Ilkiiinch ïiomt. htiJird drie eit dertigste Jaargang. Vrijdag '2 Ju1"1"1'- Binnenland_ Rechtszaken Onze Koloniën. Zeetijdingen Luchtvaart H». 1 1931 PREMIES VOOR DE «-• doot do Rijks- verzekeringsbank aangesproken voor een ex art 41 3e M der Invaliditeitswet ver schuldigd bedrag wegens het zonder pen sioen verlaten van den gemeentedienst van een aantal in de dagvaarding opgesomde per sonen- Deze arbeiders waren op grond van art 35 der Invaliditeitswet bij de Rijksver zekeringsbank niet verzekeringsplichtig tegen invaliditeit en ouderdom. Bij het verlaten van den gemeentedienst voordat zij recht hadden op gemeente pensioen, gold voor hen art. 41 tweede lid, volgens hetwelk zij onder de wettelijke inva- liditeits- en ouderdomsverzekering bij de Rijksverzekeringsbank gingen vallen en daar bij geacht werden van het begin af onder die verzekering ie vallen. Verder legt de wet aan der, werkgever, wiens dienst verlaten wordt, de verplichting cp om aan de Bank voor deze arbeiders te betalen de „benoodigde wiskundige reserve" Het geschil liep nu over de vraag, welk bedrag onder deze uitdrukking moet worden verstaan. De gemeente Zwolle was van meening, dat hier alleen werd bedoeld het reserve-accres d.w.z. de premies over den tijd, welke vooraf ging aan het verlaten van den gemeente dienst. De Rijksverzekeringsbank daarentegen hul digde de opvatting, dat volgens art. 13 van den algemeenen maatregel van bestuur het K. B. van 28 Nov 1919. waaraan de regeling van de uitvoering van art. 41 3e lid was op gedragen, onder benoodigde wiskundige reserve moet worden verstaan de aanvangs- reserve plus het reserve-accres. De rechtbank te Zwolle stelde de gemeente in het gelijk, doch het gerechtshof te Arnhem veroordeelde de gemeente tot betaling der ge vorderde bedragen. Van dit arrest voorzag de gemeente Zwolle zich in cassatie Daarna concludeerde de advocaat-generaal bij den Hoogen Raad mr. Besier tot vernieti ging van het bestreden arrest met bevesti ging van het vonnis der rechtbank te Zwolle De Hooge Raad heeft nu conform deze con clusie in deze zaak gewezen. EEN GROOTE GARAGE TE AMSTERDAM. Voer tweehonderd auto's. Een tennisbaan op het dak. De grondverdieping van de perceelen Da niël Weelinkplein 824a, waarin thans een koffiehuis en een vergaderzaal zijn onderge bracht, zal worden verbouwd en ingericht als garage. Deze garage zal plaats bieden voor ongeveer 200 automobielen, en tevens zal de noodige ruimte worden afgezonderd voor kantoren, magazijnen, enz. Ook zal er een lunchroom worden gevestigd Op het platte dak van de garage zal een tennisbaan worden aangelegd, de eerste in 'ichting van dien aard te Amsterdam. De verbouwing zal 100.000 kosten. SLUITING MACHINEFABRIEK. Naar gemeld wordt zal wegens gebrek Aan werk de constructiewerkplaats van de Koninklijke Nederlandsche Machinefabriek te Helmond gedurende eenige weken worden gesloten. Een 80-tal arbeiders komt hierdoor tijdelijk zonder werk. Vrijdag 2 Januari zal de eerste dag zijn dat niet meer wordt ge werkt. De sluiting zal waarschijnlijk tot half Februari a.s. duren. De Directie heeft aan het betrokken personeel medegedeeld, dat aan de werklieden, die recht hebben op uit- keering uit een werkloozenkas, geen onder steuning meer door de fabriek kan worden verleend. Aan de anderen zal nog tijdelijk een ondersteuning worden verstrekt. Het aantal werkloozen te Helmond be draagt thans circa duizend. t TOL OPGEHEVEN. Groote feestelijkheden In den nacht van Woensdag op Donder dag is de Zaandijkertol op glorieuse wijze opgeheven. Duizenden menschen waren te fra5ac'1t getuige van den inzet der fees telijkheden, die de Zaansche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer ter gelegenheid «fJ1 r'jpbeffing van den tol had georga- oprfnona kIolcsIag 12 uur werd de boom P Jj? Passeerde de eerste automobilist, ïri^n lp^Ter uitVelsen, den thans tol jgen half een, het tijdstip, waarop door de Vereeniging voor Vreemde wofden'S^r groot®ch vuurwerk zou K hJJïlJ.fl' Was het °P weg zoo druk, dat het verkeer geheel vastlien Fpn lange file. auto's stond aan beide zijden van den thans opgeheven tol en door de groote menigte, die op de been was, was er gefn be weging in te brengen. Het duurde oneevëer een uur, vóórdat de talrijke politie die ter plaatse aanwezig was, erin slaagde'het vpr keer weer te regelen. Te half een werd het grootsche vuurwerk door de V. V. V. geor ganiseerd, afgestoken. Het duurde drie kwar tier. Met geweldige kanonschoten werd de geheele Zaanstreek verwittigd van de ophef fing van den tol. Op Nieuwjaarsdag vond in den middag een optocht van auto's plaats door de geheele Zaanstreek, waarin o.a. een alegoriscne voorstelling van den Zaandijker tol en zijn opheffing werd meegevoerd. Er was zeer veel publiek op de been. Aansluiting brand. Een film vlam gevat. In den Oudejaarnsnacht werd de hulp van de brandweer te Amsterdam ingeroepen voor een brand in de Vinkenstraat 182, waar de heer Rijbel een rijwielherstelplaats heeft. Na afloop van de Oudejaarsviering, toen de kinderen naar bed werden gebracht, zou voor de grooten nog een film vertoond wor den. In de keuken was daarvoor een toestel opgesteld. Plotseling vatte de film vlam en zette de naaste omtrek in brand. Aan blus- schen van het vuur viel niet te denken. In allerijl werden de kinderen door familiele den, die op bezoek waren, uit hun bed ge haald. Bij de pogingen om zoo spoedig mo gelijk buiten te komen brak een glasruit, waardoor de heer Rijbel aan hand en hoofd werd gewond. De brandweer bluschtee het vuur met vier stralen. Het benedenhuis en de eerste vei- dieping brandden uit. De heer Rijbel was niet verzekerd. reikte Enschede dit jaar reeds een aantal van 400 vreemdelingen, terwijl het vorig jaar het totaal slechts 276 bedroeg. Het aan tal is vooral de laatste maanden snel geste gen en verwacht mag worden, dat het nog zal toenemen. TOLLENOORLOG. Feest bij opheffing van tollen. Voor het laatst gistermorgen waren de tolgaarders van de tollen no. 1 en 2 op den weg PessinkLaren in functie, toen een autocolonne uit Deventer naderde. Er werd dezen keer echter geen tolgeld geheven, om dat het een afscheid gold waaraan eenige feestelijkheden waren verbonden. Met den auto van den heer H. J. Holt- kamp, voorzitter der afdeeling Deventer van den Bond van Bedrijfsautohouders, aan het hoofd, was n.1. om kwart voor tien des mor gens afgereden van den Brink te Deventer om ongeveer 10 uur naderde men tol no. 1 nabij Epse. De tolbaas, de heer Nengerman, was reeds vroeg in de weer geweest en had voor het afscheid den tolboom versierd met groen en vlaggen. In het midden dezer ver siering was een bord met opschrift gehangen waaróp de woorden: „Deventer tolvrij" wa ren aangebracht. De tolgaarcLrs-familie, als mede de politie uit Gorsel stonden het ge zelschap reeds op te wachten Nadat het verdwijnend verkeersobstakel op de gevoelige plaat was gebracht, richtte de heer Holtkamp eenige vriendelijke woor den tot de familie en sprak er dan zijn vrueg- óe over uit, dat de weg thans vrij is gewor den. Spreker sprak dank aan de verschillen de bonden die tot de opheffing van dit ver- keersobtakel hadden bijgedragen. Toen ging het in de richting Laren en had bij tot no. 2 dezelfde ceremonie plaats Daar na ging men naar Laren, de Gemeente, waarvan zooa's bekend, de gemeenteraad geen medewerking tot de tolopheffing ver leende. Tijdens den rit door het dorp werd door de autobestuurders een claxon-concert ge bracht, hetgeen de bewoners uit hun huizen deed snellen. Doorgereden werd naar Loc- hem, waar in hotel Bak ververschingen wer den gepresenteerd. De tieer Holtkamp bracht daar deelnemers en pers dank voor hunne Op de terugrit werd aan heide tolgaarders aanwezigheid en medewerking, door den heer Holtkamp een kistje sigaren aangeboden. INBRAKEN TE MUIDERBERG. Tweemaal gevlucht, slechts één inbraak gelukt. Inbrekers hebben getracht in een aantal perceelen te Muiderberg hun slag te slaan, waarin zij slechts gedeeltelijk zijn geslaagd Het eerst werd een bezoek gebracht aan de pastorie, bewoond door ds. Van Veen. Klaar blijkelijk hadden zij geen inbrekerswerktui gen bij zich, want een ijzeren haardsleutel was benut, om kasten en bureaux open te breken. Uit een schrijfbureautje van de echtgenoote van den dominee werd een fototoestel meege-, nomen, vertelt De Crt.in de huiskamer werd een portemonnaie met huishoudgeld buitgemaakt en voorts eenig geld van cate chisanten, in totaal circa 20. Een oude en veloppe, welke de inbrekers in een bureau vonaen, werd klaarblijkelijk achteloos terzij de geworpen. Als de heeren geweten hadden, dat er zich een bankbiljet van 100 in be vond, hadden zij aan de enveloppe wel meer aandacht besteed. De oogst viel den bezoekers waarschijnlijk niet mee, want ze hebben daarna getracht in de woning van den heer V. te komen, die in de nabijheid woont, doch op het geblaf van den hond namen zij de vlucht. Toen ging het naar de woning van den kantonnier Voorn. Hier werd op dezelfde wijze als bij den dominee een stuk uit een ruit gesneden. Op het gerinkel van de glasscherven kwam de bewoner naar beneden, waarop de onge- wenschte bezoekers maar weer het hazen pad kozen. Door de rijksveldwacht werd ten huize van den dominee uren lang alles aan een zeer neukweurig onderzoek onderworpen; men kon echter geen vingerafdrukken ontdekkenwel kon uit andere sporen worden vastgesteld, dat de inbrekers met handschoenen aan ge werkt" hebben. Het politie-onderzoek wordt krachtig voortgezet. Men heeft goeden grond om te veronderstellen, dat de bezoekers met de plaatselijke omstandigheden en bewoneres niet bekend zijn. EEN STEEKPARTIJ Zender eenige aanleiding drie jongemannen ernstig verwond. In Babilonienbroek nabij Waalwijk was op Oudejarasavond een 5-tal opgeschoten jon gens uit Dussen bekend als leden van de z.g.n. Zwarte Bende aan bet biljarten. Na 't sluitingsuur ontmoetten zij drie zeer oppassende jongelui uit Waalwijk. Zonder aanleiding staken zij met een mes naar A. v. H. Bewusteloos viel deze neer. Daarop wer den B. v. H. en A. B. ernstige messteken toegebracht. De toestand van A. v. H. is zeer ernstig zoodat het ergste kan worden verwacht. EEN DIEVENBENDE GEKNIPT. De politie te Waalwijk heeft Oudejaarsdag de daders van den diefstal ten huize van den heer Van SchijndelVan Thiel weten op te sporen. Een vijftal jongens van 18 tot 20 jaar is gearresteerd; zij hebben bekend verscheiden diefstallen te hebben gepleegd. MEER VREEMDELINGEN. Gevolg van economische depres sie in het buitenland. De Twentsche correspondent van het Hbl schrijftAls gevolg van de economische de pressie neemt het aantal ongewenschte vreem delingen, dat in ons land wordt aangetroffen, vrij snel toe. Dit blijkt uit de cijfers van het grenscommissariaat te Enschede, via welke plaats echter niet meer zooveel vreemdelin gen als vroeger worden uitgeleid. Het groot ste deel gaat thans via Zevenaar Toch be WERKVERSCHAFFING. Werk voor bijna duizend menschen. Dank zij de voortvarendheid door de Com missie tot voorbereiding van werkverruiming in West-Brabant aan den dag gelegd, is het thans zoover gekomen, dat een groot werk kan worden aangepakt. In de Hoevensche Beemden zullen ca. 350 werkloozen arbeid vinden bij de kanalisatie- werken; aan de Molenbeek bij Roosendaal zullen ca. 150 menschen nuttig werkzaam zijn, terwijl voor de verbetering van de „Boomvaart" in de Cruyslar.dpolder onder Steenbergen nog eens ca. 250 arbeiders te werk worden gesteld. Tenslotte kreeg de Commissie gedaan dat de fabrieken voor draineerbuizen in en om Bergen op Zoom. dezen winter volop arbeid hebben voor de levering van drainagebuizen voor de Wierin- germeer en Zuiderzeewerken, waar eveneens de Ned. Heide Mij. werkzaam is. HET CONFLICT IN HET VISSCHERIJ- BEDRIJF. Woensdagmiddag is te Den Haag een bij eenkomst gehouden van den Loonraad uit de Reedersvereenigirfg met vertegenwoordigers der vakbonden van personeel, waarin be sproken zijn de hangende kwesties betreffende de opzegging door de werknemersbonden van het collectief contract. In deze conferentie hebben de werknemers afgevaardigden nieuwe voorstellen geformu leerd, waarmee de reeders zich gedeeltelijk accoord verklaarden. Deze voorstèllen zullen nog schriftelijk worden toegezonden ter nadere beoordeeling der reeders. DOOR EEN MACHINE GEGREPEN Teen Woensdagmiddag de 15-jarige stuur man-leerlingen J. v. G., wonende op de Prins Hendrikkade te Rotterdam, zich op de sleep boot „Giessendam" liggende aan de Ooster kade aldaar, naar het achteronder wilde be geven, werd hij door een draaiende machine gegrepen en viel, waarbij zijn linkerbeen tus- schen de raderen terecht kwam. Dit been werd hem onder de knie afgeknepen. In ern- stigen toestand is de jongen door den G.G D naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ver voerd D'E RAMP OP MIDDEN-JAVA. Vragen van het communistische Ka merlid De Visser. Hij vraagt om hem geen moeilijkheden voor een studiereis in den weg te leggen. Het Tweede Kamerlid, de heer De Visser heeft aan den minister van koloniën de vol gende vragen gesteld: Is de minister bekend, dat zich een parti culier comité heeft gevromd tot inzameling van steungelden voor de slachtoffers van de Merapi-eruptie? Zoo ja, is de minister met ondergeteekende dan niet van oordeel, dat deze slachtoffers nnet afhankelijk moeten worden gesteld van steuninzamelingen, maar volledig van 's Rijks wege dienen te worden schadeloos ge steld? Acht de minister het met ondergeteekende geen scherpe aanklacht tegen het Nederland sche gouvernement en de heerschende klasse, welke jaalrijks honderden millioenen winst uit Indonesië halen, dat de ettelijke honder den slachtoffers van de Merapi-eruptie nog op particuliere gaven waarbij willekeur geenszins is uitgesloten zijn aangewezen? Is de minister bereid oogenblikkelijk maat regelen te treffen, waardoor aan de arme slachtoffers voornoemd ten spoedigste volle dige schadeloosstelling op kosten van 's Rijks kas wordt verstrekt? Is de minister bereid te bevorderen, dat ondergeteekende bij een studiereis, die hij iu Indonesië wil maken en waarbij hij in het bijzonder het gebied, dat door de Merapi-uit- barsting is getroffen, wenscht te bezoeken, geen moeilijkheden vanwege het gouverne ment in den weg worden gelegd? VERKEERSONGEVALLEN. Auto op fietsers ingereden. Gisteravond reed een auto met een achttal inzittenden te Lisse in op ee ntweetal fietsers, n.1. den heer Wortel en zijn meisje. Ernstig gewond werden zijn naar het academisch zie kenhuis te Leiden overgebracht. De chauffeur van den auto is gearresteerd. BRANDEN. In een zaadhandel Oudejaarsavond brak een felle uitslaande brand uit in den zaadhandel van de firma G. Lammers in de Jans Langstraat tt Arnhem Het vuur vond gretig voedsel in de opge slagen voorraden, welke grootendeels ver brandden en voor de rest waardeloos werden door waterschade. De oorzaak van den brand, welke tijdens afwezigheid van den eigenaar uitbrak, is niet bekend. De schade is zeer groot. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Tijdens afwezigheid van de bewoners is gisteravond brand uitgebroken in de riet meubelfabriek De Ooievaar te Apeldoorn. Een voorbijganger zag vlammen uit het dak- slaan en waarschuwde onmiddellijk de poli tie, die op haar beurt de brandweer van den brand in kennis stelde. Tijdens den brand arriveerden de bewoners, die een bezoek bij kennissen hadden afgelegd- Vermoedelijk zijn vonken uit den schoorsteen, die waar schijnlijk defect was, oorzaak van den brand. VOORLCOPIG OVERZICHT VAN HET WEER IN DECEMBER 1930. (Medegedeeld door het Kon. Ned. In stituut te De Bildt.) Gemiddeld over de 5 hoofdstations was in December de temperatuur in den ochtend een halve graad te laag. Zij was in de eerste en tweede decade resp. 1 Vo en 'A graad te laag. in de derde Vs graad te hoog. De grootste afwijkingen kwamen voor op den 5en en 31sten resp. 6A graad beneden en 5 graden boven normaal. De gemiddelde maximum temperatuur was 1 graad beneden normaal Het gemiddelde minimum ongeveer nor maal. Het aantal dagen met een minimum temperatuur beneden het vriesount bedroeg te De Bildt 18 tegen 14 normaal. De neer slag was over het geheele land beneden nor maal. In het Zuid-Westen 10 tot 20 procent, overigens 20 tot 35 procent. Te De Bildt wer den 41 uren zonneschijn waargenomen tegen 37 normaal. Gemiddeld over het geheele jaar was de temperatuur 0.6 graden Celsius te hoog. De grootste afwijkingen kwamen voor in Juni met 2.9 graden boven en Februari met 0.9 graden beneden normaal. Het aan tal dagen met een maximum-temperatuur boven 25 graden bedroeg op de 5 hoofdsta tions 17 tegen 16 normaal. De jaarsom van den neerslag was 20 procent boven de nor maal van 691 milimeter. De grootste afwij kingen vertoonden November en Februari met resp. 115 procent boven en 58 procent beneden normaal. Het aantal uren zonne schijn gemiddeld over de 5 hoofdstations, dat normaal 1461 bedraagt was in het af- geloopen jaar 101 uren daarboven. De grootste afwijkingen kwamen voor in Juni en Mei, resp. 67 uren boven en 33 uren beneden normaal. KORTE BERICHTEN. Een 14-jarigen zoon van een met zijn schip in de Nieuwe Houthaven te Amster dam liggenden schipper is Oudejaarsdag van het vaartuig te water gevallen en ver dronken. De gepens. kapt. bij het Ned -Indisch leger F. C. J. Sneep is te Ukkel bij Brussel overleden. De gemeente Denekamp krijgt binnen kort drinkwater uit de naburige Duitsche grensstad Nordhorn. Het Rijksbureau voor de Drinkwatervoorziening zal zijn medewer king verleenen. De gemeenteraad van 's-Gravenhage heeft aan mr. B. C. J. Loder bij gelegenheid van zijn aftreden als rechter en oud-presi dent van het Internationaal gerechtshof een eere-,plaquette aangeboden. Gister is het prov. stoomgemaal te Ta cozijl (Fr.) opnieuw in werking gesteld. Te 's-Gravenhage is overleden, 83 ja ren oud, de gepens. luit.-gen. W. G. F. Snij ders, oud-insjiecteur der infanterie. De omzet aan den rijks vischafslag te IJmuiden, die sedert 1923 geleidelijk was ge stegen van ruim 10 millioen tot 16.702 234 in 1929, daalde in 1930 tot 14.549.837. De voornaamste oorzaak hiervan is de slechte uitkomst der stoomtreilvisscherij. De gemeenteraad van Zaandam be sloot tot invoering van een verordening op de heffing van een belasting onder den naam „los- en laadgeld". Zij zal geheven worden van de personen, die goederen per boot of schip ontvangen of verzenden. De landbouwer Joh. W. te Zwartebroek heeft een vreemdeling gevat, die zich aan diefstal had schuldig gemaakt Na een ge vecht werd de vreemdeling, die een Span jaard bleek te zijn, overmand en aan de po litie overgeleverd. ZAKELIJKE BELASTING EN LOONKORTING. De Haarlemsche kantonrechter ver oordeelt tot erugbetaling. Een bedrijf te Haarlem had ingesteld, dat 2 per week zou worden gekort als bijdrage in de zakelijke belasting op het bedrijf. Een onlangs ontslagen arbeider heeft een vorde ring tegen den werkgever ingesteld tot uitbe taling van de korting op het loon. De kantonrechter te Haarlem, uitspraak doende, heeft de vordering toegewezen. STAKING AAN DE CHAMOTTEN- FABRIEK. Het Arnhemsche gerechtshof heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen den arbeider te Geldermalsen, die tijdens de staking be hoorde tot een groepje stakers, die geen ge volg gaven aan het bevel van den burge meester om door te Ioopen. Verdachte heeft toen geroepen: „Niet doen, jongens, staan- blijven." De politierechter te Tiel veroordeelde hem wegens opruiing tot drie weken gevangenis straf. Het Hof besliste, dat het ten laste gelegde niet strafbaar is en ontsloeg hem van rechts vervolging. DOOD DOOR SCHULD. Het gerechtshof te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de zaak van den automobilist, die in December van het vorig jaar te Brummen den Zutphenschen advocaat mr. Julius aan reed met zijn auto met het gevolg dat mr. Julius zwaar werd gewond en aan de gevol gen overleed. De rechtbank te Zutphen had verdachte vrijgesproken, doch het Hof nam aan, dat verdachte inderdaad schuld had aan dit ongeluk en dat zijn onvoorzichtigheid en roekeloosheid daarin bestond, dat hij ver keerde onder den invloed van alcohol toen hij de auto bestuurder en dat hij toen gereden heeft met een snelheid van ongeveer 8iÖ KM- per uiiV. Het Hof veroordeelde hem tot 14 dagen hechtenis. VERDUISTERING UIT EEN GEMEENTEKAS. In de zaak van den gewezen gemeente ontvanger van Papendrecht, C A., die door de rechtbank te Dordrecht tot één jaar ge vangenisstraf is veroordeeld, wegens ver duistering van gelden uit de gemeentekas, en tegen wien in hooger beroep door den procureur-generaal bij het gerechtshof drie maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een jaar proeftijd was geëischt, ver klaarde het hof het onderzoek niet volledig en het verwees de zaak terug naar den rech- ter-commissaris te Dordrecht ter nader on derzoek. DE UITBARSTING VAN DEN MERAPI. Neg vijf gehuchten ontruimd. Po gingen let emigratie. De Merapi is thans rustig, de laharstroo- men zijn dit eveneens. De opzichter van den Vulcanologischen Dienst Kroon die Dins dag over de lahar naar Maron liep, traf daar nog een groot aantal menschen- en dierenlijken aan, in verband waarmede dr. Neumann van Padang militaire hulp ver zocht voor den opruimingsarbeid. Woensdagmorgen had een conferentie plaats met den plaatselijken militairen com mandant. majoor Soetens, te Moentilan, ter bespreking van de veiligheid en het eventu eel zenden van een patrouille om Maron af te branden, aangezien de ter aarde bestelling van de thans gedurende tien dagen boven aarde liggende lijken welhaast ondoenlijk De Resident verzocht Woensdag den re gent opgave van de namen der gezinshoof den, die alles verloren hebben en genegen zijn te emigreeren naar de Lampongs en el ders alwaar (dit zal afhangen van den om vang der steunverleening) hun een stuk grond, een huisje en gereedschappen, alsme de een tegemoetkoming in het eerste 'levens onderhoud wordt verstrekt. Dinsdagochtend is men nog overgegaan tot ontruiming der vijf gehuchten, ten Noor den van Semowo, in verband met het gecon stateerde feit, dat de Merapi blijkbaar weder bezig was met de vorming van een spleet, zooals die waaruit eertijds verschroeiende luchtstroomen werden uitgestooten. Voorts werd ontruimd de streek ten zuiden van Ba- tang, wegens de nog bestaande lahardrei- ging. De terugkeer der Javanen naar ge- vaarlooze streken, wordt thans niet langer verhinderd. Een groot deel der berghelling zal echter permanent jntruimd blijven, in verband waarmede besprekingen zullen wor den gevoerd met den opperhoutvester omtrent eventueele bebossching. ASSISTENT AANGEVALLEN. De „Deli Crt." weet te melden, dat een mandoer, vergezeld van vier vrouwelijke con tractanten, een assistent van de onderneming Redelong aanviel. De reden tot den aanval was, dat de assistent een aanmerking op het werk had gemaakt, terwijl beweerd wordt, dat de assistent daarbij geslagen zou hebben. De assistent kreeg zeven steken van den mandoer. Hij werd naar het hospitaal te Ta- kengon vervoerd, evenals de mandoer, die door den assistent werd gewond. De vrouwen waren ongewapend. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. Johan van Oldenbarneveldt (uitr.) 30 De( v. Belawan. Johan de Witt (uitr.) 31 Dec. v. Suez. Koningin der Nederlanden (uitr.) 31 Dec. te Southampton. Poelau Tello 31 Dec. v. Amst. te Hamburg. Poelau Roebiah (uitr.) 31 Deec. v. Suez. Tarakan (uitr.) 30 Dec. te Antweipen. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Agamemnon 30 Dec. v. Genua te Buiriana. Aurora 30 Dec. v. Catania n. Messina. Barneveld (uitr.) 30 Dec. te Valparaiso. Caly.pso 29 Dec. v. W.-Indië te New York. Fauna 30 Dec. v. Amsterdam n. Hamburg Minerva 30 Dec. v. Napels te Burriana. Nereus 30 Dec. v. Danzïg n. Hamburg Oranje Nassau 29 Dec. v. Trinid'ad n Ma- deira. Orion 29 Dec. v. P. au Prince n. Havre. Poseidon 30 Dec. v. Tarragona n. Valencis Alkmaar 30 Dec. v. Rott. te Hamburg. Brielle 31 Dec. v. Amst. n. Curacao. Simon Bolivar 30 Dec. v. Amst. te Ham Van Rensselaer 31 Dec. v. Amst. te P maribo. Kon. Holl. L.loyo Flandria (uitr.) 30 Dec. v. Santos. Immo (uitr.) 29 Dec. te Rio Grande. Salland 31 Dec. v. Amst. n. Bremen. Rottertiamsche Lloyd Kota Gede (uitr.) 31 Deec. te Belawan. Merauke 31 Dec. v. Rott. te Hamburg Soekaboemi (thuisr.) 30 Dec. v. Kamaran HollandAmerika-Lxjn. Lochgoil 29 Dec. v. Tacoma n. Rotterdam. Lochmonar Vanc./Rott. via Southampton 36 Dec. van Liverpool. Narenta 31 Dec. v. Rotterdam n. South ampton Navasota, Southampton n. Seattle, 28 Dec. v. Christobal. Nictherov, 30 Dec. v. Seattle n. Rotterdam. Grootendijk, Rott. n. N. Orleans, 30 Dec. v. Havana Kinderdijk, 30 Dec. v. Antw. te Los Angeles. Nieuw-Amsterdam 30 Dec. v. Rott. ie New York Pardo, Seattle/Rott., 29 Dec. te Panama. HollandALika-Lijn. Billiton (uitr.) 31 Dec. v. Port Natal. Giekerk (uitr.) 31 Dec. te Algoabaai. Meliskerk (thuisr.) 29 Dec. v. Beira. Springfontein (thuisr.) 30 Dec. v. Dar-es- Salaam. Niikerk (thuisr.) 30 Dec. v. Djeddah n. Suez. Sumatra 30 Dec. v. Hamburg n Amsterd HollandAustralië-L ijii. Abbekerk (thuisr.) 30 Dec. v. Alexandrië. Arendskerk (thuisr.) 30 Dec. v Adelaide. JavaChinaJanau-Lijn. Tjibesar 29 Dec. te Hong-kong Tjilibort 29 Dec. v. Hong-kong n Muntok. Tjikandi 30 Dec. te Shanghai. Tjiliwcng 30 De- v. Hong kcug te Shang hai. ïavaPacific Lijn. Batoe 30 Dec. v. d. Pacific te Makassar. Siautar, Java/Pav.; 28 Dec. te S. Francisco. Veendam 29 Dec. v. Bermuda te New York Stoomvaart Mii Oceaan. Aeneas, Japan/Rott., 30 Dec v. Singapore. Alcinous 30 Dec. v. Glasgow n Java. Elpenor, Japan, Amst.; 29 Dec. te Sngapore. Peleus, Rott./Japan; 29 Dec v. Singapore. Emzetco Lijn. Jonge Jacobus 31 Dec. v. Rott. n. Vaiencia. DE POSTVLUCHTEN OP 1NDIE. Aneta-Vaz Dias meldt, dat bij de K.L.M. bericht is binnengekomen, dat het achtste postvliegtuig opweg naar Nederlandsch-In- dië, de P.H.A.F.O., dat te Gaza op Oude jaarsdag was gearriveerd, te 7.47 uur uit Gaza is vertrokken en te 13.47 uur te Bag dad is aangekomen. Voorts is bij de K.L.M. bericht ontvangen, dat het zesde retourvliegtuig, de P.H.A.G.R Donderdagmorgen om 6.15 uur uit Djask ia vertrokken en te 15.25 uur te Bagdad gelandv AMY IOHNSON GESTART NAAR PEKING. De jeugdige Engelsche vliegster Amv Johnson, die in Mei van het afgeloopen jaar plotseling een wereldnaam verw ierf door haar vlucht naar Australië, is gistermorgen vroeg voor een vlucht naar Peking. Zii maakt de

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 1