g. bij rationaliseeringsmaatregelen van de zijde der overheid worde gewaakt tegen het ontslag van ambtenaren of arbeiders. Daar toe is wellicht een zekere matiging bij de doorvoering van bedoelde maatregelen voor alsnog gewenscht; Buitenland Na een korte pauze voerden nog verschil lende anderen het woord, o.m. mevr. Wibaut namens de soc.-dem. Vrouwenclub. De heer S. J Pothuis bood namens zestig bestuur- ciersbonden een bedrag van 1400 aan voor een meubel in het te stichten vacantiehuis. Verder spraken de heeren Grassmann, Ny- gaard, Beer Bergmann, Stolz en De Vlae- mynck, als vertegenwoordigers resp. van het Duitsche, Deensche, Zweedsche, Tsjech o- Slowaaksche en het Belgische vakverbond. Dan wenschte de heer H.'J- J- Eichelsheim namens een aantal internationale vakbonden het N. V. V. geluk. Hij wekte op om bij een nieuwen oorlog de woorden van Albarda in een daaci om te zetten. Laten het dan inter nationaal vooral de moeders zijn, die hun kinderen opwekken tot de „dappere ongehoor zaamheid het eenige middel om permanen ten vrede over de menschen te brengen. Voorts schonk het Instituut voor Arbeias ontwikkeling een schilderstuk, terwijl de Cen trale Bond var Verbruikscoöperaties een be drag aan geld en het personeel een vlag aanbood. De receptie eindigde met een woord van dank door den voorzitter. Feestvergadering. In het Concertgebouw is Zaterdagavond een feestvergadering gehouden, waaraan het V.A.R A.-orkest, „De Stem des Volks", de A. J C. en de Arb. Sportbond medewerkten. De heer E. Kupers heeft de vergadering toege sproken Ter gelegenheid van het zilveren N. V. V.- jubileum waren verschillende kantoren van „moderne" vakbonden hier ter stede en na tuurlijk ook het N. V. V.-gebouw aan den Amstel geïllumineerd. .Maandagavond a.s. vindt ten slotte een fakkeloptocht plaats. TEGEN MELKVERVALSCH1NG. Overdreven zindelijkheid der melk- opkoopers.. Gemeld wordt, dat op instignatie van den Tijkszuivelconsulent voor Utrecht, dr P. N. Boskel te Amersfoort, is opgericht een con- trolevereeniging voorondermelk! Doel is het tegengaan van knoeierijen; een aantal zuivelfabrieken is reeds toegetreden. Dat er met onder- en karnemelk sterk ge knoeid wordt op de Veluwe c.a., was bekend. Een aantal opkooper3, en naar men zegt ook enkele fabrieken, „werkten" Hevig met water, soms 40 a 70 Men wil hieraan thans een einde maken door geregeld monsteronder- zoek. EEN MOORDAANSLAG. Man bewusteloos aan den weg ge vonden. Te Zelhem bij Doetinchem is de klompen maker Buiterman bewusteloos op den weg gevonden Het bleek, dat de man door mes steken aan hoofd en rug levensgevaarlijk verwond was. De klompenmaker is in het zie kenhuis te Doetinchem opgenomen. Het direct onder leiding van den burge meester ingesteld onderzoek heeft tot heden nog niet tot eenig resultaat geleid. OM EEN WEDDENSCHAP. Overleden tengevolge van onmatig drinken. Een 24-jarig man te Finsterwolderpolder %edde met een tiental personen, dat hij bin nen een uur een liter cognac zou opdrinken. Hij had binnen vijf minuten de flesch cognac echter al leeg gedronken. Daarna wilde hij z:ch per fiets naar huis begeven en reed met snelle vaart in de richting van zijn woning, gevolgd door de andere jongens. Hij is echter niet zoo ver gekomen, daar hij zijn woning niet kon bereiken, omdat hij tengevolge van de cognac geheel verslapt was. Hij is daarop naar huis gebracht, waar hij eenigen tijd later is overleden. De jongeman was onge huwd. BELANGEN SPOORWEGPERSONEEL Het uitstel der herziening van het R. D. V. 1926 goedgekeurd. Naar verluidt, heeft de minister van water staat de overeenkomst tusschen de Spoorweg directie en den Personeelraad inzake uitstel der herziening van het reglement dienstvoor- waarden 1926 voor den tijd van één jaar, goedgekeurd. DE ECONOMISCHE CRISIS. Een adres van het r. k. Werklieden verbond. Het bestuur van het r.k. Werkliedenver bond in Nederland, met stijgende bezorgd heid constateerende, dat de economische cri sis ook in ons land steeds grootere afmetin gen aanneemt, heeft daarin aanleiding ge bonden zich tot den raad van ministers te wenden met de volgende voorstellen: Werkbehoud. i maatregelen, waardoor de re- f/n /n Suerk5r, komt te staan bij het afslui ten an handelsverdragen; voor]ichtingV(2ooft3el tei^'aajiziei^vTif'de^n. s?met c. verlaging der vrachttarieven bij de spoorwegen, in het bijzonder voor het ver voer van voortbrengselen van land- en tuin bouw, en voor het vervoeren van Nederland- sche producten van de uitmiddelpuntige in dustriestreken van ons land naar de havens en de buitenlandsche grensstations; d. hulpverleening bij kapitaalbehoefte in levenskrachtige ondernemingen; e. het treffen van zoodanige maatregelen dat bij geldbelegging in het buitenland voor waarden worden gesteld, gericht tegen on toelaatbare handelspraktijken; f. maatregelen tegen dumping en tegen de Russische dumpingsmethode in het bijzon der; h. het geven van redelijke voorkeur aan voortbrengselen van nationalen arbeid en ter bevordering hiervan het organiseeren van nationale tentoonstellingen. Werkverruiming van blijvenden en iijdelifken aard. a. Het instellen van een onderzoek naar de mogelijkheid eener rendabele ontginning van steenkolenvelden in de Peel, ook in verband met de veredeling van het steenkolenproduct (gas- en electriciteitsvoorziening over groote afstanden), benevens onderzoek van de moge lijkheid tot ontginning van het mijnveld „Gelria" b. de bevordering van een technologisch- economisch instituut tot het uitwerker, van plannen voor de stichting van nieuwe indus trieën (zooals dit is uiteengezet en verklaard door prof. dr. Gelissen) met name van groo te electriciteitsbedrijven door waterkracht centrales, chemische bedrijven; c. krachtige bevordering van ontginning, ontwatering en inpoldering van gronden, ter aanvulling van de cultuurgronden, die door de uitbreiding der steden, wegenaanleg e.d. verloren gingen, en ter beperking van den trek van het platteland naar de stad. Deze ontginningswerkzaamheden, al gaan daar mede kosten gepaard, ook des winters uit te voeren d. krachtige bevordering en vervroegde uitvoering van openbare werken, als aanleg van nieuwe wegen en kanalen, wegenverbe tering, bruggebouw enz. W erkloosheidsverzekering. a. Verhooging van subsidie op de bijdra gen door de leden gestort in de werklozen kassen zoowel om dezen in staat te stellen haar reglementaire verplichtingen na te ko men, als ter verlenging van den uitkee- ringstermijn; b. zoodanige herziening van de regelen, geldend voor de verzekering bij gedeeltelij ke werkloosheid, dat het recht op uitkeering alsdan aanzienlijk worden verruimd. Steunregelingen. a. De regeering bevordere het tot stand komen van zoodanige gemeentelijke steunre gelingen, met name voor de uitgetrokken le den der werkloozenkassen, dat verwijzing naar de armbesturen worde voorkomen; b. het verleenen van behoorlijke medezeg genschap aan de betreffende vakverenigin gen bij de uitvoering der steunregelingen; c. een goed geregelde rijkssteun aan ge meenten, die steunregelingen uitvoeren. Voor een goede toepassing van al deze hulpmiddelen in onderling verband, zal, gaat het adres voort, noodzakelijk blijken een zoodanige reorganisatie van de regeerings- departementen, dat leiding en voorlichting en hulp zooveel mogelijk worden gecentrali seerd. Daarom meent het bestuur te moeten versterken den aandrang, welke den laatsten tijd van verschillende zijden bij de regeering is uitgeoefend, om de economische bemoeiin gen der landsoverheid onder te brengen in een bijzonder departement voor volkswel vaart en, wanneer dit niet spoedig te verwe zenlijken zou zijn, althans op te richten een bureau, dat dezelfde taak heeft en zoowel met de verschillende bij de zaak betrokken departementen als met de commissies en or ganisatie, die met het werkloozenvraagstuk of de crisisnoodleniging te maken hebben, in geregelde verbinding staat. Wat ten slotte de financieele zijde der voorgestelde maatregelen betreft, geeft het bestuur als zijn meening te kennen, dat in dezen tijd belastingverhooging zoo lang mo gelijk moet worden voorkomen, doch dat an derzijds leniging van den crisisnood, althans bij hen, die geen gelegenheid kunnen vinden cm hef noodzakelijke levensonderhoud te verzorgen, taak en plicht is van de geheele volksgemeenschap en wel in den ruimeren zin, die ook de toekomstige leden dier ge meenschap omvat. Hiervan uitgaande, meent het bestuur te mogen voorstellen de opcentenheffing voor het leeningsfonds voor een deel aan te wen den tot verzachting der gevolgen van de te genwoordige crisis en deze heffing desnoods met eenige jaren ie verlengen. HET VISSCHERSCONFLICT. Zaterdagmiddag is te 's-Gravenhage een drukbezochte vergadering gehouden van alle reeders, betrokken bij het conflict in het zee- visseherijbedrijf. Met algemeene stemmen werd een motie aangenomen, waarin de vergadering als liaar meening uitsprak, dat, hoewel in de vergadering van 31 Dec. j.1. 'n conflict tus schen werknemersorganisaties en de reeders- vereeniging van de Ned. Haringvisscherij is geschapen, zij van oordeel is, dat de reeders niet verder kunnen gaan met de door de loon- ccmmissie gedane voorstellen, en besluit op voorstel van de looncoramissie de werk nemersorganisaties is de gelegenheid te stel len de reedersvoorstellen vóór 7 Jan. a.s. als nog te aanvaarden. Deze motie is telegrafisch aan de besturen der werknemersbonden medegedeeld. IN EEN OVENHUIS GEVALLEN. Zaterdagavond is de negen-en-veertig-jari- ge P. G. van Galen, werkzaam aan de zwa- velzuurfabriek van de Eerste Nederlandsche Coöperatieve Kunstmeststoffenfabriek te Vlaardingen, van de loopbaan in het oven- huis gevallen van een hoogte van ongeveer zeven meter. Van Galen, die gehuwd was en vader van acht kinderen, was op slag dood. RIJKSOPVOEDINGSGESTICHTEN.! Opheffing van het gesticht te Av er eest. In de memorie van antwoord betreffende het vierde hoofdstuk der rijksbegrooting voor 1930 deelde de minister mede dat inkrimping van de rijksopvoedingsgestichten voor jon gens in het voornemen lag, aangezien hand having van de bestaande drie gestichten, met een gezamenlijke activiteit van 580 plaatsen, noch uit financieel, noch uit opvoedkundig oogpunt ware te verdedigen, nu hun geza menlijke bevolking tot 290 verpleegden was gedaald Daarbij werd er tevens op gewezen, dat, bij de buitendienststelling van één dezei gestichten, de beide overblijvende, ter opne ming mede van de categorieën van het opge heven gesticht, zullen moeten worden gere organiseerd en verbouwd. V oor deze verbouwing wordt thans 279.500 bij een wetsontwerp tot wijziging van bo vengenoemd hoofdstuk der begrooting aange vraagd In de beide overblijvende gestichten blijft een aantal van 320 plaatsen, n.1. 140 vcor het rijksopvoedingsgesticht te Doetin chem en 180 voor dat te Amersfoort, ten ein de eenige speling te bewaren. Het Amers- foortsche gesticht zal uitsluitend bestemd, worden tot vakgesticht, het Doetinchemsche in hoofdzaak voor de beoefening van land- en tuinbouw; dit gesticht zal echter ook dienen voor de eerste opneming van verpleegden, terwijl hier de zwakzinnige knapen en de schooljongens mede zullen worden onderge bracht. Verhoogd subsidie. Voorts wordt f 50.000 aangevraagd om aan de instellingen, welke voor algemeen sub sidie in aanmerking komen, een gelijk percen tage harer algemeene kosten te kunnen ver goeden als ten voriger. jare is geschied. HET S.S. „ALGORAB" TE ROTTERDAM BINNENGESLEEPT. Zondagavond om 12 uur is in de Lekha ven te Rotterdam het ss. „Algorab", dat stuurloos in de Golf van Biscaye heeft rond gedreven, binnengesleept door de sleepboot „De Witte Zee". De eerste stuurman, de heer J. C. van Lies hout, deelde o.a. het volgende mede: Op 27 November was het s s. uit Buenos Aires vertrokken met een lading stukgoed en eenige passagiers aan boord. De reis had een normaal verloop. In de Golf van Biscaye echter geraakte op 28 December de stuurin richting defect. Het weer was buitengewoon stormachtig, zoodat het telkens noodig was olie te storten. Nadat een scheepsraad was gehouden, werd de reederij draadloos op de hoogte gesteld, waarna „De Witte Zee", die te La Corunha lag, uitvoer om de „Algorab" te zoeken. Dinsdag 30 Dec. kwam zij in de nabijheid en slaagde er in ondanks het zware weer spoedig verbinding te krijgen. In zeer langzaam tempo is de „Witte Zee" toen met de „Algorab" op sleeptouw naar Rotterdam opgestoomd. Behalve het defect aan de stuurinrichting heeft de „Algorab" eenige schade opgeloopeii aan de deklasten, tengevolge van overslaan de zeeën. HOOGWATER. De pijlers van de Maasbrug onder water. De Maas was sedert Zaterdagmiddag nog 17 c.M. gewassen. De pijlers der nieuwe Maasbrug stonden geheel onder water, zoo dat er niet gewerkt kon worden. De kelders in de voorstadswijk liepen weer vol. Nadare berichten uit België melden, dat het water daar langzaam begint te vallen. Langs de Maas. Een deel van het stadspark te Maastrich; is weer ondergeloopen. De Maas, de anders zoo kalme rivier, is thans in twee dagen tijds wederom veranderd in een woesteri breeden stroom, die onder don derend geruisch eene geweldige watermassa onder de historische doch te nauwe oude Maasbrug voortstuwt en talrijke laag gelegen dorpen in de omgeving met over strooming bedreigt. Een gedeelte van het dorp Heugem staat wederom blank, waardoor enorme oppervlak ten der tuinbouwgronden overstroomd zijn en belangrijke schade aan dit bedrijf wordt ver oorzaakt. De laadwal langs de Maas te Roermond staat reeds 1 M. onder water. De schepen hebben ligplaats gevonden in de Roer. De weg naar de Weerd liep gistermorgen onder, zoodat de verbinding met de stad wei spoedig opnieuw met roeibootjes zal moeten worden onderhouden. Alle weilanden langs de rivier in midden- Limburg staan blank, meldt De Crt. Ook de Waal. De Waal voor Nijmegen is sinds Zaterdag aanzienlijk gewassen. Het water begint reeds het laagste deel van de kade te overstroomen. De aanlegsteiger van het veer is verlengd. VERKEERSONGEVALLEN. Kind overreden. Te Nieuw-Vennep is een 4-jarig kind door een auto overreden en gedood. Motorfietser verongelukt. Zaterdagmorgen om half zeven is op den Leyenbroekerweg te Sittard de motorrijder J. Jetten uit Wehr tegen een ijzeren mast van de Limburgsche tramwegmij. gereden. In zorgwekkenden toestand werd hij opgeno men en naar het Fransche klooster te Sittard overgebracht, waar hij des middags is gestor ven. Het motorrijwiel werd totaal vernield. Te groote vrachten vervoeren. Zaterdagmiddag is een 24-jarig werkman, die op de fiets op den Sloterweg te Amster dam reed, onder het linkerwiel van een ge meentelijke autobus geraakt. De man is met inwendige kneuzingen naar 't Wilhelmina- Gasthuis vervoerd. Het ongeval geschiedde doordat het slachtoffer een duw kreeg van een aantal balken, die geladen waren op eer. voor hem rijdenden vrachtauto en aan der; achterkant ongeveer 254 M. uitstaken. KORTE BERICHTEN. De minister van financiën is Zaterdag voor den tijd van tien dagen naar 't buiten land vertrokken. Op de werf der Ned. Scheepsbouw Mij. te Amsterdam is een 19-jarige nagel jongen door 'n dekopening op den bodem van een in aanbouw zijnd schip gevallen, tengevolge waarvan de dood onnfiddellijk intrad. Het bijna 4-jarig zoontje Lambertus van den landbouwer Harm Kuiper te Oostop- gaande (Fr.) is Vrijdagavond te water ge raakt en verdronken. DOODSTRAF VOOR EEN 21-JARIGE IN ENGELAND. Petitie geteekend door incer dan 32.000 personen. Te Bihmingham werden onlangs twee jon gemannen van 21 jaar ter dood veroordeeld wegens moord op een bejaarden looper, dien zij op straat van een bedrag van -*•" 900 be roofden. Een hunner had den man tegen den grond geslagen waardoor hij een schedel breuk kreeg. De ander had met een auto op zijn medeplichtige gewacht. Er werd door meer dan 32.000 inwoners van Birmingham een petitie ten behoeve van de beide veroor deelden ingediend, waarvan het gevolg was, dat ten aanzien van den tweede de doodstraf in levenslangen dwangarbeid werd veran derd. Voor den eerste werd de doodstraf ech ter gehandhaafd. De straf zou Zaterdag worden voltrokken. Er werd te elfder ure een nieuwe petitie ingediend, door 5000 personen geteekend. Men neemt het den minister van binnen- landsche zaken, Clynes, kwalijk dat hij de doodstraf heeft gehandhaafd, terwijl hij toch zelf een verklaard tegenstander van de dood straf is, pas een rapport verschenen is tegen deze straf, uitgebracht door een commissie uit het Lagerhuis, en de jongeman slechts enkele maanden boven de leeftijdsgrens 's, zelfs aanvaard door voorstanders van de doodstraf. BENDELEIDSTER VAN 16 JAAR. Haar ex-minnaar doen vermoor den. Te New-York zit thans een 16-jarig meisje in hechtenis wegens moord op haar minnaar, die lid was van een dievenbende over welke zij als een koningin heerschte. De verslagene was niet veel ouder dan zij. Ieder lid der bende moest een duren eed zwe ren dat hij de leidster blindelings zou ge hoorzamen, anders was hij een kinu des doods. Haar slachtoffer was plaatsvervan gend leider der bende, maar het meisie dacht toch alle beroovingen en inbraken uit. Ais er een politieagent in de buurt was. hield zij dezen met haar bekoorlijkheden op een ai- stand Op een dag werd er een nieuw lid in de bende opgenomen, dat den plaatsvervangen- den leider verdrong niet alleen uit zijn func tie maar ook uit de genegenheid van de leid ster. De gewezen minnaar kwam in opstand doch werd op een nacht op last van het meisje „mee uit rijden genomen" (de technh sche term voor iemand uit den weg ruimen na hem per auto te hebben meegenomen.) Zij chauffeerde zelf en op een eenzamen weg hield de auto stil en drie leden der bende stapten met het slechtoffer uit. Zijn met ko gels doorzeefd lichaam werd den volgenden morgen door een piloot van een postvliegtuig ontdekt. STORM EN SNEEUW IN ROEMENIE Verkeersstoringen. Schepen in nood. In Moldavië en de Boekowina hebben he vige sneeuwstormen ernstige verkeersstorin gen veroorzaakt, meldt het W. B. Vele trei nen bleven in de sneeuw steken. Te Galatz werd Vrijdagavond een aard schok waargenomen. Te Konstanza werden noodseinen van twee stoomschepen opgevangen. De redding boot Kink Lear. welker kapitein vroeger tot het leger van Wrangel heeft behoord, was uitgevaren om aan een der beide schepen, het Noorsche s.s. „Expro", hulp te verleenen. Toen werd geconstateerd, dat het vaartuig zich in de Russische territoriale wateren be vond, moest King Lear terugkeeren om van kapitein te wisselen. Intusschen zou de „Ex- pro" evenwel reeds zijn vergaan. MAURICE CHEVAIIER IN LEICESTER. Hij weigert te zingen De vermaarde cabaretzanger Maur.ce Chevaiier heeft het voortdurend met de En- gelsche autoriteiten aan den stok. Onlangs is een concert van hem te Cardiff niet door gegaan omdat de hoofdcommissaris van po litie zijn liedjes niet behoorlijk vond, ,ied- jes, die nochtans over de geheele wereld door radio, film en gramofoon zijn verbreid! Thans vertelt de „Daily Mail", dat Mauri ce cp Nieuwjaarsdag te Leicester zou optre den. Doch hier stelden de autoriteiten den eisch dat hij uitsluitend in het Engelscb zou zingen. De Engelsche tekst van de liedjes, die hun was voorgelegd, droeg n.1. hun goedkeuring weg. Doch ae chansonnier weigerde dit daar hij het een beleediging vond, niet alleen voor hem zelf, maar ook voor „la France". Zou hij Engelsch zingen dan zou hij daar mee den indruk wekken, dat de Fransche tekst minder deugdzaam zou zijn en zelfs van slechten smaak zou getuigen. Het con cert ging dan ook niet door. De vorige week is Chevaiier te Manchesier en te Liverpool opgetreden. Er was toen geen wanklank te bespeuren. Niet alleen naar vanzelf spreekt niet in den zang van Che vaiier, maar evenmin onder de toehoorders of de autoriteiten DADERS VAN EEN BOMAANSLAG GEARRESTEERD. De daders van den bomaanslag, die in den Oudejaarsnacht gepleegd is tegen de locali- teiten van de plaatselijke afdeeling der Duit sche Nationaalsocialistiéche Arbeiderspartij te Gotha, zijn gearresteerd. Gelijk reeds ver moed werd, betreft het hier linksradicale ele menten. Een hunner is bestuurslid van den Strijdhond tegen het Fascisme. Alle drie ar restanten zijn uit Gotha afkomstig. GASVERGIFTIGING DOOR EEN BENZOLLOCOMOTIEF. In de mijn „Anna I", die grenst aan de ongeluksgroeve „Anna II" heeft een ongeluk plaats gehad, dat gelukkig zonder ernstige gevolgen is gebleven. Een locomotief ontwik kelde in sterke mate benzolgas, waardoor 4 arbeiders vergiftigingsverschijnselen ver toonden. Dit voorval is in zooverre belang wekkend daar bij de groote mijnramp, die eenige maanden geleden in de mijn „Anna II" plaats had het vermoeden rees, dat wel licht een benzollocomotief de oorzaak van het ongeluk zou kunnen zijn. Van de bedwel mende arbeiders kon er een uit het zieken huis ontslagen worden. De drie anderen ver- keeren niet in levensgevaar. DE TOESTAND IN BRITSCH-1NDIE. Ernstige botsingen te Rangoon. Uit Rangoon we dt gemeld, dat aldaar ernstige botsingen ontstonden tusschen Bir- manen en Chineezen. De politie moest her haaldelijk krachtig ingrijpen en van de vuur wapens gebruik maken, waarbij het tot for- HKele straatgevechten kwam. In den loop van deze gevechten werden 10 personen ge dood en 65 gewond. Hoewel de politie erin slaagde de menigte te verspreiden, verzamel den zich naderhand weer kleine groepen, die verschillende winkels en huizen plunderden MUITERI! AAN BOORD VAN EEN ENGELSCH SCHIP? Aan boord van de „Lucia" van het Brit- sche onderzeeërsdepot te Devonport heeft zich een incident voorgedaan omtrent den aard, waarvan nog weinig bijzonderheden bekend zijn, doch dat blijkbaar van vrij ernstigen om vang is. Het schijnt, dat een deel van de bemanning zich niet aan de bevelen gehouden heeft, al thans 42 matrozen werden aan land ge bracht en voorloopig onder bewaking gesteld in de marinebarakken te Devonport. 42 andere matrozen zijn aan boord van de Lucia geplaatst. De admiraliteit heeft onmiddellijk een on derzoek laten instellen door den marinecom- mandant van Phymouth, admiraal Sir Hu- bert Brand, die verklaarde, dat de toestand niet ernstig was. MAJOOR FRANCO TE PARIJS. Zal zich van politieke agitatie onthouden. De gevluchte Spaansche vlieger-majoor Franco is Zaterdag vergezeld door den me canicien Rada, uit België te Parijs aangeko men. Hij meldde zich onverwijld op de pre fectuur van politie om 'n vergunning tot het verblijven in Frankrijk te verkrijgen, en leg de tegenover een der hoogere ambtenaren de belofte af, dat hij gedurende zijn verblijf op Fransch gebied politiek volkomen neutraal zal blijven. GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. De Burgemeester van Alkmaar roept de leden van den Gemeenteraad op ter bijwo ning eener vergadering od DONDERDAG 8 JANUARI a.s., nam. 1 uur, voort te zetten op VRIJDAG 9 JANUARI d.a.v., nam. 1 uur, zoo noodig bovendien op Vrijdagavond, tet, einde te beraadslagen en te besluiten omtrent de hieronder vermelde punten. 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. Mededeelingen. Ingeko men stukken. 2. Benoeming van leden van commissiën en besturen (bijlage Nr. 167). 3. Voorstel tot verhuring van de boven woning van het perceel Doelenstraat 28 aan de Vereeniging tot oprichting en instandhouding vr n een openbare leeszaal en boekerij (bijlage Nr. 152). 4. Idem inzake de bestrijding van dich- therie door inenting (bijlage Nr. 168). 5. Idem tot wijziging van de voorwaarden waaronder aan de Arbeiderswoning- bouwvereeniging „Rochdale" voorschot ten zijn verleend ten behoeve van den bouw van 42 arbeiderswoningen (bij lage Nr. 169). 6. Idem tot wijziging en aanvulling der verordening voor den gemeentelijken ge neeskundigen dienst en tot wijziging der instructie voor den directeur van dien dienst (bijlage Nr. 170). 7. Idem tot verhuur van grond achter het perceel Laat Nr. 41 (bijlage Nr. 171). 8. Jdem tot verkoop van grond aan de Juliana van Stolberglaan (bijlage Nr 172). 9. Idem inzake het onderwijs in lichamelij ke oefening aan openbare scholen voor gewoon !"-ger onderwijs (bijlage Nr. 2 van 1931) 10. Idem inzake betimmering van het ge bouw der graanbeurs (bijlage Nr. 3 van 1931) 11. Idem inzake verbreeding Bergerweg, het maken van een brug over de nieuwe Houtvaart en het omleggen van de Houtvaart (bijlage Nr. 4 van 1931). 12. Voorstel tot het verleenen van subsidie voor onderhoud en inrichting van speel terreinen (bijlage Nr 5 van 1931). •13. Idem inzake zekerheidstelling van apibtenaren (bijlage Nr. 6 van 1931) 14. Idem inzake het tarief voor het gebruik van gymnastieklokalen der gemeente (bijlage Nr. 7 van 1931) 15. Idem tot het verleenen van een voor schot uit de gemeer' as aan de R K. Woningtouwvereer ;ing „Goed Wo nen" ten behoeve Hii extra onderhouds werken aan hare woningen aan den Baansingel (bijlage Nr. 8 van 1931). 16. Idem tot aankoop van grond in ver band met de omlegging van de Hout vaart (bijlage Nr. 9 van 1931). 17. Idem tot verkoon van grond aan de Pa lingstraat en de Fontein Verschuir- straat (bijlage Nr. 10 van 1931) 18. Idem tot bet aangaan van een overeen komst met H. Jansen betreffende het in winnen van een z g. bindend advies in zake de levering van meubelen voor het gebouw van den keuringsdienst van wa ren (bijlage I r. 11 van 1931) 19. Idem tot het verleenen van ontheffing van art. 28 der bouw- en woningveror dening ten behoeve van den bouw van een trekkas in den Ecndrachtspolder (bijlage Nr 12 van 1931). 20. Idem tot verhuur van terrein voorvolks- t"intjes aan den Frieschenweg aan de Vereeniging van volkstuinders (bijlage Nr. 13 van 19 21. Vaststelling der gemeente-begreoting en der begrootingen van de takken van dienst voor het jaar 1931 (bijlagen Nrs 139 en 156). Bij dit punt komen tn behandeling: a. het voorstel tot het sluiten van kasgeld- leeningen (bijlage Nr. 142). b. idem tot wijziging der verordening re gelende het verhaal van pensioensbijdragen op de ambtenaren in dienst der gmeente Alkmaar (bijlage Nr 163). c. idem tot wijziging der verordening be treffende het gemeentelijk grondbedrijf (bij lage Nr. 164). d. de begrootingen voor 193.1 van: 1. het Stads-ziekenhuis. het Burgerwees huis en het Burgerlijk Armbestuur (bijlage Nr. 165). 2. de Commissie tot bestrijding der tuber culose, het comité Alkmaar der R K Ver eeniging „Herwonnen Levenskracht", de Vereeniging voor Zuigelingenbescherming, de afdeeling Alkmaar van het Centraal ge nootschap voor kinderherstellings- en vacan- tiekolonies, de Vereeniging voor Kindervoe ding, de Vereeniging „Kinderkleding", de Vereeniging voor Gezinsverpleging, de Com missie tot Huisverzorging en de Vereeniging „Kinderbewaarplaats" (bijlage Nr 166). HENSBROEK (Nov. 1930) Gebo. er. Johennes, r v. Jacobus Brai-dhoff en Maart je Brink. Overleden: Elisabeth Appelman, oud 29 jaar. echtgenoote van Gerrit Weel Geertje Knuvpers, oud 44 jaar. echt- genoote van Cornelis Heilig. Ondertrouwd: Jan Kok te Wijde- ues ea Grietie Los».

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 7