L:r' Zeetijdingen k AVlST!:itl»VVI*C IH: Hl %.\r. ar" Rechtszaken Pwiwinoiaal nieuw» Laatste berichten. van 30 December 103O. Opgave van üioordhollaiidscli Landbouwcrediet Ver kade 1 9 8 1 0 25—11 17 Alkmaar I 7 5 0 2 25—14 10 Z.V.V. III 8 4 0 4 18—19 8 :Vitesse I 7 3 13 1713 7 Zaandijk II 5 2 1 2 99 5 Bergen 1 9 2 0 7 2032 4 K.F.C. III 7 115 7—14 3 .W.-Frisia III 4 1 0 3 7—16 2 O.I. zijn hier slechts nog twee gegadigden voor de bovenste plaats. Wij zullen even het nog te verwerken programma der beide ri valen naar voren brengen. Verkade I moet nog spelen: thuis tegen Alkmaar, Zaandijk en W.-Frisia en uit tegen K.F.C. en W.- Frisia. Alkmaar moet nog spelen: thuis tegen Zaandijk en Vitesse en uit tegen W.-Frisia, Bergen, Z.V.V., Verkade en Zaandijk. De kaasstedelingen krijgen het dus met hun groot uitprogramma nog zwaar. Vol houden, is echter de boodschap, want voetbal is en blijft voetbalhet spel der verrassingen. In de 2e klasse A had Alcmaria IV de vo rige week naar onzen goeden raad geluis terd Men ging nu eens volledig naar Wor- merveer om Q.S.C. III, een ernstige concur rent, te bekampen. Erg prettig was dit ge durende den sneeuwval echter niet. Toch hiel den de kaasmenschen dapper vol en wisten zelfs tegen den sneeuwstorm in nog vier maal te doelpunten. Het einde bracht hun een goede O5 overwinning. Evenals een on geluk zelden alleen komt, heeft ook het ge luk vaak een partner. Zoo ook hier, W.F.C. IV en K.V.V. III speelden gelijk (2—2), zoo dat de kans er voor Alcmaria des te mooier op geworden is. Alcmaria IV 8 6 1 1 258 13 KW III 8 3 4 1 24—10 10 WF.C. IV 8 3 3 2 25—11 9 C S V- I 9 4 1 4 26—24 9 ilJitgeest II 8 4 1 3 21 24 9 Q.S.C. III 7 3 1 3 20—15 7 Er vielen geen verdere uitslagen meer te noteeren. HUISVREDEBREUK IN HET PALEIS OP DEN DAM. C Het Amsterdarasche gerechtshof veroor deelde heden in hooger beroep de beide stu denten, den 22-jarigen A. A. M. de B. en den '23-jarigen A. H. B., die op 11 Mei j.1. na afloop der universiteitsroeiwedstrijden het paleis op den Dam waren binnengedrongen en daar een aantal vernielingen aanrichtten, tot een onvoorwaardelijke gevangenisstraf wan een week wegens huisvredebreuk. De rechtbank had hen op 27 Juni veroor deeld tot een voorwaardelijke gevangenis straf van drie weken. De officier van justitie, die drie weken on voorwaardelijk had geëischt, ging van dit vonnis in hooger beroep. De advocaat-gene raal eischte bevestiging van de drie weken onvoorwaardelijke gevangenisstraf. i1" POGING TOT DOODSLAG. Het gerechtshof te 's Hertogenbosch heeft Maandag behandeld de zaak tegen den bank- werker J. K. te Eindhoven, verdacht opzette lijk A. de Greef van het leven te hebben wil len berooven door hem met een scherp voor werp te steken. De rechtbank had verd. vrij gesproken wegens gebrek aan wettelijk be wijs. Volgens verklaringen van drie doktoren is verd. overleden tengevolge van een toeval, waaraan hij lijdende was. Echter was de mis handeling zoo ernstig dat hij, ook zonder toeval, daaraan zou zijn overleden. De adv.- gen. achtte verd. schuldig en eischte 2 jaar gevangenisstraf. FRAUDULEUS BANKROET. i Voor de rechtbank te Middelburg is Maan dag voortgezet de op 19 December jl. ge schorste behandeling der zaak tegen den 72-jarigen landbouwer A. v. P., uit Koe wacht, verdacht van het onttrekken van goe deren en vee tot een waarde van ongeveer K 14,000 aan zijn faillissement. Thans werd tegen verdachte een gevange nisstraf van 6 maanden met aftrek van voor- loopige hechtenis geëischt. f DOOD DOOR SCHULD. De chauffeur P. V. te Geldrop heeft Maan dag voor de rechtbank te 's-Hertogenbosch terechtgestaan terzake dat hij in den nacht van 1 op 2 September 1930 te Eindhoven als bestuurder van een auto daarmede Maria J. Bakermans en Stendert van Gestel heeft aan gereden, tengevolge waarvan de eerste licha melijk letsel bekwam en de tweede zoodanig letsel, dat hij kort daarop is overleden, alles doordat verd. onder invloed van drank ver keerde en niet in staat was een motorrijtuig te besturen. Het O. M. eischte het maximum, negen maanden gevangenisstraf en ontzegging van de bevoegdheid tot het besturen van motorrij tuigen gedurende 1 jaar. LIMM1N. Den tweeden Kerstdagavond hebben de 37 kinderen van de Zondagsschool der Herv. gemeente te Limmen een mooi en gezellig Kerstfeest gevierd, onder leiding van den consulent, ds. Deetman. Voor den kansel de rijk versierde kerst boom en aan zijn voet twee tafels met een keur van kerstgeschenken beladen. Nadat Gezang 270 1 en 2 was gezongen volgden het openingswoord en een welkom aan de talrijke aanwezigen De kinderen hadden, onder leiding van mej. J. Teunissen (uit Alkmaar), heel wat kerstliederen geleerd en uit de flinke wijze, waarop gezongen werd. bleek, dat er dapper gestudeerd was. Natuurlijk werd het kerstverhaal verteld en als kerstvertelling het bekende, maar altijd weer mooie „Heggehannes". De tractatie en de geschenken brachten de jeugd in een op gewekte stemming en de ouders, aan wie 't alles ter bewaring werd gegeven, hadden heel wat te torsen. Om half tien werd de Kerstfeestviering ge sloten, nadat nog een woord van dank aan allen was gebracht, d e dezen blijden Kerst avond, door hun hulpvaardigheid, nadden mogelijk gemaakt. Een collecte voor het Pro- pagandafonds der Vrijzinnige Hervormden (het z.g. „groene busje") bracht 8.90 op Met dankbaarheid kunnen we on een mooie Kerstfeestviering terugzien» - BERGEN. Door het Ned. Herv. kerkbestuur is met ingang van 1 januari a.s. voorloopig voor den tijd van één jaar, tot secretaris-penning meester benoemd, de heer D. Jimmink, Broek- beeklaan alhier. Door Ged. Staten is de uitkeering aan deze gemeente van het aan de provincie NoordTiolland toegewezen aandeel van de ten bate van het Wegenfonds komende op brengst van de wegenbelasting en rijwielbe- lasting over 1929 vastgesteld op 7550. Een 80-tal in een weide loopende schapen van den veehouder F. alhier is in den nacht van Zondag op Maandag aangevallen door een of meer onbekende honden. Gelukkig is de aangebrachte schade niet groot, slechts enkele schapen zijn licht gewond, terwijl eenige in een sloot zijn geraakt, doch tijdig konden worden gered. In vergelijking met andere jaren is ook in deze gemeente het aantal werkeloozen belangrijk meer. Door de gemeente zijn onge veer 45 werkeloozen bij diverse werken in aangenomen werk te werk gesteld. Naar wij vernemen is er voorsha ïds voldoende werk- gelegendheid om allen, die voor werkver schaffing in aanmerking komen, aan het werk te houden. HENSBROEK. Vrijdagavond, 2e Kerstdag, waren de kin deren van de Zondagsschool weder om de kerstboom geschaard. De belangstelling was vanwege het slechte weer niet zoo groot als andere jaren. Ds. Rijkx, predikant alhier, opende den avond met een woord van dank aan alle die mede gewerkt hadden dit feest te doen sla gen, o.a. aan de gemeentenaren, die zoo mild op de lijst hadden geteekend, aan de dames Scheepbouwer, die de lijst hadden doen cir- culeeren, aan den heer C. Boot, die de kinde ren de liederen had ingestudeerd en aan mej. Bommezij—Lagrand voor de begeleiding op het orgel. De avond werd ingezet met het zin gen van Gez. 5 1 door de gemeente; daarna kregen we een paar nummertjes door de kin deren gezongen. Daarna vertelde mevr. Rijkx een mooi kerstverhaal, waarna overgegaan werd tot het uitreiken der cadeautjes. Nadat de kinderen nog een danklied onder den kerstboom hadden gezongen, was ook aan dezen avond een einde gekomen. Tot slot zong de gemeente nog Gez. 117 1, waarna allen zeer voldaan huiswaarts keerden. Zondagavond is bij den heer Mantel de eerste abonnements-uitvoering gegeven door de tooneelvereeniging TOP. uit Alkmaar, regisseur de heer Eli Prins. Deze avond is een waar succes geweest. De zaal was goed gevuld, het mooie stuk: „Als de kersen bloeien" is hier bijzonder in den smaak gevallen. De tooneelaankleeding, de beperkte keuze van materiaal in aanmerking genomen, was ook heel goed, vooral „de tuin" in het eerste bedrijf was heel aardig. Allen spelers uit dit stuk komt een woord van dank toe voor hun mooi, gevoelvol spel. De heer P. Hop als Joh. Kramer speelde zijn rol uitstekend, ook zijn huishoudster mej. M. Ven als Anna Bos was heel goed. Ten slotte noemen we de beide andere hoofdpersonen uit dit stuk, de heer D. Haas broek als Tom, zoon van den heer Kramer en mej. J. Greeuw als Roselle Bonpré, die bei den ook heel vlot en natuurlijk speelden. De andere meer onbelangrijke rollen waren ook in goede handen. De stilte in de zaal gedurende het spelen en het daverend applaus aan het einde van het stuk leverden het bewijs, dat het publiek volop heeft genoten. We roepen dan ook T.O. P. een hartelijk tot weerziens toe. RUSTENBURG. Den 2den Kerstdag gaf de tooneelvereeni ging „Nieuw Leven" een uitvoering in de zaal van den heer J. Kok. Na een openingswoord door den heer J. Broertjes werd opgevoerd ,,'t Was maar een Loods", oorspronkelijk tooneelspel in 5 be drijven door A Ruysch. De rol van Willem Liesveld, een jeugdig zeeloods werd schitterend weergegeven door den heer J. Hakhof. Als nieuweling ontdekten wij den jongeheer Jan Vet Azn. die als pleeg zoon fungeerde en niettegenstaande clementie bij de opening was ingeroepen, bleek dit ge heel overbodig te zijn, want de rol zat er goed in en werd goed weergegeven. Wij kun nen „Nieuw Leven" met deze aanwinst ge- lukwenschen. Ook mej. T Oud die op mees terlijke wijze de ro! van bejaarde baker ver vulde. ontpopte zich eveneens als een beste kracht. Natuurlijk gaven de dames A. Broer tjes en A. de Wit evenals alle „pelers weer best spel te zien. trouwens dat weet het pu bliek ook te waardeeren want de zaal was weer tjokvol. De uitvoering is uitstekend geslaagd en „Nieuw Leven" heeft weer een succes meer te boeken aan de lange lijst. CASTRICUM. Vandalisme. In den nacht van Zondag op Maandag te ongeveer 1 uur bemerkte de politie, dat eenige jongelui bezig waren het aanplakbord aan 3e o.l. school no. 1 aan den Rijksstraatweg te vernielen. Op haar komst namen deze echter de vlucht, maar de politie had genoeg gezien om te kunnen nagaan wie de daders van deze vernieling zijn. De deuren van het bord en de afsluiting waren vernield, terwijl diverse pu blicaties o.a. van de volkstelling langs den weg verspreid waren. Door het geraas van vallend glas en geklop waren de buren in den omtrek wakker geworden. De daders zullen naast herstellingskosten er niet zonder pro ces-verbaal afkomen. Tentoonstelling. De tentoonstelling met diverse vermakelijk heden, welke door het Wit Gele Kruis en de naaikrans alhier tijdens 2 enKerstdag en Zon dag werd gehouden ten bate van de kassen der deelnemende vereenigingen, heeft niet minder in ontvangst opgebracht dan 1832 Daarvan gaan natuurlijk eenige kosten - af, maar het geldelijk voordeel zal belangrijk hooger zijn dan het vorig jaar. Door deze op brengst zullen de besturen der genoemde ver eenigingen wederom in staat worden gesteld in de gezinnen welke in noodruft verkeeren leniging te brengen. Jachtverhuring. Naar wij vernemen, is bij de gehouden in schrijving van de jacht op het provinciaal landgoed de hoogste inschrijver voor de heide perceelen dus het geheel terrein dat van de provincie is, de heer R. van Lunzen te Bever wijk, die daardoor in het bezit is gekomen van een jachtterrein van ongeveer 300 H.A De gunning is echter nog niet bekend. HEILOO. Onder presideum van pastoor van Meeuwen hield de onlangs opgerichte afd van de Hanze haar eerste vergadering in het Brunogebouw. De voorzitter opende en zeide, dat het be stuur nog geen functies had verdeeld, reden waarom spr. voor dezen keer presideerde en allen welkom heette. De wn secretaris, de beer G. Hoetjes deelde mede, dat een verzoek was ingekomen om verlaging van stroomprijs. daar er een enorme winst wordt gemaakt door het G. E. B. De secretaris merkte op, dat de raad had besloten om de winst in de gemeentekas te laten vloeien. Door meerdere heeren werd opgemerkt, dat dit een verkapte belasting is. De voorzitter meende dat het voor dit jaar geen zin heeft om er op terug te komen. Aldus besloten. Van den heer J. Kraakman e. a. was een verzoek ingekomen om een z.g. ventverbod in de gemeente te krijgen. Uit de sobere toelichting blijkt dat ook de bedoeling is de verkapte bedelarij te weren. Op voorstel van den heer J. Th. van Diepen werd besloten zich in verbinding te stellen met andere vereenigingen op middenstands- gebied om te trachten iets te bereiken. Daarna kwam aan de orde een verzoek van J. Kraakman, gesteund door den heer Th Rozing om goedkooper stroom voor ver lichting étalages. Daar allen er voor waren zal worden onderzocht of die mogelijk be staat. Een punt van bespreking was de z.g. boekenbons ..Nationaal" van den heer Scheep maker te Leeuwarden. Scherpe critiek werd gevoerd op dien handel, te mter daar de heer S. op de aan hem gevoerde correspondentie volkomen zwijgt. Besloten werd de verdeeling der bestuurs- functiën uit te stellen en in een volgende ver gadering de rooster vast te stellen. Nog werd besloten om gezamenlijke actie te voeren tegen de zwendelpractijken van boekenbons e. d. en het oordeel van den be- staanden (ook kortelings opgerichte) midden standsbond te vragen. Bij de rondvraag wees de heer D Broers op den desolater, toestand van den Groene- weg en vroeg of de Hanze niets kon doen om iets te bereiken. Na eenige discussie werd besloten zich met de bewoners in verbinding te stellen, die dan een adres aan den raad kunnen richten. De Hanze zou daaraan adhaesie betuigen. Daarna sluiting. SPANBROEK. Aan mej. C. Kamp, dienstbode bij mej. de wed. A. CommandeurRoemer alhier, is de aan de Orde van Oranje Nassau verbonden eere-medaille in brons toegekend. KORTE BERICHTEN. In den ouderdom van bijna 90 jaar is in Den Haag overleden de gepens. generaal- majoor van de infanterie van het Ned.-Indische leger D. Ph. Bouman. EERSTE KAMER. Aangenomen ün een reeks wetsontwerpen, o.a. dat voor tijdelijk verhooging invoerrech ten in Ned. Indië. Bij de behandeling van het vaccinatiewetje betoogde minister Verschuur, naar aanleiding van de bestrijding van het ontwerp door mr. Rink en mevr. Pothuis- Smit, dat men bij herleving der vaccinatie verplichting kan rekenen op 20 a 25 encepha- litisgevallen jaarlijks met 6 a 8 sterfgevallen. Het ntwerp is aangenomen met 19 tegen 15 stemmen. COMMUNISTEN IN CHINA TERECHT GESTELD. Te Hankau werden Maandag negen com munisten terechtgesteld. Zij hadden getracht een munitiedépot in de nabijheid van rfankau op te blazen. Zij werden evenwel door de po litie verrast en door den krijgsraad ter dood veroordeeld. VRACHTAUTO-ONGEVAL. Op den weg van Kiel naar Rensburg heb ben twee ongevallen met vrachtauto's plaats gehad. Hierbij werden 1 persoon gedood en 4 gewond. DOODELIJK ONGEVAL IN POSTKANTOOR. In het nieuwe postkantoor te Amsterdam is hedenmorgen een ernstig ongeluk ge beurd. Een 21-jarige jongeman, die op de bovenverdieping van het gebouw bezig was met het schoonmaken van de machine van de steeds doordraaiende lichter is tusschen deze machine bekneld geraakt en verplet terd. Door den geneeskundigen dienst werd het stoffelijk overschot naar een der gast huizen vervoerd. BRAND IN EEN SCHOENFABRIEK TE NIJMEGEN. Gisteravond werd de brandweer te Nij megen gewaarschuwd voor een brand in de schoenfabriek der firma Rengers en Vos aan de Derde van Hezewijkstraat te Nijmegen. Daar de fabriek zeer ingebouwd ligt, moest de brandweer met volle kracht optreden. Zij slaagde er ten slotte in de fabriek te behou den. De inventaris is verloren. De ooraak van den brand is onbekend. Verzekering dekt voor een gedeelte de schade. Een aan grenzende meubelwerkplaats kreeg eenige schade. EEN ACHTERVOLGING IN ROTTERDAM. Drie chauffeurs tegen een colporteur. Vannacht is de 32-jarige colporteur A. v. d. B., uit de Lijnbaanstraat op de Coolsin- gel te Rotterdam, plotseling op de vlucht ge slagen, toen er vlak bij hem twee auto's stil hielden, waaruit de gebrs. O. en hun vader, alle drie chauffeurs, stapten. Genoemde v. d. B had namelijk enkele dagen geleden met dit drietal ruzie gehad om een geldkwestie en &ist dat zij hem zochten. Toen er dan ook aanstalten werden gemaakt om hem te lijf te gaan, is hij haastig achterom het Post kantoor gevlucht om een schuilplaats te zoe ken. Tijdens deze vlucht is door den 23-jari- gen J. W. O., drie maal op hem geschoten, zonder dat hij werd geraakt Later in den nacht zijn de gebr O. aangehouden. Zij ont kennen echter op v. d. B. geschoten te heb ben. Op hen zijn geen wapens gevonden J. W. O. is tijdelijk in arrest gehouden. DE OPGRAVINGEN TE UR. Ontdekking van koningsgraven. De vereenigde expedities van het Britsch museum en het Instituut van Pennsylvanië on der leiding van prof. C. L Woolley hebben gisteren een rapport naar Londen gezonden met de mededeeling, dat te Ur koningsgraven uit de periode van 3300 tot 2400 voor Chris tus blootgelegd zijn, benevens een tempel die door koning Gongi gebouwd is De bedoelde periode valt samen met den grootsten bloei tijd van het land van Ur, zoodat de ontdek king van groot wetenschappelijk en cultuur historisch gewicht belooft te worden. De delvers hebben nog pas een soort gaanderij van de eigenlijke grafkelders hier blootgelegd, die gediend moet hebben om de graven tegen roovers te beschermen. DE UITBARSTING VAN DEN MERAPI. Volgens bij het departement van Koloniën van den gouverneur-generaal ontvangen te legrafische mededeeling na diens driedaag- sche reis naar midden Java, is, naar deskun dig oordeel, de eruptieve werking van den Me- rapi menschelijkerwijze gesproken tot stil stand gekomen. Evenwel dreigt nog een zeer ernstig gevaar vooral voor de lager gelegen streken indien, tengevolge van in dit jaarge tijde te verwachten zware regens, de opeen gehoopte laharmassa niet geleidelijk doch met groote kracht en snelheid wegspoelt in een hoeveelheid welke de capaciteit van de rivieren verre overtreft. De schade is nog niet met eenige zekerheid te schatten maar zal stellig vier a vijf ton zijn. De paniek stemming onder de bevolking is geweken. De rust is volkomen teruggekeerd. DE BRUTALE STRAATROOF TE MAINZ. Een snelle achtervolging. Omtrent den straatroof te Mainz kan nog het volgende worden gemeld. De roovers, die in een auto de vlucht hadden genomen, werden door fietsers en auto's achtervolgd in de richting Frankfort. De achtervolgde auto zette er een razend tempo in, zoodat het den roovers gelukte te ontkomen. Bij Hochheim verdween de auto uit het zicht van de achtervolgers. De beide roovers droegen maskers. Men neemt aan, dat het dezelfde personen zijn, die Maandagavond twee personen, die geld incasseerden, overvielen en een bedrag van 20 Mark roofden. Ook toen ontkwamen de roovers zonder te zijn herkend. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. Johan v. Oldenbarnevelt, uitreis, 29 Dec u Sabang. te Tanimber, 27 Dec. v. Batavia n. A'dam J. P. Coen, thuisreis, 28 Dec. v. Port Sairi Sembilan, thuisreis, 28 Dec. v. Barcelona Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij Agamemnon, 27 Dec. v. Genua n. Burriana Ajax, 27 Dec. v. Aalborg n. A'dam. Almelo, thuisreis, 23 Dec. te Antofagasta Amazone, 27 Dec. v. Venetië te Triëst. Ceres, 27 Dec. v. Stamboul n. Algiers Colombia, thuisreis, 28 Dec. v. Cristobal Cartagena. Costa Rica, uitreis, 27 Dec. v. Dover n. Bar. bados. Eos, 27 Dec. v. Algiers n. A'dam. Erato, 27 Dec. v. Hamburg n. A'dam. Hebe, 27 Dec. v. Tanger n. Malta. Mars, 27 Dec. v. Cadix n. Lissabon. Odysseus, 27 Dec. v. A'dam n. Gothenb. Oranje Nassau, uitreis, 27 Dec. v. Pararnari- bo n. Trinidad. Prins Frederik Hendrik, thuisreis, 30 Dec. v. Havre te Amsterdam verwacht. Stella, 27 Dec. v. Piraeus n. Salonica. Stuyvesant, 26 Dec. v. N.-York n. P. au Prince. Theseus, 27 Dec. v. A'dam te Kopenhagen. Tiberius, 28 Dec. v. A'dam te Hamburg. Trajanus. 27 Dec. v. Cadix te Motril. Ulysses. uitreis, 27 Dec. v. Cura^ao n. Santa Marta. Vesta, 28 Dec. v. Centa te Malaga. Amsterdam, uitreis, 27 Dec. te Talcahuano. Baralt, 26 Dec te Colon. Barneveld, uitreis, 27 Dec. v. Antofagasta. Alkmaar, 29 Dec. v. Rott. n. Hamburg. Titus, 29 Dec v. A'dam n Curat^o. Kon. Holl. Lloyo, Zaanland, thuisreis. 27 Dec. v. Santos. Rotteroamsche Lloyd Blitar, thuisreis, 27 Dec. v. Marseille. Garoet, 28 Dec. v. Batavia te Soerabava. Merauke, 29 Dec. v. Rott. n. Hamburg. Kota Pinang, thuisreis, 28 Dec. v. Port Said. Kota Tjandi, 29 Dec. v. Rott. n. Hamburg. Palembang, uitreis, 27 Dec. te Belawan. Patria, uitreis, 26 Dec. v. P. Soedan. Sitoebondo, uitreis, 28 Dec. v. Suez. Soekaboemi, thuisreis, 29 Dec. v. Perim. Holland—Amertka-Lijn. Bilderdijk, 24 Dec. v. Rott. te Boston. Binnendijk, 27 Dec. v. New-York n. Rott. Dinteldijk, Rott. n.d. Pacifick., 28 Dec te Cristobal. Edam, Rott. n. N.-Orleans, 25 Dec. te Hous- ton. Locvhkatrine, Rott.-Vanc., 23 Dec. v. Swan- sea. Lochgoil, 24 Dec. v. Rott. te Seattle. Nictheroy, 23 Dec. v. Saloma te Seattle. Veendam, 24 Dec. v. New-York n. Bermuda (Ontvangen per draadlooze leletoon) STAATSLEENINGEN. 5 H18 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. 1000 Kol Bank Ned. Ind. Handelsbank Franscbe Baoken (3) D. Reichsbank INDUSTR. ONO. BINNENL Alg. Kunstzijde Unie v. Perkei» Patent Calvé Delft Cert Centrale Suiker Holi Kunstzijde Unilever Philips Gloeilampen Gem Bezit INDUSTR. AAND. BU1TENL Am. Smelting Anaconda Betbleb. Steel Cities Service Steel comm. Zweedscbe Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW Alg Explor. Mij. Boetoo -....» Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber. Hessa Rubber Serbadjadi loterc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl Amerika Gem Eig. Scheepvaart Uoie Kon Ned Stoomboot Niev Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Seoembab Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie MUwauk.et Southern Rail. Union Pacific wabasb •Exdividend. PROLONGATI tEsclaim. i Koers van heden te Vorige pl.m. pl.m koers pl.m pl.m 1.30 1.45 2.— 2.15 102t/« - 135 1253/. 112 4üz7, 219 222 44'/. 45 41-1/, 44 H-Vi 42 42 417, 76 /O tb 76 76 30'/. 1653/. 170 1/1-7. 17079 169-70$ 1697a 160-4 159-C0J 39'/, 57'/. 4 Vu r- 00 W/t-i 481-9 '5','i« 147a"! 1 ^3/8"7J 15- 1317, 13*7, 24b'/s 311 312 312-37, 310-2 icy4-i 230 2271/$ 94 9072 88 65 20 85 84 60 55 63'/, 2/8'/, 260j-3/, 27*4-80 280-Vi 1153/. 95'/, 96-7, 96-7, 96 96j-Vt 517. 50 5018 751* 53'/, 53 2»/i6 2-/11 10'/, 11 103/ 10 118 II6V4 117 457, 417. 41 41 199 210-20 210 210 2 07, 2117, 23"/, 201 210 220-6 211-2 211«l2 237, 247a 57» 5V, 57'/, 179 175 167. 16 16 ko-ra 3 pCt. heden 23/. pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. {jon.d,D Eer!?>° R*n|' i (R-iJ »...Tp Sch li»: «nou» w NIET OFFICIEEL New-York Italië e,„a I Vorige koers 1Z.U&S/. 59.1 i 9,753/. 34.71 48.201/, 34.9/1/, 60.37 i/s 06.60 66.40 2.48»/16 13.00 Koers op haden 3 uur 123161-4 59.16 9.?iV« 34.ro 48.167, 35.00 66.40 66.60 ■>6.427a 2.4t>7j» 13,00

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 8