DE LANGE DE MORAAZ Rafeafiscli Weerbericht. 14 FEBRUARI 1931 LUSTRUM BAL-MASQUÉ VAN Vaderlandsche Bank RENTE JAARDEPOSITO 4 RENTE SPAARBOEKJES 3 |2 °|0 Kerk en school Onze Koloniën. Sport VERSCHILLENDE MERKEN SIGAREN MEI 35 c|0 KORTING. Tooneel. Zeetijdingen =i «RiiiufliJij n Stadsnieuws Binnenland Provinciaal nieuws BANKIERS, ALKMAAR. Cigaretten extra verlaagde prijzen. Rook-en Pruim Tabak vanaf 16 cent per ons, prima kwaliteit. Dus alle rookers even kijken in de Sigaren- en Sigaretten Centrale LAAT 147, Firma H. KRIJNS. voor Belaste Waarden, 's Gravenhage, Donaerdag S Januari. 7.30 uur, Cinema Americain: Liefdes Wal ker (operette, geluidfilm); voor eiken leef tijd. 7.30 uur, A. B. T.: In de klauwen van het noodlot (sens.); voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Victoria-theater: Het geheimzin nige eiland (mysterie, geluidfilm); boven 14 jaar. 8 uur. Rustende Jager te Bergen, propa- gandavergadering afd. V.AR.A. Zondag 11 Januari. 8 uur, Harmonie, opvoering van „Vlam", onder regie van Willem van der Veer. Dinsdag 13 Januari. 8 uur, dancing Harmonie, afd. Alkmaar Alg. Ned. Verbond, rede baron van Fridagh (voorz.) en optreden Emiel Hullebroeck. Donderdag 15 Januari. 8 uur, A. B. T., voor de volksuniversiteit fertooning van de film De wonderen van het Heelal.* uuwvu nviuvil ilIgCL/l CXV-XIt CIJ UI <1115 zitten wij volop in de trektulpen. De jaar- lijksche drukte in Januari is weer terugge keerd in 't locaal aan de Koningsstraat. De maand Januari is voor het grootste "edeelte de maand waarin de prijzen gezet worden, zijn duc in Januari niet best dan moet er al een gelukje bij wanneer de volgende maan den hierin een zoodanige verbetering bren gen, dat de doorsneeprijs toch nog een loo- nend cijfer kan aantoonen. OUDORP. Geboren: Johannes Jacobus Stefanus z. v. Jacob Tesselaar en Zofja Billik. Wilhelmus z. v. Theodorus Bakkum en Adriana Bleeker. EGMOND-BINNEN. St. Deus Dedit. De Land- en Tuinarbeiders afd. Egmond- ftinnen vergaderden in het Patronaat. In zijn openingswoord constateerde de voorzitter de geringe opkomst, die echter ook wel te wijten zou zijn aan de late convocatie, daar het be stuur eerst dienzelfden middag bericht ont ving, dat er een vertegenwoordiger van het Hoofdbestuur zou komen. De voorzitter deelde mede, dat de burge meester geen aanleiding had gevonden om de kaarten der werkloozen ook hier in het dorp te doen afstempelen. Door dit op het raad huis te doen hield hij ook weer voeling met de werkloozen. Hierna zette de voorzitter het gerezen ge schil uiteen over een bezoek door het hoofd bestuur aan het provinciaal bestuur. De mee ning was hier geuit, dat door de afd. op dit bezoek was aangedrongen, terwijl het be stuur van niets wist. Daarom was aan het hoofdbestuur gevraagd, wie dan de klager was geweest. Daarop had het hoofdbestuur onvoldoende geantwoord. De heer Dekker, lid van het hoofdbestuur besprak daarna deze zaak zeer uitvoerig en in scherpe bewoordingen. Hij begreep niet, dat dit geval hier zooveel stof had opge waaid; de afd. van den Volksbond had zich daarmede niet te bemoeien en het bestuur der vakafd. had wel eens rustig mogen over wegen, vóór het de beschuldigende vragen stelde. Het hoofdbestuur was op eigen initia tief naar Haarlem gegaan om te klagen over i bij de tewerkstelling in den vori- gen winter. De aanleiding was eigenlijk ge legen in Limmen. Toch liet spreker merken, dat er uit Egmond aan den Hoef een klacht was gekomen. De afd. behoefde zich volgens spreker, ook niet bezig te houden met de zaken van het hoofdbestuur. Bovendien was al wat er in Haarlem was medegedeeld, vol komen juist en behoefde daarvan geen woord te worden teruggenomen, al gingen hier ook geruchten van het tegendeel. De voorzitter protesteerde tegen de be schuldiging aan zijn bestuur gericht en WERKLOOZENRELLETJES IN DE HOOFDSTAD. Hedenmorgen was het erg onrustig in d Kinkerbuurt. In deze straten en omgeving groepten de werkloozen bijeen ten getale van een paar honderd. De politie meende maat regelen te moeten nemen ter verspreiding Hier en daar werd van de wapens gebruik gemaakt. Bij zulk een charge op den hoek van de Kinkerstraat en de Bilderaijkkade kreeg een werklooze een klap met een sabel, die hem ineen deed zijgen. Door den G.G.D. is hij naar het Tesselschadeziekenhuis vervoerd. Tegen 1 uur kreeg de buurt weer haar ge woon aanzien. GASVERGIFTIGING. jongeman dood gevonden. Heden werd de 21-jarig A. Houtman in de Korenstraat te 's-Hertogenbosch dood op bed gevonden. Toen de familie hem hedenmorgen wilde wekken en geen gehoor kreeg, ging zij de kamer binnen en ontdekte daar, dat de jongeman tengevolge van gisverstikking om het leven gekomen was. In den loop van den nacht is een gummislang van de brandende gaskachel losgelaten. DE STOPGEZETTE FABRIEKEN DER N. V. VAN VLISSINGEN TE HELMOND. Een regeling getroffen, het bedrijf weer in werking. De directie der N. V. P. F. van Vlissingen en Co., katoenfabrieken, heeft van het departe ment van arbeid, handel en nijverheid op haar dateerend 5 Januari verzonden telegram een op 6 Januari gedateerd schrijven ontvangen, waarin wordt gezegd dat het telegram is door gegeven aan den minister van waterstaat, on der wiens competentie de aangelegenheid der waterverontreiniging in het kanaal de Zuid Willemsvaart behoort. Minister Verschuur had daaraan toegevoegd, dat hij het zeer op prijs zou stellen als de minister van waterstaat zou ingrijpen, teneinde de dreigende stopzet ting van de katoenfabrieken te voorkomen. De directie der N.V. deelde ons mede, dat, nu een regeling in zake het spuien tijdelijk is getroffen, het geheele bedrijf wederom in wer king is gesteld, doch zij verwacht, dat binnen kort een volledige zekerheid zal worden ver kregen, teneinde het bedrijf in gang te kunnen houden. Bij de directie bestaat het voornemen om de tijdens de stopzetting verloren werktijd in te laten halen. achtte het een teeken van wijs beleid, indien het hoofdbestuur eerst voeling had gehouden met de afdeeling. Dan zou een klacht voor deze gemeente zeer zeker niet gedaan zijn, omdat zij overbodig was en alleen de goede verstandhouding kon schaden. De heer Dek ker achtte deze voeling overbodig. Uit de vergadering gingen ook stemmen op die het niet met het Hoofdbestuur eens waren De Burgemeester had zich een oprecht voor stander van de organisatie getoond. Dat de burgemeester een minder aange naam schrijven uit Haarlem had gekregen vond de heer Dekker van weinig belang. Na nog eenige onprettige discussiën werd het geschil voor afgehandeld beschouwd. Hierna zette de heer Dekker de verhou ding van Volksbond en Vakafdeeling uiteen. De Volksbond had zich met deze laatste niet te bemoeien, aangezien zij geen onderafdee- ling van de eerste is. Alleen bestaat de ver plichting van het wederzijdsche lidmaat schap. Het Volksbondbestuur had dus ook feen opmerkingen te maken aan leden van t. Deus Debit als zoodanig. Besproken werden verder het aantal ver lofdagen voor losse en voor vaste arbeiders en de pensioengerechtigdheid der vaste ar beiders Medegedeeld werd, dat deze week de eer ste uitbetaling zou plaats hebben uit het Kindertoeslagfonds. Na een woord van dank sloot de voorzitter, de heer van Reep, deze geanimeerde verga dering. Voor het gemeentelijke rijwerk 1931 werd ingeschreven voor Egmond aan den Hoef door P. Strooker en KI. van den Berg. Het werd gegund aan P. Strooker: ophalen vuil nis 125. Vervoer sintels 0.75 per M3; .vervoer grint 0.75 per M3; vervoer basalt 0.75 per M3; vervoer zand 0.90 per M3; steenen per duizend 1.40. Voor Egmond- Binnen door P. Strooker, M. Houtenbos en S. Boendermaker. Gegund aan S. Boender maker: ophalen vuilnis 2.75 per week; steenen per duizend 1.85; sintels gestrooid 1.10; grint 1.10; basalt 1.10; zand 1 Vaarwerk Chr. Duinmeyer en J. Burger te Egmond aan den Hoef. Gegund voor beide- dorpen aan J. Burger. Straatwerk gegund aan Alb. Leyen. BEVERWIJK. Het is niet veel langer dan een dag of tien fel eden, dat aan de bloemenmarkt alleen nog De o. 1. school te Suawoude (Fr.), die in den laatsten tijd 12 leerlingen telde, is opgeheven. Voor de betrekking van hoofd der o. 1. school te Driesum (Fr.) hebben zich 3 solli citanten aangemeld. BEROEPEN. In Oudkarspel waar al sinds vijf jaar geen predikant was, is thans Ds. Eikema van Godlinze beroepen. BANDJIRS. Op Sumatra's Oostkust. Een bandjir zette de wegen rondom Tand jong Poera blank, terwijl de in de nabijheid gelegen ondernemingen gedeeltelijk zijn on- dergeloopen. TURNLUST. De populaire Gijmn. Ver. „Turnlust" maakt zich weer op, om op 17 en 24 Januari a.s. in de Harmonie, haar 30-jarig bestaan feestelijk te herdenken. Het bestuur heeft zich de medewerking ver zekerd van de gevierde soubrette mevr. Jeanne Horsten en den bekenden humorist Louis Noiret. Met het gevarieerde programma en deze 1 e klas artisten beloven het een paar goed ver zorgde en gezellige Turnlust-avonden te worden. U 11. i S-O l'HU JII V DREYFUS van A. van Sprinkhuyzen door hel gezelschap-Oosschalk. Ja, dat was een tijd vol emotie, die van de affaire-Dreyfus! Het gaf een felle strijd tusschen de Dreyfusards en de anti-Dreyfus- ards. Ik herinner me nog een pamflet uit het kamp der eerstgenoemden waarin twee por tretten stonden, één ervan was een soort sa menvatting van de facies der voorstanders van de martelaar van het Duivelseiland en het andere van zijn tegenstanders. Onnoodig te zeggen, dat het resultaat in het eerste ge val veel had van een afgezant des hemels en in het tweede de reproductie gaf van de meest afzichtelijke boeventronie. Dat ook het tooneel zich niet onbetuigd liet en uit deze geruchtmakende zaak munt trachtte te slaan, laat zich denken. Zoo gaven Stoel en Spree in de Franschelaan te Amsterdam: „Dreyfus, Zola en Picquart" en de stakker, die daar de weinig benijdenswaardige rol had te spelen van Dreyfus' bewaker in zijn afzondering, werd elke avond bleek onder zijn schmink vanwege de verwenschingen die hem door het zeer licht ontvlambare publiek in deze volksschouwburg naar het hoofd werden ge slingerd. In het „Paleis" op het Frederiksplein speelde Barend Barendse avond aan avond „Dreyfus, de martelaar van het Duivels eiland" van A. van Sprinkhuyzen. Het spreekt van zelf, dat deze stukken hun waarde bijna uitsluitend ontleenden aan het feit, dat ze sloegen op een actueele gebeurte nis. Zoodra de daardoor veroorzaakte emotie was bekoeld, gingen ook de desbetreffende stukken de weg van hun soortgelijke voor gangers, d.w.z. ze werden voor goed opge borgen en niemand zal ook maar een oogen- blik aan de mogelijkheid van een wederop voering hebben gedacht. Dat desondanks een nieuw Fransch stuk ,,L' Affaire Dreyfus" jaren daarna overal, ook bij ons door de voorstellingen van het Amsterdamsch Tooneel, groote belangstel ling trok, kwam doordat hier het geval en de persoon van Dreyfus (tijdelijke en locale din gen dus) tot achtergrond werden van iets van algemeene en niet aan tijd of plaats ge bonden beteekenis. Ik heb, tot mijn spijt, nog geen gelegenheid kunnen vinden het stuk te gaan zien, maar naar wat ik ervan verno men heb, beoogt het de funeste invloed te demonstreeren, die een bepaald kaste kan uitoefenen op het moreel van een volk. Zooals gezegd,, dit stuk trok ook in Hol land de algemeene belangstelling, het had 'n groot en welverdiend succes. Het deed daar om wel ietwat pijnlijk aan, dat juist nu het oude beestje van Van Sprinkhuyzen weer voor den dag werd gehaald en men kan zich moeilijk vrijmaken van de gedachte, dat deze met het succes, dat het nieuwe stuk waar met het succes, dat het nieuwe stuk wan- mee het niet meer dan de naam gemeen heeft mocht boeken. De zaak wordt echter meer dan pijnlijk, ze wordt bedenkelijk, wanneer men op de af fiches vermeld ziet staan: „Wordt (hans wederom met groot succes in Londen, Parijs en Berlijn opgevoerd". naar waarnemingen, verricht in den morgen van 8 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 776.1 te Sarna. Laagste barometerstand 755.3 te Jan Mayen. Verwachting, geldig tot den avond van 9 Januari: Zwakke tot matige, veranderlijke, meest Oostelijke tot Zuidelijke wind; helder of licht bewolkt, later in het Noorden mogelijk toenemend; weinig of geen neerslag; lichte vorst des nachts; overdag temperatuur om het vriespunt. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. Roepat (thuisr.) 7 Jan. van P. Said. Sembilan (thuisr.) 7 Jan. v. Liverpool n Amsterdam. Tabinta 7 Jan. v. Amst. n. Hamburg. Tanimbar (thuisr) 6 Jan. v. Colombo. Kon. Ned Stoomb Maatschappij. Agememnon 6 Jan. v. Valencia n. Rott dam. Aurora 6 Jan v. Palermo te Malaga Colombia (thuisr.) 6 Jan. v. Barbados n. Plymouth. Fauna 7 Jan. v. Hamburg te Amst. Fauna 6 Jan. v. Amsterdam n. W.-Indië. Midas 6 Jan. v. Curacau n. San Martin. Nero 6 Jan. te en v. Musel n. Oporto. Oberon 6 Jan. te en v. Melilla n. Alicante. Rhea 5 Jan. v. P. au Prince n. Cap Haitiërs Tellus 6 Jan. v. Lissabon n. Cadix. Triton (uitr.) 6 Jan. te Curacao Amsterdam (thuisr.) 4 Jan. te Iquique. Barneveld (thuisr.) 5 Jan. v. Corral Orestes 7 Jan. v. Amsterdam n. Hamburg Theseus 7 Jan. v. Amsterdam n. Kopenha gen. Ilos 7 Jan. v. Cantania n. Venetië. Perseus 7 Jan. v. Odense n. Stettin. Stella 7 Jan. v. Bourgas te Varna. Trajanus 7 Jan. v. Livorno te Napels. Kon. Holl Lloyo Drechterland (uitr.) 6 Jan v. Rio Janeiro. Gelria 7 Jan. v. Amst. n. Zd. Amerika. Maasland (thuisr.) 7 Jan. te Antwerpen. Waterland (uitr.) 7 Jan te Montevideo. ÖIJ AMCJlMcK^RS EN DROGISTEN Dat is niet minder dan bedrog, een specu- leeren op de onwetendheid van een groot deel van het publiek in de provincie, dat uiter aard wat minder op de hoogte is dan in de groote steden. Tegen dergelijke practijken moet ik dan ook ten sterkste protesteeren. Je verbaast je erover, dat zoo iets ongestraft kan passeeren; maar bij het tooneel wordt blijkbaar allerlei getolereerd, waarvoor men elders wegens oneerlijke concurrentie met de strafrechter in aanraking zou komen. Van stuk en uitvoering zullen we maar niet al te veel zeggen. De hevig-antiek aan doende, dikke tirades en alleenspraken, die indertijd, toen de affaire in het brandpunt der belangstelling stond, hun uitwerking niet misten, maakten nu een alleizonderlingste indruk. Men kon slechts medelijden hebben met de hardwerkende menschen, die zich tot het doen van dergelijk werk moeten leenen. De décors en costumes, volgens de biljetten „speciaal hiervoor afgestaan door de directie van het Theater Sarah Bernhardt te Parijs!!!" wezen erop, dat de glorie van deze Parijsche schouwburg voorbij was voor hij zoo wel willend was zijn tooneelinventaris ter be schikking te stellen van het Gezelschap- Gosschalk. Bij wijze van verontschuldiging werd mij Rottercamsche Lioyd. Kedoe (uitr.) 6 Jan. v. Suez. Kota Radja 7 Jan. v. Batavia te Soerabaja. Sibajak (uitr.) 6 Jan. v. Suez. Kota Agoeng 7 Jan. v. Singapore. Kota Pinank (thuisr.) 7 Jan. te Londen Patria (uitf.) 7 Jan. te Belawan. HeilandAmerika-Lijn. Kinderdijk, Rott.—Vanc. 3 Jan. te San Francisco. Lochgoil, Vancouver—Rott., 6 Jan. te San Francisco. Nictheroy, Vancouver—Rott., 6 Jan. v. Port land (Ore). Damsterdijk, Rott. v. d Pacifick., 6 Jan. v. Londen. Eemdijk, Pacifick. n. Rott., 6 Jan. v. St. Thomas. Nebraska, Pac.—Rott., 6 Jan. te Panama. Gaasterdijk, 7 Jan. v. Rott. n. New Orleans. HollandAflik a-Lijn. Aldabi 5 Jan. v. Antw. te Hamburg. Bandoeng (thuisr.) 5 Jan. te Duinkerken. Grijpskerk 6 Jan. v. Hamb. n. Amst. Heemskerk (thuisr.) 6 Jan. v. Marseille. Rietfontein 7 Jan. v. Hamb. n. Amst. Billiton (uitr.) 7 Jan. te Beira. Nieuwkerk (uitr.) 7 Jan. te Beira. Nieuwkerk (uitr.) 1 Jan. te Port Natal Randfontein (uitr.) 7 Jan. v. Zanzibar T. O. P. toegefluisterd, toen ik er na het vierde tafe reel genoeg van kreeg- „Het is toch zoo goedkoop: 0.50 tot 1.25". Ik was het daar mee niet eens; ik vond het vreeselijk duur Maar als we dit excuus voor een oogenblik aanvaarden, dan is het ook het eenige voor het feit, dat men kost als deze Dreyfus aan de goêgemeente in de provincie te slikken geeft, :ost, die er, helaas, bij een deel van het pu bliek nog zonder protest ingaat ook. J. B. v. AMERONGEN. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Gerrit Koopmans en Margaretha Stoop. Gerrit Langenberg en Trijntje de Haan. GEBOREN: Jacob z. v. Jacob Neef en Anna Ooms Pieter Wilhelm z. v. Bernardus Boulonois en Klara Grimm. Cornelis Jacobus z. v. Lau rentius van der Velden en Dina Schuit. r, Holland—Oost-Azië-Lijn. Ouderkerk (thuisr.) 6 Jan. v. Singapore. Riouw (uitr.) 6 Jan. v. Suez. Zosma 6 Jan. v. Antw. n. Hamburg Oldekerk (uitr.) 5 Jan. te Hongkong. HollandBntsr h-Iodië-Lijn. IJselhaven 7 Jan. v. Bremen te Hamburg. Bo\ enkerk 6 Jan. v. Calcutta n. Rotterdam u H®Jland-West-Alrlka-Lijn. Helder (thuisr.) 6 Jan. v. Teneriffe. Reggestroom (thuisr.) 3 Jan. v. Abonema Java Bengalen-Lijn, Kangean, Calcutta—Java, 6 J, wan. an. v. Bela- JavaChinaJapan-Lijn. Tjisondari 5 Jan. v. Hongkong n. Manila. Java—New To;k-Lijn. Kota Radja 7 Jan. v. New York te Soera baja. Kota Boroe, Java N. York, 6 Jan. te Bela wan. StoomvaaH Mij. Oceaan. Achlles, Japan Rott.; 6 Jan. v. Hongkong Elpenor, Japan Amst.; 6 Jan. v. Singapore Diomed, Japan Rott. 3 Jan. v. Port Said Eurylochus, Rott. Japan 2 Jan. v. Suez Peleus, Rott. Japan 5 Jan. v. Hongkong Baloeran( thuisr.) 7 Jan .v. Marseille Indrapoera 7 Jan. v. Rott n Batavia 60/ tegen beurskoers inn OBUOATIEN a /u met jaarl uitloting u luu DE LAATSTE DAG. De secretarisse van het comité tot ver koop van kinderpostzegels, mevr. R. Prins— Vlessing, schrijft ons: Mag ik de inwoners onzer stad er nog even aan herinneren, dat het morgen, Vrij dag, den 9en Januari de laatste dag is, waarop weldadigheidspostzegels aan het tentje in de hall van 't postkantoor ver krijgbaar zijn. Misschien zijn er nog enkelen die hun voorraad willen aanvullen of die tof nu toe vergaten te koopen. Wij hopen, dat deze uitgifte dank zij uwe hulp, een groo' succes moge zijn. VCGR HET DIERENASYL. Voor het hier (er stede op te richten die- renasyl is door de penningmeesteresse van de afd. Alkmaar en Omstreken van de Ned. Ver. tot bescherming van dieren 5 ontvan gen van de familie L. te Alkmaar, van mej. N. N. alhier 2 benevens 4.75 voor het plaatsen van dieren en 6 als overschot van den kaienderverkoop, totaal 17.75. Hel bedrag, dat de afd. thans reeds voor het die- renasyl beschikbaar heeft is bijna 1500 HET A.S. BAL-MASQUE VAN „T. O P." Op 14 Febr. a.s. zal in de zalen der „Har« monie" door de Tooneelvereeniging T.O.P. haar jaarlijksch Bal-Masque worden gehou den. Ais de voorteekenen niet bedriegen be looft dit bijzondere feest van T.O P., het welk door velen met verlangen wordt tege moet gezien, ook thans weder een avond van groot genot te worden, temeer waar de avond dit jaar nog een bijzonder karakter zal dragen door het feit, dat dit het 5e Bal- Masqué is, hetwelk door deze vereeniging wordt georganiseerd. Kosten noch moeiten zullen dan ook worden gespaard om er dit jaar een echt „Lustrum Bal-Masqué" van te maken. Wat de zaalversiering betreft, welke steeds bijzonder geslaagd mag worden ge noemd, zal ook dit jaar in samenwerking met de heeren de Lange en de Graaff iets aparts naar voren worden gebracht. De jury, belast met het toekennen der prijzen, is geheel ge lijk aan die van het vorige jaar en bestaat uit mevr. Lienesch te Alkmaar, alsmede dt heeren D. A. Klomp en A. Colnot te Bergen en de heeren Dr. A. van der Horst en M. Kater te Alkmaar. Nadere bijzonderheden, zoowel voor deel nemers als toeschouwers van dit Lustrum Bal-Masqué zullen binnenkort volgen. TWEEDE NOTA VAN WIJZIGING, BETREFFENDE DE ONTWERP- GEMEENTEBEGROOT1NG VOOR 1931. Sedert het verschijnen van de eerste nota van wijziging, opgenomen in bijlage Nr. 156 van 1930 hebben B. en W. in bijlage Nr. 14 nog de veranderingen aangebracht in het ontwerp der gemeentebegrooting voor 1931. Het betreft de subsidie aan de Vereeniging „Zorg voor de leerlingen en oudleerlingen van de school voor buitengewoon lager on derwijs te Alkmaar, de subsidie aan de Speel- tuinvereeniging D. E. S., de subsidie aan de Vereeniging tot bevordering van de vakoplei ding voor de handwerkslieden 'in Nederland, het crediet aan de Stichting „Alkmaarsch Borgstellingsfonds", de subsidie aan de Com missie van den Provincialen Legwedstrijd te Beemter en onvoorziene uitgaven. Ten slotte stellen B. en W. voor een verzoek van den Kring Alkmaar van den Bond van Geitenfokvereenigingen in Noordholland, om toekenning van een subsidie, af te wijzen Naar hun meening is hierbij niet een zoo danig gemeentebelang betrokken, dat voor di' doel een subsidie zou moeten worden beschik baar gesteld. FAILLISSEMENTEN. Gedeponeert de eenige uitdeelingslijst in het faillissement van H. Poort te Spanbroek, curator Mr. E. J. A. Wynne, met een uitkee- ring aan concurrente schuldeischers van 38.97 pCt., behoudens verzet daartegen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtul gen en andere voertuigen te 4.33 uur licht op- MAATSCHAPPIJ TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN. Voordrachtavond van Kommet Kleijn. Gisteravond hield het departement Alk maar van de Maatschappij tot Nut van 't Al gemeen zijn tweede bijeenkomst in het sei zoen 1930/31. Zooals we dat gewend zijn van het de partement, was ook nu een zeer groot en aandachtig publiek in de dancing der Har monie aanwezig, om te luisteren naar wat de kunstenaar Kommer Kleyn brengen zou Voordat echter Kommer Kleyn het podium beklom, moest de w.n. voorzitter, de heer Massink, eenige woorden van waardee ring en laatste hulde brengen aan den helaas verscheiden voorzitter van het departement, wijlen ds. Westra. Ds. Westra was sinds 1919 lid van het be stuur en bijna even lang voorzitter geweest. Steeds heeft hij met liefde en ijver gewerkt voor het departement, zoodat spr. kon zeggen, dat ds. Westra een goed voorzitter was. Hij hoopte dan ook, dat de leden ds. Westra in eere mochten houden en dankte hen voor de stille hulde, den overledene gebracht, door tijdens deze woorden ier nagedachten» op te staan

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2