Kunsten en Weienschappen. LANDBOUW en VEETEELT. »E ivo\ti iii vin iti v i iihi:it111 r ju. Provinciaal nieuws Binnenland Rechtszaken BERGEN. de Pr opaganda-vergadering van V.A.R.A. De afdeeling Bergen van de V.A.R.A. or ganiseerde gisteravond in „De Rustende Ja ger" een propagandavergadering met mede werking van de muziekvereeniging „Trinitas" uit Alkmaar, directeur de heer joh. v. En gelen en het Dubbel Mannenkwartet „Zang en Vriendschap", directeur de heer Cor. Jon ker uit Alkmaar. Voorts declameerde de bekende declamator W. v. d. Capellen en trad als spr. op de heer A. de Vries, voorzitier van het hoofdbestuur van de V.A.R.A. De zaal was geheel met belangstellenden bezet De heer D. Bergman, voorzitter van de afd. Bergen van de V.A.R.A., herinnerde in zijn openingswoord aan de eerste in Bergen gehouden vergadering, waar 13 personen aanwezig waren, doch die het resultaat had, dat een afdeeling van de V.A.R.A. werd op gericht. Wanneer het resultaat van deze druk be zochte vergadering evenredig is aan het suc ces van de eerste, dan zal dit succes buitenge woon zijn. Spr. sprak een woord van welkom in dank aan de medewerkers en derk'e mede, dat ver schillende V.A.R.A.-vrienuen in Bergen een nieuw vaandel hadden ontworpen, dat nog niet geheel gereed was, doch, dat men aan de muur kon bewonderen. Voorts uitte hij nog den wensch, dat een paar ongestelde bestuursleden weer spoedig in de gelegenheid zouden zijn om voor hun gezinnen en de V.A.R.A. te werken Bijzonder bracht hij dank voor de schen kers van de prijzen voor de verloting, waar van de opbrengst aan de afdeeling ten goede zou komen. Hierna gaf de muziekvereeniging „Trini tas" een aardig muzieknummer, dat de in stemming der aanwezigen verwierf. Het Dub bel Mannenkwartet „Zang en Vriendschap" zeng hierna enthousiast een drietal liederen, waarmede het bijzonder veel succes oogstte. Dit kwartet is dan ook waarlijk uitnemend en ditmaal waren zij het bijzonder. De kans om ook eens voor de microfoon te zingen, zal hieraan wel niet vreemd zijn ge weest. Willem van de Capellen, die hierna voor het declameeren het woord bekwam, werd met ten gewelidg applaus begroet en zeide, dat hij op verzoek er rekening mede zou houden iets anders te geven dan in Schoorl. Hij zou echter aanvangen met een frag ment uit Heijermans, omdat die zoo ontzet tend veel voor de menschen, die in de kleine hoek van het leven staan had gedaan en groo- te liefde voor de verdrukten had getoond. Het fragment, dat spr. gaf, was uit „Shakels", waarin Heijersman een diep medelijden toon de met de zoo vaak verdrukte huisvrouw. Spr. gaf een vroolijke episode uit Schakels, waarin Pancras Duif zijn broer vertelt, dat hij plan heeft met zijn hishoudster te hertrou wen, die echter ook door de familie van Pan cras wordt opgejaagd. In deze samenspraak maakt men kennis met de fijne humor vaii Heijermans, een hu mor, waarin toch de ernstige draad te erken nen valt. Het applaus, dat v. d. Capellen inet het voordragen van dit fragment oogstte, was buitengewoon. Het woord was hierna aan den heer A. de Vries, die eveneens met applaus werd begroet en aanving n et de mededeeling, dat hij zich in Bergen een beetje veiliger gevoelde dart gisteravond in Arnhem waar hij 2 redevoe ringen had gehouden n.1. een voor de micro foon zooals den Haag die goed dacht en één zooals hij die zelf goed had gedacht. Toen de controle-commissie vernomen had, dat spr. in Arnhem voor de microfoon zou spreken, had men hem direct geëischt, dat hij zijn rede op schrift te voren inzond. Spr. wil niet altijd het risico loopen om uit gesloten te worden en voornamelijk nu niet, nu men de beschikking heeft gekregen over de 1875 M. golf. Over de andere omroep vereen i- gingen mag men voor de microfoon niets zeg gen en ook over de ingevoerde censuur in het vrijheidslievend Nederland. Ook over de zendtijd mag niet gesproken worden. Spr. be grijpt daar niets van. Als den Haag meent dit te kunnen voorschrijven en wij niet aan de arbeiders mogen zeggen, waarom ze lid van de V.A.R.A. moeten zijn en niet van de A V. R.0 dan ziet hij niet in waarom men als po litieke prytij wel mag spreken van de politiek van andere partijen. Principieel is daar geen verschil in Zonder protest mag niet aan, vaart worden dat dit geschiedt, omdat men anders heeft te verwachten, dat men ook op andere wijze aan banden wordt gelegd. De taaie van de liberalen was ook geweest te protesteeren, doch die voeren een kapitalis tische politiek, ondanks de liberale gedachte, die de vrijheid van het woord stelt. De liberalen hebben de vrijheid van het woord en van drukpers veroverd behoudens de toepassing van de strafwet. Preventieve censuur kent men in Nederland in de vergadering en in de pers niet. Dit groote beginsel moet worden vastgehouden, anders worden wij de slaven van een klasse, die de macht in handen heeft. Hoe is het nu mogelijk, dat de liberalen, de voorstanders van de vrijheid, dat zij de grootste dompers mee zijn geworden naast de R.K. en de A R. en geweigerd hebben met de motie-Alberda van de regeering te eischen, dat de preven tieve censuur wordt afgeschaft. De liberalen hebben hun klein stukje eer hiermede ingeboet. Mr. Boon durfde te zeggen, dat wij voor de microfoon dingen brachten, die niet door de beugel konden en als voorbeeld noemde hij „Des Keizers koelies". Daarmede toonde hij conservatiever dan de controlecommissie be staande uit een 4-tal oude heeren te zijn. Het liberalisme is aan 't aftakelen. De heeren heb ben altijd arbeidsvijandige kapitalistische politiek gevoerd. In vroeger dagen zijn ze revolutionnair geweest om de vrijheid van handel, economie en productie te veroveren en in de vrijheid van de geest. Nu de arbeidersklasse opkomt en hun eischen stelt en zegt, dat tegen het kapitalis me van staatswege moet worden ingegrepen, omdat anders de arbeidersklasse willoos aan de uitbreiding van het kapitalisme is overge leverd, laten zij het vrijheidsprincipe los. Steeds hebben de liberalen het harde kapi- r» Hevea-product Vraagt hal Uw aehoe"m»k*' toe- talisme op de arbeiders willen blijven passen. Wij zijn nu bezig het stempel te zetten op het economisch leven van ons land en nu de liberalen zien, dat wij ook wat kunnen, zeg gen zij, „wat ik vroeger opeischte omdat wij het zelf noodig hadden, laten wij in den steek, omdat wij zien dat anderen er een be ter gebruik van kunnen maken dan wij ge kend hebben". Tegen de preventieve censuur hebben al leen gestemd de Soc -Dem., de V.D. en de communisten. Wettelijk is de controlecommissie voorge schreven, doch ze mag alleen maar uitzen dingen beletten als ze zijn tegen de veiligheid van de Staat, de openbare orde en de goede zeden. Hoe ter wereld is het nu mogelijk, ilat die vier heeren. wanneer spr. iets wilde zeggen over andere omroepvereenigingen, van oordeel kunnen zijn, dat daardoor de openbare orde of iets tegen de goede zeden wordt verricht of de veiligheid van de Staat wordt aangerand. Deze oude heeren van de :on trolecommissie houden zich met aldus op te treden, niet aan de wet. Ze gaat haar be voegdheid te buiten op een wijze die in strijd is met de wetten des lands. De arbeidersklasse moet duidelijk laten hooren, dat wij daar niet van gediend zijn. (Applaus.) Spr. betwiste, dat er principieel verschil is tusschen de vrijheid van het woord in de aether en op de vergadering of in de pers. Men wil niet hebben, dat wij de realiteit geven, maar wij eischen het recht op te ver tellen, dat de soldaten walgen van 't moord- systeem, dat ze vier jaar in den oorlog heb ben moeten voeren. (Applaus.) Wij moeten de wereld laten zien, zooals ze is. Wij gaan niet allen naar fijne bals. Onze menschen weten met de werkloosheid niet hoe aan eten te komen. (Applaus.) Dat willen wij laten zien en wij wenschen niet aan de heeren te vragen of ze dit goed vinden. Toen N.V.V. en S.D.A.P. eischen stelden tegen de nieuwe vlootwet en voor de eischen van de arbeidersklasse, kwam voor het eerst de radiocommissie in het geweer en vorderde, dat eerst de redevoeringen op schrift werden ingezonden. Deze eisch werd gesteld aan mannen als Albarda en Kupers, die aan het hoofd staan van S.D.A.P. en N.V.V. Spr. noemde dit meer dan een gru wel. Een schooljongen heeft daar nog een hekel aan en dat wordt door 2/3 van de volksvertegenwoordiging geslikt. Spr. mocht gister voor de microfoon niet uitspreken, dat voor den 15den Mei de Vara wat de zendtijd betreft, vergeleken bij de andere omroepvereenigingen in een slechte positie stond. De commissie haalde er een streep door. Wanneer hij het gezegd had zooals hij het gevoelde zou hij gezegd hebben: „Wij zijn voor den 15en Mei schandalig behandeld door de regeering*'. (Applaus.) Spr. constateerde, dat de Avro de liberale omroep is. De Vara de soc.-dem. en de K.R. O. de katholieke en de N.C.R.V. de Christel, protestantsche. Het liberalisme is een kwart deel van ons volk en wij zijn ook een kwart deel. Verkeert men dan niet in een slechte conditie als men maar S uur van de 50 uren zendtijd heeft, waar ..ien recht op had. Toch wilde de liberalen 100 uren en wij die ook een kwart waren 8 uren, en dit waar wij de opkomende klasse zijn en zij de on dergaande. Hoe kan Vogt zeggen: „Wij zijn een al- gemeene omroep en hebben recht op een vol le week zendtijd op een eigen zender. Iemand die deze eisch stelt, terwijl hij weet. dat hem dit niet toekomt Is stom, om dat hij eischen stelt die niet verwezenlijkt kunnen worden. Wij stellen geen eischen, die niet te ver wezenlijken zijn. doch bij onze eisch van ont wapening zal de regeering het loodje lijden (Applaus). Een oniroepvereeniging, die etn eisch stelt: „wij alles" moet het verliezen. Men mag niet eischen, wal men niet toekomt. De Avro zeilt onder valsche vlag, zegt, dat ze een cultureele taak wil vervullen en is niets anders dan een kapitalistische onder neming. een zaak. Bij ons bespreekt men met open deuren de zaak en kan men weten, waar de centen blijven. (Applaus). Nu daar de deuren open, blijkt het er lang niet frisch. Als Vara zijn wij een instrument, die de klassestrijd voert voor de arbeideisbeweging. Zij voeren den strijd voor de bezittende klas se, met de R. K. en de A. R. Wij willen geen struisvogelpolitiek en zeg gen niet, dat ons doel, is allen te bevredigen. Ons doel is ook ontspan..ing, cultuur en ont wikkeling te brengen, maar zoodra wij die dienstig achten, 3telden wij de microfoon ook in dienst voor het wezen van de Klassen strijd. De Avro heeft geen interesse voor staats- pensionneering, maar wel voor het 100-jarig bestaan van de militaire academie te Breda, maar toen gold het de klasse van de ver nielers. Spr. constateerde, dat het een schrijnend onrecht is. dat de nuttigste klasse in de maat schappij op den ouden dag gebrek lijdt, ter wijl de onnutte kla-.se zich steeds verzorgt weet. Zoolang dit onrecht bestaat stelt spr. er een eer in. de klassestrijd te voeren en dat de Avro in dezen strijd een instrument is. (Applaus). Komende tot den zenderbouw, hekelde spr. het in de Avro, dat deze niet gemeenschap pelijk met de drie anderen een nieuwen zen der wil bouwen en alleen twee nieuwe zen ders wl bouwen, omdat zebaas in eigen huis wil blijven. Wij komen in geen geval bij hen in huis en willen samen baas in huis zijn. Spr becijfert dat wanneer gebeurt, wat de Avro wil, beteekent 6 zenders bouwen, ter wijl men er maar twee kan gebruiken. Ook beteekent dit, dat men 2 millioen weggooit. Deze worden gelegd op de Nederlandsche luisteraars en daartegen roepen wij u op om aan den minister te vragen, dat er twee zen dus komen en de zendvereenigingen ge meenschappelijk aan de conferentietafel te brengen, opdat de gelden gebruikt worden voor de verbetering van de programma's. (Applaus). De voorzitter stelde hierop een motie, waarin verklaard werd dat de bouw van een zender voor de 298 M. golflengte urgent is en er bij den minister op wordt aangedron gen binnen den kortst mogelijken tijd een beslissing te nemen. Voorts wordt uitgesproken, dat het volks belang vordert, dat voor één golflengte geen meerdere zenders worden gebouwd, omdat dit geldverspilling zou zijn. E>e wensch wordt uitgesproken, dat de zou zijn verstoord, i minister, alvorens concessie te verleenen voor den bouw van een omroepzender, be paalt, dat voor elke beschikbare lengte slechts één zender mag worden gebouwd, terwijl de minister verzocht wordt'de vier omroepver eenigingen aan de conferentietafel bijeen te roepen, teneinde door onderling overleg tot overeenstemming te komen. Aangezien niemand zich tegen de motie verzette, werd deze aangenomen verklaard. Het deel na de pauze werd met declamatie en zang gevuld. KENNEMERLAND. Nog was ons vorig overzicht niet ter perse of er ontstond een „nieuw geluid", n.1. vlug ge handel. Zoo vlug als de handel op 2 Jan. was hebben we het afgeloopen jaar niet meegemaakt. Zou dan werkelijk het nieuwe jaar vlugge handel en betere prijzen bren gen? Men hoopte het en wat men gaarne heeft daar hoopt men op. Maar zoo is het niet#en wie iets verder ziet dan zijn neus lang is, weet dat de ingetreden toestand niet met een handomdraai veranderd wordt en we zijn eerder geneigd om te gelooven dat de ongunstige handel nog geruimen tijd kan duren. Waaraan dan die plotseling sterk verhoogde prijzen? En zoo in eens! Een ge woon verschijnsel dat jaarlijks terugkeert. Kort na de feestdagen is er aan alles behoef te en de aanvoer was niet groot genoeg. Toch was het dit jaar opmerkelijk. Een prijs- verhooging van 100 tot 150 pCt. is iets bij zonders. Het was echter één dag. Maandag j.1. grooter aanvoer en luie handel. Op de groote markten was niet veel verdiend (of verloren) en Maandag was het ook niets. Met dit al was de doorsneeprijs der vorige week ruim voldoende. De aanvoer van kool bestond uit gemeng de kwaliteit en in doorsnee goede kwaliteit, waarbij we de partijtjes-dié in kisten wer den aangevoerd uitschakelen. Groene kool was gezocht, mooie kwaliteit bracht het tot 8 cent terwijl de doorsneeprijs ongeveer 5.50 per 100 besomde. De Breda- sche groene is altijd een gewilde kool en nergens kan de smaak dnze kool evenaren. Roode en gele kool waren in doorsnee vrij goed en in dat licht bezien was de prijs Maandag mis was. Vrijdag j.1. gingen bos- per 100 stuks. Spruiten mochten zich in groote belang stelling verheugen en le soort was duur. Het klinkt als een sprookje: spruiten tot 33 per 100 K.G. en toch was het zoo. De prijzen der spruiten waren le soort 18 tot 33, 2e soort 12 tot 18, 3e soort 6 tot 10 per 100 K.G. Boerekool welke aldoor be halve de vorige week nog al in trek was, is vlug van de hand gegaan tegen prijzen van 3 tot 6 per 100 stuks. Een zeer vlug ge handel was er in bosgroenten, hoewel het Maandag mis was. Vrijdag j.1. ging bos groenten tot 0.18 per bos. Maandag was het hoogste0.08, behalve prei die al door in trek was en tegen een vrije goet'en prijs van 12 tot 18 per 100 bos verhan deld werd. Hoewel Januari in het land is blijft er steeds andijvie en hoewel de tijd verloopt is de kwaliteit nog vrij goed. Mooie andijvie gold nog 7.50 tot 10, 2e kwaliteit 4.50 tot 6 per 100 stuks. Uien, wortelen, bieten en rapen zijn niet in trek, vooral geen uien. Ja, men koopt enkele zakjes voor het dage- lijksch gebruik, doch de handel is mors dood. Mooie, schitterende kwaliteit gold enkele centen per K.G. en wat eenigszins afwijkt wil men niet hebben. Bieten golden nog wat, doch rapen en wortelen gaan voor zoo goed als niets weg of worden voor veevoeder ver kocht. Selderieknollen zijn de laatste dagen nog al in trek. Ze zijn verkocht voor 12.50, doch de doorsneeprijs was 7.50 per 100 stuks. Brusselsch witlof komt in kleine kwan- tums aan de markt en de handel was alleen goed voor le soort. We noteerden voor le soort 28 tot 35, 2e soort 15 tot 22 en 3e soort 7 tot 11 per 100 K.G. Aard appelen golden weinig, doch als regel weet men weinig van de kwaliteit. De prijzen wa ren 2.50 tot 4.50 per 100 K.G. Schorseneeren golden iets beter dan ge woon doch alleen voor le soort. De prijzen varieerden van 4.50 tot 8 per 100 K.G. Vruchten zijn duur. Trots de import van mooie appels en ook peren, blijft de vraag naar mooi fruit goed. Mooie vruchten gol den 33 tot 53. Keukenvruchten van 13 tot 24 per 100 K.G. MOORDAANSLAG TE BLOEMENDAAL. Een vrouw zwaar gewond. Woensdagavond is op den Bloemendaal- schen weg te Bloemendaal een moordaanslag gepleegd. Een 44-jarige vrouw uit Leiden, die niet meer met haar man samenwoont, logeerde eenige dagen bij een familie te Bloe mendaal. Tien zij Dinsdagavond met de tram aldaar aankwam, werd zij door haar man aan de halte Koret Kleverlaan opgewacht. Hij volgde haar tot de woning, waar de vrouw verbleef, en bracht haar daar onver hoeds twee messteken in den rug toe. Op het gillen der vrouw schoot hulp toe en de spoe dig ontboden geneesheer achtte overbrenging van de vrouw naar het Diaconessenhuis te Haarlem noodzakelijk. Daar bleek, dat haar toestand levensgevaarlijk was. Ondanks uitgebreide nasporingen der poli tie is het nog niet gelukt den dader te ar resteeren. DE MALAISE. Loonsverlaging en verkorting werk tijd of ontslag. De directeur der N.V. Vereenigde Blik- fabrieken, afd. Weesp, stelde het personeel, omvattende ongeveer honderd man, voor de keus: een loonsverlaging van ruim 8 en een 40-urige werkweek of ontslag tegen Za terdag a.s. Het personeel besloot niet op het voorstel tot verlaging in te gaan. COLLECTIEF CONTRACT STEEN INDUSTRIE. Drie samenwerkend arbeidrsorganisaties in de .Waalsteenindustrie van Tiel tot Gorin- chem hebben aan de Vereeniging van Steen- fabrikanten in genoemd gebied het loopende collectieve contract in de Waalsteenindustrie aan beneden-Waal, Maas en Linge opge zegd. HOOG WATER. De Beersche Overlaat werkt nog. De Elftweg toch weer ondergeloo- pen. Volgens bericht van gister was de Maas voor Grave in de laatste 24 uur nog 2 c.M. gewassen. Sinds gistermorgen vroeg is ech ter stilstand ingetreden. De Beersche Over laat werkte over bijna de geheele lengte met een diepgang van 13 c.M. Om elf uur bereik te het water den Elftweg, die om 12 uur over een diepte van 10 c.M. was ondergeloopen. Het voetgangersverkeer GraveDen Bosch is daardoor gestremd. Voertuigen rijden door het water. Men verwacht evenwel, dat het niet lang duren zal, daar bij de stuw te Sam- beek reeds val gemeld werd. Ook de Waal zakt. Sedért gistermorgen 8 uur is er op de Waal een val ingetreden. Van den Boven-Rijn wordt ook van verschillende stations een flin ke val gemeld. Te verwachten is dus, dat de hoogwater-periode spoedig weer tot het ver leden zal behooren. GOEDERENTARIEVEN NED* SPOORWEGEN. Naar wij vernemen, zal de minister van waterstaat gevolg geven aan zijn in de Twee de Kamer op 17 Dec. j.1. gedane toezegging, binnen enkele dagen een commissie benoemen nopens de goederentarieven der Ned. Spoor wegen, onder voorzitterschap van mr. F. de Vries, hoogleeraar in de economie aan de Ned. Handels/oogeschool te Rotterdam, waarin naast land- en tuinbouw, ook handel en nijverheid zullen zijn vertegenwoordigd. EEN GEDENKBOEK VOOR DE KONINGIN. Van de vereeniging Sociale Belan gen in Ned.-Indi'é. De koningin heeft gistermiddag een depu tatie ontvangen van de vereeniging Locale Belangen in Nederlandsch-Indië, bestaande uit de heeren mr. A. B. Cohen Stuart en W. J. A. C. Bins, teneinde deze in de gelegen heid te stellen, Hare Majesteit een gebonden pracht-exemplaar aan te bieden van het door genoemde vereeniging ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der decentralisatie in Ned.-Indië uitgegeven gedenkboek. Dit gedenkboek bevat naast tal van por tretten vele artikelen, onder meer van den HIJ KON GEEN ETEN MEER ZIEN. Hoe een vreemd geval van indigestie genezen werd. Een treuriger geval van indigestie is moeilijk denkbaar. Het leven werd dezen ongelukkigen man ondragelijk. Het mid del. dat hij gebruikte, zal stellig ook Uw spijsverteringsorganen in orde brengen. L«est eens wat hij ons srhreef: „Twee jaar geleden leed ik erg. aan indigestie, gebrek aan eetlust en hevige r- gpijn. Alle voedsel verzuurde in mijn maag. Na de maaltijden voelde ik me miserabel en er voor had ik al géén eet lust. Een mijner vrienden raadde mij Kruschen Saits te probeeren. Ik deed het en reeds na korten tijd voelde ik tot mijn groote vreugde aanmerkelijke ver lichting. Ik ging met Kruschen door totdat ik mij volkomen hersteld voelde en een heei ander mensch was geworden. Ik >en nu even gezond als twintig jaar geleden." W. 3. U weet, hoe slecht een machine werkt, wann'ee' hij verstopt raakt. Het is 't zelf de met Uw lichaam, wanneer Uw maag sappen niet voldoende vloeien. Uw voed sel. inplaats van verteerd te worden, hoopt zich in Uw organen op en geeft zoo stagnatie in Uw lichaam, waarbij tevens schadelijke zuren ontstaan. Wat U noodig hebt is een afdoend mid del het middel van de natuur zelf de zes natuurlijke zouten ïn Kruschen Salts en elk dezer zouten heeft een eigen werking. Tezamen sporen zij de werking der organen aan, ieder op zijn eigen wijze. Het eerste resultaat van deze zouten is de vermeerdering van de speekselaf scheiding, waardoor de eetlust toeneemt. De volgende werking heeft in den maag plaats, waar de maagzuren weer het voedsel kunnen verteren. Ook in de spijs verteringsorganen bewerken eenige van deze zouten de afzetting van die zuren, die bet reeds gedeeltelijk verteerde voed sel aantasten en geschikt maken voor de afscheiding. Zooals U ziet, is er bij Kruschen niets geheimzinnigs, het werkt zuiver weten schappelijk en volgens bekende regels. Probeert U 't zelf ook eens! Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon. heer A. W. F. Idenburg, onder wiens be wind de decentralisatiewetgeving tol stand is gekomen, en van mr. A. B. Cohen Stuart, oud-adviseur voor de decentralisatie. H.M. toonde veel belangstelling voor het gedenkboek en liet zich nader voorlichten over de werkzaamheden der vereeniging Lo- cale Belangen. ROEKELOOS OVERSTEKEN VAN EEST ONBEWAAKTEN OVERWEG. De kantonrechter te Tilburg heeft iemand uit Maastricht wegens het roekeloos over steken van een onbewaakten overweg bij Zelhem vlak vóór het passeern van een trein, zóodat alleen door krachtig remmen een on geluk is voorkomen, veroordeeld tot 75 boete of drie maanden hechtenis. OUDHEDEN BIJ ATHENE. Kunstschatten onder water De volgende week zal men gaan zoeken naar kunstschatten op den bodem van de haven van Athene, door middel van duikers. Eenigtn tijd geleden zijn reeds driehonderd marmeren beeldwerken uit ouden tijd boven gebracht. En in het begin dezer eeuw heeft men op enkele plaatsen in de haven antieke zuilen van gezonken tempels gevonden. UITSLAG VEILING bij opbod gehouden op Woensdag 7 Januari 1931 ten overstaan van den notaris Mr. J. W. van der Heide te Alkmaar, van de na volgende perceelen, gelegen in de gemeenten Akersloot en Limmen. Gemeente Akersloot: 1. Bouwland, groot 0.11.80 H.A. 200 2. idem groot 0.62.10 H.A. 1060 3. Weiland groot 2.17.50 H.A, 4023.75; 4. id. groot 1.71.40 H.A. 2890.78. Gemeente Limmen5. Weiland, groot 2.40.70 H.A. 4838.07 6. id. groot 2.01.10 H.A. ƒ3659.47; 7. id. groot 242 H.A, 2952.40 8. id. groot 1.45.60 H.A. 1616.16; 9. id. groot 1.41.10 1693.20; 10. id. groot 1.88.50 H.A. 2092.35; 11. id. groot 2.65.80 H.A. 4704.66; 12. id. groot I.88.90 H.A. 1511.20; 13 id. groot 2.23.10 H.A. 2543.34; 14 id. groot 1.43.30 H.A. 1433; 16. id. groot ƒ2.14.80 HA. 2405.96; 16. id. groot 2.92.20 H.A. 4090.80, samen 29.49.90 H.A. 42614.94 De afslag en combinatiën blijven bepaald op Woensdag 14 Januari 1931, des voormid dags te 10 uur, in het café „de Vriendschap'' van den heer J. Verduin te Akersloot. 363. De snoek was heusch de kwaadste niet. „Kom gerust op mijn rug zitten", zeide de visch en de ma troos ging dadelijk op zijn breede rug zitten. Er kwam een groote school visschen aangezwommen om den matroos op den rug van den snoek te zien. 364. Pijlsnel ging de snoek er vandoor, tot groote ver bazing van Keesie en tot grooten schrik van den ma troos, die niet gedacht had, dat de snoek zoo snel zou vooruitschieten. Langs versteende planten, koralen, over nesten van visschen gingen ze.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6