Vaderlandsche Bank Radirerafisch Weerbericht. AflSTttltlftAflSCIII} IIIJUIIS PERSCONFERENTIE H.V. 7 -i Provinciaal nieuws Binnenland EEN OVER VRIJMETSELARIJ EN DE ORDE VAN VRIJMETSELAREN. Kerk en school Laatste berichten. Stadsnieuws in AG ENDA Dinsdag 20 Januari. 7.30 uur, Cinema Americain: De vier vee- lén (avonturen); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. De gele Hel (rom., avonturen); 2 Lach en vergeet (com); boven 18 jaar. 7.30 uur, Vidoria-Theater: De vrouw uit Moskou (dram., geluidfilm); boven 14 jaar. 8 uur, 't Gulden Vlies, filmavond vanwege den Alg. Ned. Bond van Arbeiders(sters) in het bakkers-, chocolade- en suikerbewerkings- bedrijf. 8 uur, Central, buitengewone vergadering Selskip ,.Friso"; spreker P. van der Meulen uit Den Haag. BERGEN. In aansluiting met het verleden week ge publiceerde omtrent een geval van brand stichting eenige jaren geleden gepleegd en waarvan de dader zich dezer dagen vrijwillig aanmeldde, wordt nader nog gemeld, dat de man in het huis van bewaring te Alkmaar is ingesloten. Hij heeft bekend in de laatste ja ren in de gemeente Bergen twee branden te hebben gesticht, nl. in de tooneelzaal van „De Rustende Jager" en in de werkplaats van den fotograaf Schoen. Beide perceelen brandden destijds geheel af. De burgemeester schreef tegen morgen middag 2 uui een raadsvergadering uit. Waarom dit pas één dag te voren aan de pers bekend gemaakt wordt, is ons een raadsel. De agenda bevat een 13-tal punten, w.o. de behandeling van de gemeentebegrooting, zoo dat ook dit jaar Bergen weer een record slaat in het laat benandelen van de begrooting. Ged. Staten hebben hun beslissing inzake het aanleggen van een nieuwen weg langs den Notweg verdaagd. Er is dus nog kans, dat de rekening van het natuurschoon daar wordt voorkomen. B en W. is thans gebleken, dat de Berger Schoolvereeniging ook aanspraak heeft op de igemeentevergoeding voor het Ulo en stellen voor daarvoor 569.10 toe te kennen. Voor vakonderwijs wordt voorgesteld aan deze schoolvereeniging over 1927 een subsidie van 400 toe te kennen. De gemeentelijke machine werkt wel langzaam. Voorgestelde wordt voor dit zelfde onder wijs over 1929 aan de R K. school een sub sidie van 300 toe te kennen. B. en W. stellen voorts voor instemming met het plan an Ged. Staten te betuigen om gedurende 5 jaar de Eeuwigenlaan en Kom- laan voor uitkeering op het Wegenfonds te plaatsen en daarna op het wegenplan een weg vanaf de Franschman langs Wiedijkje en Nesdijk naar den Bergerweg tt projecteeren. Voorts wordt voorgesteld van den heer IJ. v. Reenen een strook gronds kosteioos in eigendom over te nemen, ten einde hierop aan te leggen een weg. loopende in 't ver lengde van het Oostelijk gedeelte van de Wilhelminalaan. aansluitende op het ver lengde van het Spaansche pad. Voor riolee- ring, verharding, beplanting enz. zal de heer IJ. v. Reenen 12575 in de gemeentekas stor ten. De raming van deze kosten bedraagt 1/ 14000. Voorts wordt voorgesteld aan eigenaren toestemming te verleenen voor het aanleg gen van een weg ten Oosten van de Breelaan. loopende van de Breeiaan naar de Zuidlaan en hen vergunning te verleenen voor het uit geven van bouwterreinen aldaar De weg zal door eigenaren ten genoege van B. en W moeten worden aangelegd en binnen den tijd van één jaar moeten worden opgeleverd. Voorgesteld wordt B. en W. te machtigen dit werk uit te voeren, mits de eigenaren daarvoor 16450 in de gemeentekas storten Ook wordt voorgesteld om kosteloos in eigendom over te nemen de docter van Pelt- laan, Emma cn Prins Hendrikstraat en eenige straten grond tot verbreeding van den weg langs de Gereformeerde kerk. Voorgesteld wordt afwijzend te beschikken op het verzoek van den heer de Waard es om een noodslachtplaats op 't Woud te mo gen stichten. TEXEL. Storm. Gedurende den storm van Zondag steeg étet water aan den Noordkant van Texel tot 1.55 M. boven A. P. Het polderbestuur van den polder Eierland, bevreesd zijnde, dat de inlegdijk bij 't Eierlandsche huis weer veel te lijden zou hebben, had een dijkwacht uitge zet. De dijken bekwamen echter hoegenaamd geen schade. Wel werd van de duinen bij den vuurtoren nabij De Cocksdorp een stuk van 3 Meter weggeslagen. HEERHUGOWAARD. Waar men in onze gemeente vele gemeng de bedrijven aantreft, zal ongetwijfeld door zeer velen met genoegen worden vernomen, dat de algemeene secretaris van de Holl. Mij. van Landbouw, ir. T. P. Huisman, op zich heeft genomen in een Vrijdag a.s. te houden openbare vergadering, uitgeschre ven door de afd. der H M v. L. en de coöp. maalderij „De Goede Verwachting", te be handelen het onderwerp: De positie der vee- houdersbedrijven in verband met de land bouwcrisis. In zijne openingsrede uitte de voorzitter zijn beste wenschen voor 1931, memoreerende het afgeloopen jaar, hetwelk voor den geheelen landbouw een crisisjaar is geweest, terwijl ook de verzekeringswetten zwaar op het bedrijf drukken, zoodat van een noodtoestand kan worden gesproken. De regeering doet voor den landbouw niets. Spr. heette allen welkom, in het bijzonder de heer Kooijman, lid van Ged. Staten, de heer de Geus, burgemeester van Beemster en andere autoriteiten, alsmede de pers. De rekening van den penningmeester was nagezien door eene commissie, bestaande uit de heeren Schagen en Dijksen en door deze accoord bevonden. De heer Schagen advi seerde tot goedkeuring, waartoe z. h. s. werd besloten. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren Ch. de Koek, Schoo en Langendijk wer den herbenoemd en namen deze herbenoeming aan. t De heer D. Kooijman hield daarna eene rede over de landbouwcrisis in het algemeen en over de Provinciale credieten aan de akker bouwers in het bijzonder, welke credieten niet hooger kunnen zijn als 150 per Hectare tot een maximum van 4000. Deze uiteenzetting van den heer Kooijman is reeds in ons blad behandeld. In verband met deze rede werden verschil lende vragen gedaan, welke allen door den spr. werden behandeld. De heer de Geus zeide nog met veel genoe gen de vergadering te hebben bijgewoond, waarna de voorzitter in zijn sluitingsrede den heer Kooijman hartelijk dank zegde voor zijn mooie rede. HEEMSKERK. In 1930 zijn afgeschreven 109 m. en even- Veel vr. personen. Ingekomen 90 m. en 102 vr. Totale achteruitgang van 26 personen. WIERINGEN. In afwijking van het oorspronkelijke plan voor den spoorweg op Wieringen, waarbij de Westerlanderlaan door middel van op ritten over den spoorweg zou worden ge voerd, is thans besloten, in verband met door het gemeentebestuur ingebrachte bezwaren, den overgang te doen geschieden door mid del van een viaduct. De kruising met d-.n Oosterklieverweg zal op dezelfde wijze ge schieden. t SCHE*?MERHORN. Op \5 Januari vergaderde te Beems'er de Vereeniging van Landbouwers van Beemster, Schermer en Purmer onder voorzitterschap van den heer A. J. Barendregt te Schermer- hor O, SCHOORL. Onze plaatsgenoote mej. A. Nieuwland be haalde een dezer dagen het diploma van be kwaamheid voor de praktijk in Nederlandsche Handelscorrespondentie (Ver. van Leeraren). OPMEER. Na onderhandsche aanbesteding, onder architectuur van den heer D. S. de Boer te Alkmaar, is het verbouwen der spoel met bij komende werken aan de Coöp. Zuivelfabriek „Aurora" te Opmeer, opgedragen aan den heer C. Mul te Spanbroek voor de door hem ingeschreven som van 4497. „MISS HOLLAND" GEKOZEN. Gistermiddag is door de jury, die door het weekblad „Het Leven" is aangezocht „Miss Holland" te kiezen, uitspraak ge daan. Van de bijna 300 ingezonden portretten tot de laatste dagen toe, kwamen er nog stapels bij waren een 100-tal geschift en tenslotte waren zes candidaten ter persoon lijke kennismaking uitgenoodigd. Tot Miss Holland 1931 werd uitgeroejjen mej. Mary Leliveld, ruim 18 jaar oud, wonende te Am sterdam en leerlinge der H.B.S. aan de Mau- ritskade. Zij zal 1 Februari naar Parijs vertrekken om op 3 Februari het bal des petits Hts blanc in de Opera bij te wonen. Op 4 Febr. heeft de verkiezing tot Miss Europa plaats. De jury bestond uit mevr. Carolina van Dommelen en de heeren Barend Jorden (beeldhouwer), W. Heskes (teekenaar), J. C. Schröder (journalist) en Victor E. van Vriesland (letterkundige). PROFESSOR HEERING VOOR GEDRAGEN VOOR DEN NOBEL PRIJS VOOR DEN VREDE. Het bestuur van de Nooit-Meer-Oorlog- Federatie heeft op voorstel van het bestuurs lid ds. J. B. Th. Hugenholtz, die als lid van den Raad van het Internationale Vredesbu reau te Geneve bevoegd is ieder jaar een candidaat voor den Nobelprijs voor den Vrede aan te wijzen, besloten prof. dr. G. J. Heering te Leiden, schrijver van het beken de werk „De Zondeval van het Christen dom", als candidaat voor genoemden No belprijs voor te dragen. Het boek van prof. Heering, dat in 1930 bij de N.V. Van Logchum Slaterus Uitge versmaatschappij reeds een tweede druk be leefde, is in het Duitsch en het Engelsch in het buitenland verschenen en als een baan brekend werk voor den christelijken vredes- arbeid met bijval ontvangen, terwijl een Fransche vertaling wordt voorbereid. TREINBOTSING OP HET STATIONS EMPLACEMENT TE SITTARD Op het emplacement van het stafion Sittard heeft gisteravond te 11 uur tenge volge van een verkeerden wisselstand een botsing plaats gehad tusschen eer kolentrein en een goederentrein. De bagagewagen van den goederentrein werd totaal vernield. In dezen wagen bevond zich de hoofdgeleider, de 43-jarige Claessens uit Venlo. Deze man is met inwendige kneuzingen in het zieken huis te Sittard opgenomen. Van beide treinen zijn nog enkele wagens omgeslagen en versplinterd. De andere staan buiten de rails. De schade is aanzien lijk. Het treinverkeer op de groote lijn on dervindt geen vertraging. GEEN ZIJKANAAL VAN HET JULIANAKANAAL NAAR DE MIJNSTREEK De minister van waterstaat heeft thans de finitief medegedeeld aan de K. v. K. voor de Limburgsche mijnstreek, dat voor een zijka naal van het Julianakanaal naar de mijn streek van de zijde van het rijk weinig te verwachten is, terwijl de besprekingen met vooraanstaande j>ersonen te Aken den indruk hebben gevestigd, dat van een oriënteering van het Worm bekken naar de Maas geen sprake zal zijn. EEN OPLICHTER. Maakte reizen met dames en wist hen te bewegen tot het geven van geld. Op verzoek van de justitie heeft de mo biele brigade van de centrale recherche te Amsterdam gisteren aldaar gearresteerd een 44-jarigen koopman. Deze maakte er zijn werk van met: dames van middelbaren leef tijd reizen te organiseeren naar Duitschland en Zwitserland. Gedurende deze reizen wist de man door valsche voorsp:pgelingen van de dames, die van de reizen wellicht meer naar waarnemingen, verricht in den morgen van 20 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769 3 te Sürna. Laagste barometerstand 743.5 te Reyk- javik. Verpachting, geldig tot den avond van 21 Januari: Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen; nevelig tot half bewolkt; weinig of geen neerslag; iets kouder. Zooeven verscheen en direct verkrijgbaar in den Boekhandel Fa. ZWAAN ZOON, Ged. Nieuwesloot 77, Alkmaar - Tel. 1095: Uitgave van het Hoofdbestuur der Orde. Prijs f 0,60franco p. p. f 0,65. verwachtten dan de reis alleen, geld los te krijgen. Een Nederlandsche dame is van dezen koopman het slachtoffer geworden tot een bedrag van 50.000. In verband met deze oplichting werd hij aangehouden, doch het schijnt wel vast te staan, dat er meer slachtoffers zijn. Van het van bovenbedoelde dame afhandig gemaakte bedrag is een groot gedeelte opgespoord. De man is aan den officier van justitie voorgeleid. WEER WERKLOOZENRELLETJES TE LEIDEN. Gistermiddag zijn er te Leiden weer werk- loozenrelletjes geweest. Aanleiding was thans, dat een groepje werklooze communis ten een optocht wilde houden, waarvoor geen vergunning was aangevraagd. De politie sommeerde de mannen uit elkaar te gaan en toen dit goedschiks niet lukte, joeg zij de betoogers op de Oude Vest met den sabel uit een. De grootste belhamel, H. T. de G., is naar het politiebureau gebracht, doch na eenigen tijd weer vrijgelaten. ERNSTIG ONGELUK AAN DE AMSTEL BROUWERIJ. Gistermiddag is een ernstig ongeluk ge beurd aan de verbouwing van de Amstel- Brouwerij te Amsterdam. Balken werden daar van de derde naar de tweede verdieping afge- heschen. Bij het laten vieren schijnt een van deze balken uit den strop te zijn geschoten Hij kwam terecht op een werkman, die ge- lijkstraats werkte. In bewusteloozen toestand is de getroffene naar het Onze Lieve Vrou wenziekenhuis gebracht, waar hij aan zijn wonden is overleden. Het slachtoffer was 36 jaar oud. VERKEERSONGEVAL. Wielrijder gedood. Gisteravond tegen 8 uur is een tot nu toe onbekende fietser op de Nassaukade bij het Frederik Hendrikplantsoen te Amsterdam aangereden door een auto van den stadsreini- gingsdienst, een z.g. asfaltwagen. Op de tramrails slipte hij met het gevolg, dat hij kwam te valien en met het hoofd terecht kwam onder het linkerachterwiel van den auto. Het hoofd werd nagenoeg geheel ver brijzeld, zoodat de dood vrijwel onmiddellijk intrad. SCHEPEN OP DE SCHELDE OMHOOGGEVAREN. Het Noorsche stoomschip Annau is bij fort Tennolle op de Schelde omhooggevaren, terwijl het Italiaansche stoomschip Alsierdi bij Zoutelande is omhoog gevaren. Beide schepen kwamen van Antwerpen en zijn later op eigen kracht vlotgekomen. MAN UIT EEN DAKGOOT GEVALLEN. Gistermiddag had de ongeveer 35-jarige schilder R. H., wonende te Utrecht, van eea perceel aan den Zijlweg te Haarlem een raam van een dakraam te herstellen, dat door den storm was vernield. Terwijl hij in de dakgoot stond, verloor hij het evenwicht en viel van 5 M. hoogte op straat. Hij was bijna onmid dellijk dood. De heer A Meesters, onderwijzer aan de R K. schGol aan de korenlaan alhier is met ingang van - Febr. benoemd tot onderwijzer aan de R K. Par. school te Zeelst bij Eind hoven. DE BRAND BIJ V. en D TE MEPPEL. Nadere berichten omtrént dezen brand zeggen: Toen de brandweer arriveerde, sloe gen de vlammen reeds aan alle kanten uit het gebouw. Dit gebouw is een groot pand van drie verdiepingen en is eerst eenige jaren geleden geheel gereed ge komen. Vroeger stonden op dezelfde plek een zestal perceelen, die successie velijk bij het gebouw van de firma Vroom en Dreesmann werden bijgetrok ken. 0 Aan de overzijde van de Heerengracht sprong van een daar gelegen bloemen winkel een ruit tengevolge van de hitte. Met negen stralen tastte de brandweer het vuur aan. Men vreesde evenwel den brand niet meester te kunnen blijven en in verband hiermede werd assistentie van Zwolle gevraagd. De motorspuit, die uit deze gemeente gezonden werd, be hoefde evenwel geen dienst te doen. Slechts een betrekkelijk klein aantal toeschouwers is getuige geweest van den brand, daar door het in Meppel be staande brandalarmsysteem alleen de brandweer en de autoriteiten gewaar- s -huwd worden. In het gebouw van Vroom en Dreesmann woonde niemand. Gisterenavond bij het sluiten der zaak was alles in orde; het schijnt echter, dat de kachel te fel brandde en dat deze de oorzaak van de catastropLt is gewor- uea CORRESPONDENTIE. Zuiderhoutlaanbewoner, alhier. Zoolang de redactie de naam van den inzender niet kent, kan Uw stuk niet geplaatst worden. Red. Al km. Crt voor Belaste Waarden, 'a Qravenhage, 60/ tegen beurskoers L 0BLIGATIEN met jaarl uitloting DE MISERE DER WAARSCHUWINGS BORDEN. Wij hebben kort geleden gewezen op het onpractisch plaatsen van de waarschuwings borden, welke, nu op 1 Jan. verschillende straten voor het verkeer zijn afgesloten of het éénrichtingsverkeer hebben gekregen, bij den ingang dier straten geplaatst zijn. Bij net Paygloo, aan de zijde van de Laat, is b.v. het opschrift „en voor rij- en voertui gen" nog altijd recht onder de waarschu wing: „Verboden voor motorrijtuigen behal ve tweewielers" geplaatst, zoodat die rij- en voertuigen door deze plaatsing niet onder het verbod maar juist onaer de rubriek „behalve" en dus onder de uitzonderingen vallen. Hedenmorgen werd ons oog gestreeld door eenige helgekleurde borden, geel en rood, van bedenkelijke afmetingen is dit niet iets voor de schoonheidscommissiedie ons weer voor een verkeerspuzzle gesteld hebben, waarvan wij tot dusverre nog niet de op lossing hebben kunnen uitzoeken. Aan de zijde van het Waagplein staat bij de brug, die naar ons bureau leidt op een gele pannekoek: „10 K.M. per uur bij grooter wielbelasting dan 2000 K.G." En daaronder vermeldt de roode driehoek: „Maximum wielbelasting 2200 K.G." Wij kunnen daaruit niets anders lezen dan dat auto's die zwaarder zijn dan 4 X 2006 K.G. zou er in plaats van wielbelasting niet van as-belasting gesproken moeten wor den? de brug moeten overrijden met een snelheid van 10 K- M. per uur. Evenwel mo gen die auto's niet zwaarder zijn dan 2200 K G. per wiel, zoodat er voor de auto's tus schen 2000 en 2200 K.G. een maximum snel heid van 10 K.M. is voorgeschreven. Aan deze zijde van dezelfde brug luidt het verbod evenwel anders, namelijk: „10 K.M. per uur bij grooter wielbelasting dan 2200 KG". En daaronder is vermeld: „Maximum wielbelasting 2200K.G. Hier is dus geen speling van 200 K.G. per wiel. Hier is eenvoudig medegedeeld, dat auto's die meer dan 2200 K.G. jDer wiel wegen, de brug niet mogen berijden. Maar het onmiddellijk daar boven geplaatste opschrift „10 K.M. per uur bij grooter wielbelasting dan 2200 K.G." doet die conclusie weer totaal in duigen val- len. Immers, dat wil zeggen, dat de belasting 2200 K.G. per wiel mag zijn, maar dat die. zelfde auto, wanneer hij nu eenmaal tocb zwaarder is, een vaart van 10 K.M. zal moe ten hebben. Hetzelfde is het geval bij de naastgelegen brug bij de Alkmaria-garage, waarop ]D plaats van 2200 K.G. 1900 K.G. vermeld 8t3Deze brug heeft, die van beide zijden be reden mag worden, slechts aan de zijde van den Dijk een waarschuwingsbord en het schijnt er dus niet op aan te komen of de brug van de andere zijde met veel zwaarder vrach- ten wordt bereden. Het gekste van het geval is, dat de Voor- dam, volgens de nieuwe verordening, noch van de zijde van den Dijk, noch van die van de zijde van den Zijdam bereden mag wor- den. Er komt dus nooit een auto, welke deze brug in de richting van ons bureau naar het Waagplein zal berijden, zoodat het plaatsen van een waarschuwingsbord met betrekking tot de wielbelasting volkomen overbodig mag heeten. In de Langestraat is het verkeer thans zoo geregeld, dat op de even dagen aan de zijde van notel Proot en op de oneven dagen aan de zijde van het Stadhuis geparkeerd moet worden. Evenwel: wat zijn even en oneven dagen! De betrokken bijlage werpt daarop geen licht en er zijn heel wat menschen die den Maandag als de eerste en dus oneven dag be- schouwen, den Dinsdag als een even dag enz. Bedoeld zijn natuurlijk de even en oneven maanddagen, zoodat dus b.v. heden 2C Januari een even dag de auto's aan cl; zijde van hotel Proot moeten parkeeren. Het zal nog wel eenigen tijd duren voor men hier ter stede al die verkeerproblemen voldoende heeft begrepen, maar de dienst van Gemeentewerken heeft het publiek door het plaatsen van deze waarschuwingsborden voor nog veel grooter verkeerpuzzles gesP\4 en wij vreezen, dat de Alkmaarsche kanton rechter binnenkort heel wat onvrijwillige zondaars voor zijn rechterstoel zal zien ver schijnen. Het is alleen te betreuren, dat de boetegel- den het Rijk en niet de gemeente ten goede zullen komen. Was het laatste het geval, dan zouden we tenminste nog een geheime overeenkomst tus schen den Directeur van Gemeentewerken en den Wethouder van Fianciën kunnen veron derstellen. TULPEN PER K. L. M. NAAR LONDEN Vanuit St. Pancras werd gister de eerste proefzending tulpen, bestaande uit 45 doo- zen, elk inhoudende 144 stuks tulpen vanaf Schiphol per vliegtuig naar Londen verzon den. Per vrachtautodienst van den heer J. Wit van St. Pancras ging de zending naar Schiphol. De tulpen- werden voor rekening van den heer Gerbrand Duif, door tusschen- van 20 Januari 1931. Opgave van Xoordtiollandsch Izandtioiiwcredict (Ontvangen per draadlooze telefoon). STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3). D Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holl Kunstzijde Unilever Philips Gloeilampen Gem INDUSTR. AAND. BU1TENL Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl Amerika lijn Holl Amerika Gem Eig. Scheepvaart Unie Kon Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Del: Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Ene Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash 'Exdividend. tExclaim. Bezit Koers van heden (e Vorige koers pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 101%. 144 135'/s 125'/, 390 224 143-4 220 47'/, 48/, 90 36 47 43 89 89 89 89 62 1/1'/, 181 172 1/8-9 1707,-2 177 4-9| mv, 178'/, 173-2'/, 1/94 81 44s8 6t>'/|8 49 173 3 13*S/8 193 17'/, 67'/,-S 48 h 1 /-Va 44 67'%„-8 49%, 139 493/, 354 270 104 84.50 28 353'/, 353-7 265-6 153 266 3547,-5 200 1043/, 94'/, 63 67 93 62 268'/, 281'/. 1 0'/, 81 28l'-2 2853/, 104%, 55%, 81'/, 65 3%« 102'/, 51 102-% ~v« 102'/, 3%e -Vr 102 'A-J ~3V« 13% 12 lil 44'/. 43 129 13'/, 12 50 230'/, 261 234'/, 48 232 259 233 48 231-2 255-8 233'/, 253 6 230-'/, 227-8 252-4 ft 30%, 8 60'/, 190 23%, 77.-»A 188'/, 223/, iO 22%-3 22 223/,-7, PROLONGATIE vorige koers 1 pCt. hsden 1% pCt. (Belga) Londen Berlijn Parijs Brussel Bazel Weenen p. Scb Kopenhagen Stockholm Oslo 100 New-York Italië NIET OFFICIEEL. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Vorige Koers 1 Z.oi 59.01'/, 9.'3% 34.64 4d.l0 34,7 66.40 66.52'/, 66.49 2-48»/,. 1 3.017, Koers op heden 11 uur 12.06%, 59.03 y 74 34.04 48.10 34.97»/, 66.42% 66.57'/, 66 42»/, 2.487. 13.01'/,

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2