Rechtszaken Zeetijdingen Luchtvaart Marktberichten °wV/i2' Wortekn per 100 K.G. EEN JAS MET EEN KLEINE DUIZEND GULDEN GESTOLEN. Een man, die huur had opgehaald, hing in de omgeving van den Overtoom te Amster dam zijn jas gedurende korten tijd in een gang van een woning. In zijn buitenzak stak hij 950 aan bankpapier, geïnde huurpennin gen. Toen de man terugkwam in de gang, waren winterjas en geld verdwenen! NATUURBOTER IN HET LEGER. De Algemeene Nederlandsche Zuivel bond vleett aan den minister van Defensie een adres gezonden, waarin er o m. ep wordt ge wezen, dat voor de behoeften van leger en vloot jaarlijks vrij groote kwantums marga rine worden aangekocht en de aankoop van boter zich bepaald tot het proviand der sche pen, welke lange reizen maken, waarvoor margarine niet voldoende houdbaar schijnt te zijn. Adr. verzoekt den minister te willen be sluiten, dat voortaan voor de behoeften van leger en vloot uitsluitend boter in plaats van margarine zal worden aangekocht. VERKEERSONGEVALLEN. Auto tegen boerenwagen Te Heerenveen is de heer Topma met zijn 4tuto tegen een boerenwagen gereden, be stuurd door den veehouder Hoeksma uit Gaast. Deze werd zoo zwaar gewond, dat hij direct naar het ziekenhuis is overgebracht het paard was zoo gekwetst, dat het afge maakt moest worden. Auto geslipt. Zaterdagavond tegen 11 uur slipte een 'auto op den Arnhemschen straatweg te Beek bergen ter hoogte van de veldwachters woning, kwam op den berm van den weg te recht en sloeg daarna over den kop. Mevrouw IV rol ijk werd zwaar gewond, o.a. bekwam zij een ernstige been- en hoofdwonde. De andere inzittenden kwamen er met den schrik en lichte verwondingen af, ook de chauffeur kreeg slechts eenige ontvellingen. Aangereden en gedood. Gistermorgen is op de Laan van Meerder- Voort hoek Tasmanstraat te Den Haag een 65-jarige man door een auto aangereden. In het ziekenhuis aan den Zuidwal is hij tenge volge van schedelbreuk overleden. Te Meijel is het zesjarig dochtertje van den landbouwer P. Cupers, dat Zaterdag door een auto werd aangereden, aan de ge Volgen dier aanrijding overleden. HOOG WATER, Gedeelten van Roermond onder water. De Maas is in de omgeving van Roermond fiog weer gewassen. De rivier heeft den ge heelen omtrek der stad blank gezet, zoodat jde bewoners der Roermondsche Weerd en het Hatenboer zijn geïsoleerd. Ook de stand plaats voor woonwagens is opnieuw door het water ingesloten, waardoor de men- schen als op een eenzaam eiland wonen. Verschillende booten, die het niet raadzaam achtten om met dezen waterstand te varen, zijn te Roermond binnengeloopen. De Maas stijgt nog steeds. De toestand op de Maas wordt in water- ctaatskringen kritiek geacht. Zondag en gister heeft het sterk geregend, terwijl België nog was seinde. Onder die om standigheden is het aan geen twijfel onder hevig, of de Beersche overlaat komt voor de tweede maal in zes weken tijds in werking. Men verwacht, dat dit morgen het geval zal tijn. De veerdienst bij Gennep gestaakt. Men heeft te Gennep reeds denveerdienst gestaakt. Voor voetgangers en rijwielen is her verkeer opengesteld langs de spoorbrug. De verbinding tusschen Noord-Limburg en Noord-Brabant is thans alleen nog moge lijk via het pontveer te Linden en Katwijk. Ook de Niers overstroomd. Ook de Niers is reeds buiten haar oevers getreden. Uitgestrekte landerijen zijn voor de vierde maal sinds October blank gezet. De veerdiensten Gennep-Oefelt en Boxmeer- Heyen zijn gestaakt. De snelle was duurt nog onverminderd voort. Voor Nijmegen critieke toestand gevreesd. In Nijmegen is het lage gedeelte van de kade weer onder water geloopen. Van den Boven-Rijn wordt overal was gemeld. Voor Nijmegen moet in de eerstkomende dagen nog sterke was verwacht worden, terwijl het te voorzien is, dat de Waalkade zoo ver onder water komt, dat de lager gelegen huizen daarvan overlas* zullen on dervinden. BORINGEN VOOR EEN TUNNEL ONDER HET Y. Sedert een aantal weken laat Publieke Werken van de gemeente Amsterdam proef boringen verrichten voor een eventueel te bouwen tunnel, die de beide Y-oevers zal ver binden en een einde zal maken aan de isola tie van de bewoners van het Noordelijk deel der gemeente Amsterdam. Het werk is opgedragen aan de aanne mersfirma Hoogendoorn te Giessendam. Aangevangen werd met een boring aan den Noordelijken Y-oever in de nabijheid der Jachthaven. Een viertal arbeiders onder lei ding van een opzichter boorden hier tot pl.m. 49 M. beneden A.P. De eerste 10 meter be stond uit klei en andere grondsoorten, o.a. slibzand. Tot ongeveer 20 meter werd zand gevonden, terwijl op 30 meter zeer vaste leem werd aangetroffen. De tweede boring werd gedaan bij steiger 4 aan De Ruijteikade. Hier werd de eerste tien meter zand aangetroffen, opgespoten bij den bouw van het Centraal Station; voorts klei. Op 56 meter (hier werd geboord tot zestig meter diepte) werd veel steen aange troffen. Nog deze week zal worden aange vangen met een boring ten Noorden van de vaargeul 60 meter uit den Noordelijken wal. Ook hier zal tot zestig meter worden geboord Wanneer deze proefboring gereed is, zul len de werkzaamheden worden verlegd naar het Zuiden van de vaargeul, 110 meter uit den Zuidelijken wal. Ook hier zal tot ruim 60 meter beneden A.P. worden geboord. De verschillende mon sters worden naar het bureau van Gemeente werken vervoerd, waar pver de resultaten nader zal worden p-erapporteercL FABRIEK NOODGEDWONGEN STOPGEZET. Naar wij vernemen wordt het bedrijf der N.V. P. T. van Vlissingen Co.'s katoenfa- brieken heden te Helmond geheel stopgezet. Deze sluiting der fabriek houdt verband met de verontreiniging van het water in het ka naal De Zuidwillemsvaart, welke verontrei niging optreedt, doordat het kanaal wordt gebruikt voor den afvoer van het overtolli ge water uit het stroomgebied van de Aa. Dit water wordt in verband met den hoogen waterstand door het afvoerkanaal te Stip- donk nabij sluis 9 in de Zuid-Willemsvaart gespuid en is sterk verontreinigd daar het grootendeels uit het Wingebied onder de ge meente Asten afkomstig is. 1800 arbeiders worden door de stopzetting werkeloos. Gis teren heeft de directie een telegram gezon den aan den minister van Arbeid, Handel en Nijverheid waarin wordt medegedeeld, dat het waterschap Aa wederom is begonnen te spuien en dat een nader grondig onderzoek definitief heeft uitgewezen, dat de voortzet ting van het bedrijf met gebruik van dit ver ontreinigde water niet mogelijk is. dat de fa briek heden zal worden stopgezet en dat de firma niet kan instaan voor de gevolgen van de hiervan ontstane werkeloosheid. H. M. M. BUFFART. t Te Den Haag is overleden de majoor- intendent H- M. M. Buffart, intendant bij de lste divisie, en toeziende chef over de mili taire verplegingsinrichtingen in de provincie Noordholland (o.a. die 'te Den Helder en Haarlem). DAMWAND DOORGEBROKEN. Tusschen eerste en tweede binnen haven te Den Haag. Gistermiddag om 4 uur is over de volle lengte van ongeveer dertig meter de stalen damwand doorgebroken welke, rustend op een ouden kaaimuur, de scheiding vormde tus schen de eerste en de tweede binnenhaven. Aarr het wegnemen van deze verbinding is reeds eenigen tijd gewerkt en ook vanochtend was men daarmede nog bezig. De aannemer De Vries, uit Haarlem, was al eens dooi den dienst der Gemeentewerken gewaar schuwd, dat de werkwijze, welke hij toepaste, n 1. door het wegbreken van den kaaimuur, de damwand te veel aan fundeering zou ver liezen. Echter heeft Gemeentewerken nimmer eenig voorschrift daaromtrent gegeven, om dat de aannemer verantwoordelijk was voor het werk. Gistermiddag nu is achter dezen damwand, waar een droge put was, een z.g. wel ontstaan. Het water is daar namelijk uit den grond gesijpeld, waartegen de damwand niet bestand was. Deze scheurde en knapte over de heele lengte af. Hierdoor stroomde het water met groot geweld de tweede bin nenhaven binnen, die nu dus onder invloed van het getij staat. De directeur van Gemeentewerken, ir. v. d. Kegt en de adjunct-directeur, ir. Dekker, brachten gisteren een bezoek aan het werk. Wat nu verder gebeuren moet, is natuur lijk nog niet uitgemaakt. Er zullen verschil lends peilingen worden gedaan. De ijzeren platen moeten natuurlijk weggehaald worden en verder zou het misschien de eenvoudigste oplossing zijn, als door baggeren bewerkt kan worden, dat de oude fundeering zakt. Deze zit thans vier meter onder A.P. HET ZILVEREN FEEST VAN HET N.V.V. Als besluit van de feestelijkheden ter ge legenheid van het vijf-en-twintig-jaren be staan van het Ned. Verbond van Vakvereni gingen is gisteravond een groote fakkel-op tocht gehouden, waaraan naar schatting on geveer tienduizend personen hebben deelge nomen. De deelnemers, die in vlot tempo doormar cheerden, brachten in het voorbijgaan langs den feestelijk verlichten gevel van het N.V.V.- gebouw een saluut aan de bestuurderen, die zich daar hadden opgesteld. De stoet werd ontbonden op het Amstelveld. Van de spreek gestoelten werden redevoeringen gehouden door voormannen van den A.N.D.B., den Bond van Handels- en Kantoorbedienden en dien van Personeel in overheidsdienst. KORTE BERICHTEN. Voor het Openluchtmuseum te Arnhem is de oliemolen van Klein Goldewijk te Zieu- went, gem. Lichtenvoorde, aangekocht. Deze oliemolen, waar eenige jaren geleden nog raapzaad werd geslagen en raapkoeken wer den gemaakt, zal nu naar het museum wor den overgebracht. Gistermiddag is in de Rosestraat te Rotterdam een vrachtauto welke met groote snelheid reed, achter tegen een andere vrachtauto opgebotst. Op dezen auto zaten twee jongens, die beiden aan de beenen wer den gewond. Zij zijn naar het ziekenhuis ver voerd. Tegen den bestuurder van den aanrij- denden auto, C. E. uit Klaaswaal is proces verbaal opgemaakt. Het ministerie van buitenlandsche za ken publiceert den inhoud van het op 22 De cember 1.1. te Oslo tusschen Nederland, Bel gië, Luxemburg, Zweden, Denemarken en Noorwegen gesloten verdrag tot economische toenadering. Het verdrag ter goedkeuring aan de Staten-Generaal worden aangebo den. Zaterdagmiddag is te Mill (N.-Br.) de 70-jarige ongehuwde landbouwer Van Kem pen bij het rooien van een kerseboom op zijn erf onder den vallenden boom geraakt en dood opgenomen. Zaterdagmiddag heeft op het Nieuwe Geldeloozepad te Haarlem een 13-jarige jon gen bij het schieten met pijl en boog den 9- jarigen G. K. in het linkeroog getroffen. Een dokter, die spoedig aanwezig was, verklaar de, dat de jongen het oog zal moeten missen. MOORDAANSLAG TE ARNHEM. De rechtbank te Arnhem veroordeelde he den J. A. B. overeenkomstig den eisch tot zes jaar gevangenisstraf wegens poging tot moord op een kastelein in de Weverstraat. ZIJN TROLLEYBUSSEN BELASTING VRIJ? De Hooge Raad behandelde gisteren voor den tweeden keer de zaak van de Groning- sche trolleybussen. De rechtbank te Gronin gen heeft een yerpprdeelipg uitgesproken te gen den directeur van het gemeentelijk tram bedrijf te Groningen, die bad terecht gestaan wegens overtreding van de Wegenbelasting wet, omdat hij geen belasting betaald had voor de in Groningen van gemeentewege rij dende trolleybussen. Wegens een vormfout heeft de Hooge Raad indertijd het vonnis ge casseerd en de zaak verwezen naar het Hof te Leeuwarden. Het Hof was van oordeel, dat deze trolleybussen geen motorrijtuigen zijn in den zin der Wegenbelastingwet, om dat de mechanische kracht, waardoor ze worden voortbewogen, niet aan de bussen in hun bewegingen afhankelijk zijn van de stroomdraden, die boven de straat gespan nen zijn en van de electrische centrale, die deze draden onder stroom moet houden. De minister van financiën is van dit vrij sprekend arrest in cassatie gekomen. Namens hem pleitte jhr. mr. W. M. de Brauw, die als cassatiemiddel voorstelde schending van art. 1 der Wegenbelastingwet. Pleiter be twistte, dat men hier te doen zou hebben met een zuivere vrijspraak. In werkelijkheid achtte pl. aanwezig ont slag van rechtsvervolging. PI- concludeerde tot vernietiging en veroordeel ing. Voor den gerequireerde trad op mr. Polak uit Groningen. Deze was van oordeel, dat hier een zuivere vrijspraak gegeven is, die in cassatie niet aantastbaar is. De procureur-generaal sloot zich geheel aan bij de opvatting van mr. Polak en meen de, dat het Hof een feitelijke samenvatting heeft gegeven van de feitelijke elementen. Hij concludeerde tot niet-ontvankelijkverklaring van het beroep. Het arrest is bepaald op 16 Febr. a.s. EEN BEESTMENSCH VOOR DE RECHTBANK. Voor de rechtbank te Arnhem stond heden terecht de daglooner T. J. P. B., thans ge detineerd, die op den 17en Juli van het vori ge jaar een 8-iarig knaapje J. S. uit Valburg de keel had dichtgeknepen, den hals afge sneden en toen met het hoofd onder water gehouden. Geruimen tijd was verdachte in observatie in de psychopathenkliniek te Utrecht. Bij de behandeling van de zaak voor de rechtbank verklaarde de psychiater, Dr. Schnitzler, dat B. absoluut ontoereken baar is. Hij heeft het ten laste gelegde be kend. Het O. M. waargenomen door Mr. Lasonder, eischte een jaar opsluiting in een krankzinnigengesticht en daarna ter be schikkingstelling van de regeering. Uit spraak over 8 dagen. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. Roepat (thuisr.) 4 Jan v. Djeddah. J P. Coen (thuisr.) 4 jan. v. Algiers. Simaloer 4 Jan. v. Amst. n. Batavia. Tarakan (uitr.) 4 Jan. v. Antwerpen. Karimoen 5 Jan. v. Amsterdam n. Rott. Sembilan (thuisr.) 4 Jan. te Liverpool. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Achilles 3 Jan. v. Amsterdam n. Napels. Ajax 3 Jan. v. Rotterdam n. Gibraltar. Ares 4 Jan. v. Hamburg te Antwerpen. Boskoop (thuisr.) 2 Jan. v. Cura?ao n. Cristobal. Brian 3 Jan. v. La Pallice n. Amsterdam. Ceres 3 Jan. v. Algiers n. Amsterdam. Crynssen (thuisr.) 6 Jan. te Plymouth. DeuCalion 3 Jan. v. Rott. n. Tanger. Hebe 4 Jan. v. Malta te Alexandië. Jason 3 Jan. v. Algiers n. Piraeus. Nero 4 Jan. v. Bilbao te Santander. Oberon 4 Jan. v. Rotterdam te Malaga. Perseus 4 Jan. v. Kopenhagen n. Odense. Pollux 3 Jan. v. Malta n. Amst. Trajanus 4 Jan. v. Genua te Livorno. Vesta 3 Jan. v. Amst. n. Hamburg. Vulcanus 3 Jan. v. Amst. n. Hamburg. Aimelo (thuisr.) 2 Jan. v. Mollendo. Amazone 4 Jan. v. Bari te Cephalonia. Cottica 2 Jan. v. W.-Indië te New York. Hercules 5 Jan. v. Rott. n. Algiers. Proteus 5 Jan. v. Amst. te Kopenhagen. Rhea (uitr.) 3 Jan. te Kingston (Ja). Stella 4 Jan. v. Constantinopel n. Bourgas Tellus 5 Jan. v. Vigo te Lissabon. Kon. Roll. Lloya Flandria (uitr.) 2 Jan. te B. Ayres. Maasland (thuisr.) 7 Jan. te Aötw. ver wacht. Orania (thuisr.) 4 Jan. v. Las Palmas. Amstelland 5 Jan. v. Amst. n. Buenos Aires. HollandAmerika-Lijn. Domsterdijk, Rott. n. d. Noord-Pacific, 4 Jan. te Londen. Volemdam, Rott. n. New York 3 Jan. v. Southampton. Dinteldijk, Rott.—Pac. 1 Jan. v. San Jose. Grootendijk, 4 Jan. v. Rott. te Tampico. Lochgoil, Vanc.—Rott., 3 Jan. v. Portland (Ore). Nictheroy, Vanc.—Rott., 2 Jan. te Portland (Ore). Statendam, 3 Jan. v. W.-Indië te New York. Holland—Afrika-Lijn. Giekerk 5 Jan. v. Algoabaai n. East London. Heemskerk (thuisr.) 1 Jan. te Genua. Nieuwkerk 5 Jan. v. Algoabaai n. East Lon don. Randfontein (uitr.) 4 Jan. te Tanga. Grijpskerk 3 Jan. v. Rott. n. Hamburg. Meliskerk (thuisr.) 2 Jan. v. Lorenzo Mar qués. Rietfontein 3 Jan. v. Rott. n. Bremen. HollandOost-Azië-Lijn. Oldekerk (uitr) 2 Jan. te Manila. Oostkerk (thuisr.) 3 Jan. v. Marseille. Ouderkerk (thuisr.) 1 Jan. v. Manila. Zosma 4 Jan. v. Rott. te Antw. Riouw (uitr.) 31 Dec. v. Genua. Rotteraamsche Lloyd. Baloeran (thuisr.) 7 Jan. te Marseille ver wacht. Blitar (thuisr.) 5 Jan. v. Santander. Soekaboemi (thuisr.) 4 Jan. v. Port Said. Tjerimai (thuisr.) 5 Jan. v. Sabang. Kota Agoeng 4 Dec. v. Batavia n. Rotterd Kota Gede 3 Jan. v. Rott. te Batavia. HollandBritse h-Indië-Lijn. Hoogkerk 4 Jan. v. Rotterdam n. Calcutta. Hoogkerk 4 Jan. v. Rott. te Antwerpen. IJselkerk 4 jan. v. Hamburg n. Rott. HollandAustralië-Lijn, Aagtekerk (uitr.) 4 Jan. te Port Said. HollandWest-Afrika-Lijn, Amstelkerk 4 Jan. v. Amst. te Hamburg. Gaasterland (thuisr.) 3 Jan. v. Freetown. Java—New York-Lijn. Radja 4 Jan. v. Java te Boston. Medon 3 Jan. v. New York n. Java. Java—China—Japau-Lijn. Tjikarang 31 Dec. v. Batavia n. Hongkong. Tjikembang 31 Dec. v. Manila te Hongkong. Tjisondari 1 Jan. v. Shanghai n. Java. Halcyon-Lijn. Stad Haarlem, La Plata n. Rott. 3 Jan. v. Las Palmas. RotterdamZuid-A-nerika-Lijn. Alwaki (thuisr.) 3 Jan. v. Rio Janeiro. Stoomvaart Mij. Oceaan. Eurylochus, Rott. Japan, 1 Jan. te Pt. Said. Alcinous 3 Jan. v. Liverp. n. Batavia. DE POSTVLUCHTEN. Het zesde retonrvliegtnig te Boedapest. Aneta-Vaz-Dias meldt, dat bij de K.L.M. bericht is ontvangen, dat de P.H.-A.G.R. Maandagmorgen te 7.10 uur uit Athene is vertrokken en te 14.08 uur te Boedapest is aangekomen. Hedenmiddag te ongeveer drie uur wordt het toestel op Schiphol verwacht. Uit Boedapest vertrokken. Aneta-Vaz-Dias meldt: Bij de K.L.M. is bericht ontvangen dat het zesde retourvlieg tuig, de P.H.-A.G.R., hedenmorgen te 8 uur Hollandsche tijd uit Boedapest is vertrokken en tusschen 3 en 4 uur hedenmiddag op Schiphol wordt verwacht. Draadlooze op de K. L. M.- postvluchten. Aneta-Vaz-Dias meldt: Op verzoek van den bestuurder Tepas, die in zijn diensttijd bij den Marine-Luchtvaartdienst zich in te- legrafeeren had bekwaamd, is het K.L.M.- postvliegtuig, de P.H.-A.F.O., waarvan Maandag de aankomst te Akyab werd ge meld, uitgerust met een kleinen draadloozen zender en ontvanger. Volgens van bestuurder Tepas ontvangen bericht heeft dit draadlooze toestel goed vol- daan en is hij tot nu toe met alle daarvoor in aanmerking komende grondstations langs de route in verbinding geweest. Te Bangkok. Bij de K.L.M. is bericht binnengekomen, dat de P.H.-A.F.O. om 6.45 uur uit Akyab is vertrokken en in Bangkok is aangekomen. Alles is wel aan boord, morgen wordt de reis voortgezet. ELLY BEINHORN TE BAZEL. De aviatrice Elly Beinhorn, die om 10 uur 20 te Boeblingen gestart was, was tengevol ge van den zwaren sneeuwval gedwongen bij Bessingen in het Zwarte Woud op het open veld een noodlanding te maken. Ver scheidene uren later eerst kon zij haar tocht vervolgen tot Bazel, alwaar zij den nacht zal doorbrengen. WERELDDUURRECORD. Poging van Le Brix. Uit Istres wordt gemeld, dat de Fransche vlieger Le Brix gisterochtend met zijn vlieg tuig „Trait d'Union" is opgestegen om een poging te doen het wereldduurrecord door 't maken van 'n gesloten duurvlucht op zijn naam te brengen. Het weer, dat Zondag nog vrij slecht was, schijnt voor de komende da gen beter te worden. HET ITALIAANSCHE ESKADER NAAR BRAZILIË VERTROKKEN. Het Italiaansche eskader van 14 marine vliegtuigen is hedennacht bij volle maan on der leiding van den Italiaanschen minister van luchtvaart, generaal Balbo, te 1 uur 10 plaatselijke tijd (3.50 uur Amsterdamsche tijd) van Bolama in Portugeesch West-Afri- ka opgestegen voor de vlucht naar Port Na- tal in Brazilië. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedepo neerd op 2, 3, 4 en 5 Januari 1931. Dames jurk, portemonnaie met inhoud, handschoe nen, portemonnaie met inh., alsvoren, huis sleutel. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 2, 3, 4 en 5 Januari 1931. Armbandhorloge, N. Appel, Spoorstraat 22; kinderhandschoen, J. Del, Lamoraalstraat bril, J. B. Ackerman, Rid derstraat 6; kinderhalssnoer, W. Strubbe, Kennemerstraatweg 171; horloge, K. Pusch, Leeuwenhoekstraat 8; kinderportemonnaie met inhoud, B. Trijbetz, Langestraat 9; hondje, J. Volkers, Varnebroek 29; sigaret tenkoker, H. de Boer, Fnidsen 41ceintuur, F. Rempt, Schoutenstraat 9; sleuteltjes, N. Wilse, Tuinstraat 78; damesring, M. van Nimwegen, N. G. Piersonstraat 6; pakje inh. zakdoeken, J. Adriaanse, Prins Hendrik straat 16; damestaschje m. inh., P. Vink, Nassauplein 19; rolletje staaldraad, A. Kou wen, 2de Tuindwarsstraat 11; sigarenpijp in étui, D. Jonker, Verlengde Geestweg 24 Bergen; portemonnaie met inhoud, K. Selie, Eikeienbergstraat 54 en broche A. de Jong, Forestusstraat 22. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier van kennis te geven aan het Bureau van po litie. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 5 Jan. 1931. In de heden gehouden veiling waren de prijzen als volgt" Andijvie per ICO stuks 1—/ 4.20; Boeren kool per 100 stuks 3.30—10; Bieten ?Cï L°° F^1" 100 stuks 3T0; Groene Kool per 100 stuks 1 —i 2.60; Prei per 100 bos 3.80—7- Roode Kool per 100 stuks 3.40—5 60: Selderie per 100 bos 4.10—6.20; Sprui ten per 100 K.G. 5—13; Uien ner 100 f ?s w/Ti °o e s' P^J,00 P°nd f 16- 18, Witlof 2e s. per 100 pond 9—n aaü??rDPFA^WOUDE' 5 Jan" W3l'. 3400 K.G. Uien: Uien 1.20—2 10- Drip linnen 2.10; Grove 1.90-/ 210! 1900 K.G Peen 1.40-/ 2.30; 29200 K G Roo de Kool 4.50—6.20; 16600 K.G Gele Kool 3.10—3.80; 21200 K.G. Deensche PUR^FRFMnV^ 3'5°' alles p" 100 K 0" PURMEREND, 6 Jan, 1931. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt; Kaas. 12 stapels Fabriekskaas 35; 2 sta. pels Boerenkaas f 36 per 50 K.G In totaal 14 stapels, wegende 16100 K G. Handel ma- tig. 1069 K G. Boter 1.55—1.85 per K G Vee. 412 Runderen, w.o. 320 vette f 0.88 f 1.04 per K.G.; 70 Melk- en Geldekoeien 160360, handel matig; 30 Paarden 80 200, handel matig; 30 stuks Vette kalve ren f 1-301-60 per K.G. handel matig; 179 Nuchtere kalveren, slacht 13—41 fok f 24—30, handel matig; 500 Vette var kens, voor de zouterij f 0.460.47voor de slacht 0.480.50 per K.G., handel vlug; 56 Magere varkens 13— f 30, han del stug; 179 Biggen 1218, handel vlug; 895 Schapen f 26—38. bandel stug; Kipeieren 5.50—6.50; Eendeieren 5.60; Piepkuikens f 1f 3. Eierenveiling. 17220 stuks Kipeieren a 6.60; 1268 stuks kipeieren b 5.10f 6; 716 stuks Eendeieren 6. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM. 6 Jan. 1931. Op de hedet gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Geen aanvoer. BROEK OP L/ NGENDIJK, 6 Jan. '31. Langendijker Groentenveiling. 4050 K.G. Peen 2.3O—f 2.60; 73000 K.G. Roode Kool f 2—6.70; 70000 K.G. Gele Kool 2—3.30; 42000 K.G. Deensche Witte Kool 1.40—3.50; 12000 K.G. Uien 1 1.60; Grove Uien 1.401.90; Drie lingen 1.20; 1050 K.G. Bieten 3— 6.10, alles per 100 K.G. BEVERWIJK, 5 Jan. 1931. Bloemendaal- sche Gele Kool 45—65 cent; Bredasche groene 30—65 cent; Boerekool 40—85 cent; Roode Kool 10—55 cent; Andijvie 0.85 2.45 per kist; Wortelen l'A2lA cent; Bieten l'A—2'A cent; Uien l'A—2A cent; Nero 37 cent; Spruiten, vast 11—25 ct.; los 4—13 cent; Appelen en peren 10—50 ct. per K.G.; Boerekool 4S cent; Groene Kool 36 cent; Gele kool 36 cent; Roode Kool 3—5 cent; Andijvie 69 cent; Selderij (knollen) 4—12 cent per stuk; Prei 5—15 cent; Pieterselie 4—6'A cent; Selderij 4—6 cent; Knollen 11—27 cent per bos* TEXEL, 5 Jan. 1931. Op de heden gehou den weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 3 Nuchtere kalveren 16—22; 9 Biggen 12—18; 3 korven oude Kippen 0.70—1.40; 1 Paard, 1 Koe, 1 Kalf en 1 Schaap, waarvan de prijzen niet genoteerd. EIERVEILING TEXEL. TEXEL, 5 Jan. 1931. Op de heden gehou den eierveiling waren in totaal 60066 stuks Kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 58—62 K.G. (per 100) 5.70— 6 50; 62—66 6.30—7; Kleine eieren 5.50; Piepkuikens per K.G. 1.32A. ZAANDAM, 5 Jan. 1931. Veilingver „De Zaanstreek". Sla 0.80 per kl. kist; Andij vie 1.251.70 per kist; Peen 1.10— 1.30 per kl. kist Pieterselie 17—18 cent p. bos; Selderie 22 cent per bos; Prei 101314 cent per bos; Uien 60 cent per zak; Bloem kool 2e s. 918 cent per stuk; Bananen 3.50 per 10 K.G.; Citroenen 2 per 100; Boerekool 1.55—2.20 per kist; Roode Kool 2.206.80 per 100; Groene Kool 1—4J4 cent per stuk; Gele Kool 2 50— 3.60 per 100; Spruiten 314 cent per pond; Groene Kool 1414 cent per stuk; Bieten 1.10 per 100. PURMEREND, 5 Jan. 1931. „Afslag- vereeniging Beemster, P urmerend en Om streken Aardappelen, Borgers 0 93 per zak, 25 K.G.; Witlof 7-ƒ 35 per 10O,Bl. kool 3.60—8.10 per 100; Roode Koof 1.80—10.80 per 100; Witte Kool 4.90 per 100; Savoye Kool 0.706.80 per 100; Spruitkool 0.35—2.10 per 15 K.G.; Boerekool 0.90—1.75 per 10 K.G.; An dijvie 1.20—5 per 100 krop; Wortelen 32 —52 cent per 100 bos; Uien 24—45 cent per 25 K.G.; Uien Drielingen 12—22 cent per 25 K.G.; Uien Nep 4460 cent p. 25 KG.; Prei 2.80—12.40 per 100 bos; Winter jan 23 per 100; Present van Engelan- 40 per 100. 1930. (Niet Officieel). 455e STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 6 Januari 4e Klasse, 3e Liist. Hooge Prijzen: 1969 2659 1000. 3877 400. 3158 200. 7246 7677 11103 144498 19757 20461 10Ö. Prijzen van 65.- - 9 80 103 173 302 353 516 632 648 710 744 785 826 862 904 928 987 1029 1031 1038 1050 1132 1146 1175 1194 1216 1218 1289 1351 1470 1511 1558 1590 1601 1631 1710 1734 1804 1828 1876 1894 1909 1928 1935 1951 1964 1976 1979 2036 2171 2259 2299 2302 2335 2337 2477 2523 2566 2640 2778 2779 2827 2866 2921 2933 2937 2960 3097 3153 3188 3229 3292 3332 3461 3518 3588 3602 3635 3686 3761 3787 3819 3993 4078 4190 4199 4304 4341 4420 4467 4617 4676 4680 4736 4782 4791 4863 5043 5052 5063 5106 5312 5313 5395 5398 5490 5500 5501 5574 5575 5592 5666 5715 5720 5743 5764 5782 5819 5911 5955 6069 6078 6146 6197 6200 6231 6403 6535 6582 6624 6639 6650 6714 6843 6923 7014 7105 7106 7117 7197 7209 7258 7324 7419 7437 7453 7522 7675 7683 7738 7822 7966 7986 8029 8074 8119 8228 8245 8340 8342 8458 8474 8572 8580 8596 8600 8618 8707 8923 8950 8970 8978 9042 9073 9104 9112 9117 9129 9182 9293 9311 9320 9375 9442 9455 9461 9493 9511 9523 9547 9627 9675 9730 9823 9844 9874 9944 9964 9969 9981 10011 10223 10420 10523 10590 10626 10648 10660 10707 10715 10745 10752 10792 10832 10835 10883 10889 11031 11032 11095 11141 11173 11280 11355 11483 11562 11563 11641 11825 11829 11930 11982 12119 12131 12153 12167 12195 12280 12594 12658 12701 12713 12768 12847 12855 12988 12989 13127 13139 13158 13161 13188 13250 13281 13310 13326 13393 13407 13411 13519 13545 13549 13578 13601 13613 13622 13680 13691 13706 13708 13748 13867 13889 13927 13939 13951 13953 13969 14041 14068 14220 14224 14234 14239 14316 14369 14401 14451 14478 14558 14602 14701 14712 14722 14802 14861 14969 14975 15013 15018 15083 15136 15198 15285 15310 15320 15378 15390 15434 15439 15476 15519 15543 15572 15631 15682 15749 15799 15862 15927 15936 15938 15959 15967 16020 16034 16048 16056 16088 16139 16144 16155 16301 16333 16583 16650 16677 16714 16771 16819 16838 16860 16893 16981 16977 17011 17076 17114 17163 17194 17285 17307 17414 17420 17444 17502 17525 17649 17683 17724 17734 17750 17783 17784 17838 17867 17891 18029 18047 18064 18087 18154 18184 18378 18447 18449 18490 18495 18647 18652 18678 18721 18881 18929 18956 18996 19026 19028 19072 19099 19150 19224 19424 19458 19486 19549 19666 19713 19780 19825 19856 19898 19902 19941 19959 19960 20041 20068 20133 20163 20196 20201 20232 20272 20309 20324 20379 20399 20426 20434 20478 20517 20554 20593 20653 20660 20704 567 883 1053 1300 1672 1924 2123 2481 2874 3211 362®, 4146' 4640 5050 5433 5695 5918 6233 6809 7207. 7602 8054 8461 8819 9109 9372 9538 9922 10442 10723 11023 11445 11974 12438 12986 13233 13432 13648 13914 14075 14412 14739 15121 15391 15649 15956 16129 16674 16945 17269 17554 17837 18153 18543 18957 19342 19810 20025 20256 20467 20714 20766 20671»

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6