Uitverkoop Vaderlandsche Bank Radirgratiscti Weeioencni. AnsTi:KUAn§€iii: muis 10 pCt. Korting a c; i; ii A Provinciaal nieuws Rechtszaken Laatste berichten. AUTO BIJ SANTPOORT DOOR TREIN GEGREPEN. De chauffeur gedood; de wagen versplinterd. Tot en met ZATERDAG 24 JAN. nog Stadsnieuws Woensdag 21 Januari. 7.30 uur, Cinema Americain: De vier vee- ren (avonturen) boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. De gele Hel (rom., avonturen); 2. Lach en vergeet (cora boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: De vrouw uit Moskou (dram., geluidfilm); boven 14 jaar. 8 uur, Harmonie, A.v r.o.-avond optreden A.v.r.o.-Octet; spreker G. de Clercq; vertoo ning Houtrust-film. 8 uur, De Unie, openb. verg. afd. Alk maar Ned. Ver. voor vrouwenbelangen en ge lijk Staatsburgerschap; spreekster mevr. S. v d. HoeveBakker. 8 uur, Handelsschool, voor het Inst. v. Ar beidersontwikkeling, lezing door den heer P J. Schmidt over: „Arbeidersklasse en ko lonies". 8 15 uur. de „Rustende Jager" te Bergen, voor den Berger Kunstkring opvoering van „De baas in huis" met Jan Musch. Donderdag 22 Januari. 7.30 uur, Cinema Americain: De vier vee- ren (avonturen); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. De gele Hel (rom., avonturen); 2. Lach en vergeet (com.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater: De vrouw uit Moskou (dram., geluidfilm); boven 14 jaar 2.30 uur, De Unie, jaarvergadering Ned. Vereen, van Huisvrouwen, afd Alkmaar. 8 uur, handelsschool, voor de volksuniver siteit lezing' met lichtbeelden over „Geheim zinnig Thibet" door J. Dols, oud-zendeling in China. 8 uur, Harmonie, uitvoering Chr. gym- nastiekvereeniging A d.v.e.n.d.o 8 uur, Rustende Jager te Heiloo, feestcon- cert 25-jarig bestaan gem. zangvereeniging Harmonie. HEILOO. De kortelings opgerichte Neutrale Midden standsbond hield Maandagavond vergade ring in café De Onderneming De heer Hopman presideerde en dadelijk werd een aanvang gemaakt met het ontwerp- huishoudelijk reglement, dat behoudens en kele wijzigingen en aanvullingen werd goed gekeurd. Over de vaststelling van contributie Werd langdurig van gedachten gewisseld. De ver gadering was van meening. dat dit bedrag niet te hoog moest zijn, om het iedereen mogelijk te maken tot de vereeniging toe te treden. Wanneer echteT bij uitvoering van voorgenomen plannen de Vereeniging niet. over voldoende geldmiddelen beschikt, zal een beroep op de leden worden gedaan; waarmede allen accoord gingen Daarop werd de contributie bepaald op [f 5 per jaar te voldoen in de maand Januari, dus bij vooruitbetaling. In het definitief bestuur werden gekozen als voorzitter de heer A. Gieeuw Jr. en als leden de heeren A. Keuris, A. Gio:t, J. van Gemeren en C. Klopper Jr. De verdeeling der functies zal onderling plaats hebben. De wenschelijkheid werd naar voren gebracht dat het bestuur voor verrichting van admi nistratieve werkzaamheden iemand aan zich kan toevoegen Het bestuur zal te zijner tijd met voorstellen kotnen. Daarop vroeg de heer P. A Holtes, welke de houding zal zijn van de vereeniging tot de leden die zich niet hebben aangesloten bij een vakbond. Het bestuur was van oordeel dat men niet bevoegd was om dwang op de leden uit te oefenen De heer Holtes had een andere zienswijze, doch de vergadering deelde deze niet. De nieuwe voorzitter bracht een woord van dank en waardeering aan den heer Hop man voor de vele werkzaamheden verricht voor de tot standkoming der vereeniging. Het bestuur hoont op aller medewerking. ZIJN KINDEREN DOODGESCHOTEN. Het Haagsche gerechtshof, heden arrest wijzende in appèlzaak van den 40-|arigen P. Stap, die door de Rotterdamsche Recht bank wegens het door revolverschoten en messteken om het leven brengen van zijn beide kinderen in Juni j.1. is veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf, door te brengen in een bijzondere strafgevangenis en met ter beschikking stelling van de regeering, achtte (het onderzoek niet volledig en gelastte derhalve een nieuw onderzoek De behande ling der zaak zal nu plaats hebben Woens dag 4 Februari. VLUGGE UITBETALING GEVORDERD De Centrale Nederl Ambtenaarsbond heeft aan den voorzitter van den ministerraad ver zocht te willen bevorderen uitbetaling op zoo kort mogelijken termijn automatisch en op uniforme wijze van de door staat ingevol ge het bekende arrest van den Hoogen Raad aan ambtenaren verschuldigde gelden. DE BRAND IN HET ZEILJACHT EL BEG. Het gerechtshof te Amsterdam heeft gisteren den 29-jarigen Amsterdamschen koopman B. G. N wegens brandstichting tot een gevangenis straf van één jaar en drie maanden veroor deeld. Verd. zou op 1 Juli 1928 nabij of in het Keteldiep brand hebben gesticht in zijn houten zeiljacht -El Beg. Niet alleen het jacht, doch ook een aantal verzekerde en kostbare schilderijen benevens een aantal andere goederen zijn ver loren gegaan. De rechtbank veroordeelde N. op 16 April tot een gevangenisstraf van één jaar en drie maanden. Het Hof vernietigde dit vonnis c v formeele gronden en wees bovengenoemd ar rest: de eisch van den procureur-generaal tot onmiddellijke gevangenneming werd afgewezen. TERAARDEBESTELLING BARON VAN VOORST TOT VOORST. Te 1 uur arriveerde auto met het stoffelijk overschot van baron van Voorst tot Voorst te Volsteren. gevolgd door eenige auto's met familieleden. Uit alle deelen van het land waren vele belangstellende gekomen om de plechtigheid bij te wonen Onder hen bevonden zich prins Hendrik, luit.-gen. ]hr. Wittert namens de Koningin, mgr. Evers, vertegenwoordige van den in- ternntius Scioppa en eere kapelaan van de souvereine orde van Malta, de deken Stok- mann, vertegenwoordiger van den aartsbis schop, jhr. Ruvs de Beerenbrouck, minister president, baren de Vos van Steenwijk en jhr. Beeaerts. van Blokland, voorzitter en griffier van de Eerste Kamer; dr. van Schaik, voor zitter van de Tweede Kamer, baron v. Voorst tot Voorst, commissaris der koningin in Overijssel, kapittel van de afd. Nederland van de Maltheser orde (bestaande uit de hee ren baron van Heuvell tot Westerflier, com missaris der koningin in Limburg, jhr. Sasse van IJsselt, baron van Dordt tot Medler, baron van Oldenzeel tot Oldenzeel en baron van Voorst tot Voorst), een deputatie uit de Johanniter orde; verder luit.-gen. Insinger, commandant van het veldleger als vertegen woordiger van den minister van defensie en van het Nederlandsche leger, luit.-gen. Seif- fardt, chef van den generalen staf, generaal majoor Hardenberg, inspecteur van de infan terie, boran van Nagel van de Schaffelaar en jhr. Nahuys, voorzitter en secretaris van de Geldersche ridderschap, verder talrijke Eerste- en Tweede Kamerleden. Vanaf het huis van de familie Panhuys Cre- mer trok de rouwstoet naar de Willibrodus- kerk, waar de absolutie werd verricht door een zoon van den overledene, pater E. van Voorst tot Voorst S. J. uit den Haag. Assisten- tieverleenden pastoor Gallema uit Dalfsen, pastoor Bloemen uit Ommen en pastoor Eysink uit Vilsteren. Na deze kerkelijk plechtigheid trok de rouwstoet naar de nabij gelegen begraaf plaats, waar het stoffelijk overschot na het ge bruikelijk ceremonieel werd bijgezet in den grafkelder van de familie Cremer. yCXl—K MAAR MIENT2-V Vermoedelijk door den zwaren mist is van morgen om kwart voor tien een bestelauto van de Eerste Haarlemsche Brood- en Koekbakkerij N.V. te Haarlem op den onbewaakten spoor wegovergang in den Middenduin en Kruidber- gerweg nabij de halte Santpoort door een electrischen trein komende uit de richting Haarlem gegrepen en totaal versplinterd De be stuurder, de 41-jarige A. Preyde, wonende te Haarlem, werd op slag gedood. De auto is over 180 meter meegesleurd. DE STRANDING TE IJMUIDEN. Uit IJmuiden wordt gemeld: De stianding van de Pendeen op de Noor- derpier had plaats tengevolge van den mist De sleepboot Vlaanderen van de firma Weis- muller is bij het schip Nadere bijzonderheden. Omtrent de stranding van het Engel- sche stoomschip Pendeen vernemen wij nog het volgende: Te half negen heden morgen is het schip bij het binnenloo- pen van IJmuiden op de Zuiderpier te recht gekomen. Daar het schip water maakte, achtte de kapitein het raad zaam het schip aan de Noorderpier aan den grond te zetten. Hier bleek dat het schip ernstig beschadigd moest zijn, daar in ruim 1 niet minder dan veertien voet water stond, terw.il de voorpiek vol water was Daar het water heden middag tegen 12 uur vallende was, zullen vóór den namiddag geen pogingen wor den aangewend het schip af te sleepeu. Daar de lading bestaat uit lijnzaad in bulk, kan er niet op de ruimen worden gepompt, daar de pompen verstopt zouden raken. Wij vernemen, dat het in de bedoeling ligt van de bergers het schip op een gun stig punt op zandbodem aan den grond te zetten, waarna een bekisting zal wor den aangebracht. Hedenmiddag te 12 uur had een dui ker-onderzoek plaats. Daar lijnzaad een lading is, die door aanraking met water sterk uitzet, bestaat het gevaar dat ook daardoor nog ernstige schade zal ont staan. Het vlot brengen, Voor het vlotbrengen van het Engel- sche stoomschip Pendeen worden de vjorbereidende maatregelen getroffen. De sleepbooten Drente en Vlaanderen, die sinds hedenmorgen zich bij het schip bevinden, zullen nog worden geassis teerd door de sleepbooten Friesland en Utrecht, die van Vlaardingen komen en de Groningen, die uit Nieuwediep is ont boden. NOG EEN SCHIP GESTRAND. Uit Vlissingen wordt gemeld: Ten gevolge van'den dichten mist is het Engeische vrachtschip Asperithy nabij West- kapelle gestrand. Het schip is op een paal hoofd geloopen en zit vast. Het is bijna loopende te bereiken Sleepbooten zijn bij het schip. De Asperithy is geladen met melasse en was op weg naar Antwerpen. Het bij Westkapelle gestrande En geische stoomschip is door eigen krachvlot gekomen. Het Engeische vrachtschip Asperithy, dat hedenmorgen bij Westkapelle is gestrand, is vanmiddag om 1 utu bij hoog water op eigen kracht vlot gekomen en naar Antwerpen op- gestoomd Twee Hollan' sche, een Belgische en een Duitsche sleepboot die in de nabijheid waren om eventueel hulp te bieden, behoefden gee-i assistentie te vet'eenen. DE DUITSCHE MINDERHEID IN POLEN. Behandeling van de Duitsche nota door den Volkenbondsraad. Men meldt Genève; Onder zeer groote belangstelling werd he denmorgen te ruim half elf de zitting van den Volkenbondsraad geopend In de diplo matenloge zag men o.a. den voorzitter van de gemengde Duitsch—Poolsche arbitrage commissie Calonder. De voorzitter van de raadszitting, de Britsche minister van bui- tenlandsche zaken Arthur Henderson, gaf het eerst het woord aan den rapporteur, den hTülthII op alle geregelde goederen. Japanschen gezant te Parijs, die slecehts en kele mededeelingen deed betreffende de orde waarna Henderson den Duitschen minister van buitenlandsche zaken, dr Curtius, het woord gaf ter toelichting op zijn rede op het Duitsche memorandum. De rede van dr. Cur tius is 31 vellen machineschrift groot. Rede van dr. Curtius. Dr. Curtius herinnerde aan de verschil lende voorvallen in Hohenbisken, Ober- Wiloza, Soralu, Golassowitz, waarbij de po litie öf de incidenten had toegelaten, öf zelfs eveneens tegen de minderheid was opgetre den. Hoezeer in het verleden de Duitsche minderheid door onderdrukking der geweld daden heeft geleden, toch wordt alles over troffen door het lijden der Duitsche bevol king in Polen, tijdens de Poolsche verkie zingscampagne. Vervolgens wees dr. Curtius op de rol die het verbond van opstandelingen bij de terreur had gespeeld. De organisatie der opstandelingen heeft een zuiveren mili tairen vorm met militaire discepleine. Het ver bond heeft niet slechts den steun van de la gere plaatselijke autoriteiten, doch wordt ook begunstigd door de hoogste ambtenaren van de wojwode-schap. Dr. Curtius wees op het intimideeren van Duitsche kiezers in Polen door de aanwezig heid van gewapende leden van het verbond van opstandelingen. Hiertegenover stelde de rijksminister de onberispelijke wijze waarop de Poolsche minderheid in Duitschland wordt behandeld. Dr. Curtius lichtte vervolgens toe de derde Duitsche nota over de verkiezingsincidenten in Posen en Pommerellen; de inbreuk op de vrije uitoefening van het kiesrecht was daar bij bijna nog erger dan in Opper-Silezië Ook hier was de systematische strijd tegen de Duitschers duidelijk zichtbaar. De Poolsche regeering heeft geloofd te kunnen aantoonen, dat al deze incidenten wier aard en omvang zij niet ontkent, min of meer op verantwoordelijkheid der Duitschers geschoven dienen te worden. Curtius nam hiertegen krachtig stelling. Hij wees er op dat de Poolsche regeering in haar tegen-memorandum de maatregelen had medegedeeld, die zij reeds in verband met de gebeurtenissen in Oostelijk Opper- Silezië had getroffen, de gerechtelijke ver volging van eenige personen disciplinaire straffen tegen onwillige ambtenaren en een berisping aan de ambtenaren, die den op roep tegen de minderheden hadden onder teekend. De Poolsche regeering heeft verder in het vooruitzicht gesteld den getroffenen een schadevergoeding uit te keeren. De Volkenbondsraad zal hebben te on derzoeken of de toezeggingen van Polen als toereikend kunnen worden beschouwd om het gedane onrecht ook maar eenigszins weer goed te maken. Maar zelfs wanneer men op deze wijze het verleden tracht goed te maken mag de Vol kenbond het hierbij niet laten. Wij hebben ook voorzorgen en maatregelen te treffen, dat dergelijke voorvallen zich in de toekomst niet herhalen. In overeenstemming met de principes van den Volkenbond zal de Volken bond zijn maatregelen hebben te treffen. De rede van dr. CurEus werd vervolgens in het Fransch en Engeische vertaald waar mee de rest van de ochtendzitting werd ge vuld. voor Belaste Waarden, 's Gravenhage, 69 f tegen beurskoers 4 flft /n OBLIGATIEN R /u met jaarl uitloting U IUU DE WAARSCHUWINGSBORDEN VERBETERD. Hedenmorgen bleken de beide waar schuwingsborden bij de brug voor ons bureau verdwenen te zijn. Die aan de zijde van den Voordam is niet meer te ruggekeerd, de andere is vervangen door een bord waarop thans een snelheid van 10 KM. boven een vvielbelasting van 1200 K.G. dus niet meer 2000 K G. wordt voorgeschreven terwijl de maximum- vvielbelasting 2200 K.G. is gebleven. AUTOBOTSING. De stoomtram de oorzaak. De hedenmiddag circa half 2 uit de richting Koedijk komende stoomtram is oorzaak ge weest van een botsing tusschen twee luxe auto s op dezen overigens breeden en goeden weg. De tram sloeg n.1. zware rook- en stoom wolken uit, die door den wind over den weg werden gedreven, waardoor op sommige mo menten zoo goed als niets meer te zien was. Op zoo n oogenblik Vvas het, dat de beide bovenbedoelde auto's elkaar ontmoetten. De heer P. H. Kluitman uit Bergen, reed in de richting van de stad en had al wegens het door de rook- en stoomwolken benomen uitzicht den gang sterk geminderd. De op weg naar huis zijnde heer Groot uit Koedijk had natuurlijk ook hinder van de tram en ging misschien mede als gevolg daarvan een weinig te veel naar links, met het gevolg, dat een stevige schok en fel gekraak een botsing met den auto van den heer Kluitman aankondigde. De bumper van dezen wagen werd in elkaar gedrukt en verbogen en de voorruit vernield. De auto van den heer Groot zal aan het voorgedeelte grondig gerepareerd moeten wor den, want daarvan was zoo wat alles verwoest; ook het stuur was gebroken. De heer Pauwels was met zijn reddingswagen spoedig op het terrein der botsing. DE GLADHEID DER WEGEN. Tengevolge van de ijzel waren de we gen voor het verkeer hedenmorgen hoogst gevaarlijk. Dit ondervond de autobus van Broek op Langendijk die op den straatweg tusschen Broek op Langendijk en St. Pancras aan het glij- len raakte en in den berm terecht kwam, gelukkig zoo, dat geen ongelukken met de passagiers plaats hadden. Op den Bergerweg was het ook alles behalve veilig. De straatweg was gelijk een spiegel en hierdoor geraakten vooral in de bochten de auto's aan het glijden Een drietal auto's, een Chevrolet van den heer Kluitman, een dito van Ir. Muse en een Soto van den hoer Eriks geraakten hierdoor van den weg. De auto van den heer Kluitman bleef, dank zij het wilgenhout, nog in schuine richting op den berm hangen. De beide andere auto's hadden het ge luk in de bochten, waar de gemeente Bergen ter verbreeding van den weg de sloot heeft verlegd, van den weg te gera ken, waardoor zij, inplaats van in de sloot op het opgehoogde land terecht kwamen. Ook deze auto's bekwame dus geen schade. DE VLOTBRUG. Doordat een auto op de neergang van de Vlotbrug slipte, werd gister de melkbak van een melkmeisje hoewel het meisje zich ge heel langs de leuning had opgesteld door de auto gegrepen, met het gevolg, dat het meisje vlak voor de auto kwam te liggen. De autobestuurder wist, door snel remmen, erger te voorkomen en stelde het meisje ruim schadeloos voor de melk die verloren ging. Ook ditmaal werd weer de verzuchting ge staakt: „Wanneer zal de onvoldoende vlotbrug eens door een behoorlijke brug voor modern verkeer worden vervangen". DE INSCHRIJVING VOOR DE KERMIS. De verschillende lijsten met inschrijvingen voor staanplaatsen tijdens de kermis blijken, nadat zij uitgezocht zijn, van zoo grooten omvang, dat wij ze niet meer in het nummer van heden kunnen plaatsen. Morgen zullen ze worden opgenomen. VOLKSUNIVERSITEIT VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Morgenavond, 22 Januari, houdt de heer J. Dols, oud zendeling in China, in de Han delsschool een lezing met lichtbeelden over geheimzinnig Thibet. Terecht kan men dit land zoo noemen, want eeuwenlang was het door zijn ontoe gankelijke ligging, omringd als het ;s door torenhooge bergketenen, een witte vlek op de wereldkaart. naar waarnemingen, verricht in den morge; van 21 Januari. Medegedeeld door het Kon Nederl Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstsand 773.3 te Karl- stadt. Laagste barometerstand 746.2 te Vest- manör. Verwachting, geldig tot den avond van 22 Januari: Zwakke tot matigen, Zuid Oostelijken wind- gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen neer slag; temperatuur om het vriespunt tot lichte vorst. De heer Dols heeft uit hoofde van zijn werkkring gedurende ïaren het gebied door kruist en heeft dus groote kennis van land volk, zeden en gewoonten verworven. Ongetwijfeld zuilen dan ook in woord en beeld zeer belangwekkende bijzonderheden omtrent tempels en kloosters, den levenden Boeddha, de mysteriespelen, offer- en ;ians- ieesten, en over het volksleven waar sagen en legenden doorheen zijn geweven, worden medegedeeld. EEN SCHRIJVEN AAN HET BESTUUR DER A V. R, O. Het A. V. R. O.-comité te Alkmaai heefi aan het bestuur dei A. V. R O, te Amsterdam het volgende schrijven gezonden: Het Alkmaarsche A. V. R. O.-Actie-Comj^ kennis genomen hebbende door de Radio 5ode van 19 December 1930 van de moeilijkheden die in den boezem van het A. V R. O.-bestuur zijn gerezen, spreekt zijn groote verontwaar diging uit over de wijze, waarop mr. van Doorne zijn grieven wereldkundig heeft Ge maakt. Betuigt zijn ongeschokt vertrouwen in het bestuur en den directeur van de A. V. R. O en is ten volle overtuigd dat het resultaat van het onderzoek door de Commissie-Prof. de Vries dit vertrouwen zal bev ^stigen. Het A V R. O.-Comité. Alkmaa W.g P. LANGEVELD. W. BRUIN. G. STRAV ER. M KATER W. F. C. VAN LIDTH DE JEUDE. RELIGIEUS SOCIALISTISCH VERBOND, AFDEEI ING ALKMAAR. Bovengenoemd Verbond belegt een bijeen komst op Zondag a.s. in de „Harmonie", waarin als spreker za! optreden de heer W. Drop, lid der Tweëde Kamer, met het onder werp: „Rechtsgrond en beginsel" Muzikale medewerking wordt verleend door de dames Annie Nies, pianiste, en Annie Scheepstra, violiste. Zondag 15 Februari a.s. spreekt voor het Rel. Soc. Verbond de heer B. Bijm- holt over: „Sporen van Religieus-Socialisme vóór midden 19e eeuw". van 21 Januari l»3l. Opgave van HToordh»llands<*h Landbouwkrediet I.V, (Ontvangen per draadlooze telefoon). STAATSLEENINGEN. 5 h 1918 i BANK-1NSTELL1NGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol Bank Ned. Ind Handelsbank Fransche Banken (3). r t D Reichsbank i i INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie i v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde t Unilever Philips Gloeilampen Gem Bezit INDUSTR. AAND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Stee] comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A. i i Java Cultuur Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr. Perlak i RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl Amerika lijn Holl Amerika Gem Eig. Scheepvaart Unie Kon Ned Stoomboot Niev Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembab Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Er ie - Milwaukee Soutbern Rails Union Pacific Wabash •Exdividend. fExclaim. Vorige koers 101 1437, 135 124 390 2207, 4614 477, 89 357, 6 i 1737, 181 447, 6ö 49716 17'/,6 138'/» 195 3547» 2,6 1043/4 84.50 287, 921/4 02 05 2707, 284 110 1023/» 537» 7818 65 3«/m 147, 137, 1297, 4474 437» 43 229 2)5 2287» 29t>/s 7U/,6 62'/, 189 23-7,6 Koers van heden te pl.m. 1.30 144 48 47 90 177 186/,-' 173/» 359 92'/, 62 287 102 55 50 2a0 258 230V, _8'óa 1907, 24;-3/4 pl.m. 1.45 48 90 176'/,-4 183-7 70|-69 51-7,6 ui-Vi 358-9'/, 2697, 2861,-7, 102- i/j 37w 230'/» 25-,-00 231 30' 11 2474-5 pl.m. 2.00 220 48 90 175 46 69-1/4 51'/,6 141'/, 356-8'/, 287.8 pl.m. 2.15 90 175 185 69'-'/8 5' -J/i« 173/» 357'/, 286-7/, lol-'/, 813/» 130/, PROLONGATIE vorige koers l'/s pCt. heden 17, pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 24'/,- 287 1021/4 55 6073-1 14'/, 13'/, 24-7, Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New-York Italië NIET OFFICIEEL Vorige Koers 12.069/.. 59.03 9 74 34.04 48.10 34.97'/, 66.42 V# 66.571/, 66 42'/, 2.48»/, 13.01 Koers op heden 11 uur 12.06* 59.07 9.,4 34.65 48.11 34.977, 66.42'/, 66.57'/, 66.45 2.48»/, 13.02

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 4