Kerk en school Tijdschriften Burgerlijke Stand. HOOG WATER. De Waal. De waterstand op de Waal bij Tiel is thans weer 200 hoog geworden, dat men de gier- pont Maandag weer heeft moeten opbreken. De verbinding met het Land van Maas en Waal wordt nu onderhouden door de „Gijs- bert Stout", waaraan de kleine pont is vast gemaakt. Ook voor Nijmegen is het water nog ge wassen. De Waalkade staat thans nagenoeg geheel onder water en de aanlegsteiger van het veer is verlegd. De uiterwaarden zijn ondergeloopen, zoodat het water van dijk tot dijk staat. Het verkeer over de Waalkade is gestremd, zoodat met het laden en lossen dgr schepen groote moeilijkheden worden on dervonden. In de Groote Straat en Lage Markt worden bekistingen aangebracht. Van den Boven-Rijn wordt nog steeds was gemeld, met uitzondering van enkele sta tions, die val melden. De veerpont te Druten is uit de vaart ge nomen. De Beersche overlaat ging gister- avond werken. De toestand op de Maas was gister minder critiek dan Maandag. De oeverlanden zijn ondergeloopen en het water staat van dijk tot dijk. Voor Grave wordt de was van Maastricht van Maandag nog verwacht, zoo dat de Beersche overlaat gisteravond zou werken. Onder de huidige omstandigheden zal deze werking echter niet van langen duur zijn. Gevaar dat de Elftweg weer onder wa ter komt te staan, waardoor de verbinding NijmegenDen Bosch zou worden verbro ken, is er niet. In Gennep wordt weer groote overlast van het water ondervonden. De electrische pom pen zijn in werking gesteld om de straten watervrij te houden. De werkzaamheden aan den spoordijk GennepOeffeit en tot verhoo ging van den spoorbrug over de Maas zijn gestaakt. De riviercorrespondentie ingesteld. De minister van waterstaat heeft op 6 Jan. buitengewone riviercorrespondentie inge steld langs de Maas van de spoorwegbrug boven Gennep tot St. Andries, voor zooveel de Noordbrabantsche zijde aangaat. De Maas. Uit Grave: De Maas blijft steeds wassen, n.1. plm. 1 c.M. per uur, zoodat de rivier reeds aan het officieele peil is gekomen, waarop de Beersche Maas moet beginnen te werken. In den polder Mars en Wyth is thans de dijkwacht weer ingesteld. Uit Roermond: Wegens den hoogen wa terstand zijn de veerdiensten te Wessem, Ooi, Buggenum en Kessel gestaakt. De Roer ligt vol schepen. Het Hatenboer en de Weerd zijn van het gewone verkeer afgesloten. Van Maandag op Dinsdag steeg het wa- fëf nog 36 c.M. De Rijn. Uit Huisen: Door den hoogen waterstand van den Rijn is de pont aan het Looveer uit de vaart genomen. Passagiers worden naai de Lymers overgezet per roei- en motorboot. De uiterwaarden loopen andermaal onder .water. Overtocht Brielsche veer nog normaal. De overtocht bij ae Brielsche veer was he- morgen nog geheel normaal, terwijl de wa- terberichten gunstig luiden. De overtocht voor voergangers en wagens kan blijven gehandhaafd. Hedenmorgen sein de Keulen 13 centimeter val. IN HET GOLLECTIEF CONTRACT DE BOUWBEDRIJVEN. Gisteren zijn te Haarlem de besprekingen tusschen werkgevers- en werknemers-orga nisaties in de bouwbedrijven voortgezet over het collectief contract. De besproken voorstellen betreffen een wijziging in het klasse-stelsel. De voorloo- pige besprekingen zijn geëindigd. De be raadslagingen zullen nu in de besturen der verschillende organisaties worden voortge zet, die dan voorstellen kunnen ontwerpen, .welke in een op 19 Januari te houden nieu we gemeenschappelijke vergadering zullen worden behandeld. Men hoopt dan tot een beslissing te komen. Is dit inderdaad het geval, dan zullen 'daarna nog eenige ondergeschikte punten worden behandeld, zooals leerling- en tarief stelsel en werktijden-regeling. STROOPER GEARRESTEERD. Schoten op zijn achtervolgers gelost. Twee jachtopzichters van de Leidsche Duinwater-Maatschappij betrapten Maan dagavond een strooper, die bezig was strik ken te zetten in de duinen bij Katwijk aan Zee. Toen zij hem aanriepen, pakte hij zijn geweer en schoot in hun richting. Daarop vluchtte hij weg, achtervolgd door de beide jachtopzieners. De strooper bleef plotseling na aangeroepen te zijn, staan, keerde zich om en richtte nogmaals het geweer op de beide mannen en schoot. Door zich tijdig in het helm te laten vallen, werden zij niet ge wond. De achtervolging werd toen gestaakt, waardoor de strooper ontkwam. De inspec teur van politie werd telefonisch van het ge beurde op de hoogte gesteld en men slaagde er denzelfden avond in den strooper, die reeds langen tijd onder verdenking stond, bij zijn woning aan den Valkenburgschenweg te Katwijk a. d. Rijn te arresteeren. Hij ont kende aanvankelijk, doch na confrontatie met de beide jachtopzieners bekende hij de scho ten te hebben gelost De 19-jarige man is in verzekerde bewaring gesteld. EEN GROOTE FABRIEK STILGELEGD. Wegens verontreiniging van de Zuid-Willemsvaart. Achthon derd man op straat. Naar het Hbld. vernam, wordt het bedrijf der N.V. P. F. van Vlissingen Co.'s Katoen- fabrieken te Helmond tijdelijk geheel stop gezet. Deze sluiting der fabriek houdt verband met de verontreiniging van het water in het kanaal de Zuid-Willemsvaart, welke veront reiniging optreedt doordat dit kanaal ge bruikt wordt voor den afvoer van het over tollige water uit het stroomgebied van de Aa. Dit water wordt in verband met den 'hoogen waterstand door het afvoerkanaal te Stipdonk nabij sluis 9 in de Zuid-Willems vaart gespuid en is sterk verontreinigd, daar het grootendeels uit het veengebied onder de gemeente Asten afkomstig is» Deze verontreiniging is reeds herhaaldelijk opgetreden. Reeds gedurende anderhalf jaar zijn pogingen gedaan om met behulp van zandfilters het water te zuiveren. Deze proe ven hebben echter geen resultaat opgeleverd. Door het sterke kalkgehalte van het water waarvan genoemde fabrieken 1000 Ms. per uur gebruiken, ontstaat voor de ketels groot gevaar, terwijl voor de bleekerij dit water eveneens niet kan worden gebruikt. De di rectie acht het derhalve technisch niet langer mogelijk het bedrijf in gang te houden. Acht londerd arbeiders worden door de stopzet ting werkloos. Hulp aan de regeering gevraagd. De directie heeft een telegram gezonden aan den minister van arbeid, waarin medege deeld wordt, dat het waterschap de Aa we derom is begonnen te spuien en dat een na der grondig onderzoek definitief heeft uit gewezen, dat de voortzetting van het bedrijf met gebruik van dit verontreinigde water niet mogelijk is; dat de fabriek heden zal worden stopgezet en dat de firma niet kan instaan voor de gevolgen van de hierdoor ontstane werkloosheid. De kool en de geit sparen. Nader wordt hieromtrent medegedeeld, dat aan deze zaak nog meer kanten zitten. Het waterschap van de Aa, dat pas een paar jaar bestaat, let angstvallig op de belangen van de boeren, wier landerijen door den noogen waterstand dreigen onder te loopen. Het waterschap spuit daardoor het water naar de Z. W.-vaart met voorbijzien van de belangen van de industrie, die met het verontreinigde water niet kan werken. Zoolang dus het spuien duurt ten gerieve van de boeren, zal deze katoenfabriek gesloten blijven. IN DEN SLOOT GEVALLEN EN GESTIKT. Te Horst is een zekere 63-jarige G. G. C. vóorovergevalien in een sloot en in den mod der gestikt. De man leed aan toevallen. VROUW DOOR LOCOMOTIEF GEGREPEN EN GEDOOD. Wij vernemen rader uit Abcoude, dat de vrouw, die hedenmorgen op den onbewaak- ten overweg te Vreeland door een uit de rich ting Utrecht komende locomotief werd gegre pen en gedood, de echtgenoot was van den groentenkoopman J. de Jong, wonende te Abcoude. De ongelukkige was moeder van 4 kinderen. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Vannacht is in de haven van Hendrik-Ido- Ambacht, vermoedelijk tengevolge van de gladheid van het dek, de ongeveer 50-jarige echtgenoote van den schipper Z. de Snoo te water geraakt en verdronken. Het lijk is he denmorgen opgehaald. De ontvanger der directe belastingen te Eist heeft onder de letters N.N. een bedrag van 10.000 aan gewetensgeld ontvangen. VERKEERSONGEVALLEN. Doodelijk motorongeluk. Te ongeveer half zeven gisteravond is de circa 40-jarige heer v. T. uit Amsterdam met zijn motorrijwiel in volle vaart tegen een stil- staanden transportauto gereden. De motor fiets werd geheel vernield; de heer v. T., die deerlijk verminkt werd, was op slag dood. De dame, die op de duo gezeten was, werd in be wusteloozen toestand naar het ziekenhuis overgebracht. Het ongeluk geschiedde op den nieuwen straatweg, halverwege Hakkelaarsbrug. Transportauto te water gereden. Toen gistermiddag de expediteur B. uit Haaften met zijn auto, waarin zich o.m. een veulen en een koe bevonden, een anderen auto moest passeeren, reed de wagen plotseling van den dijk en kwam in de waal terecht. De vier inzittende personen kwamen met den schrik vrij. De koe wist zich zwemmende te redden, doch het veulen verdronken. Autoremmen werkten niet. Gistermorgen vond te Waddinxveen een ongeval met doodel ijken afloop plaats. Het 15-jarig zoontje van den heer v. d. H. fietste op den Kerkweg en moest uitwijken voor een hond. Door de gladheid van den weg slipte hij en kwam te vallen. De bestuurder van een hem tegemoetrijdenden vrachtauto trachtte door remmen een aanrijding te voorkomen, doch de auto schoot ongeveer 65 M. door en reed over den jongen heen. Deze werd bij om wonenden binnengedragen, waar een genees heer den dood moest constateeren. Door de politie is de auto in beslag genomen. Bij het rem-onderzoek bleek noch de hand-, noch de voetrem te functionneeren. Tegen den be stuurder zal een vervolging wegens het ver oorzaken van dood door schuld worden inge steld. Maandagavond veroorzaakte een beschon ken autobestuurder te Heerenveen groote opschudding. Over de Verlengde Dracht ko mende, reed hij eerst tegen een boom. Ver volgens werd een personenauto, welke vóór een winkel gestationneerd stond, ernstig be schadigd. Met groote snelheid ging het toen, volgens de Tel., de Hoofdstraat door, en het publiek, dat den zig-zag rijdenden auto mobilist zag aankomen, vluchtte overhaast in de portieken. Bij de Hoofdbrug geraakte hij bijna in de Kolk, maar toch was de be stuurder nog in staat, de bocht te nemen, waarna hij bij den heer K. op het trottoir te recht kwam, en vervolgens met groote vaart 't Meer inzette. Lang zou de tocht niet duren, want even verder reed de auto in de Compagnonsvaart. De omwonenden, door de plons opgeschrikt, snelden naar buiten en het mocht hun door het inslaan van een zijruit gelukken, zij het met groote moeite, den beschonken bestuur der uit den auto, die half was omgekanteld, te redden. De politie, die den vluchteling per auto was gevolgd, nam den drenkeling over, die bleek te zijn zekere H. K. uit Wolvega. Na dat proces-verbaal was opgemaakt, heeft men hem naar zijn woonplaats terugge bracht. Ten gevolge van een auto-ongeval overreden. De heer Strijkers, óie Zondagavond bij Sittard door een auto werd overreden is in het ziekenhuis aldaar overleden De man laat een weduwe met 9 kinderen achter. Hij was 44 jaar oud. BRAND. Rijwielzaak uitgebrand. Door onbekende oorzaak ontstond gister nacht brand in het perceel Ampèrestraat 107 te Eindhoven, bewoond door het gezin J Roestenburg. In deze woning is tevens ge vestigd een fietsenhandel en motorreparatie- inrichting. Door het vlam vatten van benzine stond dadelijk het geheele huis in lichte laaie. De bewoners konden zich tijdig in veiligheid brengen. De brandweer stond vrijwel machteloos, zoodat het geheele per ceel uitbrandde. TEGEN DE TARWE WET. De K. v. K. voor Amsterdam heeft aan de Eerste Kamer een afschrift doen toekomen van een adres, dat zij aan de Tweede Kamer heeft gezonden met betrekking tot de behan deling van het ontwerp van de wet in het be lang van de inheemsche tarweteelt (tarwe- wet) en waarin wordt aangedrongen op ver werping van dit wetsvoorstel. KORTE BERICHTEN. Uit Doorn meldt men, dat mr. Kan een bezoek heeft gebracht aan den gewezen Duit- schen keizer. Bij den veehouder Van Deutekom te Schagen heeft een schaap reeds twee lamme ren ter wereld gebracht. In den nacht van Zondag op Maandag is ingebroken in het filiaal van de firma De Gruyter te Heerlen. Op het kantoor was al les overhoop geworpen en de brandkast ge forceerd. Een bedrag van 1000 werd ont vreemd. Bij werkzaamheden aan de brouwerij „De Meiboom" te Vlissingen is een 35-jarige werkman onder een omvallenden ketel geko men. De man was onmiddellijk dood. In de plaats van den hr. D. Ven die bedankt heeft voor zijn benoeming als ouderling in de Chr. Geref. Kerk te Broek op Langendijk, is als zoodanig gekozen de heer D A. Kansen. Met ingang van 1 Januari is de U. L. O.- school te Noordscharwoude een 4-jarige ge worden. Het vak Fransch is ook ingevoerd, zoodat nu in alle Mulo-vakken, n.1. Fransch, Duitsch, Engelsch, wiskunde en boekhouden les wordt gegeven. Op 1 April as. begint de nieuwe cursus, zooals ons werd medegedeeld. Magazine ,flova". Nova opent ditmaal met „Zuster Ama- aea", een boeiende novelle van den Oosten rijker Oskar Jellinek, door Do Rudeman ver dienstelijk geïllustreerd. Een korte vertelling van den steeds onderhoudenden E. van Lidth de Jeude, „Lè lang", een Indisch verhaal, volgt. Van den zeer gevarieerden inhoud noemen we verder nog „De Verlammende Golf" door Camara, een waarlijk spannend oorspronke lijk verhaal. En bijzonder onderhoudend ver telt Siegfried van Praag over „Parijs". Het filmsupplement bevat vele aankondi gingen van nieuwe films, en geeft verder o.m. artikelen over Truus van Aalten door Se ra Prins, over de Fox Movietone-stad. over een bezoek aan de Ufa-ateliers, door Céline j en Johan Schaake-Verkrozen, alles rijk geïl lustreerd. Op de kunstdrukpagina's treffen wij o.m. aan Mary Dresselhuys. Louis van Gasteren, Edwina Booth, Dina Gralla en Dolores del Rio. WINKEL (December). Geboren: Catharina, d. v. Thomas de Klerk en Jacoba van Dalen. Petronella, d. v. Jacob Cuperus en Idske de Vos. Gehuwd: Cbrnelis Kramer en Geertje Kroon Overleden: Lijsbeth Doets, 53 jaar, echtg. v. Pieter Vader. Jan Jonk, 67 jaar, echtg. v. Neeltje Korver. Anna Kaashoek, echtg. v. Pieter Smit. Klaas Pijl, 78 jaar, echtg. v. Aaltje Vel. HEERHUGOWAARD (Dec. 1930). Geboren: Alida Maria, d. v. G. Wijn- ker en A. Kieft. Cornelis Jacobus z. v. H. Swinkels en A. M. Abbes. Simon Petrus z. v. A. v. Schagen en C. Buter. Johan- nes Cornelis z. v. N. F. Bleijendaal en A. C. Dekker. Arie z. v. A. Kossen en M. N Ruurds. Cornelia Arnolda d. v. Jb. Oud en Cath. v. Diepen. - Overleden: Gerardus Petrus Bakkum_ 6 mnd., z. v. W. P. Bakkum en M. Blanken- daal. Wimpje Maartens, wed. J. Boeke- stein, 64 j. Jan Haringhuizen, 75 j., echt gen. v. G. Hoogendijk Trijntje Banker sen, echtgen. v. F. van Leijen, 45 j. Levenloos aangegeven: Kind van S. Schilder en Petronella Nijman. Kinc van Th. Koomen en A. Tamis. UITGEEST (December). Geboren: Leonardus Willebrordus, v. Louwris Liefting en Lena Zonneveld. Wouter, z. v. Johannes Dirk Acquoij en Agatha Rijs. Ondertrouwd: Antonie Baltus en Aafje Kok. Getrouwd: Cornelis Vrouwe en Guur truida Maria Acquoij. Overleden: Cornelis van den Kom mer, gehuwd met Maartje Groot, oud 69 jaar, overleden te Haarlem. Pieter Rol, ge huwd met Pietertje de Haan, oud 39 jaar, overleden te Alkmaar. Reintje Koster, ge huwd met Pieter Vlottes, oud 66 jaar. HEEMSKERK. Gehuwd: J. M. Olgers en L. H. Bal tus. C. A. Spitsbaard en M. Orij. B e v a 1 1 e n: H. v. Heoffv. d. Eng W. J. AardenburgBakker d. W. TunenZuidervaart d. P. Baltusv. Does d. H. DekkerBerlee C. G VerduinMulder d. EGMOND-BINNEN (December). Geboren: Jacobus, z. v. Petrus Swart tn Elisabeth Nijman. Adriaan Nicolaas z. v. Cornelis J. Zonneveld en Alida J. M. Ruiter. Engelina Alida, d. v. Jan Buiter en Emmerentia Koper. Ondertrouwd: Cornelis Zentveld en Maria Klaver. Simon Groentjes van Cas- tricum en Catharina Th. Dekker. Get rouwd: Cornelis Zentveld en Ma ria Klaver. Overleden: Maria L. Zuurbier, wed. v. Jn. Liefting, 70 j. Pieter Oorthuis, 69 jaar. Willemijntje Brakenhof, wed. v. Jac. Bommer, 64 jaar. Hendrik Leyen, 53 jaar Johannes Verhoogt, 10 mnd. Aafje Brouwer, 12 jaar. Arie Zwaan, 69 jaar. Trijntje Rijkenberg, wed. v. Cornelis Stee vers, 81 jaar. BERGEN. Geboren: Marie Nelly, d. v. Jan Sief- kes Jansen en Maria Petronella de Swart. Johannes Wilhelmus, z. v. Wilhelmus Dek ker en Grietje Duinmeijer. Marijke, d. v. Willem de Vries en Froukje Landman. Alida Theresia, d. v. Johannes Dekker en Johanna Afra de Leeuw. Wilhelmina, d v. Petrus Joseph Bloetjes en Alida Dekker. Nicolaas Johannes, z. v. Jozef Hendricus Frederiks en Johanna Maria Glorie. Ni colaas, z. v. Jacobus Johannes Visser en Geertuida Maria Gorter. Hendrik Christiaan, z. v. Nicolaas Krijgsman en Jendrica Janna Maria Mol. Getrouwd: Willem van 't Hof te Den Helder en Neeltje Alderlieste. Johannes acobus Cornelis Otten en Wilhelmina Jo hanna Zaadnoordijk. Overleden: Alida van de Stad», echtg. van Hendrik Pieter Stuurman, oud 51 jaar. HARENKARSPEL (December). Geboren: Petronella Maria Anthonia, d. v. Gerrit Borst en Johanna Cornelia Schuijt. Michiel, z. v. Jacob Blokdijk en Cornelia de Wit. Martinus Petrus, z. v. an Pankras en Grietje Nanne. Petrus Simon, v. Jan Stoop en Afra Geertruida Klaver. Arie, z. v. Cornelis Schuit en Neeltje de Jong. Agatha Maria, d. v. Klaas Spaans en Agatha Molenaar. Trijntje, d. v. Arie Zwaag en Guurtje de 'ong. Petrus Andreas, z. v. Wilhelmus Dekker en Maria Zutt. Petrus, z. v. Nicolaas "ohannes Zutt en Marie Stoop. Maria Geertruida, d. v. Willem Woestenburg en Elizabeth Groothuizen. Franciscus Jaco bus, z. v. Hubertus Tibie en Elizabeth van Straaten. Gerardus Martinus, z. v. Gerardus Johannes Sneekes en Ida Anna Baas. Overleden: Aagtje Zeeman, oud 58 jaar, echtg. van Pieter Govers. Pieter Strooper, oud 29 jaar. BROEK OP LANGENDIJK (Dec. 1930). Geboren: Cornelis z. v. J Vroegop en Chr. Kieft. Jacob z. v. T. Kossen en D. Arends. Jan Martinus z. v. K. Kok en J. Nieuwenhuizen. Jan z. v. J. Bakker en G. van Egmond. Jacob z. v. J. Balder en A. van der Molen. Overleden: Jan Glazekas, 5 dagen, z v. P. Glazekas en S. S. Kuitwaard. Dirk Slot, 87 j., echtg. van J. Hart. HEILOO (December). Geboren: Kees Adriaan, z. v. Dirk An. tonie Bakker en Jacoba Stijntje Huig. Wilhelmus Jacobus, z. v. Jacob Sombroek en Tecla Veronica Laan. Johannes Wilhel mus, v. Johannes Pepping en Adriana Apeldoorn. Helena Wilhelmina, d. v. Tneodorus Bruin en Aafje Liefting. Jan Albertus, z. v. Pieter Dienko Bosklopper en Elisabeth van der Steeg. Anna, d. v. Johannes Maximilianus Zonneveld en Mar- aretha Schouten. Cornelia, d. v. Luitje ienje Stuveling en Maria Kuit Catharina Cornelia, d. v. Petrus Adrianus Koppes en Cornelia Blankendaal. Elisabeth, d. v. Cornelis Kaandorp en Cornelia Catharina Buiter. Jacobus Bernardus, z. v. Hendrik Johannes Geels en Anna Braak. Ondertrouwd: Hendricus Willi- brordus Haanraads en Maria Elisabeth van der Park te Limmen. Jacobus Petrus Krom te Limmen en Theodora Wilhelmina van Kessel te Limmen, onlangs te Heiloo. Getrou wd: Gerrit Nieuwenhuis en Anna Blok. Overleden: Elisabeth de Groot, wed. v. Christiaan Jacob Vahl, 71 jaar. Dieu- wertje Schoenmaker, echtg. v. Jan Beets, 51 jaar. Sijmon Kaandorp, 90 jaar. Pieter Vlaar, 64 jaar. Grietje Jonker, echtg. v. Anthonius Bakker, 70 jaar. Bergen (N.H.) C. Visser—De Graaf Maarn. A. P. Zuurendonk en echtg. nar I Alkmaar. A. Schenkels en gez. naar Ab I sterdam. J. A. Pater en gez. naar ArnC' Paulowna. AF. van Lieshout n. Viight A. H. Pater—Nieuwenhuis naar Arnhem Joh. Scheid naar Koedijk. Ma. FW naar Alkmaar. R. Mulder—Brouwer n dr. naar Alkmaar. P. J. Mooij naar Am. sterdam. J. Praat—Nanne naar Amster. dam. H. M. Kragt naar Schiedam. Zeemans en gez. naar Amsterdam. G. Verduin naar Limmen. A. van de Wis tering naar Alkmaar. Jb. Grippeling n Castricum. Ca. M. Smit naar Alkmaar Tr. van Kooten naar Den Helder. joj," Jacobs naar Rotterdam. C. D. Groet n Winkel. W. Pastoor naar Alkmaar. C. Zentveld naar Egmond-Binnen. h. D. Post n. Amsterdam. C. Beerepoot n. Nieuwe-Niedorp. D- J- Harder naar Hoorn J. van Niekerk naar Egmond aan Zee Ca. J. V. van der Moolen naar Alk. Marktberichten^ AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 7 Jan 1931 Op de ho den gehouden aardappelenmarkt waren <j« oriizen onveranderd. Geen Aanvoer. PJ AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 7 Jan. 1931 Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoei en oriizen als volgt: 268 Vette kalveren, le kw. f 0 96—1.04; 2e kw. .1 0.84--ƒ 094; 3g 'kw. 0.70—0.82; 29 Nuchtere kalveren 12—f 20' 620 Varkens, vleeschvarkens (QO—100 K G.) 0.57—0.58; zware var kens 0.560.57;-vette varkens 054^ 0.55, per K.G. slachtgewicht BROEK OP LANGENDIJK, 7 Jan 31. Langendijker Groentenveiling. 5500 K.G. Peen 1.70—2; 53000 K.G Roode Kool 1.8O—5.80; 35080 K.G. Gele Kool 1 40—3.70; 35600 K.G Deensche Witte Kool 1.50—3.50; 14500 K G. Uien: Uien 1.10—1.70; Grove Uien 130— 1.70; Drielingen 0.60—120 en 500 K.G. Bieten 5.70—/»5.Q0, alles p. 100 K.g. NOORDSCHARWOUDE, 6 Jan. 1931. 12100 K G. Uien: Uien 1.40—2; Drie- ingen 1.301-50; Nep 1 601.80; Grove 2—2.40; 4100 K.G. Peen 1 60 1.90; 205600 K.G. Roode Kool 3.70- 6.30; 63000 K.G. Gele Kool 2.30- 3.50; 96800 K.G. Deensche Witte Kool 2.603.30; 900 K.G. Kroten 3.40— 4, alles per 100 X.G.; 50 stuks Bloemkool 4.90 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 6 Jan 1931. Roode Kool le s. 3.10—5.60; Roode Kool 2e s. 1—/ 4.10; Roode Kool (kale) 0.60— 3.10; Gele Kool le s 2.40—3.40; Gele Kool 2e s. 1.60—2.50; Gele Kool kale) 1.20—3.10; Deensche Witte Kool le s. 2.10—3.10; Deensche Witte Kool 2e s. 1.80—2.50; Deensche Witte Kool 1.20ƒ2; Drielingen 1.30—150; Uien 22.20; Grove Uien 210— 2.50. Aanvoer: 54700 K.G. Roode Kool; 109C0 CG. Gele Kool; 19400 K G. Deensche Witte Kool; 5150 K G. Uien. BOVENKARSPEL, 6 Jan. 1931 „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: BI. kool le s. 5.509.50; Bloemkool 2e s. 2.804; Bloemkool 3e s 0 80— 1.60; Roode Kool 2.305.04; Witte Kool 2.20—3.10; Gele Kool ƒ2.10— 3.20; Uien 0.6(W 0.70; Bieten 11. COOP. CENTRALE EIERVEILING. PURMEREND, 6 Jan. 1931. (Weekher.) Af deeling eieren: 15654 Eendeneieren 6.10 6.20 en 8803-1 stuks Kippeneieren, waar van de prijzen als volgt: 7080 K.G. 8—8.90; 65—66 7—6.50; 63—64 ƒ6.60—6.80; 60—62 6—6.70; 58—59 5.906.40: 56- -57 5 60—6; 53- 55 5.30—5.iO; 50- -52 5-5 40; 45 —49 4.8O—5. HEILOO (Dec. 1930). Ingekomen: G. M. van Til—Koch, N.H., van Castricum. G. J. Oskam, N.H van Amsterdam. C. J. de Graaf en echtg N.H., van Den Helder. K. van Til, N.H van Limmen. Tr. Postma, D.G. van Am sterdam. Ca. Goudsblom, R.K., van Alk maar. K. M. van den Hurk, R.K., van 's- Hertogenbosch. Jb. Homan en gez. N.H van Alkmaar. Joh. Suk en echtg., N.H., van Alkmaar. H. M. Kragt, R.Kvan Amsterdam. Tj. VisserMadderom en Zn., geen, van Alkmaar. G. Ch. H. Dijk stra, geen, van N.O.-Indië. M. F. W. Meijer en gez., Dev., van Amsterdam. Ma. L. H. Pinkerneil, E.L., van Amsterdam J. Th. Kuijpers, R.K., van Vught.— A Holle, N.H., van Hoorn. C. Tak en gez R.K., van Hensbroek. J. Twisk en gez. N.H., van Alkmaar. A. van der Kragt R.K., van Dongen. Jb. de Waard, Oude- Niedorp, R.K. Ca. Blom en dr., geen, van Nieuwe Niedorp. A. J. Verbeek en gez R.K., van Bergen (N.H.). J. Wartena, D! G., van Apeldoorn. Ca. M. Bongaardt N.H., van Alkmaar. A. Rcest, R.K., van Alkmaar. P. Geers, R.K., van Don^n. J. H A. Veldhoven, idem. A. P. Lammers. idem. E. de Boer, geen, van Nd.-Schar- woude. P. de Waal en gez., N.H., van Alkmaar. P. Baas en gez., idem. Ma Nicolaï, N.H., van Voorst. Chr. E. J. de Munk, R.K., van Alkmaar. P, Bommer R.K., van Harenkarspel. H. J Hemmel der en echtg., Prot., van Noord-Amerika. Joh_ de Groot, R.K., van Heerhugowaard. is Zonneveld, R.K., van Egmond-Binnen K. Boots, R.K., van Ursem. A. A. Kar dinaal, R.K., Noord-Scharwoude A Kager, R.K., van Hoorn. Vertrokken: H. Handgraaf naar Am sterdam. A. Kooij en echtg. naar Alk maar. G. Jongejans naar Sassenheim. K. Spaans naar Limmen. Ha. Maat naar Niet Officieel. 455e STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag, 7 Januari. 4e Klasse. 3e Lijst. Hooge Prijzen: 9054 200a 1417 1500. 15962 1000. 1312 5660 8025 1477 3020 4962 38 11282 20431 266 593 773 938 1353 1984 2370 2533 2875 2972 3321 3767 4183 4440 482S 5267 5636 5972 6472 6768 7189 7608 8121 8445 8791 9176 9607 9866 10006 10566 10819 11158 11544 11894 12226 12432 12673 12899 13346 14010 14436 14632 14827 15065 15574 16110 16316 16551 17100 17441 17804 18355 18523 18655 18962 19219 19457 19783 20388 20696 46 291 598 831 954 1416 1992 2375 2552 2912 2997 3387 3988 4233 4557 4846 5350 5661 6030 6573 6811 7285 7630 8172 8449 8891 9218 9611 9909 10068 10607 10914 11197 11609 11934 12245 12447 12708 12919 13362 14086 14449 14635 14863 15229 15656 16121 16318 16632 17132 17469 17823 18407 18536 18724 18971 19252 19472 19881 20396 20713 4C0. 18171 100. Prijzen van 49 197 361 394 604 608 856 844 1011 1060 1490 1620 2025 2077 2395 2398 2600 2690 2915 2927 3005 3067 3426 3444 4005 4033 4239 4243 4566 4577 4916 4940 5385 5404 5722 5798 6042 6179 6595 6612 6900 6933 7331 -7341 7689 *7719 8183 8194 8611 8903 9414 9656 9939 10256 10668 10961 11328 200. 65.—. 8471 8901 9309 9643 9914 10116 10657 10941 11258 11650 12022 12335 12513 12726 13072 13388 14112 14464 14672 14926 15234 15671 16156 1641)4 16685 17143 17522 17866 18422 18537 187.33 19073 19274 19483 20010 20503 20757 11703 12134 12348 12530 12750 13092 13480 14208 14481 14705 14934 15243 15688 16160 16427 16777 17227 17593 17872 18441 18540 18740 19077 19293 19556 20034 20514 20792 Verbeteringen: 4e KI. 2c Lijst. 16129 m/z. 201 421 629 915 1226 1679 2128 2410 2737 2939 3114 3495 4056 4258 4581 4998 5416 5878 6241 6616 7013 7379 7739 8310 8630 8981 9481 9704 9952 10264 10690 11022 11430 11760 12160 12358 12548 12780 13159 13520 14262 14521 14727 14946 15422 15764 16168 16435 16843 17318 17603 17906 18472 18553 18782 19085 19294 19618 20069 20527 20797 231 537 696 921 1287 1683 2129 2431 2741 2954 3135 3533 4067 4282 4685 5102 5518 5898 6366 6619 7072 7508 7894 8326 8638 9066 9515 9713 9977 10342 10721 11024 11486 11851 12174 12362 12562 12830 13197 13759 14352 14526 14762 14973 15428 15768 6175 16461 16866 17319 17639 18106 18473 18570 18784 19102 19347 19689 20142 20550 20906 257 541 746 936 1295 1694 2141 2464 2758 2956 3147 3614 4098 4283 4714 5216 5564 5941 6392 6662 7090 7580 8006 8344 8706 9079 9534 9724 9992 10388 10738 11042 11515 11889 12192 12371 12601 12845 13243 13964 14375 14538 14765 15027 15522 15805 16180 16479 16878 17323 17732 18285 18483 18583 18818 19155 19366 19721 20176 20610 20967 268 532 766 937 1335 1389 2269 2499 2762 2965 3247 3766 4179 4361 4733 5265 5586 5967 645C 6737 7129 7581 S028 8386 8774 9100 9535 9763 10005 10548 10763 11053 11536 11891 12208 12387 12653 12856 13308 14006 14396 14626 14783 15044 15571 16006 16244 16523 16980 17426 17753 18320 18504 18584 18906 19177 19407 19755 20240 20680 16189.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 8