Vaderiandsche Bank DE LANGE DE MORAAZ RENTE JAARDEPOSITO 4 °|0 RENTE SPAARBOEKJES 3'|2 AGENDA Stadsnieuws 1. V. I». o. luster VI* NE* Houdt Woensdag 21 Januari a.s. vrij, Hélène Cals Boris Lensky Egbert Veen A.V.R.O.-Octet in de Harmonie. DE HOUTRÜSTFILM DRAAIT. Ingezonden stukken r. ELION. BANKIERS, ALKMAAR. Laatste berichten. Pr-ovincSaal nieuws Radirerafiscli Weerbericht. de stranding bij castricum. II7. V. 'Exdividend. tExcl&im. AUSTLKDAflSCIIU RLLIIS van 13 Januari 1931. Opgave van *»ordhollaiidscli Landbouw crediet Vorige koers pl.m. 1.30 pl.m. 1.46 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 §'r!.l'n Dinsdag 13 Januari. 7.30 uur, Cinema Americain: Hallo Mexi co oi de ontvoerde bruid (klucht, geluid film); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Biosi oop-Tneater: 1. Een vreemde lading (sens.); 2. Eerzucht (dram.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Liefdeslied (rom.); boven 18 jaar. 8 uur, dancing Harmonie, afd. Alkmaar Alg. Ned. Verbond, rede baron van Fridagh (voorz.) en optreden Emiel Hullebroeck. Woensdag 14 Januari. 7 30 uur, Cinema Americain: Hallo Mexi co of De ontvoerde bruid (klucht, geluid film); boven 14 jaar. 7.30 uur, A. B. T.: 1 Een vreemde la ding (sens.); 2. Eerzucht (dram.); boven 14 ^730 uur, Victoria-Theater: Liefdeslied (rom boven 18 jaar. Donderdag 15 Januari. 7 30 uur, Cinema Americain: Hallo Mexi co of De ontvoerde bruid (klucht, geluid film); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Liefdeslied (rom.); boven 18 jaar. 8 uur, A. B. T., voor de volksuniversiteit vertooning van de film De wonderen van het Heelal. 8 uur, Harmonie, herdenking 25-jarig be staan N. V. V.; vertooning N. V. V.-film. Zaterdag 17 Januari. 8 uur, Harmonie, feestuitvoering „Turn- lust". Zondag IS Januari. 8 uur, café A Rus te Heerhugowaard, concert gemengde zangvereeniging O. G. met kinderkoor. viel van het dak en kwam met zijn lichaam terecht in een hek met ijzeren punten De on gelukkige was op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar het academisch ziekenhuis overgebracht. KORTE BERICHTEN. Zaterdagavond is door de politie te Rijswijk aangehouden J. v. d. V., die 's mid dags ontvlucht was uit het psychopathenge- sticht te Leiden. Hij werd op transport ge steld naar Leiden, alwaar hij aan de politie werd overgeleverd. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis dat in het Gemeenteblad van Alkmaar nr. 1198 is opgenomen hei besluit van den Raad dier gemeente van 11 Decembei j.L> waarbij is vastgesteld eene VERORDENING tot wijziging van het Reglement van Crde voot de vergaderingen van den Raad der gemeente Alkmaar. Deze verordening is heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter gemeente secretarie ter lezing gelegd, waar zij tevens in afdruk tegen betaling der kosten verkrijgbaar is. Alkmaar, 13 Januari 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDEI.AAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. S. D. FEENSTRA. t Te Haarlem is op 53-jarigen leeftijd overleden de heer S. D. Feenstra, sinds 1 Juni 1929 stationschef aldaar. STEIGER INGESTORT. Aan den nieuwbouw van de stoomdakpan- nenfabriek de Valk te Echt is Maandagmid dag een steiger ingestort. Vier arbeiders vie len van een hoogte van ongeveer acht me ter. Drie van hen werden ernstig gewond, de vierde kreeg lichte kwetsuren. De slacht offers werden, nadat op het terrein van het ongeluk de eerste geneeskundige hulp was verleend, per auto huiswaarts vervoerd. Zij zijn respectievelijk afkomstig uit Maascyck, Stevensweerd, Oetele en Echt. HULP VOOR DE MERAPI- SLACHTOFFERS. 50.000 van hel Nat. Steuncomité. Het Nationaal Steuncomité 1927 heeft be sloten van het saldo, dat nog in kas is nadat zijn bemoeiingen geëindigd zijn, 50 000 te doen toekomen ten behoeve der slachtoffers bij de Merapi-uitbarsting. LOOS BRANDALARM VOOR HET STADHUIS TE HAARLEM. De nieuwe brandweeralarminrichting voor .roote gebouwen te Haarlem heeft gisteren de binnenstad in rep en roer gebracht. Om streeks halfeen verscheen op de Groote Markt vrijwel al het brandweermateriaal, dat de Spaarnestad bezit, terwijl uit alle richtingen brandwachts kwamen aanhollen. Zij storm den het stadhuis binnen en vroegen den por tier, waar het vuur woedde. Deze echter wist van geen brand af, evenmin als de andete ambtenaren. Inmiddels had zich voor het Taadhuis 'n dichte menschenmenigte gepos teerd, aangelokt door de verschijning van de roode brandweervoertuigen. De mare, dat het stadhuis in lichte laaie stond, verspreidde zich spoedig door de stad en in minder dan geen tijd was half Haarlem op de been om te zien hoe het met de oude woning der graven van Holland zou gaan. De nieuwsgierigen werden evenwel teleurgesteld. Nauwkeurig onderzoek bracht, naar de Tel. meedeelt, aan het licht dat er van brand geen sprake was Wel echter was op de seinzaal der brand weer het alarmeeringtoestel, dat met het stadhuis in verbinding staat, in werking ge bracht. Waarschijnlijk hebben de draden kortsluiting gemaakt en is dit de oorzaak ge weest, dat de Haarlemsche brandweer op voortreffelijke wijze heeft gedemonstreerd, wat zij zal doen, indien het oude bouwwerk inderdaad vlamvat. BIOSCOOPCONFLICT TE GRONINGEN. Omtrent het te verwachten conflict tus Schen de gemeente Groningen en den Neder landsche Bioscoopbond inzake de hooge ver makelijkheidsbelasting, deelt de Tel. thans mede, dat het schriftelijk overleg tuschen den Bond en het gemeentebestuur geëindigd is Op het verzoek van den Bond aan den wet houder van financiën, mr. T de Jong, heb ben B. en W. medegedeeld niet met voorstel len tot verlaging van de vermakelijkheids!*: lasting in den raad te zullen komen. Alvo rens een beslissing omtrent sluiting van. de Groningsche bioscooptheaters te nemen, zal de Bond zich thans eerst tot de raadsleden persoonlijk wenden en hun verzoeken voor stellen tot verlaging in te .dienen. IN EEN IJZEREN PUNTHEK GEVALLEN. Onmiddellijk gedood. ticdjnmorgen om 11 uur was de 19-jarige jpgehuwae B. N., wonende aan de Ooster- sir.gel-Dwarsstraat te Groningen, bezig met het verrichten van werkzaamheden aan een in aanbouw zijnd transformatorhuisje. Hij voor Belaste Waarden, 's Gravenhage, 60/ tegen beurskoers i L OBLIGATIEN met jaarl uitloting DOODELIJK ONGEVAL. In een deel van onze oplaag van sister konden wij nog juist onderstaande bericht opnemen: Even over half vier had hier ter stede, een droevig ongeval plaats. Op het Luttik Oudoep is een man voor een vrachtauto ge vallen. De wagen ging over den ongelukkige heen Binnengedragen in den der nabijstaande huizen bleek de man reeJfe te zijn overleden Nader is gebleken, daf het ongeiukkige slachtoffer is de 85 jarige P. de B verpleegde in de Diaconie-inrichting. De man had aan het Luttik'-Oudorp loopen te wandelen, toen hij schrok voor het signaal, gegeven door den vrachtautobestuurder P. R-. wonende te Heiloo. De oude man viel voor het linker voorwiel van den auto en werd overreden Hij was op slag dood. Het lijk is pet politietrancard naar het neutrale ziekenhuis overgebracht Omtrent de schuldvraag wordt een nader onderzoek ingesteld. JAN MEINDERT OTTO. In verband met het overlijden van den heer J. M. Otto schrijft onze muziekrecensent ons volgende: De hr. ótto jarenlang de nestor der Alkm musici, ontving zijn muzikale opleiding van z'n vader .toentertijd stadsmuziekleeraar Zeer jong nog kwam Otto als fluitist bij het schut terijkorps. gevormd uit de leden van het Stedelijk muziekcorps. In mijn herinnering zie ik liern als iemand van veertig jaar in 't beste van zijn leven, dus, 'n stevige, stoere baas, in 't bezit van een buitengewoon uit houdingsvermogen. Dat uithoudingsver mogen kwam hem goed van pas, want hij was eigenlijk de spil om wien het muzikale leven in Alkmaar draaide, en men kan gerust zeg gen dat met hein een stuk Alkmaarsche mu ziekgeschiedenis is heengegaan. De heer Otto heeft 'n prachtige opgaande tijd meegemaakt, hij greep dien tijd aan en werkte dagelijks van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. Zóó vereenzelvigde hij zich met zijn werk, dat hij des zomers slechts één dag vacantie nam Doch het aantal jaren klom, de werkkracht werd langzamerhand minder, langzaam maar zeker ging het decrescendo totdat ook voor hem in een zacht klinkend slotaccoord het einde kwam. Nadere gegevens volgen per advertentie en worden omgeroepen. (Buiten verantwoordelijkheid van de Re dactie. De opname in deze rubriek bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt.) STEEDS MEER AFHANKELIJK- De heer D. (êooiman doet in zijn schrijven in Uw courant van 6 Januari een zeer nuttig werk door er nadrukkelijk op te wijzen, dat de tuinders, door gebruik te maken van de fudp(C) hun momenteel door het provinciaal bestuur geboden slechts een schuld op zich laden van f 4<XX) tegen vergoeding van 3 pCt. rente. Zéér duidelijk schrijft genoemde heer: ca deau krijgen jullie niets! Plicht is 't dus, den tuinders er eveneens voor te waarschuwen dat de schuld welke zij op zich nemen om te probeeren hun wrakke, geen bestaan opleverende bedrijven eenig leven in te blazen, niet verbruikt wordt ten einde anderen hun baantje er mee te betalen en zelf een niet-credietwaardig ondernemer te worden. Vóór dat het provinciaal bestuur zich voor 70 pCt. borg stelt, wordt door burgemeester en wethouders in de plaats waar de gegadig den voor een crediet gevestigd zijn, eerst over den candidaat-schuldenaar vergaderd met een vertegenwoordiger der plaatselijke vei ling- of tuinbouwvereeniging en een verte genwoordiger. der boerenleenbank. Van het advies van dezen keuringsdienst zal het af hangen of het provinciaal bestuur al dan niet als borg optreedt. Ik weet niet of er te Alkmaar veel liefheb bers voor zoo'n crediet zijn; zijn ze er wél, dan zijn de menschen te A. met deze rege ling, om meer dan één reden, er niet te bést aan toe. Het advies aan het provinciaal bestuur te verstrekken wordt te Alkmaar uitgebracht door personen waarbij niet de belangen der tuinders en (of) hun credietwaardigneid de doorslag geven doch daar zijn factoren aan wezig welke voor de aanvragers funest kun nen zijn Men kent de geschiedenis van de Alkm Exportveiling met alles wat daaraan vast zit, ook de waarde der „officiëele" tuinbouw organisaties, veel zal ik daar thans niet van zeggen. Was Je gemeente Alkmaar in de vei ling en dus ook in de tuinbouworgani satie niet zeer sterk partij, dan zou men de zaak hog kunnen laten passeeren, doch wan neer in deze ernstige omstandigheden „afge vaardigden^van déze lichamen zich tot adviseeren zetten, omtrent menschen waar van zij weten, dat zij het oneens zijn met de manier waarop deze „afgevaardigden" ge wend zijn voor de tuindersbelangen op te komen, dan is toch eenige angst omtrent de objectiviteit van een dergelijk advies niet on gegrond. De veiling te Alkmaar behoort niet aan de tuinders doch aan een allegaartje van aan deelhouders, w.o. de gemeente Alkmaar als f 100 om een crediet te kunnen krijgen, waar door het bouwen van een loods mogelijk wordt hoe grooter de ruimte voor collis, hoe grooter de „winst!" Onder de menschen die men als „borg ziet te vangen, zijn er, die wanneer ze hon derd gulden zouden moeten betalen, zich ab soluut geen raad zouden weten en in groote moeilijkheden zouden komen. Met dit al'es moet het gemeentebestuur be kend zijn, het heelt immers zijn gedelegeerde in het veilingbestuur. Bij deze mentaliteit van het veilingbestuur en de „officieele" tuinbouworganisaties welke om m i. onverk'aaibare redenen, men zegt. dat ze van vrijmetselaarsachtigen aard zijn door de gemeente wordt aanvaardt, mag het provinciaal bestuur wel een extra oogje in het zeil houder.. De mogelijkheid is. bi] de toestanden te Alkmaar, bedenkelijk groot, dat men om maar zooveel mogelijk bedrijfjes als aan voerders voor de veiling te behouden tot crediet gever, adviseeren zal, vooral wan neer men in verband met het te geven „ad vies" zekerheid heeft gekregen, dat deze credietnemers de huidige organisatie der veiling onberispelijk vinden; terwijl de men schen die werkelijk met eenig crediet te ïelpen zijn, doch die het met de opvattingen der veilingleiding enz. niet eens zijn, hun crediet aan een zijden draad komt te hangen Wanneer het thans zittende college van 3. en W. te Alkmaar dezelfde opvattingen omtrent wat noodig is voor de Alkmaarsche ïxportveiling huldigt als het oude, dan kan men in deze r.iet volstaan met de opmerking: Niemand behoeft ongerust te zijn. B. en W. staan boven de „partijen", van het oude college gold zulks, ten opzichte der veiling, toch heelemaal niet! Waar de zaken voor de tuinders te Alk maar er. omstreken, ten opzicht? der crediet- verleening er zóó voorstaan, loopen zij naar alle kanten de kans, door deze „hulp" nóg afhankelijker te worden dan ze ooit te voren warenen van wie?! Bergen, 8 Jan. 1931. GEGUND. Het bouwen van een woonhuis, pakhuis met bovenwoning voor rekening van den heer Pool alhier is gegund aan den laagsten inschrijver, de fa. Duinmeyer, kiei ter stede. AANBESTEDING RIOLEERING ENZ. STATIONSWEG. Hedenmiddag te 1.30 uur vond ten stad huize de aanbesteding plaats van het leggen van rioleeringen en het maken van trottoirs en bestratingen in het gedeelte Stationsweg tusschen Seharloo,en Stationsplein. Ingekomen waren tien biljetten. Als volgt was ingeschreven: Tekelenburg te Vleuten voor 5.400; de Moei Hermes te Alkmaar 7.378; de Graaf te Alkmaar 8Q00; J. Jac. de Groot te Heiloo 8 720; Wessel Boltje te Heerenveen 9 780; Klaas Wester te St. Pancras en P. Bos te Amstel veen 9.960; S. C. L. J. Spierenburg te Alkmaar 9.999.99: Klinkert te Oudkarspel 10.000; E. den Das te Schoorl 10.300; Petrus en Klaas Min te Bergen 12.258. De gunning zal nader bekend worden ge maakt. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 4.41 uur licht op. VROUW KARDOS TERECHT GESTELD. Het einde van een familiedrama. Ffedenmorgen te 7 uur is te Szolnok (Hon garije) terechtgesteld vrouw Kardos, die haar zoon en haar tweeden man door mid del van arsenicum om het leven had ge bracht. De terechtstelling vond plaats op de binnenplaats van het gerechtsgebouw. Er waren 860 toegangskaarten verstrekt aan rechterlijke ambtenaren, advocaten, journa listen en een aantal particuliere personen, die de terechtstelling hadden willen bijwo nen. schuldeischer-aandeelhouder, het gevolg van dezen toestand is, dat er aan die veiling niet in de éérste plaats gezorgd wordt dat de /üi/idtfrsaanvoerders zoo coulant en goed koop mogelijk worden bediend, doch er wordi van alles bedacht om van de veiling een „winsf'-gevend bedrijf te maken, met betaal den directeur( 1), dividend enz., een bedrijf dat naar buiten iets lijkt en waarop Alkmaa" trotsch kan zijn!! Het belang van de veiling brengt mee groote hoeveelheden producten te veilen, daarvoor wordt gedurende het laatste jaar zooveel mogelijk uit de plaatsjes in de omge ving van Alkmaar gesleept. Wat het gevolg van dezen geforceerden aanvoer voor de tuin ders is komt er minder opaan, zaak is, dat er veel collis aan de veilirtg komen; véél fust' De opbrengst der producten doet er op die manier minder toe, wat er aan veilingsper centage minder ontvangen wordt, wordt door de grootere kwantums en vermeerde ring van kistenhuur bijgespijkerd. De veiling drijft voor 'n aanzienlijk deel op de winst gemaakt op de emballagehuur, vandaat dat de aanvoerders gedwongen worden, steeds minder per colli aan te voeren; waar men vroeger twéé kisten voor noodig had, moeten thans vier gehuurd worden, dat beteekent da- men tegenwoordig voor dezelfde hoeveelheid producten het dubbele aan emballagehuur te betalen heeft. Alléén aan kisthuur betaalden de tuinders in het afgeloopen seizoen zéér dikwijls 25 en méér procent van hetgeen zii voor hun producten kregen! Vandaat dat het mogelijk is, dat thans te Alkmaar verteld wordt, dat de veiling on danks de ellende der tuinders, in het afgeloo pen jaar nog een aanzienlijke „winst" heeft gemaakt. Van winst zoo 't waar is kan .lier natuurlijk geen sprake zijn, slechts van door de aanvoerders te veel betaalde embal lagehuur en veilingspercentage. Er blijkt verder, dat het veilingbestuur waarin de gemeente vertegenwoordigd is niet van plan is, deze „winst' te gebruiken om de emballagehuur of het veilingpercentage te verlagen, integendeel leurt de directeur der veiling bij de aanvoerders, ten einde hun te bewegen persoonlijk borg te worden voor PURMEREND. De gemeenteraad, die onlangs een renteloos voorschot van 15 000 heeft verleend voor de electrificatie van de tramlijn Purmerend—Alkmaar, heeft thans de zaak der electrificatie van deze lijn bij Gedeputeerde Staten van Noord holland aanhangig gemaakt. De Noord-Zuidhollandsche Tramweg maatschappij t« Haarlem, welke de lij nen AmsterdamEdam en Amsterdam Purmerend na de electrificatie zal exploiteeren, doch niet bereid is, dit de lijn PurmerendAlkmaar te doen, heeft naar waarnemingen, verricht in den morgen van 13 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.0 te Vestma- "laagste barometerstand 741.5 te Ingö. Verwachting, geldig tot den avond van 14. ^Zvrïkke tot matige wind uit Noordelijke richtingen; betrokken tot zwaar bewolkt; en kele regen- of sneeuwbuien; temperatuur om het vriespunt. nu aan Gedeputeerde Staten concessie gevraagd tot net in werking brengen van een autobusdienst Purmerend—Beem- ster—De Rijp—Gr aft, met ingang van den dag, waarop de dienst van de stoom tram Purmerend—Alkmaar zal worden gestaakt. Reeds ee.der heeft de N.V. Alk maar Packet concessie gevraagd voor een autobusdienst Alkmaar-Purmerend- Wij lezen hierover nog in de Tel.: Het nieuwe zoeklicht der reddingbrigadé te Wijk aan Zee, waarmede in de maand September van bet vorig jaar onder zoo groo te belangstelling een demonstratie werd ge houden, heeft Maandagavond in de practijk bewezen bij strandingen een zeer nuttig hulp middel te zijn. Hoewel er oogenschijnlijk geen gevaar was voor de bemanning van het gestrande stoomschip „Cyrille Danneels" dat met een lading kolen op weg was van Gcole naar Amsterdam bleef zoowel de „Neeltje Jacoba" als de reddingboot vaq Wijk aan Zee steeds in de nabijheid De redding heeft Maandagavond om streeks zeven uur een tocht naar het gestan- de stoomschip ondernomen. De 2 000.000 kaarsen van net zoeklicht tooverden een felle lichtstreep aan den donkeren hemel. Gedu rende geruimen tijd bleef de reddingboot langszij van de „Cyrille Danneels". De heer Roland, bestuurslid «an de plaat selijke commissie der Noord- en Zuidhol- landsche Reddingmaatschapp te Wijk aan Zee, begaf zich aan boord om te vernemen of de bemanning het schip alsnog wenschte te verlaten. Dit bleek niet het geval te zijn. Na eenigen tijd keerde de boot terug. Haar hulp was gelukkig niet noodig geweest. Het was fraai weder; de zee was kalmer dan gistermorgen, toen er nog een flinke bran ding stond. Er werd een verbinding met de sleepboo- ten tot stand gebracht. Deze zullen trachten de boot vlot te sleepen. De kans dat men hierin slaagt, is uiterst gering, daar de boot met den kop onwrikbaar in het zand zit. Bo- 1000 Bezit Eig. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te STAATSLEEN1NGEN. 5 1918 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. Kol Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D Reichsbank 1NDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Unilever Philips Gloeilampen Gem. INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting. Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. Zweedscbe Lucifers CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. .is Kon. Petr. Per lak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc, Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl. Amerika Gem. Scheepvaart Unie Kon Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembab Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash 102«fe - 143 139'/, 127 402'/, 2z9 142 230 51 577a 96 37 493/. 55-6 93-4 93-4 49-3/, 94 487,-9 93-4 65 185'/, 183'/, 178 180'/a-l 177'/.-9 180-2 178'/, 180'/,-1 178 1817, 45% 67- 54»/,, 187, 144/,, 200 17'/, 657,s-6 523/. 17'/, 46 142 65'/,.J 52-J 358'/, 265 1007, 82 30 350 350-1 1023/. 351-2 351-2 98/, 66 66 64 277'/. 291'A 135 287'/s 286'.7| 130J-»/, 1073/. 60 8b'/s 66»/. 3'/iê 105 105-'/, 587» 657, 3'/. 16'/, 15 132'/, 48'A 457, 132'/, 513/. 241'/, 274 V» 243'/. 50 240 271 241 53 271 240 407» 323/. 8% 6% 189»/. 25% 8Ï 189 22'/, 30 8-ï a 2<-3 23-J 23i-Vs l'fc. vorige koers l3/s pCt. heden 1'/, pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen f."1'8 Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Scb. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New.Yo.k «"rionróEfeL.' Italië 17?-ie; Jermeldden we abusievelijk dat' <fc Vorige koers 12.Ub8/8 59.08 9.75 34.671/, 48.13 3497 V, 66.40 66 52 t/s 66.42'/, 2.48'/, 13.01 prolongatiekoers 2 Koers op heden 3 uur 12.069/,, 59.<Wv" 9 75 34 65 48.13'/. 34.95 66.40 66.52'/, 66 42'/a 2-489/,, 13.01 was, het moest *9°

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2