L.G.J.BERMAN Kantoor bediende Landbouw en Veeteelt. passende betrekking, Buffetjuffrouw GEVRAAGD jong Marktberichten Binnenland Luchtvaart Adveptentiën en dat de jaarlijksehe uitstapjes naar Eg- mond met 500 kinderen toch ook nog wel iets van de kas eischen, dan zal men kunnen be grijpen, dat de penningmeester meermalen verlegen zit en dat 200 subsidie heusch geen overbodige luxe is. In Zaandam wordt voor hetzeltde doel 1400 beschikbaar ge steld en in Amsterdam een zeer groot bedrag. Met genoegen herdacht spr. de actie van D E S. voor electrisch licht bij volkshuisvesting. Dankbaar was spr. voor den steun van de muziekcorpsen en de turnvereenigingen bij de kinderfeesten en het belangelooze werk, dat verschillende leden verrichtten, stemde even eens tot vreugde. Waar D.E.S. feitelijk de eerste vereeniging was, die in de verbouwde Harmoniezaal bijéén kwam, meende spr. nog een woord van hulde te moeten richten ot den heer de Lange (luid applaus). (De elec- trische klok in de hall, een geschenk aan den 'heer de Lange van het personeel, mag zekei nog wel even gememoreerd.) Nadat de heer Schouten allen een zeer ge noeglijken avond had toegewenscht, begon de afwerking van het programma. De bekende karakter-humorist Piet Opdam behaalde met ziin voordrachten een groot succes. Reeds bij zijn openingsnummer „Ouwe Sientje was de stemming er in en dat werd er later niet min der op. Het N. H Tooneelgezelschap ondei leiding van B. C. Loevens oerde daarna op de dramatische éénacter: de Mijnramp. Hoe mooi stak de nobele opvatting van den aftre den mijndirecteur Cazeneuve af tegen het egoïstische optreden van den jongen opvol ger. Beide rollen werden goed gespeeld. De ploegbaas maakte een uitstekend entree en de beide dames waren echt in hun rol. Na de pauze volgde een komische éénacter: Een Mal geval. Om de kluchtige tooneelspelersvergis- sing werd onbedaarlijk gelachen. De woorden van dank, die de heer Schou ten aan 't slot bracht aan alle medewerken den, werden van uit de zaal door luid applaus bekrachtigd. De Victoria-Band, die reeds in den loop van den avond menig opgewekt nummer had laten hooren (o.a. een saxophoon-solo va:i den heer v. d. Horst) weerde zich ten slotte dapper op het bal, waar de talrijke aanwezi gen zich buitengewoon amuseerden, 't Was voor D.E.S. en hare leden een schitterende- avond. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Catechisanten voor de Doopsgezinde ge meente en zij, die zich alsnog wenschen op te geven worden verzocht zich heden om 5 uur (doopelingen 7 uur) te vervoegen in de kerkeraadskamer op te geven voor de be spreking der lesuren. NOORDSCHARWOUDE, 3 Jan. 1931 10800 K.G. Uien- Uien 0.90^-/ 2; Drie lingen 1.702; Nep 2.70; Grove 2.10—2.30; 400 K G. Peen 2; 226600 K G. Roode Kool53800 K.G. Gele Kool 3—4.40; 92400 K.G. Deensche Witte Kool 2.603.60; 600 K.G. Kroten 4.505; alles per 100 K.G.; 180 stuks Bloemkool 7 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 3 Jan. 1931. Roode Kool le kw. 3.506.10: Roode Kool 2e s. 2—4.10; Roode Kool (kale) 1 3.90; Gele Koel le s. 2.40—3.20; Gele Kool 2e i 170—2.40; Deensche Witte Kool le s. 2.30—3.20; Deensche Witte Kool 2e s. 1.50—2.70; Deensche W itte Kool (Uitschot) 1.50-/ 2.30; Drie lingen 1.101.50; Uien 1 601 80; Grove Uien 1.80190; Peen 1 1.40. Aanvoer: 43500 K.G. Roode Kool; 9500 K.G. Gele Kool; 18700 K.G. Deensche Witte Kool; 3525 K.G. Uien; 975 K.G. Peen. HEI KERSTCONGRES DER N.G.F. Zaterdag was het de laatste congresdag. De ochtend werd ernstig besteed met een aantal vergaderingen in „De Harmonie". Na de koffie trokken allen per tram naar Eergen, waar in „de Rustende Jager" een de clamatiewedstrijd werd gehouden tusschen mej. Cox (Alkmaar), de heeren Gerdes (Delft), Pos (A'dam) en Jongbloed (Leiden). De prijs werd toegekend aan Willy Pos, die op talentvolle wijze de bekende toespraak- van Marcus Antonius uit Shakespeare's „Ju- lius Caesar" voordroeg. Hierna werd, onder onvermoeide leiding der Leidsche band nog eenigen tijd gedanst, waarna men om kwart over vijf weer naar Alkmaar terug tramde, om zich voor te bereiden op den slotavond, die de „klap op de vuurpijl" moest vormen. Om acht uur begon men in de zaal van het „Gulden Vlies" met een cabaret-program ma, waarin zeer verdienstelijke piano- en viool-soli, een tooneelstukje, en een vermake lijk jongmensch, dat pogingen deed om te zingen, voorkwamen. Na nog even gedanst te hebben, werd de zaal ontruimd om plaats te maken voor de tafels en verdere benoodigdheden van het groote souper. Weldra was het gezelschap gezeten en werd onder laaiende geestdrift gesoupeerd. De stemming zat er goed in, en voornamelijk een „vrijgezellenclub" in een der hoeken liet zich niet onbetuigd. Om één uur zat de band weer op 't tooneel, en er werd nog tot twee uur gedanst, waarna de jongelui,"begeleid door een paar politie-agen ten, om herhaling der luidruchtige straatjes- omlooperii te voorkomen, gezamenlijk af trokken. Dit keer ging het vrij kalm toe en de Alkmaarsche burgerij zal wel niet meer in haar slaap gestoord zijn. Zondag vertrokken de congressisten met slaperige, doch tevreden gezichten. Het con gres te Alkmaar kan als goed geslaagd be schouwd worden en ongetwijfeld zullen alle congressisten een aangename herinnering aan Alkmaar bewaren. ALKMAAR, 5 Jan. 1931. Op de heden ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 87 Vette koeien 230—/ 390. handel stug; 43 Vette kalveren 80-/ 125; Vette kalveren per K.G. ƒ1; 13 Nuchtere kalv. (slacht) 14—36; 657 Vette var kens (zware) per K.G. 0.47—0.51 en Zouters 0.47 per K.G. Handel goed. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 5 Jan. 1931. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij- zen onveranderd Aanvoer 1 lading, zijnde ovv nL. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT AMSTERDAM, 5 Jan. 1931. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 480 vette koeien, le kw M— 1.08; 2e kw. 0.90-/ 0.98; 3e kw.' 0.76 0.88; mindere soorten 0 66ƒ0 72 p. K G., slachtgewicht; 100 melk- en kali koeien 170380; 124 vette kalveren 2e kw. 0.9013e kw 0.74-ƒ 0.86, per K G. levend gewicht; 69 Nuchtere kalveren 12—20; 96 Schapen 35—40; 970 Varkens, vleeschvarkens (90110 K.G.) 0.580.59; zware varkens 0.57— 0.58; vette varkens 0.550.56 p. K.G slachtgewicht 95 Paarden 100—/ 220. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Jan '31 Langendijker Groentenveiling. 100 stuks BI kool le s. 7 p. 100 stuks; 2975 K G Peen 140—2.50; 15000 K.G. Roode Kool 2.30—5.90; 26000 K.G. Gele Kool 6.50—/ 3.07; 18500 K.G. Deensche Witte Kool 2—3.50; 12400 K.G. Uien 1 20 1.90; Grove Uien 1.50-/ 2.20; Drie lingen 110, alles per 100 K.G. PROTESTVERGADERING DER S. D. A. P TEGEN DE VEROORDEELING VAN DE LEIDERS DER P. N. I. De Federatie Amsterdam der S. D. A. P. had gistermorgen in Theater Tuschinski te Amsterdam een protestvergadering belegd tegen de vonnissen, door den Landraad te Bandoeng geveld tegen de leiders der Partai Nasional Indonesia. Voorzitter was de Amsterdamsche wet houder S. R. de Miranda. De eerste spreker, het Tweede Kamerlid ir. Ch G. Oamer, noemde het vonnis een krenking van het rechtsgevoel van het Neder- landsche volk. In Indonesië heerscht een fas cistisch regime. Spr. herinnerde aan de on derdrukking van de opstanden van 192/, aan de huiszoekingen bij de Indonesische stu denten en de arrestatie dezer studenten, de ver schillende huiszoekingen bij de leiders der F. N. I., waaruit ueze vonnissen voortvloeien Dit alles bewijst volgens spr de angststem ming, waarin de Indische regeering verkeert. Spr. analyseerde de motieven, die de regee ring ertoe brachten, de P. N. I. tot een ver boden vereeniging te verklaren. De getuigen verklaringen waren onbetrouwbaar en groo- tenaeels afkomstig van agents provocateurs De regeering heeft nooghartig elke verkla ring afgewezen. Spr. .wees op de rol, die de Bandoengsche politiecommissaris heeft ge speeld. Het gevelde vonnis is het meest on rechtvaardige, dat spr. ooit heeft gezien. Maar het doel zal niet worden bereikt. De Indo nesiërs zullen hun strijd voortzetten en zij zullen daarbij ten volle kunner rekenen op den steun der Nederlandsche arbeiders beweging. De tweede spreker, het Indonesische lid der S. D. A. P de heer Palar, noemde het ge velde vonnis een overheerschersvonnis. De Nederlandsche arbeiders dienen te protestee ren tegen het onrecht, dat ook in hun naam in Indonesië geschiedt. De laatste spreker, de heer P J Schmidt, lid van het Partijbestuur der S. D. A. P„ wees erop, dat wat er in de koloniën geschiedt van diiect belang is voor de Westersche ar beidersklasse. Het belang der revolutionnaire nationalis tische beweging is, dat zij het kapitalisme aanvalt op die plaatsen, die de Westersche arbeidersbeweging niet bereiken kan. Het vonnis tegen Soekarr.o c.s. en de Vlootwet moet men zien als twee gelijke uitingen van hetzelfde imperialisme. Men ontneemt de volksbeweging alle politieke- en economische middelen, en wat blijft er voor de volksbewe ging dan voor andere keuze dan de opstand? Spr. hoopte dat de Nederlandsche arbei ders, als het historische moment van den op stand komt, met hart en ziel en met alle kracht, waarover zij beschikken naast de In donesiërs zullen staan. Onder applaus werd de volgende resolutie aangenomen: De groote vergadering, bijeengeroepen op Zondag 4 Januari 1931 in het gebouw Tu- schinski ter bespreking van het vonnis, uitgesproken door den Landraad van Ban doeng tegen de vier leiders der P. N. I., stelt allereerst vast dat de vervolging van deze leiders op politieke motieven werd onder nomen, dat daarom het schuldig verklaren reeds tevoren vaststond, en tot veroordeeling van de beklaagden was besloten, overwegende dat deze rechtspraak zich in niets onderscheidt van alle dergelijke midde len, in het verleden toegepast door eiken overheerscher op een overheerscht volk, van oordeel dat door dergelijke vonnissen de vrijheidsstrijd van de Indonesische bevol king niet kan worden tegengehouden, doch de rassenhaat wordt aangekweekt en het reeds daarom het Nederlandsche kapitalisme moet worden aangerekend, protesteert tegen het klassenvonnis van Bandoeng en spreekt haar sympathie uit met de ver oordeelde leiders der P. N. I. en met den door haar gevoerden strijd voor de bevrijding van het Indonesische volk. Incident. Gedurende de protestvergadering werd door een aiantal jongelieden die zooals later bleek behoorden tot den Revolutiounairen Jeugdbond, eenige malen tijden; de redevoe ringen van de heeren Cramer en Schmidt op hinderlijke wijze geïnterrumpeerd, waardoor de orde der vergadering verstoord dreigde te worden. De voorzitter maande de rustverstoorders tot orde aan en verzocht een politieagent die op het balco'n was verschenen om de rust verstoorders te verwijderen, de jongelui onge moeid te laten, waarop de politie-agent weer verdween. Toen de rustverstoorders echter bleven doorgaan de vergadering te hinderen, wer den zij door een aantal bezoekers op krach tige wijze buiten het Tuschinski gebouw ge zet. Op de Reguliersbreestraat loste toen een jonge man een schot, waarop hij na een korte achtervolging door de politie werd gegrepen en naar het bureau Singel overgebracht. De in beslag genomeij revolver bleek ech ter slechts een onschuldig startpistool zoo dat slechts proces-verbaal kon worden op gemaakt wegens het verstoren van de orde van een vergadering. BRANDEN. Te Hengele. Gisteravond ontstond te Hengelo brand in het bovenhuis van den heer O. aan den Ol- denzaalschen straatweg. De bewoners waren afwezig. De brandweer was spoedig ter plaatse en kon den brand beperken tot het bovenhuis, dat geheel uitbrandde. Persoon lijke ongevallen vonden niet plaats. Schuur met stroo en hooi verbrand. Zondagmiddag ontstond op de boerderij van de weduwe K. G. Voogd te Ouddorp (Z. H.), brand, waardoor de schuur met inhoud (een groote hoeveelheid hooi en stroo) in vlammen opging. Het woonhuis kon behou den blijven. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. De oorzaak van den brand bij firma Duveen te Amsterdam. Zaterdagmiddag is door de politie van het bureau J. D. Meijerplein in samenwerking met deskundigen van de brandweer een lang durig onderzoek ingesteld in de pakhuispan den van de firma S. Duven, groothandelaren in electrische materialen, in wier bedrijf, ge lijk gemeld, een zware brand heeft gewoed. Dit onderzoek vond plaats teneinde te trach ten de oorzaak van den brand vast te stellen len. Naar wij vernemen heeft dit onderzoek uit gewezen, dat ten opzichte van de firma van eenige kwade trouw geen sprake is. Met groo te waarschijnlijkheid mag als de vermoedelij ke oorzaak van den brand worden aangeno men, dat de afvoerpijp van een gaskachel, welke in het privékantoor heeft gestaan en die door het plafond tot de daarboven gele gen verdieping doorloopt, gloeiend is gewor den, en dat dientengevolge het in het pla fond verwerkte riet in brand is geraakt. Boerderij afgebrand; de eigenaar omgekomen. Zaterdagavond, omstreeks kwart voor acht, brak brand uit in de kapitale boerderij van en bewoond door den heer T. W. Hoog land aan de Nieuwe Bildtdijk te St. Anna- Parochie. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat in een kwartier tijd de geheele boerderij in lichter laaie stond. De brandwe ren van Oldebildtzijl, St. Anna-Parochie en St. Jacobi-Parochie waren spoedig ter plaat se, doch aan redden viel niet meer te denken. Het vee kon bijtijds worden gered. Slechts en kele varkens kwamen in de vlammen om. Toen de brand ontdekt werd ging de heer H. nog even naar den zolder om te zien, waar de brand was uitgebroken. Dit werd hem evenwel noodlottig. Hij keerde niet te rug. Vermoedelijk is hij door den rook be vangen. Te omstreeks half twaalf Zaterdagavond, toen de boerderij was uitgebrand vond men het verkoolde lijk in de gang. Hij was 49 jaar oud en laat een vrouw en vier kinderen achter. Vier auto's verbrand. Gisteravond brak brand uit in een garage van den heer van Hout te Eindhoven. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch kon niet verhinderen dat 4 luxe auto's een prooi der vlammen werden. De auto's waren verzekerd. De schade is groot. INBRAKEN IN DE HOOFDSTAD. In den afgeloopen nacht hebben inbrekers hun slag geslagen op den N.Z. Voorburgwal 140 te Amsterdam, waar verschillende fir ma's zijn gevestigd. Medegenomen is een groote voorraad goederen, uit de stellingen bijeen geraapt, van de N.V. Handelmaat schappij voorheen I. de Levie. Tevens is op de eerste etage gestolen de in houd van de kleine kas, eenig vreemd geld en postzegels. Ook hebben de inbrekers een be zoek gebracht bij het advertentiebureau „De Nederlandsche Post" op de tweede verdie ping. Daar is de muntmeter van de electri- citeitsmeter gelicht. De waarde, die bij de firma de Levie werd gestolen, bedraagt naar schatting 3000. De firma is verzekerd tegen inbraak. Door de po litie is een onderzoek ingesteld. INBREKER AANGEHOUDEN. Zaterdagavond laat, toen de landbouwer S. uit Dorpbuurt (Geld.) thuis kwam, ont dekte hij, dat er bij hem was ingebroken en bleek uit een kast ruim 200 aan bankpapier benevens een gouden tientje, te zijn ont vreemd. In verband hiermede is dienzelfden nacht nog door de politie gearresteerd F. P. te Winterswijk. Een groot gedeelte van het ontvreemde geld werd ten huize van P. terug gevonden, terwijl de rest van het geld in het bezit van zijn verloofde was, die meende, dat hij dit van de spaarbank had gehaald. Al het gestolen geld is in beslag genomen, terwijl de verdachte ter beschikking van de justitie te Zutphen is gesteld. Willebrordus, Heiloo, 220.000 in 1928, 180 000 in 1929, 115.000 in 1930. De Beverwijksche Exportveiling veilt al leen aardbeien. Om die reden springt de om zet in 1929 zoo naar voren (de prijs der aardbeien was toen hoog). Dit merkt men ook op in 1930 toen de prijs der aardbeien laag was. BURGERLIJKE STAND. OVERLEDEN: Thomas Gijsbertus Oudshoorn 75 jaar. GEBOREN: Dirk z. v. Carolus Broers en Klazina de Graaf Johanna Jacoba d. v. Petrus Jonker en Hubertina Cevat. Alida Agnes d. v Jo- hannis Tesselaar en Adriana Franken. Nico- laas Petrus Cornelius Jozef z.v. Carolus Fuhrmann en Petronella Wortel. Cornelis z. v. Cornelis Slot en Petronella de Graaff. DE OMZETTEN DER VEILINGSVER. EENIGINGEN IN KENNEMERLAND. De omzetten der veilingen toonen aan, dat er van een noodtoestand gesproken kan wor den. Wanneer we eem vergelijking maken met 1929 (wat allerminst normaal was, en met 1928, wat matig genoemd kan worden, dan springt de toestand voor de nijvere tuinders- bevolking wel in het oog. Ter vergelijking laten we de omzetten der veilingsvereenigingen over de laatste 3 jaar volgen, waarbij we opmerken, dat het over 1930 voor de veiling Kennemerland vermoe delijk is, het juiste cijfer was nog niet be kend. Kennemerland, Beverwijk, 1.197.427 in 1928, 1.171.992 in 1929, 697.900 in 1930; Vrije Veiling, Beverwijk, 541.466 in 1928, 491.171 in 1929. 288.040 in 1930; De Eendracht, Beverwijk, 455.731 in 1928, 362.970 in 1929, 325.602 in 1930; 'Ex portveiling, Beverwijk, 472.156 in 1928, 520.741 in 1929, 203.082 in 1930; St. de postvluchten. Het achtste vliegtuig. Aneta-Vaz Dias meldt, dat bij de K. L. M. bericht is ingekomen, dat het achtste retourvliegtuig Zondag om 5.51 uit Ka- rachi alwaar het Zaterdag was gearri veerd, is vertrokken en om o 39 te Jodphoer is aangekomen. Om 10 18 ver trek het vliegtuig weer vandaar en arri veerde om 15.38 te Aliahabad. Het zesde retourvliegtuig. Aneta-Vaz Dias meldt, dat bij de E. L. M. bericht is ontvangen, dat het zesde retourvliegtuig de P. H. A. G. R., Zon dagmorgen te 7.25 uur uit Mersa Matru. waai het Zaterdag was aangekomen, V vertrokken en te 12.34 uur te Athene ean- gakomer DUITSCHE VLIEGSTER NAAR WEST-AFRIKA. Zondagmorgen te 9.45 uur startte van het Berlijnsche vliegveld Staaken de be kende Duitsche pilote Elly Beinhorn, 'die nog onlangs het zilveren insigne voor sportvliegers verwierf, met een 40 P K. Klemm-vliegtuig voor een vlucht naar West-Afrika. Haar eerste tusschenlan- ding zal zij maken te Stuttgart. Zij is voornemens over Zuid-Frankrijk en Spanje naar Marokko te vliegen en van daar verder de kust langs naar Bissao in Portugeesch West-Afrika. Daar hoopt zij de wetenschappelijke expeditie van de onderzoekers Bernatzik en Prof. Dr. Struck uit Dresden aan te treffen en zich met haar vliegtuig te hunner be schikking te stellen voor het maken van onderzoekmgsvluchten. Elly Beinhorn denkt 4 k 5 maanden in Afrika te blijven. Te Boeblingen geland. De Duitsche vliegster Elly Beinhorn die gisterenmorgen van het Berlijnsche vliegveld Staaken is gestart voor haar vlucht naar West-Afrika, daalde tegen vier uur op het vliegveld Boeblingen bij Stuttgart. De vliegster is voornemens heden haar vlucht voort te zetten naar Lyon. NOODLANDING VAN MISS AMY JOHNSGn. Amy Johnson, die een vlucht maakt dar China, is Zaterdag te Berlijn ge land, vanwaar zij Zondagmorgen om 10.28 is doorgevlogen naar Warschau. Bij slecht weder was zij voornemens een tusschenlanding te Posen te maken. Nade rwordt gemeld da Miss Amy Johnson gistermiddag met haar vlieg tuig, tengevolge van den dichten mist, waardoor zij haar oriënteering kwijt raakte, een noodlanding moest maken bij het dorp Amelin, niet ver van het stadje Przaschnitz, 95 K.M. ten Noorden van Warschau. Het landingsgestel van het vliegtuig werd bij de landing licht beschadigd, zoodat zij de vlucht niet kon voortzetten. De Engelsche ambassade te Warschau, die van de noodlanding op :1c hoogte was gesteld, zond een auto om de pilote naar Warschau te brengen. Wanneer de vlucht zal kunnen wor den voortgezet staat nog niet vast. Hedenochtend zal een mecanicien met reserve-cnderdeelen van Warschau naar Amelin vertrekken om het vlieg tuig te repareeren. OCEAANVLUCHT MISLUKT. Captain William MacLaren en Mrs. Baryl Hart, die Zaterdagmiddag waren gestart voor een Oceaanvlucht naar Pa rijs, met een tusschenlanding op de Bermuda-eilanden zagen zich genoopt naar het Amerikaansche continent terug te vliegen, aangezien de sextant tijdens de vlucht onklaar raakte. Zij zijn in de marinevluchthaven te Hamptonroad bij Norfolk in den staat Virginia geland. Uit Norfolk (Virginië) wordt nader ge meld: Luitenant MacLaren die met zijn vliegtuig „Tradewind" moest terug kee- ren, hoopte vanmorgen te zes uur te kunnen starten voor zijn vlucht over de Oceaan. De schade aan het vliegtuig, die Zondag werd geconstateerd, is niet van ernstigen aard en MacLaren hoopt dat deze spoedig hersteld zal zijn. AMERIKAANSCHE VLIEGERS VERMIST. De voormalige marine-officier Walter Hinton, die bekendheid verwierf als een der eerste vliegers, die een vlucht om de wereld maakte, wordt sedert Zaterdag met twee andere vliegers, met wie hij gezamenlijk de luchthaven van Farming Dale verliet, vermist. Op den 17en Januari a.s. hopen onze geliefde ouders P. L. M. SCHWARZER en E. SCHWARZER—Vekmeclew hun 25-jarige echtvereeniging te herdenken. Hun liefhebbende kinderen, LO. JO. Alkmaar, Stationsweg 2. Receptie Zondag 18 Januari van 35 uur Café Central, Hofplein. SPRINKHANEN DWINGEN EEN VLIEGTUIG TOT DALING. Een Fransch postvliegtuig heeft in Marokko een noodlanding moeten ma ken, daar het in een dichten zwerm sprinkhanen was gekomen. De snelheid van den propeller werd door de sprink hanen zoodanig verminderd, dat de piloot zich gedwongen zag in een glij vlucht snel te dalen. Het duurde ver scheidene uren voordat de motor van de sprinkhanen gezuiverd was en de vlucht kon worden voortgezet. Op den 11 Jan. a.s. hopen onze beste Buren J. STAM en M. STAM—MARJOT hun 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Familie P. GREEUW Cz. Groet (Schoorl). 18 Januari a.s. hopen onze lieve Ouders Ed. d. HEUVEL T. M. v. d. HEUVEL- VAN BELKUM hun 12 -jarige Echtvereeniging te herdenken. Hun dankbare kinderen, WILLY. EUGENE. RIA Alkmaar, 5 Januari 1931. Macl. Pontstr. 16. Heden overleed, geheel onverwachts, onze geliefde Vader, Behuwd- en Groot vader, de Heer THOMAS GIJSBERTUS OUDSHOORN, Wedu. van ELISABETH CHRISTINA BUIS, in den ouderdom van 75 jaar. Uit aller naam, J. G KREIJERMAAT Alkmaar, 2 Jan. 1931. Stationsweg 136. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Dinsdag n.m. 2 uur vanaf 't sterfhuis op de Algemeene Begraaf plaats. Heden overleed kalm onze Tante NEELTJE BRUIN, Wed. C. MOEIJES, in den ouderdom van 90 jaar. Uit aller naam, J. BRUIN Kz. Bergen, 4 Jan. 1931. Buerweg 7. Met wederkeerigen heilwensch betuigen Ds. en Mevr. MAKKïNK hun dank voor de ontvangen gelukwcnschcn. Met vriendelijker dank voor de goede wenschen op 1 Januari, wederkeerig „veel heil en zegen". Ds en Mevr. DEETMAN. Met harte! ijken dank en wederkeerigen gelukwensch. J. TH VAN LEEUWEN, Arts. Dr. E. J. FREDERIKSE m. d. en wederkeerigen geluk wensch. Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst is het faillis sement van Gerbrand van der Eng, te Uilgeest, geëindigd. Alkmaar, deu 27 December 1930. Kennemerstraalweg 29. Mr. A. J. M. LEESBERG, curator. TANDARTS, NIEUWLANDERSINGEL 51. PRAKTIJK HERVAT. Meisje, M. U. L. O. onderw. ge noten hebb. bek. met dameskap- pen 6 j. als lo meisje werkz. ge weest zoekt haar intern in Alkmaar of omg. Br. te richten voor Woensdag L. WATERDRINKER p/a. A. KOSTER, Timmerman, Groot schermer. Ingeschreven gevraagd voor Café-Biljart, Baars- jesweg 236, Amsterdam. accuraat, vlug van begrip, behoor lijk schrift en lust in arbeiden. Brieven onder letter K HO aan het bureau van dit blad.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 3