Vaderlandsche Bank /n °;bl,gat|en._ 3 IUU Radifgrafisch WeerberiüM. AflSTHKDAMSCSIH IIHUIK» IGEIDi Tooneel. Provinciaal nieuws Laatste fseHchten. Telegrammen Stadsnieuws UKATER van 5 Januari 1?>3I. Opgave van ftoordhollandsch Landbouwrrediel V. ft L ft ft ft ft ft Maandag 5 Januari. 7.30 uur, Cinema Amencain: Liefdes Wal- ter (operette, geluidfilm); voor eiken leef tijd. 7.30 uur, A B. T.: In de klauwen van het noodlot (sens.); voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Victoria-theater: Het geheimzin nige eiland (mysterie, geluidfilm); boven 14 jaar. 8 uur, Central, evangelisatie-samenkomst, spreker J. Sevensma. Dinsdag 6 Januari. 7.30 uur, Cinema Americain: Liefdes Wal- zer (operette, geluidfilm); voor eiken leef tijd. 7.30 uur, A. B. T.: In de klauwen van het noodlot (sens); voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Victoria-theater: Het geheim- nige eiland (mysterie, geluidfilm); boven 14 jaar. ONLUSTEN NA EEN VOETBAL WEDSTRIJD. Vijf dooden, vele gewonden. Uit Lima, de hoofdstad van Peru, wordt gemeld, dat aldaar gister onder groote be langstelling de voetbalwedstrijd tusschen de nationale ploegen van Peru en Uruguay plaats vond om een zilveren voetbalcup. De roemruchte Uruguaysche ploeg wist ook dezen wedstrijd te winnen, doch de overwin ning eindigde met ernstige onlusten. Toen na afloop van den wedstrijd de zil veren trophee aan den captain van het Uru guaysche elftal zou worden overhandigd, stormden Peruaansche soldaten het veld op en trachtten het uitreiken van den zilveren beker te verhinderen. De politie greep oogenblikkelijk in, doch zag geen kans de orde te herstellen en moest van haar vuurwapens gebruik maken, tenge volge waarvan eenige toeschouwers doodelijk werden getroffen en verscheidenen gewond. Deverontwaardigdevolksmenigte belegde toen buiten het stadion een groote protestdemon stratie en sloeg verschillende politie-agenten neer. Tot Iaat in den avond duurden de on lusten voort, die verder nog 5 dooden eisch- len. WANHOOPSDAAD VAN HONGE RENDE AMERIKAANS CHE BOEREN. In den staat Arkansas nabij het stadje Ëngland-Towh kwamen de boeren, die door de aanhoudende droogte van den afgelooperi zomoer totaal geruineerd zijn, tot een wanhoopsdaad. Gewapend trokken zij met vrouwen en sommigen met hun kinderen in een groep van to taal 600 personen, het stadje binnen en eischten voedsel. Teneinde te voorko men, dat de wanhopige boeren tot plun dering overgingen, brachten de winke liers van het stadje 'n voldoenden voor raad levensmiddelen bijeen, waarna de Loeren zonder tot gewelddadigheden over te gaan, de stad verlieten, echter met de bedreiging, dat zij terug zouden komen, wanneer het Roode Kruis niet onmiddellijk voor een behoorlijke hulp verleening zou zorgen. „Wij zijn geen bedelaars", zei de woordvoerder der boe ren, ,maar wij zijn niet van plan deri hongerdood te sterven.' In den staat Ar kansas voorziet het Roode Kruis momen teel in de voeding van honderd-duizend menschen, doch verwacht wordt, dat dit aantal spoedig in den loop van den win ter zal stijgen tot een kwart millioen. Ook de kleine winkeliers in de steden dreigen onder te gaan, aangezien de tengevolge van de droogte geruineerde bleien, die vroeger hun voornaamste afnemers waren, als zoodanig zijn uit geschakeld. ALKMAARSCHE OPERETTECLUB. La Tzigane, operette in drie be drijven, muziek van Johann Strauss. De uitvoeringen van de Alkmaarscne ope- /etteclub trekken elk jaar meer belangstelling. Ook gisteravond was de zaal van het Gulden Vlies bij de eerste opvoering van La Tzigane tot de laatste plaats bezet. En het succes was buitengewoon. De opvoering, die in alle op zichten toonde, dat er hard en met zeer veel ambitie was gewerkt, muntte uit door goede muziek van een sterk orkest, door zang, regie, aankleeding enz. De heer Joh Gerritsen had wederom de muzikale leiding en bet bleek hem opnieuw uitstekend toevertrouwd. De uitvoering der ouverture bezorgde hem en zijn vijf-en-twintig personen tellend orkest reeds luid appiaus en in alle drie bedrijven wist hij verder de zoo geliefde muziek van Strauss met de mooie walsmelodieën alle recht te doen wedervaren Solisten en koor steunde hij uitstekend Het orkest volgde zijn aanwijzingen op de juiste wijze. Het hoofdmotief van den inhoud is de ge schiedenis van een prins en een prinses. De prins is een liefhebber van een vrij vroolijk leventje en als men hem tot een huwelijk dwingt met prinses Arabella, laat hij deze dame in den steek. Maar de prinses weet hem te vinden. Als zigeunerin vermomd weet zij met een troep, die een feest opluistert, het paleis binnen te komen Met de vrouw van den hotelhouder Matthias speel* zij daarna op het bal-masqué een wisselspelletje, dat èn den prins èn den arme Matthias in groote ver legenheid brengt. De prins wil haar een plaats aan zijn zijde geven en is hee! geluk kig als het ten slotte zijn vrouw blijkt te zijn die hij tot nu toe niet had willen zien Het eerste bedrijf speelt zich af voor de herberg van Matthias, het tweede en derde in het paleis van den prins. De décors waren ontworpen en vervaardigd door Theo Groot huizen en voldeden bijzonder Aan de cos- tuums. geleverd door de firma Ridderikhof uit Hoorn was alk zorg besteed. Het koor kweet zich op lofwaardige wijze van zijn taak. Er werd met bravour gezongen er. het gedeelte dat de zigeunerdansen met tambourijn uit voerde. ingestudeerd door mej. Daroy Goetze, had telkenmaal luid applaus en welverdiend. De heer R. Vóórhaar, die de regie heeft gevoerd, heeft een zeer zware taak gehad, doch haar met lust en ijver volbracht. Het geheel had een goed verloop, doch eerst te gen half één kwam het einae. Een volgende maal zal het zeker iets vlugger gaan." Mevr. J. Molenaar-van Vliet was een uit stekende prinses Arabella. Zij zong, speelde en danste met een zekerheid en vrijmoedig heid, die prettig aandeden Zij beheerschte de diverse tafreelen heel goed en had meer malen applaus bij open doek. Zij is bij verle den jaar beslist vooruitgegaan. De heer F. Verschuur had eveneens vorde ringen gemaakt. Hij heeft de zware rol van den prins heel verdienstelijk gezongen en ge speeld en hij deelde terecht in het succes der prinses. Heel goed was de vertolking, die de heer A. Govers gaf van Mattheas, den hotelhouder. Zijn spel was leuk en trok meer malen de aandacht en hij zong zijn partij met kracht en overtuiging. Heel goed was daarnaast mej. M. Bijl als zijn vrouw. In de verschillende wisselende situaties, waarin zij geplaatst wordt, wist zij steeds den juis- ten toon te treffen Van den intendant Zap- poli maakt de heer Vóórhaar weer een aller aardigste type, terwijl wij hem ook even met genoegen als zigeuner dansen zagen De ver dere dames en heeren deden in diverse kleine re rollen hun uiterste best en werkten daar door tot een mooi geheel mede. De afsluiting der bedrijven door de koren was mooi en vooral aan 't slot klonk een enthousiast aplpaus. Dit was ook aardig ge vonden. Toen ten slotte het applaus bedaard was, dankte de heer Vóórhaar allen die tot het welslagen van de voorstelling hadden mede gewerkt, in 't bijzonder den heer Gerritsen en het orkest. De heer Govers richtte daarna nog woor den vpn dank tot den regisseur en bood hem en den directeur namens de vereeniging prachtige bloemen aan, met welke hulde de aanwezigen luide instemden. De Alkmaar- sche Operetteclub kan over het succes tevre den zijn en met vertrouwen de tweede opvoe ring tegemoet zien. G. BERGEN. Men verzoekt ons opname van het volgende: De leden van den gemeenteraad, de heeren Bogtman (wethouder) en Brugman wenschen bij de a.s. verkiezing geen hernieuwd man daat. De vereeniging „Bergens Belang" heeft op de groslijst geplaatst de volgende namen: 1. J. B. Mac Donald, 2. P. Blankendaal; 3. P. Vrije; 4 P. Grin; b. J. Voute; 6. W. Ris; 7. B. J. de Jonge. Dinsdag a s. zal een openbare vergadering gehouden worden, waarin getracht zal wor den een overeenkomst met andere groepen te vormen, ten einde een middtnblok in den raad te krijgen. In het afgeloopen jaar zijn door de ge meente-wijkzuster 70 gezinnen bezocht met 1616 bezoeken, en voorts 181 bezoeken ge bracht in verband met de t.b.c.-bestrijding. In 1929 werden 2277 bezoeken gebracht in 85 gezinnen. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Zaterdagmiddag omstreeks halféén is op de lijn WoerdenLeiden op den onbewaakten overweg te Waardersijk bij Woerden de voerman J. L. met zijn gespan overreden. Het paard werd ge dood, en de wagen beschadigd, maar de man kwam er met een bezeerden pols af. Het uitzicht wordt daar belemmerd door drie aaneengebouwde woningen. De voerman had bij die woningen gelost en wilde stapvoets den overweg passeeren. De trein stop e na het ongeval. DE MOORDZAAK-LANS. Naar het Hof in Den Haag verwezen. De Hooge Raad heden bij vervroeging uit spraak doende in de zaak van den gewezen procuratiehouder Van Oudheusden, die door het Haagsche hof wegens doodslag op zijn patroon Lans te Rotterdam en wegens ver duistering en valschheid in geschrifte meer malen gepleegd tot 20 jaar gevangenisstraf is veroordeeld, oordeelde conform de conclusie van den procureur-generaal 's Hofs arrest niet door instandhouding vatbaar en verwees de zaak naar het gerechtshof te 's-Hertogen bosch. Met den procureur-generaal achtte de Hoogen Raad gegrond het vijfde cassatie middel van verdediger mr. Kokosky dat ar tikel 126 van het Wetboek van Strafvordering geschonden is doordien het proces-verbaal van 's Hofs terechtzitting niet vermeldt op weike wijze getuige-deskundige Polak de be lofte heeft afgelegd. OPHEFFING VAN TOLLEN. Op 1 Januari is de tol op den Elburg- Epergrintweg nabij het station Leger plaats Oldebroek onder de gemeente Doornspijk opgeheven. De weg is in on- d rhoud bij de gemeente Elburg en Oldebroek. VERKEERSONGEVAL. Auto tegen een boom gereden Gisteravond omstreeks half tien heeft op den Marsummerstraatweg nabij café Half weg een ernstig auto-ongeluk plaats gevon den. De heer J. Peereboom, chauffeur te Leeuwarden, reed met een luxe auto, vermoe delijk doordat hij met te groote snelheid reed cn het uitzicht zeer slecht was, tegen een aan den linkerkant van den weg staanden boom. De auto werd totaal vernield. De 22- jarige chauffeur J. P. bekwam een ernstige schedelbreuk en voorts verwondingen aan de beenen. Hij werd in zorgwekkenden toe stand naar het Diaconessenhuis te Leeuwar den overgebracht. De politie stelt een onder zoek in. MAASTRICHT 60.000 INWONERS. Hedenmiddag is bij den burgerlijken stand te Maastricht aangifte gedaan van de ge boorte van een zoon van het echtpaar Bastens Grobeest. Men deelde het echtpaar mede, dat het de 60.000ste inwoner van de stad Maastricht was. Het gemeentebestuur zal de jongste spruit van de stad een spaarbank boekje geven en voorts zal een enveloppe met inhoud worden aangeboden. Van verschillen de kanten zijn nog geschenken binnengeko meu. Uedeeltelijk gecorrigeerd. STEUN VOOR DE MERAPI- SLACHTOFFERS. 's GRAVENHAGE, 5 Jan. De koningin heeft ten behoeve van de slachtoffers van de Merapiuitbarsting 500 uit het So- phiafonds ter beschikking van den gouver neur-generaal van Ned.-Indië gesteld. DOODELIJK ONGEVAL, 's GRAVENHAGE, 5 Jan. Op de Laan van Meerdervoort werd hedenmorgen de 65-jarige P. V. v. Z. wonende aan den Westduinweg, door een auto aangereden, tengevolge waarvan hij korten tijd later in het gemeentelijk ziekenhuis is overleden. DE ÏIONDE-TAFELOONFERENTIE. LONDEN, 5 Jan. De federale sub-com missie der Rondetafelconferentie kwam he den twee maal bijeen en besloot tot vor ming van een nieuwe sub-commissie voor de defensie onder voorzitterschap van de minister van de Dominions Thomas. Gedelegeerde overleden. Een der meest vooraanstaande Britsch- Indische gedelegeerden ter Rondetafelcon ferentie Maulama Mohamed Ali is giste ren te Londen overleden. voor Belaste Waarden, 's Gravenhag 60/ tegen beurskoers X iflf) met jaarl uitloting BEVORDERD. Onze oud-stadgenoot de heer G. A. J Boogh, thans in Ned. Indië, is bevorderd tot kapitein t. t. 40 JARIG ONDERWIJS-JUBILEUM. Hedenmorgen elf uur had in de le Ge meenteschool een interessante huldiging plaats. De heer J. J. T. Kooij verbonden aan die school, was n.1. 1 Januari j.1. 40 jaar als onderwijzer werkzaam in dienst der gemeente Alkmaar. De jubilaris en zijn echtgenoote wer den allereerst hartelijk toegesproken door den Burgemeester, die in aanslui ting met het waardeerend schrijven dat de jubilaris reeds op 31 Dec. namens het Gemeentebestuur had ontvangen, thans den heer Kooij de gouden medaille der gemeente Alkmaar aanbood en tevens de verdiensten van den jubilaris ten op zichte van Vervolgonderwijs, Kindervoe ding en St. Nicolaasfeest in het licht stelde. De heer J. A. Zwarteveen, hoofd der school, huldigde den heer Kooij voor zijn liefde voor het onderwijs en voor zijn prettige vriendschappelijke samenwer king. Namens het personeel bood hij als bewijs van vriendschap bloemen en een mooie palm aan. De heer J. C. Keijmap sprak zeer waar- deerende woorden alk voorzitter van de oudercommissie, waarbij de heer A. G. Bos namens de Commissie van Toezicht op het L. O. zich aansloot in zeer harte lijke bewoordingen. De heer Kooij dankte de sprekers, in 't bijzonder den Burgemeester en het Ge meentebestuur, voor de bewijzen van waardeering. Natuurlijk waren in de 40 jaren ook teleurstellingen voorgekomen, maar de bewijzen van sympathie gaven spr. voor de hem nog restende jaren nieuwe kracht. Hoofd en personeel dankte hij voor de vriendschap en huldebewijzen en de andere sprekers voor hun hartelijke woorden. De jubilaris, zelf niets willende weten van huldiging, had zich aan deze welver diende waardeeringsbetuigingen toch niet kunnen onttrekken. Hedenmiddag werd den heer Kooij, bij monde van een der leerlingen, aange boden het huldeblijk van de leerlingen der beide hoogste klassen, zijnde een bureaulamp en een boekwerk. Blijkbaar ten zeerste verrast betoonde de heer Kooij zijn dank. JUBILEA. Zaterdag herdachten de heeren L. Banke, hooidportier, en G. du Pau, opzichter, den dag waarop zij voor 25 jaar bij The Con- lensed Milk Company of Holland aan den Helderscheweg 2, in dienst kwamen. De jubilarissen werden met echtgenoote en familie per auto van huis gehaald en in één der feestelijk versierde fabriekslokalen bin nen geleid, waarzij, nadat de echtgenoote van de jubilarissen een bouquet was overhandigo werden toegesproken door den directeur-eige naar, den heer S. de Kadt. De heer S de Kadt het woord richtende tot den heer Banke releveerde, dat deze werd aangesteld als portier te Uithoorn, later te Rotterdam als hoofdportier werkzaam wac welke functie hij nu in Alkmaar tot volle te vredenheid vervult. Vervolgens werd den heer du Pau toege sproken, die te Uithoorn als fabrieksarbeider en later als opzichter te Alkmaar werd ge plaatst, waar hij bleek te zijn de rechte man op de rechte plaats. Nadat spreker in den breede deze 25 dienst jaren had besproken, feliciteerde hij de jubi larissen en familie en bood namens de direc tie elk een gouden horloge met inscriptie aan en cadeau onder couvert. Namens gezamelijke opzichters, bazen en fabriekspersoneel werden de iubilarissen toe gesproken door den heer Blok, die de jubila rissen geluk wenschte met dezen dag en de foto aanbood van een prachtig dressoir als cadeau van het gezamelijke fabriekspersoneel Nadat de eerewijn werd rondgediend dank ten de heeren Banke en du Pau zichtbaar aangedaan voor de hen gebrachte hulde. De jubilarissen en familie werden daarna per auto huiswaarts gebracht. Ook van andere zijden mochten de jubila rissen vele gelukwenschen in ontvangst nemen. TUSSCHEN (,14 en 17" IN EEN FORD. Merkwaardig, zoo weinig er van de voorgenomen goede plannen, welke men met nieufvjaar koestert, terecht komt! Dat kun je soms zoo hebben. Je belooft je bijvoorbeeld zelf, dit nieuwe jaar eens niet al te veel biertjes te drinken, maar als de eerste Zondag er is, kijk, dan zie je de reclame van Bockbier en je be denkt, dat deze week de laatste zal zijn, waarop dat heerlijk nat naar binnen ge werkt kan worden. Waar blijven dan je goede voorne mens? Je moet toch een glaasje proeven, niet waar? En als nummer één door het keelgat verdwenen is, dan wordt men dorstig en bestelt nummer twéé. Op het bekende roepen „Aannemen!" wordt nummer drie met sierlijken zwaai op het tafeltje neergezet, men „proost" met zijn makkers en men trakteert elkaar. D,.n nog wat knobbelen en de heeren zijn den tel kwijt! En zoo kon het gebeuren, dat gistermid dag twee personen een café binnenstapten, om eventjes een biertje te pikken. Eentje maar, want de heeren waren per auto en een autobestuurder moet nuchter blijven. Maar van een werd het twee en van twee eeiiige, en eindelijk waren ze den tel kwijt. En of het nu Bockbier, of donker, of licht was, doet weinig ter zake, maar licht waren zij! Licht in hun hoofd, licht in de beenen (of zwaar?) De heeren bestegen het Fordje. De mot van 1926 liep best, het stuur fungeerde gced, kortom, de Ford deed zijn plicht cn schoot recht op het café Central aan Hij vet toch, dat drinken dorstig maakt en Huurde zich-' zelf dus naar het hotel. Maar ziet, de heeren vonden het café blijkbaar wat te deftig en met sierlijken zwaai werd de bocht genomen en dank zij de geweldige stuurkunst, bleef een boom gespaard. Er zijn echter boomen genoeg en de chauffeur wilde zijn wed denschap zeker winnen. Had hij niet beweerd, dat de Ford zelfs om boomen n'ets gaf? Welnu, men reed en botste tegen een flinken boom bij de Alkmaar- sche Bank. Boem! Daar stctod het gevalletje. De Ford '26 was gekraakt, een koplamp veranderde in een schijnwerper voor vliegtuigen, een paar stangen waren verbogen, maareen Ford rijdt altijd, zelfs alleen op zijn reputatie. Daarom de kar wat achteruit gezet, weer instappen en voort ging het weer. De Konings- naar waarnemingn, verricht in den morgep van 5 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nedrl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 766.1 te Thors- uavn. Laagste barometerstand 739.9 te Wisley Verwachting, geldig tot den avond van 6 Januari: Meest matige, aanvankelijk nog Noord westelijke, later veranderlijke wind; gedeelte lijk bewolkt; weinig of geen neerslag, des nachts iets kouder; in het N. O. aanvankelijk nog eenige kans op regen- of hagelbuitjes. straat deed toen dienst als rijvlak en de bocht naar de Houttil werd met bewon- deringswaardige zekerheid genomen. Daar lag het Waagplein voor hen. En aan gezien de heeren juist gelezen hadden, dat da Brusselsche Zesdaagsche geëindigd was, wilden ze eens kijken, of zij ook rondjes kon den maken. Helaas, na de eerste ronde zou er gesprint worden, maar een hoogere macht kwam tusschenbeide. De blinkende knoopen van een agent stuurden den wagen naar de kleine Waag, waar het sleetje stopte. Even later stapte de chauffeur met niet al te wasten tred naast den agent naar het politiebureau, waar een hartelijk ontvangst hem wachtte. Het wagentje werd door de fa. Met opge haald en het eerste bedrijf was voorbij. 't Tweede bedrijf zal later worden gespeeld op de rechtzitting. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 4.29 uur licht op. FEESTVERGADERING D.E.S. De Alkmaarsche Volkshuisvesting vereeni ging D.E.S. hield Zaterdagavond ter ge legenheid van baar 7-jarig bestaan een feest- vergadering in de groote zaal der Harmonie. De belangstelling was buitengewoon: tot in alle hoeken was de zaal bezet. De voorzitter der vereeniging, de heer Schouten, opende den feestavond met een hartelijk woord van welkom tot allen, waarna hij zich in 't bijzonder richtte tot de pers. Het speeltuinvraagstuk staat allerwege in het middelpunt der belangstelling en D.E S. maakt zich voor de kinderen van hare leden en begunstigers wat de speeltuinen betreft zeer verdienstelijk. Spr. zou het daarom zoo bijzonder hebben toegejuicht, wanneer op dezen avond eenige vertegenwoordigers van het gemeentebestuur aanwezig waren geweest Dan hadden zij kunnen zien, welk een plaats de vereeniging D.E S. inneemt en bestond de kans, dat het subsidieverzoek van 200 voor kinderspeeltuinen misschien eindelijk eens een gunstig oor zou hebben gevonden. Als men bedenkt, dat de leden een dubbeltje per maand betalen, de huur van één tuin reeds f 66 kost, 8TAATSLEENINGEN. 5 1418 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3). D. Reichsbank 1NDUSTR. OND. B1NNENL Alg Kunstzijde Unie. a v. Perkels Patent Cah Uellt Cert. Centrale Suiker Holi Kunstzijde Unilever Philips Gloeilampen Gem Bezit INDUSTR. AAND. BülTENL Am. Smelting Aucsodi Betbleh. Steel Citiea Service Steel comm. Zweedscbe Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. VorsteoL Dito acliona Poerworedio MIJNBOUW Alg Explor. Mij. Boeton Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Periak RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber. Hessa Rubber Serbadjadt Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HolL Amerika lijn Holt Amerika Gem Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned Stoomboot Niev Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembab Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Brie Miiwaukee Southern Rails Union Pacific Wabasb 'Exdividend. PROLt tExcla im. Koers van heden te Vorige pl.m. koers pl.m. pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2. 2 15 1 027/JO 138'/, 1 -5 140 11 4U2»/, 224 225 50 54-5 54.8 51 55 85'/, 85 90 853/4 S8>/, 331/, 62 1843/4 187 is/'/j.g 187 186-5 191 195-6 194- 195-6 417,, 35'/, 6>Yi(i 66y4.7 667 8-7 bty,i 64'r» 55».1/, 55»/i. -i 16"/jr n7/s l 1341 x 145% 246'/, - 319 327 327-:0 327.8 2S6 2431/, 240-1 240 54'/, 97y4 1 7 3'/, 23 93 98Va-9 98»A-9 97-i 99 623/, CÖ 63 275 292% 311 299-30J 3C1 300-j 120 1207,-1 102»/, 105-6 105 6 1057, 105)-% 52 53 - 5c-9'/, 81 573/4 59 w 03-7 2'Vm 3 3 13 14 15 t 12 13'/, 122'/, 128 44 48 51 55 531/2 226 235 236-8 235.7 260 27ü 2C9-/1 268*4 267.70 229 -4 24C-2 240-1 242.3 29 6 Vu 7Va-l/< 'Vfi 52 187 192 19 W/4 7-V. 1 20J-V; vorige ko-r» 2| pCt. heden 2i/2 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. {ton,(!.«D Fanja e e a g Brussel (Belg.) Bazel a We.nen p. Scte 100. Kopenhagen Stockholm NIÉT OFFICIEEL New-York ltali* Vorige koers U. 6V» 59.14 9.75 34.68 48.16 35.00 66.42'/, 66.55 66.45 2.487/1 ILOOV, Koers op heden 3 um 12.U6I/,. 59.11'/. j 9.73 34.67 48.15 35.00 66.40 66.50 66.45 2.4&T 13.01

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2