Vaderlandsche Bank DE LANOE DE MORAAZ Radirsrafisch Weerbericht. RENTE JAARDEPOSITO 4 RENTE SPAARBOEKJES 67 Stadsnieuws vertrokken personen. Wlarktberichten de boterprijzen AGENDA Zaterdag 3 Januari. Harmonie, feestavond D. E. S., vereeni- ging van bewoners van Volkshuisvesting 7.30 uur, Cinema Americain: Liefdes Walzer (operette, geluidfilm); voor eiken leeftijd. 7.30 uur, A. B. T.: In de klauwen van het noodlot (sens); voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Victoria-theater: Het geheimzin nige eiland (mysterie, geluidfilm); boven 14 jaar. Zondag 4 Januari. In Cinema Americain van 2 uur n.m. af doorloopende voorstelling van Liefdes Wal- zer (operette, geluidfilm), voor eiken leeftijd. In A. B. T. van 2 uur nm. af doorloopende voorstelling van In de klauwen van het nood lot (sens.); voor eiken leeftijd. In Victoria-theater van 2 uur nm af door loopende voorstelling van Het geheimzinni ge eiland (mysterie, geluidfilm); boven 14 laar. 't Gulden Vlies, Alkm. Operetteclub, op voering operette La Tzigane. 7.30 uur, café Het wapen van Heerhugo- waard, voordrachtavond hadden, verzetten zich en bleven zich ver zetten tegen de stroomingen die wilden stuwen naar discipline, en bleven zweren bij de directe actie en de revolutionnaire gym nastiek, de ofening in het staken totdat de arbeidecs daarin genoeg geoefend zouden zijn voor de algemeene werkstaking. Ten slotte hebben eenige groote bonden zich aan den chaos van het N. A. S. onttrokken. Hun leiders past hulde voor de manmoedige wijze waarop zij hebben volgehouden en waardoor zij mede den weg hebben bereid voor de moderne vakbeweging, die thans op het hoogtepunt van haar bloei staat. Dat zij toen steun hebben gezocht bij den toen zoo mach tigen A.N.D.B., die stond buiten het N.A.S., en die zijn duizenden leden reeds had ge schoold tot gedisciplineerde strijders, is een zeer gelukkige stap van hen geweest, waartoe zij trouwens door een korten tijd tevoren door spr. gehouden rede waren aange moedigd. Spr. bracht dan in het kort in herinnering, hoe de besprekingen tusschen hei bestuur van den A.N.D.B. en de besturen van een aantal groote vakbonden geleid hebben tot de op richting van het N.V.V. Dat het N.A S. voor al in het begin ontzaglijk tegen de nieuwe federatie en haar oprichters heeft uitgevaren, ligt voor de hand. Na een kwart eeuw mogen we nu zonder vrees voor tegenspraak vast stellen, dat we het N.A S. in werken wel heb ben overtroffen. Het anarchistische standje ds verloopen, dank zij de voortreffelijke re sultaten. bereikt door het N.V.V. onder zijn voortreffelijke leiding. Er ligt een wereld tus schen de positie van de arbeidersklasse van toen en van nu. Er zijn hervormingen be reikt, waarop wij met trots kunnen zien; in volk en staat en internationaal is het N.V.V een instrument geworden, waardoor de ar beidersbeweging invloed kan uitoefenen; moreel en materieel is de toestand der arbei dersbevolking in allerlei opzicht er beter op geworden; een fier klassebewustzijn is in haar ontwaakt en heeft zich in haar ontwik keld. Door een innig georganiseerde samen werking met de S. D. A. P. is de consolidatie ontstaan van den invloed der politieke en eco nomische arbeidersbeweging. Op geestelijk, stoffelijk, intellectueel en maatschappelijk gebied heeft zich voor de arbeiders een vooruitgang in de afgeloopen 25 jaar voltrokken, zoo groot dat men zich erover verbaast, dat zij in een zoo kort tijds bestek, in den levensloop van slechts één ge slacht. is mogelijk geweest. Een gevoel van tevredenheid met en geluk om het werk van onze eigen handen mag zich van ons meester maken. Wat mij betreft, aldus spr., als het einde van mijn leven daar is, zal ik op weinig dingen met grootere dankbaarheid terug zien dan op het feit dat ik heb mogen mede werken aan het optrekken van het gebouw waarin de bevrijding van de arbeidersklasse in ons land is voorbereid en nog in voorbe reiding is. Moge het N.V.V. in de komende 25 jaren de tucht en de strijdvaardigheid on der de arbeiders zóó onoverwinnelijk maken, dat aan het einde van dit tijdperk het ideaal van de bevrijding der Nederlandsche arbei dersklasse nabij, en binnen haar bereik moge rijn. POGING TOT MOORD. Een vrouw met een broodmes in de borst gestoken. Gistermiddag omstreeks half vijf heeft in een pand aan de Vinkenstraat te Rotterdam een 69-jarige man getracht een 63-jarige vrouw van het leven te berooven, door haar met een broodmes in de borst te steken. De vrouw is in het ziekenhuis aan den Berg weg opgenomen. Haar toestand is hoogst zorgelijk. In pand 35 aan genoemde straat woont op de tweede étage het gezin De Zw., be staande uit den 62-jarigen bootwerker De Zw., zijn 63-jarige vrouw J. E. de Zw. Pr., eenige volwassen kinderen en den 69-jarigen H. D. van Br., een neef van den heer des huizes, die in de buurt algemeen bekend staat als Oom Hein. Deze man woont al se dert ongeveer 15 jaar bij het gezin De Zw. in. Gistermiddag hoorden de bewoners van de eerste étage, dat er ruzie was ontstaan tusschen de 63-jarige vrouw en Oom Hein. De twist liep nogal hoog; er werd o.a. een emmer omgegooid en er werd een paar keer zoo hard gestampt, dat de kalk van het pla fond naar beneden kwam. De ruzie duurde tot ongeveer half vijf. Toen hoorden de bu ren Oom Hein opeens roepen: ik steek je doodKort daarna kwam Van Br. de trap af, spoedig gevolgd door de vrouw, die hevig bloedde. Het bleek, dat zij met een mes in de rechterborst was gestoken Zij is te voet naar het ziekenhuis aan den Bergweg gegaan. Onderweg kwam zij een agent tegen, die haar zoover heeft begeleid. Toen zij eenmaal in het ziekenhuis was, bleek dat haar toe stand hoogst zorgelijk was. De politie heeft haar aan een kort verhoor kunnen onder werpen, waaruit bleek, dat Oom Hein haar met een broodmes had gestoken Bij huis zoeking in de woning aan de Vinkenstraat werden in de achterkamer, zoowel als op de feranda, groote bloedplassen gevonden In ae kamsr vond men yoorts een bebloed broodmes liggen. Het mes is in beslag ge nomen. Gisteravond laat is Van Br. in beschonken toestand thuis gekomen. Hij is toen terstond door de politie aangehouden en aan een voorloopig verhoor onderworpen. Hij be weerde in drift te hebben gestoken. Hij is opgesloten. ZIJN BUURMANMËT EEN DOLK MES GESTOKEN. Was op visite bij de vrouw van den dader. Nadat Groningen gisteravond was opge schrikt door den moord aan de Nieuwe Eb- bingestraat, heeft tegen tien uur in denzelf- dén avond wederom een moordaanslag plaats gevonden, thans ten huize van J. T., wonende aan de Ypenmolendrift te Gronin gen. T's benedenbuurman, de 32-jarige Chr. V., wiens vrouw reeds eenigen tijd in het ziekenhuis ligt, was op bezoek bij de echtge- noote van J. T. Kort nadat V. bij de vrouw van T. op visite was gekomen, kwam T. thuis. Toen hij de aanwezigheid van V. be merkte, greep hij een dolkmes en overviel daarmee den bezoeker. Hij stak V. in het bo venlichaam. met het gevolg, dat de halsslag ader geraakt werd. Het slachtoffer werd in vrij ernstigen toestand naar het ziekenhuis overgebracht. De dader, de 27-jarige stoker J. T., is gearresteerd. EEN ONGELUKKIGE VAL. In een perceel aan de Van der Duynstraat te Den Haag viel een tweejarig jongetje van een fauteuil met het hoofdje op den grond en tegen een tafelpoot. Eenige oogenblikken la ter is hij aan de gevolgen van dezen val over leden. LOCOMOTIEF ONTSPOORD. Bij het rangeeren is hedenmorgen tegen 10 uur op het station Koog aan de Zaan een locomotief ontspoord. Hierdoor werden beide hoofdlijnen versperd. De versperring duurde gelreparateur te Amsterdam, die zich bereid verklaarde het gerepareerdle orgel af te ge ven, mits de orgelman zich verbond de nog ontbrekende „honderd vijf en twintig gul den" in den zomer aan te zuiveren, waartoe deze zich verplicht heeft. Tot groote verwondering en teleurstelling van ondergeteekende, liet het hoofd der ge meente Egmond Binnen, waar toch deze menschen woonplaats hebben, ondanks schriftelijke oproeping en persoonlijk bezoek niets van zich hooren. Allen die hebben bijgedragen om die oude menschen in hun broodwinning te helpen hartelijk dank. HET CONGRES DER NEDERLANDSCHE GYMNASIASTEN FEDERATIE. Het Congres der N. G. F. werd gister voortgezet met de bezichtiging van Groote Kerk en Kaasmarkt waarna hockey en ping pong matches gespeeld werden. Hierna ver- eenigden allen zich weer in de Harmonie tot een gezellig thé-dansant, waar de dansmu ziek op vlotte wijze uitgevoerd werd door een aantal Leidsche gymnasiasten. Tevens wer den de prijzen var. de gespeelde wedstrijden uitgereikt. Twente won den door „de Tele graaf" uitgeloofden beker voor de hockeywed strijden. Tevens werden de prijzen van de pingpongwedstrijden uitgereikt, en een aan tal meisjes gehuldigd voor haar ijverige hulp bij de inkwartiering, terwijl Willy Koning uit Alkmaar den eersten prijs kreeg in den affichewedstrijd. Des avonds werd door de Alkmaarsche Gymnasiasten opgevoerd „Freuleken", waar toe ook de ouders der Gymnasiasten uitge- noodigd waren. Uit het hartelijk applaus na ieder bedrijf en vooral aan het slot, bleek dat stuk en spel in den smaak vielen. Na afloop werd de heer van Amerongen gehuldigd voor de uitstekende leiding. Tot 1 uur bleef men op een gezellig bal bijeen, waarna de pret op straat nog lang voort duurde. BANKIERS, ALKMAAR. tot ongeveer half twaalf, waardoor groote stagnatie in het treinverkeer ontstond. Per soonlijke ongevallen hadden niet plaats; de materieele schade is gering. KORTE BERICHTEN. Te Voorburg is overleden, 86 jaren oud, jhr. A. A. Just de la Paisières, oud-inspec- itur bij de Mij. tot Exploitatie van Staats spoorwegen. Te Hoogezand is in den leeftijd van 66 jaar overleden de heer P. Boon K.zn., voor heen directeur van de n.v. Meihuizen-Boon's Fabrieken. IWUl voor Belaste Waarden, 's Gravenhage, tegen beurskoers Jl fftn OBLIGATIEN met jaarl. uitloting 0 GEMEENTEDRUKWERK. B. en W. van Alkmaar hebben ook voor het jaar 1931 de levering van gemeentedruk werken opgedragen aan de federatieve druk kers in deze gemeente. GELDLEENING BIJ DE NUTS- SPAARBANK. Het Bestuur der Banne Sint Maarten heeft krachtens het goedgekeurd besluit van 4 December 1930 eene geldleening gesloten met de Nutsspaarbank alhier, ten bedrage van 20.000. Deze gelden zullen dienen voor dekking der kosten van een nieuw wegdek aan den Stroeterweg of Groenedijk. DE VOLKSTELLING. De kaarten voor de Volkstelling zullen van heden af tot 10 Januari door de tellers wor den opgehaald. Men wordt derhalve verzocht om de kaarten ingevuld gereed te hebben. 25-JARIG JUBILEUM. De heeren L. Banke, hoofdportier, en G. du Pan, opzichter bij The Condensed Milk Com- pany of Holland, Helderscheweg alhier, her denken heden den dag, waarop zij vóór 25 jaar bij deze company te werk werden gesteld. Op de feestelijke viering komen wij Maandag terug. JUBILEUM. De heer W. Neefkes, werkzaam bij de N.V. „Het Landbouwkantoor Noord-Hol land", herdacht gistetr den dag waarop hij voor 25 jaar bij de N.V. in dienst trad. Met het oog op de werkzaamheden werd dit feit hedenmiddag om drie uur feestelijk gevierd. Met de zijnen werd de jubilaris ten kan tore door den directeur, den heer C. Hoksber- gen, ontvangen, die woorden van waardee ring sprak en namens de N.V. den jubilaris een gouden horloge met inscriptie aanbood. Namens het personeel werden door den procuratiehouder den jubilaris een fauteuil en een bloemstuk aangeboden. De jubilaris dankte voor de gebrachte hul de en deed met een enkel woord uitkomen hoe, door de goede onderlinge verhoudingen, de zaak tot grooten bloei was gekomen HET PIUSGEBOUW VERKOCHT. Men verzoekt ons te melden, dat het Pius-gebouw aan het Verdronkenoord door verkoop is overgegaan aan de Fa. Van Putten en Oortmeijer, alhier, welke haar Boek- en Handelsdrukkerij annex uitgeverij, thans gevestigd Achterdam 2624, daar zal vestigen. Tevens ligt het in de bedoeling daar in te richten eenige toonkamers voor den verkoop van Schrijf- en Kantoormachines en Stalen meubelen. DE OUDE ORGELMAN KRIJGT ZIJN INSTRUMENT TERUG. Mr. D. Bastert schrijft ons: De ondergeteekende deelt hiermede aan be langstellenden mede, dat voor den hoogbe jaarden orgelman wonende en verblijf hou dende onder de gemeente Egmond-Binnen, is bijeengebracht een bedrag van „drie honderd gulden" hetwelk is afgedragen aan den or DE HERDER GEPLAATST, De Inspecteur der Afd. Alkmaar en Omstreken van de Ned. Ver. tot be scherming van dieren verzoekt ons mede te deelen, dat de groote herdershond een plaats heeft gevonden. Dit ten antwoord aan de zeer vele aan vragen van buitengemeenten, die zich voor dit dier geïnteresseerd hebben. LAAT GEEN HONDEN SLACHTEN OM VET TE KRIJGEN. Eenige dierenvrienden van Bergen vestigen er onze aandacht op, dat voor enkele weken een vrouw een hoeveel heid hondenvet wilde hebben daar zij meende dat haar ziek kind daarbij baat zou vinden. Zij wist een melkboer, die, door het aanschaffen van een transportfiets, twee trekhonden over had, te bewegen een daarvan aan een slager te geven, welke het dier voor het bovengenoemd doel ge slacht heeft. Ofschoon zoowel de dierenbescher ming als de Rijkspolitie zich met het ge val bemoeid heeft kan geen proces-ver baal opgemaakt worden omdat wettelijk honden en katten in het algemeen huisdieren nog niet onder de bepalin gen allen welke ten opzichte van het slachtvee voor de daarvoor aangewezen abattoirs gelden. Men streeft er evenwel geraimen tijd naar om voor dieren als honden en kat ten een wettelijke regeling te verkrijgen en omdat het onwillekeurig ieder tegen de borst zal stuiten, dat een hond en huisvriend van het gezin, op dergelijke wijze kan worden afgeslacht, doen deze dierenvrienden in het algemeen een be roep op het menschelijk gevoel en ver zoeken iedereen in ecan enkel opzicht mede te werken om het afslachten van honden voor welk doel dan ook mogelijk te maken. DREYFUS. De ouderen onder ons zullen zich onge twijfeld bij 't lezen van dezen naam aanstonds het beroemd geworden proces Dreyfug her- inneren, dat zich in de negentiger jaren af- i gespeeld heeft. Ook zullen zij nog wel weten, dat het naar aanleiding van dat pro ces gemaakte tooneelstuk in dien tijd gewel dige triomfen vierde en naar men zegt meer dan 500 maal in Nederland opgevoerd is. En ruim 30 jaar later, nu men dit boeiende en aangrijpende stuk weer eens ten tooneele ge bracht heeft, blijkt er uit de overgroote be langstelling, dat de animo voor dit prachtige stuk nog onverflauwd is. Overal waar het werd opgevoerd, waren de zalen uitverkocht en het enthousiasme van het publiek kende geen grenzen. Ook in Alkmaar zal dan „Dreyfus, de banneling van het Duivels eiland" worden vertoond en wel op Woens dag 7 Januari a.s. door het gezelschap Gos- schalk in 't Gulden Vlies' Een en ander is door A. v. Sprinkhuizen in 8 tafereelen schit terend gemonteerd met een keur van cos- tumes en uniformen. De hoofdrollen worden vervuld door K. v. Sprinkhuizen, J. Joha, Anna Lemaire. Jo Gosschalk, Karei Baars, André van Dijk. Corry Vonk, B. Gosschalk, Theo Vink, F. Erfman, Johan de Geest en J. v. Straten. DE SCHOUWBURGZAAL VAN DE HARMONIE. De schouwburgzaal van de Harmonie is niet meer te herkennen. Gedurende 50 jaar heeft het Alkmaarsche publiek het voor uit voeringen en voor vergaderingen met een lo kaliteit moeten doen, die als van ouds „De ijzeren baan" bij de boeren en buitenlui, in verband met de feestelijkheden, een zekere vermaardheid genoot, doch die zeker niet meer beantwoordde aan de eischen, die men aan de eerste en belangrijkste gelegenheid op dit gebied in Alkmaar mag stellen. De tegenwoordige eigenaar, de heer C. de Lange, streeft er naar, zijn zaak successieve lijk aan de tegenwoordige eischen te doen beantwoorden. Vóór eenige jaren deed hij de vroegere sociteitszaal in een moderne dan cing herscheppen en maakte hij de entrée tot iets, wat er mag zijn. Reeds lang koesterde hij grootere plannen, doch hiermede gaan kapitalen gemoeid en het is begrijpbaar, dat een particulier huiverig i§, die kapitalen te fourneeren, wanneer hij, zooals in Alkmaar jarenlang het geval is geweest, zijn zaak be dreigd ziet door het stichten van een cori- curreerende instelling met overheidsgeld, waarbij de rendabiliteit niet in de eerste plaats de hoofdfactor is. Nu wel vaststaat, dat de eerste tien jaren wel geen sprake zal zijn van het stichten van een Stadsschouw burg (de vereeniging, die zich dit ten doel stelde, laat al lang niets meer van zich hoo ren) heeft de heer De Lange het aangedurfd om zijn schouwburgzaal zór' te modernisee- ren, dat daarin een weldadige intimiteit is verkregen. Volgens plannen van den architect Groen, heeft de firma Bruin en Blom de zaal van een betimmering met verschillende houtsoor ten voorzien, die het geheel een voornaam aanzien geven. Een fries in beschaafde kleu ren verhoogt den indruk van het geheel, ter wijl het plafond, uitgevoerd in licht esch- doorn en voorzien van een indirecte verlich ting, de kroon op het werk zet. De omlijsting van het tooneel, uitgevoerd in coromandel- hout is juist, zooals men die in een intiem theater zal wenschen. Onder het tooneel heeft men een ruimte verkregen, waar onzichtbaar een orkest van 20 man kan worden geplaatst, hetgeen evenzeer een belangrijke verbetering kan worden genoemd. Een bizondere verbetering heeft het balcon ondergaan. Dit is belangrijk uitgebreid, zoo dat daar tfhans pl.m. 130 bezoekers in pret tige clubfauteuils een goede plaats kunnen vinden. De opgang naar het balcon is een breede trap geworden, zoodat het niet meer, zooals voorheen, een nare klimpartij vordert, om het balcon te bereiken. De verlichting, uitgevoerd door den heer De Graaf, is iets aparts. Onzichtbaar in het plafond zijn schijnwerpers voor de tooneel- belichting aangebracht, die automatisch een belichting van het tooneel in verschillende kleuren mogelijk maakt. Het schakelbord eischt een bizondere bediening. De totale lichtsterkte in de zaal is 13000 kaarsen, zoo- dat men zich wel zal kunnen voorstellen, dat men er zich in een zee van licht kan baden. De toegangen van de zaal naar de foyer zijn eveneens gemoderniseerd, waardoor het mogelijk wordt om de beide localiteiten als een geheel voor tentoonstellingen te benut ten. De heer de Lange is voornemens, het vol gend jaar de foyer vijf Meter te verbreeden en te inoderniseeren. Ook het groote tooneel, dat thans reeds een tooneelbelichting heeft verkregen, zooals een theater behoeft, zal in de toekomst, voor wat de décors betreft wor den aangepakt, zoodat Alkmaar door dit alles een schouwburgzaal heeft verkregen, waarin het mogelijk zal worden, tooneelwer- ken te laten uitvoeren, die tot dusverre in Alkmaar niet konden worden gegeven. Cok voor congressen is de schouwburgzaal, die plaats biedt aan 600 bezoekers, thans zeker een meer gezochte gelegenheid. BOUW 42 WONINGEN „ROCHDALE". In bijlage nr. 169 schrijven B. en W.: Ingevolge besluit van 24 Juli 1930, nr. 22, heeft Uwe Vergadering aan de Ar- beiderswoningbouwvereeniging „Roch- dale" alhier, voor den bouw van 42 wo ningen aan en nabij de Molenkade, een grondvoorschot van ten hoogste 30500 en een bouwvoorschot van ten hoogste 109.500 verleend, o.a. onder voorwaar de, dat de gemeente de voorschotten uit keert, indien en voorzoover zij deze van het Rijk ontvangt en tot gelijke bedra gen als de Rijks voorschotten. De aan de Vereeniging uit te keeren voorschotten zullen, hetzij geheel, hetzij ten deele, niet eerder worden betaald, dan nadat de gemeente het voorschot of een deel daarvan van het Rijk zal hebben ont vangen. Voorts moet de Vereeniging de rente en aflossing van de voorschotten bij wijze van annuïteiten voldoen in een zelfde aantal jaren en tot dezelfde be dragen als de gemeente aan het Rijk moet betalen. De Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid verklaarde zich bereid de voor den bouw noodige gelden aan de gemeente te verstrekken tegen een rente van 4pet. Daar de gemeente de bedragen waar schijnlijk tegen een lager rente-percen tage elders zal kunnen leenen, is het ge- wenscht bedoelde voorwaarden over eenkomstig de hierna vermelde redactie te wijzigen, waardoor het mogelijk wordt öf de Rijksvoorschotten te aan vaarden, óf het geld van anderen te lee nen, al naar gelang dit voor de exploita tie der woningen het meest voordeelig In verband hiermede stellen wij U vóór het desbetreffend besluit te nemen. T. Madderom, echtg. v. K. Visser, geen, en zoon, van Kennemerstraateg 110 naar Heiloo. Th. Schumacker, ed. v. J. Verkerk, L.L., zonder beroep, van Druivenlaan 29 naar Bergen (N.-H.) - W. M. Zeeuw, N.H dienstbode, van Heerenstraat j. naar Den naar waarnemingen, verricht in den morgen van 3 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 762.8 te Akureyri. Laagste barometerstand 743.1 te Brest en Scilly Verwachting, geldig tot den avond van 4 Januari: Matige, Oostelijke tot Zuidelijken wind; ne velig tot betrokken of zwaar bewolkt met aanvankelijk regen; zachter in het Zuiden. Helder. C. van der Zwan, G.K., stoffeer der, van Tuinstraat 45 naar 's-Gravenhage. A. P. M. linken, D.G., leerling, verpleeg ster, van Wilhelminalaan 11 naar Haarlem. A. Hoogerduijn, wed. v L. Langhorst, H.L., van C. W. Bruinvisstr. 33 naar Utrecht. P. Smit, N.H., arbeider, van Ach terom 17 naar St. Pancras. J. G. Schreu- der, E.L., z. b., van Molenbuurt 33 naar Den Helder. G. Oosterman, N.H., hulp in de huish., van Emmastraat naar Wieringer- waard. A. Brouwer, wed. P. Heinis, N, H„ z. b., van Oudegracht 203 naar Voor burg. Th. H. Pater, R.Kbankwerker, van Oudegracht 161 naar Arnhem. G. van der Sluis, N.H., schippersknecht, van Hulst straat 3 naar Zwolle. J. W. G. ten Broeke, leerl. machinist N. S., G.D., en gezin, N.H., van Hulsstraat 3 naar Zwolle. P. Smit, R.K., beambte Rijkstelegraaf, en gezin, van Zuiderhoutlaan 15 naar 's-Hertogenbosch E. Hart, echtg. J. Pheiffer N.H., en ge zin, van Liefdelaan 13 naar Den Helder. J. Snieder, K.v.J.C.v.d.H.d.l.d., meubelmaker, van Kooltuin 23 naar Den Helder. C. vari Baden, R.K., dienstbode, van Noord 2 Noor derkade naar Zaandam. C. Schouw, N.H., ambtenaar R. T., en gezin, van Laat 154a naar Bergen. W van Zadelhoff, geen, slagersknecht, van Bierkade 10 naar Haar lem. S. E. Kuiper, N.H., z. b., van Jul. v. Stolberglaan 7 naar Amsterdam. C. Rit, wed. v. E. Hoebe, R.K., z. b„ van Ken- nemersingel 28 naar H.-Hugowaard. G. Stam, H.A., metselaar, van Kerkstraat 5 naar N.-Niedorp. M M. Hoek, fabrieks arbeidster., R.K-, van Wildemonstraat 18 naar de Rijp. J. N. Jonker, N.H., sla gersknecht. van Spoorstraat 54 naar Berk hout. A. Verhagen, geen, van Voormeer 18 naar Heiloo. C. M. Buizer, N.H., rec tor gymnasium, en gezin, van Nassauplein 20 naar Sneek. J. Wuijster, N.H., chauf feur, van Pieterstraat 16a naar Hoorn. M. O. Jagers, N.H., dienstbode, van Wilhel minalaan 26 naar Rotterdam. J. Konijn, R.K., koopman, van Schermer- horn naar Luttik Oudorp 40. A. W. de Greef, R.K., van Akersloot naar Nacl. Pont straat 2. M. Fritsch, R.K., dienstbode, van Ettlingen naar Oudegracht 184. J. Kemmerling, R.K., z. b. van Duitschlaud naar Oudcrperdijkje 15 J. P. Putter, R. K., bakkersknecht, van Amsterdam naar Zeglis 7. G. Th. van Eijkel, geen, van Amsterdam naar Groot Nieuwland 13. L. N. Murdock, zendeling H.d.1.1van Den Helder naar Kooltuin 21 D M. van Wezel, R.K., huishoudster, van Dordrecht naar Langestraat 80. J. Timmers, N.H., z. b., en gezin, van Willemstad naar C. W. Bruinvisstr. H. G. Teel, D.G., en gezin, N.H., van Velsen naar Hoeverkade 7. L. Schippers, N.H., loopknecht, van Utrecht naar Luttik Oudorp. G. A. Veldman, hulp in de huish G.K., van Haarlem naar Uiten- bcschstraat 22. C. A. Veldman, R.K., dienstbode, van Arnhem naar Laat 188. Kwant, R K., dienstbode, en hare zuster E Kwant, van Waimenhuizen naar VondeL straat 6a. A. van de Werken, N.H., ketel maker, van Amsterdam naar Bergerweg 38. C. W. Mohr, N.H., reiziger, van Zaan dam naar Kennemerstraatweg. G. Ma- 'zereeuw, C.G., dienstbode, van Bloemen- daal naar Kenn.str.weg 175. J. Th. de Waard, R.K., z. b., van Bergen (N.-H.) naar Nieuwpocrtsdwarsstraat 2. A. de Jong, R.K., huishoudster, van H.Hugowaard naar Geestersingel 1. C. E. Groot. R.K., dienst bode, van Zijpe (N.-H.) naar Van Everdin- genstraat 18. N. Kuijt, N.H., z. b., van Westzaan naar Kenn.str.weg 150. A. de Vries, R.K., verzekeringsinspecteur, van Lei den naar Helderscheweg 20. A. P. Zuu- rendenk, N.H., waterbouwkundige, van Hei loo naar Langestraat 86a. D. A. Hof, dienstbode, en C. D. Hof, dienstbode, R.K., van Warmenhuizen naar Trompstraat 24. J. C. Met, geen, kantoorbediende, van België naar Nieuwpoortslaan 149. J. F. Wester burger, H.E.L., z. b., van Kleveland (Am.1 naar Spoorstraat 40. S. Visser,, N.H., z. b., van Haarlem naar Oudegracht 210a. W. N. Polane, R.K winkelchef en echtg., van Oostzaan naar Heilooërdijk 24. A. H. Meijer, N.H., dienstbode, van Emmen naar Emmastrqat 93. M. Chatillon, N.H., dienstbode, van Oudkarspel naar Dijk 13. D. F. Smith, zendeling H.d.l.d. van Amster- dab naar Kooltuin 21. N. Denneman, N.H., reiziger, en gezin, van Oudorp naar Baansloot 15. J. Entius, R.K., van H.-Hugo waard naar Nieuwpoortslaan 75. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 2 Jan. 1931. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 91 sta pels, wegende 116298 K.G. kaas aangevoerd waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas: Kleine 35; Commissie 32.50; Boeren kaas: Kleine 36; Commissie 28. A1R-' met rijks merk. Handel matig. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 2 Jan. 1931 Op de hede- gehouden veiling werd betaald voor: Andij vie per 100 stuks 2.204.j80; Boeren kool per 100 stuks 4.809.50; Gele Kool per 100 stuks 12.70; Groent Kool per 100 stuks 1.40—4; Prei pet 100 bos 36; Roode Kool per 100 stuks 2.90—7.50; Selderie per 100 bos f 6— 10.80; Spruiten per 100 K.G. 5f 27; Uien per 100 K.G. 1 2.70; Wortelen per 100 bos 2.20: Witlof le s. per 100 pond 1319; Witlof 2e s per 100 pond 712. ALKMAAR, 3 Jan. 1931. Op de hedeft gehouden Botermarkt werd betaald voor Fa- brieksboter le s. 0.8p0.90; Fabrieks-

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2