AMST1 ;nII1 NSlll IIII Gemeenteraad van Alkmaar (Kort verslag): Provinciaal nieuws Laatste berichten. DE OPENING VAN DE EUROPEESCHE COMMISSIE. Telegrammen van l(i Januari 1931. Opgave van loonlhollandsch Landbouw ereUiet VI 1» J!-7/ peld. Spr. stelt er prijs op dat de heer Klaver er voor zorgt, dat de opzichters van het onderhoud van de gemeente woningen strenger optreden en niet alles toegeven, omdat het van de gemeente is. bpr. wil het urinoir bij de Vlotbrug aan de Oostzijde. Ook wil spr. trachten bij Waterstaat de brug electrisch bewogen te krijgen en blijft cp electrische beweegkracht van de Rootorenbrug aandringen. Voorts wees hij nog op de noodzake lijkheid vai^'u wandelpad bij den Scher- merweg. Hij wil, als de tram weggaat, daarvoor de tramhaan benutten. Het kwam hem voor, dat er, ondanks de ver- 'zekering van den wethouder, aan den schcorsteenschouw iets haperde. Sinds 1873 toen spr. er woonde, heeft hij er niets van gemerkt. Hij ondervond, dat tengevolge van het vuil zijn van een schoorsteen, waarover geen schouwwerd gehouden een huis van hem verbrandde en. De heer v. D r u n c n Het was goed verzekerd» Dc heer G o v e r Brand kan vooral vcor buren zeer nadeelig zijn. Spr. bleef er voorts op aandringen om de andere helft van de Gasthuisstraat, na het uit breken van de rails, ook van een geruischloos wegdek te voorzien. Tien bewoners aan het einde van het Zeg- lis willen voor de waterleiding extra bij dragen, het bedrijf wil medewerken, mits de gemeente medewerkt. Onder de 10 zijn er 3 veehouders, die de melk aan de stad leveren. Een mag zelfs niet meer uitventen, als hij geen waterleiding heeft. Spr. dringt op aansluiting, door het ver kenen van subsidie aan. Spr. zeide nog des avonds de vergadering niet te kunnen bij wonen, doch hij gunde B. en W. van harte, dat de volgende week nog een vergadering noodig was. (Gelach). De voorzitter: Voor ons is het ver gaderen niet onaangenaam. De heer Go vers Dat zal wel. (Gelach) De heer Vogelaar oordeelde het noo dig, in verband met het gesprokene, om nog eens op de wethouderscrisis terug te komen De vorming van het elftal geschiedde, ook volgens de heeren Woldendorp en Keesom omdat de financiën er hopeloos voor stonden. Aan deze zijde heerschte de overtuiging, dat de bouwvereeniging niet met steun van de Soc.-Dem. tot stand kon komen, omdat de S. D. A. P. streeft naar voortgedreven over heidsbemoeiing met uitsluiting van het parti culier initiatief. De vorming van het elftal werd niet ge zocht doch aanvaard. Zoodra de overtuiging niet meer zoo sterk wasdat bezuiniging noodig was, werd het elftal zwakker. De hechtheid van het elftal werd ook be dreigd door de crisis in de S. D. A. P. De heer Woldendorp en v. Slingerland had den zich bezwaard met verraad van hun klasse. Dergelijke verwijten maakten het elf tal zwakker. De toenaderingsgezindheid van Bonsema werkte echter mede het elftal uit elkander te doen vallen. Dc mogelijkheid van het herstel, zonder eerbiediging van het standpunt in zake de werkverschaffing, zag spr. niet mogelijk. De wethouders zouden anders niet verantwoord zijn geweest. Het spel zou zich anders hebben herhaald. Spr. zag ook geen oplossing doordat hij een wethouderszetel zoi' hebben aanvaart Bovendien wie de toestemming daartoe niet zijn verleend, en daarom is hij het er mede eens met de A. C., die oordeelde, dat de kie zers met het afvaardigen rekening moeten houden met het afvaardigen, die een wethou derszetel kunnen aanvaarden, aangezien an ders de keuze werdt beperkt. De heer v. Drunen: Danzien wij den heer Vogelaar niet meer terug. De heer S i e t s m a: Die zijn er wel meer De heer Vogelaar bestrijd de definitie klassenstrijd van den heer Bakker en brochure-Troelstra door den heer Westerhof aangehaald en citeert een artikel van ds. v d Tempel in de „Nieuwe Tijd" van 1916, die een verzoening, waarbij de strijd zou insla pen af wees, omdat de strijd in stand moest worden gehouden. Spr. bleef van oordeel, dat het nieuwe col lege lof had gezwaaid aan het oude en hij erkende daarvoor nog eens de aanbiedings brief en bleef van oordeel, dat de heer Wes- sterhof onjuist was geweest met te beweren, dat er technisch bedoeld was. De liefde van den heer Westerhof voor de straten en wegen van het oude college te be- critiseeren verwonderde spr. die er aan her innerd, hoe de soc. dem. vier leden stemden voor het verlagen van deze post met ƒ20000 en de heer Westerhof, die toen wethouder was, alleen liet staan. Of hij er vreemd aan is geweest betwijfelde spr. aangezien ook mevr. Westerhof tegen stemde. De liefde voor straten en wegen door de soc. dem. be twijfeld spr. voorts omdat die liefde in den raad nooit tot uiting is gekomen en ernstige critiek op het onderhoud nooit daarop door de S. D. A. P. is gevoerd. De soc. dem. gaan niet vrij uit met te zeggen „het hielp ons toen toch niet" want anaere voorstellen werden desondanks toch in den raad gebracht. Spr. meent, dat men het oude college dank baar kon zijn, omdat dit de gelden op de be grooting bracht om den achterstand in te halen. Weth. Westerhof is thans reeds in en kele maanden tot het inzicht gekomen om de ouden wethouder van financiën te gelooven dat men een guldenm aar eenmaal kan uit geven. Spr. vraagt daarom hoe dit college uit deze begrooting meer gelden aan de ar men ten goede kan laten komen. Hij sloot zich aan bij de opmerkingen van den heer Hoijtink over de loopers Dankbaar was hij voor dc toezegging inzake de ziekteverzekeric en inzake de bloempjesverkoop. Hij oordeelde dat ook de drankbestrijders de t. b. c. be strijden. De ontsiering van de Mient kan men niet goed praten met een beroep op de schoonheidscommissie. Spr. verzoekt het collc-ge voorzichtigheid met het verlee- n>ni van dergelijke vergunningen. Het afschaffen van de meterhuur voor het gas zal 24000 kosten. Hij ver wonderde zich er over dat de wethouder de vorige maal gezegd had djl nng met het college te moeten bespreken. Blijk baar was hij nog niet klaar. Voor 1931 levert het ge enmoeilijkheden op omdat die afschaffing daarbij geen bezwaren op zal leveren. In 1932 moet het gasbe drijf echter 24000 opbrengeu. Meent de wethouder dat de winst met dit bedrag zal zijn toegenomen. Hij vraagt den wethouder van finan ciën of deze dit voorzichtig acht, waar niemand weet wat het zal worden met de nieuwe wet regelende de financieele verhouding tusschen het Rijk en de ge meenten. Het dragen van bestaande belastingen is beter dan het invoeren van nieuwe. Spr. ontraad reeds dit jaar over te gaan tot afschaffing van de meterhuur die in de commissie niet is behandeld. Inzake het Dalton-svsteem en het in richten van een geheele school volgens dit stelsel, zal oplossen het bezwaar van spr. dat den invloed van de ouders in zake het volgen van dit onderwijs niet erkent werd. Men zal het resultaat af wachten. Hij geeft toe dat de school aan de St. Annastraat in geen besten staat verkeert. Spr. bezwaar is, dat dit college met voor stellen komt, waarvan de financieele gevol gen, door het volgend college geregeld zal moeten worden. Spr. was dankbaar, dat de raad nou zal hebben te beslissen over het opnieuw vor men van le klasse aan alle scholen. Hij wist, dat door het vorige besluit het aantal boventallige leerkrachten moest toezien. Onderwijs is het beste, volgens den heer Bulens en daarop mag niet bespaard wor den. Spr. oordeelt zich relatief en meent, dat het een kwestie is van iets meer of iets minder. Let men op de groote sommen die besteed worden en het resultaat, dan vraagt men is dit wel juist. Vroeger werden de kin deren praktisch aangelegd en spr. heeft ge constateerd, dat men dit thans mist. Dat wijst op onderschatting van parate kennis. Het komt op de resultaten aan en een be roep op andere landen waar de klassen klei ner zijn, zegt niets als men niet kan aantoo- nen, dat het resultaat daar beter is. Spr. oordeelt, dat men hier niet kan spreken van te groote klassen. Spr. deelde voorts, dat de liefde voor de ileidingsscholen vermindert en meent, dat door opheffing daarvan een beperking van het aantal boventallige leerkrachten kan wor den verkregen. Dankbaar was hij voor de toewijzing om met de schoolbesturen overleg te plegen over de toepassing van de art. 32 en 101 en hij was overtuigd, dat de voorzitter bij die bestu ren geen bezwaren zal ontmoeten. Ongecorrigeerd. (D* zitting, duurt voort). praatje over zijn reis door Zwitserland. Na een inleiding en een aansporing om het land van de bergen te bezoeken, vertelde hij van zijn tocht langs den Rijn- Ook het Zwartewoud werd besproken met als aantrekkelijk punt het dorp Triberg. Over Zwitseriand vertelde hij van het Vierwoud- stedenmeer en liet door heldere lichtbeelden gezichten zien van dc mooi gelegen plaatsen om dat meer. Van uit de hoogere regionen werd afge daald naar liet lager gelegen land. Terug voerde de weg wederom over den Sint Gothard om ten slotte het luxe plaatsje Interlaken te bereiken. Het was niet alleen een leerzame lezing, maar ook als ontspanning werd zij zeer ge- appresieerd en de heei Lommen mocht aan het einde dan ook een woord van dank voor zijne welwillendheid ontvangen. Door B. er. W. is aan w. de Groot ver gunning verleend ingevolge de Drankwet. Naar wij vernemen zijn dezer dagen door den provincialen waterstaat aanwijzin gen gegeven betreffende het aanbesteden van de aardebaan van den weg Amsterdam Alkmaar door de Zaanstreek en wel van de baan te maken onder de gemeenten Castri- cum en Limmen. Met kracht wordt dus het werk voortgezet. speurde. Toen echter zijn tegenstander blijk baar aanstalten maakte, om een zeer sterken zet te doen, stootte hij hem mt den voet aan, en de zet bleef uit! Constant, Papolecns barbier, zei altijd, dat niemand zoo moeilijk was te scheren als de keizer. Hij ging altijd druk sprekend en gebaren makend in den stoel zitten; plotse- ing kon hij dan om een courant vragen of zich vlug omkeeren om achter zich te zien De grootste mogelijke voorzichtigheid was natuurlijk noodig om te voorkomen, dat hij gevaarlijk gesneden werd; toch had Constant nog nooit den keizer een wondje toegebracht Soms ook kon hij even stijf en onbeweeglijk <n den stoel zitten, als een steen, zonder zelfs zijn hoofd te buigen, om het zijn barbier wat gemakkelijker te maken. Napoleon wilde hebben, dat eerst de lin kerhelft ingezeept en geschoren werd en dan de rechter. Als hij zichzelf behandelde, wat zeer zeldzaam voorkwam, sneed hij zich steeds afschuwelijk. Dat kwam van zijn ruste loosheid. Hij hield dan direct met scheren op en liep zoo met gedeeltelijk geschoren gezicht rond, totdat zijn trouwe barbier hem uit den nood hielp. In de hedenmiddag gehouden raadsver gadering heeft de burgemeester hulde ge bracht aan de heeren Ir. van Deventer en Frayman, die na veel jaren van uitstekende plichtsvervulling den gemeentedienst gaan verlaten. Wethouder Van Slingerland vroeg den Raad een weegtoestel van 875 te mogen koopen ten behoeve van de piepkuikenmarkt. Na eenige discussie werd daartoe besloten De burgemeester heeft medegedeeld, dat de heer F. Ringers door B. en W. is benoemd tot commandant van de brandweer. De Raad is daarna voortgegaan met de behandeling der gemeentebegrooting, welke hedenavond zal worden voortgezet. URSEM. Onze correspondent verzoekt ons opname van het volgende. In verband met zijn be richt over wijziging van den autobusdienst Vethaak bleek de zin „ook zullen de tarieven verhoogd worden en worden en maanökaar- ten worden verstrekt" aanleiding te geven tot misverstand. De tarieven voor de reizigers worden in het algemeen verlaagd, zoo ook de retourkaarten. De actie, die is uitgegaan van ingezetenen te Rustenburg en niet te Ursem, zooals ten onrechte wordt rondgestrooid, bleek na inzage van de ontworpen regeling, welke echter nog goedgekeurd moeten worden door Ged. Staten, dus wel wat voorbarig. Wat blijkt het geval. De maandkaarten te Ursem worden ever een tijdvak van 3 maan- 1 den ongeveer 7.5 cent per week hooger dan de thans geldende tarieven. De ingezetenen te Rusetnburg, die een reek van jaren tegen veel te lage tarieven vervoerd zijn, zullen in de toekomst gelijk behandeld woraen met de overige ingezetenen te Ursem. Wanneer de regeling goedgekeurd is door Ged. Staten en gepubliceerd, zal iedereen zien, dat de firma Vethaak naast billijke tarieven ook nog ge- zorg heeft voor meerdere vervoer. Intusscher. blijft het een bezwaar, dat de dienst van 8 uur uit Ursem vervalt, doch hoe gaarne de firma Vethaak dezen dienst wilde behouden, met het oog op de dienst van 7.30 die aan sluit op snelvervoer der treinen uit Alkmaar, is dit niet mogelijk. AKERSLOOT. De landerijen van wijlen mevr. Bosman Koorn, te zamen groot ruim 29 H.A., heb ben in combinatie opgebracht de som van 43437.28. In hoofdzaak werden de huur ders koopers. Op het terrein aan het Schouw waar voorheen een café stond dat in September 1928 is afgebrand, zal nu wederom een café met woonhuis worden gebouwd door W. Tij mes alhier. Een ontvluchte patiënt uit het krankzin nigengesticht te Heiloo die zich op Boekei bij de woning van Th. Hollenberg bevond is Woensdagavond door de rijks- en gemeente politie aangehouden en naar de stichting te ruggebracht. PROV. STATEN VAN NOORD HOLLAND. Ged. Staten van Noordholland hebben de stemming voor de verkiezing van leden der Prov. Staten bepaald op Woensdag 22 April. AANBESTEDING. Bij gemeentewerken gister gehouden aan besteding sloopen perc. Landstraat en schuur waren 5 biljetten ingekomen, t.w. van Habbé voor 205; Gebr. Kuit voor 201; Waterdrinker voor f 176.76; Coevert voor f 83 en Lodder voor 43, allen te Alkmaar. De gunning werd aangehouden. OP EEN BEWAAKTEN OVERWEG. Auto te pletter gereden. De bootnen werden gesloten, toen de auto op de rails stond. Gistermiddag om half vijf wilde de heer P. Pruis, bouwkundige te Santpoort, met zijn auto den bewaakten overweg in de Mid denduin en Kruisweg passeeren bij Velsen. Deze overweg wordt bediend vanuit het op eenigen afstand gelegen seinwachtershuisje en juist toen de auto midden op de rails stond, werden de afsluitboomen gesloten. Tegelijkertijd naderde een electrische trein uit de richting Haarlem. De heer Pruis sprong uit den auto welke eenige oogenblik- ken later werd versplinterd. Van de zijde der Ned. Spoorwegen zal een onderzoek worden ingesteld. Een rede van Briand. Voor de openingszitting van de Europee- sche commissie bestond groote belangstel ling. De pers was zeer sterk vertegenwoor digd. Door de aanwezige minister-presiden ten en ministers van buitenlandsche zaken werd druk geconverseerd, voor Briand d, hamer voor het openen opnam. Briand heette de aanwezigen welkom en sprak de hoop uit, dat het nieuwe jaar den volken minder zorgen en lasten zal brengen dan het vorige jaar. Nooit nog in de jaren na den oorlog heeft de economische nood met zoo zwaren druk op de Europeesche volken gelegen als thans. De volken zijn zich de groote gevaren van het oogenblik be- wust en meer dan ooit wenscht de publieke opinie de verwezenlijking van het denkbeeld eener Europeesche Unie. De economische crisis heeft alle Europeesche staten aange. tast en beheerscht direct het sociale en po. litieke lot van Europa. De verantwoordelijk, heid der Europeesche staatslieden is buiten gewoon groot. De wil tot het handhaven der Europeesche beschaving moet voor de Europeesche commissie bij itaar werkzaam heden richtsnoer zijn. Briand stelde tenslotte voor het woord te geven aan den voorzitter der Europeesche commissie voor verlaging der douanerechten, den heer Colijn, om een r, pport uit brengen over de kwestie van de verlaging van de Europeesche douanerechten en om vervolgens de belangrijke kwestie van de Europeesche landbouw aan de ord» te stellen. dr. Cu tius spreekt. Na Briand voerde het woord de Duitsche rijksminister van buitenlandsche zaken, dr. Curtius. Hij wees er op, dat het standpunt der Duitsche regeering ten opzichte van het denkbeeld eener Europeesche statenbond en van een Europeesche samenwerking reeds uitvoerig is neergelegd in de verklaring der Duitsche regeering van het voorjaar 1930. Sedert dien is de positie der Duitsche regee- ring niet gewijzigd. Duitschland wenscht een vredespolitiek te voeren met samenwer king tusschen de volken en gelijkberechtiging voor alle samenwerkenden. Gedeeltelijk gecorrigeerd. DE GOEDERENTARIEVEN BIJ DE SPOORWEGEN. Een commissie geïnstalleerd. 's-GRAVENHAGE. 16 Jan De minister van waterstaat heeft heden geïnstalleerd de commissie nopens de goederentarieven bij de spoorwegen met een rede, waarin hij aangaande de opdracht aan de commissie gegeven, wees op het niet gemakkelijke van het beantwoorden van de vraag of de spoorwegtarieven voor het vervoer van tuinbouwproducten in vergelijking met het geen elders daarvoor gevorderd wordt met hetgeen voor den oorlog hier te lande gold, te hoog moeten worden geacht Toch koesterde de minister de hoop. dat de com missie in staat zal zijn, omtrent dit meest urgente punt van de opdracht haar oordeel te doen kennen. De voorzitter der com missie, prof. E. de Vries, beantwoordde de rede van den minister. (Ontvangen per draadlooze telefoon) UITGEEST. Openbare feestvergadering van de Afd. Uitgeest van de S.D.AJ'. Woensdagavond hield de afdeeling Uit geest van de S.D.A.P. een openbare feestver- adering in de groote zaal van het hotel de 'oieyaar. Medewerking werd verleend door de Arb. Tooneelvereeniging „De Daad" en het mu ziekgezelschap Keizer. De heer Vijlbrief opende de vergadering met een woord van welkom en deelde mede, dat in de zaal van Duin en Bosch de film zal worden vertoond genaamd „Triomph" en nu de aanwezigen werden uitgenoodigd deze filmvertooning bij te wonen. Hierna werd het woord gegeven aan den heer J. Westerhof te Alkmaar. Spreker had als onderwerp „Uit het donker naar het licht". Nadat spreker den verbeterenden toe stand vergeleken bij 35 jaar terug had aan getoond, schetste hij het doel en streven der vereeniging en spoorde hij allen aan moedig Spreker werd beloond met een hartelijk dapper voorwaarts te gaan. spreker applaus. Dan volgde de opvoering door de Arb. Tooneelvereeniging van „De ploegbaas", dramatische schets naar het Fransch „Le Porion" van Marchel Gerbidon. Het stuk werd zeer vlot en goed gespeeld en maakte op de aanwezigen een diepen indruk. Het muziekgezelschap Keizer, dat uitste kend speelde en prettige muziek ten gehoore bracht, gaf een aardige afwisseling. HEILOO. De heer IJ. Kroonenburg alhier was met 39.9r3 laagste inschrijver voor het bouwen van zes lokalen bij de openbare school J aan de Corn. Drebbelstraat te IJmuiden. Het raadsverslag. Na de eerste stemming voor de benoeming van een administrateur van het O.E.B. heeft de heer Vrijburg schorsing van de vergade ring gevraagd om overleg te plegen met de niet-r. k. raadsleden. In ons verslag was gis ter het woordje niet weggevallen. De koopprijs van den grond voor bouwter rein was niet 35375, maar 25375. CASTRICUM. Voor den Katholieke Kring van Duin en R/veoh-oersoneel He hu rcrerne ester een HISTORISCHE ANECDOTEK. Gedurende het verblijf van keizer Napo leon I te Maagdenburg, was er een strenge order uitgevaardigd. Het werd daarbij den soldaten verboden den bewoners der stad en in den omtrek eenigen overlast aan te doen Toch gebeurde het wel, vooral buiten de muren der stad, dat de Franschen het niet nauw namen met het mijn en dijn; vele boe ren zagen door fourageerende krijgslieden hun vee gedeeltelijk wegvoeren zonder dat zij betaling konden verkrijgen. Kwam zulk een geval den keizer ter oore, dan werden de bedrijvers gestraft, en de beroofden scha deloos gesteld, maar dit gebeurde niet vaak want de officieren, zelfs de maarschalken, waren blind voor de vergrijpen hunner sol daten en doof voor de klachten der boeren. Daarom besloot een weduwe zich recht streeks tot Napoleon te wenden. Zij werd wel een paar malen door de wachten terug gewezen, maar op een goeden dag nu was zij zoo gelukkig door den keizer opgemerkt te worden, die juist met maarschalk Duroc van een wandeling terugkeerde. De keizer zeide haar een onderzoek toe en volledige schadevergoeding als daarbij bleek dat zij de waarheid gesproken had. Maar, voegde hij er lachend aan toe, ge moet wel zeer vast geslapen hebben, goede vrouw, dat ge niets van den diefstal hebt gehoord. Zoo zacht zal het anders niet in zijn werk hebben ge gaan! Wij waren van ons dagwerk ver moeid, Sire, antwoordde de moedige vrouw, en sliepen des te rustiger in, omdat wij ten gevolge van de uitgevaardigde order ver trouwden, dat Uwe Majesteit over ons waakte. Dat antwoord beviel Napoleon zoo goed, dat de weduwe buiten de toegezegde scha devergoeding nog een aanzienlijke geldsom van hem verkreeg. Van den beroemde schaakmeester Steinitz, die gedurende een kwart eeuw wereldkam pioen was dr. Lasker volgde hem als zoo danig wordt verhaald, dat hij eens met een ook zeer sterken schaker spelend, een mat in tien zeten aankondigde. De verraste tegen stander erkende dit, na geruimen tijd den stand der stukken te hebben bestudeerd, maar meende toen eensklaps het middel te hebben gevonden, om aan het mat te ontsnappen en zeide verheugd, een andere voortzetting te zullen volgen. Droogjes merkte Steinitz ech ter op: „Dan is het nog eerder uit", en an nonceerde mat in acht zetten! Een ander maal bemerkte de wereldkam pioen, toen hij een partij speelde, dat een toe schouwer zijn tegenstander met een voetstoot waarschuwde, telkens als deze, door zijn hand boven een bepaald stuk te laten gaan, een zwakken zet scheen te willen doen. $ipiaii7.4Jeed •ftf -Idi Aaar niets van be STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol Bank Ned Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D Reichsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Centrale Suiker Holl Kunstzijde Unilever Philips Gloeilampen Gem Bezit INDUSTR. AAND. BU1TENL, Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V A Java Cultuur Cult. Vorsten! Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon. Petr Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon Ned Stoomboot Niev Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Seoembab Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash •Exdividend fExclaim. Vorige koers 1021/a 144 139 Vs 125 390 2.2 Koers van heden (e pl.m. 1.30 Holl Amerika lijn Holl Amerika Gem. 31'As 8l/j 63'As 191 24»A, PROLONGATIE vorige koers WISSELKOERSEN 463,s 52 90»/, 37 62 177'/, 185 45»/, 68''/ia] 52'/s 17'A 142'/, 194 3603', 273 103 'A 82 32 93 64' lt 65 270 284 134 104'/, 55»/, 80 63'/, 33/i6 13'/, 14 1317/3 48 43'/, 51V, 237 2681/, 241 45 50 90 173 181 16 355 92 64 280 pl.m. 1.45 90 172-4 180-1 66j-7.t 15', ,-6 353-5 pl.m. 2.00 222 90 173'/, 181-2 45 66>3/, 15'"AG 139 354-5 pl.m. 2.15 103'/, 55 51 233 265 238 187'/, 23»/. 46-'/, 90 174 182'/,-5 66'»/,s 51 m/n 355-b 280-1 279-SO1 280!-H 133 1034-iA 3'.', 131-'/, 230-2 202 235-'/, 30 'H-'/i 103»/, 7'Vis 23'/k-4 233-»/, 18/g pCt. heden l>/8 pCt. AMSTERDAM 1031-'/♦ 55 63'/f 3'A< -J 14 13 232'/, 236 2376-1 Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Osio kt NIET OFFICIEEL New-York Italië 9 M Vorige Koers op koers heden 3 uur 12.06'Vu 12.06»/. 59.08'/, 59.06 9.741/, 9.74'/, 34.05 34.64 48.13 34.97'/, 34.97»/, 66.45 66.42'/, 66.55 66.55 66.45 66.45 2.48»/, 2.48»/, 13.01 1 3.01»/,

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 10