ti;m»ah*4 in: bhuks Vaderlandsche Bank 67- Radirgraflsch Weerbericht. Laatste berichten. Stadsnieuws KATER Provinciaal nieuws van Januari 1931, Opgave van Hoordtiollaiidsvti Landbmiwcrediet IV.V, t 4. t I> Woensdag 7 Januari. 7.30 uur, Cinema Americain: Liefdes Mal- zer (operette, geluidfilm)voor eiken leef tijd. 7 30 uur A B. T.: In de klauwen van het noodlot (sen«); voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Victoria-theaterHet geheimzin nige eiland (mysterie, geluidfilm); boven 14 jaar. 8 uur, dancing Harmonie, voordracht avond Kommer kleijn voor het Nut. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „Dreyfus" 8 uur, handelsschool, lezing met lichtbeel den over „Het land van Pilsudsky". 8 uur, De rustende Jager te Heiloo, uit voering van ,,'t Ontluikende roosje". Donaerdag S Januari. 7.30 uur, Cinema Americain: Liefdes Wal zer (operette, geluidfilm); voor eiken leef tijd. 7.30 uur, A. B. T.: In de klauwen van het noodlot (sens voor eiken leeftijd. 730 uur, Victoria-theater: Het geheimzin nige eiland (mysterie, geluidfilm); boven 14 jaar 8 uur. Rustende Jager te Bergen, propa- gandavergadering afd V.AR.A. Dinsdag 13 Januari. 8 uur, dancing Harmonie, afd Alkmaar Alg. Ned. Verbond, rede baron van Fridagh (voorz.) en optreden Emiel Hullebroeck. geschut allereerst naar den Are de Triomphe waar bij het graf van den Onbekenden Sol daat een oogenblik halt gehouden werd. Een minuut lang heeïschte algemeene stilte. De groote zaken hadden order gekregen om tij dens de overbrengingsplechtigheden de licht reclames uit te schakelen. De straatlantaarns waren met rouwfloers omhuld en de monu menten met vlaggen der Fransche republiek voorzien. De kist van den maarschalk was eveneens met den tricolore bedekt De plechtige lijkdienst in de Notre Dame. Onder buitengewoon groote belangstel ling van de Parijsche bevolking begon he. denmorgen in de Notre Dame de plechtige dienst ter inleiding van de begrafenisplech tigheid voor wijlen maarschalk Joffre. Direct na het verschijnen van den president der republiek, Doumergue, begon de inzegening van het stoffelijk overschot van den maar schalk. Het geheele corps diplomatique en de militaire vertegenwoordigers van bijna alle vroegere geallieerde mogendheden na men aan de plechtigheid deel, die tegen 10 uur was afgeloopen. Korten tijd later zette zich de rouwstoet in beweging. Omf:oerste vaandels en trommels. De stoet werd geopend door onderdeden van alle Fransche wapenkorpsen en deta chementen van alle Fransche legerafdeelin- gen, elke afdeeling met de eigen omfloerste vaandel en onder het geroffel der omfloer ste trommels. Zij werden gevolgd door vertegenwoordi gende detachementen van sommige afdeelin- gen van een aantal der voormalige gealli eerde legers. Daar achter gingen eveneens met omfloerste vaandels de verschillende vereenigingen van oud-strijders en frontsol daten. De kist met het stoffelijk overschot was opgebaard op een affuit. Zij was bedekt met de Fransche vlag en de kepi en degen van den overledene Groote offirieele belangstelling Onmiddellijk achter de affuit volgden de familieleden van den overledene, president Doumergue, de leden der Fransche regee ring} generaals en maarschalken van het Fransche leger, het diplomatieke corps, de vertegenwoordigers der buitenlandsche mo gendheden, die speciaal voor dit doel naar Parijs waren gekomen, vele leden van senaat en kamer ep talrijke hooge Fransche mili taire en civiele ambtenaren en autoriteiten De stoet trok naar de Döme des Invalides, waar de kist voorloopig zal worden onder gebracht tot het overbrengen naar het landgoed van Joffre waar de teraarde bestelling zal plaats vinden, kan geschieden De minister van oorlog, Barthou, hield een korte rede, waarin hij wees op de ver diensten van Joffre voor Frankrijk. Vervol gens trokken de troepen nog eenmaal de baar voorbij waarmede de plechtigheid was beëindigd. HERDENKING VAN MAARSCHALK JOFFRE. In de Westminster Kathedraal te Londen vond hedenmorgen een reguiem-mis plaats ter herdenking van wijlen maarschalk joffre. DE INCIDENTEN TE NICOLAKIN. Het proces begonnen. Voor de rechtbank te Mariënburg begon heden de behandeling van de incidenten te Nicolakin. Eind October 1930 vonden te Nj- eolakin onlusten plaats, waarbij o.a. de rui ten van de woningen van Poolsche inwoners werden ingeworpen, terwijl des nachts een groep personen, verschillende Poolsche eigendommen beschadigde of vernielde. lu verband hiermede werden vier personen tot de Duitsche minderheid behoorende, gearres teerd, die thans voor de rechtbank terecht staan. De Poolsche bladen meldden in de tijd dat men hier te doen had met een terroristische actie van de Duitsche minderheid, terwijl van Duitsche zijde werd en wordt beweerd dat de incidenten door Polen zijn bedreven, teneinde de Duitsche minderheid te provoceeren en verdacht te maken. EEN MASSAPROCES TE CAIRO. Allen vrijgesproken! Het gerechtshof k Kairo heeft heden uit spraak gedaan tegen de 68 personen, die bij de groote demonstratie der Wafd-partij voor den vroegeren minister-president Nakas Pasha op 8 Juli j.1. te Menzura werden ge arresteerd. Naar men zich herinnert, kwam het bij deze demonstratie tot botsingen, waar bij twee soldaten werden gedood. De beklaagden werden vrijgesproken van de beschuldiging van moord. Echter werden 40 hunner veroordeeld tot 4 maanden tucht fiuisstraf, drie tot kortere gevangenstraffen en zeven tot een aantal stokslagen. De meeste tot gevangenis- of tuchthuisstraf veroordeel de beklaagden hebben hun straf reeds in voorarmst uitgezeten. VORST EN MIST IN ENGELAND. De vorst en mist die reeds eenige dagen in lichten graad in Engeland heerschen, heb ben gisteren en heden een ernstiger karakter gekregen. De mist heeft op verschillende plaatsen desorganisatie van den treinenloop tengevolge. Verschillende aangekondigde jachtpartijen zijn afgezegd, en in het Noor den van Engeland wordt algemeen schaat sen gereden. Tengevolge van den mist liep een 6000- tons stoomschip uit Newcastle gisteren bij Dungeness aan den grond en een veerpont over de Mersey, met 400 passagiers aan boord, liep ongeveer 50 meter van de aan legplaats eveneens aan den grond. We zullen afwachten. Maar in orde is het zoo niet! CONSERVATOR IN DE TANDHEEL KUNDE. Zeer binnenkort is aan de Leidsche uni versiteit de benoeming te verwachten als con servator in de tandheelkunde van den heer J. v. d. Meulen te Utrecht. De heer v. d. Meulen zal speciaal worden belast met het verleenen van tandheelkundige hulp aan personeel en verpleegden en met het geven van elecmentair onderwijs in de tandheelkun de aan de medische studenten. DE ACTIE VAN DE WERKELOOZEN IN DE HOOFDSTAD. De Dam vertoonde hedenmorgen hetzelf de schouwspel van gisteren. Overal groepjes menschen, w.o. zeer veel nieuwsgierigen Daartus3chen de politie, die steeds aanmaant tot doorloopen. Incidenten vielen daar tot nu toe niet voor. In de Jordaan bleef het rustig. Op de Noordermarkt, waar een stempel- kantoor is gevestigd moest voortdurend tot doorloopen worden aangemaand. Om half twee vanmiddag kwam een aantal werkloo- zen op het Kadijksplein bijeen. Deze groep van circa 150 man werd door de politie in alle richtingen verspreid Het aantal werk- loozen neemt tegen 2 uur op den Dam weer tce. WIEL VAN EEN VRACHTAUTO AFGELOOPEN. Door het afloopen van een wiel reed van morgen een zware vrachtauto toebehoorende aan de N.V. De Dood te Zaandam, beladen met kisten biskwie tegen een boom aan den rijksstraatweg bij Soest. Het voorste gedeelte van den auto werd geheel verbrijzeld, terwijl de motor eveneens geheel werd vernield. De bestuurder bekwam eenige diepe snijwon- den aan het hoofd en werd aan een zijt^r beenen gewond. HET MIJNCONFLICT IN Z.-WALES. Conferentie tusschen beide partijen. In aansluiting op de besprekingen, die dt ministers gisteren hadden met vertegenwoor digers der mijnwerkers en der mijneigenaars, vond heden een gemeenschappelijke conferen tie plaats tusschen de beide partijen in het gebouw van de board of trade, onder voorzit terschap van de voorzitter van de board of trade, Graham, en bijgewoond door den mi nister voor de mijnen Shinwell. voor Belaste Waarden, 's Gravenhage, tegen beurskoers 4 ftft OBLIGATIEN met jaarl uitloting 0 RAADSELACHTIGE BORDEN. We hebben met ingang van 1 Januari j.1. hier een groot aantal nieuwe verordeningen gekregen, welke betrekking hebben op het verkeer. Zulks is natuurlijk toe te juichen, want een goede verkeersregeling voorkomt vele ongevallen. Een van die verordeningen nu bepaalt, dat verschillende straten slechts open zijn voor het z.g. één-richtingsverkeer. Daar is alle reden voor, want de talrijke smalle straatjes laten niet toe, dat voertuigen van eenigszins groote afmetingen elkaar kunnen passeeren. Vanzelfsprekend moet het publiek nu ge waarschuwd worden, want het is ten eenen- male onmogelijk, dat men alle verordeningen in zijn hoofd heeft, al behoort elke Neder lander de wet te kennen. Men plaatste dus waarschuwingsborden, volgens een model, door den minister van wa terstaat voorgeschreven. En zoo kon en kan men bijvoorbeeld bij den ingang van de Payglop aan de Laatzijde lezen op het be kende roode bord: „Verboden voor motorrij tuigen behalve tweewielers" Onder die officieele bord nu heeft de ge meente een soort aanvulling geplaatst, lui dende „en andere rij- en voertuigen", zoodat men thans leest: „Verboden voor motorrijtuigen behalve tweewielers en andere rij- en voertuigen" Wat beteekent dat nu? De bedoeling is na tuurlijk, dat de straat voor alle verkeer ge sloten is, behalve voor tweewielers. Maar dat staat er niet! Leest men goed, dan komt men tot de conclusie, dat alleen motorrijtui gen op meer dan twee wielen geen toegang hebben. De rest wel! Jawel. Maar wij zijn er nog niet. Men zat de opmerking maken, dat het roode bord „model" is, waaraan niets veranderd mag worden, 't Is dus een soort „rijksmerk". En nu mag de gemeente andere borden gebrui ken voor haar verordeningen. Moeten we dan het witte bordje als iets aparts beschou wen? Dan kan men er heelemaal niet meer uit wijs worden, want dan leest men (voor de gemeente) „en andere rij- en voertuigen" Meer niet. Echter, dit is geen zin. Wat moeten die „andere rij- en voertuigen"? Wel toegang hebben of niet. Of beduidt de zin soms heel wat anders nog? DT is niet uit te komen. Wat kan nu het gevolg zijn? Dat een of ander vreemdeling (of inwoner), die goed leest, te goeder trouw door een plichtsbe- trachtend agent bekeurd wordt. Wat zal de rechter dan doen? Zal hij den overtreder vercordeelen? Of moet hij dezen ontslaan van rechtsvervolging. HUIS VAN ZESSEN. Als opvolgers van den heer S. Klein en echtgenoote zijn tot Vader en Moeder in het huis van Zessen in de Schoutenstraat be noemd de heer M. Boon en echtgenoote, thans wonende Westerweg, alhier. ELECTRIFICATIE OPGEDRAGEN. De electrificatie van de 42 in aanbouw zijnde woningen op Rochdale is opgedragen aan den heer A. B. Meiman, Hekelstraat, alhier. PER VLIEGMACHINE NAAR DROOMLAND. Men verzoekt ons opname van het volgen de. Op 28 Dec. werd onder zeer groote belang stelling en met zeer veel succes opgevoerd het kabouterspel „Per Vliegmachine naar Droomland". Op herhaald verzoek eii om te voldoen aan veler wensch zal van dit kindertooneelspel een herhaling gegeven worden op Zaterdag 10 Januari. De inhoud van dit kabouterspel en de wijze waarop het wordt vertolkt en bo venal de aankleeding yan het tooneel en de verlichting was zóó voortreffelijk, dat de ruim 2Ö0 kleine bezoekers op 28 Dec. even zoo vele propagandisten zijn geworden. Wat heeft het kleine publiek genoten! Met groote aandacht werd het gebeuren op het tooneei gevolgd. Dat bleek uit de stilte die in de zaai heerschte, 'n stilte die slechts dan verbroken werd, als 't publiek - aardige vondst van den schrijver betrokken werd in de actie op het tooneel. En wat ons, grooteren bijzonder trof, waren de spontane afkeuringen over het ge drag van den Kleinen Jonker een bewijs, aat van het stuk ook een opvoedkundige invloed uitgaat. Wilt ge den kinderen een prettigen en leerzamen middag bezorgen, stelt hen dan in de gelegenheid Zaterdagmiddag per Vlieg machine naar Droomland te gaan. OPDRACHTEN AAN AANNEMERS. Aan de firma de Moei en Hermes is opge dragen bij openbaren inschrijving het rio- leeren, ophoogen en bestraten van een ge deelte weg ten behoeve van de Woning Stichting voor spoorwegpersoneel te Castri- cum; tevens is die firma onderhands opge dragen het maken van den onderbouw voor de asfalteering van de Laat alhier. FAILLISSEMENTEN. Ter griffie van de rechtbank alhier is ge deponeerd de eenige uitdeelingslijst in het faillissement van H. P. van Berkel te Den Helder, curator mr. J. A. Buiskool, met een uitkeering aan concurrente schuldeischers van 0.53 pCt., behoudens verzet tegen die uitdeelingslijst. alk maar M1&NT2-V V Adolf, N.H., van Stuartstraat 67 naar Ber gen (N.H.). Heinrich Behr, slager, R.K., van Heerenstraat 4 naar Hamborn (D.). Martinus Hemels, R.K., van Clarissenbuurt 15 naar Schoorl. Catharina_ Maria Bon- gaardt, N.H., van Spoorstraat 71 naar Hei loo. Elisabeth van der Linden, echtg. van Joan Bernard Spaaij, van Hofstraat 16a n. 's-Gravenhage. Janette Gerarda Groot, zonder beroep, D., van Kooltuin 15 naar Bloemendaal. Wilhelmus icolaas Polane, winkelchef, en echtg., R.K., van Heilooërdijk 24 inw. naar Utrecht. Dirk Kes, kantoor bediende, en echtg., D., van Dijkgraafstraat 50 naar Edam. Barbara Maria Bierman, van le Kanaalstraat 3 naar Helmond. Nicolaas Hendricus Oudejans, schilder, R- K., van Verdronkenoord 12 naar Beverwijk. Leonard Joseph Fidele Jacques Kollof, los arbeider, R.K., van Bloemstraat 19 naar 's-Gravenhage. Hendrikus Eelke Brand- sma, metaalbewerker, R.K., van Wildeman straat 4 naar Leiden. Simon Visser, z.b N.H., van Oudegracht 210a naar Haarlem. Grietje de Boer, dienstbode, N.H., van Heiligland 38c naar Beemster. Pieter Kooiman, aannemer grondwerken, R.K., en echtg. en zoons, met woonschip ark „Johan- na", naar Uithoorn, Jan Twisk, tuinman, echtg. en kinderen van Nieuwpoortslaan 161 naar Heiloo. Wijnandus Cornelis Baars, leeraar lyceum, R.K., en echtg. en zoon van Westerweg 100 naar Amsterdam. Bauke Weima, kantoorbediende, G.K., van Uiten- boschstraat 15 naar 's-Gravenhage. Hen dricus Petrus Broers, kok, R.K., van Lange- straat 55 naar Tiel. Elisabeth Maria Groen, dienstbode, R.K., van Stuartstraat 87 naar Schagen. Petronella Anna Lammens, hulp in de huish., R.K., van Laat 87 naar Amsterdam. J. D. Poestkoke, E.L., dienstbode, van Le liestraat 1 naar Vorden. Ch. E. J. de Munk, R.K., huishoudster, van Kennemersin- gel 28 naar Heiloo. Cornelis de Wit, R.K., z. b,, van Anjelierstraat 17 naar Prinsen- hage. J. P. F. Messer, geen, z, b., van Oudegracht 154a naar Haarlem. J. van Tiel, N.H., behanger en stoffeerder, van Leliestraat 4 naar Zaandam. B. Stern, echtg. v. P. Haaiman, N. I., z. b-, van Hof dijkstraat 10 naar Coevorden. J. D. Ger ritsen, N.H., agent van politie, van Huig- brouwerstraat 8 naar Ursem. J. M. Kohl- brugge, huishoudster, E.L., van Kruislaan 1 naar Swalmen. M. Schaper, R.K., z. b., van Fnidsen 109 naar naar Grootebroek. J. Hillenius, N.H., stationschef, met echtg en 3 kinderen, va Stuartstraat 96 aar Lisse. P. Baas, N.H., goetenhandelaar, met echtg. en 2 kinderen. P. de Waal, N.H., boerenarbeider, met echtg. en dochter, van Omval 64 naar Heiloo. J. J. de Geus, N.H., depothouder Texaco Mij., Kanaalkade 30 naar Bergen (N.-H.) Tr. Krijger, wed. v. Willem Haartman, gene, van Van Everdingenstr. 7 naar Zand- voort. C. A. P. Ruder, N.H., kolk, van Wil- naar waarnemingen, verricht in den morgen van 7 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 775.9 te Sarna Laagste barometerstand 749.1 te Jan Maijen. Verwachting, geldig tot den avond van 8 Januari Zwakke tot matigen Noordelijke tot Ooste lijken wind; iicht tot half bewolkt; weinig of geen neerslag; lichte tot matige vorst des nachts, overdag om het vriespunt. helminalaan 27 naar Rijswijk. M. Th. van Gijn, E.L., dienstbode, van Koningsweg 4i naar Amsterdam. A. J. Groen, dienstbode van Hoeverpad 24 naar Noord-Scharwoude! A. de Jong, R.K., venter, van Heiligland 10 naar Heiloo. Volke Blankman, z.b., N.H., van Nassau- laan 21 naar Gameren. Ludwig Friedrich Schoeler, adsp. electr. ambtenaar P.T.T. van Westerweg naar Beverwijk. Carel Piek, procuratiehouder, N.H., van Oudegracht 285b naar Alphen a d. Rijn. Hans Joseph Krusemeijer, z.b., R.K., van Julianastraat 7 naar Bloemendaal. Pieter Adrianus Ever- ardus van Wijland, planter, N.H., van Huis waard 7 naar N.O.-Indië, Liki. Kornelis- ke Janna de Haan, dienstbode, N.H., van Oudegracht 186 naar Graft. Phemea Hen driks Bakker, dienstbode, R.K., van Spoor straat 54 naar Grootebroek. Alida Louisa Sinnige, dienstbode, R.K., van St. Jacobstr. 1 naar Oude Niedorp. Johanna van As- sema, dienstbode, R.K., van Westerweg 288 naar Wormerveer. L ICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 4.32 uur fieM op. UITGEEST. De trekking van de verloting ten bate van de St. Elizabethsvereeniging alhier heeft in het St. Jozefgezellengebouw plaats gehad en de uitslag is dat de 3 eerste prijzen op de volgende nummers vielen: 201, 170 en 756.- Dezer dagen werd een der ruiten van het woonhuis van den heer T. aan den Loet alhier met een steen ingegooid. De bewoners die thuis waren schrokken ten zeerste van den bons en het glasgerinkel. Naar het schijnt is de steen met kracht geworpen daar nog verschillende voorwerpen in de kamer beschadigd zijn. SPANBROEK. De r.-k. tooneelvereeniging „Oefening kweekt kennis" alhier heeft in den competitie wedstrijd van den Ned r.-k. tooneelbond met „Visscherskinderen" 56 punten behaald. INGEKOMEN PERSONEN. A. Schuffelen, z.b., v. d. Meijstraat 16, v. Eindhoven. A. Dekker, handelsreiziger, G.K., Luttik Oudorp 17, v. Arnhem. A. Frankena, dienstbode, geen, Clarissenbuur 27, v. Bolsward. Chr. Müller, R. K., win keljuffrouw, Ritsevoort 34, v. Dusseldorf. G. C. Noordstrand, R.K., dienstbode, van Everdingenstraat 18, v. Callantsoog J. Schagen, N.H., Kanaalkade 29, v. Amster dam. G. Wiesman, geen, banketbakker, Schoolstraat 5, v. 's Gravenhage. A. Kei- cher, R.K., koopman, Metiusgrachtö, van Neckarsulm. J. C. Conijn, O.C., z.b., Snaarmanslaan 58, v. Rotterdam. J. van der Plaa s, N.H., betonwerker, Bagijnenstr. 9, van Alphen a. d Rijn. A. Dekker, chauffeur, R.K., Overdiestraat 46, v. Cas- tricum. W. Constantijn den Boer, R. K., smid, Overdiestraat 46, van Castricum. A. F. Feldkamp, D.E., dienstbode, Kruislaan 2, van Menslager (Dld.) Tj. Vellinga, N.H., winkelier boter, kaas, eieren, Bleekers- laan 8, van Zaandam. A. Alberda, N.H., arbeider, echtgen. en kinderen, Stationsweg 164 III, van Bergen (N.H.). - R. Brouwer, H.A., z.b., echtg. van Franciscus Mulder, en stiefdochter, Sliksteeg 13, van Heiloo. F. Westrup, N. H., monteur, echtg. en zoon, v. d Woudestraat 33, van Steenwijk. K. Kleistra, N.H., kaasmaker, Omval 52 1, van Wijdenes. D. Smit, N.H., z.b., Veerstraat 1 (N. H. Diaconie), van Koedijk. N. A Doffer, z.b. R K., en echtg., Achterstraat 8a, van Ursem. de Vries, D., onderwijze res, Dijk 30, van Koedijk. A. Sieber, E. L., autolakker, v. Teijlingenstraat 4, van Vel- sen. J. van der Pol, N.H., glas-in-loodzet- ter, v. d. Woudestraat 63, van Bussum. J. Boerman, geen, metaalbewerker en echtge noote, N.H., Omval 7 1 inw., van Hoorn. Gr. Kooijman, N.H., wed. van Pieter Stam, z.b., Stationsstraat 74, van Oregon (Ameri ka). L. Johanna Kuijpers, R.K., z.b., Oudegracht 285a, van Utrecht. J. M. H. A. van Pareen, N.H., wed. van Christoffel Koppijn, Boezemsingel 49, van Amsterdam. L. M. Irgolitsch, N.H., dienstbode, Wilhel- minalaan 11, van Purmerend. K. Tjeertes, N.H., los werkman, echtg. en kinderen, Hof straat 16a, van Oudorp. J. Keeman, N.H., kruideniersbediende, Hofstraat 16a, van Oudorp. A. van de Wetering, N H., sla ger, Helderscheweg 27, van Heiloo. J. G. Hoogland, N.H., tijdelijk analyst, en echtg. Laat 154 a, van Amsterdam. E M. El ders, leerl. verpleegster, E. L., Wilhelmina- laan 11, van Amsterdam. M. Duin, db., R.K., Landstraat 56, van Amsterdam. J. van Straaten, R. K., smid, Bergerweg 56, van de Rijp. C. Dekker, R K., wed. van J. G. Fr. Kueter, Nassauplein 11, van Lim- men. G. A M Winkel, R.K., z.b., Ka naalkade 31, van België. J. A. A. Karse- boom, E.L., leerl monteur, le Landdwarsstr 9, van Den Helder. K. Wester, db., R.K., Fnidsen 109. van Wognum VERTROKKEN PERSONEN. Johanna Henriëtte Margaretha Schellings echtg. van Antonius Johannes ter Haar, van Roemer Visscherstraat 24 naar 's-Hertogen bosch. Cornelia Smit, D dienstbode, van Westerweg 117 naar Haarlem. Catharina ?an Dijk, wed. van Cornelis Simon Nicolaas 1 (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te Vorige koers STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert, v. 1000 Kol. Bank Ned, Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert, Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Unilever Philips Gloeilampen Gem, Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting. Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A. s Java Cultuur Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi lnterc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl. Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN Erie Milwaukee I Southern Rails Union Pacific wabash 'Exdividend. tExclaim. 32 77is 56% 189 191/, PROLONGATIE vorige koers 102V« 140 130 118 4027, 230 51% 48'/. 85% 35 62 1811< 186% 44V« 65'Vj« 53 17% 143'Vm 2237, 327 2407, 97% 77 251, 92 647, 64 2817, 297% 122 103 59% 84 62 3 16 14 129% 49/, 46 537, 230 260 233 pl.m. 1.30 ppm. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 140 230 - 517,-2 517, 90 90j-H 917a 917a 185 190 1847,-5 190-4 185 188-91 185 6 1907,-2 19% 59-60.) 547;g 197, 467, 63% 19'/.-J 1437, 697, -ï 19j-%g 1547/. 343 345 98-101 3417, 5 343-50 250 10U2 80 93 65 98-9 99-| 99)-100 293* 293-47, 1247,-6 293.| 293-5 1047, 57 1047, 5 103-4 103V4-4 54 -5 3%« 607, 3»/I6 -i 131 233 262 232 48 2627, 232 51 232 232-5 263-6 237 8Ï-Vis 227« 32 8%-Vs 1897," 20 -% 81/,-% 22%. j ~8%.| 23-4 27« pCt. heden 27, pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen a Berlijn Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 1*00 Kopenhagen Stockholm Oslo NIET OFFICIEEL. New-York Italii Vorige koers 12.06i/i« 59.13 9.75 34.67 48.137, 35 00 66.377, 66 52' j 66.45 2.48 13.01 Koers op heden 3 uur 12.067, 59.127, 9.75 34 667, 48.137, 34.97'/, 66.40 66.50 6 127, •S /n .3.01

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2