Belangrijke vertraging, Binnenland Zeetijdingen öoros 18 Dec. te en y. Lissabon n: Amst. Door een breuk in het vouwappa- raat van de rotatiemachine is er in de bezorging van onze courant een belangrijke vertraging ontstaan. De Directie. Stadsnieuws Pluimveeteelt Provinciaal nieuws Sport Eierh en schoei Luchtvaart Tooneel. Tien, vijftien, vijf-en-twintig", meneer mompelde enkele cijfers, schoof de bril van het voorhoofd weer naar zijn neus, schijn baar om juister te kunnen uitrekenen en zei ten slotte: „Met elkaar vijftig pfenning." ",Dan heb ik nog vijftien overgeeft a m,. dan nog maar enkele drukknoopjes Meneer schoof drukknoopjes naderbij en legde deze bij het overige. '[.Dat wordt dan vijf-en-zestig pfenning. Ziezoo, nu ben je het kwijt, dat geld!" Karei keek verheerlijkt naar de rolletjes en de kaartjes en telde het geld het kwam bijna heet uit zijn zak uit op de toon bank, terwijl hij zei: Ik wou u nog om iets vragen, meneer. Zou u me voor deze dingen een doosje wil len geven? om alles erin te kunnen leggen, weet _u, omdat het is een presentje „Zóó. zóó. dat is zeker een practiscb pre- senf. hoor!" Meneer Kühne boog onder de toonbank, vanwaar hij verschillende leege doosjes te voorschijn haalde. Eén ervan leek zeer ge schikt; hij legde de zeven voorwerpjes eerst op een bed van vloeipapier en daarna alles tezamen in het doosje. Karei nam het pakje in ontvangst, tipte aan zijr. pet en stapte gewichtig de deur uit. Meneer Kühne hoestte; eigenlijk had hij wil en lachen, maar zijn lach was toevallig in het verkeerde keelgat geschoten, dus hoestte hij en hervatte zijn lectuur. V( aai ben jij toch geweest?" vroeg zijn moeder, toen zij hem aan zag komen. Karei hield zijn pakje omhoog en zei: „Voor u! en wel gefeliciteerd!" „Dank je wel. mijn jongen Als we maar gezond blijven, dat is het voornaamste." ja, ja, maak nu maar eens gauw het pak ketje los" „Kom dan eerst binnen Zij liepen de kamer in. Terwijl de moeder het presentje uit het papier wikkelde, zei hij: eigenlijk had ik u weer anjelieren willen geven, maar bloemen krijgt u altijd van tante Lien en van meneer Ewald. Daarom dacht ik zoo, dit was beter...; alleen heb ik wat angst of u het wel leuk vinden zult me nee: Kühne meende „Maar dat is heusch geweldig!" riep zijn moeder uit en sloeg de handen inéén terwijl zij verrast naar de voorwerpies keek. 7ij nam toen alles uit het doosje, zeer voorzich tig. alsof drukknoopen, garen, zijde en naalden minstens kostbaar porselein was „Ik vind het reuze-practisch", vond Karei, aangemoedigd; toen iets aarzelender, vroeg hij: „Bent u er heusch zoo biii mee? Precies zóó als wanneer ik u anjelieren mee gebracht had?" De moeder knuffelde met beide handen zijn beide oortjes, gaf hem een kus en zei zacht: „Ik ben er nog veel blijder mee, mijn lief kereltje" In den middag kwamen tante en vrouw van den bakker Deze schonken bloemen. De bakkersjuffrouw bracht buitendien nog een mooie, ronde appeltaart mee. Meneer Ewald, de commensaal, feliciteerde eveneens Hij bood een flesch malaga aan, dronk met de vrouwen een kop koffie en ging toen weer heen. Hij moest les geven in het lokaal voor herhaüngs-onderwijs. Tante Lien vond, toen hij weg was, dat het een heele aardige man was Juffrouw Wirth spotte wat met den ge weldigen koffie-dorst dien zij had Juffrouw Bollen liep naar de keuken om frissche kof fie te zetten; Kareltje trok met haar mee Toen hij na korten tijd met de groote kof fiekan vóór zich uitbalanceerend bij de ge sloten kamerdeur stond, hoorde hij de beide Juffrouwen me* elkaar babbelen. „Wat een malle inval van die jongen om zijn moeder garen en drukknoopjes cadeai te doen," zei tante Lien „Ik vind het ook nog al gek!" gaf juf frouw Wirth ten antwoord. „Als wii indertijd met iets dergelijks bij onze moeder waren aangekomen, hadden wij ook wat beleefd!" „Het lijkt zoo onlief" „Ja, zoo is het. Ik begrijp mijn zustei niet. dat zij daar nog blij mee is". „Hemel, wat moest ze doen? 't Is de vraag ót zij er werkelijk blij mee is..." De kleine vent stond in de donkere gang De koffiekan beefde in zijn handen. Juist kwam de moeder uit de keuken, was bijna te gen hem aangeloopen en vroeg verwonderd „Wat doe jij hier nog?" „Och", zei hij. „ik kan de deur zoo moei lijk open krijgen de kan is wat zwaar." Samen stapten ze ket vertrek binnen ec werden met een luid hoera begroet Des avonds, toen de moeder Kareltje naar bed had gebracht zei hij: „Bent u boos, dat Vader uw verjaardag vergeten heeft?" „Och... wat...", klonk moeder's stem, ter wijl ze met een glimlach het laken glad streek. „Och, wat..., dat is heekmaal niet erg. hoor; 't is nu eenmaal zóó..." „Maar als hij anders was, zou 't beter lijn, niet?" zei hij wijs terug. Moeder zette zich op den rand van zijn bedje, nam eijn handen en zei: „Ik heb immers jou, mijn jongen „Ja, ja, zeker klonk het antwoord. Toen zwegen beiden. Zij meende reeds, dat hij sliep en stond voorzichtig op Hij greep haar hand: bent toch echt blij met het garen... en de naalden en de drukknoopjes, moes. «Echt blij!" »Op uw eerewoord?" »Op mijn eerewoord" xochUiad?» D0* dan dat 'k anjelieren g€- hm I"€er- "venmaal méér". lachte: „Omdat het zeven presentjes cadeau?0»» <n het u geen mal en ge< „Maar Karei; hoe kom je daarbij, kind?" u,„ 200 maar.., ik dacht even..." Z.1] streelde zijn hand. «Nu ga ik slapen, besloot hij, goeden nacht moekie". „Ooeden nacht kind". En voordat zij d" deur bereikt had, nog middenin de donkere kamer, voegde zij zacht er aan toe: „Ik dank je innig, vent". Hij hoorde het, gaf zijn kussen opgewon- den een por en. sliep in. DE WERKLOOSHEID IN DE BLOEMBOLLENSTREEK. De comnussie ter bestudeering van het werkloosheidsvraagstuk in de bloembollen streek, waai van mr. D. F. Pont, voorzitter en mr. J. B Sens secretaris is, heeft haar taak beëindigd en een rapport uitgebracht. Als oorzaken der werkloosheid worden aangewezen: de gewijzigde cuituurmethode, de beperkte oppervlakte van grond, de machi nale grondbewerking, de toevloed van ar beiders en een gemis» van sociaal gevoel. Het euvel der werkloosheid in den winter is naar het o- deel der commissie te beperken door meer vaste arbeiders aan te stellen, geen aangenomen werk te laten uitvoeren, een speciale arbeidsbemiddeling voor de streek in het leven te roepen en geen arbeiders van elders aan te nemen. Voorschotten aan woning-bouwvereenigin- gen dienen alleen te worden verstrekt wan neer er gebruik aan woningen voor de in gezetenen is Werkverruiming is te scheppen door de patroons, de gemeenten en de in- dustrieelen ook door seizoen-industrie hoe wel de commissie in het laatste geen heil zitt Wijziging der 'ultuur-methode is overwo gen i aar is niet met eenige stelligheid te be- antweorden. Emigratie kan voor 'n geheel land goed zijn voor een bepaalde streek ech ter niet. Het loon is volgens de commissie geen fac tor in het vraagstuk Middelen ter leniging zijn overwogen. Looninhouding van de losse arbeiders gedurende den zomre durft de com missie niet aan te bevelen, wel apoort zij aan in den zomer te sparen voor den winterdag Van werkloosheidsverzekering verwacht ae commissie geen oplossing van het vraagstuk. In de conclusie wordt een beroep gedaan op de werkgeversorganisaties, de werknemers organisaties en de gemeentebesturen. VERKEERSONGEVALLEN. Geslipt. Gistermiddag vier uur is een vrachtauto op den Rijksstraatweg, komende van het dorp Moerdijk en rijdende in de richting Zeven- bergsche Hoek, ten gevolge van den zwaren mist bij het passeeren van een anderen auto geslipt en tegen een boom gereden. De auto sloeg over den kop, waardoor de inhoud kruidenierswaren over den weg vielen. De auto werd beschadigd en moest worden weggesleept. De bestuurder, L. uit Roosen daal, werd gewond en door marechaussees verbonden. EEN BERUCHTE INBREKER GEARRESTEERD. Te Brussel. De BrusseUche politie heeft Vrijdagmor gen in samenwerking met een vertegenwoor diger van de Amsterdamsche politie den 33- jarigen Pool Wladislas Budzinsky van zijn bed gelicht. Budzinsky leefde sinds vier maanden te Brussel onder den naam van Jan Soetendijk. De man heeft in Nederland tallooze inbraken gepleegd. Hij was in het bezit van een Hollandsch en een Belgisch paspoort. Een revolver en eenige honderden patro nen werd bij hem aangetroffen. De arrestatie van Wladislas Budzinsky was gevraagd door de Nederlandsche justi tie. De Amsterdamsche recherche heeft de aanwijzingen aan de politie te Brussel ver schaft, zoodat zijn aanhouding mogelijk werd Deze Pool wordt verdacht van inbraken te Alkmaar, Voorburg, Velsen en Amsterdam (Reeds in een deel van onze vorige oplage opgenomen). MELKPRIJSVERLAGING IN AMSTERDAM. Na bespreking met de besturen der melk veehoudersbonden heeft de Amsterdamsche melkhandel besloten, den inkoopprijs der melk met ingang van Zondag 21 Dec. 1 cent per L. te verlagen. In verband mede wordt ook de verkoopprijs op datum met 1 cent per L. verlaagd. met h ier dien SCHEPEN VASTGELOOPEN TEN GEVOLGE VAN DEN MIST. Uit Vlissingen wordt gemeld: Het Engelsche stoomschip „Flamworth geladen met kolen, op weg van Engeland naar Gent, is tengevolge van den mist op de Nolleplaat geloopen. Het schip is later zon der assistentie weer vlot gekomen. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. J- P- Coen (thuisr.) 18 Dec. v. Colombo. Johan de Witt (uitr.) 18 Dec. v Southampton. Prins dei Nederlanden (uitr) 17 Dec. v. Belawan. R<*pat (thuisr.) 17 Dec te Singapore. 'abian, Amst- n Los Angelos. 18 Dec. v Colon Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Ajax 19 Dec. v Amst. n. Kopenhagen. Amazone 19 Dec v- Palermo n. Messina. Aurora 19 Det. v. Malta n. Alexandrië Orpheus 19 Dec. v. Kopenhagen te Aarhuus Pluto 18 Dec. v. Stettin n. Aalborg. Proteus, v. Danzig, 18 Dec. te Stettin. Simon Bolivar (thuisr.) 21 Dec. te Plymoutb verwacht. Agamemnon 18 Dec. v. Gibraltar te Sagunto Colombia (uitr.) 17 Dec. v. S. Marta n. P Colombia. Erato 19 Dec. v. Amst. n Danzig. Euterpe 18 Dec. v- Rott te Passages. Hercules 19 Dec. v. Amst. te Hamb. Juno (thuisr.) 18 Dec. v. Sanchez n. Havre. Mars 18 Dec. v. Malta n. Carthagena. Merope 19 Dec. v. Amst. te Hamb. Midas 18 Dec te Cunigao. Orestes 18 Dec. v. Samos te V ourla. Orpheus 18 Dec. v. Kopenh. n. Aarhuus. Proteus 17 Dec. v. Danzig n. Stettin. Rotteroamscbe Lloyd- Patria, uitr., 19 Dec. van Marseule. Baloeran, thuisr., 19 Dec. v. Singapore. Blitar thuisr., 18 Dec. te Suez. Merauke, thuisr., 18 Dec. v. Gibraltar. HollandAmerlka-Lijn. Damsterdijk, Pacifick. n. Rott., 18 Dec. van Londen. Moerdijk, Antwerpen, n. d. Pacifick, 18 Dec. v. Londen HollandBritsrh-Indië-Lijn. Bovenkerk, uitr., 16 Dec. te Rangoon. Schiekerk, thuisr., 17 Dec. v. Calcutta. Texel 18 Dec. v. Rott. te Hamburg. Het Belgische stoomschip „Loire" is «v«u- eens tengevolge van den mist op de Nolle vastgeloopen Het schip kwam van Antwer pen De sleepboot „Goliath" is aangenomen, om te trachten, het schip vlot te brengen. KORTE BERICHTEN. Te Nij'iegen la gisteren, 78 jaar oud, overleden de heer S. I. Cambier van Nooten, oud-burgerneester. BURGER IJSCLUB. In café „de Graanbcuis" aan de Zaad- markt vergaderde gisteravond de „Bur ger IJsclub". De voorzitter, de heer Pels, open de te ruim half 9 de om 8 uur uitge schreven vergadering, waarbij hij mede deelde. dat de vereeniging thans 668 le den telt en zijn leedwezen uitsprak over de geringe opkomst. Hij hoopte dat deze winter een ijsfeest zou kunnen worden georganiseerc,. De secretaris deed mededeeling van een schrijven van het gemeentebestuur, waarin werd medegedeeld, dat de Bur ger IJsclub wordt beschouwd als een vereeniging van weldadigheid. De voor zitter en vice-vcoorzitter zijn als afge vaardigden in het Armbestuur aange wezen. De heer P ol was van meening. dat 'le vereeniging recht op gemeentelijke sub sidie had. De secretaris deed nog mededee ling van een ingekomen schrijven v*»u de afd Alkmaar van den R. k. krui.' niersbond, waarin werd aangedrongen de leveringen niet te geven aan grooto maatschappijen. De voorzitter zei. dat de filiaal houder van bedoelde maatschappij en de maatschappij zelf lid zijn. De gunningen worden enkel aan leden van de „Burger IJsclub" gegeven. Spr. deelde mede dat in kas is 850.48 Spr. bracht dan in bespreking de voor den a.s. winter te houden wedstrijden. Alvorens hiertoe over te gaan, ging spr. het ontstaan van de „Burger IJs club" na, zulks in verband met het 40- jarig bestaan, hetwelk de vereeniging dit jaar zal herdenken. Wat betreft ie wedstrijden wilde spr. deze houden in denzelfden vorm als vóór 40 jaar. Aldus werd besloten De heer P o 1 betoogde de wenschelijk- heid om voor de te houden wedstrijden een reserve-kas in te stellen, die zou kunnen worden gevormd uit een verhooging van de contributie. Uit de vergadering gaven zich ver schillende personen op om mede te doen aan de wedstrijden. De voorzitter wees op de moge lijkheid, dat particulieren in de gelegen heid zijn door bons af te geven aan het bestuur, den bedeelden nog iets extra te doen toekomen. Na rondvraag volgde sluiting. - - Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezon den aan Dr. te Hennepe. Diergaardesin gel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden, Interessante brieven over Verlamming. Kinder- en Kippenveilammlng. Ik ontving deze week nog een aantal brieven over Verlamming, waarvan ik eenige ter bespreking nader ga bekijken. Een lezer uit Hallum schrijft: Ik heb 25 Witte Leghorn pieken die steeds vast zitten. Ze hebben een flinke loop, voor zien van droog turfstrooisel. Nu komen er een drietal gevallen van verlamming of kramp voor. Een heeft de teenen van de eene poot dubbel gevouwen, een an der kan op een poot niet staan en een derde die gestorven is kon op geen van beide pooton staan. Kammen en lellen hebben een goede frissche kleur en de eetlust is ook nog goed Is het magelijk dat deze beesten aan rheumatiek lijden zooals verschillende kippenhouders hier beweren? De kinpen zijn tegen den leg. Hoewel ik natuurlijk zonder onder zoek niet kan zeggen wat het is, zou ik op grond van de beschreven verschijn selen toch zeggen dat we hier met de typische verlamming der jonge hennen te doen hebben. Vooral de verlammings verschijnselen naast roede kam en lellen en gezonde eetlust wijzen daarop. Op rheumatiek lijken de verschijnselen niet en ik zou in zoo'n geval direct de zieke kippen apart zetten en eenige dagen dik op turfmolm houden in een kist of zoo en als het dan niet spoedig verbetert op ruimen. Een lezer uit Bergen getuigt in zijn brie fdat hij een nauwkeurig opmerker is en zijn dieren goed bestudeert. Hij fokt al een zevental jaren ieder jaar een hon derdtal jonge hennen, die door kippen uitgebroed worden. De eerste keer dat hij da ziekte zag was toen hij vijf jonge Barnevelder hanen kocht, allen van één kip, dus volle broers. De beste ging na een maand aan verlamming dood en helaas hij hechtte te weinig aandacht en fokte met de anderen door. Thans heeft bij -e ziekte ieder jaar opnieuw, hoofd zakelijk onder de Barnevelders, maar een enkele keer ook onder de Leghorns. Daardoor gelooft hij dat het in het bloed zit. (Dit is een gegeven voor mij van veel waarde). Bij begin der ziekte worden de beenen met jondiunitlnctuur gesmeerd. .Sommigen zijn met een week weer nor maal maar anderen die na drie weken behandeling genazen, kregen het weer terug en gingen met een paar dagen doo l Verleden jaar werden de dieren echter niet verlamd maar blind. (Dit Is ook een interessant gegeven 'var.t ik zag die blindheid, zooals ik al eerder schreef niet in Nederland, wel ln J'elglë). De oogen werden 'rijs o.» ten slotte waren de kippen blind Het waren meestal de best ontwikkelde dl »ren di,* h-->t Ip'nge'i en ze aten altijd als wolven ook al lagen ze soms lang uit Nu heb ik dit jaar veel fijn gehakte brandnetels gegeven, zoo veel als ze maar lustten en de zes dieren die het dit jaar kregen waren juist de genen die geen liefhebbers waren van de brandnetels. Ander voer kunnen ze vol op krijgen want ze loopen op grasland Ik denk niet dat U wat aan mijn gege vens zult 'lebben maar baat het niet. het schaadt ook niet als ik dit s"' f Geachte lezer ik krijg JT 'otter dam vier briefbe.stellingr dere post brengt een lading brii -uit werken uit allerlei landen <1 Vrijwel iederen avond wordt de tl I <Ius in beslag genomen met beantwoorden en bestudeering der nieuwe proeven. In het Internationale Tijdschrift van Octo- ber staan meer dat. honderd besprekin gen va»; dergelijke proeven, dlo uit de aangesloten landen bij mij binnen kwa men Die moeten allee bestudeerd en verwerkt worden, daarna persklaar ge- maant, gedrukt en weer uitgegeven Als ik om 5 uur met mijn werk als barterlo- loog klaar ben behoef ik in mijn verdere tijd og niet te dooden in een bioscoop of iels dergelijks Gij begrijpt dan tevens hoe de vaak onnooJig lange, vaak (even als mijn eige nbrluven) oneleesbaar ge schreven epistels mij knapjes vervelen, doch deze brief was mij welkom Wij zitten hier vooi een rampzalige ziekte, rampzalig omdat wij er niets van eten en we zijn blijk met elk lichtstraaltje dat r.ich baan breekt Ik ben bezig elk verlamminggeval te bestudeeren en ge gevens te verzamelen en al leert nu één geval weinig, honderden gevallen bijeen kunnen ons een draad geven, die tot red ding van anderen kan dier en Belangrijk uit dcoe brief s de vermelding van mo gelijke erfelijkheid er» de brandnetels Aan brandnetels wordt wel eens vaker een eigenaardige werking toegeschre ven, ook bij andere ziekten Mogelijk dat hier een spoor ligt! Wij behoeven ons niet te schamen dat we zoo weinig hier weten, van een vreeselijke ziekte bij den mensch, de z g. kinderverlamming weet men ook als het er op aan komt net zoo veel als wij van de jonge kippenverlam- ming, n.1. ook niets. Zelf heb ik een brief gehad van iemand die belde ziekten met later blijken dat d-izt veronderstelling elkaar in verband bracht en mogelijk zal nog zoo gek niet was. Verschillende ziekten der kippen vinden we ook bij den mensch. denk bijvoorbeeld aan tu- bercudose en pokken en de bacil die bij de koeien abortus veroorzaakt, bij men- schen een typische koorts en die ook bij kippen voorkomt. Jammer dat er zoo weinig contact bestaat tusschen de tak ken van geneeskunde, anders zou men misschien bij de bestrijding van derge lijke ziekten veel sneller opschieten. Dr. TE HENNEPE. NOORDSÜHARWOUDE. De werkzaamheden tot verbetering van de Spoorstraat zijn aangevangen en de misère waaraan de bewoners bij regenval blootge steld waren zal dus eerstdaags tot het verle den behoorena. Ook de Oosterstraat wordt vernieuwd. LEVERINGEN. De levering van de o.a. voor het Garni zoen te Den Helder benoodigcie Edammer kaas is opgedragen aan de N V. „Lyempf" te Leeuwarden. TEXEL. De werklieden, die hier geruimen tijd, tot ophoging van de dijken werkzaam zijn ge weest en die afkomstig waren uit Friesland en Groningen zijn voor eenigen tijd vertrok ken, omdat het werk is stopgezet In het voor jaar worden de werkzaamheden aan de dij ken weer hervat. BERGEN. Bij de dezer dagen gehouden stemming iijn tot poldermeesters herbenoemd de hier onder genoemde heeren: van den Philistein schen polder R. Roskam; van den Noorder Reeker- en Mangelpolder C. Akkerman Sr.; van den Oudburgerpolder J. van Reenen; van den Zuider- en Midden Reekerpolder H Kramer; van den Sluispolder J. Schut; van den Damlanderpolder P Bakker Czn.; van den Zuurvenspolder C. Schouten Jbzn.van de Oningepolderde landen P. Roskam Czn. HEILOO. Woensdagmiddag a.s. om 2 uur zal de raad onzer gemeente bijeenkomen. De agenda bevat o.a.: voorstel tot toelaten van rijver- keer op het Slempad; benoeming onderwij zer; voorstel voorziening verloskundige practijk; verbetering Vennervaterswegvra gen van den heer Keesman inzake tuinders- crediet. DIRKSHORN. Op den Oosterdijk in de gemeente Haren- karspel brak een as van een vrachtauto, toe behoorende aan de firma Eecen te Oudkars pel. Een juist passeerend motorrijder, de heer de V. bood aan, den bestuurder van den gestranden wagen naar huis te rijden, om hulp te halen Deze nam dus plaats op de duo-zitting. Steigerend zette het henzine-ros zich in beweging, waardoor de duo-riider van zijn zitplaats gleed, zooder dat de mo torrijder zulks bemerkte. In snelle vaart werd doorgetuft naar Oudkarspel, zoodat de gevraagde assistentie toch weldra verscheen. Biljarten. Om net kampioenschap van Nederland. In Schagen wordt op het oogenblik een biljartwedstrijd gehouden om het kampioen schap van Nederland klein biljart (eerste klasse), cadre. Gistermiddag werd het concours geopend met een speech van den heer J. Schenk Dzn., voorzitter der biljartvereen. „Hollands Noor derkwartier. De 2e voorzitter sprak vervolgens enkele woorden van waardeering over den overle den voorzitter van „Holl. Noorderkwartier" en vertrouwde er vervolgens op, dat de wed strijden een aangenaam en vlot verloop mochten hebben. Nadat tenslotte wethouder J. Schoorl Pz. nog enkele woorden gesproken had. vingen de wedstrijden aan. De uitslagen van de gisteravond gespeeld* wedstrijden luiden: hoogste pt brt. ser. gem. F. J. Otten (Rijswijk) 297 29 54 10.24 W. Boerdam (R'dam) 300 29 74 10.34 O. Ouwehand (Rijswijk) 240 23 51 10.62 O. Heemskerk (A'dam) 300 23 67 13.04 G. Ouwehand W. Boerdam 300 35 49 288 35 64 8.5? 8.22 O. Heemskerk 300 40 43 7.50 A Speijer (Den Haag) 257 40 33 6.47 Motoren „De Blauwe Prins". Het New Imperial motorrijwiel de Blauwe Prins had gistermorgen zijn achterstand ge heel ingehaald, zooaat thans weer op de ge wone vastgestelde tijden wordt gereden. Óp de geheele route blijft het doorloopend mis tig Tot gisteravond 18 uur was afgelegd de 57ste ronde met een totaal aantal kilometers van 14 491 Timmer hoopt vandaag weer zijn •ou.le te kunnen rijden. Onder groote belangstelling werd Vrijdagmiddag de nieuwe school te Winkel geopend, n.1. een nieuwe Ulo school verbonden aan de lagere school, benevens oen aan de eischen van de wet voldoende gymnastieklokaal. Door meerdere sprekers werd gewezen op het nut der Inrichting en de groote offers welke de gemeente zich had getroost ten bate van het onderwijs, en de hoop uitgesproken, dat het resultaat in over eenstemming daarmee moge zijn. Door de leerlingen werd voor elke klas iets ten beste gegeven, en allen leefden ze in een feestelijke stemming, blij met deze belangrijke gebeurtenis. Een tractatie voor de leerlingen was er aan verbonden, Er is een bouwwerk gesticht, voldoen de aan de hoogste eischen, levende van licht en lucht en getuigende van smaak in kleur, inrichting en meubileering. Met Gemeentebestuur en Onderwijs comités werd de opening bijgewoond door den Inspecteur van het Lager On derwijs, die zijn voldoening uitsprak over deze stichting, waarvoor hij goede wenschen had. In de Vrijdagavond gehouden vergade ring van het Kiescollege te Zuidscharwoude der Herv. Kerk alhier werd tot ouderling ge kozen de heer W. Bakker en tot diaken de heer A. Kout DEN BURQ De heer F. Visser te 's Gravenhage heef\ zijn beroep tot predikant bij de Ned Herv. Gemeente te Den Burg aangenomen Deze vacature, ontstaan door het vertrek van Ds. J Raabe naar Winschoten is bijna anderhalf jaar onvervuld gebleven, hoewel tot acht maal toe een predikant beroepen was. DE POSTVLUSHTEN. Vijfde retourvliegtuig. Aneta-Vaz Dias meldt, dat bij de K L. M. bericht is Ingekomoen. dat het vijfde retourv'.iegtuig, de P H A. G O. gisteren om 7.15 van Cairo is vertrokken en om 9 38 te Mersa-Matru is geland. Vandaar vertrok de P H.-A. G. A weer om 10 20 en landde om 1512 te Athene. Verwacht wordt, dal de vliegmachine Zondagmid dag 2 uur op Schiphol zal aankom-m. Het kerst vliegtuig. Aneta-Vaz Dias meldt, dat bij 1o K L. M bericht is ingekomen, dat het zeven de postvliegtuig naar Nederlandsch- Indië, de P H.-A.E O., gistermorgen om 5.45 uit Bagdad is vertrokken en om 14.— te Lingen is gearriveerd. Vandaar stee- het vliegtuig weer op om 14.25 en arriveerde om 10.43 te Djask. '1 Bushir kon geen landing gemaakt worden wa gens de mist. Aneta-Vaz-Dias meldt: Bij de K.L.M. is radiografisch bericht ont vangen, dal de P.H.-A.G.A. om 5.51 uur uit Athene is vertrokken en om 6.55 Saloniki is gepasseerd. GIJSBRECHT VAN AEMSTEL. De Kon. Ver. „Het Ncderlandsch Tooneel" zal op Nieuwjaarsdag de eerste opvoering van Vondel's Gysbrecht van Aeiastel grvttt. met de muziek van Alpb. Diepecbrock Het is de bedoeling dezen traditioneelen Amster- damschen avond dit jaar te mak«r tot eeo dubbele hulde aan den arbeid vac dr W. Royaards en Alph. Diepenbrock. De muziek van Diepenbrock zal uitgevoerd worde* door het Concertgebouw o:Te»t. Het muzikale geheel staat ouder ieédiag mn L. M. O. Arntzenius. Als gasten treden op Louis de en merv. SandersHerzberg (Rap. D® voorstelling gaat onder rogie va® Saaiboni. -*

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7