A VIST UK t VIS( fel i; 12 Hl KS Provinciaal nieuws Tijdschriften Luchtvaart Rechtszaken Onze Koloniën. Zeetijdingen van 3 Januari fe?>3i. 0,10 OKANDEN. Rietmagazijn uitgebrand. Donderdagavond is brand ontstaan in het rietmeubelmagazijn annex winkel en werk plaats van den heer H. J. Evers aan den As- selschenstraatweg te Apeldoorn. Ondanks krachtdadig optreden kon niet verhinderd worden dat zoowel winkel, werkplaats als woonhuis een prooi der vlammen worden. Niets kon worden gered. Twee pakhuisponden te Amster dam uitgebrand. Gisteravond heeft te Amsterdam, aan de Nieuwe Keizersgracht, een zeer zware brand gewoed, die, omstreeks 9 uur uitgebroken, te middernacht met bijna onverminderde fel heid voortlaaide, dikke, zware rookwolken over de buurt verspreidend. De brand woedde in de perceelen 41 en 43 van genoemde gracht, twee hooge pakhuis panden van vier verdiepingen, waarin geves tigd was de engroszaak in electriciteits-ar- tikelen en lampekappen van de firma S. Du- veen. Deze beide gebouwen zijn aan de ach terzijde diep achter den achtergevel van de andere huizen uitgebouwd, bijna tot het hor tus-plantsoen, waarvan zij gescheiden zijn door een proeftuin met kassen van den hor tus-botanicus. Even over 9 uur bereikte het eerste alarm de brandweer. Het vuur zat op alle verdiepingen in de aanwezige groote voorraden verpakkingsma teriaal als houtwol, stroo en pakiksten en in zeer korten tijd had het zich door de mon sterkamer gelijkvloers achter de aan de voorzijde gelegen kantoren en over de maga zijnen op de verdiepingen daarboven uitge breid over de geheele diepte van de beide per ceelen, die blijkbaar ten ondergang waren gedoemd. Weldra was het een reusachtige vuurpoel en het heeft zeer lang geduurd, voordat de brandweer erbij kon komen, daar de pakhuis luiken allemaal potdicht zaten en het onmo gelijk was, deze van buitenaf te bereiken, ten einde ze open te breken. Maar toen de vuurgloed door de beide kappen gebroken was en de brandende ge bouwen dus van boven openlagen, kon de brandweer den vernielenden vijand flink aan- Eakken. Ongelooflijke massa's water, 10.000 per minuut, zijn in de vlammen geworpen en toch kon men niet zien, dat de brandweer op het vuur won. Later is de brandweer er in geslaagd, een der pakhuisluiken op de tweede verdieping aan den voorkant open te breken en op deze bres is toen de geweldige straal van het wa terkanon gericht; zulk een zee van water is zoo in het brandende huis geworpen, dat de riolen het niet meer konden verwerken en het in breede, schuimende stroomen in de gracht terugvloeide. Waar de brand precies ontstaan is, is niet met zekerheid te zeggen; op bijna alle ver diepingen heeft men vrijwel gelijktijdig den eersten rook naar buiten zien dringen. En daar in de beide eerste panden des avonds niemand aanwezig was, is ook van de oor zaak niets bekend. In den afgeloopen nacht te ruim 3 uur kon de brandweer geleidelijk haar materiaal ver minderen. Het blusschingswerk duurde evenwel nog tot hedenihorgen voort. De beide perceelen zijn zoo goed als geheel uitgebrand, met uit zondering van het gelijkstraatsche gedeelte, waar de kantoren zijn gevestigd. Alles is hier evenwel door het bulschwater bedorven. De beide kelders onder de huizen staan tot aan den rand met water gevuld, dat nog warm aanvoelt. De oorzaak van de zen geweldigen brand is nog niet bekend en het is de vraag of zij ooit bekend zal worden. MIJNONGELUKKEN IN 1930. In 1930 zijn in de Limburgsche mijnen 28 doodelijke mijnongelukken gebeurd, over de diverse mijnen als volgt verdeeld: Staats mijnen elf (Wilhelmina drie, Emma twee, Hendrik "vier, Maurits twee), Oranje Nas- sau-Mijnen tien, Laura en Julia vier, Doma- niale mijn drie, Willem Sophia geen. In 1929 was het totaal aantal doodelijke mijnongelukken dertig; in 1928: 44; in 1927: 34. GEWEIGERD OM TE TROUWEN. Oedood door den afgewezen min naar. Deze pleegt daarna zelf moord. Gistermiddag tegen 5 uur hoorden de be- hedenbewoners van het perceel Nieuwe Eb- bingestraat 50 te Groningen een hevig gegil en daarna twee onmiddellijk op elkaar vol gende schoten op de bovenverdieping, be woond door een 45-jarige gescheiden vrouw. Toen men de woning was binnengedrongen vond men de vrouw dood in de kamer lig gen, door een revolverschot in de slaap ge troffen, en naast haar het lijk van een com mensaal, eveneens met een schot in den slaap. De commensaal zou reeds eenigen tijd heb ben rondgeloopen met plannen om wraak te nemen op de vrouw, die voorloopig in een nemen op de vrouw, die voorloopig in 'n hu welijk zou hebben toegestemd, doch hem later zou hebben medegedeeld dat zij er niets voor gevoelde met hem te trouwen. Gistermiddag is de commensaal aan de woning gekomen waar hij door de vrouw werd binnengelaten Na een korte woordenwisseling heeft hij toen zijn vuurwapen getrokken met het boven vermelden gevolg. De dader was monteur van beroep maar reeds eenigen tijd werkeloos. Nader vernemen wij omtrent het drama, dat zich gisteravond te Groningen heeft af gespeeld, het volgende; Bij de 45-jarige mej. J. Geertsema, wier woning zich bevond in de Nieuwe Ebbinge- straat, ingang Rotterdammerstraat, heeft eenigen tijd ingewoond de 39-jarige J. Snij der, die zich meermalen had uitgelaten, dat hij met haar wenschte te trouwen, hetgeen zij'weigerde. Dit heeft herhaaldelijk tot con flicten geleid met het gevolg, dat de juffrouw den kostganger de deur heeft gewezen. Op Oudejaarsavond vervoegde de voormalige kostganger zich wederom ten huize van mej. G. Na een kleinen twist had hij haar be dreigd met de toevoeging, dat „het nu maar uit moest zijn". Hij heeft zijn daad toen niet volvoerd, doch is vertrokken Gisteravond om zes uur heeft hij zich op nieuw aan het huis van mej. G. vervoegd en vroeg haar voor de laatste maal of zij'al of niet met hem wilde trouwen. Toen zij perti nent weigerde, greep hij zijn revolver en schoot haar door den slaap, waarna hij de hand aan zichzelf sloeg. J. S. was monteur van beroep en was gescheiden. Mej. G. was eveneens gescheiden en had twee dochters. STAKINGSRELLETJE. Rijksveldwachter mishandeld. Eeni- ge arbeiders gewond. Een van de rijksveldwachters van het deta chement te Gorinchem is op zijn post nabij de Chamottefabriek geplaagd en daarna aange- va.len doo'- een troepje arbeiders, dat onder den invloed van sterken drank verteerde. Den rijksveldwachter werd zijn klewang ontrukt, waarmee zijn te hulp gesnelde colle ga werd geslagen en aan het hoofd vrij ern stig gewond. Eerstgenoemde rijksveldwachter loste vier revolverschoten, waardoor eenige arbeiders werden gewond. PROF. DE SITTER. Een onderscheiding. De „Astronomical Society of the Pacific" heeft prof. dr. W. de Sitter, hoogleeraar in de sterrekunde te Leiden, de Bruce-medaille voor 1931 toegekend. De „Astronomical Society of the Pacific" is een vereeniging van vak-astronomen in Californië. In 1897 heeft deze vereeniging, daartoe in staat gesteld door Catherine Wolfe Bruce, de gouden medaille ingesteld „for distinghuised services to astronomy", welke sindsdien aan elf Amerikaansche en veertien Europeesche astronomen, o.a. aan prof. Kapteijn te Groningen is toegekend. VERKEERSONGEVALLEN. Benzine-auto gekanteld. Een doode. Gistermiddag kwam een vrachtauto van de Bat. Petr. Mii., gevuld met volle vaten benzine, uit de Adriaan Pauwlaan te Heem stede en wilde den Heerenweg oversteken Toen van de richting Bennebroek een perso nenauto aankwam, gooide de chauffeur van de vrachtauto zóó snel zijn stuur om, dat de wagen omviel. Op het rijwielpad reden op dat oogenblik twee broeders van het gesticht „Vogelenzang" te Bennebroek. Een dezer beide wielrijders werd blijkbaar door een vallend vat benzine geraakt; althans hij sloeg van zijn fiets, terwijl in zijn nabijheid een vat benzine lag. Toen men den wielrijder te hulp kwam, bleek hij te zijn overleden Het is de broeder G. Eerse. DE MOORDZAAK LANS. Naar wij vernemen zal de Hooge Raad, die op 19 Januari a.s. zijn beslissing zou be kend maken inzake het cassatieberoep van v. O. tegen zijn veroordeeling in verband met den moord op den heer Lans te Rotter dam, vroeger uitspraak doen en wel op 5 Januari a.s. KORTE BERICHTEN. De 79-jarige J. v. Lek, die te Waalwijk van een dak was gevallen, is Woensdag aan de bekomen verwondingen overleden. In het crematorium te Velsen zijn in 1930 503 verasschingen geschied tegen 450 in 1929. In een perceel, aan de drukke zijde van het Rokin te Amsterdam, waar een film fabriek is gevestigd, is, waarschijnlijk door openshiiting van de deur, ten bedrag van on geveer 1150 aan bankpapier en zilvergeld uit een kast ontvreemd. Van de(n) dader (s) tot dusver geen spoor. De Amsterdamsche gemeentetram ver voerde in 1930 drie millioen méér passagiers dan in 1929. AKERSLOOT. Gras- en rietverpachting Westwou- derpolder De opbrengst van het grasgewas was 804.50, vorig jaar 1046; rietgewas 472, vorig jaar 742, in totaal 511.50 minder. Verkiezing polderbestuur. Tot Dijkgraaf van de Klaas Hoorn en Vijfpolder is herbenoemd de heer J. Verduin Jzn.; tot Heemraad van den Hempolder, Binnengeesterpolder en Zwartedijkspolder resp. de heeren W. Veldt, N. Meijne en P. Schut Czn. BROEK OP LANGENDIJK. Oudejaarsavond kwam een dochtertje van den heer Pielkenrood zoodanig te vallen, dat zij haar knie scheurde en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. AVENHORN. Tot armvoogden voor de afdeeling Aven- horn werden benoemd de heeren C. Ruiter en O Baas; voor de afdee'ing Grosthuizen de heer D. Kok; voor de afdeeling 'Scharwoude de heer A. Schouten. WESTERBLOKKER. Rij het passeeren van een der autobussen der W A.C.O kwam deze inbotsing met een met takken beladen vrachtauto. Een der rui ten van de autobus werd verbrijzeld, waar door een passagier licjit gewond werd. BEVERWIJK. In tegenstelling met het vorig jaar zette zich de eerste markt dit iaar in met eene vlotten en levendigen handel, die gepaard ging met flinke prijzen voor de meeste produc ten. Met uitzondering van bewaargroenten. Gezien het vergevorderde seizoen is de aan voer van andijvie nog van beteekenis met prijzen van 6—10 ct. per stuk. BROEK O PLANGENDIJK. Nieuwjaarsdag gaf het mannenkoor „De Lofstem", een uitvoering, onder leiding van haren directeur den heer P. Kok, in de herv. kerk. Na een inleidend woord dcor Ds. van Baaien kreeg het koor gelegenheid tot hst afwerken van 't programma. Als no. 1 werd gezongen het „Avond klokje", van Straatman. De inzet was goed te noemen, toch kon men bij het verder gaan merken dat er nog onder het koor waren welke behept waren met plankenvrees, aaar het verloop eenigs- zins zwevende was. No. 2 „Gij Herder Israëis" van Bortnianski vverd zeer mooi gezongen, vooral wat de nuanceering betreft, evenzoo no. 3 „Gebed" van den zelfden componist. In de eerste pauze gaf de heer Koste lijk een orgelnummer, waarna met be geleiding van dezen door den heer J. Kok het „Onze Vader" van A. v. d. Vloot werd gezongen. Jammer was het dat het stuk niet beter tot zijn recht kwam, doordat de toonzetting te laag was voor den solo zanger, waardoor er momenten in voor kwamen dat hij onverstaanbaar was. Door het koor werd hierna gezongen „Jesu ducis memoria" van B. Köthe. Het vestigde den indruk dat dit stuk niet getuigde van ernstige studie, daar er nogal wat aan haperde wat aangaat klankgehalte en samenzang. No. 5 „Boven de sterren" van F. Abt en Kerstlied van B. Diamant werden heel mooi weergegeven, vooral het laat ste was van ontroerende schoonheid. In de 2e pauze toonde de heer Koste lijk weer een meester te zijn op het or gel, terwijl met begeleiding door den heer Kok „de Avond" van H. C. Olthoff werd gezongen. Hierin kwam de stem van den heer Kok beter tot haar recht en ontplooi de hij zich als een goed zaager. Door het koor werd hierna weerge geven „Ecce Quomodo Moritur" van J. Handl, welke een oude bekende was en dan ook zeer mooi werd gezongen. No. 8 „Nocturne' 'van Hoogewerff waar nog al moeilijke passages in voorkwamen, getuigde van ernstige studie, het werd dan ook zeer goed weergegeven, terwijl tot slot „Eere zij God in den Hooge" van Bortnianski werd gezongen. De eerste helft van het nummer was mooi, jam mer dat de eerste tenoren er uit raakten, waardoor het geheel zakte. Allicht is dit toe te schrijven aan de warme tempe ratuur welke er in de kerk heerschte. Als algemeenen indruk hebben we kunnen constateeren dat de heer Kok een dirigent is, berekend voor zijn taak, jammer dat het nog al eens haper de aan het materiaal, hetwelk naar onze meening meer aandacht moet schenken aan den dirigent. Overigens kan men over het algemeen terug zien op een goed geslaagde uitvoering. SCHOORL. Overleden: Jacob Modder, echtg. van Dieuwertje de Jager, 42 j. Geboren: Gerardus Hendrikus z. van Hendrikus Kager en Geertruida Maria Veld man. DE STAKINGSBEWEGING IN HET ROERGEBIED. Tot nu toe is nog geen overzicht te krijgen van den toestand in het stakings gebed op heden Zaterdagochtend. Ter wijl in eengie districten de toestand on veranderd is, wordt van andere mijnen gemeld, dat de staking verflauwd. Het staat thans wel vast, dat de commu nistische hetze geen succes zal hebben. Ver wacht wordt, dat Maandag de arbeid in vollen omvang zal worden hervat. Orgaan Nederlandsche Bridge-Bond Eén van de programmapunten van den Nederlandschen Bridge-Bond was ook het uitgeven van een eigen tijdschrift. Het eerste nummer is thans verschenen on der redactie van den heer R. N. Haremaker, Den Haag. De uitvoering van dit nummer is uitstekend en na kennisneming van den in houd zijn wij van meening, dat dit tijdschrift in de toekomst een goeden band zal vormen tusschen de leden van den Bond en dat er eenheid zal komen in de spelopvattingen Nummer 1 bevat natuurlijk verschillende offi- cieele mededeelingen n.1. van het bestuur, van de afdeelingen, van het dag. bestuur, van de redactie en van den secretaris. Verder ook over den grooten wedstrijd. Het gedeelte betreffende het eigenlijke spel opent met een artikel van den redacteur over de grondbeginselen van het bieden, openen en setunen, waarbij het goede openingsbod speciaal onder de aandacht wordt gebracht bracht. Een artikel „Azen-parade" (door Kroesen) handelt over de bied-principes om tot een siam-bod te geraken. Een biedprobleem (waarvoor een prijs is uitgeloofd) besluit dit openingsnummer dat zeker nog door vele in teressante zal worden gevolgd. Dat het brid gen zoo vooruit gaat en ernstig wordt be studeerd kan niet anders dan groote voldoe ning geven. HET ACHTSTE POSTVLIEGTUIG. Aneta-Vaz-Dias meldt, dat bij de KLM. bericht is binnengekomen, dat het achtste postvliegtuig gisteren te 5.45 uit Bagdad is vertrokken en te 11.28 te Bushir aangeko men. Vandaar vertrok het toestel te ruim 12 u. en landde te 16.12 te Lhinga op ongeveer 200 K.M. van Djask gelegen. DE LAATSTE OVERBLIJFSELEN VAN DE R 101. De laatste overblijfselen van het vroegere Engelsche marine-luchtschip R 101 zijn thans naar Engeland overgebracht. Het totaal ge wicht van de overblijfselen van het luchtschip bedraagt ongeveer 80 ton OPLICHTING DOOR MIDDEL VAN VALSCHE STEMPELS. Door „werkloozen". De Vierde Kamer der Amsterdamsche rechtbank heeft uitspraak gedaan in de straf zaak tegen de beide havenarbeiders, die het Bureau voor Maatschappelijken Steun op lichting door middel van valsche stempels ir. het z.g. stempelboekje hun als werkloos arbei der der halvenreserve verstrekt. Het O M eischte tegen den eersten verdachte één jaar en tegen den tweeden verdachte negen maan den gevangenisstraf. De rechtbank legde deze straffen op, doch trok ten aanzien van beiden drie maanden af van den tijd in voorloopice hechtenis doorge bracht DRIE PLANTERS VERDRONKEN. Een auto in de rivier geraakt. Een auto, waarin gezeten waren de plan ters S. Sieber, Roland Schiess en Robert Allan Douglas, allen werkzaam op de onder neming Si-Boelan, van de ruöbermaatschap- pij Si-Boelan te Medan, geraakte in de rivier. Alle drie inzittenden verdronken. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. J. P. Coen (thuisr.) 2 Jan. te Genua. J. P. Coen (thuisr.) 2 Jan. v. Genua. Johan van Oldenbarnevelt 2 Jan. v. Amst te Batavia. Poelan Tello 31 Dec. v. Amst. te Hamb. Tabian 31 Dec. v. Amst. te Vancouver. Tabinta (thuisr.) 2 Jan. te Londen. Christiaan Huygens (thuisr.) 1 Jan. v. Colombo. Koningin der Nederlanden (uitr.) 1 Jan. v Southampton. Kon. Ned Stoomb. Maatschappij. Amazone 31 Dec. v. Fiume n. Bari. Aurora 1 Jan. v. Messina te Palermo. Brion 31 Dec. v. Amst. te Bordeaux. Euterpe 1 Jan. v. Vigo n. Amst. Brielle 31 Dec. v. Amst. n. Curagao. Hebe 31 E>ec. v. Malta n. Alexandrië. Ilos 31 Dec. v. Gibraltar n. Oran. Jason 31 Dec. v Rott. te Algiers. Nero 1 Jan. v Rott. te Pasages. Perseus 1 Jan. v. Amst n. Kopenhagen. Pollux 31 Dec. v. Smyrna n. Malta. Van Rensselaer (uitr.) 31 Dec te Paramaribo. Rhea (uitr.) 31 Dec. te San Juan de Porto Rico. Theseus 1 Jan. v. Kopenhagen te Aarhuus Trajanus 31 Dec. v. Motril te Genua. Vesta 1 Jan. v. Malaga te Barcelona. Ajax 2 Jan. v. Amst. n Rott. Almelo (thuisr.) 31 Dec. v. Tocopilla. Baarn 1 Jan. v. Rott. te Duinkerken Bennekom (uitr.) 31 Dec. v. Guayaquil. Deucalion 2 Jan. v. Amst. n. Rott. Fauna 31 Dec. v. Amst. te Hamburg. Ganymedes 2 Jan. v. Amst. te Hamburg. Iris 2 Jan. v. Amst. n. Danzig. Minerva 31 Dec. v. Valencia n. Amst. Nereus 1 Jan. v. Danzig te Hamburg. Poseidon 31 Dec. v. Tarragona te Valencia Proteus 2 Jan. v. Amst. n. Kopenhagen. Stella 31 Dec. v. Smyrna n. Constantinopel. Kon. Holl. Lloyc Erfurt (uitr.) 1 Jan. te Antwerpen. Drechterland (uitr.) 28 Dec. te Rio Janeiro. Ivo (uitr.) 31 Dec. te Santos. Zaanland (thuisr.) 1 Jan. v. Bahia. Rotteroamscbe Lloyd Baloeran (thuisr.) 2 Jan. te Suez. Kedoe (uitr.) 31 Dec. v. Genua. Palembang 1 Jan. v. Rott. te Batavia. Sibajak (uitr.) 1 Jan. te Marseille. Soekaboemi (thuisr.) 1 Jan. v. Djeddah. HollandAmerika-Lijn. i Pardo, Seattle/Rott.; 30 Dec. v. Cristobal. i Lochgoil 31 Dec. v. Rott te Portland (6 Nictheroy 31 Dec. v. Seattle n. Rotterdam. Lochmonar, Vanc./Rott., 1 Jan. te Londen. Moerdijk, Rott./Pacific, 31 Dec. te Lucia. Veendam 30 Dec. v. New York n Bermuda HollandWest-Afrikn-Lijn. Billiton (uitr.) 2 Jan. te Lorenzo Marqués. Meliskerk (thuisr.) 31 Dec. te Lorenzo Maf. ques. Nijkerk (thuisr.) 2 Jan. te Suez. Springfontein (thuisr.) 31 Dec. te Tanger. Randfontein (uitr.) 1 Jan. te Mombassa. Holland—West-Afrika Lijn. Helder (thuisr.) 31 Dec. v. Conakry. Maaskerk (thuisr.) 1 Jan. v Lagos. HollandAustralië-Lijn. Arendskerk (thuisr.) 30 Dec. v. Adelaide. HollandBntsrh-Indlë-Lijn. Meerkerk (thuisr.) 2 Jan. te Hamb. HollandOost-Azië-Lijn. Oostkerk (thuisr.) 1 Jan. v. Genua. Riouw (uitr.) 31 Dec. v. Genua. Zosma 2 Jan. v. Hamb. te Schiedam. Boschdijk, New-York/Ja va, 2 Jan. v. Suez. Medon 1 Jan. te New-York. lavaPacific Lijn. Tabian 31 Dec te Vancouver. JavaChinaJn na u-Lijn. Tjibodas 30 Dec. te Hongkong. Java Bengalen-Lijn. Kangean, Calcutta n. Java, 31 Dec. v. Ram goon. Java—New York-Lijn. Kota Baroe 2 Jan. v. Batavia n. New York. Kon. Paketv Maatschappij. Sigli 31 Dec. te Belawan. Rotterdam—Zuid-Anerika-LIJn. Alcyone (uitr.) 31 Dec. te B. Ayres. Alwaki (thuisr.) 31Dec. v. Santos. Stoomvaar Mij, Oceaan. Aeneas, Japan/Rott., 2 Jan. te P. Swetten* ham. Alcinous 31 Dec. v. d. Clyde te Liverpodf. Euryades, Java/Amst.; 1 Jan v. Paaang. Eurylates, Batavia/Amst. 1 Jan. te Suez. I Maron, Batavia/Amst., 27 Dec. v Pt. Said I Polyphemus 23 Dec. v. Liverp. te Batavia. Emzetco Lijn. Jonge Anthony 1 Jan. v. Gandia te Antwer pen. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 3 Jan. 1931. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 165000 stuks Kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt: 56—58 5.706.10; 58— 60 5.90—6.60; 60—62 tAO—.f 7; 62 -64 6.80-ƒ 7.50; Kleine 5-ƒ 5.60 7000 stuks Eendeieren 5 806. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PR 'EN. AMSTERDAM, jan. 1931. Op de hfc den gehouden aardappelenmarkt waren d< prijzen onveranderd. Aanvoer 4 ladingen zijnde 3634 H.L. Opgave van JVoordhollandsch Uaiidboiiwcrcdiel VU'. (Ontvangen pet dtaadloore telefoon) Koers vao heden te STAATSLEENINGEN. 5 H18 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpi) Cert. v. 1000 Kol Bank i Ned Ind Handelsbank Franscbe Banken (3). D. Reicbsbank - INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie. v. Perkelj Patent Calvö Delft Cert.. Centrale Suiker Holi Kunstzijde Unilever Philips Gloeilampen Gem Bei INDUSTR. AAND. BUITENL. Am Smelting Anaconda Betbleb Steel Cities Service Steel cooim Zweedsche Lucifere CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Cult. VorstenL Dito actiont Poerworedjo MIJNBOUW Alg Explor. Mij. Boeton Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber. Hessa Rubber Serbadiadi lnterc. Rubber t SCHEEPVAARTEN. Holt. Amerika lijn Holl Amerika Gem Eig. Scheepvaart Unie Kon Ned Stoomboot Niev Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembab Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. £rie Milwaukee Southern Rails UnioD Pacific Wabasb "Exdividend. tExclaim. 28'/, 6*/M 57'/. 178 17»/. PROLONGATIE vorige ko-re WISSELKOERSEN Vorige koers 1027/i6 1 j8ig 11Ü I151/, 402 224 45»/. 49 853/. 30*/. )7~9V, 1/9 42 ti/s 62'/ig 51'»/,, 10S/16 140»/,6 246'/a 315»/. 23/ 86'/, 74'/, 23 85 60 61 270 286»/. 118 100'/4 51'/, 78 53 2 127. 11'/, 119 457, 44»/. 41 223 2477, 226'/, pi.m 10.3(i 13c'/, 4j 85 182 186 16'/, 310-2 88 60 287-9'/. 52 50 2157, 2177, 67, 186 18 pl.m 10.45 857, I&2-6 185'/,-/ 65'/.-f 109-13 93.» 88-90 287-91 100-1 51 215'/, 255 218 29 6'/, 4*1 pl.m. 11.- 220 47-87, 87 174'/, 187-8' 44 65-7.* 16s/s 144 312-5 90-1 291-2 21 13 12 122 197, Londen Berlijn Parijs i i Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100. Kopenhagen Stockholm NIET OFFICIEEL. N«w-York 18'/. 2 pCL heden 2»/, pQ, AMSTERDAM. pl.m. 11.15 48'/,-9 48o0 8/ 184'/, 187-92 54-7is 16.li/i, 144'/, 16-20 95-7 2917a-3 iooj-ij 517. 57 Vs 2"/)6 54 220 255.8 220 67» 19 Vorige koers 12.1167. 59.15 9.757, 34.69 48.16 34.977, 66.40 66.55 66.427, O iMi 1 13.00 Koers op heden 11 uur 12.067, 59.15 9.75b. 34.69'/, 48.15 35.00 66.40 66.55 66.40 13.00

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 10