen vrijgezellen drie dagen per week te werk worden gesteld. Wethouder W. Visser wees er op, dat er kleine tuindertjes zijn, met gezinnen die geen geld in huis hebben. Dit zijn geen ge organiseerden, dat zijn tuinders en met de werkverschaffing moet zoo gehandeld wor den, dat men helpt waar het het meest noo dig is. Spr. gevoelt er wel voor om ook te werk te stellen vrijgezellen uit gezinnen, waar va der bij de werkverschaffing is, doch niet als er jongens in huis zijn die op andere wijze werk hebben. De heer Mulders: Daar ben ik het vol komen mee eens. De heer Hart oordeelde dit een bevesti ging van zijn betoog. Nu de credieten voor de tuinders zoo lang uitblijven wil hij ook de meest noodlijdende onder hen te werk stellen. Spr. vraagt alleen de toezegging van B. en W., dat met de banne spoedig overleg ge pleegd zal worden, omdat ook de vrijgezel len althans in de gelegenheid worden ge steld hun kostgeld te verdienen. Wethouder jb. Visser: Het wordt moei lijk de jongelui te werk te stellen. Wij heb ben er 16 te werk gesteld bij het zandlossen en 4 bij het gasbedrijf. De heer Mulder: Maar de oprichters van den bond grijpen er naast. De voorzitter wil den heer Hart wel toezeggen, dat B. en W. grondig de zaak zullen overwegen. Het is mogelijk, dat een kostganger eerst in aanmerkingkomt voor de zorg van het gezin. Maandag a.s. zal spr. met het bannebe- stuur de verbetering van de zandwegen be spreken. De banne zegde reeds verbetering toe. Dit zal wel genegen zijn het werk in ver sneld tempo uit te voeren. Het ligt dan ze ker daarbii op den weg van de gemeente om »Jn I I. tV* i»chfrfeqen eert het hoesten" maakt het slijm los aSS brenattpoedtff vf.-üchtinft ttoo? hitotudce von Uw <**-'rr>-Agentw f* 8 Me/nwrvnS-Oei Hom luiwaag daarbij een bijdrage in de loonen te geven omdat het een bevordering van het algemeen belang geldt. Kan de raad zich daarmede vereenigen? Spr. vindt dat billijk. Het is niet juist, dat alle wegen in onder- houd zijn bij het bannebestuur. Spr. stelde voor 25 pCt. in de loonen bij te dragen. Wethouder W. Visser wist niet of die werkzaamheden wel mogelijk waren en hij wilde dus liever eerst een bespreking met het bannebestuur. De voorzitter wees er op, dat het ia hoofdzaak om de Zandlaantjes gaat. De heer Hart wilde B. en W. volle vrij heid van lihndelen geven. De raad was het hiermede eens. De discussie over het onderwerp werd hierop gesloten. De heer Hart vroeg of nu vast stond, dat de georganiseerde vrijgezellen te werk zouden worden gesteld. De voorzitter zeide, dat dit alleen zal geschieden daar, waar gezinsomstandig. heden dit noodig maken. Het standpunt van B. en W. is, dat de gehuwden of kostwin ners in allen gevalle voor moeten gran. De Raad was het hiermee eens, waarop de vergadering werd gesloten. Vraaq en Aanbod Uitsluitend 2e hand* artikelen). Van 15 regels 60 cent bij vooruit- betaling te voldoen. TE KOOP een prachtig BR ANDK AST- JE en een eieclrische KAMERLAMP. Adres te bevragen bureau van dit blad. TE KOOP 4 LAMPS RADIOTOESTEL gelijkstroom a 45. C. A. v. d. BURG, Kennemerstraatweg 90, Alkmaar. HAARD, DAMES- en HEERENFIETS TE KOOP GEVRAAGD BLEEKERSKADE 105. TL KOOP AANGEBODEN: compleet „PICK UP" voor het electriscli weer geven van gramofocnplaten, merk Phi lips. Te bevragen LINDENLAAN 111. (Zondags niet.) TE KOOP VOOR OUD: GOUDEN COL- LIERS. GOUDEN HEEREN- en DAMES HORLOGES. GOUDEN ,TESTKETTINGS S. W. VET, Verdronkenoord 5. Blauwe Heeren Costuums, Blauwe Ratiné jongensjekker en -jassen, demi, smoking, div. colberts-vesten en panta lons, zwarte damesmantf' kindernakjes. NIEUWPOORTSLA AN 86. i ii TE KOOP AANGEBODEN een zoo goed alatueuwe MANGEL 17.50. VARNEBROEK 8. 3-ledig kapokbedstel prima 31.50, 2 p. pracht wollen dekens, kleeden, dressoirs, kasten, eiken spiegels, stoe'en, tafels, theemeubels, spiraalma.rassen, alles te gen ongekent lage prijzen in de Kooit. 9. P. P. Spegelkast, Waschtafel met opz., 2 pers. Ledikant, n. Kastje, Tafeltje. 2 Stoelen, spotkoopje, Veeren bed, eiken Schrijftafel 9.50, Fornuis 5, 4 Stoelen, 2 Fauteuils 20 enz. Adr. KOOLTUIN 9. Groote partij GLASKISTEN TE KOOP. Te bevragen bij KERREBIJN's GLAS- HANDEL N.V., Zaadmarkt 61. Tel. 478. 1 p. Ledikant met spil aalmatras en ka pokmatras 20, prima veerenbed met peluw en kussen 15, 1 p. Ledikant met matras 4, prima kapokbed, peluw en 2 kussens 12.50, enz. Dekker, Laat 182. Eiken boekenkast 20, eiken schrijf tafel 17.50, eiken waschtafel met mar merblad 9, waschkast 9.50, linn en kast nog nieuw 20, 2 aiken slaapka- merstoelen 7.50 enz. Dekker, Laat 182. TER OVERNAME GEVRAAGD EEN GAVE SJOELBAK. WESTERWEG 47. Mooi geëmailleerd fornuis 16, dames- crapeaud 7.50, prima schrijftafel 12 50 kantoorstoel 3.50, beste keukentafel met kleed 3.50, fauteuil geheel bekleed 10-— enz. DEKKER, Laat 182. TE KOOP een prima wit emaille FOR NUIS, een groote GODINKACHEL en een GASHAARDJE bij DE HEER en VRIESMAN, Verdronkenoord 85. Gebruikt D. RIJWIEL 13, JONGENS 19 50, H. FIETS 19.50 enz. Pracht WASCHMACHINE nieuw 17.50, koopje 32.50. NIEROP, Doelenstraat 810. Prima Fornuis merk Godin 14, pracht Canapé met rood pluche 12.50, Pathéfoon met 30 nummers 12.50, Vul kachels, Divans, eenig Vloerzeil enz. J. L. Sostman Jr., Verk.lok. Ridderstr. 10 Voor billijken prijs te koop aange boden twee in prima staat zijnde KACHELKUNSTMOEDERS. F. GROOT, Bergerweg 66, Alkmaar. Lits-jumeaux, zeer solide, van prima eiken met 2 veerende matrassen, ï- 8- a. n. 58, Veeren bed, peluw en matras 10, beste Winterjas 4, enz. DEKKER, Laat 182. Door aankoop van eenige inboedels spotkoopjes in diverse mahonie- en eiken linnen en penantkasten, dressoirs, buffetten, tafels, stoelen, ledikanten, ben den enz. J. L. SOSTMAN Jr., Verkoop lokaal Ridderstraat 10.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10