Alkiaarult toarant. FOSTER's MMGPIUEN Henderd twte en dertigste Jaargang. Waaiidasr 22 December. de directeur van het markt wezen te alkmaar deelt belang hebbenden mede, dat op vrijdag 26 december a.s. (2en Kerstdag) de kaas- en graanmarkten niet zul len worden gehouden. Radio-hoekje FEUILLETON. Provinciaal nieuws No. 301 1930. Aanvoerders kan kaas voor de kaas markt op VRIJDAG 2 JANUARI 1931 hunnen de door hen benoodigde ruimte ter marktplaats innemen des Donder dags daaraan voorafgaande, vanaf des namiddags 2 nnr. De Directenr voornoemd, D. SCHENK. Dinsdag 23 December. Hilversum, 298 M. (Uilsluitend A.VR.O.) g.—9.55 Gramofoonpl. 10.—10.15 Morgen wijding. 10.30—12.Concert door het A.V.R.O.-Kwintet. 12.2.Concert door het Asta-Theater orkest, Den Haag. 2.230 Halfuur voor de vrouw. 3.4.— Gramo foonplaten. 4.4.30 Orgelspel door Pierre Palla. 4.305.Piano-studie muziek door Louis Schmidt en Egbert Veen. 5.5.30 Radio-Kinderkoorzang onder leiding van Jacob Hamel. 5.307.Concert. Rotterd. Philharm. Orkest 7.—7.30 J. Pelser Jr.: „De gevolgen voor het belastingbetalend pu bliek van de Wet tot regeling van de finan- ciëele verhouding tusschen Rijk en Gemeen te". 7.308.Muziek cursus door Casper Höweler. M. m. van Cecilia Hansen, viool en Georg van Reness, vleugel. 8.019.— Aansluiting Theater Carré, Amsterdam. „Cavaleria Rusticana". 9.9.20 Pianovoor dracht door Steinbach. 9.20—10.15 Aanslui ting Theater Carré. Opera „La Somnabula" van Bellini. 10.15 Vaz Dias. 10.30 Aanslui ting Bluffingterp. A.V.R.O.-cabaret. 12.— Sluiting. Huizen1875 M. (Uitsluitend K R- O.) 8.9.15 Morgenconcert. 11.30—12.— Gods dienstige causerie door pastoor Perquin. 12.12 30 Politiebe.. 12.30—2.Concert K.R.O.-Trio. 2—2.30 Lezing Ned. Fabri kaat. 3.3.30 Knipcursus. 5.6.Gramo foonplaten. 6.6.30 Cursus Binnenscheep vaart. 6.307.30 Afgestaan aan de HIRO. 7 308.Politieber. 8.9.Concert door het K.R.O.-Orkest onder leiding van Joh Gerritsen. Mej. O. Irnmink, alt en Fr. Bos- hart, piano. 9.9.45 Inleiding en fragmen ten uit „De Koopman van Venetië" van W. Shakespeare. 9 4J>--10.Vaz Dias. 10 11.Vervolg concert. 11.12.Gramo- foonplaten. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwij ding. 11.05 Lezing. 12.20 Concert. M. Chard, sopraan. C. Whittle, bariton. 12.50 Orgelspel door E. O'Henry. 1.20 Orkestcon cert. 2.202.50 Banket. Sprekers, orkestcon cert en gemeenschappelijk zingen. 2.50 Tele visie. 4.20 Dansmuziek. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Ber. 7.Pianospel door R. Paul. 7.20 Lezing. 7 45 Lezing. 8.05 Concept, Octet. 8.20 Le zing. 8.50 Fragmenten uit „The Love Race" 9.25 Berichten 9.40 Berichten. 9.45 Lezing 10.05 „TheLove Race" (vervolg). 10.50— 12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1725 M. 12.502.20 Gramofoonplaten. 4.05 jramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert. Orkest en solis ten. Langenberg, 473 M. 6.207.20 Gramo foonpl. 10.10.15 Gramofoonpl. 11.30 Gra mofoonpl. 12 251.50 Orkestconcert. 4.35 5 35 Orkestconcert. 7.05 Orkestconcert. 9 25 „Das Gotteskind'. Kerstspel van E. A. Herr- mnan. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20 Orkest concert. 2.4.Orkestconcert en voor dracht. 4.5.Kinderuurtje 7.20—8.25 Declamatie en zang. 8.258 40 Koorcon cert. 9.2510.20 Orkestconcert. Brussel, 508.5 M. 5.20 Dansmuziek 6.50 Gramofoonplaten. 8.35 Orkestconcert. 9.20 Dansmuziek. 8.35 (338.2 M.) Concert geor ganiseerd door de SAROV. Zeesen, 1635 M. 6.40—11.20 Lezingen en lessen. 11.20 Gramofoonplaten. 12.15120 Berichten. 1.20 Gramofoonpl. 1.35—3 50 Voordrachten. 3.50 Orkestconcert. 4.50— 7 50 Voordrachten en lessen. 7.50 Concert uit Hotel Adlon. 8.30 Klassiek concert. 9.35 Voordracht, daarna berichten. 10.2011 20 Populair concert. NEDERLANDSCH FABRIKAAT. Propaganda per radio. Het bestuur van de Vereeniging „Neder- Iandsch Fabrikaat" heeft zich tot de vier om- wPvereenigingen hier te lande gewend met paKve.rzof^ de Vereeniging „Nederlandsch j toe te staan 001 radiolezing te ,ou<i?n,over 'let onderwerp „Neder- u-<Jm en bestrijding der kloosheid door den heer Meijer de Vries, Kijksmspecteur in algemeenen dienst bij de werkverschaffing en steunverleening in ver band met de crisis-werkloosheid. Na verkregen toestemming van den minis- i Binnenlandsche Zaken en Landbouw zal de heer Meijer de Vries deze lezing voor d <*rst0 maal houden voor den Katholieken Kadio Omroep op Dinsdag 23 dezer van 2 uur tot 2.30 uur. Oorspronkelijke novelle door CORRY DOMMERING. Nadruk verboden. 121 Toen zij bij de deur van het zaaltje waren stond zij even stil en legde haar hand op Tom Neillan's schouder. Tom, die merkte hoe zenuwachtig ze was, nam haar hand en legde die in zijn arm. Toen opende hij de deur en gingen ze samen naar binnen. San- dy draaide zich van het raam, waar hij stond en het was alsof er een schok door zijn lichaam ging. Hij deed een paar stappen naar voren en zag doodsbleek. Toen, opeens, uitte hij een kreet van vreugde en het vol gende oogenblik lag Lilian in zijn armen. Tom keerde zich naar het raam en keek quasi naar buiten. Hij dacht aan Ellen en het heerlijke oogenblik dat zij elkander zou den weerzien. Toen hoorde hij de stem van Lilian, die hem riep. Sandy Carruth stond met zijn arm om haar heen geslagen en het was Lilian die het eerst sprak. Hij vertelde Sandy hoe Torn haar had leeren kennen en waarom hij in DE A. V. R. O. EN DE ANDERE OMROEPVEREENIGINGEN. Nog geen samenwerking. De A.V R.O. heeft het volgende communi qué uitgegeven: Het algemeen bestuur van de A.V.R.O., op Zaterdag 20 Dec. 1930 in vergadering bij- &CI1 y gehoord de geruchten, die zijn verspreid, verklaart ter geruststelling der A.V R.O.- leden, die men tracht te suggereeren, dat een samenwerking van de A.V.R.O. met een an dere omroepvereeniging reeds op dit oogen blik zou zijn tot stand gekomen dat er geen samenwerking in welken vorm ook met een der andere omroepvereenigingen bestaat. AKERSLOOT. Donderdag vergaderde de raad dzer ge meente. Alle leden waren aanwezig. Ingekomen stukken Van Ged. Staten goedgekeurd terug ont vangen de suppl. begrooting 1930. Goedge keurd door dit college de ligger der wegen, de weg in den Oostwouderpolder. Voor ken nisgeving aangenomen. Verzoek van A. Rotteveel, bewoner van den Oostwouderpolder, om zijn woning aan het electrisoh net aan te sluiten. Daar volgens den voorzitter dit verzoek nog niet door B. en W. is behandeld, werd besloten dit in handen van B. en W. te stellen ter afdoening. De voorzitter deed mededeeling van den uitslag van de gehouden verpachting van het pontveer, café en pontwachterswoning Door B. en W. is het gegund aan den heer A. G. de Wit te Zijpe voor 1315 bestaand gebouw en 1515 bij nieuw ie bouwen café met woonhuis. De heer van 't Hof: 't Heeft mij verwon derd, dat de gunning al heeft plaats gehad Beter was het geweest, dai B. en W. hadden gewacht tot na deze vergadering. Gemiddeld staat de Wit hooger, maar bij nieuw bouw is W. Tijmes 15 hooger. De voorzitter: B en W. hebben daar geen kwaad in gezien. Misschien was het beter geweest, dat B. en W. niet direct tot publica tie waren overgegaan. B. en W. hebben de gunning en zij hebben dit gedaan in het be lang der gemeente. De heer van 't Hof: Het heeft een storm van ontwaardiging opgewekt in de gemeente, dat zoo is gehandeld. De heer Schermerhorn: Wat heeft B. en W. aanleiding gegeven om hier een middel- cijfer te nemen Ik ben het vólkernen met den heer van 't Hof eens. De voorzitter: Ik weet niet wat de geest van de sprekers is Weth. Helder heeft deze oplossing om het middelcijfer te nemen, ge geven. De persoon maakte in alle opzichten een goeden indruk en kwam voor gunning in aanmerking. Ik begrijp niet, wat de heeren bezielt De gunning is aan B. en W. Tactisch was het beter geweest niet te publiceeren. Dat er een storm van ontwaardiging opgaat, is mij niet bekend. De heer van 't Hof weet als oud-wethouder, dat B. en W. den geschikt- sten persoon nemen. Spr. zag er ook niets verkeerds in. Det wethoüders kunnen hun meening kenbaar maken. Weth. Helder: Voor het oude gebouw was de Wit het hoogst en voor het nieuw gebouw 15 lager. Het gemiddelde is genomen en dan kwam deze man in aanmerking. De heer van 't Hof: 't Is niet de juiste weg geweest. Staat de persoon van Tijmes dan niet gunstig bekend? De voorzitter: Bespreking van personen moet niet in openbare vergadering plaats hebben, maar in besloten zitting. Het is on schuldig verloopen. De heer Schermerhorn: Vanmorgen hoor de ik er iets van, zooals de heer van 't Ho naar voren bracht en zoo even toen ik bij het schouw overkwam, reikte Zwakman mij een brief over afkomstig van W. Tijmes. Er is in deze te gauw gehandeld. Nu eerst wordt een besluit genomen of een nieuw gebouw zal verrijzen en dan was Tijmes hooger. De heer Schut: Er staat er één hooger. B en W hebben daar zeggingschap over, dus ik leg mij er bij neer. De heer van 't Hof: Nu in deze vergade ring wordt besloten of wij tot nieuwbouw zullen overgaan. B. en W. hebben het in hun onschuld gedaan. New-York was. Toen zij den naam noemde van Ellen Rowland en zei, in welke verhou ding Tom tot haar stond, ging Sandy Car ruth plotseling een licht op. Hij herinnerde zich dat Ellen Tom's naam dikwijls ge noemd had en het was alsof op eens alle on begrijpelijkheden, zooals de borgsom en de hond, zich oplosten. Tom Williams was nie mand anders dan de zoon van den rijken Louis Thomas Neillan van Derbycourt. Hij stak beide handen uit en greep die van Tom. Van de plaatsen in den schouwburg werd natuurlijk geen gebruik gemaakt. Tom Neil lan zorgde voor een privé-kamer, waar ze al les rustig konden bespreken en bestelde een souper. Lilian straalde van geluk, één oogenblik werd het haar te machtig en kwamen er tra nen in haar oogen. haar lip beefde en ze probeerde vergeefs het te verbergen. Maar Sandy had het gezien en nam haar gezichtje tusschen zijn handen. Ook hij was ontroerd en zijn stem trilde toen hij sprak: „Lilian vrouwtje, samen beginnen wij eij nieuw le ven, jij, Benny en ik, en niets zal ons geluk verstoren. Heb je genoeg vertrouwen in me om te gelooven wat ik zeg?" Lilian bleef het antwoord schuldig, maar zij sloeg haar armen om zijn hals en kuste hem. Den volgenden morgen ondernamen zij de De heer Helder: 't Is wel voldoende be sproken. De heer van 't Hof: Het lijkt wel van niet. De voorzitter: Wanneer men een bestuurs taak vervult, heeft het publiek altijd aanmer kingen. Wij kunnen de discussie wel sluiten en over bespreking van personen in geheime zitting over gaan. Alzoo besloten. Na de besloten zitting werd overgegaan tot het bespreken van het bouwen van een nieuw café met woonhuis aan het ponheer en het crediet te verhoogen. De heer Schermerhorn: Oud gebouw en nieuw bouw geeft een verschil van 200. Ia velband met de groote uitgaven achtten B en W. dit te aanvaarden. De verhooging is gewaarborgd. De uitgaven worden vastge- egd. Het is niet aan te bevelen het oude ge bouw te houden. Wij kunnen het bouwen uit stellen, eerder worden de bouwkosten lager dan hooger. De voorzitter: B. en W. achtten nieuw bouw gewenscht met het oog op concurrentie ter plaatse; ook op eventueele vergunning al daar. De tijd van het bouwen is beter ge schikt met Febr., dan is met het zomenseizoen het gebouw klaar, terwijl de toestand van het bestaande gebouw ingrijpen noodig maakt De slaapplaatsen zijn zeer gebrekkig. Dit kan met verbouwing niet in orde gemaakt worden. Dit is de gedachtengang van mij en ook van de wethouders en van belang is het zeker, dat er een beter aanzien daar ter plaatse, mede met het verkeer aldaar. De heer Mul: Ik ben wel voor nieuwbouw, maar niet om zooveel geld te verbouwen. De heer Schut: Een eenvoudig gebouw is gewenscht. De voorzitter: De som zal bij de inschrij ving uitkomen. Naar luxe zal niet gestreefd worden. De tijd voor bouwen is gunstig. De kat uit den boom kijken is verkeerd. Wat aan het oude gebouw gedaan zou worden, is weg gegooid geld en daarom is het veiliger nieuw te bouwen. De heer van 't Hof: Er zijn hier ook wel aannemers, die bestek, teekemng, enz. kunnen maken, dan kan de gemeenteopzichter toe zicht houden. Dan zijn wij beslist goedkooper klaar. De voorzitter: Als de heeren daar vertrou wen in stellen en B. en W. er accoord mee gaan, dan is 't goed. Besparen willen B. en W. ook De het-r Schut: Wij kunnen het niet eens worden. Ik heb een ander voorstel. Het oude gebouw laten blijven en na drie jaren weer eens te zien, ongeveer 500 per jaar wordt de gemeente er beter van. Dan kunnen de menschen in dien tijd ook nagaan of het gaat en de gemeente is aan den vèiligen kant. De voorzitter: Laten de nieuwe menschen de zaak ontplooien en dat gaat bij een nieu we zaak het best. De heer Helder: Als het oude gebouw blijft bestaan, ben ik bang voor concurrentie er naast. Dit moet voorkomen worden. De heer van 't Hof zag dat niet in. De heer Schut: Wij staa nvoor te groote sommen en mijn voorstel is voordeelig voor de gemeente. De voorzitter't Is een oude kast van een gebouw, als je dat ziet, dan moeten wij als publiek lichaam niet toestaan, dat het be staan blijft. De gelegenheid is nu gunstig. De heer van 't Hof: Ik prefereer een nieuw gebouw, maar de kosten zijn mij te hoog. De heeren Mul en Berkhout waren het hiermede eens cr> wilden de begrooting herzien. De voorzitter In de begrooting en bestek kunnen B. en W. nagaan, wat er uit kan. De begrooting is royaal geraamd om teleurstel lingen te voorkomen. De heer van 't Hof: Voor ons schrikt het af. De heer Schermerhorn: De begrooting moet een derde minder, zoodat wijziging van de begrooting noodig is. De voorzitter memoreerde nog, dat de loka liteit aan de eischen van de drankwet moet voldoen en de woning aan de bouwverorde ning en wat dan verlaagd moet worden, weet ik niet. Als de gemeente-opzichter teekening, bestek en begrooting maakt, dan ik uitdrukke lijk verklaren, dat ik noch de wethouders de verantwoording wil dragen, dit is dan aan den raad. Als nu de bouwkosten door de plan nen van de gemeente-opzichter hetzelfde zijn als van den architect, hoe moet er dan gehan deld worden? De heer Schermerhorn: Dan is de uit spraak aan den raad, wat de kosten betreft. Weth. Groot: Wij hebben nu verschillende meeningen gehoord. Ik stel voor den gemeen te-opzichter plannen te laten uitwerken en dan de plannen van den architect daartegen over te leggen, dan kan de raad een beslis sing nemen. Allen voor. Alsnu werd besloten tot nieuwbouw over te gaan. te gaan. Over het voorstel, om, wanneer de gem.-opzichter dezelfde kosten heeft aange geven als de architect, dan door den archi tect te laten bouwen, staakten de stemmen. Rapport electrificatie gedeelte Kogerpolder tot den heer Slooten. Begrooting 690.75. De heer Slooten wilde 125 in de kosten bij- reis naar Minniapolis. De hond was opge borgen in een groot hok, waar hij het alles behalve plezierig vond en dit duidelijk te kennen gaf door e enluid geblaf, dat ver in het station te hooren was. Om half elf werden de banken in den Pullman uitgeschoven en in bedden omgetoo- verd. Benny was uitgelaten, het was zijn eerste groote tocht in den trein en hij wilde in het bovenbed liggen, waar hij met behulp van een trapje inklom. Het waren een paar onrustige nachten, maar de dag ging spoe dig voorbij en even opgewekt als Tom Neil lan vijf maanden geleden in New-York uit den trein stapte om zijn nieuwen loopbaan te beginnen, verliet hij nu het station van Minniapolis met het heerlijke gevoel dat hij het er goed had afgebracht en in deze vijf maanden meer menschen gelukkig had ge maakt dan hij in zijn heele leven gedaan had. Sandy en Lilian zorgden voor de begage, terwijl hij zelf zijn hond ging halen, die hem van blijdschap bijna omver liep. Het eerste wat hij deed was een telegram verzenden naar Derbycourt, om zijn ouders van zijn terugkomst te verwittigen. Het groote huis van de Neillan's in de stad was 's zomers verlaten en Tom besloot, daar zijn gasten heen te brengen. Jim Grier, de janior en zijr. vrouw heetten hem welkom en hii merkte met dragen. De kosten zijn hoog van aanleg, om dat een ondergrondsche kabel gelegd moet worden onder de hoogspar.ningspalen. De voorzitter zou met den heer Slooten nog eens over deze aangelegenheid spreken. B. en W. vroegen machtiging om den weg in den Oostwouderpolder te verhuren aan den heer P. Poppen aldaar voor 10 per jaar voor 3 jaren en 3 optiejaren, waarvoor hij had ingeschreven Allen voor. Voorstel B. en W. om aan de te werk ge stelde werkloozen de Kerstdagen en den Nieuwjaarsdag uit te betalen, omdat met de korte dagen de inkomsten niet groot zijn. Al dus besloten. Voorstel B. en W. om te onderhandelen met oud-burgemeester Hennes om grond aan te koopen aan den Boschweg voor verbreeding en verbetering van den weg aldaar om de bochten er uit te krijgen. Als er één bocht uit gaat, zou er ongeveer 110 M2. benoodigd zijn, voor beide bochten 175 M2. De sloo: zou gedempt worden en een nieuwe sloot ge graven. Dit is mede een productieve arbeid in werkverschaffing. Ik heb, aldus voorzitter, met den heer Hennes gecorrespondeerd, maar bericht ontvangen, dat direct geen beslissing genomen kon worden, omdat met den huur der geconfereerd moet worden, zoodat hier voorloopig een afwachtende houding moet worden aangenomen. Vastgesteld werd een suppl. begrooting 1930—1931. De voorzitter deelde mede, dat voor het beschadigen van het Stet van het P.E.N. 875 is ontvangen Het salaris van den lijnwerker Verhagen werd, nu de Koger polder en de Stierop er bij zijn gekomen, met 100 verhoogd. De rondvraag leverde geen bijzonders. De voorz.Hoogstwaarschijnlijk is 't de laatste vergadering in dit jaar. Ik breng de leden van den raad dank voor de genoeglijke sa menwerking en de gcede verstandhouding, die altijd heeft bestaan en die mij de leiding gemakkelijk hebben gemaakt, eveneens is dit zoo geweest in het college van B. en W. In 1930 hebben zich droevige omstandigheden voorgedaan bij de ingezetenen en ook een lid van ons college heeft dit meegemaakt. La ten we hoopen, dat 1931 zich in gunstigén zin moge vertoonen en een goed jaar mag zijn. Sluiting. DE WEGEN IN DE SCHERMEER. De Bond v. Bedrijfsautohouders in Ne derland heeft kort geleden over het Wegen- onderhoud in het waterschap de Schermeer geklaagd en het is vanzelfsprekend, dat men deze klachten in het polderbestuur nader on der de oogen gezien heeft. Vele gebreken waren reeds grootendeels hersteld vóór het schrijven der bedrijfsauto houders in het bezit van het polderbestuur kwam. Naar wij vernemen heeft men er in het ant woord o.a. op gewezen, dat men eveneens van meening was dat de weg aan het Oost einde van den Grootschermerweg tijdens het bietenvervoer hoogst voorzichtig bereden moest worden, doch dat op den dag, waarop de laatste bietenwagen het land ter plaatse verliet, door toedoen van den polder tevens de eerste wagens grint op den bovenbedoel den weg reeds in lossing waren. De Bond heeft blijkbaar gemeend dat een polderbestuur het aangewezen lichaam is, dat heeft te zorgen, dat wegen van de cate gorie als de gewraakte, voortdurend in een staat van onderhoud verkeeren als zoo goed mogelijk is te noemen. „Zoo goed r.ogelijk" beteekent voor het waterschap zoo goed mogelijk voor den weggebruiker, die daarbij het meeste belang heeft en dus óók voor den bieten-vervoerder, een beginsel dat in alle opzichten gegrond is op het waterstaatsrecht. Velen zijn in de laatste jaren de meening toegedaan dat het meerendeel der wegen (zulke wegen als van den polder daaronder begrepen) als objecten van algemeen belang behooren te worden gezien en derhalve ook door of vanwege de overheid behooren te worden onderhouden. Ten aanzien van dit wegenvraagstuk nu komen de belangen van den polder (en die van het meerendeel van de Noord-Holland- sche waterschappen) ernstig in het gedrang, daar de polder eenerzijds heeft te voldoen aan zijn publieken plicht van wegenonder- houd, waartegenover hem anderzijds in her geheel geen hulpbronnen ten dienste staan of verleend worden. Immers de uitvoering der Wegenbelastingwet heeft in onze pro vincie tot schromelijke onbillijkheden geleid Nadat zich bij de verdeeling der opbrengst hieruit het Rijk 70 pet. had gereserveerd, werd de resteerende 30 pet. door de provin cie Noordholland tot zich genomen, terwijl er voor de overige belanghebbenden een theore tische „kans" op uitkeering overbleef. Wij venvijzen voor dit laatste nog eens naar de rede welke dijkgraaf Wijdenes Indien gij voortdurend last hebt van schele hoofdpijn als gevolg van een slechte spijsvertering, gebruik dan eens een poosje Foster's Maagpillen. het betrouwbare, zacht werkende laxeermiddel. Alom otrkrijgbaar A f 0.65 per flacon. Spaans dezer dagen te Schagen heeft gehou den en welke in onze crt. van Donderdag is opgenomen Het is inderdaad hoogst onbil lijk, dat Rijk en Provincie hier macht mis bruiken en de voor wegenverbetering be schikbare gelden eenvoudig verdeelen, zoo dat er voor andere lichamen, die voor kost baar wegenonderhoud staan, practisch niets overblijft. Het ziet er, gezien de in de Ka mer daarover gehouden besprekingen, niet naar uit, dat hierin spoedig verandering zal komen. genoegen dat ook zij hem veranderd vonden. Hij had nooit kunnen indenken dat er zoo veel aan hem zelf te verbeteren viel. Het was ook de eerste keer, dat hij waardeerde, weer thuis te zijn, het gaf hem een gevoel van in tense dankbaarheid. Ellen was geen oogenblik uit zijn gedach ten en hij stuurde dadelijk Grier weg met een briefje met het verzoek haar dit persoon lijk op het kantoor te overhandigen en niet te spreken over zijn gasten. Grier kwam na een half uurtje met de boodschap terug, dat Miss Roland om half één zou komen. Eindelijk was het zoolaat en hield een taxi voor de deur stil. Ellen Rowland had nauwelijks haar voet op de treeplank gezet, of ze voelde zich meegetrokken naar binnen een oogenblik later lag ze in Tom Neil lan's armen en het leek alsof ze nooit meer los zou komen. Haar hoed lag op den grond en ze was niet in staat zich te verroeren. Voor ze 't wist stond ze in de kamer en was eindelijk in staat om even tot zichzelf te ko men. Toen ze een beetje over hun eerste emoties heen waren, sprak Tom over zijn gasten en bereidde Ellen voor op een verrassing. Hij belde en even later kwamen Sandy en Lilian de kamer binnen. Ellen Rowland onderdrukte een kreet toen zij Carruth zag, hém had zij wel het minst verwacht te zullen zien en dat op een oogen blik als dit. BEVERWIJK. Voor een goed bezette zaal hield Donder dagavond een vertegenwoordiger van de K. L. M., de heer Margadant, een causerie over aviatiek, in 't gebouw 't Centrum. De bijeenkomst was in hoofdzaak belegd voor het maken van reclame voor het vervoer van afgesneden bloemen. Te ongeveer 8 uur opende de heer Heijne- kamp als voorz. van de Beverwijksche afdee- ling van de Nederlandsche Vereeniging voor tuinbouw en plantkunde de vergadering, waarna het woord aan den spreker gegeven werd. Spr. begon met te zeggen dat ondanks de enorme reclame gemaakt voor de betrouw baarheid der aviatiek uitgaande van de K. L'. M., deze maatschappij nog zoovele hinderpa len van het Nederlandsche publiek in den weg gelegd worden. Üit onze 11-jarige ervaring, zei spr., we ten wij deze tegenwerking door een vlug er veilig vervoer langzamerhand te overwinnen. Het vorig jaar werden door ons, zoo ver volgde hij, 19021 passagiers en 18254 K G. goederen vervoerd, terwijl zich niet het min ste ongemak, ondanks eene snelheid van 160 K.M. en met motoren van 450 P. K„ had voorgedaan en wat onze piloten betreft deze dwingen de meeste bewondering af van hun ne buitenlandsche collega's. Gekomen tot de verzending van bloemen, zeide de spreker dat door de Dahliavereeni- ging op 7 Juni 1922 de eerste bloemen per K. L. M. verzonden zijn. In datzelfde jaar werden 21000 K.G. bloemen verzonden, twee jaar later 147.000, in 1925 256.000 K.G. en het vorig jaai 865.000, terwijl dit jaar het millioen aantal K.G. wel zal overschreden worden. Ruim 60 pet. dezer cijfers, zeide hij, komt voor rekening der Aalsmeersche kweekers. Eén ding, zeide de heer Margadant, staal ons nog in den weg en dat is de hooge ver- voerprijs, dien wij noodgedwongen maken moeten. Deze hinderpaal kan ook nog opgeruimd worden en zelfs zeer gemakkelijk, wanneer alle kweekers zich bij dit moderne vervoer willen aanpassen. Met een beroep op aller medewerking be sloot spr. zijne met aandacht aangehoorde rede. Daarna werden films vertoond op avia- tisch gebied, waarna gelegenheid bestond tof het stellen van vragen. STOMPETOREN. Zondag en Donderdag gaf de zangven eeniging „Crescendo" in café Kamsteeg al hier een openbare uitvoering. Den eersten avond was de opkomst zeer bevredigend, den tweeden had zij beter kunnen zijn. De voorzitter, de heer J. Blauw, heette de aanwezigen welkom. Het programma was zorgvuldig samengesteld en bevatte een keur van mooie nummers, zooals „Herders, hij is geboren" van Röntgen, „Kerstlied" van Diamant, „Zonneweelde" van Hespe, „De schoone, blauwe Donau" van Strauss e.a. Alle werden uitstekend gezongen en bewezen, dat de directeur, de heer H. J. Zaal, zijn taak ernstig opvat en streeft naar goed, beschaafd zingen. Tot ons genoegen zagen we, dat het aan tal leden heel wat grooter is dan enkele jaren geleden, toch is het aantal heeren nog te klein in verhouding tot dat der dames. We hopen, dat dit beter zal worden: Crescendo verdient aller steun en medewerking. Na de pauze werd eene operette opge voerd, getiteld „De zuster van Jocrisse'L Door enkele grappige gezegden en tooneel- tjes. vooral van den huisknecht, viel het wel in den smaak, zooals uit het applaus bleek. „Crescendo" kan over hare eerste uitvoe ring in dit seizoen tevreden zijn. „Sandy, jijhoe kom je hier?" Toen keek ze naar Lilian en van Lilian weer naar Sandy. Zij zag dat hij ontroerd was toen hij zei: „Ellen, dat is Lilian, mijn aanstaande vrouw, en ik hoop dat jullie vriendinnen zult worden even goede vriendinnen als To men ik vrienden zijn. Hij verdient je ten volle. Ellen hij heeft an deren den weg gewezen naar het geluk en ik twijfel er niet aan of jullie zult samen gelukkig worden evenals wijBij dit woord kwam er een oneindige teederheid in zijn stem en hij drukte Lilian met een bijna onmerkbare beweging tegen zich aan Op dit oogenblik hoorde zij een geluid bij de deur als van iets zwaars, dat er tegenaan viel. Even later stormde de hond naar bin nen. Hij ging regelrecht naar Ellen en sprong tegen haar op alsof hij zijn nieuwe vrouw herkend had. Ellen schrok en ging een paar stappen achteruit, maar het was duidelijk dat het dier vriendschap wilde slui ten en het duurde dan ook niet lang of de reus lag aan haar voeten Een maand later werd in Minniapolis een dubbele bruiloft gehouden en tevens een hechte vriendschapsband gevormd tusschen deze vier menschen, die het lot op zoo merk waardige wijze tezamen had gebracht. EINDE

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 5