Vaderiandsche Bank DE LANGE DE MORAAZ A GEISHA 6»/ Stadsnieuws RENTE JAARDEPOSITO 4 RENTE SPAARBOEKJES 3VL» V HSTLK11% HM iii: IIi: vv. Provinciaal nieuws Ingezonden stukken Laatste belichten. BANKIERS, ALKMAAR. OVERVAL OP FRANSCHE TROEPEN IN MAROKKO. h- v. a Wisselkoersen amsterdam. Dinsdag 6 Januari. 7.30 uur, Cinema Americain: Liefdes Wal ser (operette, geluidfilm)voor eiken leef tijd. 7.30 uur, A. B. T.: In de klauwen van het noodlot (sens); voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Victoria-theaterHet geheim- nige eiland (mysterie, geluidfilm); boven 14 jaar. Woensdag 7 Januari. 7.30 uur, Cinema Americain: Liefdes Mal- zer (operette, geluidfilm); voor eiken leef tijd. 7.30 uur, A. B. T.: In de klauwen van het noodlot (sens.); voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Victoria-theater: Het geheimzin nige eiland (mysterie, geluidfilm); boven 14 jaar. 8 uur, dancing Harmonie, voordracht avond Kommer Kleijn voor het Nut. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „Dreyfus". 8 uur, handelsschool, lezing met lichtbeel den over „Het land van Pilsudsky". 8 uur, De rustende Jager te Heiloo, uit voering van ,,'t Ontluikende roosje". Donderdag 8 Januari. 7.30 uur, Cinema Americain: Liefdes Wal- zer (operette, geluidfilm); voor eiken leef tijd. 7.30 uur, A. B. T.: In de klauwen van het noodlot (sens.); voor eiken leeftijd. 7.30 uur. Victoria-theater: Het geheimzin nige eiland (mysterie, geluidfilm); boven 14 jaar. 8 uur, Rustende Jager te Bergen, propa- gandavergadering afd. V.A.R.A. HEERHUGOWAARD. Het architectenbureau Honrath en de ar chitect J. de Baar hebben voor de S. A Ru- dolfheimstichting een openbare aanbesteding gehouden voor den bouw van een jongens huis voor de school op het terrein der stich ting aan de Verdi-laan te Hilversum. Ingekomen waren 39 biljetten. Laagste inschrijver was de heer Leeghwater te Heer- hugowaard voor 74.835, uitgezonderd de leidingen, het sanitair en de electriciteits- werken. NOORD-3CHARWOUDE. De prijs van de tneik is alhier met 1 cent per Liter verlaagd en gebracht op 12 cent. URSEM. Toen de caféhouder J. M. na afloop van den kerkdienst een der paarden uit de stal haalde om dit voor een der kerkbezoekers in te spannen, kreeg hij van het paard, toebe- hoorende aan den veehouder N K- een slag tegen zijn been, waardoor de man zich onder doktersbehandeling moest stellen. Door bemiddeling van de Arbeidsbe middeling in deze gemeente zijn een 9-tal per sonen te werk gesteld aan het in orde maken van het sportterrein en het bouwrijp maken van het terrein voor de Woningbouwver- teniging. EGMOND-BINNEN. Aan het verslag van de Commissie tot we ring van schoolverzuim te Egmondbinnen ontleenen wij, dat het aantal verzuimen in 1928 bedroeg 4496, in 1929 4568 en in 1930 3768, waarvan respectievelijk 213 ongeoor loofde in 1928, 214 in 1929 en 33 in 1930. Dat het cijfer der ongeoorloofde verzui men zoo sterk verminderd is wordt vooral toegeschreven aan het feit, dat de nieuwe be palingen der Leerplichtwet thans beter wor den begrepen en daardoor ook beter worden nageleefd. Als bijzonderheid wordt nog aan het ver slag toegevoegd, dat op 27 Maart 1901 de heer W. J. Apeldoorn tot voorzitter dezer Commissie werd benoemd, zoodat deze op 27 Maart a.s. deze functie 30 jaren zonder onderbreking zal hebben vervuld. CASTRICUM. Naar wij vernemen heeft burgemeester Lommen, alhier de hem aangeboden candi- datuur voor lid van de Provinciale Staten van dit gewest niet aangenomen. Zijn ambt van burgemeester in een zeer prospereerer.de gemeente en zijn werk op sociaal terrein doet hem niet verlangen naar uitbreiding van zijn arbeidsveld op politiek gebied. Ged. Staten van Noordholland hebben de uitkeering uit het wegenfonds over 1930 aan de gemeente Castricum bepaald op 4050. Een bedrag dat vrijwel gelijk is, ja zelfs iets hooger dan de raming f 4000). De tentoonstelling ten bate van de naai- krans .,St. Anna", onderafdeeling van den R.K. Vrouwenbond en de afd het Wit Gele Kruis, welke tijdens de kerstdagen is ge houden, heeft een totaal opgebracht van meer dan f 1800. Een bedrag dat zelfs hooger is dan voorgaande jaren. Door deze opbrengst zullen de beide vereenigingen wederom in staat worden gesteld veel goeds tot stand te brengen. Vooral voor deze beide sociale ver eenigingen is steun in dezen tijd van armoede onder de verschillende klassen der bevolking dubbel aangenaam. De werken ter uitbreiding van het sta tionsemplacement in deze gemeente vorderen gestaag en er is al heel wat bereikt om op tijd voor de nieuwe dienstregeling gereed te kunnen zijn. Het verhoogde perron is vrijwel voor de helft gereed, terwijl de masten en draadlei dingen voor de electrische treinen al gereed zijn gekomen. De aannemer is thans, nadat het heiwerk voor de aan te leggen tunnel ge reed is gekomen, aangevangen met het graaf werk voor den tunnel welke vanaf het eerste perron naar het tweede perron zal leiden en vanwaar alle treinen zullen moeten ver trekken. Ook de overkapping van het goederenper ron vordert al aardig. Er blijft echter nog genoeg te doen over. b.v- het geheel afwerken van het verhoogde perron, wat niet eerder zal kunnen geschie den voordat de tunnel gereed of vrijwel ge reed is. Dan de bebouwing van een gedeelte van dat Derion met wachtlokaal en de over kapping van dat perron, dat verleden week is aanbesteed. We twijfelen er echter niet aan of gezien de vorderinger welke men tot heden heeft ge maakt zal een en ander op tijd gereed zijn. Naar wij vernemen zal met de verzwa ring van een gedeelte van het gasbuizennet vanaf de fabriek tot aan de Burgemeester Mooijstraat deze week worden aangevangen Dit werk zal voor een aantal werklieden niet alleen werk geven, wat in den tegenwoordi- gen tijd van Werkloosheid al veel waard is, maar zal door bijzondere omstandigheden nog verschillende moeilijkheden en tijd kosten. We noemen o.a. het leggen van de zware buizen onder de spoorlijn aan den Rijksweg, wat vooral met het oog op de zwerfstroomen van de geëlectrificeerde spoorlijn bijzondere voorzieningen zal behoeven. We twijfelen er echter niet aan of die moeilijkheden zullen worden overwonnen. Een gedeelte van de spoorsloot nabij het stationsplein is bereids voor dit werk reeds gedempt, waardoor het mogelijk is de leiding zonder onnoodige bochten recht te doen leggen. (Buiien v:rantwoordelijkheid van de Re dactie. De opname in deze rubriek, bewijst geenszins dat de redactie ermede instemt). EEN NIEUW ZEEHUIS VOOR ZWAKKE EN PRAE-TUBERCULOSE KINDEREN. Zeer geachte Redactie, Ais voorzitter der Vereeniging voor Chr. Gezondheids- en Vacantiekoloniën in Neder land, verzoek ik U vriendelijk het volgende in uw veelgelezen blad te willen opnemen. In onze koloniehuizen in bosch en aan zee waar kinderen van alle gezindten worden opgenomen, werden gedurende vele jaren reeds honderden zwakke en prae-tuberculose kinderen uit alle deelen van ons land ver zorgd en uitstekende resultaten verkregen. Het aantal aanvragen neemt steeds toe, vooral ook voor uitzending naar zee, nu reeds komen wij voor 1931 in ons Zeehuis te Egmond aan Zee plaatsen te kort, en de aanvraag gaat nog steeds door. Daarom is een tweede Zeehuis dringend noodzakelijk, 't Kan niet langer wachten. Er is nog 30.000 noodig. Dan kan met den bouw van een nieuw koloniehuis begonnen worden. Vriendelijk verzoeken wij aan ieder die dit leest: helpt ons voor ditmaal met toezending van een gift, opdat wij niet langer behoeven af te wijzen wegens gebrek aan plaats. Doet het om der kinderen wil. 't Gaat om de toe komst van honderden zwakke en prae-tuber culose kinderen van ons volk. Zendt s.v.p. uwe gave aan den penning meester Postgiro 65613, Bussum. Hoogachtend, Ds. H. C. HOGERZEIL. VERKEERSONGEVAL. Aangereden en gedood. De kleermaker B. R. te Vaals werd door twee op een fiets gezeten personen aangere den. Hij is ten gevolge van hersenschudding overleden. BRANDSTICHTING IN EEN ZEIL JACHT. Heden werden voor het Hof te Amsterdam nog eenigen getuigen gehoord in de straf- verliezen heeft geleden. De Franschen moes ten zich terugtrekken en verloren een kapi tein, een luitenant en elf manschappen, ter wijl bovendien een luitenant en zes man werden gewond en een officier wordt ver mist. DE TYPHOON SOVEN DE PHILIPPIJNEN. Reeds 130 dcoden. Volgens de laatste berichten is het aantal slachtoffers van de typhoon, die boven de Philipijnen heeft gewoed, gestegen tot 130, doordat in de wateren van de eilanden Cebu en Hoilo dertig visschersbooten zijn omge slagen en alle inzittenden verdronken. In de haven van Cebu zonken drie stoomschepen, een motorschip en twee barkassen. Verschillende grootere schepen zijn op de kust gedreven. Op het eiland Leyte heeft de wervelstorm de geheele kokosnotenoogst vernield en groo- te materieele schade aangericht. GEVOLGEN VAN DE CRISIS BIJ DE ENGELSCHE MIJNINDUSTRIE. Ontslag bij de spoorwegen. In het kolendistrict van Zuid-Wales hebben de spoorwegmaatschappijen 1500 uian per soneel ontslagen in verband met de terugslag van de mijnwerkersstaking op het spoorweg verkeer. Wanneer de staking aanhoudt zul len waarschijnlijk verdere ontslagen volgen. voor Belaste Waarden, 's Gravenhage, tegen beurskoers Jt 4 flfl OBLIGATIEN fl 11)18 jaarl. uitloting 0 met ZEKERHEIDSTELLING VAN AMBTENAREN. In bijlage No. 6 schrijven B. en W.: Bij verordening of instructie zijn verschil lende met comptabel beheer belaste ambte naren verplicht tot het stellen van zekerheid ten behoeve van de gemeente, n.1. de direc teuren der lichtbedrijven, het slachthuis, de plantsoenen, de reiniging en het grondbedrijf, zoomede de boekhouders van het slachthuis en het bedrijf der gemeente werken. Voorzooveel betreft de directeuren der lichtbedrijven, het slachthuis, de plantsoenen en de reiniging is die zekerheidstelling ge regeld. De beide eerstgenoemde directeuren hebben een onderpand van resp. f 1000 en 1500 in effecten verstrekt, de derde heeft voor f 500 tot borg de Vereeniging van tot zekerheidstelling verplichte ambtenaren, ter wijl laatstgenoemde een persoonlijken borg tocht stelde van 2000. Daarentegen is de aansprakelijkheid van den directeur van het grondbedrijf en de boek houders van het slachthuis en gemeentewer ken tot dusver niet geregeld geworden. Evenmin is dit het geval ten aanzien van de niet tot zekerheidstelling verplichte, doch evenzeer met kasbeheer belaste directeuren van gemeentewerken en den keuringsdienst voor waren, den kassier van den gemeente ontvanger en de boekhouders van de licht bedrijven, het grondbedrijf, sportpark, markt wezen en havendienst en den keuringsdienst voor waren. zaak tegen den 28-jarigen koopman J. G. N., die verdacht wordt op 1 Juni 1928 nabij of in het Keteldiep brana te hebben gesticht in zijnzeiljacht El Beg, tengevolge van het jacht en de zich aan boord bevindende schil derijen (alles was verzekerd) verloren gin gen. De procureur-generaal mr. baron van Ha- rinxma thoe Slooten eischte verd.'s veroor deeling tot een straf van 1 jaar en drie maanden. Het Hof zal 20 Januari uitspraak doen. WEDER WERKLOOZEN-RELLETJES TE AMSTERDAM. Hedenmiddag hebben op enkele punten in de stad wederom relletjes van werkeloozen plaats gehad. In de Jordaan ging het nogal erg rumoerig toe. In de Nieuwe Leliestraat is het tot een botsing met de politie gekomen, waarbij van de wapens gebruik moest worden gemaakt. Twee inspecteurs werden door de werk- loozen aangevallen. Eén van hen werd zijn sabel ontrukt. Deze inspecteur, de heer Schuurman, werd met zijn eigen sabel op het hoofd geslagen. Ook een tweede inspecteur, Mol geheeten, werd gewond. De politie moest, om zich tegen de 200 a 300 menschen te verdedigen, schieten, waar bij een werkelooze werd gewond. Gedurende den geheelen middag is het in de binnenstad rumoerig gebleven. De werk- loozen schoolden steeds weer tezamen en de politie dreef hen steeds weer uiteen. Het ru moerigst was het op den N. Z. Voorburgwal. Nieuwendijk, Damrak. Beursstraat en de tus- schen gelegen straatjes De politie moest her haaldelijk chargeeren, waarbij harde klappen vielen. Tot 3 uur hedenmiddag hadden nog geen arrestaties plaats gehad en waren er geen gewonden. Uit Casablanca wordt gemeld, dat Zater dag in het Zuiden van Marokko een detache ment Fransche troepen, die zich op een ver- keningsmarsch bevonden, door Marokkaan- sche opstandelingen is overvallen en zware Deze toestand is verre van bevredigend te noemen. Gedeputeerde Staten hebben daarop indertijd reeds gewezen, toen zij na sen kas- opneming bij de lichtbedrijven ons bericht ten, dat het niet juist is, dat het daadwerke lijk beheer van de kassen dier bedrijven aan den boekhouder is opgedragen, terwijl de di recteur zekeihiid heeft moeten stellen Het is derhalve gev. enscht op dit punt een nadere voorziening te treffen Daarbij zal naai ons voorkomt niet in de richting moeten worden gegaan van uitbreiding der individueele ze kerheidstellingen. Deze toch hebben een zeer beperk, karakter, wijl zij voornamelijk betref fen opzettelijk door den betrokken amotenaar gepleegde oneerlijkheid. Met net oog od hier door te ontstane tekorten zal het bedrag der zekerheidstelling geheel onvoldoende zijn Ook is het niet mogelijk van alle ambtenaren, die in hunne positie oneerlijk zouden kunnen zijn, zekerheid te vorderen. Al waren dit echter wel zoo, dan nog zou ons voornaam ste bezwaar niet ondervangen zijn. Immers zouden in dat geval vele andere risico's onge dekt blijven, b.v. verlies, vernieling, beroo- ving, diefstal, brand, inbraak of geweld, je gens ambtenaren gepleegd Een goede oplos sing is op deze wijze niet te verkrijgen. Het schijnt ons daarom beter met het be staande stelsel te breken. Niet om, gelijk het rijk sinds 1919, het risico voor eigen reke ning te nemen, doch om te kunnen komen tot een voor rekening der gemeente te sluiten ver zekering, die alle risico's omvat en voor het geheele gemeentepersoneel, zonder uitzonde ring, geldt. In verband hiermede hebben wij reeds het vorig jaar tot een groot aantal maatschappijen het verzoek gericht om op gaaf van de voorwaarden voor een dergelijke algemeene verzekering Het bleek ons dat de aanbieding van de Incassobank voor het sluiten van een verzekering op een z.g. Lloyd's Bankers en Brockers-poiis het meest voordeelig was. Zij bedraagt voor een ver zekerd bedrag van 30.000 (het bij 4 kasop- nemingen gemiddeld in de verschillende kas sen aanwezige bedrag) per jaar 300. bere kend naar 1 pCt. van het aantal inwoners met een minimum van 1 pCt. van het verzekerd bedrag. Ook het in zijdelingschen gemeentedienst werkzame personeel bij het Stadsziekenhuis, het Burgerweeshuis en het Burgerlijk Arm bestuur is in deze verzekering begrepen. Wel is waar blijft ook hierbij nog een risico onge dekt, n.1. de schade, veroorzaakt door nalatig heid, doch hiertegenover zal in vele gevallen kunnen staan de mogelijkheid van verhaal op de jaarwedde of het vermogen van den amb tenaar. Het belang van deze zaak drong ons ertoe genoemde aanbiedingen te aanvaarden, in het vertrouwen, dat Uwe Vergadering zich daar mede kan vereenigen. De gesloten verzekering geldt voor het kalenderjaar 1930. Wij achten thans verlenging ervan wenschelijk, in ver band waarmede een post in de ontwerp- gemeentebegrooting voor 1931 is opgeno men. Met het oog daarop zouden de bepalin gen in een drietal verordeningen, welke het stellen van zekerheid voorschrijven, met in gang van 1 Januari a.s. kunnen vervallen. EEN WONDERKIP. Men verzoekt ons te melden dat de heer Merow in de Eikelenbergstraat een kip bezit die half April geboren is. Vier maanden la ter begon het dier reeds te leggen, 16 Decem ber is het op 15 eieren gezet en die zijn alle heden uitgekomen. Men verzekert ons, dat deze voorspoedige kip iets zoo bijzonders is, dat het dier in de courant vermeldt dient te worden. Vandaar dit berichtje. ROLTANDING-EXEMPLAREN KINDERZEGELS. Den postzegelverzamelaars wordt medege deeld, dat er van alle soorten kinderpostze gels thans roltanding-exemplaren voorhan den zijn welke tot en met Vrijdag a.s. ver krijgbaar zijn in het tentje in de hal van het Postkantoor. GEBRUIK GYMNASTIEKLOKALEN DER GEMEENTE. In bijlage No. 7 schrijven B. en W.: Uwe Vergadering stelde op 27 November j.1. om advies in onze handen een adres van de besturen van een 8-tal sport- en turnver- eenigingen, die gebruik maken van de ge meentelijke gymnastieklokalen, verzoekende de huur dier lokalen weder terug te brengen tot den prijs welke tot 1928 goed gebleken is. De vergoeding voor het gebruik van het toenmaals eenige gymnastieklokaal der ge meente ten behoeve van particuliere lessen of het houden van gemeenschappelijke oefenin gen, werd bij Raadsbesluit van 9 Maart 1898 bepaald op 0.30 per uur. Bij Raads besluit van 4 Maart.1926 werd de te betalen vergoeding voor het gebruik van de beide gymnastieklokalen der gemeente, in verband met de omstandigheid dat de inkomsten de gemiddelde kosten niet meer dekten, ver hoogd. Daarbij werd voor de te betalen ver goeding onderscheid gemaakt tusschen het gebruik voor particuliere lessen en ten behoe ve van vereenigingen, die gewoonlijk uit de veelal beperkte contributie der leden hare uit gaven hebben te bestrijden. In het eerste ge- val werd de te betalen vergoeding bepaald op 1.30 per uur, terwijl voor erkende ver eenigingen de vergoeding werd bepaald op 0.50 per uur. Het aantel gemeentelijke gymnastiekloka len is sindsdien uitgebreid tot vijf en het ge bruik dat van die lokalen ook door particu- lieren en vereenigingen gemaakt wordt is se dert niet onbelangrijk toegenomen, zooals uit het volgende overzicht over het jaar 1930 blijkt. Gebruik bij de inrichtingen van onderwijs volgens schooljaar 1930_1931 rond 3000 uren Vereenigingen 3227 Particulieren 510 Totaal 6737 uren. De kosten bedroegen voor verwarming rond f 600. schoonhouden, rond 1000. verlichting, rond 250. onderhoud en af schrijving meubilair 1200.— Totaal 3050. of per uur 3050 6737 0.45. Over bet jaar 1925 werd gedurende 4038 uren van de beide lokalen gebruik gemaakt, waarvan 1203 ten behoeve van het onder wijs en 2885 ten behoeve van partciuliere lessen en gemeenschappelijke oefeningen De kosten bedroegen over dat jaar gemiddeld 0.52 per uur, op welk bedrag het thans bestaande tarief ad 0.50 per uur, is geba seerd Evenmin a:s toen zijn thans hieronder begrepen de kosten van afschrijving en on derhoud van de gebouwen, welke derhalve ge heel ten laste van de gemeente blijven Alleen ten aanzien van het gebruik dier lokalen door particulieren wordt de volledige kostprijs in rekening gebracht. In verband met de omstandigheid dat de kostprijs thans 0.07 per uur minder be draagt dan in 1925, zal het tarief eenige ver laging kunnen ondergaan, vooral wanneer men in aanraking neemt, dat de kosten per uur door het toenemend gebruik eerder zul len dalen dan stijgen. Wij zijn daarom be reid, U voor te stellen, het bedrag der ver- foeding te verlagen met 10 cent per uur, dus et tarief voor de vereenigingen vast te stellen op 0.40 per uur en voor particulie ren op 1.20 per uur. Daarmede komt de gemeente dan reeds voor een groot deel tege moet aan het verzoek van de adresseerende vereenigingen. Verlaging tot 30 cent moeten wij ontraden, omdat de gemeente o.i. mag verlangen, dat althans voor onderhoud en meubelen den kostenden prijs wordt betaald. Bovendien is nie'- te ontkennen, dat het ver- eenigingstarief, dat reeds in 1898 30 cent per uur was, thans niet te hoog is, zelfs al zou het op 50 cent worden gehandhaafd. De Commissie van bijstand voor de finan ciën kan zich met dit voorstel vereenigen. B. en W. stellen den Raad voor het desbe treffende besluit te nemen. van 6 Januari 1931. Opgave van .Ynordhollaiidsch Laiidbouwcrediet (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reic-hsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Unilever Philips Gloeilampen Ge m. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting. Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. Java Cultuur Cult, Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc, Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl, Amerika lijn Holl. Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. 1 Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash 'Exdividend. PROLONt tExclaim. Vorige koers pl.m. 1.30 p[.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 1023/4 140% 128 1183/4 4027, 230 140 230 523/4 53 867, 35 63 1841 g 192 50 50 857, 50i-q 86 85'/, 86 180 184 178J-80 184-6% 178-7, 183 47, 183 5 46 66'Yk, 557. 17"/r 14574 232 173/,-8 653/.-Ö 537/, 17'/, S 45 177 8 144 753/,- j 537/, 17-'Vi6 3243/4 239 973/. 747, 24 325-4 3247,-5 239 ."24 323-4 997, 65'/. 64 95 65 2807, 299 123 296 1231/4 "f 295J-63 1047s 59 85% 66'/, 3 1027, 56 1027, 3 102-4 597, 2'Vin 637, 15 13V» 129 46'/, 487, 1 - i 15 11 537, 235 269 241 51 232 2617, 237 537, 231-2 2611/., 234-5 228-30 260 2287, 258 233 32 7'/ifi 573/, 190 203/, 73/. 190 197, 31 19J-20; ~v<- 19.'-7 flE vorige koers 27, pCt. heden y. pCL Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Osio NIET OFFICIEEL.' New-York Italië 1 1 I I I Vorige kcers 12.067)# 59.11'/, 9.75 34 67 48.15 35.00 66.40 66.50 66.45 2.487» 13.01 Koers op heden 3 uur 12.06%, 59.13 9.75 34.67 4S.137, 35 00 66.377, 66 527, 66.45 2.487» 13.01

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2