I»E v ovriiti\ VAK vkrkucrsageiitjic. Binnenland levaaA lenaar en K. Reetman, Hoorn 13.233, J. P. Koopen, Enkhuizen 13.878. J. v. Riel en Co., Hoorn 13.999, A. A. D. Gronert en C Moeijes, Hoorn 14.136, N.V. Twentsche Bouw- en Beton Mij. v.h. Gebr. Möbers, En schede 15.800, C. Klinkert, Oudkarspel 16.533, J. Leeuw, Oudendijk 16.971. Het werk werd gegund aan den heer K. H. Raat, alhier. WOGNUBT Door Onbekende oorzaak is het woonhuis, bewoond door den heer P. Romein aan den Zomerdijk, tot den grond afgebrand. Verze kering dekt de schade. OPMEER. Mej. T. Ramp heeft haar 40-jarige dienst betrekking bij de familie Commandeur Roe mer herdacht onder bijzonder veel belang stelling. De jubilaresse ontving naast tal van blijken van waardeering een koninklijke onderscheiding, n.1. de eeremedaille in brons verbonden aan de orde van Oranje Nassau. «EJIEKITKR IDE*. WARMENHUIZEN. Vervolg. De heer Slot was principieel tegen verla ging van den huurprijs. De toestand is ab normaal slecht, maar in l et verleden zijn er ook meer jaren geweest, waarvan hetzelfde kan gezegd worden. Het is heel gemakkelijk een beroep te doen op de gemeenschap. Dit zijn alle burgers van Warmenhuizen, en de huurders zijn slechts een kleine categorie hiervan. Een kleine huurverlaging heeft ab soluut geen invloed. Indien men werkelijk een huurverlaging wil toestaan moet die van beteekenis zijn. Behalve de huurders zijn er een massa kleine zelfbouwers die in dezelfde slechte omstandigheden verkeeren. Indien overeenkomstig de beide adressen werd be sloten, zouden menschen tegemoet worden gekomen, die het absoluut niet noodig heb ben. Indien men gaat in de richting als door den heer Molenaar aangegeven, zullen loon arbeiders, wier inkomen ook wel zal dalen, in deze reductie indirect moeten bijdragen. Spr. noemde het een fout, dat in /Je beste jaren niet wordt gereserveerd voor de slech tere jaren. Voorts zeide spr. dat het vorige jaar de huurprijzen niet zijn gebaseerd op de uitkomsten van een best jaar, maar wel degelijk rekening is gehouden met eventueel ongunstige uitkomsten. De huurprijzen zijn, een enkele uitzondering niet te na gesproken, in overeenstemming met de prijzen van vóór den oorlog. Spr. achtte het op het oogenblik ongemotiveerd om tot huurverlagingen over te gaan, maar zou de huurders tegemoet willen komen door uitstel van betaling, ter wijl voor abnormale huren misschien wel een regeling kan worden getroffen. Weth. de Groot vroeg of de mogelijkheid De heer Molenaar zeide, dat huurders het minst in de gelegenheid zijn te reserveeren. bestaat, een verlaging van de huur door een leening te dekken. De heer Slot vond de uitlating, betreffende de soepelheid bij het invorderen der pacht sommen gevaarlijk. Spr. noemde den huur prijs in warmenhuizen beneden de waarde van den grond, speciaal voor hen die reeds jaren huurder zijn. Spr. wilde een afwachten de houding aannemen en ieder geval even tueel op zich zelf beoordeelen. De voorzitter zeide, dat B. en W. niet van plan zijn soepel te handelen tegenover men schen, die wel kunnen betalen. Wat betreft een leening verwachtte spr. weinig succes, daar Ged. Staten hieraan hun goedkeuring wel zullen onthouden. B. en W. zijn bereid om menschen, die te hoog gepacht hebben, tegemoet te komenelk geval dient echter on der de oogen te worden gezien. De heer Slot wees er nog op, dat een hoo- gere huurprijs gedurende deze vier jaren be taald, verdisconteerd zijn in het recht om bij een volgende verpachting minder pacht te moeten opbrengen. De heer Molenaar ging hierna accoord met het voorstel van B. en W. Spr. hield zich echter het recht voor, te zijner tijd met eigen voorstellen te komen. Het voorstel van B. en W. werd hierna z h.st. aangenomen. 5. Vaststelling huur ambtswoning burge meester. Deze werd vastgesteld op een bedrag van 920.39 per jaar, ingaande 15 October. 6. Voorstel aansluiting Armenraad. B. en W. stelden voor de gemeente aan te sluiten bij den Armenraad te Alkmaar. De kosten zullen ongeveer 200 per jaar bedra gen. De voorzitter zeide, dat B. en W. met dit voorstel zijn gekomen, n.a.v. een verzoek van de beide armbesturen, wegens het groote ge mak, dat daaraan is verbonden, in verband met regelingen en inningen van wettelijke aanspraak op ouders, verwanten en kinderen van armlastigen. Ook de gemeente kan hier van profiteeren t.a.v. de verpleging van krankzinnigen. De heer Slot was vol lof over het werk van den Armenraad, doch achtte een jaar lij ksch bedrag van 200 te hoog. De heer Molenaar sloot zich bij den heer Slot aan. Spr. meende, dat de Armenraad meer van belang is voor grootere plaatsen. De voorzitter deelde het bezwaar van de heeren Slot en Molenaar, wat de finantiën aangaat. Spr. merkte echter op, dat de ar menraad zeer preventief werkt. Wethouder de Groot vroeg, of de gemeen te ook kosteloos kan procedeeren, indien zij meent, op bepaalde personen verhaal te kun nen maken. De secretaris antwoordde bevestigend. Het voorstel van B. en W. werd hierna verworpen met 52 stemmen. Vóór de bei de wethouders. 6. Benoeming leden gascommissie. De bei de aftredende leden, de heeren Slot en Nan- nes, werden herkozen. Rondvraag. De heer Tesselaar vroeg of het gemeente bestuur niet een plaats kan aanwijzen, waar de jeugd vrij kan voetballen. De voorzitter antwoordde, dat het voet ballen op straat zeer gevaarlijk is, daar de kinderen dan enkel acht slaan op hun spel en niet op het verkeer. De beste oplossing zou zijn een speelterrein in te richten, doch hieraan zijn groote finantieele bezwaren verbonden De heer Slot stelde voor. dat het gemeen tebestuur zich in verbinding zal stellen met de beide plaatselijke sportvereenigingen, om op bepaalde tijden hun terreinen voor de jeugd open te stellen. De voorzitter zegde toe, zich met bedoelde besturen in verbinding te zullen stellen. De heer van Rijn vroeg of de Oude Wal niet in aanmerking kan komen als object van werkverschaffing. De voorzitter antwoordde, dat het in de bedoeling van B. en W. ligt, gehuwde perso nen of kostwinners in aanmerking te doen komen voor het uitvoeren van werken in werkverschaffing. De heer Molenaar vroeg of de mogelijkheid niet bestaat, dat de gemeente Warmenhuizen een uitkeering krijgt uit het wegenfonds, waardoor de verbetering der wegen ter hand kan worden genomen. De voorzitter antwoordde, dat Ged. Staten hebben toegezegd, dat wegen, die uitkomen op een primairen weg, voor een uitkeering in aanmerking zullen komen. Spr. zegde toe, deze aangelegenheid nader te zullen onder zoeken. De heer Molenaar vestigde er de aandacht op, dat aan de laadplaats geen wagens van 15 ton mogen komen. Spr. zag gaarne, dat het gemeentebestuur zich met een schrijven tot de directie van de spoorwegen richt, om verbetering in dezen toestand te krijgen. De voorzitter zegde dit toe. De heer Slot merkte nog op. dat deze lijn is aangelegd met de wetenschap dat het ver voer voor het grootste gedeelte zou bestaan uit wagons van 15 ton. Spr. drong er ook op aan, dat getracht wordt, verbetering in dezen toestand te krijgen. De heer Slot vestigde voorts de aandacht op het feit, dat de gemeenteklok enkele mi nuten achter loopt; dit berokkent verschil lende ingezetenen moeilijkheden. De voorzitter zegde toe het uurwerk te zullen laten nazien. De heer Molenaar vroeg voorts, of er reeds iets naders bekend was, wat betreft het tuin- derscrediet. De voorzitter antwoordde deze zaak op de griffie te Haarlem te hebben onderzocht. Spr. was toen de toezegging gedaan spoedig een circulaire te zullen ontvangen, waarin de plannen van Ged. otaten nader zouden zijn uiteengezet. De heer Slot zou gaarne zien, dat, zoodra bedoelde circulaire zou zijn ontvangen, de voorzitter een vergadering van den raad zou uitschrijven. De voorzitter zegde dit toe. Hij wenschte de leden hierna veel heil en zegen in het nieuwe jaar, hoopte dat de leden met dezelfde toewijding en liefde als in het afgeloopen jaar de belangen van de gemeente zullen behartigen, waarna hij de vergadering sloot. „BEGRAFENIS" VAN EEN TOL. Op initiatief van de V.V.V. te Berg en Dal heeft men eenige plechtigheid georganiseerd bij de opheffing van den tol aldaar. Woens dagavond te half twaalf trok een fakkel optocht met muziek naar den tol en werd de boom weggenomen. Er was zeer veel belangstelling en ook het gemeentebestuur van Groesbeek was tegenwoordig. Eenige sprekers voerden het woord. Na afloop van de „begrafenis" volgde een gezellig samenzijn in het „Oranje-hotel", dat tot 1931 voortduurde. BOND VAN BEDRIJFSVEREENIGINGEN. Onder leiding van den heer de Roning, voorzitter van de Onder!. Omslagver. voor de Bouwbedrijven is dezer dagen te Utrecht de definiiieve oprichtingsvergadering gehouden van den Bond van Bedrijfsvereenigingen voor Ziekengeldverzekering te Utrecht. Tot voorzitter werd benoemd de heer W. de Roning te Velp; als secretaris-penningmees- ter werd aangewezen de heer A. P. van Halem (Maliebaan 127, Utrecht). Behalve den voorzitter bestaat het dage- lijksch bestuur uit de heeren Bonga (N.- Holl.), Roodveldt (Bedrijfsvereeniging Bouw en aanverwante vakken Rotterdam), Scharff (Slagersbedrijfsvereeniging Samenwerking te Amsterdam). DE ACCIJNS OP GEDISTILLEERD Een verzoek aan de Eerste Kamer. De Centrale Vereeniging voor den Gedistil- leerdhandel, gevestigd te 's-Gravenhage, heeft een adres gezonden aan de Eerste Ra- mer, waarin zij erop wijst, dat naar haar vaste overtuiging de minister de accijnsver- hooging door de Tweede Ramer nimmer had aangenomen gekregen, indien hij niet voor dit „simpel Wetteke" de portefeuille-kwestie lied gesteld. Adressant wijst erop, dat aan haar bona fide handel in de jaren 1920/1928 door on juist Regeeringsbeleid een schade is toege bracht, die de minister zelf op tien millioen gulden aan accijns per jaar schat, aan welke groote onrechtvaardigheid eerst sedert ruim 1V, jaar een einde was gekomen. Zij hoopt daarom, dat de minister dit wets ontwerp alsnog zal intrekken. Mocht dit echter niet het geval wezen, dan verzoek zij de Eerste Ramer met grooten aan drang dit wetsontwerp te verwerpen. ACADEMISCHE KLINIEKEN TE UTRECHT. De minister van Onderwijs, R. en W, heeft in het leven geroepen de stichting „Academi sche klinieken". Deze stichting heeft ten doel om ten behoeve van het universitair medisch onderwijs te voorzien in ziekenhuisverpleging en wat daarmede verband houdt, alsmede het beheeren en exploiteeren van zieken- en on derwijsinrichtingen, waarvan het beheer en de exploitatie ingevolge een met den Staat der Nederlanden te sluiten overeenkomst aan haar is opgedragen. Ingevolge deze bepaling is met ingang van 1 Januari het beheer van de heelkundige en vrouwenkliniek, alsmede van de psychiatrisch-neurologische kliniek der rijksuniversiteit te Utrecht, aan genoemde stichting opgedragen. DE 1NBRAREN TE NIJMEGEN. Drie inbrekers geknipt te Amsterdam. In den laatsten tijd worden te Nijmegen weer herhaaldelijk inbraken gepleegd, waar bij de dieven het vooral op fabrikén, kantoren en magazijnen gemunt nebben. Het schijnt, dat een georganiseerde bende aan het werk is, daar alle inbraken op dezelfde vrij primi tieve wijze gepleegd worden. Deze week slaagde de politie erin, de hand te leggen op drie personen, cLc inbraak ge pleegd hadden in het magazijn van een inge nieursbureau aan de Fransche straat. Bij deze inbraak was zonder succes getracht de brandkast te forceeren. De dieven hadden zich daarna tevreden gesteld met het plun deren van de .etalagekast, waaruit stofzui gers, luidsprekers en electrische strijkijzers gestolen werden. Deze goederen werden per auto naar Amsterdam gebracht, waar de die ven trachtten de voorwerpen van de hand te doen. De mannen liepen daar tegen de lamp, want de voltage-sterkte is te Amsterdam an ders dan te Nijmegen en het gevolg was, dat de verdenking van diefstal rees en de heeren geknipt werden. De drie mannen, die goede bekenden van de justitie en de politie zijn, werden na door den commissarisvan politie te Nijmegen te zijn verhoord, naar het Huis van Bewaring te Arnhem overgebracht. De serie inbraken vervolgd. Inmiddels is aan de serie inbraken na dt arrestatie van het drietal nog geen einde ge komen. Gisternacht hebben zich onbekende personen toegang verschaft tot de kantoren van de N.V. Hollandia v/h. Merkx en Boer boom, gelegen aan de Weezenlaan. Een be drag aan Nederlandsch, Belgisch, Oosten- rijksch, Fransch en Zwitserscn geld wordt vermist, benevens een partij sigaren. TEGEN ONNOODIGE GELUID SIGNALEN. Een verzoek aan de automobilisten te Amsterdam. De hoofdcommissaris van politie te Am sterdam heeft Oudejaarsavond in duizenden exemplaren aan automobilisten verzocht het geven van onnoodige geluidsignalen na te laten. NAPOLEON-SOUVENIRS. Waren is Frankrijk gestolen en wer den nu in Rotterdam te koop aange boden. Den eersten Rerstdag is te Rotterdam eer man aangehouden, die in een café een aantal gouden antiquiteiten, parels, diamanten en brillanten trachtte te verkoopen. Bij de aan houding verklaarde de man de voorwerpen ten verkoop te hebben gekregen van een tuin man, die op het kasteel Rererault te Plou- gastel in Bretanje was werkzaam geweest. De tuinman, een Hollanders, die bij den aangehoudene verbleef, is door de politie aan gehouden en bekende in den nacht van 23 op 24 December uit het kasteel de verschillende voorwerpen te hebben gestolen. Het gesto- lene bestond uit gouden monturen van een maarschalksstaf uit den Napoleontische» tijd, een gouden doos met een portret van Napoleon in brillanten gevat, een miniatuur voorstellende een dame uit den tijd van Hendrik IV, eveneens in brillanten gevat, verschillende antiek-gouden sieraden, pare len, diamanten, gouden adelaar, enz. De tuinman is in bewaring gesteld ter zake van diefstal. Hij heeft bij zijn verhoor o.m. verteld, dat hij met zijn buit per trein uit Frankrijk is gekomen en intrek heeft genomen bij zijn vriend, die trachtte de sieraden in Rotterdam aan den man te brengen. Er is nog niets van de antiquiteiten verkocht. HET STOOMGEMAAL TE SPAARNDAM. Spoedig weer in werking. Het Hoogheemraadschap van Rijnland heeft opdracht gegeven tot het opruimen van de verbrande gedeelten van het stoomgemaal te Spaarndam. Verwacht wordt, dat dit werk over een week gereed zal zijn. Daarna zal het herstelwerk worden begon nen, waarna het gemaal, naar men verwacht, weer spoedig in werking zal worden gesteld. OPGELEGDE SCHEPEN. Het aantal per 1 Januari in de Amster- damsche haven opgelegde schepen bedraagt 25. Hiervan zijn 22 van Nederlandsche en 3 van Engelsche nationaliteit. DE HERRIE TE HAARLEM. De Haarlemsche correspondent van het Hbld. schrijft: Dinsdag- en Woensdagmiddag heeft de politie Woensdag met de sabel op een troepje werkloozen en anderen moeten inslaan, om dat men trachtte de aandacht op zich te ves tigen door het verkeer te bemoeilijken. Het is een zeer klein aantal werkloozen, geleid door enkele communisten, onder wie het raadslid Oversteegen, die wat demon- streeren, in de hoop daardoor eenige onrust in de stad te wekken. Ze vormen een op- tochtje, waarbij zich al spoedig enkele jon gens aansluiten, en gaan dan op de Groote Markt omdat ergens anders niemand er aandacht aan zou schenken rondloopen en liederen zingen. De politie verbiedt dit; wat juist de wensch dezer dapperen is. Er komen dan wat meer menschen pij staan, er wordt wat ruzie gemaakt, en sommigen spreken dan van opstootjes en onrust in de stad. V dooiei 25. 45 en 65 Stol en microben besluipen Uw keel op dit moment. Vlug. neem Wybert! Wybert beschermt en desinfecteert. Er is van dat alles niets te bespeuren. De politie heeft Dinsdag- en Woensdag middag de sabel cn den gummistok gebruikt, toen de aanleggers van de botsing met de politie zich verzetten. Maar toen er enkele klappen waren gevallen, waren die aan leggers al spoedig verdwenen. Het raadslid Oversteegen meende het suc ces te kunnen verhoogen door, toen de poli tie naderbij kwam, in elkaar te zakken. Het publiek heeft zich, op enkele opge schoten jongens na, weinig van dit straat spektakel aangetrokken. STAATSCOMMISSIE-RUTGERS. O een overeenstemming. De ..Res.bode" meldt, dat het rapport van dc Staatscommissie-Rutgers Maandagavond door de leden is geteekend. Daar de verzen ding van het rapport naar de koningin nog wel enkele dagen zal duren, zal het eerst over enkele weken openbaar gemaakt kunnen worden. De commissie is niet tot overeenstemming gekomen; op de meest belangrijke punten is zij hopeloos uiteen gevallen. DE NIEUWJAARSWENSCH UITGESPROKEN DOOR THOMASVAER EN PIETERNEL. Oudergewoonte werd na de traditioneele Gijsbrecht-voorstelling de Nieuwjaarswensch uitgesproken, ditmaal door Oscar Tourniai- re als Thomasvaer en Magda Janssens als Pieternel; gedicht door Willem Hunsche. Natuurlijk ontbraken ook ditmaal de „on derwerpen van den dag" niet. De wensch be gon metja, waar anders mee dan met „de malaise". Thomasvaer brengt het onderwerp op het tapijt: Malaise, ja, malaise. Piet. Die voel je wel, maar méér weet je niet. Da's een soort financieele griep, Van 't internationale typ. De een die heeft hem, de ander niet; Een soort kwaadaardig pessimisme Maar gelukkig weet onze vrind Thomas vaer ook een remedie: Flink optimisme! Als allés een tijd al te slecht heeft [gestaan Dan is 't altijd wat later weer beter [gegaan Van het optimisme naar het tooneel is slechts een geringe stap: Een halve StadsschouwburgAch lieve Vaer, En daarover praatte de raad een kwart jaar zooals Pieternel opmerkte, waarop Thomas vaer: Waarmee dus weer de noodzaak bleek, Van een behoorlijk nieuw theater. Uitvoerig bespreekt het paar dan de ver schillende plannen en dan, natuurlijk, komt de commissie op de proppen. Thomasvaer: Er is een commissie, wat wil je, Piet? Wat er ook in een jaar geschiedt, Niets geen nieuws op dit gebied. Er staat een schutting op 't Frederiksplein, (Zingt, vrij naar Tauber) O, schouwburg, o, schouwburg, wanneer [zal het zijn? Van den schouwburg stappen we op de tram: Pieter nel: Neen, wat de tram betreft, dat 's waar, De Eenmans-wagens, die blijven maar, En wanneer zal de tijd eens komen, Dat 't juist getal wordt meegenomen. Dat we niet meer aan de lussen hangen, En de balcons vol menschen prangen? Nog meer er bij, als het maar kon, Dat is geen tram Thomasvaer: Maar een vleeschwagen Het sombere onderwerp „belastingen" kunnen we gevoeglijk voorbijgaan. De Beurs wordt, misschien niet ten on rechte met een abattoir vergeleken. Nee, er is geen beurs meer, dat is een abattoir! Ook Zeppelin en Do-X zijn niet vergeten, maarHolland bovenal. Evert van Dijk wordt op de volgende wijze bezongen Thomasvaer: Welja, maar ik voel toch veel meer, Voor ónze vliegers en ónze eer, Voor de Vliegende Hollander Evert van Dijk, En wat wij hém brachten als huldeblijk. Voor hem en voor 't keurcorps der K. L M., Driemaal hoera: wij zijn trosch op hem! Het Rijnkanaal19 Decemberdat zal de datum zijn en blijven voor Amster- dam en naven. Hen die heengegaan zijn worden niet ver geten, we gedenken Nap de la Mar lonkhem- van Riemsdijk en Lion van Lier, die niet te vervul en plaatsen in ons Amsterdamsch tooneelleven achterlieten. P ie ter n el: Ja, in de eerste plaats denk ik aan Nan de la Mar, M Een groot komiek, en een groot kunste naar. Die plaats blijft leeg op 't Nederlandsch Tooneel, Groot in de kleine kunst, zoo waren er niet veel. Thomasvaer: Jonkheer van Riemsdijk, die ons ook ontviel, Hield van 't tooneel, met heel zijn hart en ziel, 't Tooneelverbond, de Schoolen zijn weldadigheid, Was algemeen bekend, hij was altoos bereid. Waar 't het tooneel betrof, zijn goede steun te schenken, Met eere zullen wij zijn naam blijven gedenken Pieternel: Den oudsten directeur van 't oude Am sterdam, Lion van Lier, die ons de dood ontnam, Een laatste dank, voor wat hij heeft ge daan, Voor 't Vaderlandsch Tooneel. Triditiegetrouw besluit de Nieuwjaars* wensch met de beste wenschen voor de leden van het Koninklijk Huis, den burgemeester de wethouders en de raadsleden en tot slot: Pieternel: En U. Publiek hier in de zaal, Wij wenschen U hier allemaal: Geluk en voorspoed ip Uw zaken, Om de malaise kwijt te raken, Weet ik voor U én ons remedie: Ga eens wat meer naar de comedie. Er is iets dat wij beiden weten: Tconeelspel doet ons leed vergeten. Samen: Zoo wenschen Piet en Thomasvaer, U allen een gelukkig jaar. ZAKKENROLLER AAN HET WERK. Op lijn 8 te Amsterdam is vermoedelijk in de nabijheid van het C. S., een diamantkoop man uit Antwerpen het slachtoffer gewor den van een zakkenroller. Zijn jas werd opengesneden en daarna zijn portefeuille ge stolen. Er zaten eenige pakjes diamant in, verschillende diamanten sieraden en eeniv* biljetten van duizend Belgische francs. INBRAKEN IN ZUIDLIMBURG. Te Herzogenrath zijn twee mannen ffl twee vrouwen gearresteerd, die ervan ver dacht worden, den laatsten tijd in Kerkrade verschillende diefstallen te hebben gepleegd, o.m. hebben zij ingebroken in de pastorie aan de Holz (Kerkrade). Te Haarlen is ingebroken in het modema gazijn „De Duif". De dieven verschaften zich aan de achterzijde toegang tot het huis en ontvreemdden uit een geldkistje een be drag van circa 200. MEDEZEGGINGSCHAP IN DE BEDRIJVEN. O een verder overleg tusschen he\ Ned. Verbond van Werkgevers en het N. V. Aan de briefwisseling tusschen het N. V. V. en het Ned. Verbond van Werkgevers in zake de mogelijkheid van invoering van medezeggingschap in de bedrijven is thans een einde gekomen. In antwoord op een vrij uitvoerig schrijven van het N. V. V. waarir het het standpunt dezer organisatie nog eens nader werd toegelicht, heeft het Ned. Ver bond van Werkgevers een schrijven gezon den waarin het zegt: „Ook indien het nut zou hebben, ons ver schil in standpunt ten opzichte der mede zeggenschap het onderwerp te doen zijn van verdere briefwisseling tusschen u en ons, zouden de toon van en de kwalificaties in uw schrijven van 16 Dec. jl. thans daartoe een beletsel vormen, hetgeen door ons met het oog op het overleg tusschen uw Verbond en het onze wordt betreurd". EEN KIND GESTIKT. Te Heeze was Dinsdagmiddag het vierja» rig zoontje van den landbouwer Schepers aan het spelen nabij de schuur, waarin een dorschmachine werkt. De kracht voor deze machine wordt door een rondloopend paard overgebracht langs een stang, welke uit den muur steekt. Het ventje is op dezen stang ge vallen, waardoor zijn kleertjes werden gegre pen en snel rondgedraaid. De stang viel daarna van de vork en het paard dat den tegenstand voelde, begon thans zoo hard aan te trekken, dat de kleeren zich we'd'a om den hals van het knaapje snoerden met het gevolg, dat de dood onmiddellijk intrad. 351. Bij de eindstreep wist de kikvorsch heel vlug van den kippenrug te springen en bereikte nog eerder het eindpunt dan de kip, die er niets van begreep. Hoe kon nou die kikvorsch met die rare pooten het van haar winnen? 352. Zij, die b ijde eindstreep hadden gestaan en de streek van den kikvorsch gezien hadden, wilden niet, dat de kikvorsch den eersten prijs kreeg, want die had hij niet verdiend. Maar de verkeersagent, die altijd rechtvaardig wilde zijn, zeide, dat de kip ook niet goed had gedaan, door over de hindernis te vliegen, want dat was toch ook niet eerlijk. -L_

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6