Tk ?e.n raar, kereltje gezien, een soort sol daatje, of het kan ook wel een politieagent zijn, zoo- Rechtszaken Onze Koloniën. zijn. Spr. antwoordde, dat de oninbare pos ten in 1931 in eens moeten worden betaald, zoodat de opgave niet te hoog is, omdat ook eventuecle kwade posten over vorige belas tingjaren betaald moeten worden. Het restant van het voorschot aan de Alkm. Bad- en Zweminrichting, zal na de betaling over 1930 nog 8435 bedragen. Bij liquidatie zal dit onder de oogen moeten worden ge zien, doch het college zal nog dit jaar met het voorstel komen een nieuwe inrichting te maken. De rijksbijdrage in de exploitatietekorten, maken het practischh onmogelijk, dat de bouwvereenigingen hun verplichtingen niet kunnen nakomen. 25000 voor kasvoorschot in deze zal wel voldoende zijn en de vereenigirtg zal daar voor ook rente moeten betalen Deze rente komt ten laste van de gemeente als 't rijk die tekorten niet overneemt. Rentelooze verstrek- mingegoeden zal laten komen. De groote vraag is, hoe de verdefeling van de gelden zal zijn. Van spr. mag men ver wachten, dat hij die ten voordeele van de mingegoeden zal zijn. Beantwoording door den burgemeester. De burgemeester verzekerde, daf hij zonder bedoeling verzuimd had te zegegn, dat hij ook de dames in de gelegenheid stel de opmerkingen te maken en bood mej Ca- rels excuus aan, al oordeelde hij, dat zij wel wat zout op een slakje had gelegd. Spr. ver klaarde waardoor de begrooting zoo laat in behandeling was gekomen. Wordt het mogelijk de begrooting in de vacantie naar den drukker te zenden, dan vertrouwt spr. er op, dat het met den achter stand gedaan zal zijn. Het college is het ge bleken, dat andere leden bezwaren hebben tegen avondvergadering, zoodat het spr verstandig lijkt om zich aan het gewone uur te houden. De verlenging van de kermis in verband •net de verjaardag van de Koningin zou het gevoelen van de beste oranjeklanten hebben gegriefd De heer H o y t i n k Mede van de beste oranjeklanten. De voorzitter behoort niet tot degenen, die zich geërgerd hebben en rekent zich toch tot de beste oranjeklanten. Hij ziet niet graag onderscheid maken. Nóch in het oude, nóch in het nieuwe college is men van oor deel, dat de kermis de opgewekte stemming nief verhoogt en daarom is er geen bezwaar hgen het verlengen met een kermisdag. In antwoord op de vraag over de proef met het Dalton-systeem, zeide spr. dat deze vraag van der. zomer aan de orde kan komen, omdat de proefklas in het hoogste jaar is. Spr. is over de proef niet enthousiast Men moet dit eigenlijk met een geheele school doen en of dat zal gebeuren is iets. waarvoor spr. huiverig is, doch waarop hij nader wil terugkomen. Hij wil het bespreken in een vergadering van de oudercommissie. Of het schoolzwemmen zal worden inge voerd? Daar kan alleen sprake van zijn als de nieuwe zweminrichting er is. Spr. meent, dat zoo iets moet groeien. Hij wil niet te gauw ingrijpen om het verplichtend te steilen. Tot den heer Hoytink zegt spr., dat z.i. juist het fJed onderwijs de fout heeft, dat het zich op te veel kennis richt. Spr. oordeelt dat sport en karakter vorming verwaarloosd worden. Hij heeft hiermede het oog op de Engel- schen. die niet veel weten, doch overal bruikbaar zijn door lichaamsvorming en ka raktervorming. Z. i. doet men hier daaraan te weinig. In antwoord aan den heer v. Drunen, zeide spr. dat deze vergat, dat de kinderen van de Ulo-school ouder zijn dan van de lagere Een deel van de kinderen van het 1. o oefent alleen des zomers op het Sport park en alle leerlingen van de u. 1. o ge durende het geheele jaar. Vandaar het groot verscliil per leerling. De verhouding is niei zoo ongunstig als de cijfers doen ver moeden. Invoering van ouderavonden bij het Gym nasium gingen van den rector en het cura torium uit. Van de zijde der Handelsschool bereikte spr. nooit iets dergelijkse en daarom is het nooit opgelegd, omdat het alleen resultaat heeft als het personeel er plezier in heeft. De nieuwe 4e gemeenteschool stelt het college voor te bouwen ac het einde van de Vondelstraat. Het pian is er een gymnastieklo kaal bij te bouwen, voorzien van benoodigd- heden voor het L. O. Het is niet de bedoeling er een lokaal voor handenarbeid te maken. De uitgang van de 2e Gemeenteschoof door den heer Bakker naar voren gebracht, had reeds de aandacht getrokken Het college acht ook de eenigst goede oplossing een uit gang aan den Laatkant te maken. Hieraan is een uitgave van 650 ver bonden. Spr. doet het voorstel om dit ten tijde van de verkiezingen te doen. In antwoord aan den heer Thomsen over de scholen geeft spr. het volgende overzicht: Overzicht lagere scholen te Alkmaar. Openbaar lager onderwijs. 6 oude scholen, t.w. de: Gem.-school nr. 1 Laat samen 1 Gem.-school nr. 8 Brillesteeg schoolgeb. Gem.-school nr. 2 Oudegracht Gem.-school nr. 3 Koningsweg Gem.-school nr. 4 Keetkolk Gem.-schooi nr. 7 Oudegr. (meisjessch.) en 4 nieuwe scholen, t.w. de: Gem.-school nr. 6 Snaarmanslaan Gem.-school nr. 9 Bltekerskade Lmdenschool Lmdenlaan U.L.-school Krelagestraat Bijzonder R.K. lager onderwijs. 3 oude scholen, t.w. de: St. Bavoschool St. Annastraat St. Willibrordussch. Nieuwstraat St. Josephsth. (g.l.o.) Oudegracht en 7 nieuwe scholen, t.w. de: St. Josephseh. (u.l.o.) Nieuwlandersingel St. Adelbertusschool ideni 1 schoolgeb.) St. Aloysmsscitooi Koornlaan Julianaschooi (u.l.o.) Emmastraat (I Julianaschoo! (g.i.o.j idem schoolgeb.) Mariaschool Krugerstraat St. Agnesschool Koornlaan Bijzonder Chr. lager onderwijs. 1 oude school, t.w. de Wilhclminaschool Doelenstraat en 2 nieuwe scholen, t.w. de: Julianaschool (u.l.o.) Palingstraat (1 Julia naschool (g.l.o.) idem schooigeb De rgmoolbioscoop door mej. Carels naar voren gebracht, besprak spr. hierna. Hij acht de schoolbioscoop wel een nuttig ding, doch hier is gebleken, dat men deze meening niet algemeen deelt en het beter oordeelt aan de l.o.-scholen projectielan taarns te verschaffen. De onderwijzers too- nen weinig belangstelling om toelichting te geven en daarom zal alvorens te trachten de schoolbioscoop in orde te brengen, advies worden ingewonnen van de onderwijsorga nisaties. Misschien loopt het wel uit op pro jectielantaarns. Het college besloot het onderhoud van al le scholen weer terug te brengen bij ge meentewerken. De vraag of de subsidie voor kindervoeding, gezien de moeilijke omstan digheden te laag door den heer van Drunen gesteld, beantwoordde spr. met de mededee- ling. dat er geen verzoek voor verhooging is. Komt dit in, dan zullen B. en \V. niet aarzelen voorstellen aan het college te aoei Hierna besprak hij de kosten van het on derwijs ten aanzien van de leermiddelen. Ook gaf hij aan vraarvoor de 12000 noodig zijn en wel voor boventallige leer krachten en verlichting enz. De heer Voge laar wilde stijging van het aantal boven tallige onderwijzers voorkomen. Spr. kon niet anders doen dan in herinnering te bren gen, dat de raad niet heeft gewild, dat er aan een school geen le klasse werd ge vormd. Een boventallige onderwijzer was daardoor noodig. Dezen zomer zal men d;t eens onder de cogen moeten zien. Gezien de stemming zal er dus nog wel een bovental lige onderwijzer bijkomen. Spr. vond dit niet erg gelukkig. In antwoord over het aantal leerlingen, door den heer Vogelaar gevraagd, gaf spr. het volgende staatje Aantal leerlingen le klasse O.L.S.: Gemeenteschool nr. 1 22 Gemeenteschool nr. 2 33 Gemeenteschool nr. 3 27 Gemeenteschool nr. 4 40 Gemeenteschool nr. 6 40 Gemeenteschool nr. 7 22 - Gemeenteschool nr. 8 32 Gemeenteschool nr. 9 40 Lindenschool 39 Aantal leerlingen in de verschillende klas sen van de U.L.-school op 16 December 1930: klasse la 9 j. 20 m. samen 29 klasse lb 10 j. 19 m. samen 29 klasse 2a 11 j. 26 m. samen 37 2 afd. klasse 3a 4 j. 16 m. samen 20 klasse 4 5 j. 11 m. samen 16 totaal 39 j. 92 m. totaal 131 Ook dë wensch van den heer Vogelaar om meerdere stabiliteit in de kosten van schoolmeubelen, werd door spr. beant woord. Dit jaar is er een stijging, omdat oen vorige jaren te weinig deed. Spr. is ech ter bereid dit nu in e^n geleidelijke lijn te brengen. Overeenkomsten met andere scholen in zake toepassing van art. 72 en 101 der onderwijswet bestaan niet. Het college zal hiertoe echter het initia tief nemen. Spr. had de vraag van den heer Thomsen over 't gymnasium anders begrepen dan de. heer Westerhof. In het oude college werd reeds de moeilijkheid besproken die ont staan is door de toename van het aantal leerlingen bij het gymnasium. Er zal iets op moeten worden gevonden. Spr. denkt niet aan een nieuw gebouw en zal zelfs verbouw trachten te voorkomen. Maatregelen zullen echter meerr ere las ten met zich brengen. Ook bij het U.L.O.-on- derwijs doet zich hetzelfde voor. De stijging ziet spr. met veel genoegen. Men behoeft zich echter niet al te ongerust te maken, omdat er bij 't L.O. een teruggang is bij het aantal leerlingen. Het is te voor zien, dat daardoor het rantal leerlingen ook bij het M.O. zal terugloopen. Tot op den huidigen dag ondervinden wij de nawerking van het groot aantal geboor ten na den wereldoorlog. Ook na de Napo- leonsche oorlogen was da* waarneembaar. De subsidie geschiedt naar het aantal leer lingen, dit in antwoord over de opmerking over de bewaar ehool. Door de cpening van de nieuwe is het aan tal leerlingen toegenomen. 119 leerlingen bezoeken het R.K. Lyceum. Een klasse is gesplitst moeten worden door het aantal meisjes. De vraag hoeveel iedere porochie bijdraagt aan het Lyceum kan spr. niet beantwoorden. De verpleegprijs van de weeskinderen be draagt 400 per kind. Spr. kan zich met dat cijfer niet vereenigen. Het antwoord is z.i. iets anders dan de heer Hoijtink heeft ge vraagd. Er wordt alleen maar opgegeven, de gemeentesubsidie gedeeld door het aantal kin deren. Het Weeshuis heeft echter ook kapitaal voor zich zelf en als men ook nog rekening houdt met de rente en aflossing die de ge meente voor het gebouw moet betalen, dan komt spr. op een bedrag van 1074 per kind. De kosten van rente en aflossing kunnen er echter buiten blijven, omdat de gemeente het oude gebouw kreeg. De kosten zijn dan 912 per kind In 1928 waren er 21, in 1929 22 en in 1930 19 kinderen. Als de kinderen 21 jaar zijn, gaan ze er uit. De kosten van het B A voor de ziekenhui zen bedragen ruim 33CG0 voor de stad en voor het St. Elisabethziekenhuis ruim 30.000. Het aantal verpleegdagen in Stadszieken huis 12000 en St. Elisabethziekenhuis 1000. Het aantal patiënten Stadsziekenhuis 231, in het St. Elisabethziekenhuis 222. Het aantal patiënten voor elk der doctoren verpleegd is als volgt: F St. Elisabeth- Stadziekenhuis ziekenhuis Dr. Schröder 38 8 Dr. Degenaar 40 20 Dr. Maats 24 Dr. Bromberg 16 41 Dr. Sluijmer 52 57 Dr. Hoogeboom 11 4 Verder allen beneden 10 in beide ziekenhui zen. T.b.c.-bestrijding was steeds spr. hobby en spr. weet dus niet of ooit één uitzending is ge weigerd. De heer Woldendorpzal morgen in- formeeren. Deburgemeester zeide, dat hij aan neemt, dat de aanvrage voor het Wit Gele kruis spoedig in den raad komt Rubberhakken, Zoolplaten Tips 'n Hevea- product ^Vraagt het Uw scheen maker De kinderbewaarplaats zai vermoedelijk niet naar het opvoedingsgesticht over gaan. Het Rijk heeft plannen met het opvoedingsge sticht. Binnenkort hoopt spr. met andere plannen voor de kinderbewaarplaats te ko men. Voorts wees spr. aan de hand van een hoofdartikel in de Alkm. Crt. er op, dat de kwestie van de verolecggelden in het Stads ziekenhuis in een nieuw stadium is gekomen Spr. deed er mededeeling van, dat het col lege van regenten besloot, die van de buiten gemeenten opdragen een oplossing te zoeken. Nu kan men voor 30 cent lid worden van een speciale vereeniging in niet subsidieerende gemeenten. Dit kan voor niemand een belet sel zijn. Wie geen lid wil worden, moet dan maar het hoogere tarief betalen. Verandering van naam is ook met de regenten van de buitengemeenten besproken Spr. wil dit onder de cogen zien, wanneer de buitengemeenten goed uit den hoek komen met een aantal leden. Het nieuwe college heeft plannen om te ko men met een instituut voor maatschappelijk hulpbetoon en dan zal bet de tijd zijn om adressen van den bestuurdersbond te spre ken. Verleden jaar werd een R.K. organisatie vergund op het Kerkplein bloempjes te ver- koooen, als ze het ook op andere plaatsen hebben gedaan, dan zijn ze te ver gegaan. Het nieuwe college heeft echter den verwoop van bloempjes weer vrij gegeven, zoodat ver- eenigingen weer vergunning kunnen krijgen. Ook niet t.b.c.-vereenigingen. Vanaf 1 Jan is er 'n parkeerverbod op het Heiligland. Voorloopig is een tijd van over gang noodig, omdat de borden er niet zijn. Vooral met het Heiligland staat spr. aan do zijde van den heer Woldendorp, omdat hij het daar zeer noodig vindt, dat er dan de hand aan her parkeerverbod wordt gehouden. De vraag van den heer van Drunen: Wan neer wordt de vacature bij de politie vervuld, begrijpt spr. niet. Er is nog geen vacature van agent. Men ziet over hoofd, dat beslo ten werd in 1930 een inspecteur en een agent van plaats te laten verwisselen. In deze be grooting komt een vacature van agent pas als de begrooting is aangenomen en spr. zai die vacature clan vervullen. Het motorrijwiel werd uit den post rijwielen bestreden. Van een politiemotorrijwiel worden andere diensten gevraagd, dan voor 'n par ticulier. De kosten bij de politie zullen dus wel wat hooger zijn. De aanschaffing van een 2e autobrand spuit door den heer v. Drunen gewild, heeft spr. instemming en die van de brandweer maar de tijd daarvoor is nog niet aangebro ken. De tractor is toch van waarde. De ervaring met het verlengen van het sluitingsuur is over het algemeen gunstig. Enkele inrichtingen die moeilijkheden op leveren, zullen in het oog worden gehouden. .13 leerlingen bezoeken thans de Sted. Mu ziekschool. Spr. weet, dat het Sted. Muziek corps niet de gewenschte belangstelling heeft Spr. meent, dat het de diensten doet die men mag verwachten en voor hem bestaat er geen aanleiding, om met voorstellen te komen. De annexatie is in het algemeen door Ged Staten geweigerd. Doch zij hebben ge vraagd of wij er niet voor gevoelen geheel Oudorp te annexeeren. Zoowel Oudorp als Alkmaar zijn daar tegen. Over een deel van Oudorp is advies uitgebracht. Op de annexatie alleen van een stuk zijn wij echter ook zoo happig niet. Het wandtapijt voor het Gouvernements gebouw is reeds besteld. De notulen van de vereeniging van Ned. Gemeenten zullen ter inzage van den raad worden gelegd, evenals het rapport over de overdekte zweminrichting. Het college denkt mei het bedrag van de volkstelling uit te komen en heeft geen be zwaar om het presentiegeld voor de leden van de stembureaux op 8 te stellen. De toestand van de trap in den Waagtoren is inderdaad onvoldoende en spr. was het met den hr. Bakker eens. Spr. gaf daarvan een aardig staaltje. Ook hij heeft de oplossing gezocht in de richting door den heer Bakker aangegeven. Komt er een tweede trap, en de plannen daarvoor zullen spoedig komen, dan is de moeilijkheid opgelost. De behandeling van de begrooting werd hierop geschorst om de raadsleden gelegen heid te geven voor het beantwoorden te beraadslagen. Heden wordt met de beraadslaging voort gegaan. Voorstel inzake herziening der jaarwedden van het onderwijzend personeel der openbare school voor buitengewoon onderwijs. Dit voorstel publiceerden wij reeds in extenso. Conform besloten. Voorste) tot verandering van de paden in dèn Bergerhout. De heer Govers kon zich met het voor stel vereenigen. Spr. wees op een redactie fout. De heer Thomsen oordeelde het plan ook een verbetering. Hij kon zich niet voor stellen, dat het zooveel moest kosten en wilde te dien aènZien besluiten als bij een boedel scheiding. Wethouder Klaver zeide, dat niet meer zou worden uitgegeven dan noodig is. Het voorste! werd hierop aangenomen. EEN MEINEEDIGE GETUIGE. Voor het kantongerecht te Goor werd Woensdag behandeld een strafzaak inzake overtreding der jachtwet. Bij het verhoor van den getuige décharge werd vermoed, dat de verklaringen van dezen niet volgens de waarheid waren. Tegen den getuige, die in arrest werd gesteld, werd proces-verbaal op gemaakt wegens meineed. VERDUISTERING VAN f 24.000. Voor de Haarlemsche rechtbank stond gis termorgen terecht de directeur van een filiaal van een handelsvennootschap te Rijpwttering, beschuldigd van verduistering van 24.000 Verdachte zeide voor de rechtbank dat hij op bevel zijner superieuren de door de vennoot schap verkochte waren had moeten verval- schen. Zoo had hij o m. kali van 20 pCt. voor kah van 40 pCt. moeten verkoopen en gerste- meel met kunstmest moeten vermengen Ver der deelde hij mede dat dergelijke toestanden ook heerschtn aan het bijkantoor te Alpen aan den Rijn, omdat de zaken ook daar niet voorspoedig gingen. Na het hooren van enkele getuigen vroeg de officier van justitie vrijspraak. Uitspraak 29 Januari a s. DE PASTORIEGOEDEREN TE LEEUWARDEN. Het Openbaar Ministerie bij de rechtbank te Leeuwarden heeft de 'niet-ontvankelijk- verklaring geëischt van de vordering der .herv. predikanten aldaar tegen de stedelijke overheid inzake het recht van beheer der pas torie-goederen der herv. gemeente NA DE MERAPI-RAMP De ontruiming van de desa's en de bespreking met den kiaji. De invloed van deze heilige". De ves tiging van de daklooze gezinnen. De ontruiming van de desa's Balong en Klampean is zonder incidenten geschied. De kiaji is bij den assistent-wedana van Sroem- boeng gekomen, waarna hij zich per auto naar Magelang begaf, alwaar hij een onder houd had met den resident, den regent en den psychiater dr. Van Andel. De kiaji weigert positief Hoog-Javaansch te spreken, ofschoon zijn houding noch onbeleefd noch onbe schaafd genoemd kan worden. Toen hem gevraagd werd, welken gods dienst hij beleed, antwoordde hij dat zijn godsdienst was: goed eten, waarop hem werd medegedeeld dat het gouvernement zorgt voor eten, gronden, etc., waarmede de kiaji zich fenvolle tevreden verklaarde. Hierop werd hem medegedeeld dat hij, wanneer hij zich rustig hield, zich bij zijn volgelingen mocht voegen. Intusschen waren de volgelingen door overreding door den as sistent-wedana, naar Sroemboeng gevoerd, waar zij direct naar den kiaji vroegen. Toen hun werd medegedeeld dat de kiaji zich te Magelang bevond, gingen de menechen zon der verdere bezwaren verder naar beneden, waarna zij met wagons van de N. I. S. naar Magelang werden vervoerd, waar zij thans, met den kiaji,,zijn ondergebracht in een goe- dang, naast de woning van den assistent-we dana, die nauwlettend toezicht op hen houdt. Getracht zal worden hen met andere vluch telingen samen te brengen, teneinde hen uit het isolement van geestdrijverij te krijgen. De resident zond heden een rapport aan den gouverneur van Midden-Java over de maatregelen van het B. B. neerkomende op de vestiging van alle daklooze gezinnen, cir ca 1050 hetzij in het regentschap Temang- goeng, hetzij in het regentschap Magelang. De regenten dier regentschappen zijn reeds bezig gronden op te koopen van de bevol king, hetgeen tot dusverre een vlot verloop heeft in het Temanggoengsche, dat niet dicht bevolkt is. In het Magelangsche is de streek wel dicht bevolkt, doch de randdesa's bieden DS VERSCHRIKKINGEN VAN INDIGESTIE. Eij rilde van voedsel. Nu eet hij alles. Zegt i:iet dat er geen middel helpt tegen indigestie', voordat U dezen brief gelezen hebt. De man die hem schreef had alle mogelijke midcelen geprobeerd; alle middelen behalve één. Dai eene was Kruschen. Toevallig nam hij Kruschen- cngc-loovig. zooals hij zelf toegeeft. „Ik nam Kruschen voor 't eerst drie of vier jaar geleden. Jarenlang leed ik toen al aan indigestie. Wekenlang sPep ik 'snachts bijna niet en ik begon de schim te worden van mijn vroeger ik door ge brek aan rust. Ik begon zoo zwak te worden dat men mij aanried, mijn avondmaal niet meer te gebruiken en men beval mij alle mogelijke middelen aan, doch geen enkel hielp. Ongeveer met Kerstmis, drie of vier jaar geleden, zag ik Uw advertentie „Gebruik Kru schen Salts en geniet van Nw Kerst maal" of iets dergelijks. Ik begon het te namen, met .-enig antrouwen geef ik toe, maar na de eerste doses begonnen de aanvallen al te minderen. Ik hield vol en zij verdwenen geheel en sindsdien ben ik een geregeld Kruschen-gebruiker gebleven. Ik ben nu 50 jaar en ik kan alles eten op elk uur .van den dag zon der er eenigen last van te ondervinden, en ik slaap als een marmot, dank zij Kruschc i". J. H. D. Indigestie wordt veroorzaakt door een storir.g in den toevoer van maag- en spijsverteringssappen. Het gevolg hier van is dat Uw voedsel, inplaats van door het lichaam te worden geabsorbeerd, dicht ophoopt en gaat giste.i, waardoor schadelijke en giftige zuren ontstaan. De onmiddellijke invloed der zes minerale zout.n in Krusche.i is de bevordering van de gezonde afscheiding der lichaamssappen. Uw lichaam begint weer te werken als een goede machine. En dat beteekent een eind aan de indi gestie en een hernieuwd en werkelijk plezier van Uw voedsel zonder eenige vrees, het vroegere dure gelag te moeten betalen. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a ƒ0.90 en 1.60 per flacon. nog de mogelijkheid om circa 250 gezinnen onder te brengen, terwijl ook de streek Goe- noeng Gembol gelegenheid biedt voor. de ves tiging van 250 gezinnen. Er zijn geen gron den beschikbaar voor gratis afstand door het gouvernement. Steun-aan de slachtoffers. Ver koop van exemplaren van mr. Vissering's werk „Geweldige na tuurkrachten". In de kluizen van de Javasche bank te Batavia heeft men een ontdekking gedaan. Dezer dagen n.1. heeft men er nog talrijke exemplaren gevonden van het bekende werk van den toenmaligen president der Bank, mr. Vissering, getiteld „Geweldige Natuurkrach ten". dat in 1910 verscheen Dit werk, dat in die dagen in grooten getale werd verkocht, werd geschreven naar aanleiding van de uit barsting van den Smeroe. Daar de Javasche Bank, naar men weet, tot de beheerders behoort van het bekende „Smeroe-fonds", heeft de directie thans beslo ten om de overgebleven boekwerken aan de markt te brengen tegen den prijs van 6 per exemplaar. Men moet daarbij weten, dat het toek, dat bij den boekhandel „uitver kocht" is, op veilingen 25 per stuk op bracht. De boekhandel Kolff Co. heeft zich be reid verklaard belangeloos den verkoop op zich te nemen, terwijl de geheele opbrengst bestemd zal zijn voor de slachtoffers van den Merapi. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 13, 14, 15 en 16 januari 1931: School- étui, handschoenen, sleutels, schroevendraai er, breiwerk met pennen, almanak. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 13, 14, 15 en 16 Januari 1931: Bril, J. van Wonderen, Heilooërdijk 2; nijptang, J. Romp, le Ka naalstraat 23; nikkelen poederdoos, wed. J. Zuurbier, Spoorstraat; abonnement, C. de Haas, Nieuwpoortslaan 1; wollen das, Ha» zes, Geestersingel 21; flacon, B. Stikvoort, Kennemersingel 1; medaille, W. Keijsper, Popelmanslaan 10; zak uienzaad, brugwach ter, Friesche brug; rijwielbelastingmerk in. étui, T. Smorenberg, Breedstraat 7; alvoren, P. van Dam, Friesche weg 39, Oudorp. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier van kenins te geven aan het Bureau van po litie. DE AüOVI'ï 8* EN YAM EIIJl VEHK EEltSAGEMTJ 1 375: Het was maar gelukkig, dat het verkeersagentje een boschje van zeewier vond, waarin hij zich kon verschuilen. Hij maakte zich zoo klei nmogelijk en gelukkig het monster, koning Knarstand zag hem niet, al zwom de koning ook zoekend rond. 376. Daar ontmoette de koning een pad, groen van hlh 1110 eej' g broekje aan. Zeg eens Kvvakeling. SnJ °P9a*.rdv lWOfden gevonden? Neen, koning Knarstand, ik heb niets gezien, zeide Kwakeling tot den koning, maar in zichzelf zeide hij: „Als ik hen ge zien had, zei ik toch niks mosnter

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6